Heves Megyei Hírlap, 2001. november (12. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-19 / 269. szám

2001. November 19., hétfő SPORT TÜKÖR 11. OLDAL Tizenhat éves szünet után: Szentesen győzött az Eger! VÍZILABDA Férfi OB I. A 9. forduló eredménye: Kontavill Szentesi VK - ZF Hungária Egri VK 7-8 (1-2, 2-2, 3-2,1-2) Szentes, 600 néző. V.: Szentgyörgyi, Kun. SZENTES: Horváth T. - Berki, Pellei 1, CSÖRGŐ 4, Kiss I. 1, K a m e n c k i j, Szénászky. Cs.: Ju­hász, Szabó N. 1, Dallos. Edző: Ká­dár József. EGER: JÁSZBE­RÉNYI-KISS SZ. 1, HAJÓS 1, SERESS 1. SZABÓ G. 2, Kiss L. 1, CSEH 1. Cs.: Dr. Ancsán, SZA­BOLCSI 1, Veréb, Hegedűs. Edző: Gyulavári Zoltán. Gól - ember­előnyből: 13/4, ill. 9/4. Négyméteres­ből: -, ül. 1/1. Kipontozódott: Kiss L. a 25., Kiss I. a 27. percben. Utoljára 1985. november 30-án nyertek az egriek a szentesiek ott­honában. A I0-9-es győzelem a Lipovics, Áncsán (2), Sike (2), Vincze (1), Gyulavári (1), Búza (2), Vecseri, Madarast összeállítású együtteshez fűződik. Az akkori gár­dából szombat este is medencébe szállt dr. Áncsán András. Gyulavári Zoltán pedig a kispadon ülve érzé­kelhette: nemcsak fogadkozott a csapat az OSC elleni fiaskót követő­en, hanem győzelemre törve, nagy elszántsággal kezdte a telt házas, forró hangulatú vidéki rangadót. Kiss Lajos és Kiss Szabolcs gólja­ival vezetett az EVK, hátul a haza­iak centereivel szemben eredmé­nyesen alkalmazták a zónavédeke­zést Szabóét Sérülése miatt Tóth P. nem tartott a csapattal, így az elején Kiss Sz., a folytatásban dr. Áncsán és Cseh szerepelt felváltva centerként. Jászberényi végig re­mekelt a kapuban, és az emberhát­rányos helyzeteknél jól működött az egri retesz. Egy hét alatt a táma­dójáték is sokat javult, így meg­nyugtató módon, végig a vendé­geknél volt az előny. Az idegesen játszó szentesiek „szaladtak” az eredmény után, ám szerencsére mindig jókor érkezett az egri találat. Sorsdöntő volt, hogy 7-6-os állásnál Szabolcsi előnyből a hálóba bombá­zott, így Csörgő már csak szépíteni tudott. Bravúros győzel­mével bizonyította az EVK, hogy sok­kal többre képes at­tól, mint amit az egri találkozókon nyújtott. A fegyel­mezett csapatjáték­kal előrukkoló ven­dégek megérdemel­ten nyertek a rivális otthonában. Kádár József: - Küzdöttünk, de nagyon rosszul játszottunk. Gyulavári Zoltán: - Jó lenne, ha hazai pályán is tudnánk üyen jól játszani, gratulálok csapatomnak a ritkaságszámba menő sikerhez. B. R. További eredmények: BVSC - Szeged 8-4, Domino-BHSE - Ta­tabánya 24-2, FTC - Kecskemét 12-5, OSC - Vasas 6-11, Domino- BHSE - FTC 11-7. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Honvéd 9 9­135-46 18 2. Vasas 8 7­1 105-43 12 3. BVSC 9 w-V 2 84-66 Í4 4. Szeged 11 6 1 4 95-78 13 6. FTC 9 5 1 3 81-61 11 6.UTE 9 5 1 3 91-68 11 7. Szentes 8 4 1 3 72-63 9 8. OSC 8 4­4 63-66 8 9. Eger 9 4 y 5 61-70 8 10. Szolnok 8 2­6 62-88 4 11. Kecskemét 8 1 1 6 38-95 3 12. KSI 10­1 9 46-110 1 13. Tatadánya a Ili « 8 40-119 0 Szabolcsi Zoltán szerezte az eg­riek mindent eldöntő nyolcadik gólját FOTÓ: PILISY ELEMÉR Esti mese Tősi-módra Teke Férfi Szuperliga A 11. forduló eredménye: D. D. Gáz Pécs - Bélapátfalvi Építők 6:2 (5478:5332) ÉPÍTŐK: MOLNÁR CS. 900 fa, Balázs 872, TŐSI 968, Molnár L. 834, Juhász 851, Vincze Z. 867. Szokatlan időpontban, szom­baton 15 órai kezdettel rendezték a találkozót, ahol a pécsiek kezd­tek jobban, bár Molnár Csaba tel­jesítményére sem lehetett pa­nasz. A 40 fás hátrányt aztán Tősi Pál révén dolgozták le a vendé­gek. A rutinos játékos a mezőny kiemelkedően legjobb eredmé­nyét elérve, 968 fával már a bélapátiakat juttatta 20 fás előny­höz. A hajrában mindkét pécsi dobó túlszárnyalta a 940 fát, így a közepesen teljesítő Juhászéknak nem volt esélyük a pontszerzésre a késő este véget érő küzdelem­ben. Az egységesebben dobó ha­zaiak rászolgáltak a két pontra. Legközelebb december 1-jén a tavalyi bajnok Szeged látogat a Bélkő aljára. Ifik: 4:0 (1626:1589). Kovács L. 800, Vincze P. 789. ■ Megszenvedték, hogy ezt megnyerjék A kétszeri hátrány ellenére még a fordítás is sikerült: Eger - Fát 3-2 (1-2) Zahorecz Krisztián elévülhetetlen érdemeket szerzett az egri győzelemben ARCHÍV FOTÓ: PILISY ELEMÉR Labdarúgás NB I/B Keleti csoport A 17. forduló eredményei: Eger, 300 néző. V.: Saskőy (Er­dős, Horváth G.) EGER: Molnár - Domán, Föld­vári, Horváth T„ Filó (László, a szünetben) - Szarvas, Szabó, Zahorecz, Herold (Kasza, 83.) - Truczka, Horváth Cs. (Máté, 63.). Edző: Szentes Lázár. FÓT: Balázs - Németh, Nagy T., Schwarcz, Rajnay - Hódosi (Gubán, 36.), Felföldi (Jefferson, 77.), Vikukel, Nyikos - Márkus, Morvay (Füle, 56.). Edző: Mészöly Géza A gólok története: a 20. perc­ben közvetett szabadrúgás után, a legurított labdát Nagy T. az eg­ri kapu bal oldalába ívelte, 0-1. A 27. percben Filó-Herold összjáték végén utóbbi jól adott középre és az érkező Truczka a bal sarokba passzolt, 1-1. A 35. percben Nagy T. végzett el szabadrúgást, a kapu elé lőtt labdát Márkus fe­jelte az egri hálóba, 1-2. A 64. percben a fóti kapus bizonyta­lankodását kihasználva Zahorecz közelről továbbított a kapuba, 2-2. A 69. percben Balázs csak a felső lécre tudta ütni a labdát, a kipattanót Zahorecz fejelte a há­lóba, 3-2. Sárga lap: FUó a 18., Földvári a 39., Szarvas a 42., Németh a 45., Felföldi a 48., Rajnay a 70., Hor­váth T. a 90. percben. Szögletarány: 4:4 (1:2) Az egri sérültek közé pénteken a hátvéd Katona iratkozott fel, ezért helyére Domán került, Hor­váth Cs. pedig az ősszel először kezdett. A mérkőzés folyamán az­tán kétszer is cserélni kényszerült sérülés okán a hazai szakvezető. Biztatóan indított az Eger, a Fót gyors kontrákra alapozott. Me­zőnyfölényt harcoltak ki a hazai­ak, a 9. percben Szarvas játszotta magát tisztára, majd bonyolítva dolgát elvesztette a labdát. A 13. percben Márkus került gólhely­zetbe, Molnár jól állta el a szöget, a labda pedig kapu mellé gurult. Két szép akciót is vezettek egy­mást követően az egriek, mégis a vendégek szereztek gólt. Közve­tett szabadrúgás lett a beszéd vé­ge, a volt válogatott Nagy Tibor pedig nagyon eltalálta a sarkot. Szép támadás végén egyenlített az Eger, Truczka ismét megtalálta góllövő cipőjét. Horváth Csaba a kapufa tetejére ívelte a labdát, majd a csúszkálásban újra veze­téshez jutottak a fótiak. Nagy Ti­bor nem vette ismételten célba az egri kaput, csak annak előterét. Ez mindenkit meglepett, így Már­kus gondtalanul fejelhetett. Az egriek hátrányát Horváth Tibor egyenlíthette volna ki, helyezett fejesét azonban egy fóti védő a gólvonalról a mezőnybe fejelte. Már bent láttuk a labdát! Fordulás után a fótiak játszot­tak fölényben. Nyikos növelhette volna leginkább az előnyüket, az egykori hatvani játékos azonban határozatlannak bizonyult. Szemfüles volt viszont Zahorecz, aki öt perc alatt két gólt szerzett. Nyüt lett a meccs, mindkét csapat újabb gól elérésére összpontosí­tott, de maradt az eredmény. Truczka a 91. percben került nagy helyzetbe, a kapus és egy védő azonban közös erővel tisztázott előle. Egy jól játszó Fótot győzött le az Eger, mert remekül küzdött. A tel­jes siker egyben azt jelenti, hogy megszakadt az augusztus 25-e óta tartó hazai nyeretlenségi sorozat. Egyénileg Molnárnak nem sok dolga volt, a góloknál azonban in­kább csak statisztált. Földvári majdnem ráfizetett arra, hogy túl­fűtötté magát, Horváth T. ismét kitűnően rombolt. Szabó haszno­san gyűjtötte a labdákat, Zahorecz döntő érdemeket szer­zett a sikerben. Truczka sokat változtatta a helyét, többször ke­rült jó helyzetbe. A cserék közül Máté frissességével nagy haszná­ra volt a csapatnak. Szentes Lázár: - Fogcsikorgató küzdelem, görcsös játék, de győ­zelem. Mészöly Géza: - Különösen fáj­dalmas ez a vereség, mert rossz helyzetkihasználással mi állítot­tuk talpra az ellenfelet. FESZTBAUM BÉLA További eredmények: Kecske­mét - Csepel 1-5 (1-2), Monor - Diósgyőr 3-1 (2-0), ESMTK - Nyíregyháza 1-2 (0-1), BKV Elő­re - Szolnok 0-2 (0-1), REAC - Békéscsaba 1-2 (0-0). A békéscsabaiak autóbusza Kecskemét határában karambolo­zott, személyi sérülés nem tör­tént. A játékosok ezután taxival utaztak Budapestre, s a mérkőzés egy órával később kezdődött. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 17 10 5 2 40-19 35 2. REAC 17 8 5 4 35-19 29 3. Szolnok 17 7 5 5 29-22 26 4. Nyéregytiáza 17 8 2 7 35-30 26 5. Eger 17 7 5 5 28-30 26 6. Csepel 17 7 4 6 37-32 25 7 Diósgyőr 17 7 3 7 25-21 24 8. BKV Előre 17 6 4 7 31-32 22 9. Fót 17 5 6 6 24-30 21 10. Kecskemét 17 5 5 7 30-36 20 11. Mow 17 5 1 11 25-49 16 12. ESMTK 17 2 5 10 2645 11 A 18. forduló párosítása. No­vember 24., szombat, 13.00: Békés­csaba - Eger, Diósgyőr - Kecskemét, Szolnok - Monor, Nyíregyháza - REAC. Vasárnap, 13.00: Csepel - ESMTK, Fót-BKV Előre. Gyenge védekezés, passzív támadójáték Kézilabda Férfi NBI/B Kelet A 9. forduló eredménye: Tiszavasvári SE - Gyöngyösi Főiskola KK 27:21 (13:9) Tiszavasvári, 250 néző. V.: Solymosi, Sziklai. GYÖNGYÖS: Varga - Juhász, Vass 4, Kocsis 1, KOVÁCS P. 10, Hodosi 1, Nigrinyi 2. Cs.: Józsa (kapus), Kiss J. 2, Nagy A., Novák T. 1. Edző: Berendi Antal. Kiállítások: 12,'ill. 6 perc, * Hétméteresek: -, ül. 4/4.0 A péntek esti (lapzártánk után befejeződött) mérkőzésen már nem lépett pályára a gyöngyösi­eknél Bagdi Gábor, aki elfogadta a tiszaföldváriak ajánlatát és átiga­zolt a jobb anyagi feltételeket kínáló, tavaly még NB f-es gárdához. Erre azért nyílt lehető­sége a legutóbb az Ózdi KC-nek hat gólt dobó játékos­nak, mert nem rendelkezett szer­ződéssel. Koráb­ban Berkó, Nagy és Pereverzia is ha­sonló okok miatt távozott, de remél­hetőleg Bagdi esete végre már keüően intő példa lesz a mátraal­jaiaknak, mert ellenkező esetben további értékeiket veszíthetik, nem beszélve arról, hogy vetély­Tiszavasvárlban Berendi Antal edző nem lehetett elégedett játé­kosai teljesítményével társaik pedig sorra erősödnek a gyön­gyösiekkel... Az átigazolt já­tékos miatt Berendi-mestemek védekezésben át­szervezett csapa­tot kellett szerepel­tetni, és ez jelentő­sen kihatott az eredmény alakulá­sára. Igaz ugyan, hogy a 25. percig nem tudtak ko­moly előnyhöz jut­ni a vasváriak, de egy kivételtől eltekintve (6:5 után 8:7-re fordítottak a gyöngyösiek), végig vezettek. A félidő hajrájá­ban aztán némüeg meglépett a hazai gárda, és a csapatok közötti különbség a második játékrész­ben sem csökkent. A főiskolások felforgatott hátsó alakzata többször is elkerülhető gólt kapott, míg a támadások be­fejezésénél a gyöngyösi átlövők meglehetősen passzívnak bizo­nyultak. Sok jóm ezek után nem is lehetett számítani, és ez a vég­eredményben meg is mutatkozott. A vendégek egy olyan csapattól szenvedtek vereséget, amely - egé­szen péntekig - mindössze két győzelemmel rendelkezett. Berendi Antal: - Gyenge játék­kal megérdemelt vereséget szen­vedtünk, sokkal többet vártam a két átlövőnktől. * Az őszi zárást jelentő mérkőzé­sét szerdán 18 órától Kecskeméten játssza a gyöngyösi csapat. ■ Szeretné fejleszteni vállalkozását? Kapcsolódjon a PHARE 2000 PROGRAMHOZ! VISSZA NEM TÉRÍTENDŐ TÁMOGATÁS-AZ ÉSZAK-MAGYARORSZÁGI BEJEGYZETT SZÉKHELLYEL, AZ ÉSZAK-MAGYARORSZÁGI RÉGIÓBAN­EGYÜTTMŰKÖDŐ VÁLLALKOZÁSOKNAK. • Legkisebb támogatási összeg (25.000 EURO) 6.25 millió forint • Legnagyobb támogatási összeg (200.000 EURO) 50 millió forint Tervezzen - pályázzon - fejlesszen! Akár 50 millió forint vissza nem térítendő támogatáshoz juthat és fejlesztheti vállalkozását! TÁMOGATHATÓ TEVÉKENYSÉGEK/ 2 VAGY TÖBB VÁLLALKOZÁS EGYÜTTMŰKÖDÉSE ESETÉN: > üzleti infrastruktúra fejlesztése > eszközök és szolgáltatások közös beszerzése > Know-how transzfer, szabadalmak > minőségbiztosítási rendszerek MYA lÚl/KAT MEGYEI VÁLLALKOZÓI KÖZPONT A PHARE 2000 KKV program megvalósításának részleteiről érdeklődjön a Heves Megyei Vállalkozás- és Területfejlesztési Alapítványnál. Heves Megyei Vállalkozás- és Területfejlesztési Alapítvány Kontakt személy: Bodnár Tibor 3300 Eger, Dobó tér 6/a. Tel.: 36/410-724 * P ni »II- Soilnfllhmirlr Imi emihhl miuwiiiiivn.iiu HEVES HÍRLAP Amennyiben november 15. és december 31. között fekete-fehér hirdetési árainkból!! (színes hirdetések felára'20%) * nxesi a Heves Megyei Hírlapban, és ebből 1 alkalom december 8-án a Karácsonyi Magazinban, és 1 alkalom 31-én az év végi jókívánságokban, HEVESTHÍRLAP az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/513-600, szerkesztőségi telefax: 36/513-605 Hirdetési telefon: 36/513-628, telefax: 36/513-630 E-Mail dm: hmhiriap@axels.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Szemere Bertalan u. 2. Telefon: 06^46/329-300. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger. Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/513-600, fax: 36/513-605), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/tax: 37/311-697, tel: 37/301-564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23 , tel/fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: K&H 10403507-35017327-00000000. valamint megrendettiető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 995 Ft negyedévre 2965 Ft fél évre 5970 Ft egy évre 11940 Ft. Az árus példányok ára: 56 Ft Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/513-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Eiőálítja az Egri Nyomda Kit Eger. Vincefiériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypáiyázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Springer-Magyarország Kft. Harlequin Magyarország Kft, Hungaropress Sajtóterjesztő Kft) előfizetéses megrendelésót teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásara felhívjuk rendszerrel készült figyelmüket. Az újsága * • • • • •• •panda A A ^AATESZ