Heves Megyei Hírlap, 2000. november (11. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-27 / 277. szám

V 12. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2000. November27. hétfő ' illlHI Döntetlen az örökrangadón Megszerezte első győzelmét a DVSC Labdarúgás NBI. A 4. forduló eredményei: Ferencváros - MTK 0-0 Üllői út, 12.000 néző. V.: Ábra­hám. Ha nem is túl színvonalas, de rendkívül küzdelmes mérkőzé­sen mindkét együttes elpuskázta nagy gólszerzési lehetőségeit, így a döntetlen reálisnak mondható. Matáv Sopron - Dunaferr 1-2 (0-1) Sopron, 3000 néző. V.: Szabó Zs. G.: Preisinger (84.), ill. Zavadszky (38.),Mozgovoj (75.). Az összeszokottabban, szer­vezettebben és jobban játszó Dunaferr megérdemelten vitte haza a 3 pontot Sopronból. Videoton - ZTE 2-1 (2-0) Székesfehérvár, 2500 néző. V.: Hanacsek. Kiállítva: Vilotics (45.). G.: Korsós (16.), Zombori (39.), ill. Sabo (51.). A Videoton az első félidőben produkált gólra törő játékával megérdemelten győzött. Debrecen - Győri ETO 3-2 (1-0) Debrecen, 3000 néző. V.: Hajdó. G: Siklósi (28.), Bajzát (60.), Szabó (92. - 11-esből), ül. Vayer (49., 77.). Fordulatos, de közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazai csa­pat az utolsó percben lőtt bünte­tővel múlta felül a szervezetteb­ben játszó Győrt. Kispest-Honvéd - Újpest 2-3 (1-1) Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Szarka. G.: Egressy (23., 66.), ill. Dvéri (35.),Orescsuk (55.), KovácsP. (80.). Változatos és gólokban gazdag összecsapáson a helyzeteit valami­vel jobban kihasználó Újpest megér­demelten szerezte meg a 3 pontot. A forduló további műsora, hét­fő: Vasas DH - Lombard FC, Tata­bánya, 19 (tv: Sportl). AZ ÁLLÁS 1. Újpest 4 3­1 9-5 14(5) 2. Dunaferr 4 3­1 6-6 14(5) 3. Ferencváros 4 2 2 _ 7-0 12(4) 4. Videoton 4 3 1­7-2 12(2) 5. MTK 4 1 3­5-2 12(6) 6. Győr 4 2­2 6-7 8(2) 7. Vasas 3 1­2 2-4 7(4) 8. Lombard 3­1 2 3-10 7(6) 9. Debrecen 4 1­3 7-10 6(3) 10. Kispest 4 1 1 2 6-8 5(1) 11. Matáv Sopron 4­2 2 4-6 5(3) 12. ZTE 4 1­3 4-8 4(1) Megjegyzés: zárójelben az alapszakaszból hozott pont­számok szerepelnek. Góllövőlista 13 gólos: Kerekes (Debrecen). 12 gólos: Kabát (Vasas), Vincze I. (Lombard). 11 góbs: Dvéri (Új­pest), Ferenczi (MTK), Illés (MTK). 10gólos: Horváth P. (FTC), Tököli (Dunaferr). 9 gólos: Bajzát (Debrecen), Kenesei K. (Győr), Urbán (Újpest), Zavadszky (Dunaferr). 8 góbs: Földes G. (Vi­deoton), Kovács A. (Lombard). Megjegyzés: a játékosok ma­gukkal hozták az alapszakasz­ban szerzett találataikat. Kikapott a Nyírség Az NB I/B 4. fordubjának ered­ményei, Nyiigati csoport: Pécsi MFC - Hévíz 1-1, Siófok - Marca­li 1-0, Haladás - Százhalombatta 2- 1, Pápa - REAC 1-1, Dorog - Kaposvár 0-0, Nagykanizsa - Celldömölk 1-1. Keleti csoport: Kunszentmárton - Bőcs 2-0, Cse­pel - Békéscsaba 1-2, BVSC - Szolnok 2-1, Monor - Nyírség-Sp. 3- 2, Csongrád - BKV Előre 0-1, Kecskemét - Főt 1-1. A bajnokság márciusban foly­tatódik. ■ Egy hír: egy mondat Javában zajlik a pásztorvölgyi csarnokban a gyermekfoci-tor- na, de a kiesett csapatok ifjú já­tékosai és a szülők már az őket szállító busz felé ballagnak. Nem szótlanul. Apuka I.: - Nem baj kisfiam, minden rosszban van valami jó is, kiestetek, de így legalább ha­marabb érünk haza. Apuka 11: - Itt vagyunk Eger­ben, de nekem először mégse a Bazilika jut az eszembe a város­ról, hanem a Szépasszony-völgy. Nem is tudom miért? ______(bcsi KO SÁRLABDA. A magyar férfi és női válogatott is nyert a szom­baton lejátszott Európa-bajnoki középdöntő mérkőzésen. Ered­mények, férfiak: Horvátország - Magyarország 79-58. Nők: Ma­gyarország - Finnország 86-56. BIRKÓZÁS. A Csepel SC nyerte a birkózó Extraliga csapatbaj­nokságot. A végeredmény: 1. Csepel 7 győzelem, 2. BVSC- Ganz 7, 3. Vasas-Goldplast 4,4. Kecskemét 2, 5. FTC 0. A Csepel és a BVSC között az egymás elle­ni mérkőzések összesített ered­ménye (30-29) döntött. A TOTÓ 47. HETI SZELVÉNYÉN SZEREPLŐ MÉRKŐZÉSEK EREDMÉNYEI: 1. Cottbus - 1 FC Köln 0-2 2 2. Dortmund - Wolfsburg 2-1 1 3. Freiburg - Bayern München 1-1 X 4. Rostock - Hamburg 1-0 1 5. Frankfurt - Hertha BSC 0-4 2 6. Bremen - VfB Stuttgart később 7 Leverkusen - Kaiserslautern később 8. Bari - Udinese 2-1 1 9. Parma - Lazio 2-0 1 10. Perugia - Bologna 1-3 2 11. Reggina - Brescia félbeszakadt 12. Vicenza - Intemazionale CH) X 13. Roma - Fiorentina később Plusz egy mérkőzés: 14. Rangers - Celtic 5-1 1 ■ Az OTP Bank A-, B- és C-hitele kényelmesen, bankkártyával is felhasználható, tör­lesztés után ismételten igénybe vehető és kedvező kamatozású! Az A-hitel „megengedi“, hogy Ön OTP Lakossági Folyószámlájának egyenlegénél átmenetileg többet költsön. Ha most nyit folyószámlát és erre jövedelem-átutalása érkezik, akkor ez a hitel már „szériafelszerelés": automatikusan jogosult rá. * „ ít­A B-hitel nagyobb összegű kiadásait fedezheti: kerete az Ón jövedelmének négyszerese is lehet, törlesztése pedig a futamidő alatt szabadon üte­A C-hitelt, amelynek kerete még nagyobb, hosszabb futamidő alatt, havonta törlesztheti. bankkártyával felhasználható alacsony kamatozású kedvező törlesztésű nincs felesleges papírmunka nem kell hozzá kezes Egy vonzó hítelcsalád, amelyből mindig kiválaszthatja a megfelelőt! Igényelje és használja fel Ön is! www. otpbank. hu THM: A-hitel: max. 32,33%, B-hitei: 2S,58%-33,04%, C-hitel: 23,48%-3Q,88% OTP HITELvon.il: (06 1) 3 666 666 / 6 « menüpont (06 40) 366 666 / 6 os menüpont OTP A-, B , C HITEL Az ősz tükröződött az esőben Az 5. helyen várja a tavaszi folytatást az egri csapat Bocsi (a labdával) ezúttal szélső hátvédként rombolta a vendégek támadásait fotói pilisy elemér Labdarúgás NB II, Szabolcs Gabona-csoport A 4. forduló eredményei: FC Eger - Makó 0-0 Eger, 200 néző. V.: Világi (Had­nagy, Puskás S.) EGER: Molnár - Takács - Bo­csi, Szobóczki - Bercsényi, Már­ton, Katona, Béres, Kovács Cs. - Montvai (Porkoláb, 67.), Szamosi. Edző: Eich Lászb. Két hétig Cipruson MAKÓ: Ménesi - Magyar, Papp, Krucsó - Görög (Varga, 63.), Szabó, Kondacs, Bálint, Ferenczy - Martonosi (Sümeghy, 46.), Hadar (Balázs, 87.). Edző: Koíozsvári János. Sárga lap: Szobóczki a 56., Magyar a 60. percben. Zuhogó esőben kezdődött az idényzáró mérkőzés, ezért bár szünet után némileg tisztult az égbolt, végig a síkos játéktérhez kellett alkalmazkodni a csapatok­nak. Ez kezdetben a vendégek­nek sikerült jobban, mivel az összjátékuk tervszerűbb volt, mint a hazaiaknak. Negyedóra el­teltével kiegyenlítődött a játék, de inkább a küzdelem dominált, a csapatok főleg a pálya közepét szántották és boronálták a becsú­szásaikkal. Derültséget okozott az egyhangúságban, hogy az egyik partjelző elejtette a zászla­ját s annak hiányában követte a támadást, kénytelen volt a kezére hagyatkozni... A 24. percben ala­kult ki az első egri ígéretes akció, ami azonban leshelyzettel zárult. Igazából egyik csapat sem jutott el gólhelyzetig, a játék képére jel­lemző volt, hogy szünetig 1-0 volt a szögletarány a makóiak ja­vára. A 48. percben remek akció bontakozott ki egri részről, mely­nek végén Szamosi félmagas lö­vését vetődve ütötte a mezőnybe Ménesi. Élénkebb, változatosabb lett a küzdelem, de közben szá­mos bosszantó hiba is becsú­szott, amiért elsődlegesen nem a talaj okolható. A 70. perc környé­kén a vendégek négy szöglettel jelezték fölényüket (ebből a pont­rúgásból az egriek a meccsen eggyel is megelégedtek), szeren­csére a góllövéssel a makóiak is hadilábon álltak. Az utolsó öt percben megszerezhette volna a győzelmet az Eger, ám előbb Bé­res lapos lövését spárgázta ki a kapus, majd Szamosi csúsztatott fejesét hárította jó érzékkel. Az igyekezet önmagában kevés a há­rom ponthoz, egyébként győzel­met egyik csapat sem érdemelt. Jók: Takács, Katona, Márton, ill. Ménesi, Papp, Magyar. Eich Lászb: - Az egész szezon­ra jellemző gólképtelenségünk most is kísértett. Kobzsvári János: - Mezőnyfö­lényünk meddő volt, ezért nem is nyerhettünk. (fesztbaum) További eredmények: Borsod Volán - Jászberény 1-0, Baktalórántháza - Demecser 3-0, Abony - Mátészalka 1-1, Kisvárda - Tiszaújváros 0-2, Gyu­la - Csorvás 2-1. AZ ÁLLÁS 1. Borsod Volán 4 3 0 1 7-3 9 2. Tiszaújváros 4 2 1 1 6-5 7 3. Kisvárda 4 2 1 1 5-4 7 4. Mátészalka 4 1 3 0 4-3 6 5. FC Eger 4 1 3 0 3-2 6 6. B.lórántháza 4 2 0 2 5-5 6 7. Gyula 4 1 2 1 5-5 5 8. Jászberény 4 1 1 2 12-4 4 9. Demecser 4 .1 1 2 5-5 4 10. Csorvás 4 1 1 2 4-5 4 11. Abony 4 1 1 ■2 4-16 4 12. Makó 4 0 2 2 1-4 2 A folytatás Az 5. forduló párosítás. 2001. március 3-4.: Mátészalka - Baktalórántháza, Demecser - Gyula, Csorvás - Borsod Volán, Jászberény - Kisvárda, Makó - Abony, Tiszaújváros - Eger. ■ Az FC Eger december 15-ig marad edzésben, a tavaszi idényre történő felkészülés első napja január 4. Attól kezdve két hétig napközis rendszerben folyik majd az erőgyűjtés, az­tán egy hétig edzőtáborba vonul a csapat. A felkészülés edzömeccsekkel folytatódik Egerben, február közepén vi­szont két hetet Cipruson tölt a gárda. A tavaszi rajt előtti na­pokban már otthonában akklimatizálódhat az együttes. A kft. december 19-én tart taggyűlést, a vezetésben személyi válto­zás várható. Öt csapatból három maradt VÍZILABDA Péntek délutántól vasárnap estig három európai kupában öt ma­gyar csapat volt érdekelt a legjobb nyolc közé jutásért rendezett cso­portmérkőzésekben. A Bajnokok Ligájában az FTC két győzelem­mel és egy vereséggel a házigazda Posüüpo Napoli mögött csoport­másodikként harcolta ki a tovább­jutást. A KEK-ben a BVSC-Brendon három győzelemmel csoportelső­ként jutott tovább a Szőnyi úton megrendezett csoportból. Maga­biztosan nyerte (11-4) harmadik mérkőzését a Vasas csapata a LEN-kupa genovai csoportjában a görög Hania ellen, és bejutott a legjobb nyolc közé. A keresztbeverések után, rosszabb gólkülönbsége miatt búcsúzott a LEN-kupától a Honvéd-Dominó. A Mediterrani Barcelona és a rendező Rijeka mögött a 3. helyen zárt Kovács István együttese. A Szentes gár­dája a görög Vonliagmeni (6 pont), a horvát Mladost Zágráb (4) és a Pescara (2) mögött pont nélkül zárt a LEN-kupa görögor­szági csoportban, így nem jutott a nyolc közé. _______________■ M egizzadt Kézilabda Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport A 3. fordub eredménye: Dunaferr - Barcelona 22:22 (9:10) Dunaújváros, 6000 néző. V.: Kálin, Koric (szlovén). Gd.: Mohácsi 10/4, Kuzmicsov 5, Rosta, Tóth, Marcinkevirius 2-2, Kertész 1, ül. Ortega 6/5, Nagy, Lozano 4-4, Masip 3, Csepkin, Chavar2-2, Hernandez 1. Hétméteresek: 4/4, ill. 8/5. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Az első játékrészben a BL- címvédő vendégeknél volt az Grönholm a Autósport Richard Bums nyerte meg a Brit­ralit, a vb zárófutamát. A hazai közönség előtt versenyző Bums a finn Marcus Grönholm előtt ért a célba, aki élete első világbajno­ki címét szerezte meg. A csapat- versenyt a Peugeot nyerte. A Brit-rali végeredménye: 1. Bums, Reid (brit, Subám Impreza WRC) a címvédő előny, de a hazaiak a kirobbanó formát mutató Mohácsi révén tar­tották a lépést. A remekül véde­kező Dunaferr a 45. percben át­vette a vezetést, majd a hajrában Nagy Lászb a katalánokat juttat­ta vezetéshez (21:22), de Kuzmicsov egy szép akció végén elért góllal, pontot mentett. A 48. percben Guijosának egy rossz föl­det érés után kificamodott a jobb könyöke, kórházba szállították. A másik találkozón: Montpellier - Gdansk 25:23. A csoport állása: 1. Dunaferr 5 pont, 2. Barcelona 4, 3. Montpellier 3,4. Gdansk 0. ■ világbajnok 3:43:01.9 óra, 2. Grönholm, Rautiainen (finn,- Peugeot 206 WRC) 3:44:07.5, 3. Mäkinen, Mannisenmäki (finn, Mitsubishi Lancer EVŐ) 3:44:16.9. Az egyéni világbajnokság végeredménye: 1. Grönholm 65 pont, 2. Burns 60, 3. Sainz (spanyol, Ford Focus WRC) 46. A csapat-vb végered­ménye: 1. Peugeot 112 pont 2. Ford 91 3. Subaru 88. ■