Heves Megyei Hírlap, 2006. május (17. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-11 / 109. szám

14 SPORTTÜKÖR HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2006. MÁJUS 11., CSÜTÖRTÖK Megyénk sportjának utánpótlása beszámoló Az egri atléták remekeltek Tiszaújvárosban - Ezüstérmesek a hevesi diáksakkozók Atlétika IAAF Atlétikai Világnap 2006, VI. Nemzetközi Atlétikai Ver­seny, Tiszaújváros (300 induló) Az Egri Sportiskola SE Fejes Péter által felkészített atlétái jól kezdték a szabadtéri szezont. Eredmények: Juniorok. Berecz Bernadett, 100 m síkfutás: 2. hely, 12,92 mp. Távolugrás: 1., 562 cm. Kismárton Krisztián, 300 m gát: 3., 44,33 mp. Ifjúságiak: Fe­jes Réka, magasugrás: 3., 145. Gerelyhajítás: 4., 29,36 m. Ser­dülők. Seress Richárd, 100 m gát: 3., 14,Öl mp. Magas: 5. hely, 170. Távol: 2., 579. Sallai Huba, magas: 3., 175. Gerely: 6., 34,90. Bognár Szilveszter, magas: 6., 165. Mező Dávid, súly: 4., 11,79 m. Adamóczky Alexa, 800 m: 7., 3:00.8 p. Somogyi Flóra, 3000 m: 1., 13:49.1. Magyar Fanni, 100 m gát: 5., 17,55. Távol: 5. hely, 457. Asszonyi Evelin, magas: 2., 160. Távol: 3., 497. Gerely: 4., 25,22. Varjas Alexandra, súly: 8., 8,34. Toronyi Rita, gerely: 3., 27,44. Nagyfejeő Gréta, gerely: 5., 22,56. Meghívásos felnőttek. László Krisztina, 100 m: 13,23. Távol: 495. Szabó Norbert. 100 m: 11,44. Távol: 599. Birkózás Nemzetközi szabadfogású válo­gató verseny, Kazincbarcika Az Egri Vasas-BBK-Sportisko- la színeiben versenyző Szabó Ist­ván nehézsúlyban, a számára idegen fogásnemben is nagysze­rű teljesítményt nyújtva az 1. he­lyen végzett. * Diákolimpia szabadfogású or­szágos döntő, Budapest Az Egri Vasas-BBK-Sportisk- ola birkózóinak helyezései. 47 kg: 2. Török Zsolt. Nehézsúly: 1. Szanyi Gergő, 2. Padányi Patrik. Duatlon Országos bajnokság, Kaszó A mátrafüredi Palotai Péter az 1991 -92-ben született serdülő fi­úk között bajnoki címet szerzett. A 3 km futásból, 12 km kerékpá­rozásból, majd 1,5 km-es futás­ból álló távon több mint harmin­cán indultak. A 14 éves sportoló ezzel azt a bravúrt hajtotta vég­re, hogy a korcsoport egyik fia­talabb évjáratú versenyzőjeként nyert. Az eredménnyel jelentő­sen hozzájárult ahhoz, hogy csa­pata, a rajta kívül Béla Attila és Szalai Gergő alkotta Kiss Árpád VDSE megszerezze a csapatbaj­nokság 2. helyét. Kézilabda Adidas gyermekbajnokság, re­gionális döntő ('92 -es kcs.) A Heves megyei csapatok eredményei. Lányok: Miskolci Sí - Vásárhelyi P. isk. Kisköre 20:15, Mezőnagymihály KSE - Kisköre 23:20, Kisköre - EKF Gyak. Isk. Eger 20:10, Miskolci Sí - EKF 16:6, Beszterce DSE Sal­gótarján - EKF 22:8, EKF - Rétság 17:7, Mezőnagymihály - EKF 15:5, Salgótarján - Kisköre 16:6, Rétság - Kisköre. Fiúk: Beszterce DSE Salgótar­ján - Egri VSI 19:14, 5. sz. isk. Hatvan - Lóci DSE Ózd 15:26 Miskolci Sí - Egri VSI 17:12, Salgótarján - Hatvan 28:14, Hat­van - Egri VSI 15:5, Ózd - Egri VSI 20:17, Miskolci Sí - Hatvan 21:11. Labdarúgás Országos Kiemelt Bajnokság, Keleti csoport U19: Egri Futball Club - Nagy­kőrös 9-0 (2-0). G.: Domán T. 3, Bodor N., Jékli Zs. 2-2, Székely K., Ónodi I. U17: Egri FC - Nagy­kőrös 4-2 (2-0). G.: Lehóczky, Zrupkó, Urbán, Krusper. * Regionális utánpótlás-baj­nokság U10: Golden Boys Mezőkö­vesd - Egri Futball Club 8-3 (5-0). G.: Nagy G. 3. DVTK-MISI SC-Egri FC 4-2 (1-1). G.: Bo­csi K., Nagy G. ★ Országos bajnokság, U17, lá­nyok SHS Union Dobó Katica SE - Kőbányai Sportiskola 1 -1 (1 -1). G.: Kiss A. II. Kvíz-Plútó-kupa gyermek­torna, '95-ös kcs., Eger, Leányka út (8 csapat) A pénteken 14.30, szombaton pedig 9 órai kezdettel rendezen­dő mérkőzéseken a Nyírsuli, a Pécsi VSK, a Miskolci SI, a Jász­berény, a Mezőkövesd, a Putnok és a Salgótarján mellett a házigada Plútó SE Eger korosztá­lyos együttese lép pályára. Taekwon-do Európa-kupa verseny, serdülő és ifjúsági verseny, Hatvan, Ko­dály isk. (8 ország, 32 klub, 321 versenyző) A Zagyva-parti város taekwon- do klubja immár negyedik alka­lommal lehetett házigazdája a nemzetközi viadalnak, ahol 600 néző fergeteges tapsa és biztatá­sa közepette küzdelemben és for­magyakorlatban mutatták be Ki­emelkedett Miricz Enikő telje­sítménye, aki hétből 6 pontot szerzett az első táblán, mely tel­jesítménnyel versenyben volt a tábladíjért is. A csapat tagja volt még Kun Viktória és Kalmár Krisztina. A Mátrafüreden tartott Mátrai Tavasz nemzetközi versenyen re­kordlétszámú (106 fő) mezőny­ben a Hevesi SE sakkozói is jelen voltak. Kiemelkedő eredményt ért el Tóth Dániel, aki megismé­telte tavalyi bravúrját, és felnőtt megyei ezüstérmet szerezve je­lentősen gyarapította Élő pont­számát. Nemzetközi címviselő­ket előzött meg és győzött le - tá­jékoztatta lapunkat Éberth Zol­tán Béla edző. Tollaslabda Grand Prix döntő, U13-as kcs., Mór Az ország 8 legjobb verseny­zője kapott meghívást a rangos eseményre, melyen nagyszerű gyöngyösoroszi siker született. A kétnapos viadalon Berzsenyi Ivett végig magabiztosan verse­nyezve végzett az 1. helyen. A Mikrohungária Sport Kft. jóvol­tából az aranyérem mellé 30 ezer forintos vásárlási utalványt is kapott. N. L-né Röplabda Diákolimpiái döntő, III. kcs., Ka­locsa i A lányok 14 fős mezőnyében lépett pályára a sorozatban ezút­tal bemutakozó egri EKF Gya­korló Iskola együttese. A Vajda Tiborné vezette ezüstérmes gár­da (Lachata Lili különdíj, Tóth Renáta, Róth Imola, Nyilas Vivi­en, Szűcs Dóra, Spitzmüller Pet­ra, Paulik Dóra, Izsák Anna) eredményei. Csoportmérkőzé­sek: - Paks 2-1; - Mélykút 2-0. Keresztjáték: - Kaposvár 2-0. Elődöntő: - Kalocsa 2:0. Döntő: - Nyíregyháza 0-2. A fiúknál 6 csapat mérkőzött egymással. Az aranyérmes egri­ek (Csontos László, Kovács Bá­lint, Petrucsik Bence, Vágási Zsolt, Holló Benjámin, Stefán Richárd, Kökény Ákos Kovács Ábrahám) eredményei. Csoport- mérkőzések: - Káptalanfa 2-0; - Győr 2-1. Keresztjáték: - Alap 2:0. Döntő: - Győr 2:0.- A döntőben a srácok fegyel­mezett játékkal, igazi csapat­munkával nyertek a csoportmér­kőzések során nagyon izgalmas mérkőzésen legyőzött győriek ellen - dicsérte tanítványait Vincze Tamás. ifjúságiaknál érdekelt Sármány Zsófia és a serdülő Penczi And­rea „megtáltosodva” az erős me­zőnyben 2. helyen végzett. A kis súlycsoport serdülő kedvence, Maczkó Gábor 3. helyen zárt, csakúgy, mint Pregun Tamara és Deák Veronika. Az ünnepé­lyes díjátadás után Érsek Zsolt, Hatvan város polgármestere, és Harmat László 7 dános nagy­mester, a Magyar Taekwon-Do szövetség elnöke gratulált a sike­res rendezvényhez Hatvani Fe­renc és Dudás Attila szervezők­nek. Utóbbiak a támogatóknak és a versenyzők szüleinek fejez­ték ki köszönetüket. Sakk Diákolimpia Országos Döntő, Szombathely A hevesi Eötvös József Közép­iskola fiúcsapata veretlenül, egé­szen az utolsó fordulóig vezetve szerzett ezüstérmet a vasi me­gyeszékhelyen. A hevesiek nagy hírű elitgimnáziumokat, többek között a pesti Fazekast Mihály iskola gárdáját előzték meg. Az utóbbi években folyamatosan fejlődik az együttes teljesítmé­nye, előbb a 8., tavaly az 5. he­lyen végzett a csapat, idén pedig csak egy hajszál hiányzott a győ­zelemhez. A kitűnő eredményt ígéretesebbé teszi az, hogy még jövőre is ebben az összetételben ülhet asztalhoz a csapat, mert nem „öregszik” ki senki. A szép siker kivívói: Bakos Balázs (FIDE mester), Tóth Dániel, Ba­kos Levente és Deli Gábor (a csapat legjobb pontszerzője). A Hevesi Körzeü Általános Is­kola felsős lánycsapata is meghí­vást kapott a döntőre, ahol szé­pen helytállt. A csapatból ki­Nádas Mátyás formagyakorlatban és küzdelemben is győzött dásukat a résztvevők. A helyiek serdülőkorú legjobbja, Nádas Mátyás ismét bizonyította klasz- szisát, úgy formagyakorlatban, mint küzdelemben diadalmasko­dott. Az ifjúsági korú Deák Gá­bor szlovák, román, cseh és hor- vát ellenfelét verte magabiztosan és lett súlycsoportja győztese. Az Azt Sármány Zsófia (balra) sem hitte, hogy ezüstérmesként zárja a taekwon-do Európa-kupa versenyt Világkupa-győztes a gyöngyösi Csortos Kristóf, Berecz Bettina páros A gyöngyösi Fortuna TSE két párossal képviseltette magát a Lyonban rendezett akrobati­kus rock and roll Világkupán. Pelyhe Szabolcs és Pelyhéné Járdány Zsuzsanna edzők ta­nítványai nagyszerűen szere­peltek a francia városban, ugyanis mindkét duó a dobo­góra állhatott kategóriájában. A junioroknál érintett Csortos Kristóf, Berecz Bettina kettős a mintegy 70 induló közül sze­rezte meg az elsőséget. A duó tagjai pályafutásuk alatt már sok szép eredménnyel büszkél­kedhetnek, de most először szólt nekik Világkupán a ma­gyar Himnusz. A serdülők 60 fős mezőnyében vehetett át bronzmedáliát Balog Márk és társa, Baló Gabriella, akik ez­zel előre léptek a világranglis­ta 2. helyére. faratg - A hat dános Juhász Ferenc irányította egri shotokánosok közül a minap tett sikeres öwizsgát Bánkúti Zsófia, Bánkúti Bence, Péli Ben­ce, Bajzáth Réka, Kovács Péter, Kolman Ákos, Bozsik Máté, Posta Ben­ce, Pelyhe Marcell, Pelyhe Balázs, Pintér Réka, Pintér Patrícia, Pintér Noémi és Pintér Gergő, míg Pelyhe Gábor (elől) egyedüli felnőtt karatés- ként sárga övét szerzett Táncsport - Folytatják menetelésüket a fortunások, akik elsősorban nem a szerencse kegyeltjei, hanem tehetségük és munkájuk eredményé­nek büszke birtokosai. A gyöngyösi klubban zajló szakmai munka újabb ékes bizonyítéka, hogy Balog Márk (balról) és Baló Gabriella bronz-, Berecz Bettina és Csortos Kristóf pedig aranyéremmel a nyakában fo­gadhatta a gratulációkat Lyonban Röplabda - A Hetényi Gergely (különdíjas), Jacsmanik Gábor, Kerek Atti­la, Pliska Roland, Széphegyi Márk és Trizna Bence alkotta EKF Gyakorló Iskola csapata diákolimpia bajnoki címet szerzett a IV. korcsoportos fiúk hatos fináléjában. Vincze Tamás testnevelő tanítványai minden ellenfelü­ket legyőzve, a döntőben a házigazda veszprémiek ellen hátrányból for­dítva diadalmaskodtak