Heves Megyei Hírlap, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-18 / 65. szám

12. OLDAL 2004. Március 18., csütörtök SPORT- W I R P E T É S A főiskolás lányokról csak felsőfokon Hullámvölgyben a füzesabonyi nők, az egri és a hevesi férfiak - Solymosi pontvesztés Kézilabda NB II., nők, Északkelet A 13. forduló mérkőzésein: Nádudvar - Eszterházy KFSC 22:34 (10:18) Nádudvar, 100 néző. V.: Békési, Hegedűs. EKFSC: Török - Ragályi 2, SZŰCS 10, ERDÉLYI 9, Imre, Seres 5, Körösi 5. Cs.: Gelencsér (kapus), Takács 1, Medve 1, Lükő 1. Edző: Bocz Árpád. Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/3, ül. 4/1 A nagy iramot diktáló főiskolá­sok jól kezdtek (9. perc: 3:9), és a hazaiak a folytatásban sem tudták tartani a tempót a vendégekkel. A második félidőben is parádésan és szellemesen játszottak az egriek, akiknek a teljesítménye elis­merést váltott ki a nádudvari szurkolók körében. Az EKFSC megérdemelten nyert, a végered­mény hűen tükrözi a látottakat. Bocz Árpád: - A csapat meg­mutatta, mire képes, ha egyként küzd. Gratulálok a lányoknak, és bízom a folytatásban is. B. Á. Heves - Gyöngyösi Főiskola KK 22:30 (11:19) Füzesabony, 50 néző. V.: Balogh, Nyéki. HEVES: Szlávik L. - Slakta P. 2, Erberling D. 1, BESENYEI A. 6, Sinkovics Á. 3, Kiss Zs., GALAM­BOS 4. Cs.: Kiskartali J. (kapus), FRICZ 5, LŐRINCZNÉ, SZLÁVIK K. 1. Edző: Makó Nándor. GYFKK: Matura - Matus 3, Ágoston 2, Huszák 5, Lukács R. 8, LUKÁCS J. 7, Borbás 1. Cs.: Szakács 2, Uram, Péter, Renka 2, Maczák, Móricz, Hudák. Edző: Berendi Antal és Cseh Zoltán. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4. Már az első félidőben eldön­tötte a két pont sorsát a télen jelentősen megerősített főiskolai csapat. A második játékrészben feljavult a hevesiek védekezése, pontosabb volt a támadásbefe­jezés, így nem növekedett a különbség. Makó Nándor: - Gratulálok a csapatnak! Jó eredménynek tar­tom, hogy egy bajnoki címre esé­lyes együttessel döntetlen félidőt tudtunk játszani. Az ifjúsági gárda is jól teljesített. Cseh Zoltán: - Sokszor a célig rögös út vezet, mi most ezen az úton járunk. Hullámzó formával is biztos győzelem született. Megfelelő motiváltsággal teljesít­ményünk ugrásszerűen javulni fog. Ifik: 22:25 (9:13). Ld.: Slakta P. 9, Kiss Zs. 7, Szlávik K. 6, ill. Uram 8, Péter 6, Nagy és Szenes 4-4. M. N. - Cs. Z. Fenstherm-Füzesabonyi SC ­Kölcsey DSE Nyíregyháza 17:26 (6:13) Füzesabony, 100 néző. V.: Laboda, Szabó. FSC: Duchony - Atkári 2, Kis, Varga 6, Ujj, Kóródi 4, Oláh 4. Cs.: Szabó (kapus), Török, Klenkina 1, Kutasi. Edző: Atkári Lajos. Kiállítások: 4, ill. 6. perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6. Mivel Bene és Berecz után Szűcs is kidőlt a sorból, továbbá Varga és Ujj is sérüléssel vállalta a játékot, ráadásul a fiatal Kutasinak egy ütközést követően a gerince megsérült, aligha lehetett kérdéses a végeredmény. A jól védekező nyíregyháziak már az első félidőben jelentős előnyre tettek szert, az abonyi csapat gólképte­len, erőben támadásai nem sok veszélyt jelentettek a vendégek erőtől duzzadó, agresszív védekezésével szemben. A végén Varga Szilvia góljai érdemelnek említést, de a többiek nem tudták felvenni a mérkőzés ritmusát. Atkári Lajos: - Remélem, sérültjeim hamarosan felépülnek, és a többiek is nagyobb önbiza­lommal játszanak majd, mert e nélkül nemigen tudunk mérkőzést nyerni. Be kell látni, hogy a megmaradt játékosoknak kell megvívni ezeket a nem kön­nyű csatákat, és sokat kell dolgo­znunk a hullámvölgyből történő kilábalás érdekében. Ifik: 23:32 (11:17). Ld.: Lukács 7, Kutasi 6. A. L. További eredmények: Gombos SZSK - Szakoly 32:23, Polgár - Debreceni VSCII. 27:24. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. DVSC II. 12 8- 4 387:318 16 2. Gyöngyösi FKK 12 8- 4 330:289 16 3. Eszterházy KFSC 12 7- 5 313:319 14 4. Nádudvar 12 7- 5 306:316 14 5. Füzesabony SC 12 6 1 5 360:343 13 6. Gombos SZSE 11 6- 5 290:283 12 7. Polgár 12 6- 6 304:319 12 8. Szakoly 12 5 1 6 301:313 11 9. Kölcsey DSE 12 5- 7 290:271 10 10. Kisvárda 11 2 2 7 264:298 6 11. Heves 12 3- 9 263:339 6 NB II, férfiak, Északkelet A 13. forduló mérkőzésein: Hevestherm-Heves - Sárospatak 25:33 (13:16) Füzesabony, V.: Gábor, Takács HEVES: Szőregi - Vereb I. 1, Makó 6, Kormos 5, Árvái, Steczina 3, Kőműves 4. Cs.: Szabó (kapus), Dósa, Budai 2, Agócs 1, Vass 2, Bartus 1, Vereb T. Edző: Holló László. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4. A hazai csapat játéka az elmúlt héthez képest semmit nem javult, ennek megfelelően megérdemelt vendéggyőzelem született. Talán akarati tényezőben volt némi elmozdulás, ám ez kevésnek bizonyult a sikerhez. Holló László: - Nagy bajban vagyunk, de remélem, együtt ki tudunk lábalni belőle. Ifik: 33:21. Ld.: Bartus 8, Vereb T. 6, Bagdi 5. H. L. SHS-Eger-Eszterházy SE - Mátészalka 25:28 (9:15) Eger, körcsarnok, 150 néző. V.: Pusztai, Sipos. EGER: Kállai - Lukács 1, LAKATOS 10, Hajdú 3, Koszorús, Scheili 4, Bognár 1. Cs.: Szűcs (kapus), Hegedűs 3, Tamai 2, Zám 1, Benei, Székelyföldi, Király. Edző: Kékesi László. Kiállítások: 8, ill. 6. perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2. A téli szünetben megerősített nyírségiek nagy iramot diktálva szinte állva hagyták a hazaiakat. A kezdeti bénultság alig-alig oldódott a félidő végéig, így jelen­tős előny birtokában vonultak pihenőre a szalkaiak. A helyzet a második félidőre sem változott, a sokszor ötlettelen, elképzelés nélküli egri támadójáték sok-sok hibával párosulva csak ilyen eredményhez vezethetett. A hazai játékosok nem tudták meg­valósítani az edzői utasításokat, többen mélyen tudásuk alatt tel­jesítettek. Kékesi László: - Hitetlenül nem lehet mérkőzést nyerni! Ifik: SHS-Eger SE-Sportiskola - Mátészalka 24:18 (10:7) Ld.: Veres 7, Filep, Takács 6-6. Vizes Lajos További eredmények: Balmaz­újváros - Nyírbátor 25:25, Hajdú­nánás - Berettyó MSE 28:20, Hajdúszoboszló - Tiszavasvári 21:26. A Füzesabonyi SC szabad­napos volt. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nyírbátor 11 8 1 2 309:266 17 2. Mátészalka 12 7­5 313:302 14 3. Füzesabony 11 7­4 270:265 14 4. Tiszavasvári 12 6 1 5 353:303 13 5. Balmazújváros 12 5 3 4 295:299 13 6. SHS Eger SE 12 6 1 5 296:302 13 7. Hajdúnánás 12 5 2 5 299:275 12 8. Sárospatak 12 5­7 321:335 10 9. Heves 12 4 1 7 295:317 9 10. Berettyó MSE 11 3 1 7 277:320 7 11. Hajdúszoboszló 11 3­8 280:324 6 NB II., férfiak, Észak A 13. forduló mérkőzésén: Lasancz-Gyöngyössolymos - Testvériség SE 19:19 (10:5) Gyöngyös, 50 néző. V.: Horváth, Marton. GY.SOLYMOS: Bella - Toldi 3, Csörgő 4, Nagy 5, Tóth G. 5, Juhász 1, Prisztóka 1. Cs.: Kovács (kapus), Kis, Tóth B., Szalma. Edző: Varga Zoltán. Kiállítások: 8, ill. 8. perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3. Jó védekezéssel és kevésbé jó támadójátékkal is sikerült 55 per­cig vezetnie a hazai csapatnak. Sok apró játékvezetői segítséggel azonban a vendégek az 58. per­cben átvették a vezetést, így valójában a solymosiak örülhet­nek a döntetlennek. Érthetetlen, hogy miért ténykedhet budapesti csapat mérkőzésén budapesti játékvezető!? Varga Zoltán: - A játékvezetés ellenére is - ha a helyzetünket magabiztosan értékesítjük és a helyenként 5 gólos előnyt tovább növeljük - két pontnak örülhet­tünk volna. Ifik: 10:31 (3:12). Mák János További eredmények: Gyömrő - Pilisvörösvár 25:14, MÁV Előre SC - MAFC 23:29, Pénzügyőr - Dunakeszi 33:32, Solymár - Balassagyarmat 24:28, AZ ÉLMEZŐNY ÁLLÁSA 1. Pénzügyőr 12 11 ­1 374:316 22 2. Gyömrő 12 8 2 2 321:278 18 3. B.gyarmat 12 7 ­5 326:299 14 4. Gy.solymos 12 6 1 5 307:307 13 A fehér mezes hevesi hölgyek a második félidőben már egyenrangú partnerei voltak a gyöngyösieknek archív fotó: piusy A lilák haladtak Labdarúgás Totótippek a 12. hétre NBI. 1. Dortmund (7.) Frankfurt (13.) 1 2. Hertha BSC (17) Bayern München (2.) 1.X, 2 Lombard FC Haladás ­3. 1. FC Köln (18.) Stuttgart (3.) 1, 2 Újpest FC 0-2 (0-1) 4. Kaiserslautem (12.) Bochum (4.) 1 Szombathely, 5000 néző. V.: 5. M. gladbach (15.) Hamburg (8.) X Dubraviczky. 6. Rostock (9.) Leverkusen (5.) 1, 2 G.: Simek (24.), Sándor (82.). 7 Schalke 04 (6.) Hannover (16.) 1 A mérkőzés első negyedórája 8. 1860 München (14.) Freiburg (11.) 1, 2 kiegyenlített játékot hozott, ám 9. Wolfsburg (10.) Bremen (1.) 1 utána az újpestiek fölénybe 10. Udinese (6.) Juventus (3.) X kerültek, és a félidő közepén ez 11. Milan (1.) Parma (5.) 1 gólban is megmutatkozott. A 12. Ancona (18.) Intemazionale (7) 2 szünet után a Haladás játszott 13. Bologna (13.) Brescia (10.) 1, X aktívabban, főleg a középpályás 14. Lazio (4.) Roma (2.) 2 sor játéka javult fel jelentősen. A hajrában azonban egy kontrát követően az újpestiek 2-0-ra Pótmérkőzések növelték előnyüket, s végül * 1. Empoli Sampdoria megérdemelt győzelmet arattak. 2. Chievo Siena Magyar Kupa 3. Modena 4. Lecce Reggina Perugia A negyeddöntő eredményei: Tuzsér SE - Bp. Honvéd 0-3, A pótmérkőzésre nem kell tippelni, törlés esetén az eredmény Bodajk FC - Ferencváros 1-3. ■ megállapítására szolgálnak. ■ SZUPEREXPRESS SZEMÉLYGÉPKOCSI-VEZ tanf. indul az Autósuliban március 31-én. Részletfize­tés. Elek László Eger, Bródy 4. 436-117, 30/9432-300------------------------------------------------------------- *12193* V IDEOKAZETTA és DVD-kiárusítás 500 Ft-tól. Eger, Hontalan út 2. Videotéka. Időpont: 2004.03.20.14-18 óráig------------------------------------------------------------- *12168* M EGNYITOTTUK! Új helyen: VIKTÓRIA Es­küvői Ruhaszalonunkat. Menyasszonyi, áldozóruhák. Eger, Pacsirta 25. T.: 30/324-4056, Ny: 13-18-ig------------------------------------------------------------- *12264* V ÍRUSMENTES gyümölcsfák, ribizli- és rózsatövek legolcsóbban a termelőtől eladók. Verpelét, Kossuth 59. 36/359- 280---------------------------------;---------------—-------- *12140* E LADÓ! MTZ 50-es traktor munkára fog­ható állapotban és Saxonia A 215-ös jó állapotú vetőgép. Szállítás megoldható. 20/8080-341, 30/5265-085------------------------------------------------------------- *12266* M OBIL garázsok, könnyűszerkezetes csarnokok kivitelezése. Gyorsan szerel­hető, szállítható. Tel./fax: 300-057, 30/9257-669-------------------- *12045* _____ BAJZÁT RAFAEL____ P ályazárlat Újra vesztett a sport. Másodfokon is bir­tokháborító, csendháborító, aki az egri Fiser István tulajdonában lévő Hevesy Sándor úti magán kispályán focizik. A Heves Megyei Bíróság - tárgyalás nélkül - helybenhagyta az I. fokú bíróság ítéletét, az alperes (Fiser István) fellebbezésének csak csekély mértékben adott helyt. Továbbra sem lehet a pályán futballmeccseket szervezni, a barátok, az utcában lakó gyerekek sem használhatják ilyen célból a füves játékteret. A Hajdúhegy tetején lévő létesít­mény ügye gyakorlatilag egyetlen szomszéd miatt ad munkát a Városháza hivatalnokainak és a bíróságoknak. A legnagyobb kifogás, hogy a labdarúgó-mérkőzések idején megnövekszik az utcában a gépkocsiforgalom (ajtócsapkodás, parkolás stb.), ráadásul pattog a labda, csörög a kerítés, sőt a fut­ballozó gyerekek, felnőttek kiabálása behallatszik a pályához közel lévő házakba. A csendhez való jog az ítéletek szerint elsőbbséget élvez a mozgáshoz, a sportoláshoz, az egészséges életmódhoz való jognál. A magyar labdarúgás hanyatlását a szakemberek legtöbbször a grundok megszűnésével magyarázzák. A „Fiser- grund” a határozatok szerint nagyobb kárt jelent, mintha hul­ladéklerakó, parlagfüves gondozatlan föld, vagy hangos törzsvendégekkel teli italbolt lenne a helyén. Dr. Magyar Elemér, az alperes ügyvédje a Legfelsőbb Bírósághoz fordul jogorvoslatért, de az ombudsmant is megkeresi az ügyben. A megyeszékhelyi labdarúgásba ez a pályabetiltás a mély­pont újabb fejezeteként íródik. Figyelmeztető tanulság, hogy a Felsővárosban indítandó pályaépítésnél a beruházók ne felejtsék el megkérdezni, hogy a szomszédok (ott több százan is vannak) mit szólnak majd, ha pattog a labda. Fiser István makacs ember, az igaza érdekében vállalja a bírósági útvesztőket. Elszántságát növeli a sportbarátok biz­tatása. Ők már tudják, hogy egy önzetlen pályaépítő, a köz érdekében tenni kész állampolgár nem veszíthet... HUmOR & A JÓKEDVŰ TELEVÍZIÓ 2004. március 18. CSÜTÖRTÖK CHEERS