Heves Megyei Hírlap, 2001. április (12. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-04 / 79. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT-H IRDETÉS 2001. Április 4„ szerda | FSC-jelszó: rá, rá, hajrá! A gyöngyösiek hét góllal nyerték az alsóházi rangadót „Vidáman” nyertek VÍZILABDA A győzelem lehet gyógyír Kézilabda Női NB IL, Északkelet A 14: forduló eredményei: Füzesabonyi SC - Hevesi SE 25:19 (9:12) Füzesabony, 100 néző. V.: Garamvölgyi, Kordás. FSC: Szűcs - Atkári 5, KISS 7, Kóródi 2, Pócsik 2, Berecz 3, Tóth 2. Cs.: SZABÓ (kapus), Kovács, MAYER 2, Pásztor, Póta, Klenkina 2. Edző: Atkári Lajos. HEVES: Szlávik - Besenyei 2, FARKAS 9, Kresák 3, Galam­bos 3, Fritz 1, Barcsik. Cs.: Kiskartali, Ács (kapusok), Ko­vács K. 1, Sinkovics, Tóth, Ko­csis, Lászka. Edző: Árvái lstvánné. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2. Rossz előjelekkel kezdték a hazaiak a megyei rangadót, ugyanis sem a térdsérülést szenvedett Oláhra, sem a boka­műtéten áteső Vargára nem számíthatott Atkári Lajos. A két játékos pótlása az első fél­időben komoly gondot okozott a füzesabonyiaknak, amit a he­vesiek teljes mértékben ki is használtak, hiszen a 27. perc­ben már 5 góllal vezettek (■7:12). A második játékrészben ösz- szekapták magukat a házigaz­dák, melynek eredményeként a 42. percben kiegyenlítettek. A hajrában aztán az FSC biztosí­totta győzelmét a küzdelmet feladó HSE ellen. Atkári Lajos: - Az elmúlt időszakban végzett munkát igazolja, hogy fizikailag és szellemileg is ellenfeleink fölé tudunk nőni a mérkőzések haj­rájában. Árvái lstvánné: - A találkozó első felében elégedett voltam a játékkal, gólképesek voltunk és jól tudtuk hárítani ellenfelünk támadásait. A rosszul kezdett második félidő után azonban már nem sikerült visszanyerni abbéli hitünket, hogy nyerhe­tünk is. Ifik: 34:25 (18:15). Ld.: Kiss 10, Kovács 8 Papp 7, ill. Kovács K. 11, Tóth 8. Női NB IL, Észak A 14. forduló eredményei: Gyöngyösi Főiskola - Kóka 27:20 (15:14) Gyöngyös, 100 néző. V.: Barczi, Dohány. FŐISKOLA: Kárai - KISS 4, 1VÁDY E. 5, Tömöri 4, TALLÓDI 7, Kovács 5, Cseuz. Cs.: Csinta­lan (kapus), Molnár, Kodák, Ke­lemen 1, Ivády Á„ Ötvös 1, Győr. Edző: Cseh Zoltán. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5. Az első félidőt ideges, kap­kodó játék jellemezte, a csapa­tok keveset törődtek a védeke­zéssel. A második játékrészben feljavult a gyöngyösiek védeke­zése, míg támadásban - igaz, csak percekre - megközelítet­ték valós tudásukat Tallódiék. A kiesési rangadón így biztos hazai győzelem született. Cseh Zoltán: - A felejthető első félidő után végre azt ját­szottuk, amire képesek va­gyunk. Grassalkovich ATE - Salgótarjáni Faipar 25:27 (6:14) Hatvan, 50 néző. V.: Fördős, Surman. GATE: Hudák - MACZÁK 4, Ruszinkó, RENKA 10, SZA­KÁCS 7, Kiss, Csimár 2. Cs.: Tarján (kapus), Kovács-Kaszala 2. Edzők: Baán László és Udvary Erika. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4. Elképesztő kemény játékkal elég hamar jelentős előnyt szer­zett a vendégcsapat, miközben a hazaiak gyors támadásaikkal ál­landó nyomás alatt tartották a védekezésüket. A második fél­időben a hatvaniak tovább fo­kozták a tempót, és lassan elfá­radó ellenfelükkel szemben a mérkőzés hajrájára ledolgozták hátrányukat. Rendkívül izgal­mas véghajrában, két vitatható játékvezetői ítélettel azonban is­mét csak kicsúszott a győzelem a Grassalkovich kezéből. Baán László: - Elkeserítő, hogy már egy ilyen vereségnek is örülni kellene, úgyhogy ez az öröm maradjon csak a gyengék vigasza. Ifik: 15:18 (5:9). Ld.: Varga 5, Wittner, Udvary 3-3. * A többi mérkőzésről nem kaptunk tudósítást. _________■ ^ (33693) Építkezők napja április 7-én a Eger, Kistályai út 12/a. alatti telepén. Minden, ami a tetőre kell: TONDACH 10 MAljVAtMM n A« ; ÜBUPfÉ BLBNfffATTiN tWH.-HHf.iu. I POLKA. KERINGŐ tetőcserepek 5% árengedménnyel Bitumenes zsindelyek változatos színekben és formakfowi. Fenyő fűrészáru, tetofóliák, szigetelők, kiegészítők A k i NY tí ¥ A |Í K I Y KOMPLETT KÉMÉNVEI ÁPRILIS 7-13. KÖZÖTT! MEGRENDELÉSE ESETÉN 1®% KIWIZHfAt NMÜNK VÁSÁRLÓINKNAK. Tel:. 36/31M10 Kecskemét- UPC-Szabóker-Eger 8-9 (2-2,4-5,1-1,1-1) OB I-es női mérkőzés, Kecske­mét, 100 néző. V.: Horváth, Oravecz. EGER: SERFŐZŐ Karanyicz, Kovács J. 2, MA­GYAR 1, Szarvas M„ THUM- MERER 3, SALLAI2. Cs.: Kovács 0., Csernóczky, Sumi, Szarvas Zs., Szabó I. A. 1. Játékos-edző: Nagyné Kovács Judit. A vasárnap esti mérkőzésre - április 1-jelévén - mókás öltözé­kekben érkeztek Kecskemétre az egri lányok, a vízben azonban komolyan vették a dolgot. Izgal­mas, változatos mérkőzésen mindent megtett a csapat a siker érdekében. A harmadik és ne­gyedik negyedben Serfőző bra­vúros teljesítményt nyújtott, ak­kor már a fiatalok is szóhoz ju­tottak, mivel hárman is kiponto­zódtak. Az egriek két idegenbeli sikerrel kezdték a tavaszt. Nagyné Kovács Judit: - Ez a győzelem már igazán értékes a Kecskemét otthonában. Az Eger számára két hazai mérkőzés következik a Bárány­uszodában. Szombaton 14-kor az OSC-vel, vasárnap 16.30-kor pedig a Csata DSK (volt ELTE) együttesével találkoznak. ■ Csank avatja Labdarúgás Csank János, a Ferencváros lab­darúgócsapatának edzője lesz a vendég a Szerencsevár lottózó ünnepélyes megnyitásán. Az eg­ri Vécsey u. 26/A szám alatt (a Várállomásnál) ma 15 órakor sorra kerülő avatót követően már meg is lehet kísérteni a sze­rencsét, de az elkövetkezendő időben arra is lehetőség nyílik majd, hogy a lottózóban hirde- tést adjanak fel lapunkba. ■ Egy hír: egy mondat BIRKÓZÁS. Az előzetes jelent­kezések alapján a férfiaknál 30, a nőknél 16 ország birkózói vesznek részt április 19. és 22. között a szabadfogású és női Eu- rópa-bajnokságon a budapesti Körcsarnokban. VÍVÁS. A Ferjancsik, Nemesik, Fodor alkotta férfi kardválogatott a 2. helyen végzett a bostoni Vi­lágkupa-versenyen. LABDARÚGÁS. Az MLSZ rend­kívüli elnökségi ülésén megerő­sítették tisztségében Berzi Sán­dor főtitkárt. A testület meghall­gatta Bicskei Bertalant, de a le­váltása vagy lemondása nem ke­rült szóba. Az ülésen elhang­zott, hogy az ISM 280 millió fo­rinttal támogatja a szövetség utánpótlásprogramját, az ösz- szegből megyei központokat hoznak létre. HUSVETRA Fogyasztási hitel* | gyors bírálattal 3 évre! Folyószámlával rendelkező ügyfeleknek 2 % kedvezmény! Ügyintézés: Eger, Piactér Tel.: 410-694 Bélapátfalva 354-105 Szilvásvárad 355-453 és a többi kirendeltségen. Vállalkozói és folyószámla- hitelek széles skálája, *THM35,57 Ha 15 óráig feladja, másnap olvashatja! Labdarúgás Ismerősöm, aki az utóbbi években csak televí­zión keresztül néz meccset, enyhén szólva nem volt elragadtatva azzal, amit az Eger VTV jóvol­tából felvételről az Eger - Diósgyőr találkozóról látott. Nem tudta még az eredményt, így akár izgulhatott volna is, csak szerinte nem volt mi­ért, és főleg az első félidőben. Azon is hábor­gott persze, hogy labdaszedő gyerekek hiányá­ban csak késlekedve került ismét játékba az ol­dal- és alapvonalon kikerült labda, ezért összes­ségében - persze, csak úgy baráti alapon - kife­jezésre juttatta elképesztő csalódását. Ami az első félidőben az NB Il-e s Szabolcs Gabona-csoport északi rangadóján történt, az­zal szemben valóban helytálló számos kritikai megjegyzés. Csak „kóstolgatták” egymást a csapatok, a játékosok a bizton­ságra törekedtek, és közben igyekeztek megszelídíteni a labdát. Ez utóbbit különös hangsúllyal. Egy volt „gól­gyáros”, később sikeres edző ült mellettem a meccs idején, s többször is megállapította: ezen a talajon nem lehet fut­ballozni. Lehet persze rugdos­ni, vagdosni a labdát, de aki játszani akar vele, az készül­jön fel arra is, hogy esetleg ne­vetség tárgya lesz. Az elmúlt hét csütörtökjén nyírással igyekeztek egyenletessé tenni a pályát, pénteken pedig meg- hengerezték. Az egri stadiont jelenleg így kell elfogadni, ahogy van, düledező lelátóval és egyenetlen játéktérrel. Lehet ennek ellenére rajta nyerni, mert szerencsére az ellenfél számára is „dadog” a labda. Ám mi történik a mai futballban ott, ahol készül­nek is a meccsre, nemcsak úgy összeállnak a hétvégén? Elsődleges a biztonság, ne kapjunk gólt. Szentmarjai Tibor, az egykori remek futballista, majd hasonlóan elismert szakvezető alig egy éve nyilatkozta lapunknak: ők annak idején azért mentek a pályára, hogy gólokat rúgjanak. Ez valójában így van most is, csak nem ennyire direkt módon. Emlékezzünk csak az egy évvel ezelőtti Egerre. László István vezetőedző taktikája szerint teljesen a saját térfelére húzódott vissza a gár­da, aztán labdát szerezve a lehető leggyorsab­ban indított. A szurkolóknak nem tetszett az olykor passzívnak tűnő játék, de többnyire volt Ellentmondás Mint azzal már több írásban is foglalkoz­tunk, a diósgyőri szurkolók egy része ösz- szetűzésbe került a rendőrséggel. Ezt né­hány sorban hitelesen közölte az országos sportnapilap is, ám azt egyelőre nem tudni, hogy miért kapott az ottani anyag olyan cí­met, miszerint a hazai és a vendégdrukke- rek verekedtek össze. A cím merőben el­lentmond a tartalomnak. Kár... pozitív eredménye. Az elmúlt szombaton több helyzetük volt az egrieknek az első félidőben, mint vendégeinknek, de valójában mégis reális­nak látszott a 0-0-ás döntetlen. Szünet után Máté Szilárd vállalkozása révén szerencsés gól­lal jutott ugyan előnyhöz az Eger, de a találat teljesen megváltoztatta a játék képét. A beállós gólja azért annyit megérdemel méltatásul, hogy felismerte a helyzetet és bátran lőtt. Más dolog, hogy a diósgyőri kapus meglepődött, s mi több, a már kellően ecsetelt talajon meg is pat­tant a labda, ami aztán becsapta. Igazolódott a tétel: lövésből lesz a gól. Ami a továbbiakat illeti, egyre inkább roha­mozni kezdett a DVTK. Beszorította az Egert, de Molnár kapussal az élen a védősor vissza­verte a rohamokat, olykor némi szerencsével is párosulva. Ebből az alapállásból lehetett kont­rázni, ebből született a hajrában újabb két egri gól. Szamosi szemfülessége, helyzetfelismerése döntő volt az ügyben, no persze kellett az is, hogy Csató és Horváth Cs. kísérje az akciókat. A hetek óta sérült Szamosi vállalta a játékot, s amire képes, azt a csapat javára és az egri kö­zönség örömére kamatoztatta. Csató lekopíroz- ta önmagát, jól koncentrált, úgy értékesítette a két ziccert, s lett 3-0 a vége. A második félidő egyébként felidézte az Abony - Eger meccset. Itthon sokan kérdezték, hogy hogyan nyert ott 3-0-ra az Eger, miután hazai pályán kikapott a Baktalórántházátóll Hát nagyvonalakban úgy, mint utóbb a DVTK ellen. Abonyban a második félidő elején Hor­váth Cs. szerzett vezetést 0-0-ás állásnál, aztán az utolsó percekben Truczka duplázott hason­lóan, mint Csató. Abonyban is lehetett volna például 1-1, mint a Diósgyőrrel szemben, vagy esetleg marad az idegtépő 1-0 mindkét mécs­esén. Volt jó adag feszültség az egri játékosok­ban a meccs előtt. A célok érdekében ezt az összecsapást nem lehetett elveszíteni egy olyan DVTK-val szemben, amelyik eddig nem szenve­dett vereséget. Mivel a Baktalórántháza is ala­posan „kihúzta a gyufát” Tiszaújvárosban, új­ból szoros lett az élmezőny, s így valamivel könnyebb szívvel lehet átjutni a szabadnapos hétvégén. Az egriek számára a végül biztos győzelem lehet gyógyír az eddigiekre. Ebben a két hétben a sérültek is tovább gyógyulhatnak, s akkor még nagyobb önbizalommal várhatják Szamosiék Holtnerékal. Mert a húsvét előtti szombaton a Jászberény jön majd Egerbe, és azzal félidejéhez ér ez a rendhagyó bajnokság. FESZTBAUM BÉLA Szamosi Szabolcs (a labdával) két gólban is döntő érdemeket szerzett FOTÓ: PILISY ELEMÉR Most SSiK 1500 Ft és ménesi' «, ajándékot is adunk! Fizessen elő május 1-jétől legalább fél évre---------—VASÁRNAPI' é s mi nragaJánjdékosEuk Papp Endre: A vendéglős és híres vendégei című kiadványunkkal Megrendelését >06-80-513-646-os ingyenes telefonon várjuk hétfőtől péntekig 8-15 éráig A VENDÉGLŐS ÉS HÍRES VENDÉGEI Egerben is Utazás Kiállítás! Várjuk az lUROioum standján április 6-7-én n Kossuth L u. 12-ben. (HEM0 - Egri Helyőrségi Klub) 180 oldalas katalógussal, óriási választékkal várunk minden átázni vágyét. Vásári kedvezmény 4-10% Ízelítő kínálatunkból: Közvetlen egri és gyöngyösi indulással utazhat Asrovaltára 21.000 Ft-tól Korfura 25.500 Ft-fét Costa Bravara 35.500 Ft-táf Párizs-Versailles-Eurodisney 45,900 Ft/fő nyugati típusú luxus autóbusszal (WC, légkondi, videó, ...stb.) 3300 Eger, Szent János u. 11. . Labirintus üzletház L ént. Tel:36/410-07é