Heves Megyei Hírlap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-02 / 76. szám

12. OLDAL 2002. ÁPRILIS 2., KEDD I j£| SPORT TÜKÖR Javult a hazaiak mérlege Születésnapi ajándéknak elkönyvelt győzelem: Eger - Kecskemét 3-2 (2-1 ) Besenyőt is meghódította a Szalók Három pontot ért két gyöngyösi fejesgól a hevesiek ellen Labdarúgás NB I/B Keleti csoport Az alsóházi rájátszás 2. (ösz- szességben a 24.) fordulójában történt: Eger, 300 néző. V.: Bukovics (Horváth G., Kujbus). EGER: Molnár - Tóth-Kovács (Horváth Cs., 72.), Földvári, Kellner, Domik (Domán, a szünet­ben) - Truczka, Máté, Deme (László, 56.) Szarvas - Bállá, Ka­sza G. Edző: Hamich Péter. KECSKEMÉT: Czigoth - Vass, Kasza I., Barna Zs., Nagy S. - Barna Cs., Szabó (Kislőrinc, 72.), Kovrig (Czéh, 84.) Sallai - Zsolnai, Kalina. Edző: Gabala Ferenc. A gólok története: a 17. percben Ballátói indult az akció, melynek nyomán Kasza G. középre ívelt, Szarvas tovább fejelte a labdát, amit Bállá közelről fejelt a léc alá, 1-0. A 24. percben Barna Cs. tiszta helyzetben vehette át a labdát, rá­vezette a tehetetlen Molnárra, majd a bal sarokba gurított, 1-1. A 33. percben Kasza G. csellel akarta ma­gát tisztára játszani, de lerántották. A 11-esből Szarvas biztosan lőtt a bal sarokba, 2-1. Az 53. percben Zsolnai egyéni akció végén, a ka­pujából kimozdult Molnár fölött lőtt a kapu közepébe, 2-2. A 82. percben Bállá emelte a labdát Ka­sza G. elé, aki 15 méterről bombá­zott a léc alá, 3-2. Sárga lap: Máté a 19., Barna Zs. a 27., Vass a 69. percben. Szögletarány: 3:4 (3:0). Azt, hogy mennyire javult a pá­lya talaja az öntözés hatására, a já­tékosok érezték. A nézők azt láthat­ták, hogy volt némi csúszkálás a hazai védőknél, akik mindkét ka­pott gólnál „leültek” kissé. Már az első percben adódott le­hetőség Kasza G. előtt, de Czigoth megelőzte őt Truczka beadásánál. A 12. percben Domik húzott el a bal oldalon, laposan belőtt labdája akadálytalanul csúszott ki a kapufa töve mellett. A kezdeményező ha­zaiak fölénye egy szép akció végén hozta meg gyümölcsét, Bállá tett pontot arra, amit elindított. Egy újabb támadás azon bukott el, hogy nem a tisztán kiugró Szarvas kapta a labdát, hanem a szoronga­tott Truczka. A hazai fölény ellené­re egyenlítettek a vendégek, mert egész egyszerűen „kilyukadt” az egri védelem. Maradt az aktivitás az egrieknél, Kasza G. kiharcolt egy 11-est, amit a jól játszó Szarvas ér­tékesített. Szarvas mozgékonysága eredményezte azt a három szögle­tet is, amit két perc alatt rúghatott az Eger. Fordulás után Molnárnak akadt dolga, bravúrosan ütött a mezőny­be egy közelről meglőtt labdát. Zsolnaival szemben azonban már tehetetlen volt az egri kapus, az sem segített, hogy kimozdult he­lyéről. A 64. percben ismét Molnár igazolhatta formáját, Kovrig lövését ütötte szögletre. A kecskemétiek enyhe mezőnyfölényben futballoz­Kasza Gábor mindhárom gólnak részese VOlt FOTÓ: PILISY tak, a cserék sem tették gördüléke­nyebbé a hazaiak játékát. Egyszer azonban még megvillant Bállá és Kasza G., s az eldöntötte a három pont sorsát. Mivel a vendégek telje­sen kitámadtak, még a negyedik ta­lálat lehetősége is ott kínálkozott az egriek lába előtt, akik minden ma­radék energiát mozgósítottak, hogy végig megőrizzék az előnyüket. Közepes színvonalú sportszerű mérkőzésen akadt néhány jó egyé­ni teljesítmény. Mivel ebből több volt a hazai oldalon, ez el is döntöt­te a három porU sorsát. Egyénileg Molnár a gólokról nem tehet, volt viszont két bravú­ros alakítása. A védők közül legin­kább Kellner szigorúsága érvénye­sült. Középpályán futballozott a mezőny legjobbja Szarvas, aki nagy kedvvel játszott. Máté fárad­hatatlanul küzdött. Bállá és Kasza G. döntő érdemeket szerzett a győ­zelem kivívásában. Hannich Péter. - Sok nehézsé­günk ellenére sikerült megtörni a hazai átkot. Szép ajándék ez a há­rom pont a születésnapomra. Gabala Ferenc: - Egyenlő erők küzdelméből a helyzeti előnyéből többet profitáló csapat került ki győztesen. fesztbaum béla További eredmények: ESMTK - Nyíregyháza 2-2, Fót - Monor 0- 0. A Felsőház eredményei: BKV Előre - Diósgyőr 1-1, Szolnok - Békéscsaba 1-0, REAC - Csepel 1- 3. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 24 14 5 5 51-27 47 2. REAC 24 11 7 6 45-28 40 3. Szolnok 24 11 7 6 42-29 40 4. Csepel 24 12 4 8 52-40 40 5. Diósgyőr 24 11 5 8 38-28 38 6. BKV Előre 24 8 8 8 38-37 32 7. Eger 24 9 6 9 37-42 33 8. Nyíregyháza 24 9 4 11 45-46 31 9. Fót 24 7 10 7 35-37 31 10. Kecskemét 24 6 7 11 37-48 25 11. Monor 24 7 4 13 30-57 25 12. ESMTK 24 2 7 15 30-61 13 Az alsóházi rájátszás 3. for­dulójának párosítása. Április 6., szombat, 15.00: Eger - ESMTK. 16.30: Nyíregyháza - Fót. Vasár­nap, 16.30: Monor - Kecskemét. Ralf előtt Michael Autósport A négyszeres világbajnok német Michael Schumacher (Ferrari) nyerte a Forma-l-es Brazil Nagydí­jat öccse, Ralf (BMW-Williams) és a skót David Coiúthard (McLaren- Mercedes) előtt. A Sao Paulo-i futa­mon a további pontszerző helyen sorrendben Button (Renault), Montoya (BMW-Williams) és a finn Salo (Toyota) végzett. Az 55. futamgyőzelmét követő­en Michael Schumacher elégedet­ten értékelt: - Szerencsére a rajtot követően nem sérült meg az au­tóm, és szülte végig tökéletesen működött. Izgalmas volt az első és a második kanyar. Juan Pablo Montoya sportszerűen viselke­dett, de kisebb hibát vétett, így meg tudtam előzni. Később öcsémmel csatáztam. Tudtam, csak egy helyen tudna megelőzni, s rendkívül vigyáztam arra, hogy ez ne történjen meg. Örülök an­nak, hogy ismét futamot nyertem. A világbajnokság állása a har­madik futam után, pilóták: 1. M. Schumacher 24 pont, 2. R. Schumacher 16, 3. Montoya 14, 4. Button 6, 5. Coulthard és Räikkönen 4-4. Konstruktőrök: 1. BMW­Williams 30 pont, 2. Ferrari 24,3. McLaren-Mercedes 8. ■ Csúcstalálkozók Labdarúgás A Bayern München - Real Mad­rid, illetve a Deporüvo La Coruna - Manchester United negyeddön­tő első felvonásával folytatódik kedden a Bajnokok Ligája. Szerdán az FC Barcelona Athénba látogat. A negyedik pá­rosban az FC Liverpoolnak több góllal kell győznie, ha nyugod­tan akar elutazni Leverkusenbe. A program kedd: Bayern München - Real Madrid, 20.45 (tv: Sportl), Deportivo La Coruna - Manchester United, 20.45. Szerda: FC Liverpool - Leverkusen, 20.45 (tv:ml), Panathinaikosz - Barcelona, 20.45. b Egerszalóki gólöröm, Mészáros Sándor (balra) bombagólját követően fotó: pilisy elemér Labdarúgás NB III. Mátra-csoport A 17. forduló eredmé­nyei: Besenyőtelek - Egerszalók- Bella Hungária 0-2 (0-1) Besenyőtelek, 300 néző. V.: Nagy S. BESENYŐTELEK: Tóth B. - Nagy E. - Háklár, Rácz - Ferencz, Vass (Baranyai) - Oláh, Ágó, Penti - Mirkóczki, Rézműves (Bódi). Játé­kos-edző: Nagy Endre. EGERSZALÓK: Nagy P. - Kelemen, Somogyvári, Kovács (Nagy L.) - Nagy J„ Blaga, Szabó L„ Csuhay, Béres - Smuczer (Jáno­si), Mészáros (Helli). Edző: Horváth Tamás. A gólok története: a 38. percben Mészáros 17 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba, 0-1. A 72. perc­ben Kovács egy pattanás után 8 méterről a hosszú sarokba lőtte a labdát, 0-2. A gyenge iramú első félidőben a valamivel pontosabban játszó vendégek szép lövéssel szereztek vezetést. Fordulás után az egerszalókiak akarata érvénye­sült, a hazaiak rendkívül sok hi­bával és szétesően játszottak, míg a vendégek veszélyes kontráik egyikét kihasználva teljesen meg­érdemelten nyertek. Jók: senki, ill. az egész vendégcsapat. Nagy Endre: - Teljesen megér­demelt a vendégek sikere, gratu­lálok a Szalóknak. Horváth Tamás: - A Pest me­gyei végvárak (Tápiószecső, Gö­döllő, Vecsés) után a hevesi Bese­nyőtelek is kapitulált a nagy tava­szi szalóki menetelésben. (Igor) Gyöngyösi AK-Ytong - Heves 2-1 (1-1) Gyöngyös, 400 néző. V.: Ihász. GYAK: Labancz - Molnár G„ Tóth A., Nemoda - Szekrényes, Agócs- Nagy G., Takács, Benus (Bezzegh) - Csomós, Tóth Z. Edző: Pócs Tamás. HEVES: Magi - Somodi, Hor­váth, Sági - Bakos, Kolozsvári (Lajer) - Vágó, Besenyei Zs„ Pusoma - Lóié, Besenyei F. Edző: Balázs Tihamér. A gólok története: az 1. percben Takács szögletrúgása után Tóth A. 8 méterről a kapu bal felső sar­kába fejelte a labdát, 1-0. A 16. percben Pusoma 19 méteres sza­badrúgásból bombagólt lőtt a ka­pu bal felső sarkába, 1-1. A 47. percben Takács bal oldali beadá­sát Csomós fejelte kapura, a labda az egyik védőt érintve került a jobb alsó sarokba, 2-1. Nagy taktikai csatában küz­delmes, de alacsony színvonalú mérkőzést produkált a két, egy­mást nagyon jól ismerő csapat. Sok volt a szabálytalanság és a reklamálás mindkét részről, vé­gül a gyöngyösiek, ha nehezen is, de otthon tartották a három pontot. Kiállítva: Bezzegh a 85., Pusoma a 89. percben (mindket­tő a második sárga lap után). Jók: Tóth A., Csomós, ill. Vágó, Horváth. Pócs Tamás: - Idegesen és kap­kodva lényegesen gyengébben játszottunk a szokottnál. Nehe­zen tudtuk megbontani az ellen­fél védelmét. Balázs Tihamér: - A küzdeni tudással és az akarással elégedett vagyok, de a hazaiak egy góllal jobbak voltak. Halmóczki Ferenc További eredmények: Dunake­szi - Gödöllő 1-4, Fegyvernek - Tápiószentmárton 5-2, Vecsés - Tápiószecső 1-2 , Karancslapujtő - BVSC 0-2, Kisújszállás - Szajol 1-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Tápiószecső 17 13 1 3 55-20 40 2. Szajol 17 10 5 2 45-25 35 3. Egerszalók 17 10 2 5 42-17 32 4. Taposzertmarton17 9 2 6 47-34 29 5. BVSC 17 8 5 4 3C-20 29 6. Heves 17 8 3 6 32-25 27 7. Gyöngyösi AK 17 8 3 6 30-23 27 8. Kisújszállás 17 7 5 5 35-34 26 9. Besenyőtelek 17 7 4 6 41-27 25 10. Vecsés 17 7 3 7 33-32 24 11. Karancslapuitö 17 7 2 8 33-31 23 12. Fegyvernek 17 5 0 12 38-51 15 13. Gödöllő 17 1 1 15 11-64 4 14. Dunakeszi 17 1 0 16 15-84 3 A18. forduló párosítása. Ápri­lis 6., szombat, 16.30: Tápiószecső - Besenyőtelek, He­ves - Kisújszállás. 18.00: BVSC - Fegyvernek. Vasárnap, 16.30: Szajol - Dunakeszi, Tápiószentmárton - Gyöngyös (Nagykátán), Egerszalók Karancslapujtő, Gödöllő - Vecsés. NB III. Tisza-csoport A 17. forduló eredménye: Mezőkövesd — Létavértes 5-0 (2-0) Mezőkövesd, 1100 néző. V.: Kiss L. MEZŐKÖVESD: Varga L. - Kiszely, Szabó V., Kovács Cs. - Nyeste (Árvái), Tari, Bocsi, Ragó (Kada) - Farkas R. - Varga Z. (Barsi), Lója. Edző: László István. A gólok története: a 12. perc­ben Farkas R. szabadrúgását Ragó fejelte közelről a kapuba, 1-0. A 45. percben Lója ugratta ki Varga Zoltánt, aki a bal sarok­ba lőtt, 2-0. A 60. percben Nyeste lépett ki a lesre játszó védők kö­zött és a kapust kicselezve pasz- szolt a hálóba, 3-0. A 76. percben a pár másodperce pályán lévő Barsi a kapust becsapva lőtt a ka­pu közepébe, 4-0. A 89. percben Árvái futotta le a védőket és éles szögből a hosszú sarokba talált, 5-0. A hazai csapat fokozatosan őrölte fel a Létavértes ellenállását. A második félidei kiállítás sem ve­tette vissza a mezőkövesdiek har­ci kedvét, akik szép gólokkal tet­ték emlékezetessé a lelkes hazai szurkolók húsvéti ünnepét. Kiál­lítva: Lója (rúgásért a 49. perc­ben). Jók: Szabó V., Kovács, Nyeste, Farkas R. László István: - Az élmények­ben gazdag hetet sokgólos győze­lemmel sikerült lezárni. V.L. Az SZDSZ a garancia arra hogy, < 3? c 3 7T- megtörténjen a kormányváltás,- megteremtsük a tiszta közéletet,- csökkenjenek az adók,- talpra álljon az egészségügy,- megbecsüljék a diplomásokat,- emelkedjenek a nyugdíjak,- megszűnjön a sorkatonai szolgálat, 7? O- rendbejöjjön a magyar mezőgazdaság. 3 TEGYE MAGÁT SZABADDÁ 3 ÁPRILIS 7-ÉN! Jöjjön el és voksoljon a szavazólap első helyén szereplő Fodor Gábor által vezetett Heves megyei Több mint polgár, ember is! SZDSZ Szabad Demokrata listára. Puskás Ferenc ma 75 éves Labdarúgás Ma ünnepli 75. születésnapját Puskás Ferenc, a magyar labda­rúgás történetének egyik legki­válóbb játékosa, a legendás Aranycsapat kapitánya. Puskás 1927. április 2-án született Kis­pesten, 1942-től a Kispesti AC - 1949-től Bp. Honvéd - labdarú­gója, 1958 és 1967 között a Real Madrid játékosa. Az Aranycsa­pattal olimpiai bajnok az 1952-es helsinki ötkarikás játékokon, ezüstérmes az 1954-es svájci vi­lágbajnokságon. Nyolcvannégy­szer szerepelt a magyar váloga­tottban, amelyben 83 gólt szer­zett. A Real Madriddal 1960-ban BEK-győztes volt. Edzőként Gö­rögországban, Chilében, Egyip­tomban, Szaúd-Arábiában és Pa- raguayban dolgozott. 1993 ápri­lisától júliusáig a magyar váloga- tott szövetségi kapitánya volt, b Ózdi szépségtapasz Teke Szuperliga A 19. forduló eredménye: Ózd - Bélapátfalvi Építők 5:3 (5479:5419) ÉPÍTŐK: Balázs 835 fa, MOL­NÁR CS. 964, TŐSI 919, Molnár L. 859, JUHÁSZ T. 973, Vincze Z. 869. Amikor az első párok után Molnár Csabáék lejöttek a pályá­ról, még 13 fával vezetett a ven­dégcsapat. A remek formában lé­vő Bialaszek György 1011 fás eredményével viszont a folytatás­ban már az ózdiaknál volt az előny. Három jó és három gyen­gébb teljesítmény jellemezte a vendégeket és ez kevésnek bizo­nyult a'legmagasabb osztálytól búcsúzó borsodiak ellen. Ifik: 0:4 (1587:1659). VINCZE P. 803, VINCZE R. 856. NB II. Keleti-csoport A 19. forduló eredményei: Egri Nyomda SE - Kecskemét 5:3 (2916:2873) NYOMDA: MOLNÁR GY. 513 fa, Zsíros 473, TAMASI A. 507, Kádár (Tamasi B.) 449, Balogh (Mester) 455, JÉGER 519. A hazaiaknál első mérkőzését játszott az NB Il-ben a 18 éves Tamasi Balázs, aki egyszerre volt a pályán a jó teljesítményt nyújtó édesapjával. Széchenyi SC Eger - Szolnoki TK 3:5 (2909:2966) SZÉCHENYI: Gulyás 481, BAJ­ZÁT 487, Pál 468, NAGY T. 501, BAKOS 502, Fonád 470. A bentmaradásért küzdő haza­iak a nagy tét miatt idegesen, for­mán kívül játszottak. A vendégek tetszetős játékkal a második pár­ban (Lőrinczi 533, Nagy D. 506) eldöntötték a két pont sorsát, b