Heves Megyei Hírlap, 2004. október (15. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-11 / 238. szám

14 2004. OKTÓBER 11., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Michael Schumacher 83. futamgyőzelme MTI FOR MA-I Az élről induló Michael Schumacher nagy fö­lénnyel nyerte az 55. Forma-1- es világbajnokság lapán Nagy- díját, mögötte Ralf Schumacher és Jenson Button végzett. A Fer­rari hétszeres világbajnoka F-l-es pályafutása 83. diadalát aratta, Szuzukában hatodszor lett első. Baumgartner Zsolt nem ért célba. A futam (53 kör, 307,573 km), végeredménye: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 1:24:26.985 ó (átlag: 218,525 km/ó), 2. R. Schumacher (német, Williams-BMW) 1:24:41.083, 3. Button (angol, BAR-Honda) 1:24:46.647, 4. Szato (japán, BAR-Honda) 1:24:58.786, 5. Alonso (spanyol, Renault) 1:25:04.752, 6. Räikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 1:25:06.347. Az állás, versenyzők: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 146 pont - már világbajnok, 2. Barrichello (brazil, Ferrari) 108, 3. Button (angol, BAR-Honda) 85, ...20. BAUMGARTNER ZSOLT (Minardi-Cosworth) 1. Csapatok: 1. Ferrari 254 pont - már világbajnok, 2. BAR-Honda 116, 3. Renault 100. Következik a világbajnokság utolsó futama: október 24., Sao Paulo. Michael Schumacher: - Ked­vező pozícióból rajtoltam, de az elején még nem sikerült megfe­lelő előnyt szereznem. A boxk- iállások során azonban már tisztult a kép, s később nem is volt gondom. A verpelétiek ötször köszönthették társukat gól után FOTÓ: PILISY ELEMÉR Verpelét ­Felsötárkány 5-0 (2-0) Fenstherm-Verpelét Felsötárkány: Lőj Regős Fülep NovákT. Csanádi Endre Vinczepap (Varga) NovákZ. Barta Smuczer Somogyvári Bajzát R. (Jánosi) Klátyik Gál Porkoláb (Péter) Farkas S. Béta Nagy J. Váradi (Szőke) Lója (Riczkó) Bárka Domán. Edző: Játékos-edző: Szabó András. Farkas Simon. Verpetét 400 néző. Játékvezető: Jávorszki. Az első félidőben a hazaiak két perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, majd a kiállítás után csak a kü­lönbség volt kérdéses, ami kiütéssel végződött Gólszerző: Váradi 2, Bánka (11-esből), Klátyik, Porkoláb. Kiállítva: Nagy J. (2. sárga la után) a 35. percben. Jók: az egész csapat ill senki. Idle 4-0. Szabó Aratás: - Úgy haraptunk és tüzeltünk, mint a sárkány, ezért pont nélkül távozott a Tárkány. Farkas Simon: - A 11-es eldöntötte a mérkőzést Ezek is az én játékosaim, akik most játszottak, van hat mér­kőzés a javításra. Molnár Tamás Góleső a végén sikerrel Hírlap-információ kézilabda NB 1/B, férfiak Az 5. forduló mérkőzésén: Makó ­Gyöngyösi Főiskola KK 39:42 (22:22) Makó, 150 néző. V.: Herczeg, Sápi. GYÖNGYÖS: Hudák - Jakab 4, SOMOGYI 8, STÉHL1 8, Szil­ágyi, Kemény 1, KOCSIS 4. Cs.: Vass (kapus), NAGY 6, KOVÁCS 11, Bajorhegyi, Juhász. Edző: Bárány Zsolt. Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4. Mintegy 6 órás buszutat követő­en érkeztek meg a gyöngyösi­ek, akik számára minden úgy indult, ahogy a mesében lenni szokott. A csapat bemutatásá­nak még vége sem volt, már 3 góllal vezetett a főiskola. A Ma­kó azonban egy pillanatra sem TEKE Szuperliga A 6. forduló mérkőzésén: Bélapátfalva SKHE - FTC 4:4 (3536:3509) BÉLAPÁTFALVA: BÍRÓ ZS. 600, VINCZE Z. 637, Tősi 608, Balázs 596, Molnár Cs. 539, Molnár L. 556. Az első két já­tékost követően magabiztos, 20 fás előnyt szerzett a hazai csapat. Vincze Zoltán ezúttal is remekelt, így jelentős volt a bélapáti fölény. A második so­rozatban az új szabályok adta f adta fel, és rendkívül szí­vósan kapasz­kodott az ered­mény után. Az első játékrész- • ben Kemény Kovács Péter bokasérülése el­lenére többször is „padlóra” küldték Somogyiék az ellenfelüket, de azok hihetet­len erőket mozgósítva, újra és újra felálltak, és komoly küzde­lemre késztették a vendégeket. Szünet után nagyobb iramot próbáltak diktálni Kovácsék, és végül a nagyobb rutin, és az akarat diadalmaskodott. Ha nem is szép játékkal, de a GYFKK két ponttal tért haza a Maros partjáról. Bárány Zsolt: - Rendkívül sok volt a hiba, de több gólt lőt­tünk mint ellenfelünk és jelen pillanatban csak ez számít. lehetőséggel jobban éltek a zöld-fehérek. Történt, hogy Tősi Pál 21 fával többet ütött ellenfelénél, mégsem szerzett egyéni pontot, mivel a 3-as pá­lya kivételével a többi párhar­cot elveszítette. Balázs Péter sem járt jobban, pedig több fát jegyeztek nála, mint fővárosi vetélytársánál. A záróem­berek sem tudtak újabb egyé­ni sikert aratni, így a vendé­gek döntetlenre hozták a már reménytelennek tűnő találko­zót. Ifik: 0:4 (1043:1110). Józsa 534, Vincze P, 509. Nagyréde - Zagyvaszántó 2-0 (2-0) Nagyréde: Zagyvaszántó: Juhász E. Lővey Gódor Tamási Pásztor Kéri Barna Jambrik (Oldal) Fekete T. Here Bódis Móricz Csuvikovszky Szeles Kulcsár Balogh Szerdahelyi (Pittner) Bicskei (Juhász) Fekete V. Parádi (Dudás) Csomós Szász Játékos-edző: Edző: Nagy Gábor. Fekete László. Nagyréde. 150 néző. Játékvezető: Hornyák. Csomós Tamás két remekbe szabott góljával nyert a hazai csapat a lelkesen játszó vendégek elten. Gólszerző: Csomós 2. Jók: Pásztor, Csuvikovszky, Fekete T, Csomós, ill Kéri, Lővey, Here. Ifik: 4-1. Nagy Gábor - Csendes kis mérkőzésen legalizáltuk a tudáskülönbséget. Fekete László: - Végig egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnokesélyes csapatnak, véleményem szerint becsű­tettel helytálltunk. Nagy József FC Hatvan - Vámosgyörk 3-1 (1-0) FC Hatvan: Vámosgyörk: Gömöri Horváth Tóth Reviczki Králik Komjáti Buzma Major Balog Sóregi Kovács (Strausz) Szűcs Fehér Torna Tari (Kollár) Varga Szentgyörgyi J. Incze Burda Csivincsik Niki Ballagó Edző: Edző: Gömöri Ottó. Matus Miklós. Hatvan. 100 néző. Játékvezető: Ihász. A hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott a kultu­ráltan futballozó Vámosgyörk ellen. Gólszerző: Niki Burda, Fehér, ilf Torna (11-esből). Jók Tóth, Balog, Kovács, Buzma, Burda, Fehér, ill sen­ki Ifik 3-0. Gömörl Ottó: - 2-0 után szárnyalnunk kellett volna, mint a madár, helyette vergődtünk, mint a papagáj a | kalitkában. Győzelmünk azért megérdemelt Matus Mfidós - Ha a mérkőzésről kell nyilatkozni, ak­kor megérdemelten nyert a Hatvan, másról meg mi nek. Pető László Novaj ­Füzesabony 1-2 (0-2) Novaj: Füzesabony. Zsíros Varga Demkó Bőgős Erdélyi Ferencz Képes Kiss Farkas Molnár Szabó R. Sasvári Fenyves Póka Szabó B. SzabóL Csohány Nagy L (Fazekas) Horváth K. Mencsik Mihály Angyal (Kémeri) Játékos-edző: Edző:­Fenyves Péter. Bocsi Zoltán. Nova). 150 néző. Játékvezető: Pető. Kemény, férfias mérkőzést hozott az abonyiak novaji vendégjátéka, ahol a hazai csapat nem érdemelt vere­séget Gólszerző Horváth K, ill Mencsik, Szabó L. Jók Képes, Szabó B, ill Ferencz, Sasvári, Szabó L. Ifik: 1-5. Fenyves Péter: - Egy félidő előnyt adtunk az ellenfél­nek, de a tartalékos csapatom a második játékrész alapján győzelmet szalasztott el Bocsi Zoltán: - Sajnos nem a két csapaton múlott hogy a mérkőzés ilyen volt Barta János Tarnalelesz ­makiár 0-1 (0-0) Tamatetesz-Gyetvaí Kft: Makiár: Balázs Misz Magócs Danes Érsek Sz. Henninger Németi (Juhász) Sumi Érsek Cs. Lipcsei Kovács A (Kovács K.) Törő NagyP. Tóth (Parádi) Szabó (Kurtán) Csapó (Nagy Zs.) Fehér Fidler Suha Klaisz Molnár Kajli Edző: Szaktanácsadó: Nagy Zoltán. Lehnert Zoltán. Tamaletesz, 100 néző. Játékvezető: Csukás. A tipikusan egygólos mérkőzést csapkodó játék, és sok pontatlan átadás jellemezte. A mindent eldöntő, győztes találatot a 90. percben lőtték a makiáriak. Gólszetzé: Törő. Jók: Magócs, Érsek Sz, ill Sumi, Törő, Henninger, Kajli. Ilik: 2-3. Nagy Zoltán: - Egyenlő erők küzdelmében a szeren­csésebb csapat nyert Lehnert Zoltán: - Értékes döntetleneket játszottunk, de az ilyen győzelmek mindennél többet érnek. Kovács Béla Kisköre ­Bélapátfalva 0-1 (0-1) Kisköre; Bétepátfalva: Éles Tóth D. Varga Bársony (Horváth T.) Ungvári Korpics Csonka Kriván Szekeres Bajzát Simon Zs. NagyL Oláh J. Barta P Tóth (Balogh) Csákvári Szabó T. Orosz Tímár (Sebők) Verebélyi Dányi Jakab (Mikó P.) Edző: Játékos-edző: Pásztor Zsolt Horváth Tamás. Kisköre. 100 néző. Játékvezető: Munkácsi. Az efeő félidőben álmosan és szétesően játszó hazaiak a második félidőben hiába egykapuztak, Csákvári 5. percben szerzet góljára választ nem tudtak adni. Gólszerző Csákvári. Jók: Szabó T, Ungvári, Simon, ill Orosz, Csákvári, Barta P, Verebélyi, Bársony, lük: 1-2. Pásztor Zsolt: - Meddő fölényünket sajnos nem tudtuk kihasználni, csak kapufára jutott az erőnkből Horváti) Tamás: - Nem kaptunk léket a háborgó Nílu­son, jövőben sem változtatunk a győzelmes stíluson. Oláh János Besenyőtelek- Tarnaörs 1-2 (1-0) Besenyőtelek: TamaörsUnda Bau Vincze Pege Bállá Pusoma Horváth A Csömör Molnár Pető Baranyi Danyi Lajer BáderS. Vass (Lóié) Lőcseit Sági (Pálfalvi) Farkas 0. Kolozsvári Farkas L Villangó Lőcsei J. Horváth Zs. (Tóth) Báder J. (Markovics) Edző: Játékos-edző: Balázs Tihamér. BáderJános. Besenyőtelek, 100 néző. Játékvezető: Szabad. Az első félidőben többgólos előnyre is szert tehetett volna a hazai csapat a második félidőben az egyenlítő öngól után a vendégek megérdemelten nyertek. Gólszerző: Villangó, ill Horváth A. (öngól), Farkas L Jók senki, ill Pusoma (a mezőny legjobbja) és az egész vendégcsapat Ifik: 4-0. Balázs Tihamér: - Futunk, küzdünk, ezzel nincs is sem­mi baj, de sajnos a csapatban nagyon kevés a támadó játékos. Bádéi János: - Idegenben jobban megy, gratulálok min­den játékosnak. B.T. Heves-Egerszalók 1-4 (1-1) Heves Egerszalók: Csontos Prokaj G. Székely Prokaj K Ballagó Kelemen Ducsai Hangácsi Czvitkovics Takács Fehér Szabó J. Adamecz Gulyás Viktor Huszár Kakuk Kovács J. Tóth Bata Bakos Prokaj Á Játékos-edző: Edző: Grabecz Gábor. Bodolai István. Heves, 100 néző. Játékvezető: Berta. Az etsó játékrész még kiegyenlítetett játékot hozott, majd a szünet után háromszor is eredményesk voltak a szalókiak. Gólszerző: Czvitkovics, ill Takács 2, Huszár, Szabó J. Jók Czitkovics, Tóth, ill Takács (a mezőny legjobbja), Huszár, Szabó J, Kelemen. Ifik: 1-2. Grabecz Gábor: - Második félidei gyenge játékunk mi­att megérdemelten nyert a vendégcsapat Bodolai István: - Fokozatosan felőröltük a hazai csapat erejét és végre a kapufákról is befelé pattant a labda. Horváth József A bajnokság állása 1. Nagyréde 9 9 0 0 30-3 27 2. Verpelét 9 8 1 0 25-7 25 3. Felsötárkány 9 8 0 1 25-12 24 4. FC Hatvan 9 6 2 1 25-7 20 5. Füzesabony 9 5 1 3 19-14 16 6. Makiár 9 4 2 3 12-12 14 7. Bélapátfalva 9 3 2 4 7-17 11 8. Novaj 9 3 1 5 13-15 10 9. Besenyőtelek 9 3 1 5 12-16 10 10. Tarnaörs 9 3 0 6 16-24 9 11. Tarnalelesz 9 2 3 4 6-15 9 12. Egerszalók 9 2 1 6 13-17 7 13. Kisköre 9 2 1 6 13-20 7 14. Vámosgyörk 9 2 1 6 11-20 7 15. Zagyvaszántó 9 2 1 6 7-18 7 16. Heves 9 0 3 6 9-26 3 A 10. tonMó párosítása. Október 16., szombat 14.30: Novaj - Besenyőtelek. Füzesabony - FC Hatvan, Vámosgyörk - Verpelét Felsötárkány - Nagyréde, Zagyvaszántó - Tarnalelesz, Makiár - Heves, Bélapát­falva - Tarnaörs. Vasárnap, 14.30: Egerszalók - Kis­köre A kevesebb fa többet ért B. R. Tízen túl a Mecman Eger ISE A Mecman Eger Innebandy SE 10 éves fennállása alkalmából ju­bileumi tornát rendezett. A Pásztorvölgyi iskola termében egykori és je­lenleg is aktív játékosok mellett a kassaiak U17-es fiú és felnőtt férfi csapata is megjelent. Sebők László floorball A rendkívül jó han­gulatú eseményen mintegy 100 floorballos kergette a labdát, és vett részt az ügyességi verse­nyeken. Eredmények, nők: Bomlott Tschirkék - Bombajó Bombá­zók 0:4, 2:3, 5:3,4:1. A végered­mény: 1. Bomlott Tschirkék és Bombajó Bombázók 4 pont (11:11). Különdíjak, legeredmé­nyesebb játékos: Ambrus Kata­lin; legjobb játékos: Maróti Ka­talin; legjobb kapus: Huszti Ka­talin; a rávezetésverseny győz­tese: Kozik Adrienn. Férfiak: A Hazaiak - Méhes Darazsak 3:1, A Rutin - Old Boys 7:3, A Hazaiak - A Rutin 7:0, Méhes Darazsak - Old Boys 3:2, Méhes Darazsak - A Rutin 2:5, A Hazaiak - Old Boys 4:3. A végeredmény: 1. A Hazai­ak, 2. A Rutin, 3. Méhes Dara­zsak, 4. Old Boys Legeredmé­nyesebb játékos: Országh Ákos; legjobb játékos: Huszti Péter; legjobb kapus: Kalcsó Tamás; a rávezetésverseny győztese: Adelsberger Ádám; legsport­szerűbb csapat: Old Boys. A torna keretében az egyesü­let elnöksége díjazta azokat a ta­gokat, így többek között Grédinger Lajost és Molnár Lászlót, akik az elmúlt 10 év alatt sokat tettek az egyesület életben tartásáért, fejlesztéséért. A Mecman Eger ISE csapata ez­úton is köszönetét fejezi ki a Bosch Rexroth Kft.-nek, Eger Megyei Jogú Város Önkormány­zatának, és a Civil Alapnak az évek folyamán nyújtott támoga­tásért. Férfiak, barátságos mérkő­zés: Mecman Eger ISE - Kassa 4:4 (1:2, 1:0, 2:2). V: Kalcsó, Országh. MEISE: Kalcsó, RAB KONSTANTIN (0 gól, 2 gólpassz) (kapusok) - Lakatos (0, 1), Sas­halmi, PAPP (1, 0), Sebők, Rab Krisztián (2, 0), Szabó, Boros, Nagy (1, 0), Tóth, Vécsei, Vígh. Fiú U17, barátságos mérkő­zés: Mecman Eger ISE - Kassa 3:14 (2:3,1:6,0:5). V.: Rab Kons­tantin, Rab Krisztián. MEISE: Farkas (kapus) -Baran (0, 1), Pongrácz (0, 1), Adelsberger (1, 0), Hegyi, JAKAB (2, 0), Szilcz (0, 1), Simkó. Edző: Papp Péter. Férfiak, Magyar Kupa, a 8 kik zé jutásért: Debreceni SE - Mecman Eger ISE -3:17 {0:7, 2:8, 1:2). MEISE: KALCSÓ TAMÁS (0, 3), Rab Konstantin (0,2) - Sashalmi (0, 1), Lakatos, Baran, Rab Kriszti­án (3, 1), Deáki (5,1), Szabó (2, 1), VÉCSEI (4, 3), VÍGH (3, 2). A felnőttek között először kapott játéklehetőséget az ifjúsági ko­rú Baran Kristóf. Nők, Magyar Kupa csoport- mérkőzés: Ares Hungária HC - Mecman Eger ISE 7:4