Heves Megyei Hírlap, 2001. május (12. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-14 / 111. szám

10. OLDAL 2001. Május 14., hétfő SPORT TÜKÖR Besenyőtelki és hevesi négytalálatos Labdarúgás NBIII., Mátra-csoport A 15. forduló eredményei: Egerszalók - Heves 2-4 (0-3) Egerszalók, 500 néző. V.: Ka­tona. EGERSZALÓK: Nagy P. - Kele­men, Csontos M., Somogyvári - Háklár, Szabó B. (Mészáros), Szabó L, Blaga, Klátyik - Bercsé­nyi, Bata. Edző. Székely Károly. HEVES: Éles - Somodi, Ötvös, Tari, Horváth - Kovács Cs., Bo­csi, Besenyei Zs., Sági - Lóié (Ducsai), Pusoma (Vágó). Edző: Balázs Tihamér. Kovács Csaba három gólt rúgott az egerszalókiaknak fotó: pilisy A gólok története: a 10. perc­ben Pusoma beadására Kovács Cs. érkezett és 10 méterről a léc alá lőtt, 0-1. A 19. percben egy védőkről lepattanó labdát Besenyei Zs. 17 méterről kapás­ból a bal felső sarokba bombázta, 0-2. A 33. percben a rosszul ki­mozduló kapust megelőzve Ko­vács Cs. öt méterről az üres kapu­ba fejelt, 0-3. A 49. percben Nagy P röviden passzolt, Lóié elcsípte a labdát, középre adott és Kovács Cs. a védők asszisztálása mellett a jobb sarokba helyezett, 0-4. Az 59. percben Somogyvári lövés­szerű átadását Szabó L. közelről fejelte a hálóba, 1-4. A 69. perc­ben Csontos M. 20 méteres sza­badrúgásból állította be a vég­eredményt, 2-4. Az első félidőben eldőlt a talál­kozó, a jól játszó hevesiek állva hagyták a gyenge napot kifogó hazaiakat. Szünet után vissza­esett a játék színvonala és a sza- lókiaknak sikerült szépíteni. Jók: Szabó L, ill. Kovács Cs. (a me­zőny legjobbja), Tari, Lóié, Pusoma, Ötvös. Székely Károly: - Az előmérkő- zésen a gyerekek megmutatták, hogyan kell játszani, a hevesiek pedig, hogyan kell küzdeni. Balázs Tihamér: - Ma bebizo­nyítottuk, hogy nem vagyunk gyengébbek mint a többiek. (bajzát) Besenyőtelek - Gödöllő 4-0 (2-0) Besenyőtelek, 200 néző. V.: Kerékgyártó. BESENYŐTELEK: Tóth B. - Nagy E. (Baranyai) - Rácz, Vass - Henninger (Bódi), Oláh, Ferencz, Mirkóczki (Baranyi), Ágó - Penti, Rézműves. Játékos-edző: Nagy Endre. A gólok története: a 22. perc­ben Ferencz ugratta ki a lesre ját­szó védők közül Oláht, aki ráve­zette a kapusra a labdát és 8 mé­terről a hálóba lőtt, 1-0. A 45. percben Oláh beadását az ellen­kező oldalon érkező Penti vissza­adta Rézműves elé, aki 6 méterről nem hibázott, 2-0. A 63. percben Oláh futott el lendületesen a jobb oldalon, belőtt labdáját a mente­ni igyekvő Somodi saját kapujába bombázta, öngól, 3-0. A 86. perc­ben Ágó bal oldali beadását Réz­műves 5 méterről fejelte a hálóba, 4-0. A több helyzetet kialakító Bese­nyőtelek győzelme egy percig sem forgott veszélyben, így teljesen megérdemelt a hazai siker. Jók: Ferencz, Henninger, Rézműves, Oláh. Nagy Endre: - Közepes teljesít­ménnyel, magabiztos győzelmet arattunk. Ismét gratulálok csapa­tomnak. (Igor) GYAK-Ytong - Tápiószecső 0-2 (0-0) Gyöngyös, 300 néző. V.: Herbály. GYAK: Labancz - Vernyik, Szatmári (Szerdahelyi), Szilágyi, Karsai - Juhász, Csomós, Szekré­nyes - Tóth Z., Bakondi (Nagy G.), Tóth A. Edző: Majzik Zoltán. A gólok története: az 57. perc­ben a menteni akaró Szilágyi el­csúszott, Grezsák pedig a jobb al­só sarokba lőtt, 0-1. A 67. perc­ben Grezsák jobb oldali beadását Szász fejelte a hálóba, 0-2. Változatos, jó színvonalú mér­kőzést játszott a két csapat. A vendégek rutinosabb játékosaik­nak köszönhetik a győzelmet. Jók: Labancz, Juhász. Majzik Zoltán: - Egy jó csapat ellen szakadt meg veretlenségi sorozatunk. Halmóczki Ferenc További eredmények: St. Öblös- Dunakeszi 0-0, Karancslapujtő- Soroksár 1-2, Kazincbarcika - Tápiószentmárton 7-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Soroksár 15 10 3 2 25-9 38 2. Tápiószecső 15 9 4 2 35-14 37 3. Kazincbarcika 15 9 1 5 31-16 29 4. Besenyőtelek 15 7 3 5 22-17 27 5. Tápiószentmárton 15 7 2 6 20-28 27 6. Dunakeszi 15 7 4 4 33-28 26 7. St. Öblös 15 4 7 4 19-21 21 8. Gyöngyösi AK 14 4 5 5 14-16 21 9. Egerszalók 14 4 3 7 20-18 18 10. Heves 15 3 4 8 18-25 18 11. Gödöllő 15 2 3 10 16-39 15 12. Karancslapujtő 15 2 3 10 13-35 11 Megjegyzés: a 13. fordulóból elhalasztott Egerszalók - Gyön­gyösi AK mérkőzést május 16-án (szerdán) 17 órától rendezik. A 16. forduló párosítása. Május 19., szombat, 17: Soroksár - St. Öb­lös, Heves - Gyöngyösi AK, Tápiószecső - Kazincbarcika. Vasár­nap, 17: Tápiószentmárton - Bese­nyőtelek, Gödöllő - Karancslapujtő, Dunakeszi - Egerszalók. Risztov legyőzte Klocskovát _____________Úszás_____________ Ö t győzelemmel fejezték be a magyar úszók szereplésüket az athéni Akropolisz Kupa nemzet­közi versenyen. Különösen érté­kes Risztov Éva sikere 200 m-es pillangó a vegyesúszás kétszeres olimpiai bajnoka, az ukrán Klocskova ellen. Kovács Ágnes nem indult fő számában, 200 m mellen, távollétében a 16 éves Re­ményi biztató idővel lett első. A magyarok taroltak a külön­féle összesítésekben: az egész csapat, s külön a női együttes is első lett, a férfiak a 3. helyen vé­geztek. Egyénileg Risztov Éva bi­zonyult a legeredményesebbnek, a férfiak között a holland szuper­sztár, Hoogenband végzett az élen Bodrogi Viktor előtt. A legsi­keresebb edző címet Túri György érdemelte ki. A magyarok helyezései, férfiak 100 m mell: 1. Güttler 1:03.76 p. 200 m hát: 1. Bodrogi 2:00.58, 2. Cseh 2:06.27. 50 m mell: 2. Güttler 29.29.50 m hát: 1. Bodro­gi 26.23. 100 m hát: 1. Bodrogi 56.80. Nők, 100 m mell: 1. Kovács Á. 1:10.22. 200 m mell: 1. Reményi 2:31.93. 100 m hát: 3. Szepesi 1:05.31. 200 m pillangó: 1. Risztov 2:10.91, 2. Klocskova 2:11.02. 4x50 m vegyesváltó: 1. Magyarország (Szepesi, Kovács Á., Risztov, Licspei) 1:59.49. Sovány döntetlen idegenben A sereghajtó otthonában: Makó - Eger 0-0 Labdarúgás NB IL, Szabolcs Gabona-csoport A 15. forduló eredményei: Makó, 600 néző. V.: Veres (Fa­lusi, Szalai). MAKÓ: Irsevics - Magyar, Görög, Dálnoki, Kiss - Bagi, Kondacs (Gyenes), Sümeghy (Balázs), Klucsó (Papp) - Var­ga, Hadár. Edző: Kolozsvári Já­nos. EGER: Molnár - Katona, Máté, Horváth T., Sánta (Martis) - Sza­mosi (Czipf), Csató, Horváth Cs., Nagy Sz. - Ördög, Truczka. Edző: Szentes Lázár. Sárga lap: Hadár, Sümegi, Dálnoki, ill. Horváth Cs., Sánta, Czipf, Katona. 13. perc: Varga a kapussal szemben vezette a labdát, de nagy helyzetben fölé emelt. 23. perc: Varga közeli lövését Molnár védte. 46. perc: Csató ugratta ki Czipfet, aki nagy helyzetben a ka­pus kezébe rúgta a labdát. 50. perc: Nagy Sz. futtából, 20 méterről a felső kapufát találta el. 79. perc: Jobb oldali beadását követően Krucsó 5 méterről tisz­tán rúghatta kapura a labdát, de Molnár nagy bravúrral hárított. Szentes Lázár joggal volt elégedetlen játékosai teljesítményével fotó pilisy 83. perc: Ördög beadását Truczka tiszta helyzetben fölé fejelte. Az első félidőben mezőny fö­lényben játszó Makó rengeteg helyzetet dolgozott ki, de Molnár kapus bravúrjainak köszönhető­en nem tudott kapuba találni a hazai együttes. A második félidő­ben szerkezeti átalakítások követ­keztében feljavult az Eger játéka. A vendégcsapatnak is egyre több helyzete akadt, de a nagyon fon­tos mérkőzésen ezúttal nem sike­rült kicsikarni a győzelmet. Jók: Varga, Görög, Bagi, ill. Molnár R. Kobzsvári János: - Nem lát­szott meg a két csapat közötti he­lyezéskülönbség, kis szerencsé­vel nyerhettünk volna. Szentes Lázár: - Még a sereg­hajtóval szemben is kevés a 45 perces elfogadható játék. ENDRE LÁSZLÓ További eredmények: Jászbe­rény - Diósgyőr 0-1, Mátészalka - Abony 3-0, Orosháza - Gyula 2- 1, Demecser - Baktalórántháza 3- 2. Tiszaújváros szabadnapos volt. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Demecser 14 7 4 3 22-12 25 2. Eger 14 7 4 3 21-11 25 3. Diósgyőr 13 7 4 2 18-12 25 4. Orosháza 14 7 2 5 25-19 23 5. Mátészalka 14 6 5 3 20-18 23 6. Gyula 13 6 3 4 19-16 21 7. Jászberény 14 5 3 6 22-12 18 8. Bakt .háza 13 5 1 7 17-21 16 9. Tiszaújváros 13 4 3 6 16-15 15 10.Abony 14 2 2 10 12-38 8 11. Makó 13 1 4 8 8-24 7 Megjegyzés: Kisvárda csapatát kizárták. A 15. forduló párosítása. Má­jus 19., szombat, 17: Eger - Tiszaújváros, Baktalórántháza - Mátészalka, DVTK - Orosháza, Abony - Makó. Vasárnap, 17: Gyula - Demecser. Szabadnapos: Jászberény. ___________________■ K upadöntőben az egri nők Labdarúgás Eger - Pepita Sárkányok 0-0 (11-esekkel: 3-2) Női Magyar Kupa elődöntő visz- szavágó mérkőzés, Eger, Felső­városi sporttelep, 100 néző. V.: Kalicz. EGER: Szvorda - Fekete - Dudásné, Mező, Kiss G. - Mag­da, Kovács A., Szabó I., Kiss T. - Dalka, Nagypál. Játékos-edző: Fekete Judit. Azzal, hogy az elődöntő el­ső mérkőzésén 3-3-as döntet­lent ért el, az egri csapat nagy lépést tett a döntő felé. A teg­napi egri visszavágón ugyan nem sikerült gólt szerezni Kisséknek, bár az izgalmas ta­lálkozón helyzetük akadt bő­ven. Miután lehetőségeivel egyik gárda sem tudott élni, 11-es rúgásokra került sor, ahol a mieink céloztak ponto­sabban, és ezzel (1997 után másodszor) bejutottak a Ma­gyar Kupa döntőjébe. A finálé­ra június 20-án az Üllői úton kerül sor, ahol a Szombathelyt (ugyancsak büntetőkkel) bú­csúztató Rénova csapata lesz az Eger ellenfele. A teljesítmé­nyért valamennyi hazai játé­kost dicséret illeti. Fekete Judit: - Nagyon boldogok vagyunk, úgy érzem megérdemel- ten jutottunk a döntőbe.n ______■ A novajiak győztek és léptek Labdarúgás A megyei I. osztályú bajnokság 25. fordulójának mérkőzéseiről a következőket jelentették tudósító­ink: Sarud - Felsőtárkány 2-3 (1-3) Sarud, 150 néző. V.: Domoszlai J. Sarud: Onder - Csata I., Hor­váth, Szabó, Óceán - Tar (Balázs), Tóth, Kulics, Csala A. - Ulmann, Harmati (Mihály). Edző: Varga István. Felsőtárkány: Kormos - Fülep (Bajzát P.), Gál, Novák T. - Linkecs, Bajzát R., Bajkó, Feny­ves, Novák Z. - Bódi, Bukrán. Já­tékos-edző: Buktán Csaba. Küzdelmes, színvonalas és jó iramú mérkőzésen, első félidei jobb játékával megérdemelten győzött a vendégcsapat. G.: Csala I., Horváth, ill. Bukrán, Novák Z., Szabó (öngól). Jók: az egész ha­zai csapat, ill. Gál, Novák T„ Novák Z„ Linkecs. Ifik: 0-3. Varga István: - Második félidei játékunk alapján csak egy öngól­lal maradtunk alul. Bukrán Csaba: - Biztos vezeté­sünk után nagyon sok helyzetet hagytunk ki, ami a szünet után szoros eredményhez vezetett. Kiss Éva FC Hatvan - Petőfibánya 1-3 (0-2) Hatvan, 200 néző. V.: Tolnai. Hatvan: Ajpek - Tóth R, Králik L, Strausz (Molnár) Csuvikovszky, Prohászka, Bosánszki, Szentgyörgyi (Urbán), Kuti (Szántó) - Nagy, Kállai. Edző: Gohér János. Petőfibánya: Juhász Karóczkai (Koren), Kurucz, Valkó, Szabó - Králik T„ Fekete V., Fekete T., Simon (Nagy) - Lénáit, Hajdú (Parádi). Edző: Pásztor István. Változatos mérkőzésen a hely­zetkihasználás döntött. A vendé­gek 11-es góljára kihagyott bünte­tővel válaszoltak a hazaiak. G.: Szántó, ill. Fekete V., Králik T., Fekete T. Jók: Králik L, Tóth R, ill. Juhász, Valkó, Králik T. Ifik: 2-1. Gohér János: - Már a 11-est sem tudjuk értékesíteni, de azért nem adjuk fel. Pásztor István: - Nagy iramú mérkőzésen megérdemelten nyertünk. G. J. Tarnaörs - Novaj 1-2 (0-1) Tarnaörs, 300 néző. V.: Szabó S. Tarnaörs: Sánta - Szabó, Peredi R. (Reikort), Mága, Csömör P. - Peredi T„ Csömör A., Lőcsei 1. (Banya), Pető - Lőcsei J. (Vavrek), Varga. Edző: Pócs Tamás. Novaj: Zsíros - Domán (Deme­ter), Erdélyi, Tóth, Barta - Kiss, Sumi, Hajdú, Szabó R. - Horváth (Szabó Z.), Szőke (Vitányi). Játé­kos-edző: Kormos Imre. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zaiak a jobbnál jobb lehetősége­ket is elhibázták, így nem lehet rangadót nyerni. G.: Csömör A., ill. Kiss, Horváth. Jók: Csömör A., Lőcsei J., ill. az egész vendégcsa­pat. Ifik: elmaradt. Pócs Tamás: - A mérkőzés nagy részén az történt, amit sze­rettünk volna, de fél tucat gól­helyzetet egy rangadón nem lehet büntetlenül kihagyni. Kormos Imre: - A mérkőzés előtt megbeszélteket tökéletesen betartotta a csapat. Bodonyi József Füzesabony - Bélapátfalva 1-0 (1-0) Füzesabony, 100 néző. V.: Kiss T. Füzesabony: Perge (Kasza D.) - Bőgős, Polgár, Tamasi, Kasza S. - Bognár, Kovács R. (Bozsik), Pusoma, Nagy - Mencsik (Kémen), Póka. Játékos-edző: Bakos Tibor. Bélapátfalva: Veres - Törő, Horváth, Orosz, Ipacs - Lehnert, Mikó P, Miskolczi, Szamosi - Ba­lázs, Mikó A. Játékos-edző: Hor­váth Tamás. Kihagyott helyzetek mérkőzé­sén a hazai csapat egyet értékesí­tett lehetőségei közül. G.: Póka. Jók: Kasza D., Kasza S„ Pusoma, ill. Veres, Ipacs, Törő. Ifik: 4-2. Bakos Tibor: - Nem mindig a jobban játszó csapat nyer. Horváth Tamás: - Reálisan há­rom góllal jobbak voltunk, de 15 helyzet egy gólhoz is kevés volt. Perge András Gyöngyöshalász - Szihalom 1-1 (0-0) Gyöngyöshalász, 200 néző. V.: Jancsó. Gy.halász: Horváth - Szabó, Varga, Marázi, Tóth - Ferencz (Márkus), Marsi, Nagy Gy. G., Friez (Hudák) - Incze, Molnár. Edző: Szabó Gyula. Szihalom: Járdán - Dávid, Fa­zekas, Barna, Kiss - Vincze, Sasvári, Németh, Takács - Popovics, Bóta. Edző: Pázmándi Gáspár. Kiegyenlített első félidő után felforrósodott a hangulat. A kiállí­tást követően nehezen tartották otthon az egy pontot a hazaiak. G.: Incze, ill. Sasvári (11-esből). Kiállítva: Tóth (második sárga lap után) a 72. percben. Jók: Hor­váth, Szabó, Marsi, Ferencz, ill. az egész vendégcsapat. Ifik: 7-0. Szabó Gyula: - Gyengén fociz­tunk, nem érdemeltünk győzelmet. Pázmándi Gáspár: - Fegyelme­zetten és jól játszottunk, minden­ki dicséretet érdemel. Szabó Ferenc Szőlőskert-Nagyréde - Verpelét 4-1 (0-0) Nagyréde, 300 néző. V.: Györgyfi. Nagyréde: Csütörtöki - Fekete (Molnár), Vona, Cserta (Berta), Dá­vid - Kovács T., Bordás, Máté, Búzái (Rozovits T.) - László, Szeifert. Játé­kos-edző: Bordás László. Verpelét Rozsnaki - Petrény, Csík, Nagy, Péter - Prokaj, Sajbán (Simon), Gulyás, Bari (Farkas) - Smuczer, Pallagi. Edző: Rozsnaki István. A második félidőben a rédeiek kitűnő támadójátékot nyújtottak, jól használták ki helyzeteiket, vé­gül teljesen megérdemelten nyer­tek, a szórványos kontratámadá­sokra építő vendégek ellen. G.: Búzái 2, Szeifert, Bordás, ill. Smuczer (11-esből). Jók: Dá­vid, Bordás, Máté, Búzái, Szeifert, ill. Pallagi, Gulyás. Ifik: 6-2. Bordás László: - Ezt a győzel­met Rozovits János klubelnök gyógyulásának elősegítésére ajánljuk. Rozsnaki István: - Jó kis mér­kőzés volt, kár hogy kikaptunk. Mielőbbi gyógyulást kívánok Rozovits barátomnak. Lukács György Selyp - Tarnalelesz 0-1 (0-0) Selyp, 100 néző. V.: Tóth B. Selyp: Bajkó - Maksa, Blahó, Beleznai, Kéri - Andó, Tamási (Móricz), Szakolczai, Here (Oravecz) - Kátai, Somoskői. Edző: Nagy László. Tarnalelesz: Venczel - Kovács B. (Vincze), Sztasák, Érsek Sz. - Ország (Sike), Budai, Fehér, Ha­lász, Németi - Nagy, Lucza (Érsek Cs.). Játékos-edző: Sike András. Küzdelmes mérkőzésen a fia­tal hazai csapat kihagyta helyze­teit. Kiállítva: Érsek Sz. (2. sárga lap után) a 86. percben. G.: Bu­dai. Jók: Venczel, Sztasák, Budai, Halász. Ifik: 3-0. Nagy László: - Sajnálom ezt a vereséget, mert játékunk alapján pontot érdemeltünk volna. Sike András: - Mezőnyfölé­nyünk alapján úgy érzem rászol­gáltunk a minimális különbségű győzelemre. Pétervására szabadnapos volt. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Felsőtárkány 23 16 2 5 51­-22 50 2. Novaj 24 14 5 5 55­-34 47 3. Tarnaörs 24 15 2 7 47­-34 47 4. Petőfibánya 24 14 3 7 55­-33 45 5. Pétervására 23 12 6 5 43­-27 42 6. Füzesabony 24 11 3 10 42­-47 36 7. Gyöngyöshalász 23 9 3 10 40­-37 30 8. Selyp 23 8 5 10 32­-35 29 9. Nagyréde 23 8 5 10 25­-30 29 10. Tarnalelesz 23 8 5 10 24­-29 29 11. Verpelét 23 8 2 13 40­-45 26 12. Sarud 23 6 5 12 29­-35 23 13. Szihalom 23 3 11 9 26­-42 20 14. FC Hatvan 24 5 5 14 23­-46 20 15. Bélapátfalva 23 4 6 13 41­-67 18 Megjegyzés: Tárnáméra vissza­lépett, eredményeit törölték. A 26. forduló párosítása. Má­jus 19., szombat, 17: Felsőtárkány- Selyp, Bélapátfalva - Sarud, Szihalom - Pétervására, Novaj - Füzesabony, Petőfibánya Tarnaörs, 20.: Nagyréde ­Tarnalelesz. Vasárnap, 17: Verpelét - Gyöngyöshalász. Sza­badnapos: FC Hatvan. Kisköre lépett az élre A megyei II. osztályú bajnok­ság 25. fordulójának eredmé­nyei: Kisköre - Hatvani Loko­motív 5-0 (3-0), Apc - Bükk­szék 2-1 (2-1), Kápolna - Egerszólát 2-3 (1-2), Recsk - Vámosgyörk 4-2 (1-0), Energia SC Gyöngyös - Zagyvaszántó 0-0, Gyöngyössolymos Mátraderecske 6-1 (1-0), Atkár- Gyöngyöspata 4-3 (0-0), Hort- Abasár 3-3 (0-2). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Kisköre 2516 5 4 52-14 53 2. Bükkszék 2516 4 5 49-27 52 3. Zagyvaszántó 25 14 8 3 43-18 50 A. Energia SC 25 11 7 7 43-33 40 5. Gy. sólymos 25 11 6 8 45-38 39 6. Gyöngyöspata 25 11 4 10 50-46 37 7. H. Lokomotív 25 11 3 11 39-36 36 8. Vámosgyörk 2510 6 9 59-59 36 9. Atkár 2510 6 9 42-45 36 10. Mátraderecske 25 10 2 13 39-51 32 11. Egerszólát 25 8 7 10 40-43 31 12. Apc 25 8 4 13 41-53 28 13. Recsk 25 8 4 13 3548 28 14. Abasár 25 7 513 3346 26 15. Hort 25 6 7 12 35-59 25 16. Kápolna 25 3 220 40-69 11