Heves Megyei Hírlap, 2005. január (16. évfolyam, 1-25. szám)

2005-01-10 / 7. szám

14 2005. JANUÁR 10.. HÉTFŐ SPORTTUKOR A Heves-Autó száguldott az élre TEREM LABDARÚGÁS - II. Fa- kupa meghívásos felnőtt torna, Heves, 3-as számú iskola. A végeredmény: 1. Heves-Autó (Balogh Zsolt, Laubert Roland, Kovács Zoltán, Laubert Gergő, Somodi Gergő, Csicsai Zsolt), 2. Thermál Panzió Egerszalók, 3. Kastély Presszó Hevesvezekény, 4. Quantanamera, 5. Tarnamérai öregfiúk. Kü- löndíjak, legjobb mezőny játékos: Laubert Gergő (Heves-Autó); legjobb ka­pus: Varga László (Thermál Panzió); gólkirály: Bakos Gábor (Kastély Presszó). A Laubert István, Nagy József és ifj. Komlósi Imre által rendezett, a hevesi Fehér Fa-Ker Bt. által támogatott tornán a díjakat Bencze László, Tárnáméra polgár- mestere, a megyei szövet­ség elnökségi tagjai át. Moyá nyert, majd adakozott tenisz - Az első helyen ki­emelt Carlos Moyá a döntő­ben nagy küzdelemben 3:6, 6:4, 7:6 (7-5) arányban le­győzte a thaiföldi Paradorn Srichaphant (2.) és ezzel megvédte címét a 400 ezer dollár összdíjazá­sú indiai férfi tenisz­tornán. A spanyol klasszis 18. ATP-tor­nagyőzelméért 52 ezer dol­lárt kapott sikeréért, amit azonnal felajánlotta a szö­kőár áldozatainak megsegí­tésére. Az 1. heti totó eredményei Carlos Moyá 1. Cardiff - Blackburn 1-1 X 2. Ipswich - Bolton 1-3 2 3. Sunderland - Crystal Palace 2-1 1 4. West Ham - Norwich 1-0 1 5. Bologna - Chievo 3-1 1 6. Fiorentina - Lazio 2-3 2 7. Internazionale - Sampdoria 3-2 1 8. Juventus - Livorno 4-2 1 9. Lecce - Reggina 1-1 X 10. Messina - Brescia 2-0 1 11. Roma - Atalanta 2-1 1 12. Siena - Parma 0-1 2 13. Udinese - Cagliari 2-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Palermo - Milan később Egrieket keserített a Zalagyöngye beszámoló Tizedik mérkőzésükön is kikaptak a Vitai Éger-Fekete Sasok ^SUZUKI VITAI EGER Horváth Péter KOSÁRLABDA NB I/A, FÉRFIAK A 10. forduló mérkőzésén: Vitai Éger-Fekete Sasok -ZTEKK 82-94 (30-25, 23-25,18-19,11-25) Eger, körcsarnok, 500 néző. V: dr. Valovics, Frányó. EGER: Ughy 13/3, KAHRI- MANOVICS ló/ó, JOKSZI- MOVICS 24/12, Hartvich 12, Bajramovics 13/3. Cs.: Petrucsik K., Chigard 4/3. Edző: Farkas Attila. ZALAEGERSZEG: Cseszlai 4, FULLOVE 25/9, KÁMÁN 25/15, HOFFMANN B. 21/9, CSAP- LÁR-NAGY E. 17. Cs.: Keresztes, Kováts V., Simon, Volf D. 2. Edző: Kovács László. Az eredmény alakulása. 5. perc: 18-7, 7. perc: 23-14, 13. perc: 36-33, 18. perc: 50-41, 24. perc: 62-57, 29. perc: 71-69, 34. perc: 76-78, 38. perc: 79-85. Idei első találkozójukon első élvonalbeli sikerük begyűjtésé­nek reményében fogadták Zala­egerszeg gárdáját az újoncként rémálomba illő idényrajtot pro­dukáló egriek. A vendéglátók mellett szólt, hogy a mindössze egyetlen külföldi játékost felvo­nultató zalai egylet idegenben meglehetősen haloványan telje­sített az eddigiekben, míg Far­kas Attila újra teljes csapatára számíthatott. Sajnos csak mint­egy félháznyi érdeklődő látoga­tott ki az alsóházi rangadóra, s közülük is hiányoztak a hanga­dók. Ughy Albert büntetőből szer­zett találataira ugyancsak sza­baddobásból még válaszolni tudtak a vendégek, a folytatás­Mestermérleg FARKAS ATTILA: - Az ellenfél zónája kifogott rajtunk, szét­esett a csapatjátékunk, ki­csitel is fáradtunk. A hajrá­ban nem tudtunk eléggé koncentrálni, mindenki egyénileg akarta megoldani a helyzeteket. Meg kell ta­nulnunk győzni! KOVÁCS LÁSZLÓ: - A találko­zó elején szembeötlő volt az egriek nagy elszántsága és igyekezete, ami ebben a peri­ódusban jó dobóteljesítmény­nyel is párosult részükről. Nekünk keményen meg kel­lett dolgoznunk a fordítá­sért, s nagyon örülök neki, hogy ez végül jó játékkal és kevés hibával sikerült. ban azonban alaposan faképnél hagyta ellenfelét a remekül startoló egri gárda. Az ismét igen sokoldalú játékot produká­ló Predrag Jokszimovics mel­lett Abdurahman Kahrimanovics közelről és tá­Felülvizsgálatot kérnek A versenybizottság határozata szerint az egyébként is milliónyi problémával küszködő Sasok november 10-e után lejátszott va­lamennyi találkozóját -igya szombat estit is - 0-20 arányban az ellenfelek javára igazolják mindaddig, amíg a klub nem ren­dezi FÖLDES! ATTILÁVAL, illetve PETER PRAZNOVSKYVAL Szemben fennálló tartozását. A vezetőségtől ugyanakkor megtudtuk, hogy a szakember elmaradt járandóságait már kifizették, a szlovák center követeléseinek - pontosabban annak mértéké­nek -jogosságát viszont vitatják, s ez ügyben beadvánnyal for­dultak a hivatásos ligához, bízva a számukra kedvezőtlen dön­tés felülvizsgálatában. Hiábavalónak bizonyult Predrag Jokszimovics (14) ponterős játéka, a taktikusabban játszó Kámán Tamásék győztek Egerben fot&lénárt marton sok, s ha a játékvezetők megad­ják Csaplár-Nagy Ervin utolsó másodpercben - vagy az után - esett gólját bizony szinte telje­sen elpárolgott volna az előny (53-50). Fordulás után a házigazdák egyre inkább lassulni látszó „szekerét” Jokszimovics és Bajramovics próbálta előre len­díteni, míg a túloldalon ekkor­tájt az amerikai Branduinn Fullove felelt a pontokért. A hajrá közeledtével egyre élese­dett a küzdelem, Kovács László például zónavédekezésre vezé­nyelte tanítványait, s mint kide­rült ezzel nyerőt húzott az egerszegi mester. A záró ne­gyed első öt percében mindösz- sze egy mezőnygólra, s össze­sen öt pontra futotta Hartvich volról egyaránt biztosan értéke­sítette lehetőségeit. Ébredezni kezdtek viszont a zalaiak is, s főként a két fergeteges triplát hajító Hoffmann Balázs erőfe­szítéseinek köszönhetően az el­ső kisszünetre megfelezték hát­rányukat. A mieinknél több mint egy hónapos kihagyás után pályára lépett a bokasérü­léséből felépülő Gilles Chigard is, aki rögtön egy remek triplá­val tette le a névjegyét, s úgy tűnt, ismét megléphetnek a vendéglátók. A ZTE válogatott kiválósága, Kámán Tamás azonban ezt másképpen gon­dolta, s pillanatok alatt szerzett nyolc pontjával tett róla, hogy továbbra is „látótávolságban” maradjanak az övéi. A hajrát vi­szont nagyon elrontották a Sa­Tamásék erejéből, így nem cso­da, hogy a több jó egyéni telje­sítményt is felvonultató ZTE a véghajrába fordulva Kámán so­kadik távoli találatával - a mér­kőzés folyamán először - átvet­te a vezetést. Az idő is mind job­ban sürgette Chigardékat, akik így kénytelenek voltak kevésbé kidolgozott helyzetekből vállal­kozni - igen mérsékelt sikerrel. Bezzeg Hoffmann és Fullove képtelen voltak hibázni, s a tak­tikusan kosárlabdázó látogatók végül tucatnyi pontot vertek rá a MAFC és a Dombóvár után új­fent egy közvetlen riválissal szemben elbukó Sasokra. Albacomp - Kecskemét 100-97 Körmend - Kaposvár 85-86 Debrecen - Szombathely 89-69 Atomerőmű - Nyíregyháza 94-68 MAFC - Szolnok 80-89 Pécs - Dombóvár 90-77 1. Debrecen 2. Atomerőmű 3. Albacomp 4. Pécs 5. Szolnok 6. Kecskemét 7. Kaposvár 8. Körmend 9. Szombathely 10 5 10. Zalaegerszeg 10 4 11. Dombóvár 10 3 12. MAFC 10 2 13. Nyíregyháza 10 2 14. Eger 10 0 10 9 10 8 10 7 10 7 10 7 10 6 10 5 10 5 777-647 782-627 961-841 857-791 766-759 863-805 840-794 742-726 761-758 731-761 705-812 691-792 662-811 10 270-475 0.950 0.900 0.850 0.850 0.850 0.800 0.750 0.750 0.750 0.700 0.650 0.600 0.600 0.500 Megjegyzés: a versenybizott­ság az egriek november 10-e óta lejátszott valamennyi találkozó­ját 0-20 arányban az ellenfelek javára igazolta. Következik: Kecskemét - Eger, január 15., szombat, 18.00. Küzdeni tudásból példás egyenlítés Döntetlenre mentettek az egriek Hírlap-információ ASZTALITENISZ Extraliga, nők A 7. forduló mérkőzésén: Tranzit Tüzép-Áfész SC Eger- Kecskeményi Spartacus 9:9 Győztek: Ackermann 3, Kacsándi 3, Béresné Szabó Györgyi 2 és a Ackermann, Kacsándi páros, illetve Kókai 3, Kunszt 2, Tápai T. 2, Tápai É. 1, és a Kókai, Kunszt páros. A 2004-es év első bajnoki mérkőzésén rendkívül izgal­mas csatát vívott egymással a két csapat. A párosok küzdel­mében az Ackermann Erika, Kacsándi Rita duónak döntő szettes mérkőzésen sikerült győzni, így 1:1-ről kezdődtek az egyéni mérkőzések. Az első körben az egriek kö­zül csak Kacsándinak sikerült nyerni, nem is csoda, hogy a vendégek 4:2-re elhúztak. Hiá­ba hozta mérkőzését Ackermann majd Kacsándi is, a találkozó közepén 6:4-re, majd 8:5-re vezettek a kecske­métiek vezettek, és úgy nézett ki, hogy az alföldiek simán le­hozzák a találkozót. Akkor Béresné Szabó Györgyi szinte reménytelen pozícióból 0:2-ről majd hét mérkőzéslabdát hárít­va győzött Kunszt ellen. Ké­sőbb Ackermann kiélezett vég­játékban, szintén döntő szettes találkozón verte az ellenfél leg­jobbját, Kókait. Az egész talál­kozón nagyszerűen játszó Kacsándi vesztett állásból for­dított, és a pályafutása során egyik legjobb teljesítményével előrukkoló Béresné is győzött, ennek köszönhetően szinte re­ménytelen pozícióból sikerült pontot szerezni az egrieknek. Ez a döntetlen a későbbiek so­rán még nagyon sokat érhet a Tranzit Tüzép gárdájának szá­mára. Balogh Béla, az egriek edző­je: - Az elmúlt húsz év során Ackermann Erika párosban és egyéniben is remekelt sok szép és nagy csatát átéltem a csapattal, de ilyen heroikus küzdeni tudást, amit a lányok ezúttal produkáltak, még nem láttam tőlük. Egy kilátástalan­nak tűnő végjátékban a csapa­tért és egymásért küzdve a ma­ximum fölött teljesítettek a já­tékosok.