Heves Megyei Hírlap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

16. OLDAL SPORTTÜKÖR 2002. ÁPRILIS 22., HÉTFŐ I Dicséretes ötös a hírős városban Vízilabda Férfi OB I. B-csoport Kecskeméti VSC - ZF Hungária-Egri VK 4-5 (2-2,1-1,1-2, 0-0) Kecskemét, 100 néző. V.: Kiszelly, Székely B. EGER: JÁSZBERÉNYI - Szabó G. 1, Seress, Kiss Sz„ Veréb, HE­GEDŰS 1, KISS L. 3. Cs.: dr. Anc­sán, Bálint, Tóth R, Ágner, Szabol­csi, Bial. Edző: Gyulavári Zoltán. Gól - emberelőnyből 1/1, ill. 4/0. Négyméteresből: 1/1, ill. -. A pénteki tatabányai győze­lem (12-6) után Kecskemétre is két pontért utaztak az egriek a vasárnap késő esti mérkőzésre. Végig a vendégek vezettek, de bosszantó egyéni hibák miatt mindig felkínálták az egyenlítés lehetőségét, amellyel éltek is a hazaiak. Az utolsó negyed előtt kialakult a végeredmény, az iz­galmas hajrában ritkán látható módon nem esett gól. Gyulavári Zoltán: - Küzdel­mes csatában nyertünk. További eredmény: KSI - Szolnok 8-9. ■ Döntős a Győr Kézilabda Bejutott a női EHFKupa fináléjába a Győr, miután az elődöntő vissza­vágóján 31:23-ra legyőzte a ven­dég norvég Bakkelagets együtte­sét. A zöld-fehérek 1999-ben is döntősök voltak, akkor a dán Viborggal szemben maradtak alul a fináléban. A másik elődöntőben: Giessen Lützellinden (német) - Ikast Bording (dán) 31:28 (11:13). Tj.: az Ikast Bording 56:53-as ösz- szesítéssel. A finálét május 11/12- énés 18/19-én rendezik. ■ Egy hír: egy mondat LOVASTORNA. A Nemzeti Lovardában rendezett Buda­pest Bajnokságon csapatban a Szilvásváradi SE együttese szerezte meg az ezüstérmet. A gyakorlatukat Jumbo nevű lo­von bemutató szilvásiak 4.195 pontot gyűjtöttek, míg az első helyen végzett Sóskúti LC gár­dája 4.951 ponttal végzett az élen. RÖPLABDA. A tavalyi bajnok Kaposvár szerezte meg a 3. he­lyet a férfi röplabda Extraligá­ban, miután a bronzéremért folyó párharc 3. találkozóján is nyert (3-0) a Kecskemét ellen. VÍZILABDA. Döntetlent ért el a Honvéd a KEK-gyöztes Vasas otthonában a férfi vízilabda ob I. vasárnapi rangadóján és az első helyen jutott a négy közé. A Honvéd a Ferencvárossal a Vasas pedig a BVSC-vel talál­kozik az elődöntőben. MOTORSPORT. Talmácsi Gá­bor a 18., Tóth Imre a 23. he­lyen végzett a gyorsasági mo­toros világbajnokság Dél-afri­kai Nagydíjának 125 kcm-es versenyében. A futamot a San Marino-i Manuel Poggiali nyerte. TENISZ. A Gubacsi Zsófia, Jelena Bovina kettős 4:6, 6:3, 6:3-ra kikapott a 110 ezer dol­lár összdíjazású budapesti női tenisztorna párosversenyének fináléjában. A győzelmet az Emilie Lóit, Catherine Barclay francia, ausztrál duó szerezte meg. Egyesben a német Mart­ina Müller diadalmaskodott. AUTÓSPORT. A vb-pontver- senyben élen álló finn Marcus Grön-holm nyerte a rali-világ­bajnokság ötödik futamát, a ciprusi viadalt. A vasárnapi szakaszok előtt még magabiz­tosan vezető brit Colin McRae két kisebb ütközése miatt visz- szaesett a hatodik helyre. Ez a döntetlen most sikernek számít Balázs Csongor idő után, de még jókor egyenlített: Eger - Fóti SE 1-1 (0-0) Labdarúgás NB I/B Kelet A rájátszás 5. (mindent egybevetve a 27.) fordulójában történt: Eger, 200 néző. V.: Ákos (Ta­kács, Máté). EGER: Molnár - Katona, Föld­vári, Kellner, Domán (Tóth- Kovács, 74.) - Máté, Zahorecz - László (Balázs Cs., 85.) Deme (Kasza, 58.), Truczka - Bállá. Edző: Hannich Péter. FÓT: Halász - Vass, Nagy T., Vikukel, Dudás - Márkus (Tordai, 68.), Felföldi, Morvay (Balázs G. 85.), Hódosi - Potemkin (Szatmári, 91.), Havrán. Edző: Mészöly Géza A gólok története: a 83. percben a jól játszó Morvay vitte előre a lab­dát, majd a bal oldalon érkező Potemkin elé továbbított, aki 16 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt, 0-1. A 91. percben Máté ívelte előre a labdát, amit Kellner fejjel meg­csúsztatott és a jó ütemben érkező Balázs Cs. 10 méterről védhetetlen gólt fejelt, 1-1. Sárga lap: Potemkin a 34., Morvay a 75. percben. Szögletarány: 6:2 (1:1) A korábban ismert hiányzókon túl, újabb sérülések okán nem tud­ta tervezett csapatát pályára külde­ni Hannich Péter, aki a szombati stratégiájában hazai pályán szo­katlan módszereket alkalmazott. Elöl például csak Bállá tartózko­dott. Egri viszonylatban példátla­nul kevés néző volt a lelátón, ami­kor elkezdődött a mérkőzés, de a késve érkezők sem tolakodtak. Az első negyedórában többet birtokolták a labdát a vendégek, a hazaiak megugrásokkal kísérletez­tek eredménytelenül. A 10. perc­ben Nagy T. szabadrúgásánál Mol­nár nem hagyta magát becsapni, a Összességében a várakozás alatt teljesített mindkét gárda. A győzelmet bármelyik együttes megszerezhette volna, erre több esélye a Fótnak volt. Ezért is tűnt inkább elégedettnek a hazai tábor a meccs végén. A mutatott teljesít­mény csak a vereség elkerüléséhez volt elegendő. Egyénileg Molnár több ziccert hárított, a gólnál a talaj is ellene szegült. A védők váltakozó sikerű harcot vívtak, Katona tűnt legin­kább határozottnak. Említést érde­mel még Truczka mozgékonysága, de a hálóig ő sem jutott. Balázs Cs. első egri góljával tette emlékezetes­sé a pontszerzést. Hannich Péter: - A „csoda” to­vább tart. Mészöly Géza: - A helyzetek alapján nyerni kellett volna. FESZTBAUM BÉLA További eredmények: Nyíregy­háza - Monor 2-0, ESMTK - Kecs­kemét 3-3, Békéscsaba - Diósgyőr 1-3, Szolnok - Csepel 1-1, REAC - BKV Előre 1-2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 27 16 5 6 57-32 53 másik oldalon Truczka bizonyult nagyon alacsonynak László beadá­sakor. Az óvatos egriekkel szem­ben Potemkin majd Havrán került ígéretes helyzetbe, ám a megoldá­saik csalódást keltettek. Folyama­tosan kiegyenlítődött a játék, köz­ben sok volt a rossz passz. Előbb a bátran rohamozó Truczka, majd Deme lőtt a kapu fölé egy-egy sza­badrúgáshoz letett labdát. Á 44. percben Truczka-Balla-Truczka összjáték végén utóbbi a kapufa felső sarkát találta el. Szünet előtt Potemkin szerezhetett volna gólt, de erőtlen labdáját Molnár megka­parintotta. Fordulás után Havránnak volt újabb lehetősége, majd Truczka és Bállá fejezett be lövéssel támadásokat, de úgy, hogy Halásznak nem akadt dolga. Ebben az időszakban többet táma­dott az Eger, szögleteknél mesz- szebbre azonban nem jutott. Az egyenetlen talaj mindenkiből tré­fát űzött, az egyik fóti védő majd­nem öngólt vétett. A 75. percben Kasza fejelhetett közelről, de Ha­lász elcsípte a labdát. Már úgy lát­szott, hogy marad a gól nélküli döntetlen, amikor vezetéshez ju­tott a Fót, sőt azt követően Molnár tisztázott ordító gólhelyzetben. További ijesztgetőként Balázs G. fejelt az egri kapu mellé. Csak a hosszabbításban tudott egyenlíte­ni az Eger, amihez kellett, hogy a magas termetű Kellner is előrehú­zódjon. 5. Csepel 27 12 510 5445 41 6. Eger 27 11 7 9 47-45 40 7. Nyíregyháza 27 11 5 11 50-47 38 8. Fót 27 8 11 8 4542 35 9. BKV Bőre 27 9 8 10 4247 35 10. Monor 27 8 4 15 34-65 28 11. Kecskemét 27 6 9 12 42-54 27 12. ESMTK 27 2 8 17 35-77 14 Az alsóházi rájátszás 6. for­dulójának párosítása. Április 27., szombat, 16.00: Eger - Nyíregy­háza. Vasárnap, 17.00: ESMTK - Monor, Fót - Kecskemét. ■ Dudás (szemben) és László szoros párharca is döntetlenre végződött FOTÓ: PILISY ELEMÉR 2. Diósgyőr 27 14 5 8 45-31 47 3. Szolnok 27 12 9 6 50-31 45 4. REAC 27 11 8 8 48-33 41 Még semmi nem dőlt el Két gól a veszprémi együttes előnye A veszprémi Luis Diaz (a labdával) kemény csatát vívott a magdeburgiakkal FOTÓ: EUROPRESS/EPA Kézilabda Férfi Bajnokok Ligája A döntő 1. mérkőzésén: Veszprém- Magdeburg (német) 23:21 (9:8) Gd.: Szaracsevics 7/4, Perez 5, Iváncsik 3, Pásztor, Jovics 2-2, Dzomba, Diaz, Csoknyai, Zsig- mond 1-1, illetve Stefansson 9/6, Perunicsics 8, Kretzschmar 2, Kervadec, Máuer 1-1. A félidő derekára sikerült négy találattal (8:4) elhúzni a veszpré­mieknek, később viszont 13 per­cen át nem tudtak betalálni a ka­puba. A második félidőben újból meglépett a Veszprém, de Perunicsics egyszerűen tarthatat­lannak bizonyult. A hajrában a németek jobban összpontosítot­tak, 23:19 után kétszer is betalál­tak. Szaracsevics 4 mp-cel a vége előtt elhibázta a büntetőt, így a németek a jövő szombati (14.30 ó) visszavágóra kedvező előjelek­kel készülhetnek. Zdravko Zovko, a Veszprém vezető edzője: - Nagy taktikai csata folyt a pályán. Mindkét csapatnak voltak remek perió­dusai. Sikerült többször is négy góllal elhúznunk, de ekkor a Magdeburg mindig keményebb védekezésre váltott. Még semmi sem dőlt el, a visszavágó hason­lóan kemény lesz. Nem gyúródott a papírforma Kézilabda Férfi NB I/B Kelet _ A 20. forduló eredménye: Ózdi KC - Gyöngyösi Főiskola KK 32:19 (17:8) Ózd, 400 néző. V.: Ungvári, Zrinszki. GYÖNGYÖS: Józsa - Juhász 1, Veres 3, Nigrinyi 4, Kiss J. 3, Pristyák 6, NovákT. 1. Cs.: Varga, Török (kapusok), Nagy A., Ko­csis R. 1, Domoszlai, Juhász D. Edző: Berendi Antal. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3. Nem jó előjelekkel utaztak a va­sárnapi mérkőzésre a gyöngyösi­ek, melynek az volt az elsődleges oka, hogy hét alapembere közül négyre nem számíthatott Berendi Antal edző. Kocsis Csaba, Vass György és Kovács Päer sérülés mi­att nem tudta vállalni a játékot, míg Hodosi Mihály munkahelyi el­foglaltság miatt hiányzott. A lista­vezető otthonában ezek után csak a tisztes helytállás lehetett a célja a 6. helyen álló főiskolás gárdának, ami sajnos már az első félidőben sem sikerült. Szünet után valame­lyest összeszedettebbé vált a ven­dég együttes játéka, ám a házigaz­dák fölényes győzelme egy pilla­natig sem volt kérdéses. Védeke­zésben és támadásban keveset nyújtottak a tartalékos gyöngyösi­ek, így csupán annyi örömük lehe­tett, hogy túljutottak ezen a próba­tételen. Berendi Antal: - A 2. félidőben már harcosabban játszottunk, de ebben az összeállításban sajnos nem tudtunk jobb eredményt el­érni. ■ Akimováék megvédték Röplabda A címvédő Nyíregyháza nyerte meg a női Magyar Kupát, miután a döntőben magabiztosan, 3-0 (17, 11, 13) arányban győzött a Kosziba István által irányított, Tí­már Editet és Fekete Krisztinát is felvonultató BSE-FCSM ellen. A 3. helyet Bóta Enikővel a soraiban Otthon, de _______ VÍZILABDA_________ H armadik mérkőzésén vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Főis­kola csapata a női BEK dunaújvá­rosi négyes döntőjében. A ma­gyarokat vasárnap a görög Glyfada győzte le. Az olasz Onrizonte Catania, Stieber Mercé­desz és Drávucz Rita együttese döntetlent játszott az orosz kiálló Jászberény szerezte meg, miután 3-1-re (3-1 (19, 19, -19, 22) nyert a Vasas ellen. A Folyon­dár utcai csarnokban rendezett eseményen a legjobb feladónak Natalja Akimovát, a legjobb tá­madónak Schlégl Katalint (mind­kettő Nyíregyháza), a legtechni­kásabb játékosnak pedig Szóród Líviát (BSE) választották. ■ idegenként Uralocska együttesével, így - megismételve tavalyi sikerét - megnyerte a BEK-et. Eredmények: Glyfada - Duna­újvárosi Főiskola 6-3 (1-2, 1-0, 1-0, 3-1), Orrizonte Catania - Uralocska Zlatuszt 6-6. A végered­mény: 1. Orrizonte Catania 5 pont, 2. Uralocska Zlatuszt 4,3. Glyfada 3,4. Dunaújvárosi Főiskola 1. S RA R OSZTOZZON VELÜNK SIKEREINKBEN! Most Ön is tagja lehet a gyöngyösi SPAR sikercsapatának! Felvételre keresünk: • boltvezető-helyettest Pályázati feltétel: szakmai képesítés és/vagy élelmi szer-kereskedelm i gyakorlat. Vezetői gyakorlat az elbírálásnál előnyt jelent. Jelentkezés személyesen, szakmai önéletrajzzal az üzletvezetőnél. Cím: Gyöngyös, Platán u. 1/4. iUROIOURf a megfízet/ietc színoenal... Autóbusszal-Egerból Eszak-Görögország máj. 14.1 hét apartm., önell. 18.900 Ft j-y-rP* Korfu máj. 13. 2 hét apartm., önell. 34.900 Ft ™ Costa Brava máj. 17, 24. 1 hét száll., FP 42.900 Ft Olaszország, Horvátország máj. 24, 24, jún. 7. apartman+busz együttes foglalása esetén 10% kedvezmény! London máj. 9. 7 nap száll., R, id.vez. 99.900 Ft Repülős utak Korfu máj. 14. 2 hét, apartm, önell. 44.900 Ft Kréta máj. 20. 2 hét, apartm. önell. 49.900 Ft Mallorca máj. 29. 1 hét száll. FP 79.900 Ft 3300 Eger, Széchenyi u. 26. I Tel.: 36/410-070 www.eurotours.hu r-0142/94/97