Heves Megyei Hírlap, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-02 / 101. szám

12. OLDAL SPORT H I R D E T É S 2003. MÁJUS 2., PÉNTEK | Szabics duplával debütált A nemzetközi szövetség világ- ranglistáján 58. magyar lab­darúgó-válogatott a papírfor­mának megfelelően 5-1-re győzött szerdán Luxemburg (154.) ellen a Megyeri úton, a találkozó elsősorban az együttesben két góllal debütá­ló Szabics Imre szereplése mi­att marad emlékezetes. Labdarúgás Úgy tűnik, hogy az újpesti stadion ösztönzőleg hat a játékosokra, hi­szen a jelenlegiek közül korábban Tokody Tibor (2001. november 14., Macedónia) és Gém Zoltán (2002. október 16., San Marino) is itt lőtte el­ső gólját a nemzeti csapatban. - Nagy vök bennem a feszültség a találkozó előtt, örülök, hogy gólokkal sikerük meghálálnom a bizalmat - mondta az összecsapásról Szabics, a Sturm Gmz 22 éves támadója, hozzátéve: a jövőben is mindent elkövet, hogy megfeleljen az elvárásoknak. Gelid Imre szövetségi kapitány szerint a válogatott csak a második játékrészben nyújtott elfogadható teljesítményt. Az első félidőben Jegyzőkönyv Tokody Tibor tör kapura a luxemburgi válogatott két védőjátékosa, Braun Gordon és Sebastian Remy között ember. - A fordulás után aztán tel­jesen megváltozott a mérkőzés ké­pe, a cseréknek köszönhetően sok­kal aktívabban támadtunk, több­ször sikerült a luxemburgi védelem mögé kerülnünk, s fölényünk már góbkban is megmutatkozott. Allan Simonsen, a vendégek dán szakvezetője kijelentette: Magyarország - Luxemburg 5-1 (1-1) Megyeri út, 2000 néző. V.: Damir Skomina (szlovén). Gólszerzők.: Gera (18.), Szabics (52., 90.), Lisztes (60.), Kenesei (68.), ill. Strasser(25.). Sárga lap: Peters (92.). MAGYARORSZÁG: Király (Babos, a szünetben) - Salamon, Dragoner (Bódog, 49.), Juhár - Tokody (Kabát, a szünetben), Lip­csei, Lisztes (Zavadszky, 79.), Löw (Fűzi, 58.) - Tököli (Szabics, a szünetben), Gera (Miriuta, a szünetben), Kenesei (Tóth N., 69.). LUXEMBURG: Gillet - Peters, Schauls, Hoffmann (Posing, 71.), Federspiel - Leweck (Mannon, 88.), Molitor, Strasser, Rémy - Cardoni, Braun (Huss, 69.). nem voltak elég pontosak és gyor­sak a futballisták, ezért volt a szü­netben csak 1-1 az állás. - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, a vendégek az első 45 percben iga­zolták is a várakozást szervezett és lelkes játékukkal - értékelt a szak­csalódott a súlyos vereség miatt, de elismeri, hogy a magyarok tel­jesen megérdemelten nyertek. A magyarok Európa-bajnoki se­lejtezőcsoportjában a lett válogatott szerdán 3-0-ra legyőzte San Mari- nót, így ismét az élre került. Az ál­FOTÓs EPA/EUROPRESS lás: 1. Lettország 10 pont/4 mérkő­zés, 2. Lengyelország 7/4, 3. Ma­gyarország 5/4 (5-3), 4. Svédor­szág 5/3 (3-2), 5. San Marino 0/5. További eredmények, Európa- bajnoki selejtezők: Málta-Szlové- nia 1-3, Izrael-Ciprus 2-0, Andor- ra-Észtország 0-2, Grúzia-Orosz- ország 1-0. Barátságos mérkőzé­sek: Svédország-Horvátország 1- 2, Finnország-Izland 3-0, Litvá- nia-Románia 0-1, Bulgária-Albá- nia 2-0, Szlovákia-Görögország 2- 2, Dánia-Ukrajna 1-0, Líbia-Ar- gentína 1-3, Marokkó-Elefánt­csontpart 0-1, Csehország-Török- ország 4-0, Belgium-Lengyelor- szág 3-1, Tunézia-Szenegál 1-0, Dél-afrikai Köztársaság-Jamaica 0- 0, Hollandia-Portugália 1-1, Né- metország-Szerbia és Montenegro 1- 0, Svájc-Olaszország 1-2, Fran- ciaország-Egyiptom 5-0, Skó- cia-Ausztria 0-2, Írország-Norvé- gia 1-0, Spanyolország-Ecuador 4-0, Liechtenstein - Szaúd-Arábia 1-0, Venezuela-Trinidad és Toba­go 3-0, Honduras-Kolumbia 0-0, Peru-Paraguay 0-1, Mexikó-Brazí- lia 0-0, Chile-Costa Rica 1-0. A Heves Megyei Hírlap és az Automobil-Egér Kft. közös KÉK POLO TÚRÁJA kiegészítve egy kamionnal és a VW négy új modelljével 2003. Május 3. Szombat 8-16 óráig Gyöngyös Főtér 2003. Május 4. Vasárnap 8-12 óráig Nagyréde Posta előtti, melletti parkoló 2003. Május 4. Vasárnap 13-16 óráig Gyöngyöspata Platán büfé előtti parkoló 2003. Május 5. Hétfő 8-11.30 óráig Márkáz A község "Fő tere" 2003. Május 5. Hétfő 13-16 óráig Kál Rendőrség előtti terület 2003. Máius 6. Kedd 8-16 óráiq Heves Áruház előtti parkoló 2003. Május 7. Szerda 8-11.30 óráig Kisköre Polgármesteri Hiv. előtti és azzal szembeni parkoló 2003. Máius 7. Szerda 13-16 óráig Poroszló Piactér 2003. Máius 8. Csütörtök 8-11.30 óráiq Pétervására Szabadság tér - parkoló 2003. Május 8. Csütörtök 13-16 óráig Bélapátfalva Piactér 2003. Máius 9. Péntek 10-16 óráig Eger Líceum előtti terület 2003. Május 10. Szombat 10-14 óráig ________ Líce um előtti terület Amiért érdemes megkeresni minket: >* Megtekintheti a kisorsolásra kerülő VW Pólót! 'r Bemutatjuk a VW négy új modelljét! V* A helyszínen előfizethet a Heves Megyei Hírlapra, amely által részt vehet a POLO-sorsoláson! Sorsolás: 2003. május 10-éu 16 ólakul Egerben, a Líceum előtt. Jöjjön el Ön is! Most érdemes előfizetni! HEVES "HÍRLAP , l helyi érték Ügyeskedtek az egri fiatalok Hevesi győzelem az Egerszalók, gyöngyösi döntetlen a Dunakeszi ellen Labdarúgás NB III. Mátra-csoport A 16. fordulóból elhalasztott mérkőzések eredményei: Agria FC Eger - Besenyőtelek 1-1 (0-0) Eger, 170 néző. V.: Bakos G. (Stark, Csorba) EGER: Tajti - Fülep, Kaszás, Csanádi, Kaknics (Danes) - Kál­mán, Kasza, Szabó M. (Szabó D.), Somogyvári - Busái, Hege­dűs. Edző: Kiss Tibor. Szabó Dusán góljával egyenlített az Agria FC fotó: o. l. BESENYŐTELEK: Tóth B. - Farkas, Baranyai, Domán - Bódi R., Kasza G„ Vojtekovszki, Lippai, Horváth Cs. - Rézműves, Dorgai (Nagy L.). Edző: Orlóczki Tibor. Az első félidőben meglepően jól játszott az esélytelenebb egri csapat. Gólhelyzetet is teremtet­tek a hazaiak, sőt akár 11-est is ítélhetett volna javukra a játékve­zető. Fordulás után többet táma­dott a Besenyőtelek, a 70. percben egy jól helyezett szabadrúgásból a vezetést is megszerezte a ven­dégcsapat. Győzni mégsem tud­tak a tapasztaltabb besenyőiek, mivel egy védelmi megingást a 72. percben ügyesen kihasznál­tak a megyeszékhelyiek. A dön­tetlen igazságos, a pontszerzés inkább az Egert dicséri. G.: Szabó D„ ill. Vojtekovszki. Jók: Kaszás, Csanádi, Somogyvári, ill. Vojtekovszki, Kasza. Kiss Tibor: - Gratulálok a Bese­nyőteleknek a pontszerzéshez. Orlóczki Tibor: - Az első félidő gyengélkedése ellenére is nyerni kellett volna. f. b. Heves - Egerszalók 3-2 (1-2) Heves, 300 néző. V.: Laczkó (Bimbó, Dani). HEVES: Éles (Magi) - Somodi K„ Horváth A., Nász - Tari, Laubert - Ducsai (Lóié), Besenyei Zs., Bódi K. - Besenyei F., Somodi G. Edzőt Balázs Tihamér. EGERSZALÓK: Nagy P. - Nagy L, Kelemen, Kovács - Blaga - Szarvas, Béres, Bajzáth, Csákvári - Smuczer, Horváth T. Játékos-edző: Horváth Tamás. Nagyon jól kezdett a hazai csa­pat, már a 8. percben vezetést szereztek. Utána viszont egy el­képesztő kapushibából a vendé­gek egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették. A hevesiek a második félidőben egy-egy mozzanattal újra idézték régi önmagukat és teljesen megérdemelten fordítot­ták meg a korrekt játékvezetés mellett rendezett mérkőzést. G.: Besenyei Zs. 3. (kettőt 11-esből), ill. Horváth T., Béres. Jók: Hor­váth A. (a mezőny legjobbja), Besenyei Zs., Besenyei F„ Somodi G„ ill. Csákvári, Horváth T., Béres, Smuczer. Balázs Tihamér: - Minden elis­merésem a 11 egerszalóki játé­kosnak, de a második félidőben már újra jó volt ülni a kispadon. Horváth Tamás: - 1-2-nél ke­zünkben volt a sorsunk, de 19-re felsőt húztunk. B. T. Gyöngyösi AK-Ytong - Dunakeszi 0-0 Gyöngyös, 200 néző. V.: Mo­hácsi (Cséki, Bogár). GYÖNGYÖS: Labancz ­Nagyfalusi, Molnár, Kelemen, Karsai - Szekrényes, Takács, Bartha (Tóth A.), Agócs - Cso­mós, Tóth Z. Játékos-edző: Labancz Róbert. DUNAKESZI: Telek - Tóth A. (Kovacsics), Stolcz, Bernáth, Szűcs - Less K. (Kiss), Mikessy, Jávor, Gyetván - Lőrincz, Wágner (Fórizs). Megbízott edző: Aczél Zoltán. Sportszerű, jó iramú, változa­tos és gólhelyzetekben gazdag mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Labancz (a me­zőny legjobbja), ill. Telek, Stolcz, Jávor. Labancz Róbert: - Továbbra sem tudunk gólt szerezni, ezért a győzelmünk elmarad. Aczél Zoltán: - Változatos, he­lyenként jó iramú mérkőzésen két azonos tudású csapat küzdelmé­ben a több kihagyott ziccerünk miatt nyernünk kellett volna. Halmóczki Ferenc A Gödöllő - Gyöngyöshalász mérkőzés (0-0) a kiadottól ké­sőbb kezdődött, így a részletes tudósítást szombati számunkban közöljük. További eredmények: Salgótar­jáni FC - Túra 0-0, Vecsés - Tápiószecső 2-0, Nagykáta - Ve­resegyház 1-2. A BVSC - Karancslapujtő mérkőzés lapzár­tánk után ért véget. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Tápiószecső 2216 3 3 59-18 51 2. Salgótarján 23 15 6 2 39-21 51 3. Vecsés 22 14 3 5 51-28 45 4. Veresegyház 2312 4 7 33-26 40 5. Dunakeszi 23 11 5 7 36-20 38 6. Heves 23 11 3 9 40-46 36 7. Nagykáta 2310 5 8 39-33 35 8. Gyöngyösi AK 22 9 7 6 29-20 34 9. BVSC 22 8 7 7 34-32 31 10. Túra 23 6 7 10 31-30 25 11. Gy. halász 23 7 4 12 45-50 25 12. Agria FC 23 4 910 19-38 21 13. Besenyőtelek23 4 910 22-49 21 14. Egerszalók 22 5 5 12 18-36 20 15. K.lapujtő 22 4 4 14 30-45 16 16. Gödöllő 23 1 7 15 17-50 10 A 24. forduló párosítása. Má­jus 3., szombat, 17.00: Heves - BVSC, Dunakeszi VSE Gyöngyöshalász, Tápiószecső - Veresegyház. Vasárnap, 11.00: Salgótarjáni FC - Gödöllő. 17.00: Vecsés - Agria FC Eger, Besenyő- telek - Egerszalók (Füzesabony­ban), Túra - Karancslapujtő, Gyöngyös - Nagykáta. NB III. Tisza-csoport A 16. fordulóból elhalasztott mérkőzések eredménye: Mezőkövesd - Létavértes 1-0 (1-0) Mezőkövesd, 400 néző. V.: Bendik (Kocsis, Kulcsár). MEZŐKÖVESD: Varga L. - Ko­vács Cs., Szabó V., Árvái - Nyes­te, Szabó L„ Bocsi, Farkas (Sza­mosi), Ragó - Karancsi (Soltész), Varga Z. (Kada). Edző: Nyikes Mátyás. LÉTAVÉRTES: Szegedi - Ba­logh, Galgóczi, Horváth - Máté, Nagy I. Cs., Papp, Szabó (Árvái), Kontor - Nagy I. L, Szabadi. Edző: Árva Barna. A hét elején edzőváltáson áteső kövesdi gárda csak a nagy nehéz­ségek árán megszerzett három bajnoki pontnak örülhet. G.: Ragó. Jók: Farkas, Ragó, Nyeste, ill. Galgóczi, Horváth, Papp. Nyikes Mátyás: - A három pontot meg­szereztük, van még mit javítani. Árva Barna: - Egyenrangú mérkőzésen a jobb helyzetki­használás döntött. V.L. Megyei II. osztály A 17. fordulóból elhalasztott mérkőzés eredménye: Hatvani Lokomotív - Vámosgyörk 1-3 (0-1) Hatvan, 100 néző. V: Nyeste. Hatvan: Zölei - Pásztor, Labáth, Czakó, Dávid, Saly (Far­kas), Jobbik, Károly (Bodnár), Kovács, Juhász, Takács (Szeifert). Edző: Bálint József. Vámosgyörk: Juhász - Bődör, Komjáti, Szűcs, Major, Marsi, Váradi Z., László, Váradi A., Ta­kács, Széchy. Edző: Ifj. Matus Miklós. G.: Juhász, ill. Széchy, Takács, Komjáti. Jók: Juhász, Dávid, Czakó, ill. Váradi Z„ Major, Bődör. Ifik: 2-2. Bálint József: - Kimaradt hely­zeteinket az ellenfél megbosszulta. Matus Miklós: - Az indokolat­lanul eldurvult mérkőzést lelke­sedésünkkel és győzni akará­sunkkal nyertük meg. Kovács Sándor Egy hír: egy mondat VÍZILABDA. Ivády Sándor olim­piai bajnok vízilabdázó születé­sének századik évfordulója al­kalmából csütörtökön bensősé­ges megemlékezésre került sor Ivádon, melynek során emlék­oszlopot avattak a tiszteletére, illetve megtartották a róla elne­vezett főtér névadó ünnepségét. LABDARÚGÁS. Az UEFA fe­gyelmi bizottsága 150 ezer sváj­ci frank büntetéssel sújtotta az angolokat a törökök elleni Eb­selejtező alatt tapasztalt rend­bontás, illetve rasszista bekiabá­lások miatt. ASZTALITENISZ. Pázsy Ferenc 14 helyet javított korábbi pozíci­óján, jelenleg a 71. az asztalite­niszezők legfrissebb világrang­listáján. Az első 100-ban a ma­gyarok közül a férfiaknál kizáró­lag Pázsy található. FESTMÉNYVÁSÁR I Egerben Az MH Helyőrségi Klub emeleti nagytermében, május 5-6-án (hétfőn, kedden) 10-18 óráig. ölveti népszerű művész több mint 200 alkotásából választhat a legkedvezőbb részletfizetési lehetőséggel. Információ: 06-30/9464-673 Balatonakali győződjön meg kedvező Arainkról! j SZUPEREXPRESSZ 8 ÜDÜUÖN a Balaton közvetlen vízpartján. (ARÉV is) Gyermekkedvezmény! Főzési lehe­tőség. T: 36/410-051, 17 h után, 70/524- 4932-------------------------------------------------------------------- *9745* V ÍZKÚTFÜRÁST vállalunk! Tel: 30/3412-792--------------------------------------------------------------------- *9794* 8 2 SZÓ. lakás rövid távra kiadó. 36/415- 190--------------------------------------------------------------------- *9895* MITSUBISHI L200-as 2001. decemberi full extrásán eladó. 36/325-913--------------------------------------------------------------------- *9672* SZEMÉLYGÉPKOCSI-VEZ. tani. indul az Autósuliban május 14-én, részletfizetés. Elek László Eger, Bródy S. 4. 36/436-117, 30/9432-300----------—----------------------------------------------------- *9152* F ORDÍTÁS minden nyelvről minden nyelvre! Az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda Rt. vállal szakszövegfordítást és tol­mácsolást. Hiteles fordítások készítése 1-2 napos határidővel is! Eger, Széchenyi u. 50. fsz. T: 36/412-237. Hatvan, Kossuth tér 23. T: 37/341-051-------------------------------------------------------------------- *8299*