Heves Megyei Hírlap, 2007. április (18. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-23 / 94. szám

2007. ÁPRILIS 23., HÉTFŐ - HEVES MEGYEI HÍRLAP SPORTTÜKÖR Tatabányán játszanak ismét tétmérkőzést a gyöngyösiek KÉZILABDA Budapest Bank Férfi Liga Rájátszás az 5-12. helyekért Az 1. forduló mérkőzése: TATABÁNYA- GYÖNGYÖSI FŐISKOLAI KK Tatabánya, hétfő, 18.00. V.: Du­dás T., Serfőző Zs. A 2006-2007-es kiírásban már a negyedik alkalommal csap össze a két gárda. Az alap­szakasz két mérkőzése mellett ősszel a kupaküzdelmekben is találkozott egymással a GYFKK és a Tatabánya. A legjobb 12 kö­zé kerülésért a főiskolások ide­genben szenvedtek egygólos ve­reséget. A bajnokságban a gyön­gyösiek Tatabányán, míg a Bá­nyász a Mátraalján győzött.- Három hete nem játszot­tunk tétmérkőzést, ezzel min­denképpen számolni kell - vá­laszolt Csík János, a gyöngyösi­ek vezető edzője. - Az edzés­munkára nem lehet panasz, jó erőben vannak a fiúk. Az esé­lyekről annyit, hogy két, közel azonos képességű gárda csap össze, várhatóan szoros mérkő­zés lesz. Elszántak vagyunk, a fiúkban megvan a kellő opti­mizmus. Bízom benne, hogy si­kerül jó eredményt elérnünk, de egy esetleges vereség esetén sem esünk kétségbe, hiszen a két győzelemig tartó párharc­ban még lehet javítani. Tippünk a kezdőcsapatra: Vass (Kenyeres) - Papics, Grbics (Somogyi), Stéhli, Rosta I. (Dimitrovszki), Patócskai, Far­kas. Sérült: Kenyeres, Kovács Á. ■ Sike K. Párosokat várnak az ötödik Korona Borház-kupára tenisz Két kategóriában bonyo- h'tják le május 5-én 9 órától az egri érsekkerti teniszcentrum­ban az 5. Korona Borház-kupa nyílt páros versenyt. A Heves Megyei Tenisz Szövetség által rendezendő és a Raiffeisen Bank Zrt. egri fiókja által támogatott eseményre nevezni a helyszínen lehet 7.30 és 8 óra között. Díj­ként a dobogósok Bordeaux-ban érmet szerzett borokat kapnak, a résztvevőket az Egri Korona Borházban látják vendégül. ■ Hét bunyósérem Mórról utánpótlás Az egri és a gyöngyösi sportiskolások is jól bokszoltak Kiválóan birkózott Farkas Bálint, országos verse­nyen tett ki magáért Tóth Richárd, hogy csak né­hány nevet említsünk a legutóbb eredményes ifjú sportolóink közül. Hírlap-összeállítás Birkózás Diákolimpia Országos Döntő, Pécs A kötöttfogásúak diák I. kor­csoportjának 32 kg-os súlycso­portjában a gyöngyösi Tóth Ri­chárd az előkelő harmadik he­lyezést szerezte meg. * * * Nemzetközi serdülő szabad­fogású verseny, Szigetcsép A korcsoportjához képest idő­sebbek között Tóth Richárd (GYAK) a 2. helyen zárt. * * * Nemzetközi ifjúsági válogató verseny, Nagykanizsa A 76 kg-osoknál indult Farkas Bálint (Egri Vasas-Sportiskola) francia, szlovén és ferencvárosi ellenfelét legyőzve végzett az 1. helyen. Kézilabda Adidas gyermekbajnokság, Északkeleti-régió, döntők Fiúk, 6. csoport. Az egri EKF Gyakorlóiskola csapatának ered­ményei: - Balassagyarmat 28:2; - Pilisvö'rösvár 31:11; - Angyal­földi Sportiskola 18:9; A megyeszékhely és a GYAK ökölvívói is bőséggel osztották a pofonokat Vámosújfalu 19:16.5. csoport. A füzesabonyi Teleki B. Ált. Isk. csapatának eredményei: - Elekt­romos 6:16; - Abony 11:25; - Sal­gótarján 13:18. A Barkóczy úti EKF Gyakorlóiskola csapata az 1. helyen jutott az országos elő­döntőbe, a füzesabonyiak az 5. helyen végeztek. Lányok, 6. csoport. A hatvani 5. sz. Általános Iskola csapatá­nak eredményei: - Ózd 11:12; - Pásztó 19:12; - Szigetszent-mi- klós 15:24; - Angyalföldi Sportis­kola 6:13.5. csoport. A füzesabo­nyi Teleki Blanka Általános Isko­la csapatának eredményei: - Miskolci Sportiskola 15:10; - FTC 2:27; - Salgótarján 7:25; - Vác 10:0. A hatvani 5. sz. Általános Is­kola csapata a negyedik helyen zárta a megmérettetést, a füzes­abonyi Teleki iskola gárdája a 3. helyen végzett. Ökölvívás Országos utánpótlás olim­pia, Mór (54 egyesület, 222 versenyző) Megyénkből az Egri Városi Sportiskola négy, a Gyöngyösi Városi Sportiskola öt versenyző­je vágott neki a rangos megmé­rettetésnek. Eredmények. Serdülő, 38,5 kg: 1. Szabó András (Egri Városi Sportiskola), 52 kg: 3. Medgyesi Ákos (Egri VSI). Kadét, 48 kg: 1. Könnyű Róbert (Egri VSI), 2. Dobrádi Zsolt. 54 kg: 1. Árvái László. 57 kg: 1. Botos Dávid. 80 kg: 1. Vípfeanc Roland (mind Gyöngyösi Sportiskola). Atkári Lajos edző ezúttal inkább hallgat kudarc Tizenegy gólos vereséget szenvedett a Füzesabony Túrkevén KÉZILABDA NB J/B, Kelet, nők A 21. forduló mérkőzésén: TÚRKEVE- FENSTHERM-FÜZESABONYI SC 31:20 (17:7) Túkeve, 40 néző. V.: Dohány, Varga. FSC: Szűcs - Kovács É. 1, Bak, Bahrim 7, Ujj, Erdélyi 3, Kánya 5 (3). Cs.: Török, Szabó D. (kapu­sok), Varga 1, Atkári 3 (1), Klenkina, Kiss Zs. Edző: Atkári Lajos. Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:1,12. p.: 5:3,18. p.: 8:5,24. p.: 12:5,36. p.: 18:9,42. p.: 20:10, 48. p.: 24:14, 54. p.: 27:17. Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 8/4. A füzesabonyi lányokból ezút­tal hiányzott az elszántság, a tűz és a kellő koncentráltság, ami el­engedhetetlen a jó eredmény el­éréséhez. A hazaiak fokozatosan fensthermltt] NVÍLÍSZiBÓ-CSiUD növelték előnyüket, így már az el­ső játékrész végére kialakult a tíz­gólos különbség. A játék képe a fordulást köve­tően sem változott. A vendégek továbbra is sok hibával játszot­tak, számos ziccer maradt ki- használaüanul, ami mind a ha­zaiak malmára hajtotta a vizet. A füzesabonyiak rendkívül lelkes csapat otthonában szenvedtek ve­reséget. Atkári Lajos: - Ideje van a szó­nak és ideje van a hallgatásnak is. A bajnokság állása 1. Derecske 17 15 1 1 575:393 31 2. Gyula 19 14- 5 567:490 28 3. Hajdúnánás 17 13 1 3 515:462 27 4, Csömör 16 12- 4 455:396 24 5. Mátészalka. 19 11- 8 520:480 22 6.DVSCII. 19 9- 10 516:498 18 7. Füzesabony 19 7 2 10 313:538 16 8. Szeged 17 7- 10 433:445 14 9. Túrkeve 18 7- 11 461:504 13 10. Inárcs 18 6 1 11 495:528 13 11. Csorvás 17 3 1 13 377:481 7 12. Kispest 18­- 18 400:612 0 Megjegyzés: a Túrkevétől 1 büntetőpont levonva. Következik: Füzesabony ­Kispest április 28., szombat 16.00. HÍRSÁV Talmácsi ötödik a Török Nagydíjon motorsport - Az Apriliával versenyző Talmácsi Gábor ötödik lett a 125 kcm-es ka­tegóriában a gyorsasági- motoros-világbajnokság 3. futamán, a Török Nagydí­jon. A viadalt az olasz Simone Corsi (Aprilia) nyer­te, a második helyen a spa­nyol Joan Olive (Aprilia), míg a harmadikon a japán Kojama Tomojosi (KTM) végzett. Győrfi Alen (Aprilia) a futam másik ma­gyarja a zárás előtt két kör­rel esett ki. Döntetlent játszott Tuzséron a Ferencváros LABDARÚGÁS - Az NB II. Nyugati csoportjában öt gól­lal kikapott a tabella élén ál­ló Haladás, amely már csak jobb gólkülönbségének kö­szönhetően előzi meg a Sió­fokot. A Keleti csoportban a Ferencváros 1-1-es döntet­lent játszott Tuzséron és jobb gólkülönbségével is­mét a döntetlenre végző Nyíregyháza elé került a ta­bellán. Keleti csoport Kecskemét - Kazincbarcika 1-1 (1-1) Orosháza - Budafok 5-0 (2-0) Vecsés - Baktalórántháza 2-1 (0-1) Szolnok - Bocs 1-1 (1-0) Tuzsér- FTC 1-1 (1-1) Karcag-Jászberény 2-0 (1-0) Makő - Jászapáti 2-0 (0-0) Nyugati csoport Felcsút - Haladás 5-0 (2-0) Gyirpiót - BFC Siófok 1-2 (1-0) 1 Pápa - Balatonlelle 2-1 (1-0) Soroksár-Barcs 0-2 (0*t) Celldömölk - Dunaújváros 1-4 (1-3) M.majyaróvár- Hévíz 2-1 (2-0) Kaposvölffle - Budaörs 2-1 (1-0) BKV Bőre - Integral-DAC 1-2 (0-2) A16. heti totóeredmények 1, Frankfurt - Bochum 0-3 2 2. Hertha BSC - Dortmund 0-1 2 3. Leverkusen - Nürnberg 2-0 1 4. Schalke - Cottbus 2-0 1 5. VfB Stuttgart - B. München 2-0 1 6. Wolfsburg - Bielefeld 2-3 2 7. Hamburg-Mainz 2-2 X 8. Hannover - Mönchengladbach 1-0 1 9. Ataianta - Roma 2-1 1 10, Milan - Cagliari 3-1 1 11. Palermo - Parma később 12. Sampdoria - Messina 3-1 1 13. Siena - Intemazionale 1-2 2 Plusz egy mérkőzés: 14. Lazio - Fiorentina 0-1 2 Nem sikerült a pontszerzés vereség Egy góllal nyert a Putnok a Gyöngyösi AK ellen A tigriseknél elbuktak a hősök rossz rajt A Nyírségben vereséggel kezdtek az egriek LABDARÚGÁS NB III., Mátra-csoport A 20. forduló mérkőzésén: PUTNOK - GYÖNGYÖSI AK-YTONG 3-2 (1-0) Putnok, 300 néző. V.: Pap Ist­ván (Tolnai J., Hornyák K.). PUTNOK: Regős - Buku, Már­kus, Szabó S. - Boczki, Fehér, Sipos L, Füleki (Pál), Garai - Pó­lyák (Sápi), Lázár. Edző: Koszta Péter. GYAK: Juhász E. - Barta R., Nagyfalusi, Molnár G. - Tóth T., Gohér G., Bódis (Nagy G.) - Ta­kács (Csomós), Tari, Fekete - Molnár B. (Puly). Edző: Majzik Zoltán. A gólok története. 38. perc: az üresen hagyott Garai 10 m-ről a kapu jobb alsó sarkába helye­zett, 1 -0. 50. perc: a kipattanó labdát 11 m-ről Füleki lőtte a há­lóba, 2-0. 51. perc: bal oldali szöglet után a védők kivágták a labdát és 25 m-ről Tóth T. hatal­mas gólt lőtt, 2-1. 75. perc: jó labdát kapott Sápi, aki kiugrott, és a kapus mellett a hálóba he­lyezett, 3-1.85. perc: Sípos a há­lóba tartó labdát kézzel hárítot­ta, a megítélt büntetőt Gohér ér­tékesítette, 3-2. Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, a szünet után azonban feljavultak a gyön­gyösiek és megszorongatták a listavezetőt. Kiállítva: Sipos (gólba tartó lab­dát kézzel hárított) a 85. percben. Jók: Fehér, Darai, Sipos, ill. Ju­hász E., Molnár G., Tóth T. Koszta Péter: - A helyzetek alapján biztosabban kellett volna győznünk. Majzik Zoltán: - Buta hibáink miatt végig futottunk az ered­mény után. A szünet után felja­vultunk és a döntetlen eredmény is elérhető közelségbe került. ■ Halmóczki Ferenc További eredmények Mezőkövesd - Ózd 5-0 ESMTK - Balassagyarmat 2-0 RAFC - Dabas 1-0 Dunakeszi - Maglód 3-0 Nagykáta - Felsőzsolca 0-4 Túra - Veresegyház 2-2 Következik: Gyön^ösi AK - Na^ykáta, április 29., vasárnap, 16.00. AMERIKAI FUTBALL Divízió II., Kelet Az 1., forduló mérkőzésén: NYÍREGYHÁZA TIGERS - EGER HEROES 25:6 Nagykálló, 600 néző. Kezdetben mindössze egy touchdown-t értékesíttek a házi­gazdák, a 2. játékrész azonban egyértelműen a nyírségiek javá­ra billentette a mérleg nyelvét. Az egri védelem lassan elfáradt és egyre többet kezdeményezett a Tigers. A szünet után 19 pontot tettek hozzá az addigiakhoz a szabolcsiak, a becsületpontokat azonban a hősök megszerezték. Következik: Eger Heroes - Miskolc Tigers, április 30., hétfő, 15.00. ■Hírlap-információ Az egriek (játékosuk a labdával) elfáradtak a második félidőre