Heves Megyei Hírlap, 2006. március (17. évfolyam, 51-76. szám)

2006-03-20 / 66. szám

2006 MÁRCIUS 20 . HÉTFŐ - HEVES MEGYEI HÍRLAP SPORT HIRDETÉS A nagyszünetig elszállt a Sasok minden esélye fensthermfi] MŰANYAG NYÍLÁSZÁRÓK KOSÁRLABDA NB 1/B, Keleti csoport, férfiak A 21. forduló eredménye: Óbudai Kaszások - Fenstherm-Egri Fekete Sasok 97-80 (29-20,26-15,20-21,22-24) Budapest, Rádl-árok u., 100 néző, v.: Balogh L, Gál. EGER: UGHY 20/3, Szarvas 9/3, Siska 13, Vavra 18/3, Zsem­lye 11. Cs.: Kocsis 5/3, Takács 4. Edző: Farkas Attila. Az eredmény alakulása. 4. perc: 15-6, 8. perc: 22-15, 14. perc: 42-21,17. perc: 46-32,24. perc: 61 -39,28. perc: 68-48,34. perc: 83-62,37. perc: 92-75. Az egy héttel ezelőtti önmagá­ra halovány kontúrjaiban sem emlékeztető, az első perctől az utolsóig hátrányban játszó egri együttes vereséget szenvedett az Óbudai Kaszások otthonában.Az élvonalba kerülésért indított „ta­vaszi hadjárat” fontos összecsa­pásán gyaníthatóan kévésén számítottak vendégoldalon, hogy egy félidő alatt gyakorlati­lag minden győzelmi esély el­vész. Pedig így történt, a rendkí­vül motiváltán pályára lépő ven­déglátók ugyanis az ezen az es­tén tarthatatlannak bizonyuló Sebők Tamás (38 pont, közte hat tripla) vezetésével a nagyszüne­tig húsz pontot vertek a táma­dásban kapkodó, védekezésben fegyelmezetlen - jellemző, hogy Siskáék ezúttal két negyed alatt szedtek be annyi pontot, mint legutóbb az egész mérkőzésen - egriekre. Bár a mieink elszán­tan, tetemes hátrányuk ledolgo­zásának reményében érkeztek a folytatásra, a nagy akarás több­nyire erőlködésbe csapott át, s apró fellángolásokat gyermeteg hibák sora kö- ! vetett. A hazai­* aknak viszont, fCS* ahogy ilyenkor-aj* w lenni szokott HHlPVB szinte minden f Ifi sikerült, így B* ■ i|S azután a hajrá- Ughy Albert ban Takácsék célja már csak az eredmény kozmetikázása le­hetett. Ez néhány ódudai figyel­metlenségnek köszönhetően si­került is, ám ettől még nem lett kevésbé fájó az újabb idegenbe­li fiaskó. Farkas Attila: - Hiányzott a tudatosság, a hit és az önbecsü­lés. Remélem a jövő héten jobb lesz. ■ Horváth Péter A bajnokság állása 1. Vásárhely 18 17 1 1734-1391 0.972 2. Ó. Kaszások 19 14 5 1834-1533 0.868 3. Eger 19 13 6 1553-1329 0,842 4. Tiszaújváros 18 12 6 1516-1341 0.833 5. Baja 19 12 7 1731-1649 0.816 6. Nafflkörös 19 10 9 1603-1588 0.763 7. Budafok 19 8 11 1518-1616 0.711 8. Jászberény 19 6 13 1633-1832 0.658 9. Debreceni E 18 5 13 1450-1545 0.6» 10. Miskolc 18 4 14 1425-1668 0.611 11. Közgáz 18 1 17 1300-1805 0.528 Következik: Eger nap, 18.- Vásárhely, március 26., vasár­Lakatos Zoltán: bronz a Belgrád Nagydíjról birkózás Az U-23-as korosztály nyílt bajnokságán Lakatos Zol­tán révén született meg az Egri Vasas-BBK-Sportiskola birkózói­nak első idei országos bajnoki aranyérme. A jó formát mutató, akciódúsan versenyző Lakatos a magyar felnőtt kötöttfogású válo­gatott tagjaként a szerb főváros­ban is megmutathatta tehetsé­gét. A Belgrád Nagydíjon hét nemzet sportolói léptek szőnyeg­re, a magyar küldöttség 1 arany, 1 ezüst és 2 bronzéremmel tér­hetett haza. Az egri sportoló a dobogó harmadik fokára állha­tott, szereplésével elégedett volt édesapja Lakatos András is, aki versenybíróként kapott feladatot a rangos viadalon.- A mezőny erősségét tekint­ve remek eredmény a harmadik helyezés. Zoli jól birkózva jutott a legjobb négy közé, ahol a vég­ső győztes orosz versenyzőtől kapott ki- zárta beszámolóját Lakatos András, aki a legjobb bí­rónak járó díjjal térhetett haza Belgrádból. A legjobb egri birkózók legkö­zelebbi fellépése a március 24-26-i székesfehérvári Magyar Nagydíj lesz. Komáromi Ede és Lakatos Zoltán újra a pontszer­zés reményében akciózhat. ■ B. R. LABDARÚGÓ MB III. MÁTRA CSOPORT — 17. FORDULÓ Ez Nagyréde napja volt o>*s> Gyöngyösön hiaba irányították a játékot a világos mezes hazaiak, meg kellett elégedniük a döntetlennel hhö: fiúst elemér Nagyréde - Kistarcsa 4-0 (2-0) Szniőskerl-Hagyréde: Kistarcsa: JuhászE Kristóffy Horváth Koszta NagyG. Ajpek Gódor Hegyi Nagyfalusi Ásóth Szilágyi Szabó Pásztor Jenei Tóthi. A Tóth N. Lilik Vemyik Fekete T. Tóthi . Szilágyi Ócsai Sukaj Nagy Gy. T. Debreceni (Bíró) Csaja (Kertész) Dávid Hirt Nagy Cs Bordás Takács Alex Monday Molnár G. Zalaegerszegi Kuti Nagy Gy. G. Bódis Tóth A Tari Katona Kósa Tóth R Kulcsár Tábori Szekrényes Hutter LessT. NagyG. Forgács Keszthelyi Gohér Szabó G. (Tóth L) Takács (Szőke) Karsai (Bakondi) Ludányi Chukwurah Molnár B. Húszai (Beálló) LessK Hever P. Csomós (Fiadobás) Kovács 1. Balázs (Tóth N.) Tesch Hamar Balogh Edző: Edző: Játékos-edző: Edző: Edző: Edző: Nagy Gábor. Kovács István. Labaricz Róbert Oroszi Sándor. Aczél Zoltán. Majzik Zoltán. Nagyréde, 200 néző. Gyöngyös, 250 néző. Hévizgyörk, 200 néző. Játékvezető: Olasz (Pál, Mohácsi) A „ALI, InuCínnln 0/1 A gonk tonende. ZU. Fekete Tamás perc: A Kulcsár buk­tatásáért megítélt bün­tetőt ßdö« értékesítette, 1-0.43. perc: Ludányi a kapust is kicselezve lőtt a hálóba 2-0.58. perc Fekete saját tértéiről indul­va a védőket kicselezte, majd a kapuson átemelve lőtt a hálóba 3-0. 75. perc: Szögletrúgás utáni kavarodásból Forgács közelről talált a kapuba 4-0. A mezőnyben jól játszó Kistarcsa ellen a hazai csapat egyéni akciókból elért gólokkal biztosan tartotta otthon a három pontot Jók Juhász E, Fekete, Forgács, Debreceni, ill Alex Monday, Tóth I. lük 4-1. Hagy Gábor - A vártnál biztosabban nyertünk. Kovács István: - A szerencsésebb csapat győzött Nagy József Gyöngyös - Veresegyház 1-1 (0-0) Gyöngyösi AK-Ytang: Játékvezető: Strehó (Tolnai, Seszták). A gólok története: 48. Molnár Gábor perc: Szöglet után a kipattanó labdát Tóth Norbert lőtte a kapu jobb alsó sarkába, 0-1.88 perc: Jobb oldali beadása Tóth Norbert fejelte a lab­dát a hálóba, 1-1. A kiegyenlített első félidőben mindkét kapu egyformán került veszélybe. A második részben a hazaiak erősítettek, fölényben is játszottak, de helyzeteikből egyet csak nagyon későn tudtak értékesíteni. Az ered­mény a vendégre nézve hízelgő. Jók: Molnár G„ Tóth N„ III Húszai, Hutter. Hüc 4-4. Labancz Róbert - Végig mi irányítottuk a játékot de ennyi helyzetet nem lehet kihagyni. Oroszt Sándor - A helyzetek alapján vizipólómétkőzés is lehetett volna, de sajnos a rossz koncentrálás­nak miatt kiengedtük a kezünkből a győzelmet Halmóczki Ferenc Túra - Gyöngyöshalász 1-0 (0-0) Túra: Gyöngyöshalász: Bogár (Pál Szép). A gól története: 52. perc: Vemyik a 16-oson belül kezezett a megítélt bünte­tőt Lilik értékesítette, 1-0. 78. perc: Nagy Gy. T. 11- est hibázott Ragyogó talajú pályán haras, jó iramú mérkő­zést láthatottak a nézők az első 45 percben. Bár a turaiak többet birtokolták a labdát a halásziak két óriási helyzettel akár a ve zetést is megszerezhették volna A jól játszó vendégek egy vétlen kezezés utáni büntetővel szenvedtek vere séget miközben 11-est hibáztak. Egy pontot érdemelt volna az időnként jól játszó halászi együttes. Jók: Nagy G, ülik, Kuti, ill mindenki. Mc 0-1. Aczól Zoltán: - Örülök az első tavaszi sikernek, gratulá­lok a csapatomnak. MajzHi Zoltán: - Igazságtalan eredmény született hi­szen ma mindent megtettünk a jó ereőnény érde­kében. Szabó Ferenc Tóth Péter További eredmények Naakáta - Baglyasalja 0-2 Ózd - Putnok elmaradt (pótlás: IV. 26., 17.00) Maaargéc - Salgótarján 2-0 Gödöllő - Kisbáftonelmaradt (pótlás: IV. 12., 16.30) Mezőkövesd - Jászberény 0-0 A bajnokság állása *1.Jászberény 16 11 4 f '44-14 37 2. Maaargéc 16 11 3 2 40-20 36 3. Túra 16 9 3 4 45-13 30 4.Verese#ház 16 8 5 3 32-16 29 5. Gyöngyös 16 8 5 3 29-16 29 6. Najyréde 16 8 3 5 24-22 27 7. Mezőkövesd 16 6 6 4 27-23 24 8. Baglyasalja 16 l 2 7 32-25 23 9. Ózd 15 6 3 6 29-31 21 10. Putnok 15 5 5 5 27-23 20 11. Kisbábon 15 5 5 5 25-29 20 12. Kistarcsa 16 4 4 8 30-36 16 13. Nawkáta 16 3 310 29-62 12 14. Gyönaöshalász 16 3 211 12-29 11 15. Salgótarján 16 3 211 16-41 11 16. Gödöllő 15 1 113 12-53 4 A18. forduló párosítása hm Március 25., szombat 15.00 ftitnok - Gyöngyösi AK-Ytong Baglyasalja - Mezőkövesd Szfiöstert-Naaróte- Naakáta Gödöllő-Kistarcsa Március 26„ vasárnap, 15.00 Veresegyház - Maffiargéc Gyóngöshalász-tkl Besenyei Péter kölcsöngéppel Abu-Dzabiban repülösport Besenyei Péter az előkelő harmadik helyen végzett a Red Bull Air Race-sorozat Abu- Dzabiban rendezett versenyén. A magyar műrepülő világbajnok pi­lóta sikerének értékét növeli, hogy kölcsöngéppel indult, mivel technikai okok miatt nem száll­hatott fel saját repülőjével. Besenyei volt az egyetlen a me­zőnyben, aki kétüléses géppel versenyzett a „légi Forma- 1-ben” közel 200 ezer néző előtt. Ered­mény: 1. Chambliss (amerikai) 3:33.37 perc, 2. Mangold (ameri­kai) 3:37.94,3. Besenyei 3:41.72. A sorozat következő versenyét május 6-án rendezik Barceloná­ban. ■ MTI FILEP ISTWNÉ-t (KiáfyAnna) perben . születésnapja alkalmából nagyon sok szeretettől Aszón ti fia. lánya. veje. unokái ‘ =*=* ______:_____;_______________ g gFÍXÓRIÁSI FARMER-Á FÜRDŐRUHA- ÖLTÖNY-r Egerben a Helyőrségi Klubban | március 20-21-én (hétfö-kedd) 9.00-18.00 farmernadrágok, Ingek, dzsekik, fürdőruhák, stb. EXTRA méretben Is! Öltönyök közvetlen a gyártótól! Előfizetési igényét a következő telefonszamon: Legyen hosszú, hókés életed, kívánunk sok jót és szépeket. Ma csak Rád nevetnek a esi Hágok, nagyon holdog sziilinapot! Kiss Lászlónénak Füzesabonyban 60. születésnapja alkalmából szeretettel gratulálnak: Félje, lánya, veje és unokái HEVES ma HÍRLAP Eco. crCwcrös. hatvan, heves, fOzesabonv. lównci, pfravAsAiw vAíosok Is körzetük napilapja Kiadta az Aiel Springer-Magyarország Kft. Heves Megyei Irodája. Felelős kiadó a ktt. ügyvezető Igazgatója j Ftarkesao: STANGA ISTVÁN : Kiad6vezetA: PERJÉS! ATTILA f Vezető szerkesztő: \ DR.SZAUY ZOLTÁN s Lapszerkesztők í HAVAS ANDRÁS, KÜHNE GABOR MB | Szerkesztőség és kiadó címe: | 3300 Eger, Barkóczy u. 7. sz. (Pf. 23.) j Telefon: 36/513300, fax 36/513-605. I E-mail cím: hmhirlap@axels.hu I Ügyfélszolgálati iroda: I Eger, Széchenyi u! 32., Tel: 36/410427 ;• Hirdetési vezető: MOLNÁR ZOLTÁN | Telefon: 36/513634, fax 36/513630 \ Telefonos hirdetésfelvétel: 36/410-427 I Az előfizetői példányok kézbesítését az í Axel Springer-Magyarország Kft. Heves | Megyei Irodájának terjesztő hálózata | végzi, az árusítás az ÉSZAKHÍR Rt. regi- I onális árushelyein keresztül történik. Terjesztésvezető: FARKAS GÁBOR Telefon: 36/513^44. fax 36/513-646 Előfizetés a kiadónál Telefon: 80/513-646 (ingyenesen hívha­tó). Telefax: 36/513-646, valamint a terü­leti ügynökségeknél és a kiadó kézbesítői­nél közvetlenül, postautalványon és átuta­lással a KHB 10403507-35017327- 00000000 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetés díja egy hónapra 1600 Ft, negyedévre 4800 Ft fél évre 9600 Ft egy évre 19200 Ft Hirdetésfelvétel, előfizetés a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Török Ignác u. 8. sz. TeL/fax: 37/311-697) és a hatvani irodá­ban (3000 Hatvan, Kossuth tér 23. Tel/fax 37/341-051). Készült: Szilády Nyomda Kft., Kecskemét Felelős vezető: Boros Gábor HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk Olvasóinkat, hogy a külön- | böző versenyeken, játékokon, akciókon, | szavazásokon, rejtvénypályázatokon | stb. résztvevők által személyesen, írás- 1 ban, telefonon, SMS-ben, interneten, e- | mailben megadott személyes adatok | nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatokat megadva hozzájárulnak ah- | hoz, hogy azok felhasználásával a Társa- | Ságunk érdekeltségébe tartozó cégek, | amelyek az adatok feldolgozását is vég- | zik (Axel Springer-Magyarország Kft., | Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., | Harlequin Magyarország Kft., Zöld Újság | Rt., Petőfi Lap- és Könyvkiadó Kft., Nép- | újság Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő | Kft.) előfizetéses megrendelését teljesít- | sük, akcióira, kiadványaira és egyéb | szolgáltatásaira felhívjuk a figyelmet. Az érintettek felvilágosítást kérhetnek 1 az általunk kezelt személyes adataik kö- f réről, felhasználásuk módjáról és céljá- | ról és bármikor kérhetik azok helyesbí- | tését, felhasználásuk korlátozását, illet- | ve törlését. Lapunkban a cikkek végén megjelenő fekete háromszög fizetett hirdetést jelent. A Heves Megyei Hírlap bármely részének másolásával, terjesztésével, az adatok elektronikus tárolásával és feldolgozásávalkapcsolatos minden jog fenntartva. Értesüléseket átvenni csak a Heves Megyei Hírlapra hivatkozva lehet. A lapban közölt adatok tájékoztató jellegűek, amelyekért felelősséget nem vállalunk. Kéziratokat és fotókat nem érzünk meg és nem küldünk vissza Az újság PANDA szerkesztőségi rendszerrel készült A MATESZ által auditált.