Heves Megyei Hírlap, 2006. október (17. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-09 / 237. szám

14 SPORTTÜKÖR HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2006. OKTÓBER 9., HÉTFŐ' Most a Pétervására kapott nagy pofont beszámoló A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának mérkőzésein történt Pétervására ­Besenyőtelek 1-4 (0-2) Pétervására: Besenyőtelek: Lázár Vincze (Tóth 1.) Földi Molnár Csanádi Forgács Pintér Ballagó (Mészáros) Érsek (Nagy R.) Kovács R. Tar Oláh (Váradi) Mátyus (Sály) Rézműves Tóth R Sasvári Stark Bódi Kisbali (Balogh) Mencsik Baranyi Villangó (Nagy L) Játékos-edző: Edző: Bokrán Csaba Balázs Tihamér. Pétervására 300 nézd Játékvezető: Kiss Zoltán (Demeter J, Kátai G.). A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak a hazai csapatkapitány, Stark János elhunyt édesapja emlékére. A jól kontrázó vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott a helyzeteit elhibázó hazaiak ellen. Gólszerzők: Nagy R, ill Oláh 2, Bódi, Mészáros. Jók: senki, ill az egész vendégcsapat Ifik: 1-2. Bokrán Csaba: - Mi már sok pofont adtunk, ezúttal mi kaptunk egy nagyot Balázs Tihamér - Kiválóan előkészített, remek talajú pályán egy jó ellenféllel szemben voltunk jobbak, és ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Kovács Ferenc Novaj - Füzesabony 1-3 (1-2) Novaj: Fensttiemrfüzesabony: Zsíros Ilii Danes (Jánosi) Kotta (Kasza) Képes Bőgős Demkó Fazekas Szabó Z. (Barta R.) Póka Csohány Csóka + Szabó R. Kémeri (Bíró) Barta J. Szabó L Baji Gy. (Farkas) Nagyi Ui Vámosi Baji P. Nagy R (Szakáll) Edző: Edző: Horváth Tamás. Szabó Anáás. Novaj. 80 néző. Játékvezető: Rozsnaki Péter (Tyukodi J, Orovecz T). A játék főleg a pálya középső részén folyt A kevés helyzetet mégis az abonyiak használták ki jobb száza­lékban, ezért megérdemelten nyertek. Góiszsrzök: Ui, Nagy P„ Szabó L 2 (egyet 1 lesből). Jók Képes, Barta J, Baji R, ill Szabó L (a mezőny leg­jobbja), Csóka, Nagy R, Póka Ifik: 4-5. Horváth Tamás: Elkélne a rutin, no meg a furfang, enélkül a srácok csak futnak. Hiányzik két spiller, mint tanyáról a villany, no meg égy center, ki néhányat berámol Szabó Amkás: - Ma nem volt pörgés, nem volt búcsú, nem volt lánchinta de a csapat a három pontot hozta Fenyves Balázs A góllövőlista élcsoportja ________ 1 5 gőte Kisbali Gábor (Pétervására)_______ 1 1 gólos: Nagy Gergely (Egri FC) ______ 8 gőte: Mészáros Sándor (Besenyőtelek)_____ A 10. forduló párosítása_________ Október 14., szombat 15.00___________ Novaj-Heves____________________ F üzesabony - Verpelét________________ F C Hatvan - Febőtáikány______________ K isköre-Pétetvásáia ___________ B esenyőtelek - Nagyrétté_______________ Egri FC - Vámossóik_________________ Petőlibánya- Tárnáméra_______________ Október 15., vasárnap, 15.00 Egerszalók - Gyönjjöshalász A besenyőtelki Forgács Péterék (elöl) Pétervásárán mindig egy lépéssel előbb jártak, mint Baranyi Miklósék FOTÓ: LÉNÁRT MÁRTON Felsőtárkány ­Kisköre 2-0 (0-0) Feksőtárkány: Kisköre: Labancz Szén Novák T. (Csákvári) Loboda Baranyai Fekete Bocsi Ungvári NagyL Erdélyi Bercsényi Cseh Besenyei Zs. (Kiss T.) Andó Szekrényes Patkó Somogyvári (Ágó R.) Csonka Besenyei F. Simon ZS. Pusoma Káli Edző: Játékos-edző: Kiss Tibor. Szén László. Felsőtárkány 100 néző. V.: Rozsnaki Gábor (Czeglédi A, Jávorszki Z). A helyzetkihasználással adós maradó hazaiak óriási mezőnyfölényuk ellenére nehezen gyűjtötték be a há­rom pontot a védekezésre berendezkedő hazaiakkal szemben. Gólszerzők: Bocsi, Besenyei Zs Kiállítva: Simon Zs. (2. sárga lap után) a 87. percben. Jók: Bocsi, Nagy L, Somogyvári, ill az egész vendég­csapat Ifik: 5-0. Kiss Tibor - Katasztrofális helyzetkihasználásunk mi­att nehezen, de megérdemelten nyertünk. Szén László: - Nyolcvan percig remekül helytálltunk, akkor kaptunk két szerencsétlen gólt Gratulálok a csapatomnak. Bajzát Sándor Verpelét ­FC Hatvan 2-0 (2-0) UamokáF VcipcKL FC Hatvan: Tiszolczki Gömöri Nász Tóth P. Péter Králik Varga Buzma Törő Balog Mák G. Kollár (Nagy T.) Malik B. (Puporka) Fehér Várkonyi (Danyi) Tari (Dajkó) Gáspár Szentgyörgyi (Szász) Szabó M. Rozman Csóka (Kövesdi) Niki Edző: Szakmai igazgató: Vinczepap Ferenc. Károly József. Verpelét, 150 néző. Játékvezető: Szabó Sándor (Harnos Cs, Bodó I.). Az immár negyedik hete veretlen, korábban a Bese­nyőtelket is tegyőző verpeléti csapat az első húsz perc­ben rúgta a két gólt amely a megérdemelt győzelmet jelentette. Gólszerzők: Várkonyi, Szabó M. Jók: az egész hazai csapat dicséretet érdemel, ill senki. Ifik: 1-3. Vinczepap Ferenc: - Ehhez a teljesítményéhez is gratu­lálok a csapatomnak. Nagy Sándor György klubelnök: - Gratulálok a telkes ha­zai csapatnak. Molnár Tamás Nagyréde - Egerszalók 3-1 (2-1) Szötöskert-Nagyréde: Egerszalók; Tűzkő Prokaj Debreceni Szarvas Barna Kelemen Hordós Hangácsi Vas Borosi Cs. (Huszár) Takács Forgács Smuczer Vas Borosi R Árvái (Huszár) André (Varbai) Klátyik Kulcsár Horváth Ludányi Bajzát (Kovács J.) Csomós Bata Edző: Játékos-edző: Nagy Gábor. Hangácsi Csaba. Nagyréde, 200 néző. Játékvezető: Markoth István (Jakab G., Skultéty Cs.). A kiválóan védő hazai kapus teljesítményét csak a 3 gólt szerző Vas Borosi Péter múlta felüt Ez­zel együtt a második félidőben nyújtott teljesít­mény alapján megérdemelt nagyrédei győzelem született. Gólszerzők: Vas Borosi P. 3, ill Hangácsi. Jók: Vas Borosi R, Tűzkő, André, Vas Borosi Cs, Deb­receni, ill senki. Ifik: 4-2. Nagy Gábor: - Megérdemelten nyertük a mérkőzést Hangácsi Csaba: - A helyzeteit jobban kihasználó, sze­rencsés hazai csapat megérdemelten nyert Nagy József Vátnosgyörk ­Petőflbánya 2-2 (1-1) Vámosgyörk: Potőfibánya: Sánta Lóvey Reviczki Szabó Major Lénárt Marsi G. (Nagy) Repka Csömör P Valkó (Kerekes) Marsi! Balog R. (Sziuka) Kiss Balog G. Csömör A. Parádi Varga Berki Ince Bicskei Sőregi Simon Edző: Edző: Pócs Tamás. Rozmaring Péter. Vámosgyörk, 92 néző. Játékvezető: Farkas Ádám (Pető P, Viktor F.j. Kiegyenlített mérkőzésen mindkét csapat a győ­zelemre játszott, de a vége mégis döntetlennel zárult. Gólszerzők: Csömör A, Varga, ill Valkó, Simon. Jók: Csömör P, Marsi G, Varga Vince, ill Bicskei, Si­mon, Berki, Szabó. Ifik: 2-8. Pócs Tamás: - Sokszor akadozott a játékunk és a sú­lyos egyéni hibák miatt futottunk az eredmény után. Rozmaring Péter: - Idei legrosszabb játékunkkal Vámosgyörkön hagytunk két pontot Torna István Heves - Tárnáméra 2-1 (1-1) Heves: Tornáméra: Korsós Csontos Lajer Poroszka Tóthi. Mezei Fehér G. Lőrincz Vabvics Bemáth Ádám (Szabó Z.) Kelemen Sági (Kovács Z) Katona Farkas R. Kovács (Szabó J.) Farkas 0. Krancziczki (Koczka) Laubert G. Vágó Laubert R. (Zsidó) Somodi Edző: Edző: Káló Mihály. Kovács János. Heves, 200 néző. Játékvezető: Lánczos Gábor (Szarvas L, László T). A két szomszédvár csatájában, korrekt játékvezetés mellen, a lelkesen játszó tamamérai csapat megnehezí­tette a hazaiak hárompontos vadászatát' Gólszerzők: Laubert G, Tóth T, ill Katona Jók: Korsós (a mezőny legjobbja), Fehér G, Tóth T, ill Katona, Kelemen, Poroszka Ifik: 1-0. Kató Mihály - Az őszi szezon leggyengébb játékával tartottuk itthon a három pontot Kovács János: - Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen a döntetlen reálisabb lett volna. Janosek Antal Gyöngyöshalász ­Egri FC 2-1 (1-1) Gyöngyöshalász Egri Futball Ctutz Ajpek Tóth B. Szabó Gy. Hompoth Nagy Gy. T. Csontos M. Kovács T. Kaknics Karsai (Rúzsom) Pádár Bársony (Sándor) Nagy Zs. (Nagy E) Tóth P. Porkoláb (Mirkóczky) Bordás Bánka (Háklár) Nagy G. Béres Szeifert (Marázi) Kasza Molnár A NagyG. Edző: Játékos-edző: Szabó Gyula. Nagy Endre. Gyöngyöshalász, 350 néző. Játékvezető: Pető Péter (Farkas Á, László T). Küzdelmes első félidő után a második játékrészben fo­kozódott a küzdelem. A kontrákra építő halásziak meg­érdemelten tartották otthon a három pontot a 80. perc­ben lőtt győztes találatukkal Gólszerzők: Nagy G. Szeifert, ill Nagy G. Jók Szeifert (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, ill. senki. Ifik: 2-5. Szabó Gyiáa: - Ma az igazi halászi csapat szenzációs győzelmet aratott Nagy Endre: - Hajtós, küzdelmes mérkőzésen megér­demelt hazai siker született Szabó Ferenc A bajnokság állása 1. Besenyőtelek 9 7 1 1 39-1122 2. Egri FC 9 7­2 23-7 21 3. Pétervására 9 7 1 2 29-10 19 4. Füzesabony 9 6 1 2 23-10 19 5. Felsőtárkány 9 5 3 1 18-8 18 6. Nafflréde 9 5 2 2 14-11 17 7. Gyönftöshalász 9 5 1 3 22-13 16 8. FC Hatvan 9 5­4 30-2015 9. Heves 9 4 1 4 11-33 13 10. Verpelét 9 3 3 3 9-1412 11. Petőlibánya 9 3 4 15-17 11 12. Egerszalók 9 2 1 6 13-16 7 13. Tamaméra 9 1 2 6 10-33 5 14. Novaj 9 1 1 7 12-34 4 15. Vámos^örk 9­4 5 7-15 4 16. Kisköre 9­1 8 6-29 1 Nem bírt egymással a Gyöngyös és a Felsőzsolca MÁTRA-esopoRT Második félidei játéka alapján győzelmi esélyt szalasztott el a GYAK Négy gól és egy-egy pont Lőrinciben LABDARÚGÁS NB III., Mátra-csoport A 9. forduló mérkőzésén: Gyöngyösi AK-Ytong - Felsőzsolca 1-1 (0-0) Gyöngyös, 100 néző. V.: Bartha Csaba (Kovács A., Kömbf Gy.). Gyöngyös: Juhász Cs. - Tari, Nagyfalusi (Nagy G.), Szilágyi, Puly (Hajiinger) - Bódis, Vernyik, Agócs - Takács (Gohér) - Fekete T., Molnár B. Edző: Majzik Zoltán. Felsőzsolca: Varga A. - Ka­lász, Matyák, Palánkai, Tóth L. - Fink (Pásztor), Oláh, Rácz R, Stavianszki - Bazsányi, Hadler (Bognár). Edző: Bodnár József. A göröngyös gyep feladta a leckét Agócs Viktoréknak (középen) A gólok története. 52. perc: Oláh jobb oldali szögletét Bazsányi fejelte a hálóba, 0-1. 78. perc: Molnár Balázst a bün­tető területen belül visszahúz­ták, a 11-est Bódis értékesítette, 1-1. Falcsik János egykori játékve­zető tiszteletére gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. Az első félidő mindkét részről alacsony színvonalú „vérszegény” játékot hozott, a kapuk alig kerültek ve­szélybe. Szünet után változato­sabb és izgalmasabb lett a játék, a gyöngyösiek a hajrában győ­zelmi lehetőséget szalasztottak el. Jók: Tari, Szilágyi, ill. az egész vendégcsapat. Majzik Zoltán: Motokrosszra tökéletesen, lab­darúgásra éppen hogy használ­ható hazai pályánkon a második félidei játékunk alapján győzel­met szalasztottunk el. Bodnár József: - Viszontagsá­gos utazás után nem csak a be­csületesen küzdő csapatomon múlott a győzelmünk. Halmóczki Ferenc További eredmények Ózd - RAFC 2-1 Balassa&atmat - Dunakeszi 1-0 Dabas - Putnok 3-3 Maglód - Nafflkáta 1-2 Túra - ESMTK 3-0 Veresegyház - Mezőkövesd 1-2, Következik: Gyöngyösi AK - Veresejjház, október 15., vasárnap, 14.00. LABDARÚGÁS Megyei II. osztály - 9. forduló Keleti csoport Egercsehi - Egeiszólát 2-1(2-0) Hevesaranyos - Párád 6-2(3-l) Bélapátfalva - Balaton 2-0 (2-0) Andomaktálya - Istenmezeje 4-3 (1-0) Mátraderecske - Tamalelesz 2-0 (1-0) Noszvaj - Sírok 2-2 (1-2) Középcsoport Detk - Poroszló 0-3 (0-1) Márkáz - Energia SC 2-1(1-0) Szihalom - Abasár 3-0 (0-0) Domoszló - Makiár 0-4 (0-3) Gyön^össolymos-Visonta 0-5 (0-2) Nyugati csoport Hatvani Lokomotív - Hort 4-0 (3-0) Lőrinci - Zaövaszántó 2-2 (1-0) Boldog-Heréd 2-2 (0-2) Szűcsi - Atkár 1-1(1-0) Ecséd - Rózsaszentmárton 0-3 (0-1)