Heves Megyei Hírlap, 2000. november (11. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-20 / 271. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2000. November 20. hétfő Bocsi fejessel egyenlített Labdarúgás NB II. Szabolcs Gabona-csoport A 3. forduló eredményei: KSE Mátészalka - FC Eger 1-1 (1-0) Mátészalka, 800 néző. V.: Ta­kács Zs. A védő Bocsi Zoltán találatával egyenlített az egri együttes fotó: pilisy elemér KSE: Vitkai - Babják (Kun, 74.), Vacsilja, Balázs, Cselószki - Szemán, Sipos, Balogh, Petrohai (Pitács, 46.) - Madudin (Tóth, 62.), Kigyósi. Edző: Szécsi Zoltán. EGER: Molnár - Takács - Szobóczki, Bocsi, Kovács Cs. - Bercsényi, Márton, Katona, Béres - Szamosi, Montvai. Edző: Eich László. Sárga lap: Szemán, Vacsilija, ill. Szobóczki. Kiállítva: Sipos (kíméletlenül letalpalta Bérest) a 61. percben. A gólok története: a 17. percben Madudin elé pattant a labda, aki 11 méterről a léc alá bombázott, 1-0. A 69. percben Béres szabad­rúgását követően Bocsi erős fejes­sel juttatta hálóba a labdát, 1-1. Az első félidőben bátrabban ját­szottak a hazaiak, többet is kezde­ményeztek, ágáljuk azonban nem kidolgozott akció végén született, hanem egy lepattanó labdát lőtt a kapuba Madudin. A kíméletlen belemenést követő kiállítás után türelmetlenül erőltette az egyenlí­tést, majd az újabb gólszerzést az Eger, így nem tudott ugyan fordíta­ni a javára, de a döntetlent feltét- len megérdemelte. A csapatra jel­lemző gólképtelenség ezúttal is kí­sérte az együttest, szerencse, hogy Bocsi fejese még időben talált utat a kapuba Az utolsó percekben már mindkét csapat inkább az eredmény tartására törekedett. Jók: Cselószki, Pitács, ill. Márton, Bocsi. Szécsi Zoltán: - Az első félidő­ben kellett volna megnyernünk a meccset, akkor lehetőségünk is volt hozzá. Eich László: - A megérdemelt hazai vezetés, illetve a kiállítás után csapatunk nem játszott ziccerig, ezért nem tudtunk fordítani. További eredmények: Tiszaújváros - Makó 3-1, Jászbe­rény - Gyula 1-1, Demecser - Abony 5-1, Csorvás ­Baktalórántháza 2-0, Kisvárda - Borsod Volán 2-1. AZ ÁLLÁS 1. Kisvárda 3 2 1 i 1 5-2 7 2. Borsod V. 3 2­1 6-3 6 3. FC Eger 3 1 2 _ 32 5 3. Mátészalka 3 1 2­32 5 5. Jászberény 3 1 1 1 12-3 4 6. Demecser 3 1 1 1 5-2 4 7. Csorvás 3 1 1 1 33 4 8. Tiszaújváros 3 1 1 1 4-5 4 9. B.lórántháza 3 1­2 315 3 10. Abony 3 1 _ 2 315 3 11. Gyula 3 _ 2 1 34 2 12. Makó 3­1 2 1-4 1 A 4. forduló párosítása. Novem­ber 25., szombat, 13: Borsod Vo­lán - Jászberény Baktalóránt-háza - Demecser, Abony - Mátészalka. Vasárnap, 13: Kisvárda Tiszaújváros, Gyula - Csorvás, Eger - Makó. Oláh gólja három pontot számít A Heves idegenben, az Egerszalók otthon játszott döntetlent Labdarúgás NB III. 'Mátra-csoport A 3. forduló eredményei: Besenyőtelek - Soroksár-Csepel 1-0 (0-0) Besenyőtelek, 200 néző. V.: Somossy. BESENYŐTELEK:'Vincze - Ba­ranyai (Henninger) - Váss, Nagy E„ Rácz - Penti, Mirkóczki (Baranyi), Ágó, Bódi (Ferencz) - Oláh, Rézműves. Játékos-edző: Nagy Endre. A gól története: a 80. percben egy ellenféltől kapott labdával Oláh megiramodott, majd 16 mé­terről futtából laposan lőtt a háló­ba, 1-0. Jó iramú, időnként színvona­las mérkőzésen végig kiélezett küzdelem folyt a két csapat kö­zött. Több helyzete révén megérde­melten nyert a hazai gárda a stílu­sosan futballozó vendégek ellen. Jók: Oláh, Rácz, Baranyai. Nagy Endre: - Győzelmünk ér­tékét növeli, hogy egy jól játszó csapatot fektettünk két vállra. (Igor) St. Öblös - Heves 2-2 (0-2) Salgótarján, 100 néző. V.: Ledvényi. HEVES: Tajti - Somodi, Ötvös, Sági - Tari - Szabó Z., Ducsai (Kolozsvári), Nász (Lajer), Besenyei F. - Lóié, Pusoma. Edző: Balázs Tihamér. A gólok története: a 26. perc­ben Pusoma 18 méteres szabad­rúgása védhetetlenül vágódott a kapu bal sarkába, 0-1. A 38. perc­ben gyors hevesi akció végén Pusoma labdáját Besenyei F. 8 mé­terről a hálóba passzolta, 0-2. Az Oláh Norbert nemcsak gólt rúgott, de jól is játszott FOTÓ: PILISY ELEMÉR 53. percben hazai szöglet után Tajti későn mozdult ki kapujából, és a labda Szeles fejéről a hálóban kötött ki, 1-2. A 68. percben Birincsik átadását Ács közelről ér­tékesítette, 2-2. Az első félidőben a lendülete­sen és gyorsan játszó vendégek megérdemelten szereztek előnyt. Szünet után a hazaiak lelkesen és javuló teljesítménnyel egyenlítet­tek. Jó játékvezetés mellett igazsá­gos eredmény született. Jók: Öt­vös, Szabó Z., Besenyei F., Pusoma. Balázs Tihamér: - A döntetlen idegenben mindig' jó, de 2-0-ról ezt a mérkőzést már nem szabad lett volna kiengedni a kezünkből. B. T. Egerszalók - Tápiószecső 0-0 Egerszalók, 250 néző. V.: Sze­derkényi Zs. EGERSZALÓK: Nagy P. - Csontos M. - Háklár, Kovács J. - Klátyik, Trenka, szabó B., Somogyvári (Lakatos) - Blaga (Bata), Mészáros. Edző: Székely Károly. Az 5. percben Trenka bünte­tőjét a szecsői kapus hárította, ezt követően többnyire a vendé­gek irányítottak. Szünet után is mezőnyfölényben játszott a Tápiószecső, de a helyzeteik ki­maradtak. Az utolsó pillanatok­ban a szalókiak előtt adódott óriási lehetőség, ám gól nem született. Jók: Nagy P., Csontos M. Szabó L. Székely Károly: - Nagyon küz­delmes mérkőzésen, egy kitűnő csapat ellen értük el az értékes döntetlent. F. B. Kazincbarcika - GYAK-Ytong 2-1 (1-0) Kazinbarcika, 400 néző. V.: Katona L. GYAK: Labancz - Szilágyi, Nagyfalusi (Agócs V.), Csomós, Szatmári - Nagy I. G., Nagy II. G., Tóth A., Szerdahelyi - Szek­rényes, Tóth Z. Edző: Majzik Zoltán. A gólok története: a 32. perc­ben Csomós szabálytalankodása után a megítélt szabadrúgást Pozder 18 méterről a kapu bal sarkába vágta, 1-0. Az 55. perc­ben Tóth A.-val szemben sza­bálytalankodtak a büntetőterü­leten belül, a megítélt 11-est Szerdahelyi a kapu jobb sarkába helyezte, 1-1. A 60. percben a középpályán eladott labda után Kovács a védők között balról adott Feketéhez, aki 8 méterről nem hibázott, 2-1. Színvonalas, közönségszóra­koztató mérkőzésen a gyöngyösi csapat két ellentétes félidőt pro­dukált. Az első játékrészben a hazaiak sok mozgásos, egyérin- tős játéka védekezésre késztette a vendégeket, míg a második fél­időben nagyon feljavultak a ven­dégek, és helyzeteik alapján rá­szolgáltak volna az egy pontra. Jók: Szilágyi (a mezőny legjobb­ja), Labancz. Majzik Zoltán: - Nagyon jó mérkőzésen küzdeni tudásból minden játékos jelesre vizsgázott. Kár a kihagyott helyzetekért. Halmóczki Ferenc További eredmények: Karancslapujtő - Dunakeszi 2-2, Tápiószentmárton - Gödöl­lő 4-2. AZ ÁLLÁS 1. Táptószentmárton 2 2 0 0 6-3 Í1 2. Tápiószecső 3 1 2 0 4-2 11 3 Kazincbarcika 3 3 0 0 62 10 4. Besenyőtelek 3 2 0 1 33 10 5. Soroksár 2 1 0 1 2-2 7 6. Heves 3 0 2 1 35 7 7. Gyöngyösi AK 3 0 2 1 34 6 8. Gödöllő 3 0 0 3 4-8 6 9. Dunakeszi 3 1 1 1 64 5 10. St. Öblös 3 0 3 0 4-4 5 11. Egerszalók 3 0 2 1 24 5 12. Karancslapujtő 3 0 2 1 35 4 Megjegyzés: A 2. fordulóból el­halasztott Soroksár Tápiószentmárton mérkőzést no­vember 22-én rendezik. A 4. forduló párosítása. No­vember 25., szombat, 13: Sorok­sár - Karancslapujtő, Dunakeszi - St. Öblös, Heves - Egerszalók, Tápiószecső - Gyöngyösi AK. Va­sárnap, 13: Tápiószentmárton - Kazincbarcika, Gödöllő - Bese­nyőtelek. • Nemzetközi hátteret és anyagi biztonságot, a világ egyik vezető biztosítócsaládja, az Allianz Csoport tagjaként. • Magyarország piacvezető biztosítójának élenjáró szakértelmét. • Könnyű elérhetőséget. Szakembereink és szerződött javítóink az Ön rendelkezésére állnak mindenütt az országban. • További kényelmet. Telefonon és Interneten is intézheti autóbiztosítási ügyeit. • Teljes védelmi láncot: gépjármű-felelősségbiztosítást, cascót, jogvédelmet, kölcsönautót... • Előnyös lehetőségek sorát. Az engedménypontok rend­szerében olcsóbbá teheti díját. Jó eséllyel Bonusz Klubunk tagjává is válhat, és élvezheti a kedvez­ményeket. • És újra és újra értékes nyereményeket! Hungária autóbiztosítások. Felelősséggel egymásért! Ha Ön 2001-re érvényes Hungária gépjármű-felelősségbiztosítással rendelkezik, minden külön teendő nélkül megnyerheti a Full Extra akció fődíját, egy Suzuki Wagon R+-t vagy a további 95 értékes nyeremény egyikét. A további nyeremények: 5 db 200 000 Ft-os nyereményutalvány, 10 db 100 000 Ft-os nyereményutalvány, 20 db 50 000 Ft-os nyereményutalvány, 60 db 25 000 Ft-os nyereményutalvány. Beválthatók IBUSZ utazásra, Michelin autógumikra, Global A.R.M. autóvédelmi eszközökre, valamint MÓL vásárlási utalványokra. Sorsolás: 2001. március 23. SUZUKI WAGON R‘ Mit kínálunk a Hungária Full Extra akció keretében? Felelősen, nyertesen! BJHUNGARIA FS BIZTOSÍTÓ RT. az Allianz Csoport tagja A játékban nem vehetnek részt a Hungária Biztosító Rt. és a Vízin Reklámügynökség dolgozói és az ó, a Ptk. 685§b. pontjában meghatározott, hozzátartozói. A nyeremények készpénzre nem válthatók. Jogorvoslatra nincs lehetőség. A nyertesek kiválasztása közjegyző jelenlétében, véletlenszerűen generált, számítógépes sorsolás keretében valósul meg. A nyerteseket postán értesítjük. www.hbrt.hu © biztosításkötés: (06-80) 411-811, kárbejelentés: (06-1) 421-1-421