Heves Megyei Hírlap, 2006. április (17. évfolyam, 78-100. szám)

2006-04-03 / 78. szám

14 MEGYEI KORKÉP HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2006. ÁPRILIS 3., HÉTFŐ Kiizzadták a győzelmet a gyöngyösi főiskolások KÉZILABDA NB I/B, Kelet, férfiak A 19. forduló mérkőzésén: Ceglédi KKSE - Gyöngyösi Főiskola KK 22:25 (12:13) Cegléd, 100 néző. V.: Nagy F., Túróczy J., GYFKK: Tuba Kovács - Papics 6 (5), SOMOGYI 5, KOVÁCS 4 (2), PAPP G. 3, Patócskai 5, Kemény 2. Cs.: Hudák (kapus), Nagy I., Bajorhegyi, Szilágyi, Stéhli, Nigrinyi. Edző: Csík János. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2:2, 12. p.: 5:6, 18. p.: 7:8, 24. p.: 10:10, 36. p.: 15:15,42. p.: 18:18,48. p.: 21:19, 54. p.: 22:24. Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 9/7. A rutinos hazaiakkal szemben a találkozó első perceiben szám­talan vendégziccer maradt ki­használatlanul, aminek köszön­hetően a gyöngyösiek nem tud­tak komoly vezetést kiharcolni. A ceglédiek kapaszkodtak, így a szünetre is csak minimális volt a gyöngyösiek előnye. Fordulás után is fej-fej mellett halad- tak a csapatok, mindét gárda 4. Á— Jfc nagy erőket mozgósított a siker érdeké- Wkümmtbáí ben. Szoros, ki- Somogyi Balázs élezett küzde­lemben az utol­só percek végül a főiskolások­nak sikerültek jobban, így - ha a vártnál nehezebben is -, de ki­jött a két csapat közti különbség. Papp Gáborék az őszi hazai győ­zelem után idegenben is ered­ményesen szerepeltek. Csík János: - Nagy küzdelem­ben sikerült megszereznünk a két pontot. Érezhető volt a játé­kunkon az elmúlt heti kihagyás. Ifik: 21:35. További eredmények Mezőkövesd - Kiskörös 35:19 Makó - Fehérgyarmat 37:34 Orosháza - Vác 33:18 Ózd-Szeged 29:19 Következik: Gyön^ösi FKK - Salgótarján, április 8., szombat 16.00. iK. R. Agria RC: a meghatározó emberek mondtak csődöt RÖPLABDA NB I., NŐK, RÁJÁTSZÁS A 7. forduló mérkőzésén: Szabóker-Agria RC Eger - Tatabányai Volán SE 0-3 (-20, -19, -19) Eger, Neumann gimn., 50 né­ző. V.: Szabó F., Csikós Z. EGER: Petrás, Homolya, Ko­vács A., Danes, Kolman, Dobi. Cs.: Kovács B. (liberó), Hajdú, Csengeri. Játékos-edző: Juhászné Tóth Mária. Az eredmény alakulása 1. játszma: 7-5 15-11 19-20 2. játszma: 1-6 13-18 19-22 3. játszma: 4-7 9-16 17-24 Az elmúlt két forduló sikerte­lensége után fogadkoztak az eg­riek, hogy ezúttal már nem hi­báznak, s begyűjtik a hőn álu'tott pontokat. Az első percek játéka alapján ez nem is tűnt elképzelhetetlen­nek, a folytatásban azonban for­dult a kocka. A rendkívül elszántan játszó tatabányaiak fokozatosan kerül­tek fölénybe, és végül meglepő­en magabiztosan múlták felül az enerváltan és sok hibával játszó agriásokat. Juhászné Tóth Mária: - Két meghatározó játékosunk, Danes Renáta és Dobi Edina rossz játé­ka miatt biztos győzelmet sza­lasztottunk el. Következik: Kaposvár - Eger, április 9., vasárnap, 15.00. ■ SikeK. A hazai vereség magyarázata: a húzójátékosok - köztük Danes Renáta (balra) - formán kívüli játéka fotó: husy elemér Már a Besenyő a harmadik Zagyvaszántó: Pétervására: Bélapátfalva: Felsötárkány: Besenyőtelek: Vámosgyörk: FC Hatvan: Füzesabony: Gyetvai Molnár R Kovács 1. Erdős Cserta Nánást Bársony 1. Novák T. Balogh 1. Csanádi Topolyai (Bárdos) Bocsi Kéri Mátyus (Boros) Sas Hompoth Baranyi B. Érsek Fülep (Csuhány) Baranyai Tamási (Fekete) Tar (Kovács K.) Száj la Bercsényi (Domán) Móricz Tóth P Csákvári (Mikó P.) Nagy J. Jambrik Stark Bársony D. Bóta (Nagy L.) Juhász J. Nagy R (Ország) Bajzát Novák Z. Komáromi (Molnár Cs.) Kisbali Mikó A Csákvári (Mencsik) Kiss (Here) Smelkó Mészáros Kasza Edző: Fekete László, Játékos-edző: Edző: Edző: Varga József. Bukrán Csaba Fodor PáL Kiss Tibor. Vincze Sánta Száz Ilii Gulyás Reviczki Nagy T Ferencz Forgács Major Fehér Szarvas Vass Csömör A. Buzma Molnár (Bőgős) Molnár Á. (Nagy L.) Nagy Balog Sasvári Villangó (Czvítkovics) Kiss Kollár (Bosánszki) Jánosi Rézműves Cs. Csömör P. (Baranyi) Dajkó (Sipos) Póka (Jablonkai) Kovács R Incze Strausz Szabó L. Bódi (Molnár 1.) Varga Tari (Zsámboki) Nagy L. Mészáros Sőregi Szentgyörgyi J. Kémen' Oláh Komjátí Niki Nagy R (Veres) Edző: Edző: Edző: Edző: Balázs Tihamér. Pécs Tamás. Gömöri Ottó. Horváth Tamás. Zagyvaszántó. 300 néző. Játékvezető: Lánczos Gábor (László T, Szarvas L). A két csapat játékosállománya közötti különség tükröződik az eredményben is. A listavezető megérdemelten szerezte meg a három pontot Gólszerzők: Kisbali, Smelkó, Boros. Jók: Baranyi B, Cserta L, Móricz B, ill. az egész vendégcsapat. IfHc 2-2. Fekete László: - Jól álltuk a sarat az első helyezett csapat ellen. Bukrán Csaba: - Helyenként jó játékkal hoztuk a kötelező győzelmet Fekete László Bélapátfalva: 150 néző. Játékvezető: Kalicz József (Jávorszki Z, Reibl L). Egy perces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés az '50es, '60as évek Bélapátfalvi csapatának elhunyt lab­darúgói, Berecz „Göce” Kálmán és Ferencz Máté tiszte­letére. A vendégek a második félidőben kiütötték a ha­zaiakat Gólszerzők: Kasza 3, Hompoth, Bercsényi, Mencsik. Jók: Bársony I, Bajzát Mikó A, HL Kasza (a mezőny legjobbja), Novák Z, Bercsényi, Baranyai. Ifflc 0-8. Fodor Pát - Sajnos osztálykülönbség van a két csapat között jelenleg, ami az összeállítást nézve érthető is. Kiss Tibor - Taktikus csapat ellen sima játékkal nyer­tünk. Fodor Pál Ktejjr» - Egerszaiok 2-1 (1-0) ___ B esenyőtelek. 200 néző. Játékvezető: Márta Sándor (Tyukodi J, Nyeste L). Kiss Tamás és Goné Attila hevesi támogatók gyer­mekeinek kezdőrúgása után a hazaiak helyenként jól játszva tucatnyi helyzetet kidolgozva, simán nyertek. Gólszerzők: Mészáros 2, Forgács. Jók: Forgács, Mészáros, Vass, Kovács R, ill. Sánta, Kis, Csömör, Incze. Ifik: 7-1. Balázs Tihamér: - Gratulálok a csapatnak, Mészáros két villanása és Forgács remek fejese eldöntötte a mérkőzési Pécs Tamás: - Elkerülhető gólokat kaptunk, sajnos a végére fiataljaink teljesen elfáradtak. Balázs Tihamér ___Verpelét - Nova] 5-1 (0-1) H atvan, 200 néző. Játékvezető: Berta László (Szabó S., Kovács B.). Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat a második félidő­ben egyértelművé tette, hogy ki a nyerő a mai napon. Gólszerzők: Niki 3, Dajkó. Jók: az egész csapat, ill Ilii, Szarvas, Sasvári, Szabó L íme 5-4. Gömöri Ottó: - Fokozatosan őröltük fel az abonyiak ellenállását és helyenként jó játékkal megérdemelten nyertünk. Horváth Tamás: - Éles meccsen dől el hogy ki menny­it ér, de ha berúgjuk a helyzeteket biztos más véget ér. Gratulálok Ottó barátomnak. Sármány Zsolt Tárnáméra: Heves: Juhász Cs. Éles Bemét Lajer Székely Kolozsvári (Bállá) Lőrincz Ballagó (Zsidó) Poroszka Ducsä Bakos (Nagy V.) Grabecz Laubert G. Besenyei Zs. Kovács Z (Veres V.) Fehér Sági Pusoma Laubert R. Jager Vágó Z. Besenyei F. Edző: Edző: Laubert István. Kató Mihály. Boconád, 300 néző. Játékvezető: Kristóf Péter (Fazekas Á, Pauló G.) A mérai pálya alkalmatlansága miatt semleges játék­téren rendezett szomszédvári összecsapáson reális eredmény született Gólszerzők: Laubert R 2 (egyet 11-esből), Kovács Z. 2, Lőrincz, ill. Pusoma, Jager, Besenyei F. Kiálitva: Vágó Z (2. sárga lap után) a 65, il Ducsai (Z sárga lap után) az 55, Lajer (gáncsolásért) a 80. percben. Jók: Laubert R (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat ill, Fehér, Besenyei F, Pusoma. Ifflc 0-0. Laubert István: - Értékes győzelmünket Nagy József segédedzőnk mielőbbi gyógyulásához ajánljuk. Kató Mihály: - Gratulálok a Mórának. ElőháziBéé Kisköre: __________Egerszaták: S zén Prokaj Budä Takács Varga Kelemen Ungvári Kovács J. Andó Hangácsi Tímár (Balogh) Smuczer Csonka Horváth T. Patkó T (Tót) Bajzát Túró (Kajos) Huszár (Farkas 0.) Szekeres Farkas L (Bodolai Zs.) Farias Á Bata Játékos-edző: Edző: Szén László. Bodolai István. Kisköre, 200 néző. Játékvezető: Halgat János (Jakab G, Tóth P.). Két jól felkészített csapat korrekt játékvezetés mellett igazi focit játszott melyet a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyert Gólszerzők: Szekeres, Farkas Á, ill Bata Jók: Ungvári, Farkas, Csonka, Túró, ill. Prokaj, Kelemen, Bajzát Ifflc 1-4. Szén László: - 2-0 után a csapat azt hitte, hogy meg­nyertük a mérkőzést az utolsó percekben nehézzé tettük a győzelmet. Bodolal István: - A hazai pálya minden előnyét élvezte a kiskörei csapat Oláh János Fenstherm-Verpelét: Novaj: Lőj Zsíros Keskeny Danes Nász Képes Vinczepap Kiszály Barta Ivády Danyi (Hágen) Ágó R. (Miskolczí) Riczkó (Váradi) Szabó B. Péter Ágó F. Szabó M. Csohány Fükő T. Horváth K. (Szabó R.) Balogh (Puporka) Fenyves (Demkó) Edző: Edző: Szabó András. dr. Jacsmanik Erik. Verpelét 180 néző. Játékvezető: Várallyay Miklós (Gergelyi M, Lendvai G.). Tizenöt perc a novajiaké, 75 perc a hazaiaké volt így a nagyarányú verpeléti győzelem megérdemelt Gólszerzők: Fükő T. 3, Danyi, Szabó M, ill. Fenyves. Kiállítva: Szabó B. a 60, Kiszály a 65. percben. Jók: Fükő T. (a mezőny legjobbja), Barta, Péter, Riczkó, ill. Fenyves. Ifflc 2-2 Szabó Amkás: - Április 1-jén a Novaj megtréfált az ele­jén, de összeszedtük magunkat és rúgtuk a szebb­nél szebb gólokat Or. Jacstnanlk Erik: - Úgy látszik, hogy nekünk nem szabad vezetni. A gyermeteg hibák és a kiábrándító fegyelmezetlenségek miatt szégyelljük magunkat Molnár Tamás 1. Pétervására 17 16 1­54-7 49 2. Felsötárkány 17 13 2 2 54-18 41 3. Besenyőtelek 18 11 4 3 33-20 37 4. FC Hatvan 18 11 3 4 48-20 36 5. Heves 18 10 4 4 33-22 34 6. Tamaméra 17 8 1 8 30-41 25 7. Füzesabony 17 7 3 7 34-32 24 8. Vámosgyörk 18 7 3 8 25-28 24 9. Novai 18 7 2 9 30-38 23 10. . Kisköre 18 7 2 9 23-33 23 11. Egerszalók 18 6 3 9 31-27 21 12. .Verpelét 18 6 2 10 26-34 20 13. Makiár 18 5 2 11 34-49 17 14, Za&vaszántó 18 4 2 12 16-40 14 15. Tamalelesz 18 3 2 13 18-45 11 16, . Bélapátfalva 18 1 4 13 14-49 7­A 20. forduló párosítása Április 8, szombat, 16.30: ____ Novaj - FC Hatvan _________Vámos&örk - Kisköre _ Felsőtáikáiiy- Besenyőtelek Pétervására - Bélapátfalva ________Füzesabony-Tamalelesz _________Makiár-Zagyvaszántó _______Heves - Fenstherro-Veipelét Á prilis 9., vasárnap, 1630: _________Egerszajók-TarMéia B élapátfalva - Felsötárkány 0-6 (0-2) Besenyőtelek - Vámosgyörk 3-0 (0-0) A makiári Vámosi Róberték (a labdával) Tarnaleleszen sem hazudtolták meg tavaszi önmagukat. Németi Zoltánék (balra) viszont fontos pontokkal gyarapodtak fotö: pilist elemír Tamalelesz-Gyetvai Kft.: Makiár: Balázs L. Tiszolczki Barkóczi Szakái NagyL Kövér Juhász(Danó) Grassi (Pásztor) Németi Sumi Szabó T. (Kovács) Henninger (Nagy G.) Suha Vámosi Balázs 0. Csóka Nagy 1. (Dorkó) Kajli (Lasztreg) Utassy Csapó Nagy P. Kazay Edző: Szaktanácsadó: Zay Oszkár. Lehnert Zoltán. Tamalelesz, 120 néző. Játékvezető: Mohácsi Lajos (Ludányi J, Godó S.). A jobban akaró tamaleleszi csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet ami a hazaiak reménye szerint önbizalmat ad a folytatáshoz. Gólszerzők: Szabó T, Utassy, Balázs D, ill Grass! Jók: Balázs L, Németi, Balázs D, Nagy P, Suha, II! Kajli, Csóka Ifflc 1-1. Zay Oszkár: - Rászolgáltunk a 3 pontra gratulálok a csapatnak. Lehnert Zoltán: - Ilyen kilátástalan helyzetben még nem voltunk. Kovács Béé Tamalelesz - Makiár 3-1 (1-1) FC Hatvan - Füzesabony 4-0 (1-0) Zagyvaszántó - Pétervására 0-3 (0-1) Kikapott a Felcsút, a Paks viszont győzött Poroszlói győzelmével a Szihalom a második helyen LABDARÚGÁS NB II., 20. FORDULÓ Keleti csoport Szolnok - Bocs 1-1(0-0) Kecskemét - ESMTK 1-0 (1-0) Vác-Soroksár 1-0 (0-0) Nyíre&háza - Kazincbarcika 1-1(1-0) Vecsés - Budafok 2-1(0-0) Jászapáti - Orosháza 0-0 Makó - Baktalórántháza 2-0 (1-0) Az élcsoport: 1. Vác 42 pont/17 mérkőzés, 2. Jászapáti 28/17,3. Nyíregyháza 28/16 Nyugati csoport Budakalász - Dunaújváros 1-1(0-0) Ajka - Mosonma^aróvár 2-3 (1-1) Paks - BKV Bőre 2-0(0-0) Integrál-DAC - Felcsút 2-0 (0-0) Celldömölk - Gyirmót 0-0 Barcs - Haladás 0-2(0-1) Kaposvölffle - Bodajk 0-1 (0-0) Balantonletle - Hévíz 1-2 (0-1) Az élcsoport: 1. Paks 48/18,2. Felesül 38/18,3. Gyirmót 31/18 LABDARÚGÁS Mimi 111. osztály Keleti csoport - 19. forduló Istenmezeje - Demjén 2-2(1-1) Egercsehi - Mátraderecske 1-0 (1-0) MFS 2000-Sirok - Párád 4-0 (1-0) Poroszló - Szihalom 1-2 (0-0) Eger- Hevesaranyos 5-2 (1-0) Andomaktálya - Mikófalva i-i(i-o) Balaton - Detk 3-2 (2-2) Noszvaj - Domoszló 2-0 (1-0) Nyugati csoport - 22. forduló Lőrinci - Heréd 6-2 (5-1) Petőfibánya - Márkáz 2-0 (1-0) Hatvant Lokomotív - Hort 1-0 (1-0) Karácsond - Gyöng/össolymos 3-0 (2-0) Ecséd - Atkár 1-0 (0-0) Rózsaszentmárton - Szűcsi 3-2(2-0) Gyöngyöspata - Abasár 2-1(1-0) Boldog - Energia SC 2-0(1-0) Szabadnapos: Visonta. t