Heves Megyei Hírlap, 2001. április (12. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-17 / 89. szám

I 2001. ÁPRILIS 17., KEDD SPORT TÜKÖR Heves Megyei Hírlap - 11. oldal Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi fordulójában a Minnesota Timberwolves (játékosuk Reggie Slater a labdával) - Utah Jazz mérkő- zést a hazaiak nyerték 107-100-ra. __________________fotó. europress/epa I smét Pinte-parádé Labdarúgás AzNBI. 11. fordulójának eredményei Ferencváros - Debrecen 2-1 (1-0) Üllői út, 7000 néző. V.: Kiss B. G.: Pinte (36., 90.), ill. Radojicsics (75.). A házigazdák Pinte kitűnő egyéni teljesítményének köszön­hetően szerezték a 3 pontot. Sopron - Győr 0-2 (0-1) Sopron, 5000 néző. V.: Bede. G.: Baumgartner (27), Vayer (80.). Alacsony színvonalú mérkő­zésen a vendégcsapat kétszer ve­szélyeztetett, de ez is elég volt a győzelemhez. Kispest - Videoton 1-0 (1-0) Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Sápi G.: Kovács B. (29.). Közepes színvonalú mérkőzé­sen szerencsés gól döntött a Kis­pest javára. Újpest -MTK 2-1 (0-0) Megyeri út, 2000 néző. V.: Áb­rahám. G.: Herczeg (51.), Térjék (62.), ül. Ülés (88.). A lüa-fehérek gyors kontráik révén két gólt szereztek és ezzel eldöntötték a találkozó sorsát. ZTE - Vasas 2-2 (1-0) Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: G.: Filó (42.), Egressy (65.), ill. Kabát (54.), Szili (78.). Kiállítva: Juhár (87.). Az egyenlítő gólt követően ak­tívabb lett a fővárosi csapat, a hajrában azonban ismét a hazai­ak veszélyeztettek. A döntetlen igazságos. Dunaferr - Lombard FC 3-2 (2-1) Dunaújváros, 2000 néző. V.: Szabó J. G.: Tököli (10., 90.), Kiss Gy. (4L), ül. Vignjevics (45., 54.) Kiállítva: Nagy II (33.). A Dunaferr a kétgólos vezeté­se birtokában azt hitte, hogy már megnyerte a mérkőzést, végül mégiscsak Tököli egyéni akciója kellett a hazai győzelemhez. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Ferencváros 11 7 3 1 19-5 28 (4) 2. MTK 11 5 3 3 14-7 24(6) 3. Újpest 11 6 1 4 19-18 24(5) 4. Dunaferr 11 6 1 4 15-18 24(5) 5. Győr 11 6 2 3 16-13 22(2) 6. Kispest 11 6 2 3 23-17 21 (1) 7. Videoton 11 5 1 5 15-10 18.(2) a ZTE 11 4 4 3 15-14 17(1) 9. Vasas 11 3 4 4 17-17 17(4) 10. Sopron 11 2 4 5 13-17 13(3) 11. Lombard 11 1 1 9 9-26 10(6) 12. Debrecen 11 2 - 9 15-28 9(3) Megjegyzés: zárójelben az alapszakaszból hozott pont­számok szerepelnek. Góllövőlista 17gólos: Kabát (Vasas). 15gólos: Ülés (MTK), Tököli (Dunaferr). 14 gólos: Kenesei K. (Győr). 13 góbs: Horváth P. (FTC), Kerekes (Debre­cen), Vincze I. (Lombard). 12 gó­los: Bajzát (Debrecen), Dvéri (Új­pest), Ferenczi (MTK). 10 gólos: Földes G. (Videoton). _________■ F élbeszakadt a meccs Egerszalókon Újabb győzelmükkel a 8. helyre léptek előre a gyöngyösiek Labdarúgás NB III., Mátra-csoport All. forduló eredményei: Egerszalók - St. Öblös 1-0-nál félbeszakadt A szünetben a salgótarjániak meglepetten tapasztalták, hogy az első félidő során, illetéktelen sze­mély (esetleg többen) járt az öltö­zőjükben, ahonnan mobiltelefo­nokat, ékszereket, ruhákat loptak el tőlük. Ezért a vendégcsapat a második félidőre nem állt ki. A já­tékvezető 5 percet várt, majd fél­beszakította a mérkőzést, (fodor) Gyöngyös AK-Ytong - Karancslapujtő 3-1 (0-1) Gyöngyös, 300 néző. V.: Kurmai. GYAK: Labancz - Vemyik, Szü- ágyi, Juhász, Karsai, (Nemoda) - Molnár G., Nagy G„ (Bakondi), Szek­rényes, Tóth A. - Tóth Z., (Bartha), Csomós. Edző: Majzik Zoltán. A gólok története: a 28. percben a lest reklamáló hazai védők kö­zött Smelkó elfutott és 12 méterről a kapu jobb oldalába helyezte a labdát, 0-1. A 65. percben a be­ívelt labdára a vendégkapus rossz ütemben jött ki, Tóth Z. pedig öt méterről a hálóba fejelt, 1-1. A 75. percben Karsai ragyogó bal oldali beadását Tóth Z. pazarul fejelte a kapu jobb sarkába, 2-1. A 79. percben Szekrényes jobb oldali szögletrúgását Szilágyi bó­lintotta be a hálóba, 3-1. Meglehetősen alacsony színvona­lú első félidőt produkált a két csapat. A hazaiak azonban nagyon feljavul­tak a második játékrészben, helyze­tek sokaságát alakították ki, és meg­érdemelten szerezték meg a biztos győzelmet. Kiállítva: Sándor (2. sár­ga lap után) a 74. percben. Jók: Vemyik, Szüágyi, Juhász G., Tóth Z„ Csomós, Szekrényes. Majzik Zoltán: - Egy félidő al­vás, egy félidő parádé, kellemes hangulatban mehettünk locsol- kodni. Halmóczki Ferenc Tápiószecső - Besenyőtelek 2-1 (0-0) Tápiószecső, 200 néző. V.: Tolnai. BESENYŐTELEK: Tóth B. - Nagy E. - Baranyai, Vass, Rácz - Oláh, Henninger (Ágó), Ferencz, Mirkóczki, Penti - Rézműves. Já­tékos-edző: Nagy Endre. A gólok története: a 67. percben Penti az alapvonalról gurított kö­zépre és Rézműves az üres kapu­ba passzolt, 0-1. A 80. percben Grezsák átadását Takács lőtte a hálóba, 1-1. A 85. percben Grezsák fejelt a hálóba, 2-1. Jó iramú mérkőzésen, a labdát többet birtokló hazaiak ellen szer­vezetten védekeztek a vendégek, ötperces figyelmetlenségük azon­ban meghiúsította a pontszerzést. Jók: Penti, Rézműves. Nagy Endre: - Képtelenek vol­tunk végig koncentrálni, tíz perc hiányzott a bravúrhoz. (Igor) Tápiószentmárton - Heves 3-1 (0-0) Tápiószentmárton, 150 néző. V.: Verbói. HEVES: Éles - Somodi, Tari, Sági - Ducsai, Besenyei Zs„ Pusoma, Vajner, Horváth, (Ko­lozsvári) - Vágó, Besenyei F. Edző: Balázs Tihamér. A gólok története: a 48. percben bal oldali szöglet után Besenyá F. nyolc méterről fejelt a hálóba, 0-1. A 64. percben egy jobb oldali bedo­bást tovább csúsztattak az üresen ál­ló Farkas elé, aki a hálóba lőtte a lab­dát, 1-1. A 71 percben szinte megis- méüődött az előbbi jelenet, Farkas révén újabb góllal a végén, 2-1. A 75. percben GuLácsi 22 méteres szabad­rúgásból csavart a kapuba, 3-1. Kiegyensúlyozott, jó iramú első félidő után, a második játékrészben a hevesiek megszerezték a vezetést, s 1-0-ás állásnál óriási ziccert hi­báztak. Azt követően a hazaiak 12 perc alatt a maguk javára fordítot­ták a mérkőzést. A mutatott teljesít­mény alapján a tartalékos vendé­gek nem érdemeltek vereséget. Jók: Tari, Besenyei F., Somodi, Vágó. Balázs Tihamér. - Úgy érzem, hogy most már a szerencse is elpártolt tőlünk. Bár ezt a mérkőzést egyéni hi­bák miatt mi veszítettük el. B. T. További eredmények: Kazinc­barcika - Soroksár 0-1, Dunake­szí - Gödöllő 2 1-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Soroksár 11 8 1 2 17-6 30 2. Tápiószecső 11 6 3 2 26-12 27 3. T.szentmárton 11 7 1 3 20-16 26 4. Dunakeszi 11 6 2 3 29-24 21 5. St. Öblös 10 4 5 1 18-13 19 6. Kazincbarcika 11 6 - 5 18-14 19 7. Besenyőtelek 11 4 2 5 12-15 17 8. Gyöngyös 11 3 4 4 11-14 17 9. Egerszalók 10 3 3 4 16-11 15 10. Heves 11 1 4 6 10-18 12 11. Gödöllő 11 1 2 8 12-29 11 12. K.lapuitő 11 1 3 7 8-25 8 A12. forduló párosítása. Ápri­lis 21., szombat, 16.: Heves - Be­senyőtelek, Tápiószecső - K.lapu- jtő, Soroksár - Gödöllő. Vasár­nap, 16: Gyöngyösi AK - St. Öb­lös, Kazincbarcika - Egerszalók, Dunakeszi - Tápiószentmárton. ■ Berkó egyedül kevés volt Kézilabda __ F érfi NB I/B, Keleti csoport A 20. forduló eredménye: Kiskunmajsa SE ­Gyöngyösi Főiskola KK 26:24 (14:12) Kiskunmajsa, 400 néző. V.: Bányász, Tóth. FŐISKOLA: Ladányi - Mészá­ros, BERKÓ 12, BAGDI 4, Patocskai 1, Arató 3, Németh 2. Cs.: SZEMENOV (kapus), Nagy, Hodosi, NIGRINYI 2, Márton. Megbízott edző: Mán Géza. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/6, ül. -. A Boldogot és Kovácsot is nél­külöző vendégek ellen a hazaiak a 10. percben már 7:2-re vezet­tek. Talpra álltak azonban a főis­kolások, akik a helyzeteit 80 százalékos eredményességgel kihasználó Berkó vezérletével a 37. percben 18:16-ra fordítottak. A gyöngyösiek előnye az 50. percig tartott, két perccel a vége előtt pedig döntetlen volt az ál­lás. A majsaiak a hajrában aztán kihasználtak egy emberelőnyös helyzetet, és a végén hétméte­resből szerzett találattal bebiz­tosították győzelmüket. Mán Géza: - Érződött a csa­paton az óriási akarás, de vitat­hatatlan volt a hazai pálya elő- nye..._____________________■ N em nyertek tippelőink Az Egertej Kft. támogatásával A 15. héten Koren Tibor hatvani és Czicza Magdol­na egri olvasónk tippjeit játszottuk meg az egri Ró­zsa Károly úti totózóban. A német és olasz bajnoki mérkőzéseket tartalmazó héten Koren Tibor 8 talá­latot ért el, míg Czicza Magdolna 5 mérkőzés ered­ményét tippelte meg helyesen, ám nyeremény hiá­nyában elmarad a felezés. A 15. heti helyes tippsor: 2,2, 2,1, X, X, 2,2,1, 1,1,2,1. Pluszmérkőzés: 1. A totónyeremények a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyen­ként 4.017.077 forint. 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 1.397.244 forint. 12 találatos szelvény 103 darab, nyereményük egyenként 30.522 forint. A 11 találatos szelvényekre egyenként 1879 forin­tot, a 10 találatos szelvényekre 433 forintot fizet­nek. A góltotón 6 találatos szelvény nem volt. 5 ta­lálatos szelvény 5 darab, nyereményük egyenként 36.471 forint. 4 találatos szelvény 257 darab, nyere­ményük egyenként 1.064 forint. Hetente ismétlődő közkedvelt tippelőjátékunk­ban a megjátszható variáció 1-4-8 indexszámú (1200 forint), ami azt jelenti a gyakorlatban, hogy a mérkőzésekre egy háromesélyes, négy kétesélyes és nyolc egyesélyes (fix) tippet kell beírni. Lapunkban megjelentetünk a játékhétre vonatko­zó üres totószelvényt, melyet kivágva és kitöltve kell pénteken délig szerkesztőségünkbe (Heves Megyei Hírlap, 3301 Eger, Pf. 23. Barkóczy út 7.) eljuttatni. A beérkező tippek közül minden héten pénteken 12 órakor választjuk ki azt a két fogadót, akinek tippje­it szerkesztőségünk és az Egertej Kft. megjátssza. A kisorsolt játékosok nevét és a tipposzlopot a szombati számunkban közöljük. Amennyiben a feladott szelvénnyel a pályázó nyereményt ér el, az összeget megfelezzük. Kétezer forint alatt a nyeremény teljes egészében a fogadót ületi meg. _________________________■ • • i HR NVCRUNK ­KtttÜNK! ( 1 6. hét 'V/ 1 \ ,\ ..L"" Sor­szám 1 X 2 1. csapat 2. csapat 1. Bremen Wolfsburg 2. Cottbus Unterhaching 3. Frankfurt Bayern München 4. Leverkusen Hamburg 5. Rostock 1. FC Köln 6. Schalke 04 Hertha BSC 7. Freiburg Kaiserslautern 8. 1860 München VfB Stuttgart 9. Internazionale Fiorentina 10. Lazio Vicenza 11. Lecce Milan 12. Perugia Atalanta 13. Udinese Roma +1 mérkőzés 14. Parma Juventus Figyelem! Mérkőzéstörlés esetén az értékelés a megváltozott Részvételi Szabályzat alapján történik. 1 a B Indexszám: 48 db Név:. Cim: FELHÍVÁS^] 100 éves a „Soós István" Borászati Középiskola Budafokon. Kedves volt Tanítványok! A centenáriumi ünnepségre nagy szeretettel várjuk az iskolában végzett tanulóinkat. Időpont: 2001. IV 21-22. (10-22 óráig) Érdeklődni lehet: 229-3880 (tel/fax) 229-3857 telefonszámokon. Mindenkire számítunk! (34517) AZ ESZTERHÁZY KÁROLY FŐISKOLA FŐIGAZGATÓJA pályázatot hirdet az alábbi állásokra: faiskolai docensi állásra:- az Amerikanisztikai Tanszéken - egy,- az Angol Tanszéken - egy,- a Kémia Tanszéken - egy,- a Környezettudományi Tanszéken - kettő,- a Magyar Nyelvészeti Tanszéken - egy,- a Magyar Történelem Tanszéken - egy,- a Matematika Tanszéken - egy,- a Növényélettani Tanszéken - kettő,- a Rajz Tanszéken - egy,- a Társadalom és Neveléspszichológiai T. - egy,- a Testnevelés Tanszéken - kettő, főiskolai adjunktusi állásra:- az Angol Tanszéken - egy,- a Német Tanszéken - egy. A pályázóknak egyetemi végzettséggel, felsőoktatási gyakorlattal, az oktatandó tárgyának átfogó ismeretével, publikációs tevékenységgel kell rendelkezniük A pályázatot elnyerő főiskolai adjunktusok az 1993. évi LXXX. Felsőoktatási Törvény 14. §. (2) bekezdése értelmében 4 évre szóló, határozott idejű közalkalmazotti kinevezésben részesülnek A pályázatot a főiskola főigazgatójának címezve a Humán Erőforrások Osztályára kell benyújtani, a megjelenéstől számított két héten belül. / EGER. GYÖNGYÖS, HATVAN. HEVES. FÜZESABONY. LŐRINCI, PËTERVASARA VAROSOK ËS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/513-600, szerkesztőségi telefax: 36/513-605 Hirdetési telefon: 36/513-628, telefax: 36/513-630 E-Mail cím: hmhirlap@axels.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Szemere Bertalan u. 2. Telefon: 06-46/329-300. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/513-600, fax: 36/513-605), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311-697, tel: 37/301-564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: K&H 10403507-35017327-00000000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 895 Ft, negyedévre 2685 Ft, fél évre 5370 Ft, egy évre 10740 Ft. Az árus példányok ára: 49 R. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/513-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Springer-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket. Az újság a ® # •panda szerkesztőségi rendszerrel készült i A ytiATESZ