Heves Megyei Hírlap, 2000. szeptember (11. évfolyam, 205-230. szám)

2000-09-25 / 225. szám

8. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2000. Szeptember 25. hétfő Üj arcát mutatta az Eger Labdarúgás NBI/B Keleti A-alcsoport A 9. forduló eredményei: FC Eger - Fóti SE 2- 0 (1-0) Eger, 300 néző. V.: Veres L. (Bendik, Szabó Z.). EGER: Varga - Takács - Szobóczki, Bocsi, Kovács Cs. - Bercsényi, Csőke, Katona, Bóta - Zabundu, Montvai. Edző: Eich László. FÓT: Halász - Németh, Bá­lint, Schwarcz, Pálfi - Hódosi, Vikukel (Balogh, 86.), Stranyóczky, Mátyás (Törteti, a szünetben) - Hajdú (Pálinkás, a szünetben), Füle A. Edző: Gubán László. Sárga lap: Katona a 23., Vikukel a 29., Németh a 35., Mátyás a 37., Montvai a 73. percben. A gólok története: a 22. perc­ben Csőke szerzett labdát, majd három lendületes csel után középről 16 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. A 91. percben Zabundu játszott Csőke elé, ő a még nagyobb gólhelyzetben lévő Montvaihoz passzolt, aki 10 méterről az üresen maradt ka­pu jobb sarkába gurított, 2-0. A 7. percben kapufát lőttek a vendégek, válaszul Montvai a jobb kapufa mellé gurított nagy gólhelyzetben. Szoros védeke­zésből Csőke vezérletével len­dületes támadásokat vezetett az Eger, amelyek egyikéből meg is született a vezetést jelentő ta­lálat. A vendégek egy hazaadás miatt megítélt közvetett sza­badrúgásból egyenlíthettek vol­na, de a sorfalról levágódott a labda. Továbbra is taktikusan futballoztak az egriek, s bár hi­báztak, nem ismertek elveszett labdát. Kapura is veszélyesek voltak, Bercsényi lövése példá­ul nagy tapsot kapott, noha Halász hárított. Fordulás után szünetbeli cserékkel kapcsolt magasabb fokozatra a Fót. Me­zőnyfölényt harcoltak ki a ven­dégek, de csak néhány szögle­tük jelentett igazi gólveszélyt, bár egyszer a szerencse is segí­tett Vargának. Közben az egri­ek szerezhettek volna újabb gó­lokat, de előbb Bóta lőtt a ka­pusba, majd Montvai bombá­zott az üres kapu fölé. A hősies harc végül meghozta a hőn óhajtott teljes sikert, hiszen az utolsó pillanatokban újabb gólt ért el az Eger, a rohamozó Fóttal szemben. Az egriek - cse­re nélküli - megérdemelten ki­vívott első őszi hazai győzelmét nagy tetszéssel fogadta a szá­mában megfogyatkozott, de változatlanul hűséges és lelkes közönség. Jók: Varga, Bocsi, Csőke, Katona, Bercsényi. Eich László: - Első őszi hazai sikerünk mindennél többet mond. Gubán László: - Nem múlt el nyomtalanul a legutóbb el­szenvedett vereség. Szünet után ébredtünk, de már késő volt. F. B. További eredmények: Szol­nok - Jászberény 2-0, Tiszaújváros - Bőcs 0-2. A BVSC szabadnapos volt. A B- alcsoport eredményei: Békés­csaba - Kecskemét 2-1, Monor - Kunszentmárton 0-1, Kiskő­rös - Cegléd 4-2. AZ ÁLLÁS 1. Szolnok 8 6 11 19-6 19 2. Bocs 8 4 13 18-16 13 3. Fót 8 3 14 15-12 10 4. Jászberény 8 3 14 13-12 10 5. BVSC 7 2 3 2 1141 9 6. FC Eger 8 2 3 3 7-17 9 7. Tiszaújváros 7 1 2 4 7-16 5 A 10. forduló párosítása, szeptember 30. szombat, 15: Bőcs- FC Eger. Szombat 18: BVSC ­Tiszaújváros. Vasárnap, 15: Fót ­Szolnok. ■ Szalóki pont Soroksárról Labdarúgás NB U. Mátra A-alcsoport A10. forduló eredményei Heves - St. Öblös 2-1 (0-0) Heves, 400 néző. V.: Szobqszlai. HEVES: Tajti - Somodi, Ötvös, Sági - Tari - Kolozsvári (Lajer), Vajner (Czvitkovics), Besenyei Zs„ Pusoma - Lóié (Ducsai), Besenyei F. Edző: Balázs Tihamér. A gólok története: a 68. percben Somodi egy igazítás után 37 méter­ről bombagólt lőtt a jobb felső sa­rokba, 1-0. A 74. percben Czvitkovics lépett ki a lesre játszó védők közül, pontos beívelését Besenyd Zs. a kapus keze között bólintotta a kapuba, 2-0. A 80. perc­ben Szeles 25 méteres szabadrúgá­sa Tajtit megtréfálva a kapu közepé­be került, 2-1 Csúszós talajon, a hazaiak eny­he mezőny fölényben játszottak a ka­pum kelés veszélyt jelentő nógrádi­ak ellen, de ezt a fölényt csak későn tudták gólm váltani. A vezető találat után megélénkült az amúgy is jó iramú - bár sok hibával tarküott - találkozó. A szerencsés szépítő gól felhozta a vendégeket, de egyenlítés­re már nem sok esélyük maradt. Jók: Somodi (a mezőny legjobbja), Kolozsvári, Tari, Besenyei Zs., Pusoma. Balázs Tihamér. - Nyolcvan per­cig nemcsak eredményesen, ha­nem jól is játszottunk, győzelmünk megérdemelt. Balogh Péter Tápiószecső - Besenyőtelek 7-2 (1-2) Tápiószecső, 300 néző. V.: Molnár. BESENYŐTELEK: Tóth - Nagy E. - Vass (Baranyi), Baranyai, Oláh, Henninger (Penti), Rácz, Mirkóczki (Ferencz), Bódi - Rézműves, Búzái. Játékos-edző: Nagy Endre. Az első félidőben jól játszó vendé­gek Búzái fejesével szereztek veze­tést, majd a hazaiak egyenlítése után Oláh U-esből szerzett újabb gólt. Szünet után már az első perc­ben kiegyenlítettek a vendéglátók, majd lőttek egy lesgyanús gólt, s az­zal eldőlt a mérkőzés. A szecsőiek magas labdáival a továbbiakban nem tudtak mit kezdeni avendégvé- dők. A hazai gólok közül Grezsák 5- öt, Papp és Németh 1-1-et szerzett. Jó: Búzái. Nagy Endre: - Gratulálok ellenfe­lünknek, sajnálom, hogy szünet után csődöt mondott a csapat. (Igor) További eredmények: Kazincbar­cika - Borsod Volán 0-8, Kistarcsa - Tápiószentmárton 2-0. AZ ÁLLÁS 1. Borsod Volán 10 8 0 2 286 24 2. Kistarcsa 10 7 1 2 21-7 22 3. Tápiószecső 9 5 Ül 3 25-16 16 4. Heves 10 4 3 3 14-15 15 5. St Öblös 10 3 2 6 1320 11 6. Táptószentmáiton 9 2 4 3 11-12 10 7. Besenyőtelek 10 3 1 6 1620 10 8. Kazincbarcika 10 1 0 s 836 3 A 11. forduló párosítása. Szep­tember 30., szombat, 15: Tápiószecső - Borsod Volán, Heves- Kazincbarcika. Október 1. vasár­nap, 15: Tápiószentmárton - St. Öb­lös, Kistarcsa - Besenyőtelek. B-alcsoport A 10. forduló eredményei Soroksár-Csepel - Egerszalók 1-1 (1-1) Soroksár, 250 néző. V.: Dani. EGERSZALÓK: Nagy P. - Cson­tos M. - Háklár, Kovács J., Kelemen- Klátyik, Szabó L, Somogyvári - Blaga - Lakatos (Smuczer Zs.), Mé­száros (Bata). Edző: Székely Károly. A gólok története: a 17. percben egy szalóki akció végén a visszafe­jek labdát Mészáros küldte a hálóba, 0-1. A 31. percben a tétovázó ven­dégvédők között Orbán lőtt a kapu­ba, 1-1. Nagy iramú, változatos, küzdel­mes mérkőzésen, egyenlő arányban forogtak veszélyben a kapuk. A sza­lókiak megérdemelten szereztek egy pontot. Kiállítva: Kelemen a 72. percben. Jók: Háklár, Szabó L„ Somogyvári, Blaga. Székely Károly: - Igazságos ered­mény született, idegenben is lelkes szurkolóink előtt. Sz.K. Gödöllő - GYAK-Ytong 3-1 (2-0) Gödöllő, 300 néző. V.: Telek. GYAK: Labancz - Szüágyi - Nagy I. G„ Vona (Nagy II. G.), Karsai - Baranyi (Molnár G.), Szer­dahelyi, Csomós, Szekrényes - Tóth Z„ Tóth A. (Bakondi). Edző: Péczely Szabolcs. A góbk története: a 14. percben Aubel ugratta ki Kisst, aki a kapuból kifutó Labancz mellett 14 m-ről a ka­pu bal alsó sarkába lőtt, 1-0. A 22. percben a teljes védelmet kicselezve Fouai átemelt a kifutó kapuson, és a labdát Kiss 5 m-ről fejelte a kapuba, 2-0. Az 53. percben szögletet köve­tően Csomós 5 m-ről emelt a kapu­ba, 2-1. A 61. percben Aubel 13 m- ről állította be a végeredményt, 3-1. Kemény mérkőzésen a rutino­sabb hazai csapat a játék képe alap­ján rászolgált a győzelemre. Jók Szilágyi, Csomós. Péczeli Szabolcs: - A feladathoz nem tudtunk felnőni. Halmóczki Ferenc További eredmények: Balassa­gyarmat - Dunakeszi Kinizsi 1-0, Szigetszentmiklós - KJapujtő 6-1. AZ ÁLLÁS 1. Balassagyarmat 10 8 1 1 228 25 2. Gödöllő 10 7 0 3 21-11 21 3. SzjgetszentmMóe 10 6 1 3 2816 19 4. Csepel 10 5 3 2 118 18 5. Gyöngyöst AK 10 4 2 4 1517 14 6. Egerszalók 10 3 1 6 17-24 10 7. Dunakeszi 10 2 0 8 11« 6 8. Karancslapuitő 10 1 0 9 11-28 3 A 11. forduló párosítása. Szep­tember 30., szombd, 15: B.gyanmat - Egerszalók, Szigetszentmiklós - Gödöllő, Soroksár-Csepel - Gyön­gyösi AK. Október 1., vasárnap, 15: Dunakeszi - Karancslapujtő. ■ TOTÓ A TOTÓ 38. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Bremenfrankfurt rí X 2. VfB Stuttgart8ochum rí X 3.I.FCKärrBayem M. 1-2 2 4. Wolfsburg-Hamburg 4-4 X 5. Dortmund-Schalke 04 04 2 6. Cottbusleverkusen 1-2 2 7. Braöforc^Southampton 0-1 2 8 Coventry-West Ham 0-3 2 9. Derby County-Leeds M X 10. Ipswich-Arsenal rí X 11 Middesbrough-Aston V 1-1 X 12. Unterhaching-Hertha BSC 52 1 13. Rostock-Kaiserslautem 1-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Leicester-Everton 1-1 * Pontos Molnárok Teke FTC-Ybl Tervező - Bélapátfalvi Építők 6:2 (5647:5339) Szuperliga-mérkőzés, Buda­pest. ÉPÍTŐK: Balázs P. 884, MOLNÁR L. 907, Tősi 888, Kakuk L. 900, MOLNÁR CS. 903, Vincze Z. 877 fa. A kitűnően előkészített pá­lyán jól játszottak a válogatot­takkal felálló hazaiak. A bél­apátiaknál Molnár L. folytatta pontszerző sorozatát, ráadá­sul ismét csapata legjobbjának bizonyult. A középső párok­ban az ifjúsági Kakuk Levente is lehetőséget kapott és 900 fás eredményével igazolta te­hetségét. A hajrában Molnár Csaba játékán érződött, nem volt számára idegen a pálya­test. Molnár Csaba játékos-edző: - Megálltuk a helyünket, amit elterveztünk - a két „kíspont” megszerzése - teljesítettük. A jövőt illetően biztatóak a fiata­lok egyéni eredményei. Ifik: FTC - Bélapátfalva 4:0 (1680:1498). Vincze R. 831, Vincze T. 667 fa. b Örsi, leleszi, novaji bravúr idegenben Labdarúgás A megyei I. osztályú bajnokság 7. fordulójának eredményei: Felsőtárkány - Tamalelesz 0-1 (0-0) Felsőtárkány, 200 néző. V.: Berta. Felsőtárkány: Kormos - Fülep, Gál, Novák T. - Linkecs, Bajzát R. (Nagy G.), Bajkó, Novák Z., Magyar (Fükő) - Fenyves, Bukrán. Játékos- edző: Bukrán Csaba. Tarnalelesz: Venczel - Sike, Sztasák, Németi (Szabó) - Kovács B., Fehér, Nagy P, Érsek Sz„ Ortó - Lázár, Kovács A. (Érsek Cs.). Játé- kos-edző. Sike András. A védekezésre berendezkedő vendégek az 58. percben szerzett szöglet utáni fejesgóllal hódították el a három pontot. G.: Kovács B. Jók: Gál, Bajzát R„ ill. Venczel (a mezőny legjobbja) és az egész ven­dégcsapat. Ifik: 1-0. Buknál Csaba: - A mai meccsen öt játékos nullára vizsgázott és ezt egy jó csapat sem bírja el. Sike András: - Az eredmény ön­magáért beszél. (bajzát) Pétervására - Tamaörs 1-3 (0-3) Pétervására, 100 néző. V.: Szabó S. Pétervására: Dávid - Pap (Tar), Ivády A., dr. Jacsmanik, Ivády P. - Ország, Suha, Pádár, Lucza (Boros) - Bánka (Pápai), Lénáit Játékos- edző: Pádár Béla. Tarnaörs: Sánta - Peredi, Danyi, Mága J. (Vavrek), Csömör P. - Kiss, Pető, Csömör A., Varga (Csömör L. M.) - Lőcsei I., Lőcsei J. (Sáfi). Edző: Pócs Tamás. Az első félidőben a fegyelmezet­lenül játszó hazaiak három kapott gól mellett még emberhátrányba is kerültek, és ezzel el is dőlt a mérkő­zés sorsa. Kiállítva: Ivády A. a 30. percben 2. sárga lap után. G.; Bánka, ill. Lőcsei I. 2, Mága J. Jók: Bánka, Lénáit, dr. Jacsmanik, ül. Lőcsei 1„ Lőcsei J„ Varga. Ifik: 6-1. Pádár Béla: - Adtunk egy félidő- nyi előnyt taktikusan játszó ellenfe­lünknek, utána már hiába játszot­tunk 10 emberrel is jobban. Pócs Tamás: - Küzdelmes mér­kőzésen csapatom rájött, hogy ezt a játékot fejjel játsszák és a láb enge­delmeskedik. Dósa János Füzesabony - FC Hatvan 1-0 (0-0) Füzesabony, 100 néző. V.: Se­bestyén. Füzesabony: Perge - Bakos, Ka­sza, Bognár, Kémeri - Kovács, Póka (Szabó), Mencsik, Tamasi - Nagy P„ Pusoma (Kerékgyártó). Edző: Káló Mihály. Hatvan: Molnár T. Csuvikovszki, Kuti, Strausz, Ba­logh, Bosánszki (Bungye) - Tóth, Szántó (Molnár Cs.), Áugusztin - Kállai (Urbán), Kratofil. Edző: Szán­tó György. Kiállítva: Tamasi a 77. percben 2. sárga lap után. G.: Nagy P. Jók: Mencsik, Kasza, Nagy R, ill. Kuti, Strausz. Ifik: 1-4. Káló Mihály: - Hajtottunk, küz­döttünk, győztünk. Szántó György: - A mérkőzés eredményét nem a játékosok dön­tötték el. Takács József Bélapátfalva - Verpelét 2-1 (0-0) Bélapátfalva, 150 néző. V.: Ger- gelyi. Bélapátfalva: Veres - Nagy, An­tal, Bajzáth, Orosz - Mikó R, Hor­váth (Miskolczi), Sütő - Barta R, Szamosi, Mikó A. Játékos-edző: Horváth Tamás. Verpelét: Rozsnaki - Prokaj, Sajbán, Péter, Pallagi - Simon, Nagy, Smuczer, Csík - Helli, Hor­váth. Edző: Rozsnaki István. A végig jó iramú, izgalmas mér­kőzésen szünet után határozot- tabbá vált az Építők játéka és ez gólokban is kifejezésre jutott. A vendégek azonban nem adták fel, sikerült szépíteniük, majd a 89. percben les címén meg nem adott góljuk miatt a mérkőzés végén sportszerűtlen jeleneteknek lehet­tünk szemtanúi. G.: Mikó A., Sü­tő, ill. Sajbán. Jók: Antal, Orosz, Nagy, Sütő, Bajzáth, ill. Rozsnaki, Csík, Helli. Ifik: 7-0. Horváth Tamás: - Verte-lét iszunk az este, angyalom, ragyo­góm... Rozsnaki István - Nem érdemel­tünk vereséget. Az utolsó percben is megszabad adni a szabályos gólt, mégha a vendégek szerzik is azt. Horváth Mihály Sarud - Szihalom 1-1 (0-0) Sarud, 150 néző. V.: Márta. Sarud: Onder - Dávid, Horváth, Óceán, Csala I. - Ullmann, Tóth F„ Kulics, Farkas - Csala A. (Tar), Tóth A. Edző: Varga István. Szihalom: Járdán - Fazekas, Kalotai, Barna - Kiss, Németh, Vincze (Szabó), Sasvári - Tóth (Neznovics), - Popovics, Takács. Edző: Pelyhe Csaba. G.: Csala I., ill. Popovics. Jók: Csala I., Kulics, Tóth F, Tóth A., ül. Járdán, Barna, Németh, Takács. Ifik: 2-2. Varga István - Továbbra sem va­gyunk képesek kihasználni a hely­zeteinket. Pelyhe Csaba: - Küzdelmes mér­kőzésen örülünk az egy pont meg­szerzésének is. Kiss Éva Selyp - Tamaméra 4-0 (2-0) Selyp, 100 néző. V.. Gönczi. Selyp: Szendrei - Szántó, Blahó (Beleznai), Szakolczai - Kéri, Ta­mási, Oláh (Nagy), Here (Bacsa), Demők - Kovics, Jankov. Edző: Tö­rök János. Tárnáméra: Juhász - Bállá, Ugrai, Besenyei, Lőrincz - Bánka, Kovács, Bártfai, Szatmári - Együd (Makovinyik), Bárány (Berta). Csa­patvezetők: Juhász András és Bártfai Páer. Az utóbbi hetek sikertelensége után a kissé görcsösen kezdő Kini­zsi számtalan helyzetet kihagyva is magabiztosan hozta a meccset. G.: Tamási 2, Demők, Jankov. Jók: Szántó, Tamási, Kovics, Kéri, Jankov, ül. Juhász, Bállá, Besenyei. Ifik: 15-1. Török János: - Sportszerű ellen­féllel szemben Uyen arányban is megérdemelten nyertünk. Juhász András: - Nehéz talajú pályán, megérdemelt hazai győze­lem született. Szigéti Tamás Gyöngyöshalász - Novaj 0 -3 (0-2) Gyöngyöshalász, 150 néző. V.: Smelkó. Gyöngyöshalász: Horváth - Szabó Gy„ Tóth, Krausz (Sándor), Varga - Benus (Csőke), Csiba, Nagy Gy. G., Incze - Hudák (Márkus), Ferencz. Edző: Szabó Gyula Novaj: Zsíros - Jánosi, Sumi, Barta, Erdélyi - Tóth, Husi, Kor­mos, Szabó - Szőke (Berecz), Vitá­nyi (Hegyi). Játékos-edző: Kormos Imre. A hazaiak a mérkőzést végig­szenvedték. A jól játszó vendégek akár nagyobb arányban is nyerhet­tek volna az enerváltan futballozó halásziak ellen. G.: Szabó 2, Husi. Jók: senki, ül. az egész vendégcsapat. Ifik: 6-3. Szabó Gyula: - Új célok megvaló­sításán kell gondolkodni. Kormos Imre: - Ez egy igazi csa­patmunka volt. Szabó Ferenc Szőlőskert-Nagyréde - Petőfibánya 2-0 (1-0) Nagyréde,. 400 néző. V. Szabó S. Nagyréde: Erdei - Debreceni, Máté, Dávid, Barna - Bekecs, Ka­kas, Fekete I., Molnár - Szeifert, Mátyásházi (Varbai). Edző: Ács Já­nos. Petőfibánya: Juhász Karóczkai, Kurucz, Szabó, Lénárt - Králik, Fityó, Valkó - Fekete T. (Parádi), Nagy, Laczkó (Kerekes). Edző: Galambos Ferenc. Rudas Imre sportbarát emléké­re egyperces gyászszünettel kez­dődött a mérkőzés. G.: Fekete I., Debreceni. Jók: Debreceni, Máté» Dávid, Fekete I., ü.. Szabó, Fityó, Nagy G. Ifik: 1-7. Ács János: - Küzdelmes mécs­esén nyertünk, a játék még hiá­nyos. Galambos Ferenc: - Jó iramú mérkőzésen nem érdemeltünk ve­reséget. Lukács György Botrány Atkáron A megyei U. osztáyú bajnokság 7. fordulójának eredményei: Recsk - Hort 3-3 (2-1), Kisköre - Egerszólát 2-0 (0-0), Bükkszék Gyöngyöspata 3-2 (2-0). Hatvani Lokomotív - Mátraderecske 0-2 (0-1), Apc - Energia SC Gyöngyös 2-3 (1-1). Kápolna - Abasár 2-1 (1-1), Solybor-Gy.solymos - Vámosgyörk 3-1 (1-1) Az Atkár - Zagyvaszántó mérkőzés a második félidő 25. percében a vendégek 1-0- ás vezetésénél félbeszakadt. Infor­mációink szerint egy hazai szurko­ló beszaladt a pályára és inzultálta Buda Mihály játékvezetőt, aki a mérkőzést beszüntette. AZ ÁLLÁS 1. Tamads 7 5 1 1 138 16 2. Felsőtárkány 7 5 0 2 134 15 3. Verpelét 7 4 1 2 138 13 4 Nagyréde 7 4 1 2 54 13 5. Novai 7 3 3 1 1510 12 6. Bélapátfalva 7 3 2 2 25-16 11 7. Selyp 7 3 2 2 128 11 8. Tamalelesz 7 3 2 2 78 11 9. Füzesabony 7 3 1 3 610 10 10. Szihalom 7 2 3 2 7-10 9 11. Pétervására 7 2 2 3 9-10 8 12 Petőfibánya 7 2 0 5 9-11 6 13. Sarud 7 1 3 3 510 6 14. Gyöngyoshalász 7 2 0 5 914 6 15. FC Halvan 7 1 2 4 4-14 5 16. Tamaméra 7 1 1 5 524 4 A 8. forduló párosítása, szep­tember 30. szombat, 16: Felsőtárkány - Füzesabony, Tarnalelesz - Bélapátfalva, Szihalom - Selyp, Petőfibánya - Gyöngyöshalász, Novaj Pétervására. Vasárnap, 16: Verpelét - Sarud, Tamaméra - Nagyréde, Tamaörs - FC Hatvan. AZ ÁLLÁS 1. Bükkszék 7 5 1 t 178 16 2. Atkár 6 4 2 0 1811 14 3. Energia SC 7 4 1 2 1510 13 4. Kisköre 7 4 1 2 13-5 13 5. Mátraderecske 7 4 1 2 14-13 13 6. Zagyvaszántó 6 3 2 1 108 11 7. Gysotymos 7 3 2 2 1910 11 8. Gyongyöspata 7 3 1 3 13-12 10 9 Abasár 7 3 1 3 11-10 10 10. Recsk 7 3 1 3 1316 10 11. H. lokomotív 7 2 1 4 1911 7 12. Apc 7 2 1 4 1317 7 13Egerszóta 7 1 2 4 612 5 14. Hort 7 1 2 4 9-22 5 15. Kápolna 7 1 1 5 11-19 4 16. Vámosovötk 7 0 4 3 11-20 4