Heves Megyei Hírlap, 2000. június (11. évfolyam, 127-151. szám)

2000-06-05 / 130. szám

10. oldal - Heves Megyei Hírlap S PORT TÜKÖR 2000. Június 5„ hétfő Labdarúgás A megyei I. osztályú bajnokság 28. fordulójában újabb győzel­mükkel az egerszalókiak nagy lé­pést tettek az elsőség felé, az pedig végérvényesen eldőlt, hogy a Pétervására lesz a bronzérmes. A mérkőzésekről a következő tudósí­tásokat kaptuk: Bélapátfalva - Egerszalók 3-4 (1-1) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Kalicz. Bélapátfalva: Kovács I. - Nagy, Zay, Bajzáth, Balázs - Törő, Smuczer, Mikó R, Sütő (Szamosi) - Barta R (Miskolczi), Mikó A. (Román). Játékos-edző: Horváth Tamás. Egerszalók: Csontos R. - Kele­men, Csontos M„ Háklár - Berecz Zs. (Kovács J.), Szabó B., Szabó L, Somogyvári - Blaga, Bata. Edző: Székely Károly. A mérkőzés nagy részében a vendégek játéka nem tükrözte az előkelő helyezésüket. Helyzetei alapján megérdemelten nyertek a szalókiak, noha a játékvezetői hármas működése is őket segítet­te. G.: Barta R, Smuczer, Bajzáth, ill. Bata 2, Berecz Zs. 2. Jók: Ko­vács I., Nagy, Balázs, Mikó R, ill. Csontos R. Ifik: 3-2. Horváth Tamás: - A mai játék után én is NB Il-es csapat edzőjé­nek érzem magam. Székely Károly: - Gyötrelmes játékkal, jó helyzetkihasználással nyertünk. Horváth Mihály Felsőtárkány - Tárnáméra 3-0 (1-0) Felsőtárkány, 200 néző. V.: Kóródi. Felsőtárkány: Pozsár - Fülep, Gál, Novák T. - Nagy G„ Bajkó (Bajzát R.), Bódi Cs., Novák Z. - Bukrán, Sós (Szepesi). Játékos­edző: Bukrán Csaba. Tamaméra: Juhász Cs. - Csá­ki, Ugrai, Bállá, Besenyei - Bánka, Bártfai, Szatmári, Kövesdi - Bódi S., Együd. Edző: Berta György. Irgalmatlanul rossz talajú pá­lyán, már a 6. percben vezetést szerzett a mérkőzést végig tá­madó hazai csapat, de az ala­csony színvonalú folytatásban csak az utolsó negyedórában biztosította be győzelmét. Kiál­lítva: Besenyei a 77. percben (2. sárga lap után). G.: Nagy G. 2, Bukrán. Jók: Nagy G., Pozsár, Gál, ill. Csáki, Bállá. Ifik: 3-0. Bukrán Csaba: - Ezzel’a győ­zelemmel bebiztosítottuk az ezüstérmet, amit csodálatos ered­ménynek tartok. Berta György: - Fegyelmezet­lenségből kaptunk két gólt és ez megpecsételte sorsunkat. Bajzát Rafael Pétervására - Füzesabony 5-2 (3-0) Pétervására, 200 néző. V.: Mezei. Pétervására: Dávid - Boros (Pap), dr. Jacsmanik, Csanádi - Tar, Ivády A., Fenyves, Suha (Pá­pai), Kovács K. (Lénáit) - Kis-Si- mon, Lucza. Játékos-edző: Feny­ves Péter. Füzesabony: Perge - Kasza, Polgár, Tamasi - Pusoma (Vass), Szabó, Bozsik, Mencsik, Póka - Kovács R„ Nagy P. Játékos-edző: Polgár László. A pétervásáraiak jó játékkal és gólokkal feledtették az elmúlt he­tek kudarcait, és a megyei I. osz­tályban sorozatban ötödik alka­lommal szerezték meg a bronzér­met. G.: Kis-Simon 3 (egyet 11-es- ből), Ivády A. 2, ill. Mencsik, Vass. Jók: Kis-Simon, dr. Jacsmanik Csanádi, Ivády A., ill. senki. Ifik: 5-2. Fenyves Péter: - Gratulálok csa­patomnak a 3. helyhez, nem min­denki gondolta így. Polgár László: - A hazaiak job­ban használták ki helyzeteiket. Dósa János Petőfibánya - Novaj 3-2 (2-0) Petőfibánya, 250 néző. V.: Vasali. Petőfibánya: Juhász Karóczkai (Gubis), Valkó, Lénáit, Jónás - Králik, Nagy G. (Kerekes), Fityó, Fekete T. - Fekete V. Válogatott vendég Kis-Simon Miklós (jobbról a második) 3 góllal járult hozzá a pétervásáraiak 5-2-es győzelméhez FOTO: PILISY ELEMER képviselői virággal és aláírásuk­kal díszített labdát adtak át a hazai csapatnak. A kezdőrúgást a játékosként és edzőként is közismert Zilai János végezte el. Simán teljesítette a hazai gárda az első félidőre tervezett eredményt. Szünet után a lel­kes vendégek majdnem megle­petést okoztak, de 2-2 után Var­ga látványos gólja eldöntötte a három pont sorsát. G.: Varga 2, Fekete V., ill. Szőke, Kormos. A Felsőtárkány - Tamaméra találkozót megtekintette az idén a magyar válogatottban is bemutatkozott Bukrán Gábor, az angol első ligás Walsall labdarúgója, a tárkányi játékos-edző Bukrán Csaba öccse is.- Tetszett a mérkőzés, az egyértelmű volt, hogy a tárkányiak képzett játékosokból állnak, ebben a kategóriában erős játék­erőt képviselnek - mondta Bukrán. Szerintem egy jobb talajú pályán sokkal nagyobb lett volna a két csapat közötti különbség.- Újabb válogatottság?- Folyamatosan tartom a kapcsolatot Bicskei Bertalannal, a bő keretben számít rám, most azért nem hívott, mert már szá­munkra két hete befejeződött a bajnokság. Sajnos kiestünk. Még nem tudom hol folytatom ősszel, elképzelhető még spa­nyol ajánlat is, de az is lehet, hogy maradok jelenlegi csapa­tomnál, ahová egyébként szerződés köt.- Mennyi időt töltesz Magyarországon?- Most Pétervásárán vagyunk a családdal a szüleimnél, a 20 hónapos kisfiam itt is marad, mi pedig a feleségemmel egy­hetes görögországi nyaraláson veszünk részt. Remélem mire hazaérkezünk a menedzserem is többet tud mondani. (Parádi), Varga. Edző: Galambos Ferenc. Novaj: Zsíros - Szabó R. (Barta), Endre, Sumi, Husi - Hegyi, Tóth, Sipos (Szőke), Va­sas - Kormos, Domán (Szabó Z.). Edző: Bodolai István. A mérkőzés előtt Horváth Fe­renc és Bócsó János a pető- fibányai Old Boys találkozó (BAJZAT) Jók: Varga, Králik, Fekete T., ill. Endre, Szőke, Kormos. Ifik: 1-2. Galambos Ferenc: - Szünet után kissé enerváltan játszot­tunk, de egy jól eltalált lövéssel megszereztük a győzelmet. Bodolai István: - Az első félidő­ben alárendelt szerepelt játszot­tunk, aztán feljavultunk majd egy butaság miatt veszítettünk. Gubis István Szőlőskert-Nagyréde - Selyp 8-0 (3-0) Nagyréde, 150 néző. V.: Se­bestyén. Nagyréde: Csütörtöki - Deb­receni, Deme, Dávid, Barna - Bordás, Kovács T., Cserta (Kós), László - Haller (Rozovits), Mi­hályi (Török). Edző: Ács János. Selyp: Száz - Blahó (Gyetvai), Bata, Augusztin, Menus - Tamási, Baranyi G., Kurucz, Oláh (Babcsány) - Csemer (Baranyi J.), Hajdú. Edző: Nagy László. A 24. percben Mihályi ütkö­zött a 16-oson belül a selypi ka­pussal és lábtörést (sípcsont, vagy lábszárcsont) szenvedett. A játékvezető büntetőt ítélt és kiállította Szóz-t. A cserekapus hárította László büntetőjét, de a folytatásban már tetszés szerint érte el góljait a hazai együttes. G.: László 5, Bordás, Török (11- esből), Dávid. Jók: Debreceni (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, ill. senki. Ifik: 0-7. Ács János: - Az addig jól ját­szó Mihályi korai súlyos sérülé­sét követően a csapat helyett is küzdött és neki ajánljuk ezt a nagyarányú hazai győzelmet. Nagy László: - Sajnáljuk a sé­rülést, mert ez a meccsünkbe került. Lukács György Solybor-Gy.solymos - Gyöngyöshalász 1-6 (0-3) Gyöngyössolymos, 200 néző. V.: Csikós. Solybor: Tóth - Kiss, Eged, Nyilas, Bozsik A. - Bágyi Cs. (Patócs), Szűcs, Hibó (Bozsik S.), Csivincsik - Kareczki (Nád­udvari), Horváth. Játékos-edző: Soltész Sándor. Gy.halász: Horváth - Szabó, Molnár, Karsai, Csiba Ferencz (Hudák), Varga (Már­kus), Nagy Gy. G., Benyik - Incze, Tóth A. (Marázi). Edző: Szabó Gyula. Nagy különbség volt a két csapat között. A vendégek isko­lajátékkal győztek az enervált solymosiak ellen. G.: Horváth, ill. Nagy Gy. G. 2, Varga, Tóth A. (11-esből), Karsai, Incze. Jók: senki, ill. Nagy Gy. G. (a me­zőny legjobbja) és az egész csa­pat. Ifik: 1-3. Soltész Sándor: - Ilyen hozzá­állással és ilyen játékosokkal megérdemeljük a sorsunkat. Szabó Gyula: - Könnyed já­tékkal biztos győzelmet arat­tunk. Tóth József Tarnaörs - Tarnalelesz 3-3 (0-1) Tarnaörs, 200 néző. V.: Gom­bos. Tarnaörs: Vágó - Danyi T., Peredi R., Danyi Zs., Peredi T. - Csömör A., Lőcsei L, Mága (Lő­csei J.), Varga I. (Csömör L.) - Kiss (Csömör L. M.), Varga N. Edző: Pócs Tamás. Tarnalelesz: Sztraka - Fe­hér, Sztasák, Érsek, Kovács (Nagy P.) - Mikusi (Labancz), Lucza (Sike), Suha, Németi - Lázár, Halász. Játékos-edző: Sike András. Egyenlő erők küzdelmét hozta a Tarna-parti rangadó. A hazai csapat a 90. percben egyenlített büntetőből. G.: Var­ga N., Lőcsei J., Csömör A. (11- esből), ill. Lázár 2, Mikusi. Jók: Peredi T., Csömör A., ill. Sztraka, Érsek, Lázár, Németi. Ifik: 1-14. Pócs Tamás: - Küzdöttünk, de a védelmünk továbbra is gólképes, így nem lehet nyerni. Sike András: - Tanulságos mérkőzésen nagyszerűen helytállt csapatom.. Bodonyi József Energia SC Gyöngyös - Istenmezeje 5-2 (4-1) Gyöngyös, 100 néző. V.: Sza­bad. Energia SC: Juhász Gy. - Bődör, Molnár, Németh (Ko­vács), Juhász Sz. - Pásztory (Takács), Juhász F„ Vas Borosi Cs., Buda - Nagy, Pogány. Edző: Ifj. Matus Miklós. Istenmezeje: Répás - Csóka, Ország Zs., Bíró, Ludvig - Baranyi, Szaniszló, Berki, Or­szág P. - Utasi A., Molnár. Játé­kos-edző: Utasi József. A gyors góllal kezdő hazaiak a folytatásban is bátor támadó­játékkal rukkoltak ki és biztos győzelmet arattak az alsóházi rangadón. G.: Vas Borosi Cs. 2, Buda, Bődör, Pogány, ill. Berki (11-esből), Szaniszló. Jók: Bu­da (a mezőny legjobbja), Bődör, Vas Borosi Cs., Takács, ill. Szaniszló, Molnár. Ifik: 14-0. Ifj. Matus Miklós: - Most az­tán mindent bele! Remélem nem egyedül vagyok ezzel a gondolattal. Utasi József: - Egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfélnek. Kurfürst István A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Egerszalök 28 24 1 3 91-16 73 2. Felsőtárkány 28 22 4 2 72-17 70 3. Pétervására 28 20 2 6 69-36 62 4. Novaj 28 15 5 8 61-30 50 5. Petőfibánya 28 14 8 6 66-36 50 6. Nagyréde 28 13 7 8 55-47 46 7. Gyöngyöshalász 28 14 3 11 54-33 45 8. Tarnaörs 28 11 9 8 51-54 42 9. Tarnalelesz 28 11 5 12 47-45 38 10. Bélapátfalva 28 9 8 11 55-61 35 11. Selyp 28 8 3 17 44-85 27 12. Füzesabony 28 7 4 17 43-69 25 13. Tamaméra 28 7 3 18 36-64 24 14. Energia SC 28 5 5 18 34-61 20 15. Gy.solymos 28 4 6 18 33-83 18 16. Istenmezeje 28 2 3 23 20-94 9 A 29. forduló párosítása. Jú­nius 10., szombat, 17: Egerszalók - Gyöngyössolymos, Gyöngyöshalász - Felsőtárkány, Novaj - Pétervására, Istenmeze­je - Füzesabony, Tamaméra - Petőfibánya, Selyp - Bélapátfal­va, Tarnalelesz - Nagyréde, Energia SC - Tarnaörs. Horváth csúcsa Úszás A magyar úszóbajnokság 3. napján Horváth Péter, a Sport Plusz versenyzője 100 m háton 55.61 másodpercre javította Deutsch Tamás 6 éves, 55.69-es rekordját. Horváth a középdön­tőben érte el a kitűnő időt, s ez­zel teljesítette az olimpiai szin- tet [55.91 mp) is. ____________■ Ha rmadikként Röplabda Az ukrán női röplabda-váloga­tott nyerte a Savaria Kupát, miu­tán zárásként legyőzte a magyar együttest. A 3. forduló eredmé­nyei: Ukrajna - Magyarország 3-1 (14, -23,17,20), Finnország - Ausztria 3-1 (-18, 20, 21, 22). Végeredmény: 1. Ukrajna 3 győ­zelem, 2. Finnország 2, 3. Ma- gyarország 1,4. Ausztria 0. ■ Kicsik és nagyok, fiatalok és öregebbek, összesen 250 fő húzott vasárnap délelőtt sportcipőt, hogy rajthoz álljon a Fut a Heves elnevezésű utcai futóversenyen. A hevesi városi sportteleptől startoló mezőny a 4,5 km-es táv megtétele után ért célba. Leggyorsabbnak a verpeléti Országé Gyula (jobbról a harmadik) bizonyult, aki a Samsung Futófesztiválon is az első helyen végzett. fotó: pilisy elemér Tóthék verhetetlenek Autósport Az ifj. Tóth János, Tóth Imre kettős fölényes győzelmével ért véget a Fehérvár-Kisbér-rali. A Peugeot 206-ossal versenyző páros 1:22 perccel előzte meg a Túri, Papp kettőst. A rali orszá­gos bajnokság harmadik futama után a Tóth J., Tóth I. páros to­vábbra is százszázalékos telje­sítménnyel áll az élen. Végeredmény: 1. ifj. Tóth J., Tóth I. (Symphonia Rallye Te­am) 1:11.26 óra, 2. Túri, Papp (Auto Ágó Rallye Team) 1:12.48, 3. Érdi, Varga (Érdi Rallye Team) 1:13.48. Tegnap sajnálatos baleset történt a 10. gyorsasági szakasz célja után. Az Elek István, Iványi Sándor páros nem vette figyelembe, hogy már áthaladt a célvonalon és lassítás nélkül, mintegy száz kilométeres se­bességgel találta el az ifj. Angyalfi Károly, Büki Ernő ket­tős gépkocsiját, az autó nagy sebességgel nekirohant az idő­ellenőrző asztal mellett álló másik kocsinak. A vétlen jármű két nézőt elsodort, akiket a kis­béri kórházba szállítottak. A Heves megyei autósok kö­zül a rali I. osztályú egri Vas Zoltán Skoda Felíciájával nem tudott rajthoz állni. Érthetetlen módon szombaton reggel az au­tót nem tudták beindítani, rejté­lyes elektromos hiba miatt. A rali II. osztályban az egri Nagyváradi Zsolt, Kiss Kriszti­án (MAX ASE, Suzuki Swift 1.3, Sport) abszolútban a 9. he­lyen végzett az NI-es kategóri­ában, míg a Magyar Suzuki Ku­pában a dobogó második foká­ra állhatott. A MAX ASE másik párosa az Alaxay, Kis duó mű­szaki hiba miatt kiesett a ver­senyből. Félszáz találat a kánikulai hőségben