Heves Megyei Hírlap, 2003. október (14. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-06 / 233. szám

14. OLDAL SPORT HIRDETÉS 2003. Október 6., hétfő Kisköre és a legyőzőitek kis köre Labdarúgás Megyei I. osztály A 8. forduló eredményei: Petőfibánya- Szőlőskert-Nagyréde 0-4 (0-2) Petőfibánya, 250 néző. V.: Miksi. Petőfibánya: Lővey - Repka, Valkó, Sirkó, Szabó - Korén, Sze­les, Simon (Bicskei), Lénárt - Parádi (Sárvári), Hajdú. Edző: Kere­pesi Ferenc. Nagyréde: Juhász - Molnár B„ Pásztor, Barna, Buzma - Debreceni (Csuvikovszki), André (Kulcsár), Csomós, Fekete T. - Fekete V., Mol­nár A. (Varbai). Edző: Fekete László. A csoda elmaradt, a papírforma bejött, a hazaiakat a volt hazaiak is verték, igaz, most más színekben. G.: Fekete V., Fekete T„ Buzma, Molnár A. (11-esből). Jók: Lővey, Valkó, Szeles, Hajdú, ill. Fekete V., Fekete T., Barna, Buzma. Ifik: 5-0. Kerepesi Ferenc: - A felkészül­tebb és jobb vendégcsapatnak fél óra után csak edzőpartnerei vol­tunk. Fekete László: - Langyos mérkő­zésen sikerült ilyen arányban is ér­vényesíteni fölényünket. Gubis István Heves - FC Hatvan 0-1 (0-0) Heves, 150 néző. V.: Szabó S. Heves: Vincze - Szilágyi, Hor­váth A., Bakos, Kolozsvári (Bállá) - Ducsai, Lajer, Sági, Szabó Z. (Tóth T.) - Vágó (Mengyi), Pusoma. Edző: Balázs Tihamér. Hatvan: Ajpek - Tóth, Fehér, Ba­log, Strausz - Bosánszki, Kovács,' Tari (Gubán), Szentgyörgyi T. (Kiss) - Szentgyörgyi J., Niki. Edző: Gömöri Ottó. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak több helyzetet dolgoztak ki, de eze­ket sorra el is hibázták. A vendégek egy szerencsés góllal jutottak a há­rom ponthoz. G.: Kiss Z. Jóki Szil­ágyi, Bakos, Ducsai, Vágó, ill. Fe­hér, Niki, Strausz. Ifik: 0-4. Balázs Tihamér: - Azt hiszem, át kell értékelnünk a csapat célkitűzé­seit, mert amíg képtelenek vagyunk a kapuba találni, addig győzni sem tudunk. Gömöri Ottó: - Haladunk tovább a megkezdett úton. Balázs Tihamér Pétervására - Vámosgyörk 3-2 (1-1) Pétervására, 100 néző. V.: Sza­bad. Pétervására: Csontos R. - Bóta, Csontos M., Pádár - Tar, Mirkóczki (Mészáros), Nagy E., Ágó (Háklár), Bódi K. (Magyar) - Bánka, Béres. Játékos-edző: Nagy Endre. Vámosgyörk: Juhász (Kelemen) - Bődör (Loboda), Komjáti, Szűcs (Váradi A.), Major - Marsi, Csiba, Torna, Incze - Váradi Z„ Takács. Edző: Ifj. Matus Miklós. A nagy akarással játszó hazaiak a végjátékban harcolták ki a győzel­met, a jó teljesítményt nyújtó lelkes újonc ellen. G.: Béres, Mészáros, Bánka, ill. Váradi Z., Bődör. Jók: Csontos M., Béres, Bóta, ill. az egész vendégcsapat. Ifik: 3-1. Nagy Endre: - Óriási szeren­csénk volt, de ezért a győzelemért is három pont jár. Ifj. Matus Miklós: - Megszerve­zett védelmünkkel majdnem meg­forgattuk a szélkakast. Kovács Ferenc Felsőtárkány - Verpelét 3-1 (1-1) Felsőtárkány, 220 néző. V.: Czeglédi. Felsőtárkány: Erdős - Novák T., Gál, Novák Z. - Szabó R., Endre (Bajzát R.), Smuczer (Farkas A.), Szabó A. (Makrai) - Pápai, Nagy G. Edző: Lengyel Lajos. Verpelét: Hliva - Fülep, Csanádi, Halász - Somogyvári, Hegedűs, Vinczepap, Nagy I. (Varga), Péter (Farkas) - Szőke, Váradi E. Játékos­edző: Szabó András. A kapu előtt határozottabb haza­iak úgy tartották otthon a pontokat, hogy a verpelétiek mezőnyben ügyesen szőtték akcióikat, de a gól- lövéssél hadilábon álltak, Csanádi két alkalommal (a 90. percben 11- esből) is a keresztlécet találta el. G.: Pápai, Szabó R„ Nagy G„ ill. Váradi E. Jók: Erdős, Gál, Novák Z„ Novák T., Nagy G., ill. Somogyvári, Hege­dűs, Fülep, Váradi E. Ifik: 1-6. Lengyel Lajos: - A szikrázó ösz- szecsapásokat hozott találkozón okosabban játszottunk, ezért nyer­tünk. Szabó András: - Nagyszerű mér­kőzésen nem érdemeltünk veresé­get. A tárkányiak vért izzadtak a győzelemért. (bajzát r.) Bélapátfalva - Kisköre 1-2 (1-1) Bélapátfalva, 100 néző. V.: Kalicz. Bélapátfalva: Tóth D. - Nagy L., Korpics, Barta A. (Horváth), Miskolczi (Mikó) - Törő, Sütő, Já­nosi, Csákvári - Szamosi, Bajzát (Barta P.). Játékos-edző: Horváth Tamás. Kisköre: Éles - Palotai, Szabó, Ungvári, Tóth - Balogh, Csonka, Se­bők, Nász - Simon, Czvitkovics. Edző: Tolnai Imre. A szívósan védekező és jól kont­rázó vendégek megérdemelten nyertek. G.: Miskolczi (11-esből), ill. Sebők, Csonka. Jók: Csákvári, ill. Éles (a mezőny legjobbja) és az egész vendégcsapat. Ifik: 7-1. Horváth Tamás: - Szálkás volt a szimpatikus Kisköre, bezárult a le- győzöttek kis köre. Egyelőre. Tolnai Imre: - Gratulálok a csa­pat lelkes játékához, úgy látszik a hegyi levegő jobban ízlik nekik, mint az alföldi. Fodor Pál Novaj - Makiár 3-3 (1-3) Novaj, 200 néző. V.: Pári. Novaj: Bodolai (Zsíros) - Ivády, Erdélyi, Tóth, Barta - Csohány, Klátyik, Szabó B., Kiszály (László) - Fenyves, Horváth K. Játékos-edző: László József. Makiár: Tolnai - Vámosi, Kövér, Dongó, Grósz - Sumi, Henninger, Altér (Parádi), Csóka - Csapó (Lip­csei), Kazay (Nagy). Szaktanács- adó: Léimért Zoltán. A hazai csapat végig támadta a mérkőzést, de a vendégcsapat kontrái (az első félidőben három­szor léptek át saját térfelükön) jól „ültek". A második félidőben a novajiaknak még szerencséje sem volt, de az eredmény igazságos. G.: Horváth K. 2, Csohány, ill. Csapó 3. Jók: Klátyik, Horváth K., ill. Tolnai, Csapó, Sumi, Dongó, Vámosi. Ifik: 5-3. László József: - Az első félidő harmatos játéka után a második­ban gólokkal kellett volna nyerni a mérkőzést. Lehnert Zoltán: - Bölcsebb ma­radok, ha hallgatok. Barta János Tamaörs - Tamalelesz 0-0 Tamaörs, 150 néző. V.: Pikó A. Tarnaörs: Vágó - Peredi T„ Peredi R., Csömör A., Csömör P. - Kiss, Mága, Pető, Varga (Markovics) - Csömör Z. (Csömör L. M.), Lőcsei J. Edző: Pócs Tamás. Tamalelesz: Balázs - Barkóczi, Juhász E. (Nagy A.), Juhász L., Sztasák - Nagy P. (Kovács), Báder (Szabó), Csala I., Csala A. - Suha, Németi. Edző: Nagy Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen a me­zőnyben jól játszó hazaiak nem tudták gólra váltani a mezőnyfölé­nyüket. Jók: Peredi R., Kiss, ill. Ba­lázs (a mezőny legjobbja), Suha, Némeü, Nagy P. Ifik: 4-3. Pócs Tamás: - Amíg ennyi hely­zetből sem tudunk gólt szerezni, addig nem érdemeljük meg a si­kert. Nagy Zoltán: - Az a csapat, ame­lyik 90 percen keresztül tud hajta­ni, küzdeni, az megérdemli az egy pontot. Bodonyi József Solybor-Gyöngyössolymos - Zagyvaszántó 0-1 (0-1) Gyöngyösolymos, 180 néző. V.: Kónya. Gy.solymos: Horváth P. - Kiss, Gódor, Nyilas, Bozsik - Hajdú, Nagy, Szűcs, Bágyi - Szabó (Frigyik), Csivincsik. Edző: Bágyi Csaba. Zagyvaszántó: Balogh S. - Szabaücs, Balogh I., Jambrik, Oldal (Szakolczai) - Kiss, Baranyi G., He­re, Móricz (Illés) - Tamási (Makó), Csemer. Edző: Molcsán László. A meddő mezőnyfölényben ját­szó hazaiaknak szinte helyzetük sem akadt, így a rutinos vendégek kivédekezték az egygólos előnyt. G.: Móricz. Kiállítva: 84. percben Hajdú (törlesztésért). Jók: Horváth P., ill. az egész vendégcsapat. Ifik: 3-2. Bágyi Csaba: - Sajnos a sok sé­rült miatt hullámvölgyben va­gyunk, de bízom benne, hogy lesz jobb. Molcsán László: - Az ilyen győ­zelmek segítik az előrelépést. Tóth József A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nagyréde 8 7 1 0 305 22 2. FC Hatvan 8 6 1 1 18-7 19 3. Pétervására 8 5 3 0. 21-8 18 4. Felsőtárkány 8 5 2 1 16-9 17 5. Bélapátfalva 8 4 2 2 14-11 14 6. Verpelét 8 3 3 2 11-11 12 7. Zagyraszántó 8 3 1 4 8-12 10 8. Tamalelesz 8 2 4 2 9-16 10 9. Heves 8 2 3 3 6-7 9 10. Makiár 8 2 3 3 14-16 9 11. Gy.solymos 8 2 2 4 5-10 8 12. Kisköre 8 2 2 4 9-17 8 13. Novaj 8 1 4 3 7-10 7 14. Tamaörs 8 1 3 4 6-11 6 15. Petőfibánya 8 1 0 7 12-24 3 16. Vámosgyörk 8 0 2 6 8-20 2 A 9. forduló párosítása. Október 11., szombat, 15.00: Makiár - Felsőtárkány, Vámosgyörk Gyöngyössolymos, Zagyvaszántó - Bélapátfalva, FC Hatvan - Tamaörs, Tamalelesz - Novaj, Kisköre - Petőfibánya. 17.00: Nagyréde - He­ves. Vasárnap, 15.00: Verpelét - Pétervására. __________ __■ A siroki tizenegy kilenc gólt rúgott Labdarúgás Megyei II. osztály A 7. forduló eredményei, Kele­ti csoport: Recsk - Demjén 1-1 (0-1), Egerszólát Hevesaranyos 2-0 (1-0), MFS 2000-Sirok - Szilvásvárad 9-2 (4-1), Noszvaj - Párád 4-1 (2-1), Mikófalva - Szihalom 6-2 (1-0), Andornaktálya - Balaton 2-0 (1-0). Az élcsoport állása: 1. Mikófalva 18 pont, 2. Andornaktálya 17,3. MFS 2000- Sirok 15,4. Demjén 14. Középcsoport: Pély - Detk 1-2 (0-1), Boconád - Kápolna- Kompolt 2-2 (2-0), Márkáz - Abasár 2-1 (2-0), Tárnáméra - Prompt '94-Domoszló 1-0 (0-0), Poroszló - Füzesabony 0-3 (0-1), Adács - Visonta 1-2 (1-1). Az élcsoport állása: 1. Fü­zesabony 21, 2. Márkáz 19, 3. Prompt '94-Domoszló 15, 4. Tárnáméra 13. Nyugati csoport: Lőrinci - He­réd 1-0 (0-0), Energia SC Gyön­gyös - Boldog 3-3 (2-2), Hatva­ni Lokomotív - Atkár 2-0 (1-0), Gyöngyöspata-Kőfuv - Hort 3-0 (2-0), Szűcsi - Apc 1-0 (0-0), Écséd - Rózsaszentmárton 0-0. Az élcsoport állása: 1. Boldog 16, 2. Gyöngyöspata-Kőfuv 14 (16-6), 3. Hort 14 (15-10), 4. Rózsaszentmárton 13. Döntés 48 órán belül • Kezes nélkül • Sorban állás nélkül A hitel felső határa 100 000 Ft. Egy példa a hitelkonstrukcióra: 65 000 Ft hitel felvétele esetén a heti törlesztés 3 757 Ft, 26 hetes futamidővel. További információért hívja hétfőtől szombatig , a Provident Pénzügyi Rt.-t 7:30 és 20 óra között, egy helyi hívás díjáért: boooo i 0640505050 I ooooc THM: 227-438% PROVIDENT FINANCIAL vagy küldje el a HITEL szót és NEVÉT SMS -ben, és mi visszahívjuk: 06 20 555 50 50 A hirdetés nem miniísiil ajánlattételnek, a Provident a kölcsönt a saját feltételei szerint bocsátja rendelkezésre. Galamb-röpte: szalóki szamba Csakúgy, mint a megyei bajnokságban szereplő csapatok, az egerszalókiak és a gyöngyösiek is gyászszalaggal, és egyperces néma csenddel emlékeztek a megyei szövetség elhunyt elnökére, dr. Vass Gézára fotó: pilisy elemér Labdarúgás NBIII. Mátra-csoport A 8. forduló eredményei: Egerszalók- Gyöngyösi AK-Ytong 1-0 (0-0) Egerszalók, 120 néző. V.: Nagy B. (Szoboszlai, Brutkai). EGERSZALÓK: Nagy P. - Feke­te, Kelemen Gy„ Hangácsi, Kovács J. - Takács R., Helli (Bari), Nagy J., Tari - Bata J., Huszár (Galamb). Edző: Helli Győző. GYAK: Csütörtöki - Kelemen Á., Szatmári, Agócs (Nagyfalusi), Tóth A. - Molnár, Takács Gy„ Szek­rényes, Nagy G. - Tóth Z„ Bartha (Karsai ). Játékos-edző: Labancz Róbert. Az első félidőben jobbára a gyöngyösiek birtokolták többet a labdát, de komoly helyzet egyik kapu előtt sem adódott. Szünetet követően valamelyest megélénkült a játék, már a kapuk is veszélybe kerültek, sőt a 80. percben Galamb fejese után felső lécről lepattanó labda Csütörtökiről a kapuba hul­lott, öngól! A rendkívül lelkes sza- lókiak a végén már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, a sokat hibázó gyöngyösiek ellen. G.: Csü­törtöki (öngól). Jók: Nagy P, Kele­men Gy., Takács R., Nagy J., ill. Ta­kács Gy. Helli Győző: - Ez a győzelem a szív diadala volt, a kissé nagy mel­lénnyel érkező gyöngyösi csapat ellen. Labancz Róbert: - A lelkesedés ellen a mi erőtlen játékunk kevés volt. (BCS) Gyöngyöshalász - Gödöllő 3-1 (2-0) Gyöngyöshalász, 150 néző. V.: Bodac (Gyertyás, Erdősi). GY.HALÁSZ: Szén - Szabó, Bordás, Vemyik, Cserta - Nagy G., Nagy Gy. G. (Szeifert), Nagy Gy. T., Marázi - Bakondi (Szerző), For­gács (Sándor). Edző: Ács János. GÖDÖLLŐ: Molnár Kerecsényi, Csernyák, Laczina, Kassai - Kovács (Bajkai), Legéndi, Bencsik, Szász - Kiss, Bodnár. Já­tékos-edző: Szász Ferenc. A 27 percben egy szép támadás végén Bakondi nagy gólt lőtt a léc alá, majd átvette a játék irányítását a hazai csapat. Több lehetőséget követően Bakondi újra beköszönt a gödöllőieknek. 3-0-ás vezetés után könnyelműsködni kezdtek a házigazdák, de a győzelmük nem forgott veszélyben. G. : Bakondi 2, Nagy Gy. G., ill. Szász. Kiállítva: Szeifert (utánrúgásért) a 80. perc­ben. Jók: Marázi, Bordás, Bakondi, Nagy Gy. T„ ill. senki. Ács János: - Túl hamar elhittük, hogy megnyertük a mérkőzést, így a kiállítás után kissé gyámoltalanul játszottunk. Szász Ferenc: - Gyenge mérkő­zésen akaratgyengén futballoz­tunk. Szabó Ferenc Besenyőtelek - Fót 2-2 (0-1) Eger, 100 néző. V.: Bacsó. BESENYŐTELEK: Tajti (Ju­hász) - Szakos, Szabó L„ Kecskés (Busái) - Bódi R„ Hompoth, Lipták (Füle), Kasza, Katona - Réz­műves, Lippai. Edző: Orlóczki Ti­bor. FÓT: Rózsás - Törőcsik (Vida), Vass, Nagy, Szabó I. - Hegedűs, Szűcs, Pólyák, Zentai - Angler, Baranyi (Horváth). Edző: Haász Sándor. Megérdemelten szereztek veze­tést a vendégek, a gól után is ener- váltan és sok hibával játszó hazai­ak ellen. Sőt, a fordulás utáni gyors góllal már kettőre növelték előnyü­ket, és számos helyzetet is elhibáz­tak. A Besenyőtelek az utolsó húsz percben nyújtott elfogadható telje­sítményt, igaz akkor már a győze­lem is benne volt a játékban. G.: Lippai, Kasza, ill. Szabó I., Baranyi. Jók: Lippai, Kasza, ill. Szabó, Ró­zsás, Angler. Orlóczki Tibor: - Ilyen a futball, hetven percig nagyképűen játszva és húsz perc jó játékkal a meccset is megnyertük volna. Haász Sándor: - Ha azt veszem, hogy 5-6 gólt rúghattunk volna, bosszankodnom kellene, de igaz­ság szerint nagyon jó csapat volt az ellenfelünk. (Igor) Túra - Mezőkövesd 2-0 (1-0) Túra, 500 néző. V.: Bogár (Var­ga, Ludányi) TÚRA: Nagy G. - Somogyi, Li­lik, Nagy Cs., Kupcsik (Ángyási) - Hódosi, Takács, Gólya (Bagó), Bu­rai (Vojtkó) - Gubán, Kuti. Edző: Aczél Zoltán. MEZŐKÖVESD: Varga - Sol­tész, Szabó V., Bocsi (Besenyei Zs.), Kurucz - Oláh, Farkas, Nyes­te, Karancsi (Kada) - Ragó, Besenyei F. (Szabó J.). Edző: Nyikes Mátyás. Változatos, kemény mérkőzé­sen a közel egyforma számú hely­zeteket kidolgozó csapatok közül a hazai gárda - ha kis szerencsével is -, de otthon tartotta a három pon­tot. G.: Ragó (öngól), Gubán. Kiál­lítva: Nagy Cs. (2. sárga lap) 79. percben. Jók: Nagy G., lilik, Gu­bán, Kutí, ill. Soltész, Farkas. Aczél Zoltán: - NB Il-es szintű mérkőzésen mindkét csapat nagy erőket mozgósított, fegyelmezett játékkal nekünk sikerült győzni. Nyikes Mátyás: - Nagy iramú mérkőzésen, megérdemelten nyert a hazai csapat. V.L. További eredmények: Láng SK - Taksony 2-2, Dunakeszi, - Magyargéc 3-0, RAFC - Jászbe­rény 0-0, Jászapáti - Veresegyház 3-2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Jászapáti 8 6 2 0 27-10 20 2. Veresegyház 8 6 0 2 17-6 18 3. Besenyőtelek 8 5 2 1 17-13 17 4. Gyöngyösi AK 8 5 0 3 14-7 15 5. RAFC 8 4 2 2 14-6 14 6. Túra 8 4 2 2 13-6 14 7 Dunakeszi 8 3 3 2 14-11 12 8. Taksony 8 3 2 3 16-15 11 9. Mezőkövesd 8 3 2 3 13-14 11 10. Gy.-halász 8 2 4 2 9-9 10 11. Fót 8 2 3 3 16-22 9 12. Láng SE 8 2 2 4 11-22 8 13. Egerszalók 8 2 1 5 8-16 7 14. Jászberény 8 1 3 4 9-11 6 15. Magyargéc 8 1 1 6 6-21 4 16. Gödöllő 8 0 1 7 8-21 1 A 9. forduló párosítása. Októ­ber 11., szombat, 15.00: Jászbe­rény - Dunakeszi, Magyargéc - Láng SK. Vasárnap, 15.00: Mező­kövesd - Jászapáti, Fót - RAFC, Taksony - Gyöngyöshalász, Gyön­gyösi AK - Túra, Veresegyház - Be­senyőtelek, Gödöllő - Egerszalók.