Heves Megyei Hírlap, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-06 / 104. szám

16. OLDAL 2002. Május 6., hétfő | SPORT T U KOR Két megingás eldöntötte Ziccerekkel szemben csak egy kapufa: Kecskeméti FC - Eger 2-0 (1-0) Labdarúgás NB I/B Kelet Az alsóházi rájátszás 7. (a bajnok­ság 29.) fordulójában történt: Kecskemét, 200 néző. V.: Solymosi (Sóthy, Koszó). KECSKEMÉT: Nagy Zs. - Kollár, Kasza I., Vass, Kovrig (Nagy S„ 82.) - Barna Cs„ Kislőrincz, Czéh (Tóth, 79.), Sallai (Pintér, 90.) - Kalina, Zsolnay. Edző: Kiprich József. EGER: Molnár - Domán (Kato­na, 57.), Tóth-Kovács, Földvári, Vidakovics - Krén, Máté, Deme, Truczka - Bállá (Horváth Cs., 74), Kasza (László, 63.). Edző: Hannich Päer. A góbk története: a 21. percben Kovrig sorra cselezte ki a védőket, majd KaUnához passzolt, aki 10 mé­terről a kapu közepébe lőtt, 1-0. Az 54. percben három hazai támadó állt leshelyzetben Molnárral szem­ben, végül Barna Cs. 12 méterről a jobb sarokba gurított, 2-0. Sárga lap: Czéh a 42., Tóth- Kovács a 62., Máté a 68. percben. Szögletarány: 2:2 (1:1) A több órán át tartó eső ugyan el­állt a kezdésre, de természetesen csúszós volt az egyébként kitűnő já­téktér. A hazaiak kezdtek bátrabban, két szabadrúgást is kiharcoltak. A következő percekben szinte kapu­jukhoz szorították a vendégeket, a 4. percben Kalina a kapufa tetejére pörgette a labdát. Az egriek a 8. percben jutottak el először a kecs­keméti kapuhoz, akkor Bállá lövé­sét védte Nagy. A 12. percben KaJina lőtt fölé, a másik oldalon Truczka próbálkozott, de a labdája mellé szállt. Már úgy tűnt, hogy ki­jön a szorításból az Eger, amikor ve­zetéshez jutottak a hazaiak. A kö­zéppályán nem tudta tartani a ven­dégcsapat a labdát, így tovább tar­tott a hazaiak fölénye. A 37. perc­ben Demét buktatták, a szabadrú­gást Domán lőtte fölé. A hazai csa­tárok többször futottak lesre, így rendre elakadtak a gólesélyes táma­dásaik. Kiegyenlítődött játék mel­lett a 44. percben egy jó akció vé­gén Krén előtt adódott lehetőség, de elkapkodta a végét. Fordulás után lesgólt értek el a hazaiak, majd a já­tékvezető által szabályosnak ítélt gólt is egyértelmű lesállás előzte meg, de az asszisztens nem intett. Az 58. percben Molnár védett egy Tóth-Kovács Tamás jól őrizte Zsolnayt FOTÓ: PILISY ELEMÉR közeli fejest, ezzel szemben Deme lövését a léc alól húzta le a hazai ka­pus. Két esetben Bállá elől mentett Nagy Zs. Éles küzdelem folyt a me­zőnyben, néhány kemény beleme- néssel. A 72. percben Katona be­adását Bállá megcsúsztatta, Truczka pedig kapufát fejelt. A 76. percben Deme cselezett szinte a gólvonalig, de a kapus felszedte a labdát. Elkeseredetten támadott az Eger a szépítésért, de a befejezések­be rendre apró hiba csúszott. A 87. percben László lövésénél Nagy Zs. bravúrral hárított. A kapura veszélyesebb Kecske­mét győzelme megérdemelt. Az Eger hősiesen küzdött, erővel is jól bírta de nem voü több a csapatban, így tisztesen helyt állt. Egyénileg Molnár a gólokról nem tehet. A védők váltakozó sze­rencsével futballoztak, folyamato­san rendezték soraikat. Deme sokat fáradozott, de sokat is cipelte a lab­dát. Máté a szokott teljesítményét nyújtotta. Elöl Baliának nem volt társa az összjátékban, így összessé­gében amit láttunk a támadóktól, az kevés volt a pontszerzéshez. Kiprich József: - Helyenként jó játékkal győztünk. Hannich Päer. - Sok helyzetet hagytunk ki a második félidőben. Vajon miért? FESZTBAUM BÉLA További eredmények: Nyíregyhá­za - ESMTK 3-0, Monor - Fót 0-2, Diósgyőr - BKV Előre 6-0, Békés­csaba - Szolnok 3-2. A Csepel - REAC mérkőzés lapzártánk után fe­jeződött be. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 29 18 5 6 62-35 59 2. Diósgyőr 29 16 5 8 53-31 53 3. Szolnok 29 12 9 8 52-36 45 4. Csepel 28 13 5 10 5848 44 5. REAC 28 11 8 9 49-35 41 6. BKV Előre 29 9 8 12 45-57 35 7. Nyíregyháza 29 13 5 11 5447 44 8. Eger 29 11 7 11 4748 40 9. Fót 29 9 11 9 48-44 38 10. Kecskemét 29 8 9 12 4855 33 11. Monor 29 8 5 16 35-68 29 12. ESMTK 29 2 9 18 3881 15 Az alsóházi rájátszás 8. for­dulójának párosítása. Május 12. vasárnap, 17.00: ESMTK - Eger, Fót - Nyíregyháza, Kecskemét - Monor. Elképesztő Zöld Sasok A 2001/2002. évi megyei férfi felnőtt bajnokság aranyérmes csapata, a Zöld Sasok gárdája fotó: pilisy elemér Kosárlabda A rájátszásos döntőkkel befeje­ződött a 2001/2002. évi Heves megyei férfi felnőtt bajnokság. Az egri Dobó István Gimnázium tornatermében az alapszakasz négy legjobb csapata színvona­las küzdelmet vívott a végső he­lyezésekért. A rájátszás eredményei: Egri Sportiskola-Dobó - Brinza KC 94-83, Zöld Sasok - Makiár 138-63. A 3-4. helyért: Brinza KC - Makiár 73-68. Az 1-2. helyért: Zöld Sasok - Egri Sportiskola-Dobó 89:76 (14:23,18:30, 24:18, 33:5) V.: Bukta, Jobbágy SASOK: Noszticiusz 1, MOL­NÁR 21, S1PEK1 13, Varga 6, KÁTAI 37. Cs.: VARRÓ 8, Papp 3. Edző: Széphegyi Tamás DOBÓ: Megyesi 13, WEISZ 17, Lénárt 16, VINCZE 14, FÖL­DI 16. Cs.: Petrucsik. Edző: Mérkőy Tibor. A 3. negyed közepén a sportis­kolások már 62-35-re (!) vezet­tek, a Zöld Sasok azonban elké­pesztő hajrával fordítottak. A tor­na legeredményesebb játékosa Kátai volt 81 ponttal. A végeredmény: 1. Zöld Sasok, 2. Egri Sportiskola Dobó, 3. Brinza KC, 4. Makiár. A díjakat Galambos János, a versenybizott- ság elnöke adta át. ___________■ K iss Lajos lőtte a 7000. gólt ZF Hungária-Egri VK- Tatabánya 9-3 (2-1, 5-0, 1-1, 1-1) Itt a hétezredik egri találat. Kiss Lajos (kis képünkön a serleggel) lövése után a tatabányai kapuban táncol a labda fotó: pilisy Vízilabda Férfi OB I. B-csoportos rájátszás, Eger, Bitskey-uszoda, 100 néző. V.: Bors, Németh A. EGER: JÁSZBERÉNYI - Kiss Sz. 1, Szabolcsi, Seress 1, Szabó G„ Veréb 1, KISS L. 2. Cs.: Dr. Áncsán, BÁLINT 1, Tóth P, Bial, Máthé, ÁGNER 3. Edző: Gyulavári Zoltán. TATABÁNYA: Veilandics - Gebauer, Kedro 1, Helenbai, Schwarcz 1, Pazdera, CSÁNYI 1. Cs.: Monostori, Hodek. Edző: Persely József. Gól - emberelőnyből: 7/1, ill. 7/2. Kipontozódott: Veréb a 21. percben. A Tatabánya ellen az idei bajnokságban általá­ban jól megy a játék az egrieknek, a „Bányászok” eddig még csak szoros eredményre sem voltak ké­pesek Seressékkel szemben. A szombat esti talál­kozóra különös izgalommal készült dr. Székely Fe­renc, az egri pólósport hagyományainak őrzője. Nem kürtölte ki, de ő már tudta, hogy a hatodik egri góllal az 1929 óta jegyzett megyeszékhelyi ví- züabdázás 7000. gólja is megszületik. Az első hét percben még kiegyenlített volt a küzdelem, a vendégek 2-0-ás hazai vezetésnél a negyed utolsó másodpercében szépítettek. A foly­tatásban állva hagyta ellenfelét az EVK, megúszá- sok után Seress, Ágner, majd Bálint volt eredmé­nyes. A 7000. találatot Kiss Lajos, az EVK balkezes játékosa szerezte, mikor is emberelőnyből jobb szélről lőtt a léc alá. A fordulás előtt máris kiszólí­tották a medencéből a fiatal játékost és dr. Székely Ferenc, a Sportmúzeum és a klub nevében serleg­gel jutalmazta a sporttörténelmi gól szerzőjét. Az ünnepi pillanatokat követően Ágner percei követ­keztek, aki ezúttal a mezőny legeredményesebb játékosa címmel büszkélkedhetett. A minden csa­patrészben jobb teljesítményt nyújtó egriek győ­zelme teljesen megérdemelt. Gyulavári Zoltán: - A szokásos hatgólos győ­zelem a Tatabánya ellen, ezúttal jó játékkal. Persely József: - Mit ér az ember hit nélkül? (BAJZÁT) További eredmények: Szolnok - KSI 12-3, Kecskemét - Héraklész 12-12. Női OBI. ZF Hungária-Egri VK-Szabóker - Vasas 3-12 (1-3,0-5,1-1,1-3) B-csoportos rájátszás, Eger, Bárány-uszoda, 50 néző. V.: Bors, Németh. EGER: Szaniszló - Denk, Thummerer 1, Sza­bolcsi D. 1, Karanyicz 1, Szarvas Zs., Sallai. Cs.: Szarvas M., Kovács J., Kovács O., Sumi, Csernóczki. Edző: Pozsgay Zsolt. A helyzetek alapján lehetett volna szorosabb a végeredmény, bár végig a vendégek akarata ér­vényesült. Pozsgay Zsolt: - Az ellenfél lövései puskapor- szagúak voltak, a mieink csak harmatosak, (f.b.) Egy hír: egy mondat Ketten kidőltek Labdarúgás A zalaegerszegiek két játékosát, Kenesei Kriszttánt és Molnár Ba­lázst is nélkülöznie kell Gellei Im­re szövetségi kapitánynak a szer­dai (Tv: Duna), Horvátország elle­ni válogatott mérkőzésen. Mindkét futballistának a combhajlító izma sérült meg a szombaton Újpesten lejátszott bajnokin. Gellei a vésztartalékok közül hív majd helyettük új játé­kost, ha a légiósok között lesz olyan, aki esetleg nem tudja vál­lalni a szereplést. A válogatott hétfőn reggel uta­zik Pécsre, a kerethez a Baranya megyei székhelyen csatlakozik Tököli Attila,- illetve a Németor­szágból érkező Bódog Tamás, Ki­rály Gábor és Dárdai Pál. Hétfő délután edzés szerepel a prog­ramban, kedden 16.45 órakor a mérkőzés helyszínén gyakorol a magyar, 18 órakor a nap folyamán megérkező horvát együttes. - Akármilyen összeállításban lép pályára ellenfelünk, nehéz m&kő- zésre számítok - mondta a szövet­ségi kapitány. - Szükség van arra, hogy komoly ellenfelekkel talál­kozzunk, mert csak ilyen össze­csapásokból lehet profitálni. A pé­csi mérkőzésre 1200 és 2000 fo- rintos áron kapható belépő. ■ VÍZILABDA. Felborítva a pa­pírformát 10-9-re győzött és ki­egyenlítette hátrányát a BVSC a Vasassal szemben a Dreher Ku­páért zajló vízilabda-bajnokság elődöntőjében, így a fináléba kerülésről a keddi utolsó meccs dönt. KAJAK-KENU. A szombati ket­tő (Storcz és a Vereckei, Veréb kajakpáros 1000 m-en) után va­sárnap, az 500-as finálékban is majdnem ugyanilyen szerep- osztásban arattak újabb két győ­zelmet a magyarok a mecheleni kajak-kenu Világ Kupa-verse­nyen. Vereckei Ákos rendkívül magabiztos sikert aratott egyes­ben a belgiumi szezonnyitó re­gattán, míg a Storcz Botond, Kämmerer Zoltán olimpiai aranyérmes duó hatalmas csatá­ban lett első. LABDARÚGÁS. Újabb magyar játékost szerződtet az Energie Cottbus. A német labdarúgó Bundesliga 13. helyezettjénél folytatja pályafutását Lőw Zsolt, az Újpest védője. MOTORSPORT. Talmácsi Gá­bor a 21., Tóth Imre a 28. helyen végzett a gyorsasági motoros vi­lágbajnokság Spanyol Nagy dí­ján a 125 kcm-es géposztály ver­senyében. DUATLON. A férfiaknál Hóbor Péter, a nőknél Molnár Erika nyerte a duatlonosok rövidtávú országos bajnokságát, amely­nek Oroszlány adott otthont. Csapatversenyt csak az erősebb nem képviselői számára rendez­tek, itt a Buda-Cash Team dia­dalmaskodott. KOSÁRLABDA. A házigazda Szolnok nyerte meg a férfi ko­sárlabda Magyar Kupát, miután a döntőben 91-82-re legyőzte a címvédő Atomerőmű SE-1. SAKK. Az indiai Viswanathan Anand nyerte az 500 ezer euró összdíjazású prágai sakktornát, miután a döntőben 1,5:0,5-re győzött az orosz Anatolij Karpov ellen. LABDARÚGÁS. A lányok szá­mára kiírt Diákolimpia országos döntőjére a hét végén Vácott ke­rült sor, ahol az egri Mezőgazda- sági Szakközépiskola csapata az V-VI. korcsoportosok között a 3. helyen végzett. Felkészítő ta- nár: Magos Csaba testnevelő. ■ ANNYIT FIZET, AMENNYIT HASZNÁLJA. PONT. i kJ ___________■__________ X axeiero Egyszerű díjszabás: alapdíj + percdíj, külön telefonköltség nélkül. * Kérjük, a szolgáltatás elérhetőségéről érdeklődjön ingyenesen hívható zöld számunkon (06 80 42 00 42), vagy látogasson el honlapunkra ( www.axelero.hu ). A MATAV csoport tagja