Heves Megyei Hírlap, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-13 / 110. szám

14. OLDAL SPORT TÜKÖR 2002. Május 13., hétfő Egy hír: egy mondat ÖTTUSA. A legjobb magyar, Sárfalvi Péter a második helyen végzett a budapesti Világ Kupa­versenyen. A győzelmet a litván Edvinas Krungolcas szerezte meg. KÉZILABDA. Elmaradt a baj­nokavatás a férfi NB /-ben, miu­tán a rájátszásban a Szeged 20:18-ra legyőzte a címvédő Veszprémet. ÖKÖLVÍVÁS. Bedák Pál és Nagy András is ezüstérmes lett a vasárnap befejeződött kecske­méti kadett világbajnokságon. A döntőben a 48 kg-os Bedák az indiai Szuraniutól kapott ki 30:19-es pontozással, a 75 kg-os Nagyot az azeri Gajdirov győzte le 18:6-ra. A magyar csapat két ezüst- és egy bronzérmet szer­zett: utóbbit még szombaton a 60 kg-os Kiss Ádám révén. LABDARÚGÁS. Az ACParma- é lett az Olasz Kupa, miután a döntő visszavágóján 1-0-ra le­győzte a bajnok Juventust. Az első mérkőzésen a torinói csa­pat nyert 2-1-re, így a parmai együttes idegenben lőtt góllal hódította el a trófeát - története során harmadszor. TENISZ. Andre Agassi nyerte a Mester-sorozatba tartozó, 2.58 millió dollár összdíjazású ró­mai férfi tenisztornát. A kilen­cedik helyen kiemelt amerikai játékos fölényesen, / óra 56 perc alatt 6:3, 6:3, 6:0 győzött a hetedikként rangsorolt Tommy Haas ellen. LABDARÚGÁS. Az FC Schalke 04 nyerte a Német Kupát, miu­tán a berlini fináléban fölényes 4-2-es győzelmet aratott a Bundesligában is második he­lyen végző, Bajnokok Ligája- döntős Bayer Leverkusen felett. Küszöbön állt a botrány Példamutató hazai becsvágy: ESMTK - Eger 3-3 (2-2) Labdarúgás NB I/B Kelet A rájátszás 8. (összesen 30.) for­dulójában történt: Pesterzsébet, 300 .néző. V.: Dubraviczky (Medovárszki, Máté). ESMTK: Frank - Czakó (Bonifert, szünetben), Túri, Tor­nyai, Takács - Fehér, Péter, Vass, Marosfalvi (Páczi, szünetben) - Lukács (Kalóczkai, 60.), Farkas. Edző: Pál József. EGER: Kiri - Tóth-Kovács, Földvári, Kellner, Vidakovics (László, 16.) - Máté, Zahorecz - Truczka (Krén, 75.) , Deme - Bállá (Hompoth, 60.), Kasza. Edző: Hannich Péter. A gólok története: az 5. percben Fehér játszott középre, Farkas vet­te át a labdát, majd Kiri mellett is elhúzva az üres kapuba gurított, 1-0. A13. percben Deme szögletét Zahorecz fejelte a jobb sarokba, 1-1. A 27. percben Deme megis­mételte az előbbi szögletrúgást, ezúttal Kasza fejelt a jobb sarokba, 1-2. A 31. percben Túri keresztlab­dájából Farkas lőtt az egri kapu bal sarkába, 2-2. A 65. percben tisztára játszották magukat az er­zsébeti csatárok, végül Farkas az üres kapu közepébe gurított, 3-2. A 88. percben László 22 m-ről ki­lőtte a bal alsó sarkot, 3-3. Sárga lap: Kiri a 3., Deme a 29., Tornyai a 32., Páczi a 67., Kasza a 70., Takács a 88. percben. Kiállítva: Páczi (2. sárga lap után, a 84. percben). Szögletarány: 4:12 (1:7). Kellemes, napsütéses időben kezdődött a mérkőzés, ahol a hét végén szokásos gyászszünet vezet­te a találkozót a móri vérontás ál­dozatainak emléke előtt tiszteleg­ve. Az egriek összeállításában né­mileg váratlanul az eddigi csereka­pus Kiri vette át Molnár szerepét. László Tihamér pontot mentett a hajrá­ban FOTÓ: PILISY ELEMÉR A hazaiak már az első percek­ben ráijesztettek a vendégekre, Farkas került gólhelyzetbe a 3. percben, amikor Kiri elhúzta a lá­bát. A tizenegyest Lukács végezte el, Kiri azonban vetődve hárított. Az egriek először a 12. percben veszélyeztettek, amikor Bállá szabadrúgását szögletre ütötte Frank. Az egyenlítő gól után cse­rét határozott el Hannich Péter, a szerkezeti módosításban Máté lett a bal oldali védő. Helyenként adódott némi zavar az egriek játé­kában, de megérdemelten fordí­tottak, két szép fejesgóllal. A ha­zaiak persze nem adták fel, így döntetlennel vonulhattak szünet­re a csapatok. Fordulás után ide-oda hullám­zott a játék, nyílt volt az összecsa­pás. A már kiesettnek számító erzsébetiek nagy becsvággyal fut­balloztak, és ez meghatározta a játék képét. Az összetételében felforgatott egri gárda csak nézte Farkas harmadik gólját. Ezt köve­tően Kasza kapufát lőtt, majd Far­kas bombázott az egri kapu fölé. A hazaiak előtt több helyzet is akadt, de a befejezéseket elügyet- lenkedték. Végül egy jól eltalált lövéssel mentettek pontot az egri­ek. Az események ezzel azonban még nem zárultak le, mert a ha­zai közönség olyannyira tüntetett a játékvezető ítéletei ellen, hogy 3 percig állt a játék, sőt, a sípmeste­rek pályáról történő levonulása sem ment zökkenőmentesen. Kü­szöbön állt a botrány... Mindettől eltekintve változatos mérkőzésen igazságos eredmény született. Egyénileg Kirínék voltak bra­vúrjai, de olykor bizonytalanko­dott is. A védők közül Földvári volt a legstabilabb. Az ellenfél ka­pujára Kasza jelentette a legtöbb veszélyt. Pál József: - Gratulálok a mie­inknek a jó játékhoz, csak ma­gunknak köszönhetjük, hogy nem nyertünk. Hannich Péter: - Befejeződhet­ne már ez az idény. FESZTBAUM BÉLA További eredmények: Fót - Nyíregyháza 3-3, Kecskemét - Monor 2-1, BKV Előre - Békés­csaba 3-1, Csepel - Diósgyőr 3-2. A Szolnok - REAC mérkőzés vihar miatt félbeszakadt. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 30 18 5 7 63-38 59 2. Diósgyőr 30 16 5 9 55-34 53 3. Csepel 30 15 5 10 62-50 50 4. Szolnok 29 12 9 8 52-36 45 5. REAC 29 11 810 49-36 41 6. BKV Előre 3010 812 48-58 38 7. Nyíregyháza 30 13 6 11 57-50 45 8. Eger 30 11 8 11 50-51 41 9. Fót 30 912 9 51-47 39 10, Kecskemét 30 9 9 12 48-56 36 11. Monor 30 8 5 17 36-70 29 12. ESMTK 30 2 1018 39-84 16 Az alsóházi rájátszás 9. (ösz- szesen 31.) fordulójának párosí­tása. Május 19., vasárnap, 17.00: Eger - Monor, Nyíregyháza - Kecskemét, ESMTK - Fót. Barrichello az igazi győztes Michael Schumacher jóvoltából Rubens Baricchello másodikként is hazaviheti az Osztrák Nagydijat fotó: europress/epa Autósport Kifütyülték a győztes Michael Schumackert az Osztrák Nagydí­jon. Élesen bírálja a Ferrarit Gerhard Berger, a rivális BMW- Williams sportigazgatója. Az olasz istálló brazil pilótája, Rubens Barrichello közvetlenül a cél előtt engedte maga elé a négyszeres vi­lágbajnok, s az összesítésben idén is toronymagasan vezető csapat­társát, a német Schumachert.- Szörnyű döntést hozott a Ferrari. Ez senkinek sem jó, a sportág is a kárát látja. Azt hi­szem, a verseny erkölcsi győzte­se mindenki szemében Barrichello. Megértem az olaszo­kat, hogy Schumiból ismét világ­bajnokot szeretnének csinálni, de ehhez nem ez a legjobb meg­oldás - értékelt Berger. Szerencsére nem sérült meg komolyabban Szato Takuma, áld a 27 körben nagy sebességgel összeütközött a német Nick Heidfelddel (Sauber-Petronas). A japán pilótát helikopteren tovább szállították egy még jobban fel­szerelt klinikára. A lábsérülésre panaszkodó Heidfeldet szintén orvosi kezelésre vitték. A hivatalos végeredmény (71 kör, 307.146 km): 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 1:33:51.562 óra, 2. Barrichello (brazil, Ferrari) 1:33:51.744, 3. Montoya (kolumbiai, BMW- Williams) 1:34:09.292, 4. R. Schumacher (német, BMW- Williams) 1:34:10.010, 5. Fisichella (olasz, Jordan-Honda) 1:34:41.527, 6. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) 1:34:42.234. Puskás jól célzott Teke Tegnap Egerben a Hadnagy úti pá­lyán rendezték meg az NB M. Észak­keleti csoport eredményhirdetését és a Tizenkettek bajnokságát. TősiPák a Heves Megyei Tekézők Szövetsé­gének elnöke adta át a bajnoki serle get Séra Ferencnek, az aranyérmes Sajóbábony csapatvezetőjének. Az ezüstérmes a Mátranovák, a bronz­érmes, legjobb megyénk-beliként a Gyöngyöstarján csapata lett. A tarjá- niak a helyi önkormányzat, vala­mint az Eskimo támogatásával érték el fennállásuk legjobb bajnoki he lyezését. A 100 vegyes gurításos Tizen­kettek bajnokságára a legjobb át­laggal rendelkező versenyzők kaptak meghívót. Az első helyért járó serleget a gyöngyöstarjám Puskás Károly (képünkön) érdemelte ki 418 fás kitűnő eredménnyel, megelőzve a vámosgyörki Lukács Attilát (408 fa). A harmadik helyen Újhelyi Fe­renc (Energia SC Gyöngyös) vég­zett 394 fás teljesítménnyel. A további helyezettek: 4. Gecse István (Mátranovák) 384 fa, 5. Lehótszky András (Gyön-gyös- tarján) 378, 6. Kotroczó István (Mátranovák) 371, 7. Nyilas Kál­mán (Energia SC) 357, 8. Krivik István (Sajóbábony) 357, 9. Sereg Tamás (Matáv-Miskolc) 355, 10. Boza Attila (Sajóbábony) 322. ■ Pünkösdre kupát kaphatnak a Kézilabda Ötgólos győzelmet aratott a Győri ETO a vendég dán Ikast Bording ellen a női EHF Kupa döntőjének első mérkőzésén. Döntő, 1. mérkőzés: Győri ETO - Ikast Bording (dán) 30:25 (15:13) Győr, 3500 néző. V. : Fernandez Pineiro, Villanueva (spanyolok) Nyolc percig vezetett a Győr (5:3), ezután viszont a több olim­piai bajnokkal felálló vendégek gyors, sokmozgásos támadásaik­kal átvették az irányítást. Időké­rés után rendezte sorait az ETO és győri lányok- főleg az első 30 percben hétszer eredményes Mehlmann révén - újra kétgólos előnyt szerzett. A második félidőben folytató­dott a kemény, magas színvonalú csata. Sirina szenzációsan védett. A Győr negyedórával a vége előtt emberelőnybe került, így 23:19- re elhúzott. A hajrára valamelyest elfáradtak a dánok, és a nagy kedvvel játszó hazaiak tovább növelték a különb­séget. így jó esélyük van arra, hogy a május 20-án, pünkösdhétfőn 20 órától rendezendő visszavágón megszerezzék a csapat történeté­nek első nemzetközi sikerét. ■ Egerszalók Hevesen is folytatta A nyerőemberek: Ágó (Besenyőtelek), Csomós (GYAK), Varga Z. (Mezőkövesd) Labdarúgás NB III. Mátra-csoport A 23. forduló eredményei: Heves ­Egerszalók-Bella Hungária 0-1 (0-0) Heves, 350 néző. V.: Szoboszlai. HEVES: Magi - Somodi K., Hor­váth, Sági - Kolozsvári - Vágó (Ducsai), Besenyei Zs., Besenyei F, Pusoma - Lóié (Lajer), Somodi G. Edző: Balázs Tihamér. EGERSZALÓK: Nagy P. - Nagy L, Kelemen, Kovács - Blaga, Somogyvári, Szabó L„ Béres, Csuhay - Mészáros, Smuczer. Edző: Horváth Tamás. A gól története: a 67. percben egy szép kont­ratámadás végén Smuczer ügyesen emelt a hálóba, 0-1. A hevesiek az első félidőben eldönthették volna a mérkőzést, de a helyzeteiket ezúttal sem tudták értékesíteni. Szünet után aztán a jó játékosokból álló ven­dégek egy szép góllal megszerezték a 3 pon­tot. A döntetlen reáli­sabb lett volna. Jók: Somodi K., Besenyei E, ill. Nagy P„ Smuczer, Blaga, Szabó, Nagy L. Balázs Tihamér: - Sajnálom a nézőket, a vezetőket és a játékosokat is, most már nem sikerült semmi, de rám is férne egy kis sikerélmény. Horváth Tamás: - Nekünk csak magunkkal kell foglalkozni, így az eredmény jönni fog. B. T. Fegyvernek - Besenyőtelek 2-3 (1-3) Fegyvernek, 300 néző. V.: Schoblocher. BESENYŐTELEK: Tóth B. - Ba­ranyai, Háklár, Rácz, Vass - Oláh, Penti (Nagy E.), Ágó, Bódi - Mirkóczki, Rézműves (Baranyi). Játékos-edző: Nagy Endre. A gólok története: a 2. percben Bódi szögletét az ellenkező oldalon érkező Agó a bal sarokba helyezte, 0- 1. A 12. percben Oláh 20 m-es szabadrúgása a bal sarokban kötött ki, 0-2. A 24. percben Bódi szögle­tét Ágó 5 m-ről fejelte a hálóba, 0-3. A 34. percben Faragó A. beadását Faragó Zs. csúsztatta a kapuba, 1- 3. A 62. percben a Vass teljesen vétlen kezezéséért megítélt bünte­tőt Faragó A. értékesí­tette, 2-3. Gyorsan vezetést szereztek a vendégek és magabiztos játékkal tovább növelték elő­nyüket. A háromgólos előny birtokában azonban érthetetlen módon visszaestek, így a lelkes hazaiak szo­rossá tudták tenni a mérkőzést. Jók: Ágó (a mezőny legjobbja), Tóth B., Háklár, Bara­nyai. Nagy Endre: - Pará­dés kezdés után szoros végeredmény született, de úgy érzem teljesen megérdemelten nyer­tünk. (Igor) Gyöngyösi AK-Ytong - Vecsés 4-3 (2-1) Gyöngyös, 150 néző. V.: Szép. GYAK: Kernács - Molnár (Agócs), Tóth A, Benus, Nagyfalusi - Nagy G„ Takács, Szekrényes - Csomós - Bezzegh (Bakondi), Bartha (Karsai). Edző: Pócs Tamás. A gólok története: a 3. percben Csomós a lest reklamáló, és leálló védők között a kapust is elfektetve 6 m-ről gurított a kapu közepébe, 1-0. A 26. percben Berta jobb olda­li beadását Szabó Zs. 5 m-ről a léc alá fejelte, 1-1. A 43. percben Nagy G. bal oldali beadását Bartha a rö­vid felső sarokba bólintotta, 2-1. A 62. percben Bezzegh visszagurítá- sát Nagyfalusi 12 m-ről egyből a felső léc alá bombázta, 3-1. A 75. percben Csomós remek cselsorozat után „tanári módon” helyezett a bal sarokba, 4-1. A 83. percben Berta lövése egy hazai védőn irányt változtatva a jobb alsó sarokban kötött ki, 4-2. A 87 percben Roik 18 m-es szabadrúgásból talált a ka­puba, 4-3. Közepes színvonalú első félidő után a második játékrészben a gyöngyösiek látványosan és ered­ményesen játszottak. Sajnos a ha­zaiak túl korán kezdtek ünnepelni, de a győzelem így is teljesen megér­demelt. A krónikához tartozik még, hogy Szabó Zs. orrcsonttörést szenvedett. Kiállítva: Inotai (szö­vegelésért a 89. percben). Jók: Cso­mós, Tóth A„ Nagyfalusi. Pócs Tamás: - A mérkőzés egyes periódusaiban már látványo­san, jól játszottunk és rúgtuk a gó­lokat. Azért lett nehéz a vége, mert 4-1-es vezetésnél már azt hittük, hogy megnyertük a mérkőzést. Halmóczki Ferenc További eredmények: Dunake­szi - Karancslapujtő 0-4, Szajol - Tápiószecső 1-2, Kisújszállás - Gö­döllő 3-0, Tápiószentmárton - BVSC 1-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Tápiószecső 23 17 3 3 69-26 54 2. Szajol 23 14 5 4 62-32 47 3. Egerszalók 23 14 4 5 51-22 46 4 BVSC 23 12 6 5 44-27 42 5. Besenyőtelek 23 12 4 7 62-34 40 6. T.szentmárton 23 11 4 8 52-40 37 7. Kisújszállás 2310 6 7 45-40 36 8. Vecsés 2310 4 9 54-41 34 9. Gyöngyösi AK 23 9 5 9 37-33 32 10. Heves 23 9 3 11 41-36 30 11. Karancslapujtő 23 8 4 11 42-43 28 12: Fegyvernek 23 6 1 16 46-70 19 13. Gödöllő 23 2 3 18 16-76 9 14. Dunakeszi 23 1 022 17-118 3 A 24. forduló párosítása. Má­jus 19., vasárnap, 17.00: Karancslapujtő - Fegyvernek, Tápiószecső - Heves, BVSC - Du­nakeszi, Besenyőtelek - Gyön­gyös, Gödöllő - Szajol, Vecsés - Kisújszállás, Egerszalók Tápiószecső. NBIII. Tisza-csoport A 23. forduló eredménye: Balmazújváros - Mezőkövesd 0-1 (0-1) Balmazújváros, 500 néző. V.: Benkő. MEZŐKÖVESD: Varga L. - Szobóczki, Szabó V., Kiszely - Nyeste, Tari, Bocsi, Farkas R. (Tá­bori), Barsi - Varga Z. (Kada), Ló­ja. Edző: László István. A gól története: a 7. percben Barsi beadását Lója fejelte kapu­ra, amit a kapus kiütött, de a szemfüles Varga Zoltán éles szögből a hosszú sarokba lőtte a labdát, 0-1. A korán megszerzett gól után a hazai csapat kezdeményezett, a vendégek kontrákra építettek. A 32. percben Kovács 11-esét Varga László elhárította. A második fél­időben játékban nem, de akarat­erőben messze felülmúlta a hazai csapatot a kövesdi együttes. Jók: Varga L., Bocsi, Farkas R., Kiszely, Szobóczki. László István: - Csodálatos ide­genbeli győzelemmel szeretnék gratulálni Herczeg Béla barátom­nak és a mezőkövesdi kézilabdá- soknak, akik bajnokságot nyerve jogot szereztek az NB I/B-ben va­ló szereplésre. V.L. A megyei presztizscsatát Smuczer Szabolcs góljával nyerték az egerszalókiak Hevesen ARCHÍV FOTÓ: PILISY