Heves Megyei Hírlap, 2003. szeptember (14. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-15 / 215. szám

14. OLDAL SPORT TÜKÖR 2003. Szeptember 15., hétfő Fóti pont a fegyelmezett egerszalókiaknak Szünetben nagy mellényt vettek magukra a besenyőtelkiek - Balszerencsésen vesztettek a gyöngyösiek Labdarúgás NB III. Mátra-csoport Az 5. forduló eredményei: Taksony - Besenyőtelek 5-3 (0-3) Taksony, 400 néző. V.: Földi II. I. (Bodai, Tűhegyi). TAKSONY: Halner (Salamon) - Stace-Vas, Hégner, Gégény - Vas­kor, Horváth, Pandur, Jenei, Bidó - Sándor, Lipcsei. Edző: Weimper István. BESENYŐTELEK: Molnár - Szakos (Rézműves), Vojtekov- szki, Kecskés, Baranyai - Szabó (Nagy), Bódi, Liptai, Kasza - Busái, Füle. Edző: Orlóczki Ti­bor. Az első félidő ragyogó játéka után a második félidőben a ven­dégek érthetetlen módon visz- szaestek, és az egy perc alatt lőtt 2 gól után a belelkesedett hazaiak minden csapatrészben felülmúlták a széteső besenyőtelkieket. G.: Lipcsei 2, Jenei 2, Pandur, ill. Lippai 2, Stace-Vas (öngól). Jók: Jenei, Lipcsei, Vaskor, Hégner, ill. senki. Weimper István: - Adtunk egy félidő előnyt az ellenfélnek, a má­sodik félidőben szenzációsan ját­szott a csapatom. Orlóczki Tibor: - Helyre kell tenni a fejeket. (igor) Veresegyház - Gyöngyösi AK-Ytong 1-0 (1-0) Veresegyház, 200 néző. V.: Pap I. (Smelkó, Tolnai). VERESEGYHÁZ: Koszta ­Muka, Balogh, Vizler (Tettemani) - Bajai (Hutter), Nádasdy, Virkler, Prukker - Magyar, Tóth (Mátyás), Beálló. Edző: Oroszi Sándor. GYAK: Csütörtöki - Agócs, Szilágyi (Karsai), Nagy G. - Tóth A., Nagyfalusi, Molnár, Takács, Kelemen - Szekrényes, Bartha (Juhász R.). Játékos-edző: Labancz Róbert. Közepes színvonalú, kiegyenlí­tett mérkőzésen a hazaiak egy szerencsés góllal nyertek. A dön­tetlen eredmény igazságosabb lett volna. G.: Magyar. Jók: Magyar, Balogh, Koszta, ill. Nagy G„ Kele­men. Oroszi Sándor: - Jól futballozó ellenfelet sikerült legyőznünk egy szerencsés góllal. Labancz Róbert: - A listavezető otthonában hiába játszottunk jól, ha helyzeteinket nem tudjuk ki­használni. Halmóczki Ferenc Főt - Egerszalók 1-1 (0-0) Fót, 200 néző. V.: Bogár Cs. (Hornyák, Godó). FÓT: Rózsás - Szabó, Vida (Dóra, Pólyák), Nagy A., Vass - Terelmes, Szűcs, Horváth, Zentai - Törőcsik, Angler (Nagy N.). Edző: Gál Gyula. EGESZALÓK: Nagy P. - Fekete, Kelemen, Hangácsi, Kovács J. - Varga, Helli, Tari, PSllagi (Bari) - Bata J„ Huszár (Galamb). Edző: Helli Győző. Kiegyenlített játék közben Pallagi a 40. percben súlyos sé­rülést szenvedett. Fordulás után lesgyanús helyzetet követően az 55. percben jutottak vezetéshez a hazaiak, majd Hellit 2. sárga lapos figyelmeztetéssel kiállítot­ta a játékvezető. Tíz emberrel is derekasan küzdött a szalóki gár­da és a 74. percben sikerült egyenlítenie. G.: Törőcsik, ill. Varga. Kiállítva: Helli (61. p.) Jók: Szűcs, Törőcsik, ill. az egész vendég csapat. Helli Győző: - Fegyelmezetten futballozva bénítottuk meg a fóti­akat, küzdeni tudásból mindenki jelesre viszgázott. H. GY. Gyöngyöshalász - RAFC 0-0 Gyöngyöshalász, 300 néző. V.: Horváth G. (Boros, Kiss). GY. HALÁSZ: Szén - Cserta, Bordás, Vernyik, Marázi (Győ­ri) - Nagy G., Nagy Gy. G„ Nagy Gy. T., Forgács - Bakondi, Szeifert (Takács). Edző: Ács Já­nos. RAFC: Tóth - Németh, Staudinger, Nagy Gergely, Hídvégi - Nagy Gábor, Nikolaidisz (Hazai), Windberger, Völgyes - Fésűs (Lévai), Kovács G. (Fekete). Edző: Máhr Károly. Közepes színvonalú mérkő­zésen a hazaiak görcsös akará­sa kevésnek bizonyult, így ezen a mérkőzésen egyik csa­pat sem érdemelt győzelmet. Kiállítva: Nagy Gábor (62. p.) Jók: Szén, Cserta, Vernyik, Nagy Gy. T., ill. Németh, Staudinger, Nagy Gergely, Windberger. Ács János: - Nem tudtunk élni a lehetőségünkkel, így nem érdemeltünk pontot sem. Máhr Károly: - Kiegyenlített erők küzdelméből úgy érzem, igazságos eredmény született. Szabó Ferenc Gödöllő - Mezőkövesd 0-2 (0-1) Gödöllő, 200 néző. V.: Dudás (Tyukodi, Pari). GÖDÖLLŐ: Molnár — Kerecsényi (Csombor), Csernyák, Laczina - Kassai, Kovács (Szabó), Legéndi, Bencsik, Diamant (So­mogyi) - Kiss, Bodnár. Játékos­edző: Szász Ferenc. MEZŐKÖVESD: Varga - Sol­tész, Szabó V., Bocsi, Árvái, Oláh (Ragó), Tari, Besenyei Zs. (Szabó J.), Nyeste, Besenyei F., Dávid (Kada). Edző: Nyikes Mátyás. A mezőnyfölényben játszó kövesdi gárda remekül használta ki a hazai védelem hibáit, így győzelme egy percig sem volt kétséges. G.: Besenyei Zs., Oláh. Jók: Kovács, ill. Szabó V., Árvái, Besenyei Zs. Szász Ferenc: - Az első félidő­ben el kellett volna dönteni a mér­kőzést. Nyikes Mátyás: - Javuló játék, sok kihagyott helyzet, magabiztos győzelem. Varga László További eredmények: Jászbe­rény - Túra 0-0, Magyargéc - Jászapáti 1-1, Láng SK - Dunake­szi 1-2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Veresegyház 5 5 0 0 13-2 15 2. Jászapáti 5 3 2 0 14-5 11 3. RAFC 5 3 1 1 10-3 10 4. Besenyőtelek 5 3 1 1 11-9 10 5. Gyöngyösi AK 5 3 0 2 10-5 9 6. Taksony 5 3 0 2 12-9 9 7. Fót 5 2 2 1 10-6 8 8. Mezőkövesd 5 2 2 1 9-9 8 9. Gyöngyöshalász5 1 3 1 5-6 6 10. Jászberény 5 1 2 2 7-7 5 11. Túra 5 1 2 2 4-4 5 12. Dunakeszi 5 1 2 2 9-10 5 13. Egerszalók 5 1 1 3 6-10 4 14. Láng SE 5 1 0 4 5-18 3 15. Gödöllő 5 0 1 4 5-13 1 16. Magyargéc 5 0 1 4 3-15 1 A 6. forduló párosítása. Szep­tember 20., szombat, 16.00: Bese­nyőtelek - Magyargéc, Láng SK - Gödöllő, Dunakeszi Gyöngyöshalász, RAFC - Tak­sony. Vasárnap, 16.30: Jászapáti - Jászberény, Túra - Fót, Egerszalók - Veresegyház, Gyön­gyös - Mezőkövesd. Rédei hatos Leleszen - Első makiári győzelem Kiskörén is nyert a Hatvan - Döntetlen a Bélkő alján, Vámosgyörkön, Gyöngyössolymoson és Verpeléten Verpeléten a hazaiak sok helyzetet dolgoztak ki Vincze Zsolt kapuja előtt, de ezekből csak egyet értékesítettek fotó: pilisy Labdarúgás Megyei I. osztály Az 5. forduló eredményei: Tamalelesz - Szőlőskert-Nagyréde 0-6 (0-1) Tamalelesz, 100 néző. V.: Nagy V. Tarnalelesz: Balázs Barkóczi, Sztasák (Csala L), Nagy, Suha (Juhász E.) - Juhász L„ Ország, Csala A., Némethi - Érsek, Báder (Szabó). Edző: Nagy Zoltán. Nagyréde: Juhász E. (Gyetvai) - Csuvikovszki (Molnár B.), Pász­tor, Barna, Buzma - Debreczeni, André (Szerdahelyi), Csomós, Fe­kete T. - Fekete V., Molnár A. Edző: Fekete László. A hazai csapat az első félidő­ben két kiállítás miatt jelentős hátrányba került, így a nagyrédeiek a második félidőben könnyed játékkal érhették el gól­jaikat. G.: Fekete V. 2, Fekete T„ André, Buzma, Molnár A. (11-es- ből). Kiállítva: Barkóczi, Csala A. Jók: Juhász L., Nagy, Némethi, ill. az egész vendégcsapat. Ifik: 1-3. Nagy Zoltán: - A mai napon nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Fekete László: - Nagy ajándékot kaptunk a lelesziektől, mi pedig éltünk a lehetőséggel. Sike András Kisköre - FC Hatvan 0-1 (0-0) Kisköre, 120 néző. V.: Misovics. Kisköre: Éles - Budai, Szabó, Csonka, Ungvári - Patkó, Balogh, Nász, Sebők (Tóth, Galajda) - Szekeres, Czvitkovics (Palotai). Edző: Varga István. Hatvan: Ajpek - Strausz, Fe­hér, Balogh, Tari - Szentgyörgyi J„ Tóth, Prohászka (Bosánszki), Szentgyörgyi T. (Kovács) - Niki, Kiss (Oláh). Edző: Gömöri Ottó. Küzdelmes mérkőzésen a sze­rencsésebb vendégcsapat nyert. G.: Kiss. Jpk: Balogh, Csonka, Patkó, Szekeres, ill. Balogh, Szentgyörgyi J„ Kiss, Tari. Ifik: 0-2. Varga István: - Sorozatos bal- szerencse után csak kapufáig ju­tottunk. Mindig hátrányba kerü­lünk a góllövésben. Gömöri Ottó: - Két órási lelkese­déssel küzdő csapat közül a győz­tes gólt megint mi találtuk. Me­gyünk tovább a megkezdett úton. Budai Máté Solybor-Gyöngyössolymos - Pétervására 0-0 Gyöngyössolymos, 220 néző. V.: Gordos. Gy.solymos: Horváth P. - Nagy, Gódor, Nyilas - Bozsik, Hajdú, Hibó, Szűcs, Bágyi - Csivincsik, Szabó (Horváth G.). Edző: Bágyi Csaba. Pétervására: Csontos R. - Bóta, Csontos M., Pádár - Tar (Rácz), Nagy, Ágó, Béres, Bódi (Magyar) - Mészáros (Ivády), Bánka. Játékos-edző: Nagy Endre. A határtalan lelkesedéssel küz­dő solymosi csapat nagy meglepe­tésre, de teljesen megérdemelten szerzett pontot a nagyobb játéktu­dással rendelkező péterkeiek el­len. Jók: Horváth P„ Nyilas, Bozsik, Hibó, ill. Ágó. Ifik: 0-8. Bágyi Csaba: - Lelkes játé­kunkkal a gyöngyössolymosi szü­reti napokra szereztünk egy pon­tot a község lakosságának. Nagy Endre: - Győzelmet nem érdemeltünk, mivel a góllövéssel hadilábon álltunk. Gratulálok a solymosi csapatnak! Tóth József Bélapátfalva - Felsőtárkány 1-1 (1-1) Bélapátfalva, 250 néző. V.: Pári. Bélapátfalva: Tóth - Nagy, Szarvas, Barta A., Miskolczi - Tö­rő, Jánosi, Csákvári (Szamosi), Sütő (Mikó) - Barta P., Bajzát (Korpics). Játékos-edző: Horváth Tamás. Felsőtárkány: Erdős - Novák T., Endre, Novák Z. - Szabó, Gu­lyás, Bajzát R„ Ferencz, Smuczer (Kenyeres) - Nagy G„ Makrai. Edző: Lengyel Lajos. Igazságos pontosztozkodás. Az első félidőben a Felsőtárkánynak, a második játékrészben a Bélapát­falvának volt több lehetősége. G.: Miskolczi, ill. Nagy G. Kiállítva: Ferenczi (70. p.), Endre (88. p.). Jók: Nagy, Jánosi, Szarvas, Csákvári, ill. Erdős, Nagy G„ Novák T., Novák Z. Ifik: 3-1. Horváth Tamás: - A tárkányi sárkány két fejét áldozta, még­sem jut a levesbe hús, csupán ká­poszta. Lengyel Lajos: - Saját magun­kat okolhatjuk, amikor lehetősé­get adtunk az ellenfélnek és a já­tékvezetőnek, hogy elrontson egy jól induló mérkőzést. Fodor Pál Verpelét - Heves 1-1 (1-0) Verpelét, 300 néző. V.: Kovács Bertold. Verpelét: Lőj — Fülep, Csanádi, Varga, Halász - Somogyvári, Vinczepap (Farkas O.), Hegedűs, Péter - Szőke, Váradi, Farkas L. Edző: Szabó András. Heves: Vincze — Szilágyi, Hor­váth, Bakos, Kolozsvári - Tóth, Lajer (Szabó), Vajner (Mengyi), Sági - Ducsai, Lóié (Bállá). Edző: Balázs Tihamér. Hazai pályán hadilábon állt a helyzetkihasználással a verpeléti csapat. G.: Váradi, ill. Kolozsvári. Jók: Hegedűs, Somogyvári, ill. senki. Ifik: 3-2. Szabó András: — Gyenge mér­kőzésen igazságos eredmény szü­letett. Balázs Tihamér: - Idei leg­gyengébb játékunk elég volt ma a megérdemelt egy ponthoz. Molnár Tamás Zagyvaszántó - Novaj 1-0 (1-0) Zagyvaszántó, 150 néző. V.: Czeglédi. Zagyvaszántó: Balogh S. - Szabalics, Balogh I., Tamási, Jambrik - Here, Kiss I., Oldal, Csemer (Seszták L.) - Baranyi G., Szász (Mó­ricz) . Edző: Molcsán László. Novaj: Bodolai - Tóth, Erdélyi, Barta - Kiszály, Klátyik, Szabó, Ivády P. (dr. Jacsmanik) - Hor­váth K., Csík (Csohány), Sós. Edző: László József. A hazai csapat az első félidő hajrájában megszerezte a veze­tést. Bár a vendégek végig tá­madták a második játékrészt, gólt nem tudtak szerezni. G.: Csemer. Jók: Balogh S., Here, Oldal, Jambrik, ill. Barta, Klátyik, Szabó. Ifik: 2-2. Molcsán László: - Régen várt kedves vendég a hazai öltözőben. László József: - Ilyen mérkőzés után nem tudok mit mondani. Akik látták, azok tudják, hogy mi­ért. Jambrik László Makiár - Petőfibánya 3-1 (3-1) Makiár, 250 néző. V.: Györgyfi. Makiár: Misz - Dongó, Kövér, Alter, Henninger - Sumi, Csóka (Parádi), Vámosi, Kazay - Csapó, Klaisz Z. Szaktanácsadó: Lehnert Zoltán. Petőfibánya: Berki - Koren, Szabó, Valkó, Sirkó (Repka) - Lénárt, Parádi (Bicskei), Szeles (Sárvári), Fityó - Gyetván, Hajdú. Edző: Kerepesi Ferenc. A hazai csapat győzelme egy pillanatig nem volt kérdéses, akár nagyobb arányú is lehetett volna a siker. G.: Csapó, Sumi (11-esből), Klaisz Z„ ill. Sirkó. Jók: Klaisz Z. (a mezőny leg­jobbja), és mindenki, ill. Sirkó, Gyetván. Ifik: 2-5. Lehnert Zoltán: - Bízom ben­ne, hogy rátaláltunk a sikerekhez vezető útra, és elhisszük, hogy csak ilyen hozzáállással jutha­tunk előre. Kerepesi Ferenc: - Gratulálok a hazai csapat első győzelméhez, amely teljesen megérdemelt. Fő­leg akarati tényezőkben múlták felül csapatomat. Misz György Vámosgyörk - Tarnaörs 1-1 (0-1) Vámosgyörk, 150 néző. V.: Domoszlai J. Vámosgyörk: Juhász - Marsi, Bődör, Szűcs, Major - Hegedűs (Loboda), Toma, Incze, Takács (Sőregi) - Váradi Z„ Váradi A. Edző: ifj. Matus Miklós. Tarnaörs: Sánta - Peredi T„ Danyi, Csömör A., Pethő - Szabó, Mága,- Lőcsei L, Kiss - Lőcsei J„ Varga (Csömör Z.). Edző: Pócs Ta­más. Jó iramú mérkőzésen igazsá­gos döntetlen született. G.: Váradi Z., ill. Szabó. Jók: Bődör, Juhász, Torna, Váradi Z., ill. Csömör A., Danyi, Pethő. Ifik: 4-0. Ifj. Matus Miklós: - Az apró sike­reket is meg kell becsülnünk és érté­kelnünk kell ebben az osztályban. Pócs Tamás: - Első félidőben si­mán eldönthettük volna a mérkő­zést. Sok helyzetet kihagytunk, ezért Györkön hagytunk két pontot. Torna István A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nagyréde 5 4 1 0 18-3 13 2. FC Hatvan 5 4 1 0 11-3 13 3. Pétervására 5 3 2 0 12-2 11 4. Bélapátfalva 5 3 2 0 8-4 11 5. Felsőtárkány 5 2 2 1 8-6 8 6- Gy.solymos 5 2 2 1 4-4 8 7. Heves 5 2 1 2 5-5 7 8. Verpelét 5 1 3 1 7-7 6 9. Zagyvaszántó 5 2 0 3 4-8 6 10. Tarnaörs 5 1 2 2 4-7 5 11. Tamalelesz 5 1 2 2 5-13 5 12. Makiár 5 1 1 3 8-11 4 13. Petőfibánya 5 1 0 4 8-11 3 14. Novai 5 0 3 2 2-5 3 15. Kisköre 5 0 2 3 4-11 2 16. Vámosgyörk 5 0 2 3 4-12 2 A 6. forduló párosítása. Szeptem­ber 20., szombat, 16.00: Pétervására - Bélapátfalva, Felsőtárkány - Zagy­vaszántó, Novaj - Vámosgyörk, Petőfibánya - Tamalelesz, Heves - Makiár. Szombat, 19.00: Szőlőskert- Nagyréde - FC Hatvan. Vasárnap, 16.00: Solybor-Gy.solymos - Kisköre, Tarnaörs - Verpelét.