Heves Megyei Hírlap, 2002. december (13. évfolyam, 280-305. szám)

2002-12-09 / 286. szám

12. OLDAL 2002. December 9., hétfő SPORT TŰK Ö R Eddig háromból három A harmadik mérkőzését is megnyerte a címvédő magyar válogatott a dániai női kézi­labda Európa-bajnokságon. Mocsai Lajos szövetségi kapi­tány csapata vasárnap a cse­hek ellen győzött, s szerezte meg az első helyet csoportjá­ban. Kézilabda D-csoport, 3. forduló: Magyarország - Csehország 33:26 (17:13) Aarhus Arénáén 700 néző. V.: Sál, Konoplasztij (ukránok). MAGYARORSZÁG: Sugár (kapus), Roubinkova, Adamkova, Vaskova, Simerska 2, Handlova 4. Szövetségi kapitány: Jiri Zerman. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/6, ül. 8/8. Piros lap: Németh (53.). Mocsai Lajos - akárcsak szombaton - most sem nevezte Baloghot és Vértent. Felváltva vezettek a csapatok az első tíz percben, Farkas és Cumplova gólpárbajába olykor Siti szólt bele. Rengeteg volt a szabályta­lanság, így a megítélt büntető is. A lelkes csehek negyedóráig tar­tották magukat, majd 7 percig nem találtak be. Ekkor Lovász és Németh is eredményesen tá­madott, s sikerült elhúzni (11:8). Amikor aztán a magya­rok észrevették, hogy Cerna az alsó sarkokat nem tudja hatéko­nyan védeni, nagyobb lett a kü­lönbség. A második félidő elején cseh emberhátrány alatt hétgólossá nőtt az előny (20:13). Később Farkas és Siti pihent, s a csehek annak ellenére csökkentették hátrányukat (23:20), hogy a fia­talok (Szmka, Tóth, Görbicz, Mehlmann) nem játszottak megilletődötten. Ahogy a két fe­rencvárosi visszatért, jobb lett a védekezés, a rivális nem jutott sok lehetőséghez. Az 53. perc­ben Németh véletlenül arcon ütötte ellenfelét, s piros lapot kapott. A címvédő néhány ki­sebb megtorpanástól elte­kintve megérdemelten győ­zött. Mocsai Lajos: - Nagyon tanulságos mérkőzést vív­tunk. A rutinos játékosok mellett bizony a fiatalok voltak, akik a kritikus IN 2112 pillanatokban lendüle­tet adtak a csapatnak. A csehek a védekezé­sünket nem tudták feltörni. A csoportot sikerült megnyer­nünk, de az igazán nagy csaták csak most következnek. Akik kisebb sérüléssel bajlódnak, azoknak éppen jól jön a hétfői pihenő. Jiri Zerman: - Az alapvető cél­kitűzésünket messze túlteljesítet­tük. Két mérkőzést is nyertünk a csoportban, és csak a címvédő ál­lított meg minket. Remekül véde­kezett a magyar válogatott, míg mi rengeteg technikai hibát vétet­tünk. A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Csehor­szág 4, 3. Szlovénia 2, 4. Fehéroroszország (kiesett) 0. A középdöntőbe vitt pontszámok: 1. Magyarország 4, 2. Csehor­szág 2, 3. Szlovénia 0. Itt folytat­ja a C-csoport legjobb három együttese is. Egy hír: egy mondat SÚLYEMELÉS. A súlyemelők Nyíregyházán rendezett orszá­gos bajnokságán a 69 kg-os ka­tegóriában induló Krutzler Esz­ter lökésben 135,5 kg-ra javította az általa tartott rekordot (135), míg a plusz 75 kg-os Varga Vik­tória szakításban tett rá 5 kg-ot az eddigi legjobb eredményre (120), amely szintén az ő nevé­hez fűződött. GYORSKORCSOLYA. Egyed Krisztina nyerte a nők négytávú összetett gyorskorcsolyázó országos bajnokságát. VÍVÁS. Második lett a Honvéd- LNX Imre Géza, Kulcsár Kriszti­án és Boczkó Gábor alkotta triója a férfi párbajtőr csapatok francia- országi Világ Kupa versenyén. ÚSZÁS. Franck Esposito 1:50.73 perccel világcsúcsot ért el 200 méteres pillangóúszásban a francia rövidpályás bajnoksá­gon, Antibes-ben. A régi rekor­dot a német Thomas Rupprath tartotta 1:51.21 perccel, aki a 100 hát előfutamában javított világ­csúcsot a melboume-i rövidpá­lyás Világ Kupa-versenyen. ÖKÖLVÍVÁS. Vlagyimir Klicsko a nehézsúlyban, Floyd May- weather könnyűsúlyban védte meg világbajnoki címét vasár- napra virradóra Las Vegasban. ■ SZUPEREXPRESSZ BONTOTT beltéri üveges szobaajtó tok­kal eladó. T.: 06-20/389-3304------------------------------------------------------------- *6%4* Ú JRA nyitva! A Belvárosi Bálás Üzlet megújult üzletbelsővel, na^obb alapte­rületen! V és L bálás ruházati vásár 11- én, szerdán 7-től. Nagy mennyiségű ext­ra minőségű áruval várjuk vásárlóinkat!------------------------:------------------------------------ -7106* S EAT Cordoba 1.4 Stella 2001. évj., ea. T: 20/9552-362------------------------------------------------------------- •TUS*- Lovász 5, Pigniczki, Né­meth 3, Farkas 10/6, Siti Kirsner 1. Cs.: Pálinger (kapus), Pádár 2, Mehlmann 2, Tóth 1, Szrnka 6, Görbicz 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos. CSEHORSZÁG: Cérna - Knytlova, Polaskova 2, Fabikova 3, Valova 3, Romanova 1, Cumplova 11/8. Cs.: Ajglova Ha Ön HEVES MEGYEI HIRLAP-előfizető, és van egy kis szerencséje, akkor februártól Önnek a hűség kamatozik! Akik velünk tartanak a jövő évben is, azok között fődíjként februárban konyhai berendezéseket sorsolunk ki 500 OOO Ft értékben. A játékban egyaránt részt vesznek régi és új előfizetőink, tehát mindenki, aki december, január vagy február hónapban előfizet a HEVES MEGYEI HÍRLAP -ra , vagy már korábban előfizetett, és a sorsolás napján érvényes előfizetéssel rendelkezik. További díjak: 2. díj Színes televízió (a negyedéves előfizetők között) 3-11. díj egy-egy mobiltelefon (a folyószámláról előfizetők között) 12-60. díj egy-egy falióra 61-100. díj egy-egy asztali óra Sorsolás: 2003. február 13-án a Kiadóban (Eger, Barkóczy u. 7.) Előfizetés a szokott módon, vagy a 06 80/513-646 díjtalanul hívható telefonon. Ha előfizető, nyerhet! Egerben góldobó kerestetik Két hazai vereség az előrehozott tavaszi nyitányon Szegedi „kézerdő” magasodik Ágner előtt, aki kétszer betalált a Tisza-partiak hálójába, az LITE ellen azonban csak a kapufát ostromolta fotó, pilisy elemér Vízilabda Férfi OB I. A 12. forduló eredménye: ZF Hungária-Egri VK - Tabán Trafik Szeged 5-7 (3-3, 0-1,1-2,1-1) Eger, Bitskey-uszoda, 150 né­ző. V.: Császár, Martinovics. EGER: JÁSZBERÉNYI - Sza­bolcsi, HEGEDŰS 2, Petik, GOTT 1, Ágner 2, Kiss L. Cs.: Kiss Sz., Bálint. Edző: Ladislav Vidumansky. SZEGED: TÓTH I. - Varga I. 1, Samuels, VARGA P. 2, Kittredge, Weszelovszky 1, Molnár P. Cs.: Mód 1, ÉLES 2, dr. Török. Edző: Horváth Viktor. Gól - emberelőnyből: 8/5, ill. 3/2. Négyméteresből: -, ill. 1/1. Késett a Szeged, továbbá egy közúti baleset miatti forgalmi dugóban az M3-ason vesztegel­tek a játékvezetők, így fél órát csjúszott a kezdés. Az egriek lát­hatóan nagy elszántsággal, pél­dás küzdőszellemben pólóztak. Bár a vendégek egy ajándék négyméteressel és Varga P. ak­ciógóljával 2-0-ra vezettek, előbb Hegedűs, majd a centert játszó Gott révén egyenlítettek a hazaiak. Varga P. újabb találatát Ágner egalizálta a negyed végén (3-3). Jászberényi a megszokott jó formáját hozta, az egri zóna is jól zárt, Varga l. azonban ismét a csongrádiakat juttatta előnyhöz (3-4). A harmadik hét percben a re­mekül kezdő Hegedűs egyenlített. A várva-várt vezetést azonban nem sikerült megszerezni, mivel Éles nagy gólt lőtt. Az egyenlítés­re óriási esélyt kaptak a házigaz­dák, de Tóth kapus kiállítása után sem született gól. A büntetés nem késett, gyors akció végén Mód szép találatával 6-4-es állás mel­lett kezdhették a befejező játék­részt Törökék. Éles újabb távoli akciógólja gyakorlatilag eldöntöt­te a találkozót. A dicséretes egri küzdőszellem ezúttal csak arra volt elegendő, hogy a gárda megnehezítse a 6. helyre joggal pályázó csongrádiak győzelmét. Ladislav Vidumansky: - Apró dolgokon múlt a vereségünk. Jól védekeztünk, a szerencsésebb szegediek azzal nyertek, hogy képesek voltak két akciógólt sze­rezni. Horváth Viktor: - Lassan jöt­tünk, •gyorsan győztünk, két ponttal hazamegyünk. További eredmények: Szol­nok - BVSC 8-11, Honvéd - Kecskemét 19-6, Cegléd - Vasas 2-13, FTC - Szentes 9-5, UTE - OSC 9-7. A 13. forduló eredménye: ZF Hungária-Egri VK - UTE Taxi 2000 1-4 (0-2, 0-1,1-0, 0-1) Eger, Bitskey-uszoda, 100 né­ző. V.: Horváth Cs., Székely B. EGER: JÁSZBERÉNYI - Sza­bolcsi, Petik, Ágner, Hegedűs, Gott, Kiss L. Cs.: Kiss Sz., BÁ­LINT 1, Bial, Tóth R, Veréb. Edző: Ladislav Vidumansky. UTE: Áts - Létay, Kovács R., Kéri, Suti, FERKÓ 3, Süveges 1. Cs.: Benczúr, Zentai. Edző: dr. Csapó Gábor. Gól - emberelőnyből: 5/0, ill. 7/3. A 13. forduló sem hozott sze­rencsét az egrieknek. Az első két negyedben sorozatban hibázta el támadásait az EVK, tálcán kínálva ezzel a győzelem lehetőségét az UTE-nak. A vendégek centerét Ferkó Dánielt nehezen tudták semlegesítem a védők, aki előbb szép csavargóllal, majd egy elő­nyös helyzetből szerzett találattal volt eredményes. Hegedűs ziccer­ben gyengén lőtt, aztán egy gyors megúszás után Jászberényihez dobta vissza (!) a labdát. Petik egyszer sem találta el a kaput, Agner a kapufát forgácsolta. A ha­zai centereknek bejátszott lab­dákból sorozatosan épülhetett az UTE támadása. Jászberényi ezút­tal is jól védett, de a kipattanó labdákra nem ügyeltek kellően a védők, így Süveges növelte a Csa­pó-gárda előnyét. A háromgólos hátrány ellené­re sem dőlt még el a mérkőzés, mivel az UTE sem játszott jól. A cseresor volt a medencében, ami­kor a 18. percben Bálint Gergő végre betalált, sőt emberelőnyös helyzetben akár 3-2-re is felzár­kózhatott volna az Eger, de Petik mellé lőtt. A zárónegyedben szinte kapusra sem volt szüksége a liláknak. Ladislav Vidumansky: - Egy góllal nem lehet nyerni, a kulcsjá­tékosaim nem tudták hol a kapu. Csapó Gábor: - Jól játszottunk, többször azonban szerencsésen pattant hozzánk a labda. (BAJZÁT) További eredmények: Szolnok - FTC 6-5, Vasas - Szentes 20-4, Honvéd - Cegléd 16-3, Szeged - Kecskemét 10-2, BVSC - OSC 16-5. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Honvéd 13 12- 1 169-56 24 2. Vasas 13 11 1 1 150-57 23 3. FTC 13 10 1 2 122-60 21 4. BVSC 13 10 1 2 139-79 21 5. UTE 13 9 1 3 110-87 19 6. Szeged 13 8- 5 104-83 16 7. Szolnok 13 4- 9 82-114 8 8. Eger 13 4- 9 60-117 8 9. OSC 13 3- 10 81-131 6 10. Szentes 13 2-11 72-134 4 11. Cegléd 13 1 1 11 52-126 3 12. Kecskemét 13 1 1 11 65-162 3 Szerdán a Cegléddel A Komjádi-kupában a legjobb négy közé jutásért szerdán 19 órától a Cegléd ellen játszik az eg­ri csapat Budapesten. Székely Lilla is az év legjobbja Búvársport A Magyar Bűvárszövetség évzá­ró összejövetelén Elbert Gábor, a Nemzeti Sportszövetség főtit­kára és Nyíri Iván, a Magyar Búvárszövetség elnöke köszön­tötte az év világversenyein sze­repelt versenyzőket. Átadták az év sportolóinak járó serlege­ket is, melyek közül az uszo­nyos úszó ifjúsági lány kategó­riában Székely Lilla, a Mátrai Erőmű BK versenyzője érde­melte ki az elismerést. Veress András edző tanítványa a juni­or Európa-bajnokságon 1 arany-, 2 ezüst-, 3 bronzérmet szerzett, majd a világbajnoksá­gon egyéni 5. és 6. helyen vég­zett, a váltó tagjaként pedig a dobogó 3. fokára állhatott, b Hevesi helyezettek Fekvenyomás Kunhegyes-kupa regionális verseny, Kunhegyes A hevesi Top Fitt Gym kondicio­nálóterem Kovács Gyula edző által felkészített versenyzőinek eredmé­nyei. 20 év felettiek: 1. Bakos Róbert (testsúlya: 82 kg) 162,5 kg-os telje­sítménnyel. Ifjúságiak: 1. Kárpáti Péter (82 kg) 120 kg, 2. Patkovics Gábor (83 kg) 115 kg, 3. Apostol At- jüLa (80 kg) 97,5 kg. B.P Teremlabdarúgás Mikulás-kupa meghívásos tor­na, Heves A FIB Jievesi alapszervezete, és annak elnöke Sárándi István által rendezett torna végeredmé­nye: 1. Polgári Pártok, 2. FIB He­vesi Alapszervezet. 3. Városi ön- kormányzat, 4. Tarnazsadányi Kisebbségi Önkormányzat, b TOTÓ A totó 49. heti szelvényén szerep­lő mérkőzések eredményei: 1. Bielefeld - Rostock 3-0 1 2. Dortmund - Kaiserslautem 3-1 1 3. Hertha BSC - Wolfsburg 2-2 X 4. 1860 München - Leverkusen 0-3 2 5. Nürnberg - Cottbus 2-2 X 6. Schalke 04 - Bremen 1-1 X 7. VfB Stuttgart ­Bayern München 0-3 2 8. M.gladbach - Hannover 1 -0 1 9. Lazio - Intemazionale 3-3 X 10. Milan - Roma 1-0 1 11. Brescia - Juventus 2-0 1 12. Torino - Atalanta elhalasztva 13. Udinese - Empoli 2-11 Plusz egy mérkőzés: 14. Hamburg - Bochum ________1-1 X