Heves Megyei Hírlap, 2000. november (11. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-06 / 259. szám

ill)HIB 2000. November 6., hétfő SPORT TÜKÖR Heves Megyei Hírlap - 11. oldal Elkeserítő... ... hogy Baranyai Gyuri bácsi nél­kül kellett szombaton bajnoki mérkőzést játszani az egri póló­soknak. A váratlanul elhunyt klubelnök emléke (temetése ma 15 órakor lesz a Hatvani temető­ben) tiszteletére tartott gyászszü­net alatt minden mozdulatlan maradt. A nézők a lelátón, illet­ve a vízparton, a játékosok pedig a medencében némultak el. Nyo­masztó, szinte síri volt a csend egy percen át, még a víz is meg- dermedten adta meg magát, nem hullámzott, nem csobogott, legfeljebb annyit mondott: pszt! Elkeserítő... ... hogy megint csak olyan játé­kost tudtunk ünnepelni, aki Egerben váll ugyan ismert vízi­labdázóvá, de a csúcsra, már máshol jutott. Biros Péter olimpi­ai bajnok amikor csak teheti (a szíve is húzza), megjelenik a Bá­rány-uszodában. Sajnálatunkra nem a fehér sapkás egriek között, hanem a lelátón. Elkeserítő... ...hogy 2-3 év alatt nemcsak Biros, hanem Petik, Madaras, Lehmann, Csányi és utóbb Ko­vács R. is azért ment el Egerből, mert Budapesten minden tekin­tetben jobban érvényesül. Elkeserítő... ... hogy Eger csak neveli a játé­kosokat (általában a sportoló­kat) és alig tud belőlük megtar­tani néhányat. így aztán ne­künk csak a kesergés jut, ha jön­nek a pesti csapatok, mert azok jobbak, s ezért nyernek. A Vasas most úgy, hogy köztük két volt egri is vízbe szállt. Küszöbön az új uszoda megnyitása, ahol nagy meccseket lehetne játszani a „nagyokkal”, ha lenne pénz Egerben, amivel megbecsülhet­nék a saját nevelésű játékosokat. Ha nem következik be ezen a té­ren legalább folyamatosan ked­vező változás, akkor aztán az lesz még inkább elkeserítő... Sőt, gyászos... _________________________________(FESZTBAUM) Álomkezdés után tisztes vereség UPC-Eger - Vasas-Plaket 8-14 (3-3, 1-4, 3-3, 1-4) Vízilabda OB I-es férfimérkőzés, Eger, Bá­rány-uszoda, 200 néző. V.: Pus­kás, Németh F. UPC-EGER: Jászberényi - Ha­jós, SERESS 2, Szabó G. 1, TÓTH P. 2, Ágner 1, Cseh 2. Cs.: dr. Anc­sán, Lienheer, Kiss. Edző: Gyula­vári Zoltán. VASAS: Kovács Z. - KATONÁS 3, Vindich, Varga T. 2, Kovács R. 1, Czirok 2, STEINMETZ 2. Cs.: Vári 2, Lehmann 1, Rex-Kiss B. 1, Rex-Kiss E., Plézer, Fábián. Edző: Somossy József. Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 9/7. Négyméteresből: 2/2, ill. 0. A mérkőzés megkezdése előtt a Sydneyben olimpiai bajnoki aranyérmes csapat két tagjának, Vári Attilának és Biros Péternek Demeter Béla, az ÚVMK-Eger ügy­vezető elnöke adott át ajándékot. Ráúszásnál Seress hozta el a lab­dát, majd egyperces gyászszünet­tel emlékeztek az elmúlt héten el­hunyt Baranyai Györgyre, az ÚVMK-Eger elnökére. Az eddigi találkozóin min­dig kitűnően kezdett a Vasas, így erre külön taktikai variáci­ókkal készültek a hazaiak. Szoros védekezésből indultak az egri akciók, melyek végén először Tóth Péter remek csa­varral szerezte meg a vezetést, sőt Cseh négyméteresből nö­velte az egriek előnyét. Az első negyed közepén magára talált a fővárosi együttes, és a cen­terposzton remek Steinmetz találataival egyenlített. Ágner előnyből újra a hazaiaknak szerzett örömet, majd Czirok állította be az első negyed vég­eredményét, 3-3. A második negyed Tóth Péter cseles góljával indult, de ezt kö­A Vasas nehézbombázóival szemben volt dolga Jászberényi kapusnak, akiknek Seress segít a védekezésben FOTÓI PILISY ELEMÉR vetően a szerencse elpártolt az egriektől. Háromszor is a kapu­fa segített Kovács Z. kapusnak (Hajós az üres kapuba sem tu­dott betalálni), a másik oldalon viszont a két alkalommal is a védőkről lepattanó labda csapta be Jászberényit. Pillanatok alatt átvették a vezetést Katonásék, sőt három góllal elhúztak, kö­szönhetően az emberelőnyös helyzetek százszázalékos ki­használásának, 4-7. A harmadik hét percben Sza­bó G., Cseh és Seress révén sike­rült ugyan két gólra feljönni, de ekkor már a jobb erőben lévő vendégek akarata érvényesült. Különösen Steinmetz őrzése je­lentett nagy erőpróbát a hazai védőknek, de a helyére beállt Lehmann szintén megmutatta, hogy védővel a nyakán is képes hálóba találni. Az Egerből idén átigazolt Kovács Róbert ugyan­csak feliratkozott a gólszerzők közé, 7-10. A negyedik negyedben úgy áll­tak a kezdéshez a hazaiak, hogy talán még szorosabbá tudják ten­ni a végeredményt. Sajnos a kí­nálkozó lehetőségek rendre kima­radtak a Vasas kapuja előtt, rá­adásul Szabó G. kipontozódott. A másik oldalon Várinak is megjött a lövőkedve és kétszer is betalált a hálóba. A végeredményt a jól játszó Seress állította be, 8-14. A szomorkás őszi időben hiába kezdtek jól a hazaiak, a jobb játé­kosállománnyal rendelkező Vasas a folytatásban magabiztosan sze­rezte meg a két bajnoki pontot. Gyulavári Zoltán: - A jobb ké­pességű Vasas fokozatosan fel­őrölte erőnket. Somossy József: - Álmosan kezdtünk, de aztán könnyedén nyertünk. (BAJZÁT) A 3. forduló további eredmé­nyei: UTE - BVSC 6-10, MAFC - Szentes 6-7, KSI - Szeged 8-8, FTC - Szolnok 16-$, Honvéd- Domino - OSC 16-5. AZ ÁLLÁS 1. Honvéd 3 3­ifPI! 43-18 6 2. Vasas 4 3­1 48-30 6 3. BVSC 3 2 1 iwj? 28-20 5 4. UPOEger 3 2­1 31-27 4 6. ÚTÉ 3 2­1 21-21 4 6. FTC 3 1 1 1 31-27 3 7. Szeged 3 1 1 1 19-19 3 8. OSC 3 1­2 20-32 2 9. Szentes 2 t 1 12-13 2 10. KSI 3­1 2 18-32 1 tt, MAFC 3­­3 »23 0 12. Szolnok 3­­3 2047 0 A 4. fordulóban az UPC Eger szerdán 12 órától a FTC ellen mér­kőzik a Bárány-uszodában. Alakuló csapat, biztató jelekkel VÍZILABDA ÚVMK-Szabóker Eger - Dunaújváros 9-14 (2-4, 2-4, 2-4, 3-2) OB I-es női mérkőzés. Eger, Bárány-uszoda, 50 néző. V.: Puskás, Németh F. EGER: SERFŐZŐ - DENK 5, Kovács J„ Magyar, Erdélyi, Thummerer 2, Sallai 1. Cs.: Sza­bó A., Karanyicz 1, Szarvas Zs., Kovács O., Sumi. Edző: Nagyné Kovács Judit. Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 10/6. Magabiztosan pólóztak a ven­dégek, de az egrieket is dicséret illeti, hiszen bátor játékkal igye­keztek lépést tartani a jobb ké­pességű Dunaújvárossal. Szép gólokat is láthattunk a hazaiak­tól, ám sajnálatos, hogy Erdélyi és Sallai viszonylag korán ki­pontozódott. A cserék is próbál­tak beilleszkedni a csapatba, ami hosszabb távon reménykel­tő. A vendégek győzelme feltét­len megérdemelt, de mégsem volt egyoldalú az összecsapás. Nagyné Kovács Judit: - Egyre jobban alakul a csapatunk, vol­tak biztató jelek a játékunkban. (fb) További eredmények: OSC - Kecskemét 9-11, BVSC - Compaq-Póló 24-6, Szentes - ELTE a vendégek tüntető távol- maradása miatt (a versenyki­írással nem mindenben értenek egyet) elmaradt. AZ ÁLLÁS 1. Szentes 9 9 13348 18 2. Dunaújváros 9 8- 1 14352 16 3. BVSC 8 6- 2 12143 12 4. Kecskemét 8 5- 3 91-86 10 5. Vasas 7 4- 3 8746 8 6. Eger 7 3- 4 63113 6 7. ELTE 8 2- 6 40-79 4 8. OSC 8 1 • 7 40-93 2 9. PÓLÓ 9 ­- 9 37-152 0 Az első negyedben eldőlt a városi rangadó Kosárlabda Eszterházy FSC- HÉSZ-Gépszolg SE Eger 80-67 (20-12,19-18, 20-16, 21-21) NB Il-es férfimérkőzés, Eger, Leányka úti sportcsarnok, 140 néző. Vezette: Pázsitka, Hege­dűs. EFSC: TÓTH 35/18, BALTA 5, DUDÁS 8, CSONGOR 10, NAGY 14/3. Cs.: Juhász 2, Máthé 6. Edző: Cseh Kálmán. HÉSZ-Gépszolg SE: Kréti 7/3, Bíró 16/6, Fajcsák, VINCZEPAP 20, Moldován 20. Cs.: Kiss, Széphegyi 4, Seres. Edző: Szeleczki János. A hazai pálya előnyét és a kö­zönség biztatását kihasználva a főiskolások remek játékkal mu­tatkoztak be. A mérkőzés negye­dik percében Szeleczki edző érez­te, hogy gond lehet (3 pontos hát­rányban voltak) és időt kért. Ez­zel kicsit felrázta csapatát, de a mesterien játszó Dudás kétpon­tosaival a főiskolások az első ne­gyed végére 8 pontos előnyre tet­tek szert. Nagy a rábízott Bírót teljesen ki tudta kapcsolni a já­tékból, így a második negyed ele­jén Vinczepap révén jött fel a Gépszolg. Mint kiderült, ez csak fellángolás volt, hiszen a szünet előtt érthetetlenül ideges, kapko­dó játékot produkáltak, rengeteg büntetőt hagytak ki, míg a főisko­lások 9 pontos előnnyel indultak a 15 perces pihenőre. Szeleczki János (a szünetben): - Ideges a játékunk, a fiúk dobó- százalékával nem vagyok meg­elégedve. De várjuk ki a végét, szerintem simán megnyerjük a meccset (!) Cseh Kálmán (a szünetben): - Kilenc ponttal vezetünk... A harmadik negyed elején úgy látszott, hogy Moldován ré­vén a Gépszolg át tudja venni az irányítást. A főiskolások a 4. percig nem szereztek pontot, így Cseh edző is időt kért, amely megtette a hatását. Cson­gor és Nagy ezután egészen el­képesztő dolgokat művelt a lab­dával, Balta remekül védeke­zett, Tóth pedig a bedobhatat- lant is a gyűrűbe gyömöszölte. A sportszerű játékkép az utolsó negyedre megváltozott, mind­két oldalról durva, alattomos belemenések bőszítették fel a szurkolókat. A játékvezetők jól bíráskodtak, megfelelő helyez­kedésükkel szinte minden sza­bálytalanságot észrevették. A mérkőzés hajrájáról mindent elárulnak Bíró Balázs szavai, melyeket a lefújás előtt 4 perc­cel, 71-63-as állásnál mondott: „Itt van vége!”. Ekkorra a HÉSZ lélekben már feladta a küzdel­met, az Eszterházy FSC pedig 13 pontos különbséggel, megérde­melten győzött, s nyugodtan utazhatnak jövő szerdán Mis­kolcra. Szeleczki János: - Gratulálok az ellenfél győzelméhez, amely­hez mi is jelentősen hozzájárul­tunk fegyelmezetlen védekezé­sünkkel, kapkodó támadójáté­kunkkal és csapnivaló dobótelje­sítményünkkel. A szezon leg­gyengébb teljesítményét ma nyújtottuk. Cseh Kálmán: - Minden tekin­tetben, taktikailag és technikailag is a jobbik csapat győzött. A gár­dából ki kell emelnem Nagy Pé­tert mezőnybeli munkájáért, Du­dást pedig kiváló védekezéséért. BOGNÁR MÁTÉ Korábbi forduló eredménye: EFSC-Gyöngyösi DSE 89-82 (18-12, 23-21,17-23, 31-26). Tisztes helytállás Tolnán Asztalitenisz Fastron AC Tolna - Egri Áfész SC 12:6 NB I-es női mérkőzés, Tolna. Gy.: Beniczky 3, Fajcsák 1, Sza­bó Gy. 1, Lass 1. Az alapszakasz második helyén álló hazaiak ellen végig jól tartotta magát Beniczky vezérletével az Áfész, de a kritikus állásoknál több­ször a szerencse is elpártolt az egri­ektől a mérkőzések végén. Balogh Béla edző: - Jól játszot­tak a lányok, mindenki a maximu­mot próbálta kihozni magából, de ez „csak” egy szoros eredményre volt elég, de mindenképpen bizta­tó a szombaton a Mai Nap elleni sorsdöntő összecsapás előtt. A bajnokság állása: 1. Statiszti­ka 12, 2. Tolna 9, 3. Kecskemét 6, 4. Soltvadkert 5, 5. Mai Nap 5, 6. Áfész SC 4,7. Postás-Matáv II. 3,8. Kaposvár 0 ponttal. Egri Áfész SC II.- Aquacoop-CVSE 11:7 NB Il-es női mérkőzés, Eger. Gy.: Deáki 3, Csicsó 3, Kovács 2, Racskó 2 és a Deáki - Csicsó páros. Izgalmas mérkőzésen kápráza­tos győzelmet aratott a fiatal egri „tini” csapat. A siker értékét növe­li, hogy a vendégeknél játszott Ágota Csilla, aki tavaly még az Áfész csapatában játszott. Ágoston Dénes edző: - Dicséret illeti a lányokat, mert mindenki a legjobbat tudta kijátszani magá­ból és ez egy szép sikert eredmé­nyezett. A bajnokin vereség, a kupában győzelem Labdarúgás FC Eger - László Kóriiáz 1-5 (1-2) NB I-es női mérkőzés, Eger, 3 néző (ti). V.: Jávorszki. Eger: Szvorda - Fekete, Dudásné, Németh, Tatár, Kovács, Nagypál, Szabó, Kiss T„ Magda, Kiss G. Játékos-edző: Fekete Judit. Az első félidőben még jól tartot­ták magukat az egriek, azonban a remek formában lévő Nagy Anettet nem tudták tartani. A játékos kéf gólt szerzett és három gólpasszt adott. A mérkőzésen az egrieknek szerencséjük sem volt, hiszen míg a László Kórház minden helyzetéből gólt szerzett, addig ők elpuskázták a lehetőségeiket. G.: Németh. Jók: Dudásné, Németh, Szabó. Fekete Judit: - Nem volt szeren­csénk, ma a László Kórház volt a jobb. A gólkülönbség túlzott. Hungária Viktória - FC Eger 0-4 (0-2) Magyar Kupa-mérkőzés, a nyolc közé jutásért, Budapest, 150 néző. V.: Czeczidlovszky. Eger: Szvorda - Fekete, Dudásné, Németh, Tatár, Kovács, Nagypál, Szabó, Kiss T., Magda, Kiss G. Játékos-edző: Fekete Judit. Idén most játszott a legjobban a csapat. Rengeteg helyzet, lát­ványos akciók, szép egri gólok uralták a játékot. A szerencse mellett az egész csapat jó telje­sítménye is kellett a kiváló ered­ményhez. A lányok a legjobb nyolc között legközelebb a Lász­ló Kórház ellen lépnek pályára. G.: Kiss T. (2), Nagypál, Szabó. Jók: az egész csapat. Fekete Judit: - Gratulálok a re­mekül játszó lányoknak. __________________________(“8! Kimaradtak a ziccerek Kézilabda Gyöngyösi Főiskola - Delfin KC Kecskemét 26:29 (11:12) NB I/B-s férfimérkőzés, Gyön­gyös, 200 néző. V.: Gólya, Mol­nár. GYÖNGYÖS: Tusnádi - Né­meth 2, Boldog 4, Kovács 4, Berkó 6, Nigrinyi 3, Gáspár 3. Cs.: Ladányi (kapus), Nagy, Hodosi 4, Mészáros. Edző: B. Tóth János. Gól hétméteresből: 6/4, ill. 4/4. Kiállítás: 8, ill. 14 perc. Emelkedő nézőszám, zene, fo­tós fogadta a csapatokat, akiket a műsorvezető egyenként bemuta­tott a találkozó előtt. Minden adott volt tehát a jó szórakozás­hoz. A delfinesek már az első fél­időben igazolták jó formájukat - az előző fordulóban négy góllal verték a volt NB I-es Ózdot - és tar­tották a lépést a hazaiakkal. Fel­váltva estek a gólok, a hazaiak több ziccert hibáztak, de ebben ludas volt a vendégek volt korosz­tályos válogatott kapusa is. A má­sodik félidő elején is szorosan ala­kult a találkozó, az 55. percben 25:24-re vezettek a kecskemétiek. A hajrában döntő volt, hogy a ven­dégek kulcsjátékosai jobb napot fogtak ki, mint a gyöngyösiek. B. Tóth János: - Sokat és inten­zíven dolgoztunk az elmúlt három évben, lehet, hogy most jött ki a fi­úkon a fáradtság. Az eladott lab­dákra és a kihagyott ziccerekre re­mélem nincs más magyarázat... HEVES ** HÍRLAP az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/513-600, szerkesztőségi telefax: 36/513-605 Hirdetési telefon: 36/513-628, telefax: 36/513-630 E-Mail cím: hmhirlap@axels.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Szemere Bertalan u. 2. Telefon: 06-46/329-300. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/513-600, fax: 36/513-605), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311-697, tel: 37/301-564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: K&H 10403507-35017327-00000000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 765 Ft, negyedévre 2295 Ft, fél évre 4590 Ft, egy évre 9180 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/513-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinka», hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Springer-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk rendszerrel készült figyelmüket. Az újság a • • & P A N D A A A ytATESZ tagja