Heves Megyei Hírlap, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-13 / 264. szám

12. OLDAL SPORT TÜKÖR 2002. November 13., szerda | Fradi-búcsú __ La bdarúgás Az UEFA Kupa 2. fordulójának visszavágóján: VfB Stuttgart - Ferencváros 2-0 (0-0) Stuttgart, 10.000 néző. V.: Kapitanisz (ciprusi). Gólszerzők: Amanatidis (65.), Meira (11-esből, 90.) Kiállítva: Lipcsei (89.). STUTTGART: Emst - Hinkel, Bordon, Meira, Gerber - Meissner (Kuranyi, 46.), Hieb, Balakov (Mutzel, 84.), Soldo, Seitz - Ganea (Amanatidis). Edző: Felix Magath. FTC: Szűcs - Vukmir, Dragoner, Gyepes - Bognár (Jovics, 87.), Kapic (Balog, 82.), Lipcsei, Szkukalek - Tököli, Gera, Szili (Leandro, 74.). Edző: Garami József. A 3 német és 7 magyar sárga lappal, valamint egy ferencváro­si kiállítással tarkított mérkőzé­sen a házigazdák előbb akció­ból, majd a végén vitatható 11- esből is gólt rúgtak, és 2-0-ás összesítéssel továbbjutottak. Újpesti gyors Vámosgyörkön Hírverő mérkőzésen tegnap a megyei II. osztályú bajnokság listavezetőjénél, Vámosgyörkön vendégeskedett az Újpes­ti TE NB I-es csapata. Eredmény: Labdarúgás Vámosgyörk - Újpesti TE 0-13 (0-6) Vámosgyörk, 350 néző. V.: Pári Zs. VÁMOSGYÖRK: Juhász (Kelemen) - Marsi (Czimer), Komjáti, Szűcs, Major - Varga, Reviczki, Toma (Loboda), Váradi A. - Váradi Z. Széchy. Edző: Matus Miklós. ÚJPEST: Vlaszák (Illyés) - Szélesi (Németh), Juhár (Tamási), Korolovszky (Léránt) - Simek (Simon), Sloncik, Farkas, Rósa, Poljakovic (Mó­ri) - Horváth R, Kovács Z. Edző: Szabó András. A helyi és a környékbeli szurkolók számá­ra nagy örömet jelentett, hogy a lila-fehér gár­da játékosait testközelből láthatják. Az Újpest közönségszórakoztató, gólgazdag mérkőzést produkált a lelkes györkiek ellen, akik nem tudták megnehezíteni a vendégek dolgát. G.: Kovács Z. 5, Horváth F. 4, Szélesi, Simek, Mó­ri, Sloncik. Jók: Komjáti, Major, Szűcs, Ju­hász, ill. Sloncik, Kovács Z., Farkas, Rósa. A lila-fehérek több mint egy tucat gólt rúgtak a vámosgyörkieknek FOTÓ: OCZELLA LÁSZLÓ Matus Miklós: - Remélem, lesz a játéko­sokban realitásérzék, hogy az eredmény és a látott játék alapján el tudják dönteni, hogy mi­lyen a futball. Szabó András: - Jó hangulatban, nagy kedvvel játszott a csapat, a találkozó jól szol­gálta a felkészülést. TOMA ISTVÁN Kijevi „kiszavazás” Labdarúgás^ Bajnokok Ligája, a csoport- mérkőzések 1. köre, 6. (záró) forduló A mai mérkőzések, E-csopon: Feyenoord - Newcastle, Dinamo Kijev - Juventus. Az állás: 1. Juventus 10 pont, 2. D. Kijev 7,3. Newcastle 6, 4. Feyenoord 5. F- csoport: Manchester United - Bayer Leverkusen, Olimpiakosz - Maccabi Haifa. Az állás: 1. Man­chester 12 pont, 2. Leverkusen 9, 3. Maccabi Haifa 6,4. Olimpiakosz 3. G-csoport: Bayern München - Lens, AC Milan - Deportivo La Coruna (Tv: mtv). Az állás: 1. Milan 12 pont, 2. Deportivo 9, 3. Lens 7, 4. Bayern München 1. Él­csoport: Lokomotív Moszkva - FC Bruges, Barcelona - Galatasaray. Az állás: 1. Barcelona 15 pont, 2. FC Bruges 5, 3. Galatasaray 4 (4-7), 4. L. Moszkva 4 (3-7). A H-csoport két találkozója 19.15, a többi összecsapás 20.45-kor kezdődik. Számadás a létesítményekről Labdarúgás A stadion-rekonstrukciós prog­ram ugyan jelentősen lelassult, valamilyen „mozgás” azonban mégis tapasztalható a sportléte­sítmények felújítása tárgyában. A Gyermek, Ifjúsági és Sportminisz­térium ugyanis mielőbb szeretné felmérni a sportolás céljára épült objektumok pillanatnyi állapotát, ezért kérte a Magyar Amatőr Lab­darúgó Liga közreműködését. A feladat az első lépcsőről a HELASZ-on keresztül jutott el az illetékesekhez, vagyis a labdarú­gó szakosztályokat működtető egyesületekhez. A sportvezetés legmagasabb szintjén tudni óhajtják a sportpá­lyák általános állapotát, az öltö­zők számát, a helyiségek méretét, de a kiszolgáló létesítményekkel szemben sem közömbös a tárca, sőt a nézők elhelyezésének lehe­tőségére is kíváncsiak ott „fent”. Hozzávetőleg ennyi a kérés, a nyomtatvány akár néhány perc alatt is kitölthető, a számadás mégsem lebecsülendő. A határ­idő csupán annyi, hogy mielőbb. A HELASZ kéri, hogy néhány na­pon belül feltétlen postázzák a klubok a számokkal kitöltött la­pokat, mert a megyei adatokat csak azt követően öszszesíthetik. Nem árt igyekezni, hátha nyí­lik lehetőség valamennyi össze­get megpályázni a „konyhára”. Pontosabban a létesítmény felújí­tására, korszerűsítésére. Egy hír: egy mondat Szurkolói rendbontás miatt nyolc percre félbeszakadt a Huracan- San Lorenzo mérkőzés az argen­tin labdarúgó-bajnokságban. A felhevült hazai drukkerek az 52. percben, a vendégek 4-0-ás veze­tésénél köveket dobáltak a pályá­ra, és megpróbáltak berontani a játéktérre. A rendőrségnek közel tíz perc alatt sikerült helyreállíta­nia a rendet. A találkozó eredmé­nye az újrakezdés után már nem változott. A hazaiak továbbra sem tud­tak, a vendégek már nem mertek a kapuba találni. __________ifbi V ÍZILABDA. Hétfőn, majd egy héttel később is egy-egy napos közös felkészülést tart válogatott­jelöltjeinek Kemény Dénes, a ví­zilabdázók szövetségi kapitánya. A meghívottak között szerepel Jászberényi Gábor, a ZF Hungá- ria-Egri VK kapusa is, akivel már nyáron is számolt a kapitány. LABDARÚGÁS. Az UEFA Kupa­visszavágó előtt több mint 50 randalírozó vagy ittas ferencváro­si szurkolót vettek őrizetbe Stutt­gartban. A hatóságok tájékozta­tása alapján a letartóztatottak kö­zül harminckilenc 19 és 26 év kö­zötti férfit, illetve nőt azzal gya­núsítanak, hogy erőszakos cse­lekményekre készültek. JÉGKORONG. A román ifjúsági és sportminisztérium kedden fel­szólította a jégkorong szövetsé­get: hozzon szigorúbb büntetést a Bukarestben brutálisan meg­vert két Csíkszeredái játékos ügyében. A Dinamo Bucures- tinek 20 millió lejt (mintegy 145 ezer forint) kell fizetnie, és követ­kező hat hazai mérkőzését nem játszhatja otthon. A Csíkszeredái Sportklub két játékosát, Szőcs Szabolcsút és az ukrán idegenlé­giós Konsztantyin Bucenkót szombaton a Dinamo elleni baj­noki alatt verték meg ismeretlen tettesek. LABDARÚGÁS. Zürichben ösz- szecsaptak az FC Basel és a Liver­pool csapatainak szurkolói. A cse­tepaté során egy angol fanatikus fej- és égési sérüléseket szenvedett. SPORTLÖVÉSZET. Minősítő verseny, Hatvan. Eredmények, 022-es sportpuska, 30 lövéses fek­vő szám, nők: 1. Szádenszki Lívia 267 kör, 2. Erdély Zoltánné 265, 3. Pohárdiné Papp Zita 263 (mind Hatvan). Férfiak: 1. Vas István 270, 2. Fózer László 269 (Hatvan), 3. Belkovics Béla (VAMAV LK Gyöngyös) 261. A versenyt támogatták: Csaba Ta­más, Csavar műszaki kereskedés. ☆ A Heves Megyei ^ fln Európai Információs Pont ☆ MSP* és az Agria Film Kft. szeretettel vár minden érdeklődőt az Mtajjd Htewss msgpSbxai* | rendezvényén november 14. és 22. között | a megye filmszínházaiban. Ismerkedjen meg az Európai Unió tagállamainak filmművészeti remekeivel! Kedvezményes jegyek a mozik jegypénztáraiban kaphatók. Soha rosszabb játéknapot Vendégként nyertek: Gyöngyös, Füzesabony, Eszterházy FSC, otthon győztek: Heves, SHS-Eger Kézilabda Női NB II. Északkelet A 9. forduló eredményei: Hevesi SE ­Gyöngyösi Főiskola KK 25:38 (11:18) Füzesabony, 30 néző. V.: Papp, Szántó. HEVES: Szlávik - Kiss I. Zs. 3, Farkas Á. 11, Besenyei 1, Galam­bos 3, Szlávik K. 1, Fritz. Cs.: Kiskartali (kapus), Kiss II. Zs. 1, Tóth 5, Sinkovics, Barcsik. Edző: Árvái Istvánné. GYÖNGYÖS: Gál - LUKÁCS R. 11, Uram 1, Renka 4, Maczák 2, LUKÁCS J. 7, Borbás 2. Cs.: Ju­hász (kapus), Hordós, Kodák 1, ÖTVÖS 4, MÓRICZ 6. Edző: Cseh Zoltán. Kiállítások: -, ill. 2 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 5/4. A hevesiek a 15. percig tartot­ták magukat a szinte minden poszton, de különösen a széleken sokkal képzettebb játékosokkal rendelkező gyöngyösiek ellen. A második félidő elején még ugyan felcsillant a remény a felzárkózás­ra, azonban akkor a főiskolások nagyobb sebességre kapcsoltak, és megérdemelt győzelmet arat­tak. Árvái Istvánné: - Ismét tartalé­kosán, ezúttal Erberling Dóra nél­kül kellett játszani, így védeke­zésben nem tudtuk megoldani a tervezett feladatokat. Ezek után csak gratulálni tudok a főiskolás­oknak. Cseh Zoltán: - Hullámzó telje­sítménnyel is biztosan nyertük a sportszerű megyei rangadót. Ifik: 35:37 (14:20). Ld.: Fritz F. 12, Tóth Zs. 8, Szlávik K. 6, ill. Borbás 8, Farkas és Tasi 7-7, Mó­ricz 5, Nagy 4. Kölcsey DSE ­Fenstherm-Füzesabonyi SC 33:36 (13:18) Nyíregyháza, 23 néző. V.: Taizs I., Taizs II. FSC: Duchony - Atkári 4, Kiss, VARGA 14, Mayer 2, Kóródi 10, Klenkina 3. Cs.: Dobi (kapus), BERECZ 1, Török 2, Kutasi. Edző: Atkári Lajos. Kiállítások: 2, ill. 0 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 8/7. Jól kezdtek a füzesabonyiak, támadásaikat rendre góllal fejez­ték be, de a védekezésben már ekkor mutatkoztak hiányossá­gok. A vendégek játékosai a biz­tos vezetés tudatában nem sok gondot fordítottak kapujuk meg­védésére, így a nyírségiek nem nagyon szakadtak le. Szünet után már 9 góllal is vezettek az abonyi lányok, viszont az utolsó 5 perc­ben kiengedtek, így felzárkózhat­tak a szabolcsi diákok. Összessé­gében elmondható, hogy a jobb támadójátékot produkáló FSC megérdemelten hozott haza két pontot idegenből. Atkári Lajos: - Ha a szőke lá­nyaim egyszer felfogják, hogy fe­gyelmezetten, az edzői utasításo­kat betartva kell játszani, és meg­próbálnak agresszívebben, bát­rabban védekezni, akkor biztosan meg is dicsérem őket. A mérkő­zésről egyébként annyit: két pont, pont. Ifik: 34:18 (14:8). Ld.: Török 6, Kutasi 5. Nagyecsed - Eszterházy FSC 18:19 (12:9) Mátészalka, 250 néző. V.: La- boda, Szabó. EFSC: Török - Ragályi 3, Szűcs 2, ERDÉLYI 5, Kiss 1, Ferencz 2, Ujj 4. Cs.: GELENCSÉR (kapus), Bóta, Futó, Bak 2, Pothurszki, Nagy, Seres. Edző: Bocz Árpád. Kiállítások: 2, ill. 16 perc. Hétméteresek: 10/5, ill. 5/1. A szépszámú nézősereg lelkes biztatása mellett a hazaiak igen lelkes játékkal, 2-3 góllal végig vezettek az első félidőben. Ebben közrejátszott, hogy a főiskolás lá­nyok a forrongó légkörben három büntetőt is elhibáztak. A második játékrészben az egriek kevesebb hibával és fokozatosan javuló já­tékkal felzárkóztak, és az 50. percben már egyenlő volt az állás. A hajrában aztán, egygólos ven­dégvezetésnél, 5 másodperccel a lefújás előtt, igencsak vitatható büntetőt ítéltek a sípmesterek. Ezt azonban Gelencsér Erika ki­védte, így az EFSC győzött, amely feltétlenül jogosnak mondható. Bocz Árpád: - Lányaimmal na­gyon örültünk a győzelemnek, mert jobbak voltunk, és ezt most nem tudták elvenni tőlünk. Elég a szűk statisztikára pillantani. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nádudvar 8 6 1 1 226:176 13 2. Debreceni Sl 7 6 1- 209:17213 3. Gyöngyös 7 5 1 1 214:162 11 4. Miskolc 7 5 1 1 195:15811 5. Füzesabony 7 4­3 209:209 8 6. Nagyecsed 8 3­5 188:200 6 7. Eszterházy FSC 7 2 1 4 163:167 5 8. H. böszörmény 7 2 1 4 160:176 5 9. Kölcsey DSE 7 2­5 150:175 4 10. Heves 7 2­5 168:198 4 11. Kisvárda 8­­8 161:250 0 Hétméteresek: 4/2, ill. 7/6. Megilletődötten és szétesően védekezve kezdett a hevesi csa­pat. A hátsó játék az első félidő közepére kezdett összeállni, így a félidő végére már a HSE vezetett. A második játékrész elején ezút­tal is jellemző volt a már szokásos megtorpanás, mivel hét gólra csak kettővel válaszolt a gárda. Az utolsó negyedórában védekezést váltott a hevesi gárda, amivel megzavarta a nógrádi együttes tá­madásépítését. Sikerült is átvenni a vezetést, sőt a minimális előnyt megtartva a pontok is a hevesiek birtokába kerültek. Holló László: - A játékunk igen gyenge volt, de az akarat meghoz­ta a két pontot. Ifik: 28:27. Ld.: Vereb T. 7, Kiskartali 7, Vereb I. 6. SHS-Eger SE - RAFC 27:24 (14:12) Eger, körcsarnok, 200 néző. V.: Baranyai, Szloska. EGER: Orosz - Lukács 2, Laka­tos 5, Hajdú 4, Koszorús 3, PADLA 8, Bognár P. 4. Cs.: Iványi (kapus), Tamai 1, Hegedűs, Ki­rály, Tóth N., Széles, Scheili. Edző: Kékesi László. Kiállítások: 4, ill. 2. perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6. hézkesen mozgó vendégek. Padláék egy pillanatig sem adták ki a kezükből a vezetést, és ha ke­vesebb a hiba a támadások befeje­zésénél, akár nagyobb különb­séggel is nyerhettek volna. Kékesi László: - A lelkes, egy­séges csapatjáték meghozta a si­kert. Ifjúságiak: SHS-Eger SE­Sportiskola - RAFC 37:20 (IS: 12). Ld.: Valyon 9, Magyar 6, Lukács 4. Vizes Lajos Váci KSE - Gyöngyössolymos 26:22 (13:9) Vác, 50 néző. V.: Fördős, Surman. GY.SOLYMOS: Tóth - Ecsegi 2, Veres 7, nagy 5, Kis 1, Varga 5, Gáspár 3. Cs.: Bella (kapus), Sza­bó, Benei, Sellei 1, Szalma, Pasek, Csörgő. Játékos-edző: Varga Zol­tán. Kiállítások: 10, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2. A hazaiaknak az első félidőben nem úgy ment a játék, ahogy azt szerették volna, mégis négygólos előnnyel vonulhattak pihenőre. A váciak a folytatásban sem tudtak lehengerlőén játszani, amihez ter­mészetesen kellett az is, hogy a solymosiak jelentősen megnehe­zítsék a vendéglátók dolgát. Férfi NB II. Észak A 9. forduló eredményei: Hevesi SE - Balassagyarmati Kábel 27:26 (17:14) Füzesabony, 100 néző. V.: Medve, Tóth. HEVES: Szőregi - Kőműves 3, MAKÓ 12, KORMOS 6, Árvái 2, Steczina 2, Vincze 2. Cs.: Szabó (kapus), Budai, Agócs, Fuder, Nagy B„ Vereb I. Edző: Holló László. Kiállítások: 8, ill. 8. perc Váltás közös megegyezéssel Az SHS-Eger SE férfi csapatát játékos-edzőként második éve irányí­tó Scheili Zsolt helyét a kispadon Kékesi László vette át a na­pokban. Az NB ll-ben legutóbb 1997-ben tevékenykedett szak­ember másfél éves megyei bajnokságban eltöltött trénerkedést követően tért vissza a megyeszékhely NB-s klubjához. Az edző­váltásról az érintettek a következőket mondták. Scheili Zsolt: - Jogosnak éreztem, amikor a vezetés részéről felve­tődött, hogy más megoldást kell keresni az edzői szerepkört illetően. Valamit mindenkép­pen kellett lépni, és két lehetőség is kínálko­zott, végül az a kompromisszumos döntés született, hogy én a jövőben csak játékos­ként próbálom segíteni a csapatot. Örülök annak, hogy a sportág egri érdekeit szem előtt tartva sikerült edzőt találni. Sajnos a RAFC elleni mérkőzést sérülés miatt többen is kénytelenek voltunk kihagyni, de bízom benne, hogy a győzelem önbizalmat ad a folytatáshoz. Kékesi László: - Váratlanul ért a felkérés, annál is inkább, mert koráb­ban úgy gondoltam, hogy már többet nem dol­gozom edzőként egri csapatnál. Mielőtt azon­ban igent mondtam volna, Lakatos Lászlóék felkérésére alaposan körüljártam a témát. A szóbeli megállapodás a bajnokság végéig szól, és remélem, hogy a tehetséges, fiatal játéko­sokból álló csapatunkkal benn tudunk maradni az NB ll-ben. A hétvégi meccsen nagy kedvvel játszott az együttes, jó az alap az építkezéshez, azonban sok munka vár még ránk. Az új edző irányításával nagy becsvággyal küzdöttek az egriek, és már az elején magukhoz ra­gadták a kezdeményezést. A ha­zaiak fiatalos lendülettel játszot­tak, s ennek nem találták meg az ellenszerét a rutinos, de néha ne­Varga Zoltán: - A vereség elle­nére jól játszottunk, és végre egy­séges a csapat. Jobb helyzetki­használással meglepetést is okoz­hattunk volna. Ifik: 27:30 (12:11). Mák János