Heves Megyei Hírlap, 2001. október (12. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-08 / 235. szám

12. OLDAL SPORT TÜKÖR 2001. Október 8., hétfő | A helytállás tisztes volt Itália ragyoghat, mi Vereséggel búcsúzott a világ- bajnoki selejtező sorozattól a magyar válogatott, mely Olaszországban kapott ki 1-0-ra. A mieink az ötfős cso­port 4. helyén végeztek. Labdarúgás Géllei Imre, a magyar válogatott megbízott szövetségi kapitánya szerint csapatának nem kell szé­gyenkeznie a vereség miatt. - A játékosok odaadóan, szervezet­ten küzdöttek, mindenki igyeke­zett a legtöbbet kihozni magából - mondta a szakvezető. - Ezúttal nagyon egységesek voltunk és ezzel csökkentettük a két csapat közötti tudáskülönbséget. Ha ezt a teljesítményt sikerül állandósí­tani, akkor nem maradnak el a jó eredmények sem. Giovanni Trapattoni, olasz szövetségi kapitány: - Dicséretet érdemelnek a játékosok, ismét sok áldozatot hoztak a sikerért. A mérkőzés sorsát Del Piero (a labdával) szabadrúgásgólja döntötte el FOTÓ: EUROPRESS/EPA Négy vagy öt nagy helyzetünk volt, pedig szenvedtünk a talál­kozó során. Nagyszerű ered­ménynek tartom, hogy veretle­nül harcoltuk ki a továbbjutást. szépen búcsúztunk Jegyzőkönyv Olaszország - Magyarország 1-0 (1-0J Parma, 20.545 néző. V.: Gonzalez Chavez (paraguayi). Gólszerző: Del Piero (45.). Sárga lap: Sebők (21.), Lisz­tes (57.). OLASZORSZÁG: Buffon - Cannavaro, Materazzi, Maldini - Zambrotta (Di Livio, 79.), Tommasi, Albertini (Luigi Di Biagio, 73.), Coco - Totti - Del Piero (Gattuso, 58.), F. Inzaghi. Szövetségi kapitány: Giovanni Trapattoni. MAGYARORSZÁG: Király - Bodnár, Kuttor, Juhár, Mátyus - Pető T„ Sebők V., Miriuta (Lisz­tes, 55.), Dárdai - Tököli (Egressy, 78.), Kabát (Ferenczi, 66.). Megbízott szövetségi kapi­tány: Gellei Imre. A 8. csoport további eredmé­nye: Románia - Grúzia 1-1 (0-0). G.: Gh. Popescu (88.), ill. Iasvili (54.) A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Olaszország 8 6 2­16-3 20 2. Románia 8 5 1 2 10-7 16 3. Grúzia 8 3 1 4 12-12 10 4. MAGYARORSZÁG 8 2 2 4 14-13 8 5. Litvánia 8­2 6 3-20 2 A címvédő Franciaország és a rendező Koreai Köztársaság, illet­ve Japán mellett eddig a követke­ző válogatottak kvalifikálták ma­gukat a labdarúgó vb-re: Kame­run, Nigéria, Szenegál, Tunézia, Dél-afrikai Köztársaság, Lengyel- ország, Svédország, Spanyolor­szág, Oroszország, Anglia, Horvát­ország, Portugália, Dánia, Olasz­ország, Argentína, Costa Rica Az európai pótselejtezők páro­sítása: Belgium - Csehország, Ukrajna - Németország, Szlové­nia - Románia, Izrael vagy Auszt­ria^ Törökország^^ _■ Elmulasztott győzelmi lehetőség Két kontrával vitték el a három pontot a vendégek: Eger - Csepel 0-2 (0-0) NB I/B Keleti csoport A 11. forduló eredményei: Eger, 600 néző. V.: Kormos (Némethi, Nagypál). EGER: Molnár - Katona, Föld­vári, Horváth T., Vidakovics (He­rold, 72.) - Szabó, Máté, Filó - Nagy G., Truczka (László (58.), Szarvas. Edző: Szentes Lázár. CSEPEL: Kovács - Hegedűs - Mogyorósi, Ughy, Szigeti - Radnics (52.), Várszegi (Weisz, 66.), Vejmola, Papp - Lukács (Bubcsó, 90.), Zsolnai. Edző: Détári Lajos. A gólok története: a 88. perc­ben a középpályán meglóduló Weisz adott a jobb oldalon felfutó Papp elé, aki 14 méterről, Molnár lábait érintve lőtt a jobb alsó sa­rokba, 0-1. A 93. percben gyors csepeli ellentámadás végén Zsol­nai labdáját ismét Papp értékesí­tette, 0-2. Sárga lap: Radnics a 49., Szar­vas a 83., Kun a 85. percben. Szögletarány: 5:2 (4:0). Szinte csak a csepeliek térfelén folyt a játék az első félidőben, a Monoron bevált háromcsatáros rendszerben felálló egriek irányí­tották a játékot. Az első helyzetre a 21. percig kellett várni, ekkor Truczka ugratta ki Szarvast, aki Kovács kapus mellett is elhúzta a labdát, de kisodródva a bal kapu­fát találta el. Tíz perc múlva ismét Szarvas előtt adódott lehetőség, ám ezúttal a csepeliek kapusa há­rított. Az óriási mezőnyfölény mellett csak a gól hiányzott Filóék játékából, főként azért, mert mind­három hazai csatár szűk területen, középen erőltette a támadásokat. A szünet utáni első tíz percben megélénkült a játék, Lukács két percen belül kétszer is gólt ígérő­én próbálkozott, mindkétszer a kapufa hárított. Az 53. percben A mérkőzést követően Szentes Lázár (balról) gratulációját Détári Lajos fogadhatta FOTÓ: PILISY ELEMÉR Nagy G. villant meg két szép csel után, azonban 10 méterről ballal a felső lécre bombázott. Hullám­zott a játék, a 80. percben László beadását Szarvas senkitől sem za­vartatva 3 méterről mellé fejelte. A meddő egri próbálkozások után a hajrá perceiben az egyre maga­biztosabb csepeliek csatára, az addig észrevétlenül játszó Papp egyedül maradt a jobbösszekötő helyén és ő nem is hibázott. Min­dent egy lapra téve kitámadott a hazai csapat, egyenlítés helyett azonban a hosszabbítás utolsó percében Papp használta ki az újabb kínálkozó lehetőségét. Az ősszel első alkalommal gól­képtelen egriek biztató kezdés után fokozatosan vesztették el reménye­iket, a csepeliek viszont óriásit ja­vultak és jó hajrájuknak köszönhe­tően három ponttal távoztak. Egyénileg Molnárnak nem sok dolga akadt, a gólokról nem tehe­tett. A védelemben Horváth T. volt a legmeggyőzőbb, mellette Földvári játszott megbízhatóan, Katona olykor bátran vállalkozott előretörésre, míg Vidakovics elég­gé visszafogottan futballozott. A középpályások közül Szabó jó kezdés után elszürkült, Máté és Filó nem tudta hatékonyan segíte­ni a támadásokat. A csatártrióból Szarvas és Nagy G. is eldönthette volna a meccset, ám a befejezé­sekbe hiba csúszott. Truczkának ezúttal kevés helyzete akadt. Szentes Lázár: - A kapufák és a kihagyott helyzetek mérkőzésén sajnos nem mi szereztük a gólokat. Détári Lajos: - Nagy küzdelem­ben sikerült egy jó Eger ellen nyerni. Döntő volt, hogy kapott gól nélkül megúsztuk az első fél­időt, szünet után pedig megtalál­tuk a hazai taktika ellenszerét. (BAJZÁT) További eredmények: REAC - Fót 1-1 (0-0), Békéscsaba - Szol­nok 2-2 (0-2), Nyíregyháza - Di­ósgyőr 0-2 (0-1), Kecskemét - Monor 2-4 (1-3), ESMTK - BKV Előre 0-4 (0-1). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 11 7 3 1 28-12 24 2. BKV Előre 11 6 2 3 27-19 20 3. Csepel 11 5 2 4 24-24 17 4. Eger 11 5 2 4 19-22 17 5. REAC 11 4 4 3 2813 16 6. Nyíregyháza 11 5 1 5 24-21 16 7. Diósgyőr­11 5 1 5 17-14 16 8. Fót 11 4 3 4 2824 15 9. Szolnok 11 3 4 4 1818 13 10. Kecskemét 11 3 3 5 23-26 12 11. Monor 11 3 1 7 1831 10 12. ESMTK . 11 1 4 6 1829 7 A 12. forduló párosítása. Ok­tóber 13, szombat, 14.00: Eger - Kecskemét. Szombat, 15.00: Bé­késcsaba - Fót, Nyíregyháza - Szolnok. Vasárnap, 15.00: REAC - BKV Előre, Csepel - Diósgyőr, ESMTK - Monor. ■ A részletekre»! és a további készülékajánlatokról érdeklődj területi képviseletünkön (Eger. Sándor Imre dr. utca 4.) vagy a hozzád legközelebbi hivatalos viszonteladónknál! * Amennyiben aktiválás után 180 napon belül ismét feltöltöd egyenlegedet, 24 órán belül plusz bruttó 3 200 Ft-ot töltünk fel rá. Sőt, ezt a ked­vezményt két alkalommal is igénybe veheted, tehát összességében 10 000 Ft lebeszélhetóséghez juthatsz! A készülék csak Pariival GSM SIM-kártyával használható. Pannon GSM nonstop ügyfélszolgálat: 06 20 920 0200. www.fianRongsm.hu PANNON QSM Mindig van mit megbeszélni! Pannon Praktikum csomag + Nokia 3310 bruttó 36 300 Ft Ebből bruttó IO OQO Ft lebeszélhető!* Ajártatónk. POOL október B-tól az akoós készlet erejéig érvényes. Ne legyen babonás! Töltse velünk a gyöngyösi Mátra Művelődési Központban AZ OKTÓBER -ÁT! S hogy mit kínálunk az Ön és családja számára? 10-től 12-ig a Babszemjankó Gyermekszínház szórakoztatja a kicsinyeket. Színre lép a Hírlap Manó, vár a Papírvár, a sok-sok játékos vetélkedő, a játszóház. 10-től 18-ig a legújabb számítógépes játékok kipróbálására nyílik mód a Travelbox Hungária Kft. és a Professional Computer jóvoltából. Vodafone mobil-bemutató, valamint SMS-buli a Radír GSM-mel. Könyv- és CD-bemutató a Pallas Könyvesbolt segítségével. 16 órától sajtóklub: Vajon mi a véleménye Szabó Gyulának, Gyöngyös polgármesterének a Heves Megyei Hírlapról? Kiderül a helyszínen. És Önnek? Tegye fel kérdéseit, mondja el észrevételeit az újság szerkesztőinek. 18 órakor a Hírlap ajándékaként a Gyöngyösi játékszín bemutatja a Charley nénje című zenés darabot. Valamennyi programunk INGYENES! A helyszínen kedvezményes előfizetési, hirdetési lehetó'ségek is várják. És még nincs vége... A sajtóklubban sorsolunk ki gyöngyösi Hírlap-előfizetőink között (ebben mind a régi, mind a helyszínen előfizető olvasónk részt vesz) 3 darab Motorola mobil- telefont, a hozzá tartozó VitaMAX csomaggal. Ne feledje tehát október lj-át! Sok szeretettel várja Önt és családját a HEVESM|HIRLAP