Heves Megyei Hírlap, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-12 / 109. szám

14. OLDAL SPORT TÜKÖR 2003. Május 12., hétfő Most csak a Besenyő volt a nyerő Labdarúgás NB III. Mátra-csoport A 25. forduló eredményei: Agria FC Eger - Gyöngyösi AK-Ytong 0-0 Eger, 100 néző. V.: Solymosi (Márton, Csorba). EGER: Molnár - Somogyvári, Kaszás, Danes, Kaknics - Kálmán, Kiss T., Szabó D. (Surjánszki), Szabó M. - Busái, Csanádi. Edző: Kiss Tibor. GYÖNGYÖS: Labancz - Mol­nár G„ Nagyfalusi, Agócs, Tóth A. - Nagy G„ Szekrényes, Bartha (Szilágyi), Karsai - Csomós, Tóth Z. Játékos-edző: Labancz Róbert. Többet támadott, kapura is ve­szélyesebb volt, sőt kapufát is lőtt, de gólt ezúttal sem szerzett a Gyöngyös, így nem tudta a maga javára billenteni a mérleg nyelvét. Az egriek hősiesen harcolva ismét jobb csapattól kaparintottak meg egy pontot. Jók: Kaszás, Danes, ill. Molnár G„ Szekrényes. Kiss Tibor: - Két nagy ellenfe­lünk volt, mégpedig a meleg és a labda. Örüljünk az iksznek. Labancz Róbert: - Mezőnyfö­lényben játszottunk, de ez kevés volt a győzelemhez. F. B. Besenyőtelek - Túra 2-0 (1-0) Füzesabony, 300 néző. V.: Tol­nai (Bogár, Szujovszki). BESENYŐTELEK: Vincze - Ba­ranyai, Vojtekovszki, Kecskés (Dorgai) - Domán, Bódi R. (Baranyi), Farkas, Lippai, Hor­váth Cs. - Rézműves (Nagy), Fü­le. Edző: Orlóczki Tibor. TÚRA: Sipeki - Szilágyi, Nagy, Lőrincz, Sukaj - Kuti, Merényi (Somogyi), Gubán, Hódosi - Czifferi (Takács), Hidasi (Gólya). Edző: Lipcsei Zoltán. Az első 20 percben három ordí­tó helyzetet ügyetlenkedtek el a turaiak, aztán fokozatosan feljött a Besenyőtelek, és a 41. percben egy-fejesből megszerezte a veze­tést. Az 51. percben tovább növel­te előnyét a vendéglátó együttes, majd kedvére futballozva tartotta az eredményt. Mindkét oldalon további helyzetek maradtak ki, ami főleg a talaj rovására írandó. G.: Horváth Cs., Bódi R. Jók: Hor­váth Cs., Farkas, Füle, Domán, ill. Kuti, Sukaj. Orlóczki Tibor: - Megérdemelt győzelmet arattunk egy hajtós csapat ellen. Lipcsei Zoltán: - A jobbik csa­pat nyert, de kérdés: mi lett volna az eredmény, ha az elején berúg­juk a helyzeteket... (Igor) Salgótarjáni FC - Heves 1-0 (0-0) Salgótarján, 100 néző. V.: Tóth I. (Stark, Dani). SALGÓTARJÁN: Krajecz - Cséki (Birincsik), Mezei, Jenei, Dudás - Kövesdi, Almási, Csatlós, Galbács - Szabó, Lakatos. Szak­mai igazgató: Simon Attila. HEVES: Magi - Nász, Horváth, Sági (Rácz) - Somodi K., Laubert G. - Besenyei Zs., Besenyei F., Bódi K. (Lajer) - Lóié, Somodi G. Edző: Balázs Tihamér. A közepes színvonalú első félidő­ben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de igazán gólhelyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem. A hazaiak a 46. percben egy igen bal- szerencsés góllal szereztek vezetést. A hátralévő időben jó iramú játék folyt, de a mindkét kapu előtt adódó lehetőségből már nem született gól. A szerencsésebb csapat nyert. G.: Szabó. Kiállítva: Lajer (ütéséért) a 78. percben. Jók: Szabó, Almási, Mezei, ill. Lóié, Somodi K. Simon Attila: - A hagyomá­nyokhoz hűen nagy mérkőzést játszott a két csapat, s a gólhely­zeteket tekintve talán a győzel­münk megérdemelt. Balázs Tihamér: - Általában a mi akaratunk érvényesült, de saj­nos mégis nekem kellett gratulál­nom az ellenfélnek. B. T. Gyöngyöshalász - Tápiószecső 1-3 (0-3) Gyöngyöshalász, 350 néző. V.: Szép J. (Mohácsi, Godó). GYÖNGYÖSHALÁSZ: Csütör­töki - Patkó (Marázi), Bordás, Cserta, Gódor (Szabó) - Mikola, Nagy Gy. G„ Nagy Gy. T„ Csiba - Nagy II. G., Bakondi (Forgács). Csapatvezető: Szabó Gyula. TÁPIÓSZECSŐ: Kaszás - Majzik, Tóth (Földvári), Müller - Simon, Katzenbach, Holló, Szász, Németh - Zsivóczky (Király), Grezsák. Játékos-edző: Katzenbach Imre. Az első percben Bakondi óriási helyzete után a mezőnyben las­san folydogált a mérkőzés. A fél­idő közepétől a rutinos szecsőiek átvették az irányítást, és ez gólok­ban is megmutatkozott. Szünet után a halásziak becsületesen küzdöttek, és bár nem játszottak rosszul, a kapura kevés veszélyt jelentettek. A mérkőzés végén szépségtapaszt jelentett Csiba gólja. Az első félidő gólra törő já­téka alapján a vendégek megérde­melten nyertek. G.: Csiba, ill. Majzik, Holló, Grezsák. Jók: Pat­kó, Bordás, Nagy Gy. T., ill. Majzik, Holló, Grezsák. Nagy György Gábor csapatkapi­tány: - Tíz perc rövidzárlat az el­ső félidő közepén vereséget ered­ményezett. Katzenbach Imre: - Sportszerű mérkőzésen megérdemelt győzel­met arattunk. Szabó Ferenc Veresegyház - Egerszalók 2-0 (1-0) Veresegyház, 250 néző. V.: Ari (Téglási, Mocsári). VERESEGYHÁZ: Koszta - Nádasdi, Balogh, Muka - Virkler, Valyai, Telek, Méhész (Kovács), Prukker - Budai, Tettamanti (Viski). Edző: Oroszi Sándor. EGERSZALÓK: Nagy P. - Nagy L, Kelemen, Kovács J. - Szarvas, Nagy J„ Blaga, Béres, Csákvári (Bajzáth) - Horváth, Smuczer. Já­tékos-edző: Horváth Tamás. Szalóki részről kisebb örömün­nep előzte meg a találkozót, ugyanis a vendégek a kispadra is tudtak játékost nevezni. Ez a po­zitív lelkiállapot a kezdő sípszó után gyorsan alábbhagyott, hi­szen a hazaiak hamar vezetést szereztek. A gól után az egersza- lóki csapat a mezőnyben és a helyzetek tekintetében is méltó ellenfele volt a Koszta János és Te­lek András által vezérelt hazai együttesnek. Azonban mint már oly sokszor, most is a kapu előtti határozatlanság okozta a veresé­get. G.: Prukker, Budai. Jók: Koszta, Telek, 01. Béres, Csákvári. Oroszi Sándor: - Gyenge szín­vonalú, katasztrofális játék meUett itthon tartottuk a három pontot. Horváth Tamás: - Hat ziccert is elhibáztunk, két félből meg jól megfáztunk. (Misi) További eredmények: BVSC - Vecsés 2-0, Gödöllő Karancslapujtő 1-0, Nagykáta - Dunakeszi 1-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Tápiószecső 24 18 3 3 63-19 57 2. Salgótarján 2517 6 2 43-22 57 3. Vecsés 24 15 3 6 56-31 48 4. Veresegyház 25 13 4 8 35-27 43 5. Dunakeszi 25 12 6 7 40-21 42 6. Nagykáta 25 11 6 8 43-34 39 7. Heves 25 12 3 10 41-47 39 8. BVSC 25 10 7 8 39-34 37 9. Gyöngyösi AK 24 9 8 7 29-23 35 10. Túra 25 7 7 11 41-34 28 11. Besenyőtelek 25 6 9 10 27-49 27 12. Gy.halász 25 7 4 14 46-56 25 13. Agria FC 25 4 10 11 20-43 22 14. Egerszalók 24 5 5 14 18-41 20 15. K.lapujtő 25 4 4 17 33-59 16 16. Gödöllő 25 2 716 19-53 13 A 26. forduló párosítása. Május ÍZ, szombat, 1700: Heves - Gödöllő, Du­nakeszi - Agria FC Eger, Tápiószecső - Nagykáta. Vasárnap, 17.00: Egerszalók - Gyöngyöshalász, Túra - Veresegy­ház, Gyöngyös - BVSC, Besenyőtelek - Karancslapujtő (Füzesabonyban), Vecsés - Salgótarjáni FC. Tisza-csoport Hajdúdorog - Mezőkövesd 0-3 (0-1) Hajdúdorog, 300 néző. V.: Ko­csis (Hatházi, Kristál). HAJDÚDOROG: Szőllősi (Ko- valik) - Orosz (Fodor), Magyari, Bocz, Magyar - Tóth (Pajkos), Arany, Kovács I., Koszta - Erdei, Nagy Cs. Edző: Szalánczi Tamás. MEZŐKÖVESD: Varga L. - Ko­vács Cs., Szabó V., Árvái - Sol­tész, Szabó L. (Szamosi), Farkas, Bocsi, Nyeste - Ragó, Varga Z. (Báder). Edző: Nyikes Mátyás. A kövesdi gárda ritkán látható szenzációs játékkal örvendeztette meg a szurkolóit. G.: Szabó L, Varga Z., Ragó. Jók: Szőllősi, ill. Farkas (a mezőny legjobbja) és az egész vendégcsapat. Szalánczi Tamás: - Nagyon rossz felfogásban futballoztunk, ezáltal megérdemelt vereséget szenvedtünk. Nyikes Mátyás: - Remekül ját­szott a csapat, az eredmény a ha­zaiak számára hízelgő. V. L. Novajon nem kérdés a listavezető Búsainak (jobbra) jó néhányszor Karsai (a labdával) és Tóth Attila állta útját fotó: pilisy elemér Labdarúgás Megyei I. osztály A 24. forduló eredményei: Novaj - Felsőtárkány 2-1 (1-0) Novaj, 150 néző. V.: Sipeki. Novaj: Zsíros - Barta J., Erdé­lyi, Képes, Tóth - Farkas (Csohány), dr. Jacsmanik, (Barta P), Ivády, Husi (Papp) - Horváth, Kiszály. Játékos-edző: László Jó­zsef. Felsőtárkány: Erdős - Novák T., Gál, Novák Z. - Szabó R. (Pallagi), Bajzát R. Suha, Budai, Bódi (Pápai) - Nagy G., Makrai (Fükő). Edző: Lengyel Lajos. A győzelmet jobban akaró és lelkesebb csapat nyert. G.: Barta J., Horváth K., ill. Fükő. Jók: Husi (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, ill. senki. Ifik: 4-2. László József: - Ez az ered­mény már hetek óta benne volt a csapatban. Ugyanilyen fegyelme­zetten és lelkesen kell küzdenünk tovább. Lengyel Lajos: - Sajnos ez nem a mi napunk és pályánk volt. Gra­tulálok a Novajnak. Kassai Julianna Pétervására - Bélapátfalva 1-0 (0-0) Pétervására, 200 néző. V.: Gönczi. Pétervására: Csontos R. - Háklár, Csontos M„ Pádár, Tar - Bóta, Nagy E., Mirkóczki, Magyar (Ivády A.) - Bánka (Klátyik), Mé­száros (Suha). Játékos-edző: Nagy , Endre. Bélapátfalva: Lőj - Antal, Csu­haj, Korpics, Nagy L. - Szajlai, Mikó, Barta, Balázs A. - Ács, Pá­linkás. Edző: Zay Oszkár. A hazai csapat óriási mezőnyfö­lényét csak egyetlen, de szépségdí­jas góllal tudta győzelemre váltani a lelkes vendégek ellen. G.: Bánka. Jók: Háklár, Csontos M„ Pádár, ill. az egész csapat. Ifik: 6-1. Nagy Endre: - Sajnos maradékta­lanul csak a három pontnak tudok örülni. Kiszenvedtük a győzelmet. Zay Oszkár: - Keserű szájízzel veszem tudomásul az 1-0-ás vere­séget, talán a döntetlen reálisabb lett volna. P. B. Petőfibánya - Szőlőskert-Nagyréde 0-1 (0-1) Petőfibánya, 200 néző. V.: Orovecz. Petőfibánya: Lővey - Repka, Králik, Sirkó, Szabó - Koren, Sze­les, Fityó, Hajdú (Balogh) - Szluka (Berki), Simon. Edző: Ke­repesi Ferenc. Nagyréde: Juhász Csuvikovszki, Pásztor, Buzma, Barna (Holtner) - Debreceni, Szerdahelyi (André), Molnár B„ Fekete T. - Fekete V., Kratofil (Molnár A.). Edző: Fekete László. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen derekasan küzdöttek és jól helytálltak a tartalékosán kiálló hazaiak. A vendégek egy jól elta­lált lövéssel szerezték meg a há­rom pontot, és átlépték az ezer­perces (12 meccs) kapott gól nél­küli (!) határt. G.: Fekete T. Jók: Lővey, Szabó, Sirkó, Szeles, Fityó, Szluka, ill. Buzma, Fekete T., Szerdahelyi. Ifik: 1-2. Kerepesi Ferenc: - Ez után a mérkőzés után minden játéko­som emelt fővel jöhetett le a pá­lyáról. Fekete László: - Szerencsére a játékvezető nagyot fújt a sípjába a mérkőzés végén, ekkor a nézők is felébredtek, de ezért a győzele­mért is három pont jár. Gubis István Füzesabony - FC Hatvan 1-5 (1-3) Füzesabony, 100 néző. V.: Pi- kó. Füzesabony: Járdán - Vass L, Vass T„ Tamasi (Szabó J.), Kiss - Fazekas, Molnár (Veres), Sasvári, Tóth - Angyal, Szabó Cs. (Szabó A.). Edző: Bocsi Zoltán. Hatvan: Ajpek - Tóth, Balogh, Szentgyörgyi J., Kovács T. - Szentgyörgyi T. (Molnár), Niki, Dajkó, Fehér - Kovács B., Pálinkás (Párái). Edző: Ács János. A nagy hőségben lejátszott mérkőzésen a sereghajtó hazai csapat indiszponált játéka csak segítette a hatvani csapat többgó­los győzelmét. G.: Angyal, ill. Ko­vács B. 2, Niki 2, Molnár. Jók: sen­ki, ill. Tóth, Balogh, Fehér, Niki, Kovács B. Ifik: 0-4. Bocsi Zoltán: - Értékelhetetlen játékkal csúfos vereséget szen­vedtünk. Ács János: - Helyenként jó já­tékkal megérdemelten nyertünk a lelkes hazaiakkal szemben. Perge András Zagyvaszántó - Tamaörs 0-2 (0-0) Zagyvaszántó, 300 néző. V.: Ihász. Zagyvaszántó: Balogh S. - He­re, Balogh L, Szobonya, Jambrik - Szabalics (Szakolczai), Oldal, Baranyi G„ Seszták - Tamási, Szász (Móricz). Edző: Molcsán László. Tamaörs: Sánta - Peredi T.,‘ Danyi, Csömör P, Mága - Jakus, Pető, Csömör L, Szabó Zs. - Lő­csei L, Lőcsei J. Edző: Pócs Tamás. Öt kihagyott százszázalékos hazai helyzet után elkerülhetetlen volt a vereség. G.: Lőcsei J. 2. Jók: Here, ill. Csömör A., Mága, Pető, Lőcsei I. Ifik: 9-0. Molcsán László: - Gyenge hely­zetkihasználásunk miatt szenved­tünk fájó vereséget. Pócs Tamás: - Jól küzdött a csapat, és játékban is megfelelt a várakozásnak. Urbán Róbert Verpelét - Kisköre 0-0 Verpelét, 220 néző. V.: Nagy. Verpelét: Onder - Bari, Varga, Hangácsi - Prokaj, Nagy, Báder (Puporka), Petrény (Helli), Péter- Farkas L„ Bata. Edző: Rozsnaki István. Kisköre: Szén - Loboda, Bu­dai, Ungvári, Szerző - Erdélyi, Csonka, Búzái, Sebők - Szekeres (Tóth), Czvitkovics. Játékos-edző: Szén László. Egyenlő erők küzdelmében igazságos a pontosztozkodás. Ki­állítva: Farkas L. (beszédért). Jók: Varga, Bari, ill. Loboda, Ung­vári, Sebők, Czvitkovics. Ifik: 0-4. Rozsnaki István: - A borsodi urak 30 ezres játékvezetői költsé­gért jól szórakoztak, csak éppen tönkretették 200 néző és 22 játékos szórakozását. Heves megyében van még egyáltalán játékvezető? Szén László: - A körülmények­hez képest az eredmény elfogad­ható. Molnár Tamás Solybor-Gyöngyössolymos - Tamalelesz 0-2 (0-1) Gyöngyössolymos, 174 néző. V.: Domoszlai J. Gy.solymos: Horváth P. - Eged, Nagy, Nyilas, Bozsik - Juhász, Hibó (Kiss), Szűcs, Bágyi - Szabó, Horváth G. (Sztankó). Edző: Bágyi Csaba. Tamalelesz: Balázs - Labancz, Sztasák, Juhász (Kovács), Csala - Ország, Szabó (Fehér), Suha, Né­meti - Érsek, Lázár. Edző: Nagy Zoltán. Az első félidőben szerzett elő­nyét a leleszi csapat a kiállítást kö­vetően bombagóllal duplázta meg, és biztosan győzött a hiteha- gyottan játszó solymosi gárda el­len. G.: Lázár, Országh. Jók: senki, ill. Labancz, Sztasák, Csala, Suha, Németi. Kiállítva: Lázár (2. sárga lap után) a 69. percben). Ifik: 2-3. Bágyi Csaba: - Gratulálok a lel­kesen játszó vendégcsapatnak, az elmúlt hetek teljesítménye után át kell gondolnom a továbbiakat. Nagy Zoltán: - A győzelmünk jó játékkal párosult, gratulálok a csapatomnak. Tóth József Recsk - Szihalom 4-0 (2-0) Recsk, 80 néző. V.: Smelkó. Recsk: Csík I. - Cservenyák (Nagylaki), Forgó, Safranka, Fa­zekas (Oláh) - Tóth, Váradi, Nagy, Gál - Csík Zs., Szajkó. Edző: Duleba János. Szihalom: Kovács P. - Barna, Kalotai (Kovács J.), Vona, Ragány - Bajzáth, Vincze, Antal (Zeller), Balogh - Váradi, Takács. Csapat- vezető: Pajták László. A recskiek magabiztosan győz­tek az egy órán át létszámhát­rányban játszó szihalmiak ellen. G.: Csík Zs. 2, Tóth (11-esből), Szajkó. Kiállítva: Kovács P. a 30. percben. Jók: Forgó, Fazekas, Csík Zs., Szajkó, ül. Vincze, Ba­logh. Ifik: 2-0. Duleba János: - Hazai pályán hoztuk a kötelezőt. Pajták László: - Ebben a hely­zetben legfontosabb feladat a csa­pat összetartása, reméljük, hogy ez a bajnokság végéig sikerül. Szakács Kleofás A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Felsőtárkány 24 19 3 2 72-13 60 2. Nagyréde 24 16 6 2 55-13 54 3. Pétervására 24 17 2 5 48-12 53 4. FC Hatvan 24 13 6 5 67-23 45 5 Tamaörs 24 13 6 5 51-24 45 6. Zagyvaszántó 24 11 8 5 30-22 41 7 Kisköre 24 10 5 9 39-30 35 8. Petőfibánya 24 9 6 9 28-29 33 9. Gy.sofymos 24 9 5 10 35-32 32 10. Verpelét 24 7 7 10 27-37 28 11 Tamalelesz 24 7 5 12 21-42 26 12. Novai 24 5 8 11 27-45 23 13. Bélapátfalva 24 6 3 15 27-67 21 14. Szüialocn 24 5 2 17 18-54 17 15. Recsk 24 4 5 15 23-62 17 16. Füzesabony 24 2 1 21 18-81 7 A 25. forduló párosítása. Má­jus 17., szombat, 17.00: Szihalom - Felsőtárkány, Tamalelesz - Novaj, Kisköre - Füzesabony, Recsk Pétervására, FC Hatvan - Zagy­vaszántó, Bélapátfalva Verpelét. 20.00: Nagyréde - Gyöngyössolymos. Vasárnap, 17.00: Tamaörs - Petőfibánya. ___________________________■