Heves Megyei Hírlap, 2001. március (12. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-26 / 71. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2001. Március 26., hétfő fl|| Az akarat diadalmaskodott Gyula - Eger 3-2 (1-0) Labdarúgás NB II., Szabolcs Gabona-csoport A 8. forduló eredményé: Gyula, 500 néző. V.: Benőik. GYULA: Such - Ferenczi, Bócsik, Kulcsár, Hóbei - Kiss, Brakszatórisz, Pozsár (Zöld, 86.), Papp, Borúzs (Csúz, 50.) - Tóth (Lázók, 85.). Edző: Fodor Sándor. EGER: Varga - Martis (Katona, 63.), Horváth T., Sánta - Truczka (Czipf, 63.), Márton (Jánosi, 75.), Máté, Horváth Cs„ Nagy Sz. - Ördög, Szamosi. Edző: Eich László. A gólok története: a 41. percben húszméteres szabad­rúgásból Kiss úgy talált az egri ka­puba, hogy a felső lécet is érte a labda, 1-0. A 47. percben Ördög beadását Horváth Cs. három mé­terről fejelte a hálóba, 1-1. A 49. percben egy szabadrúgást követő­en Bócsik - megelőzve az egri vé­dőket - tíz méterről fejelt a kapuba, 2- 1. A 78. percben gyors akció vé­gén Tóth közelről gurított a hálóba, 3- 1. A 89. percben Nagy Sz. beadá­sa a hosszú sarokba hullt, 3-2. KiálUtva: Kulcsár (második sár­ga lap miatt) a 60. percben. Sárga lap: Kulcsár a 25., Márton a 38., Bócsik a 65., Czipf a 70. percben. ígéretes helyzettel kezdett az Eger, Ördög azonban közelről a ka­pusba lőtte a labdát. A továbbiak­ban Szamosi fejessel foglalkoztatta a hazai kapust, majd ismét Ördög veszélyeztetett. Előbbiek ellenére a hazaiak szereztek vezetést, ám hiá­ba egyenlített szünet után az Eger, a Gyula két perc múlva tudott vála­szolni. Noha az utolsó 30 percben az egriek emberelőnyben játszot­tak, mégis a vendéglátók növelték előnyüket, s azzal el is döntötték a három pont sorsát. Elsődlegesen akarásban, küzdeni tudásban nőtt ellenfele főié a Gyula, az egrieknél több játékos is csalódást keltett ilyen tekintetben Varga több eset­ben is megnyugtató­an hárított, a véde­lem azonban sebez­hető volt. Jók: Varga, Máté. Eich László: - Ke­serű a szám íze, mert sokkal többet vártam a mieinktől. e. l További eredmények: Jászberény Demecser 0-0, Baktaló-rántháza - Abony 1-0, Diósgyőr - Makó 2-0, Csorvás - Tiszaújvá-ros 3-1. Mátészalka szabadnapos volt. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Baktalórántháza 7 5 1 1 13-7 16 2. Diósgyőr 7 4 3­12-5 15 3. Eger 8 3 3 2 10-6 12 4. Jászberény 7 3 2 2 14-4 11 5. Mátészalka 7 2 5­9-6 11 6. Csorvás 7 2 2 3 10-10 8 7 Gyula 7 2 2 3 9-11 8 8. Demecser 7 1 4 2 6-6 7 9. Tiszaújváros 6 2 1 3 5-8 7 10. Abony 8 2 1 5 9-22 7 11. Makó 8 1 2 5 6-16 5 Megjegyzés: Kisvárda csapatát kizárták, eredményeit törölték. A 9. forduló párosítása. Már­cius 31., szombat, 14.30: Eger - Diósgyőr. 15.30: Mátészalka - Jászberény, Abony - Gyula, Tiszaújváros - Baktalórántháza. Vasárnap, 15.30: Demecser - Csorvás. Szabadnapos: Makó. Egy hír: egy mondat TOLLASLABDA. Hevesen az Ötvös József Középiskolában rendezték az U15-Ös korosztály országos tizekbajnokságát. A kétnapos versenyen Kiskartali Melinda, a helyi Kempelen Far­kas Általános Iskola tanulója szerezte meg az elsőséget. KOSÁRLABDA. Három egri (Neumann Szki., Wigner Szkí, Dobó gimn.) és a gyöngyösi Vak Bottyán Szki. csapatának rész­vételével kedden kerül sor az V. korcsoportos megyei fiú diák­olimpia döntőre. Az esemény 9 órakor kezdődik a Dobó gimná­ziumban. MŰKORCSOLYA. Az amerikai Michelle Kwan nyerte a nők ver­senyét a vancouveri műkorcso­lya-világbajnokságon. Sebestyén Júlia a 18., Dorofejev Tamara a 19. helyen végzett. KOSÁRLABDA. Dávid Kornél 11 percet játszott és két pontot do­bott az észak-amerikai profi ko­sárlabda-bajnokság (NBA) leg­utóbbi játéknapján, de csapata, a Detroit Pistons ismét vereséget szenvedett (103-95), ezúttal a Golden State Warriors ellen. TOTÓ. A 12. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Magyarország - Litvánia 2. Románia - Olaszország 1-1 0-2 X 2 3. Jugoszlávia - Svájc 1-1 X 4. Oroszország - Szlovénia 1-1 X 5. Bulgária - Izland 2-1 1 6. É.-írország - Csehország 0-1 2 7. Törökország - Szlovákia 1-1 X 8. Norvégia - Lengyelország 2-3 2 9. Skócia - Belgium 2-2 X 10. B.-Hercegovina - Ausztria 1-1 X 11. Anglia - Finnország 2-1 1 12. Pistoiese - Cagliari 4-2 1 13. Ravenna - Treviso 1-1 X Plusz egy mérkőzés: 14. Ciprus - Írország 0-4 2 A kapus Varga László meg­tette a tőle telhető legtöbbet FOTÓ: PILISY www.abnamro.hu 'trmMrlmi' /íWfc>« ® 06 40 444 444 ABNAMR0 Bank Lefaragtuk a kamatot! *41 Æ ■■■ / ÓL ABN AMRO Euró Személyi kölcsön ABN AMRO Bank fiókjai: Eger, Telekessy u. 7. Tel.: 36/411-855 • Eger, Széchenyi út 4. Tel.: 36/510-180 • Gyöngyös, Bugát Pál tér 6. Tel.: 37/505-120 • Gyöngyös, Rákóczi út 4. Tel.: 37/311-662 Kereskedelmi és Hitelbank fiókjai: Eger, Hatvan, Gyöngyös Majzikkal győzött a Gyöngyös Értékes hevesi döntetlen, elvesztett besenyői és szalóki lehetőség Labdarúgás NB III., Mátra-csoport A 8. forduló eredményei: Gödöllő - Gyöngyösi AK-Ytong 0-1 (0-1) Gödöllő, 200 néző. V.: Tolnai. GYAK: Labancz - Molnár, Szil­ágyi, Karsai - Nagy G„ Csomós (Bakondi), Agócs (Tóth A.) Szek­rényes, Vernyik - Szatmári, Tóth Z. (Bartha). Edző: Majzik Zoltán. À gól története: a 40. percben Karsai bal oldali beadását Tóth Z. a kapufára fejelte, a visszapattanó labdát azonban Molnár hat mé­terről a léc alá vágta, 0-1. Irdatlanul rossz minőségű pá­lyán játszottak a csapatok. A ven­dégcsapat minden tagja férfiasán küzdött és dicséretet érdemel a mutatott hozzáállásért. Jók: Mol­nár a (mezőny legjobbja) és az egész vendégcsapat. Majzik Zoltán: - Köszönöm a Közönség­szórakoztató, jó iramú, válto­zatos mérkőzé­sen, a sok gól­helyzet mellett igazságos ered­mény született. A hevesieket di­cséri, hogy két­szer is tudtak hátrányból újítani. Jók: Ötvös, Sági, Kovács, Besenyei F. Balázs Tihamér: - Küzdeni tu­dásból ismét jelesre vizsgázott a csapat. B. T. Besenyőtelek - St. Öblös 1-1 (0-0) Besenyőtelek, 100 néző. V.: Deme. BESENYŐTELEK: Vincze - Nagy E. - Baranyai, Rácz, Vass - Oláh, Henninger, Ferencz, Bódi, (Penh) - Rézműves, Mirkóczki. EGERSZALÓK: Nagy P. - Háklár, Csontos M„ Kovács J. - Szabó L. (Kelemen), Trenka (La­katos), Blaga, Klátyik, Mészáros (Somogyvári) - Bercsényi, Bé­res. Edző: Székely Károly. A gól története: a 24. percben Tóth bal oldali beadását Gulácsi térddel továbbította a szalóki ka­puba, 1-0. Végig nyílt mérkőzésen a ven­dégeknek semmi sem jött össze, így kénytelenek voltak vereséggel távozni. A döntetlen eredmény vé­gig benne volt a játékban. Jók: Háklár, Blaga, Klátyik, Bercsényi. Székely Károly: - Küzdelmes mérkőzésen megérdemeltünk volna egy pontot. Fodor István További eredmények: Soroksár-Cse- pel - Tápiószecső 1-0, Karancslap- ujtő - Kazincbarcika 1-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA csapatnak hogy kiállt mellettem, Játékos-edző: Nagy Endre. 1.Tápiószentmárton 8 6 0 2 15-8 22 illetve Labancz Robi segítségét. A gól története: a 62. percben 2. Soroksár 8 5 12 11-5 21 Halmóczki Ferenc Penti beadását Rézműves maga elé 3. Kazincbarcika 7 6 0 1 13-5 19 tette, majd Ólához emelt, aki öt mé­4. Dunakeszi 8 4 2 2 21-16 15 Dunakeszi - Heves 2-2 (1-1) térről a kapu közepébe lőtt, 1-0. A 5. Tápiószecső 7 2 3 2 12-10 15 Dunakeszi, 200 néző. V.: 86. percben Bartha lövése egy vé­6. Besenyőtelek 8 3 2 3 10-12 14 Herbály. dőn irányt változtatott és a labda 7. St. Öblös 8 2 5 1 14-12 13 HEVES: Éles - Somodi, Ötvös, Vincze fölött a léc alá hullt, 1-1. 8. Egerszalók 8 2 3 3 11-9 12 Sági - Ducsai, Tan, Besenyei Zs„ Mély talajú pályán az első fél­9. Heves 8 14 3 8-12 12 Vajner (Kolozsvári), Kovács ­időben kiegyenlített küzdelem 10. Gyöngyösi AK 8 13 4 5-11 10 Lóié (Vágó), Besenyei F. Edző: folyt, kevés helyzettel. Fordulás 11. Karancslapujtő 8 13 4 6-15 8 Balázs Tihamér. után Besenyőtelek került nagy fö­12. Gödöllő 8 0 2 6 9-20 8 A gólok története: a 18. percben 25 méteres szabadrúgásból Far­kas csavarta a labdát a hevesi há­lóba, 1-0. A 38. percben lendüle­tes hevesi támadás végén Besenyei F. játszott Lóié elé, aki a kapuba talált, 1-1. A 70. percben kavarodás támadt a vendégek ka­puja előtt és végül Aubel pöccin­tette a labdát a hálóba, 2-1. A 78. percben Besenyei F. ugrott ki a vé­dők közül és 15 méterről védhe- tetlen gólt szerzett, 2-2. lénybe, de egy balszerencsés gól megfosztotta a győzelemtől. Jók: Vass, Henninger, Ferencz. Nagy Endre: - Győzelmet en­gedtünk ki a kezünkből, egy­szer már mellénk állhatna a sze­rencse. (Igor) Tápiószentmárton - Egerszalók 1-0 (1-0) Tápiószentmárton, 400 néző. V.: Kurmai. A 9. forduló párosítása. Már­cius 31., szombat, 15.30: Heves - Soroksár-Csepel, Tápiószecső- Gödöllő. Április L, vasárnap, 11.00: St. Öblös - Karancslapujtő. 15.30: Egerszalók - Besenyőtelek, Gyöngyösi AK - Tápiószentmár­ton, Kazincbarcika - Dunakeszi. Az 5. fordulóban elmaradt Kazincbarcika - Tápiószecső mérkőzést március 28-án 16 órától rendezik. ■ — I H SKÁLA CENTRUM SKÁLA GYÖNGYÖS 3200 Gyöngyös, Koháry u. 21-25. CENTRUM EGER Eger, Dobó téri.