Heves Megyei Hírlap, 2000. június (11. évfolyam, 127-151. szám)

2000-06-13 / 136. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2000. Június 13. kedd IMHI Bronzérmes az FC Eger, 12. az FC Hatvan Labdarúgás Az NB II. Keleti csoportjában a 30., egyben utolsó forduló mér­kőzéseit rendezték. Eredmények: FC Éger-Tengely Közmű - FC Hatvan 7-2 (5-1) Eger, 500 néző. V.: Drucskó (Nagypál, Hegedűs). FC Eger: Molnár R. - Vojtekovszki - Bercsényi, Már­ton, Kovács Cs. - Vígh (Katona A., 74.), Javrujan (Bóta, 63.), Béres, Szamosi - Csőke, Montvai. Edző: László István. FC Hatvan: Pocsaji - Králik - Tóth P., Holtner, Kratofil S. - Szentgyörgyi (Andó, 46.), Claude, Buzma (Urbán, 80.), Kratofil Cs. (Molnár Cs., 66.) - Tóth N., Balázs. Edző: Szántó György. Sárga lap: Szentgyörgyi a 12., Kratofil S. a 22., Claude a 23., Tóth P. a 73. percben. A gólok története: 25. perc: Javrujan beadását Szamosi fejjel csúsztatta a jobb sarokba, 1-0. 28. perc: Béres szögletét Csőke fejelte a léc alá, 2-0. 34. perc: Szamosi lapos be­adását Montvai helyezte a háló­ba, 3-0. 40. perc: Szépségdíjas egri ak­ció végén Montvai beadását Sza­mosi fejelte Csőkéhez, aki szin­tén fejjel 5 méterről nem hibá­zott, 4-0. 45. perc: Béres jobb oldali szögletrúgása érintés nélkül vá­gódott a hosszú sarokba, 5-0. 46. perc: Claude kapu elé lőtt szabadrúgását Buzma fejelte a kapu közepébe, 5-1. 67. perc: Claude ugratta ki Molnár Cs.-t, akinek 14 méteres lapos lövése a jobb sarokban kö­tött ki, 5-2. 76. perc: Szamosi kapott jó labdát Bótától és 15 méterről la­posan a hálóba lőtt, 6-2. 86. perc: Márton beadásából Montvai állította be a végered­ményt, 7-2. A megyei NB 11-es rangadó előtt dr. Vass Géza, a Helasz el­nöke, Molnár Róbertnek, az eg­riek csapatkapitányának adta A bajnoki bronzérem mellé a megyei kupaserleget is begyűjtötték az egriek át az Arany Ászok Magyar Kupa megyei döntője győztes csapatának járó serleget. A két csapat tavaszi eredményei alap­ján a mérkőzés egyértelmű esé­lyesének számí­tott a hazai együttes. Némi gondot jelentett az összeállítás­nál, hogy a meg­szokott védelem­ből hárman (Vas­kó, Szobóczki, Bocsi) is hiá­nyoztak, ráadá­sul a rossz talajú játéktéren a be­melegítés során Csuhay megsé­rült, így Javrujan került a kez­dők közé. Az örmény játékos már az első percben megszerez­hette volna a vezetést, de akkor még a gólvonalról hárítottak a hatvani védők. Felbillent a pá­lya, szinte csak a vendégek tér­felén folyt a játék. Sorozatban alakultak ki a helyzetek, de az első gólra 24 percet kellett várni. A hatvaniak védelmét a magas labdákkal rendre zavarba hoz­ták a hazaiak, szinte minden gól ilyen szituáció után esett az első játékrészben. Szünet után már nem erőltették a góllövést az egriek, kényelmes játékukra válaszul érkezett a hatvaniak szépítő gólja, és néhány veszé­lyes akciója. A hajrában újra megrázták magukat Szamosiék és még két tetszetős akció végén vették be Pocsaji hálóját. Ösz- szességében nem volt egy súly­csoportban a két együttes, az eg­A jól játszó Csőkét csak szabálytalanul tudták szerelni a hatvani védők. FOTÓ: PILISY ELEMÉR riek győzelme ilyen különbség­gel is megérdemelt. Hosszú idő után végzett ismét dobogós he­lyen az NB II-ben az FC Eger, és feljutott az NB I/B-be. A hatva­niak az újjászervezett, átmeneti NB II-ben folytathatják az ősz­szel. Jók: Bercsényi, Csőke, Montvai, Szamosi, Béres, ill. Kratofil S., Buzma, Holtner. László István: - Köszönöm azoknak a vezetőknek a bizal­mát, akik Lengyel Lajos kollé­gámmal együtt a mi kezünkbe adták annak lehetőségét, hogy kiharcoljuk a feljutást. Úgy ér­zem, hogy az ősszel megszer­zett 23 pont után a tavaszi 33 ponttal megháláltuk a bizalmat. Köszönöm a fiúk csodálatos tel­jesítményét. Szántó György: - Fegyelme­zetlenül futballoztunk, gratulá­lok az Egernek. BAJZÁT RAFAEL További eredmények: Jászbe­rény - Borsod Volán 3-1, Kazinc­barcika - K.félegyháza 3-4, Fót - Gyula 4-2, Nyírbátor Gyomaendrőd 4-0, Kunszent- márton - Kiskőrös 3-1, Monor - Dunakeszi 6-1. A Kalocsa sza­badnapos volt. A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Kiskörös 28 19 6 3 52-23 63 2. Kunszentmárton 28 19 5 4 53-23 62 3. FC Eger 28 18 2 8 64-33 56 4. PSE-Fót 28 16 7 5 51-26 55 5. Jászberény 28 14 3 11 46-26 45 6. Gyula 28 13 6 9 48-37 45 7 Borsod Volán 28 11 10 7 36-31 43 8. Nyírbátor 28 11 8 9 49-37 41 9. Móra 28 11 7 10 46-35 40 10. Kalocsa 28 8 7 13 31-49 31 11. Kazincbarcika 28 7 8 13 35-50 29 12. FC Hatvan 28 5 8 15 33-61 23 13. Kiskunfélegyháza 28 6 3 19 37-67 21 14. Dunakeszi 28 5 4 19 37-72 19 15. Gyomaendród28 2 620 16-64 12 Igyekvő lányok VÍZILABDA ÚVMK Szabóker-Eger - Kecskemét 7-13 (2-4,3-3,2-4,0-2) OB I-es női mérkőzés, Eger, 100 néző. V.: Kun,Kiss A. . Eger SERFŐZO - Kovács J. 2, Magyar, Szabó A. I., SZARVAS M. 2, SZABOLCSI 3, Sallai. Cs.: Rai, Rostás. Edző: Nagyné Kovács Judit. Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 9/4. Négyméteresből: -, ill. 2/2. Az elején 4-0-ra elhúztak a vendégek, majd azt követően bra­vúros módon egyenlítettek a ha­zaiak. Egy ideig még bírták a tem­pót Szabolcsiék, de aztán a kecs­kemétiek két kiválósága - Valkay Á. és Tóth L. - eldöntötte a mérkő­zést. Az egri lányok igyekezete feltétlen dicséretes. Nagyné Kovács Judit: - Szoro­sabb is lehetett volna a végered­mény^ __________________(FBI S zoros meccsen Labdarúgás FC Eger - Pepita Sárkányok 1-2 (1-0) NB I-es női mérkőzés, az alsó­házi rájátszás 4. fordulója, Eger, Északi sporttelep, 200 néző. V.: Gergelyi. EGER: Szvorda - Fekete - Kiss G. (Tatár), Kalmár, Dudásné, Kiss T. - Magda, Mező, Varga (Kakuk) - Szabó (Morvái), Kó­nya. Edző: Boldvai Gyula. Az egriek szereztek vezetést, de két figyelmetlenség elég volt ahhoz, hogy a második félidőben fordítsanak a vendégek. G.: Dudásné. Jók: Szvorda, Fekete, Dudásné, Mező. Boldvai Gyula: - A körülmé­nyekhez képest becsületesen helytálltunk. Örvendetes volt a négy fiatal [Kakuk, Morvái, Tatár, Kónya) bemutatkozása, ezen az úton kell tovább haladni. ■ Bozsik nyerte a válogatót A tápiószentmártoni Kincsem Lovasparkban rendezték meg a Technotext Kupa fogathajtó­versenyt, amely egyben világ- bajnoki válogató is volt. A négyes fogatoknál a tavalyi győztes, szilvásváradi színek­ben versenyző Bozsik József végzett az élen. Az V. Technotext Kupa, vég­eredménye, négyes fogatok: 1. Bozsik József, 2. Bárdos György, 3. Váczi István. Kuerten diadala A francia nyílt teniszbajnokság idei egyes döntőinek eredmé­nyei, férfi egyes: Kuerten (bra­zil, 5.) - Norman (svéd, 3.) 6:2, 6:3, 2:6, 7:6 (8-6). Női egyes: Pierce (francia, 6.) - Martinez (spanyol) 6:2, 7:5. Kibéreltük a középmezőnyt 5. Besenyőtelek, 6. Heves, 7. GYAK, 8. Poroszló Labdarúgás Az NB III. Mátra-csoportja 30., záró fordulójának mérkőzéseiről a kö­vetkezőket jelentették tudósítóink: Heves - Poroszló 1-2 (0-0) Heves, 650 néző. V.: Schoblocher. HEVES: Tajti - Szabó Z. (Ba­kos), Ötvös, Tari, Sági - Somodi, Besenyei Zs„ Vajner (Grabecz), Pusoma - Besenyei F„ Lóié (Nász). Edző: Balázs Tihamér. POROSZLÓ: Magi - Horváth, Kaszonyi, Farkas Z., Tóth F. - Penti, Dajka, .Szabó, Krasznai (Pap) - Rontó (Vona), Fa túl (Báder). Edző: ViroveczPál. A gólok története: a 77. percben Pusoma szögletét Tari fejelte a ka­pu közepébe, 1-0. A 80. percben Pap elé került a labda, aki fordulás­ból kilőtte a bal felső sarkot, 1-1. A 88. percben Szabó hosszas labda- vezetés után 22 méterről bomba­gólt ragasztott a léc alá, 1-2. Hazai helyzetekkel kezdődött a megyei rangadó, a két Besenyei ve­zérletével főleg fejjel veszélyeztették Magi kapuját a hevesiek, azonban rendre célt tévesztettek. A második játékrészben a középpályán javul­tak föl a poroszlóiak, majd ismét a hevesiek percei következtek, de szá­mos helyzetükből csak egyet tudtak értékesíteni. A mérkőzés hajrájá­ban két pontos találat azonban a vendégek javára döntött Jók: Sági, Somodi, ill. Magi, Penti, Rontó. Ifik: 17-0. Balázs Tihamér: - Nem érde­meltünk vereséget. Virovecz Pál: - Második félideji játékunk alapján megérdemelten nyertünk. Balogh Päer Gyöngyösi AK ­Tápiószentmárton 2-2 (1-1) Gyöngyös, 400 néző. V.: Kálé. GYAK: Somodi - Szilágyi - Nagy Gy. T., Juhász, Baranyi - Nagy G„ Szekrényes (Magyar, Agócs), Molnár G„ Tóth A. - Tóth Z„ Bakondi (Nemoda). Edzők: Bágyi Imre, Majzik Zoltán. A góbk története: A 13. percben Gulácsi távolról emelt a gyöngyösi hálóba, 0-1. A 28. percben Tóth Z. lőtt a jobb sarokba, 1-1. Az 55. percben Bakondi fejelt a hálóba, 2-1. A 84. percben egy beadást Gulácsi lőtt a léc alá, 2-2. Mindkét oldalon számos helyzet maradt kihasználatlanul. Jók: Szilágyi, Nagy Gy. T., Szekrényes, Tóth A. Ifik: 5-0. Bágyi Imre: - Az eredmény igaz­ságos, egy sportszerűtlenül játszó ellenféllel szemben. Halmóczki Ferenc Besenyőtelek - Tiszafüred 16-0 (11-0) Besenyőtelek, 400 néző. V.: Bo­gár Csaba. BESENYŐTELEK: Kormos - Baranyai - Vass, Henninger (Rácz)- Oláh, Nagy E., Mirkóczki, Szabó Z (Ferencz), Bódi (Csóka) - Réz­műves, Búzái. Edző: Káló Mihály. A sereghajtó ellen tetszés sze­rint érték el góljaikat a hazaiak. G.: Rézműves 7, Búzái 3, Oláh 2, Szabó Z. 2, Bódi, Vass. Jók: Réz­műves (a mezőny legjobbja), Búzái, Szabó Z„ Nagy E. Ifik: 6-2. Káló Mihály: - Köszönet illeti a füredieket, hogy nekünk is meg­adták a lehetőséget a gólarány ja­vítására. Szabó Zoltán További eredmények: Karancs- lapujtő - Ózd 6-0, Mezőkövesd - Pásztó 3-2, Balassagyarmat - Gö­döllő 3-0, St. Öblös - Újszász 3-1, SBTC - Karcag 0-2. A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Karcag 30 23 3 4 83-22 72 2. Gödöllő 30 14 11 5 48-30 53 3. Tápiószentmárton 30 14 10 6 74-36 52 4. Balassagyarmat 30 15 4 11 49-36 49 5. Besenyőtelek 30 13 6 11 67-41 45 6. Heves 30 12 8 10 52-35 44 7 Gyöngyösi AK 30 11 10 9 57-38 43 8. Poroszló 30 11 9 10 5241 42 9. St. Öblös 30 11 8 11 39-39 41 10. Karancslapujtő 30 13 2 15 48-51 41 11. SBTC 30 10 8 12 4344 38 12. Pásztó 30 9 8 13 42-44 35 13. Újszász 30 9 6 15 54-60 33 14. Ózd 30 10 3 17 46-69 33 15. Mezőkövesd 30 10 2 18 40-59 32 yo 4 O2 uh fc ÍJ D 4 0 h ios'2000 ileo A* .,«0 974».,. £ A számok mögött meglátjuk 245675 50400 Futamidő, kamat, hozam... Mintha a pénzügyek világában csak számok léteznének. Pedig a számok mögött mindig ott áll az ember - sajátos elképzelésekkel, egyéni tervekkel. Hiszen ahogy nincs két egyforma ujjlenyomat, úgy nincs két azonos pénzügyi elképzelés sem. Mi, az ABN AMRO Banknál tisztában vagyunk azzal, hogy jó döntést hozni sohasem egyszerű feladat. Éppen ezért dolgoztuk ki a maga nemében egyedülálló Személyes tanácsadás szolgáltatásunkat. Hogyan veheti igénybe a Személyes tanácsadást? Hívja fel bármelyik ABN AMRO bankfiókot, és egyeztessen időpontot Személyes tanácsadónkkal. A megbeszélt időben jöjjön el fiókunkba, ahol munkatársunk - az Ön pénzügyi partnere - már várja. Itt, tárgyalóasztal mellett, a Személyes tanácsadó meghallgatja pénzügyi elképzeléseit, terveit, majd közösen kiválasztják az ABN AMRO Csoport teljes körű banki, befektetési és biztosítási szolgál­tatásaiból az Ön igényeinek leginkább megfelelő megoldásokat. A Személyes tanácsadás ter­mészetesen díjmentes, és semmiféle kötelezettséggel nem jár. A végső döntés tehát mindig az Öné. Ne habozzon, keresse fel bármelyik bankfiókunkat, vagy hívja az ABN AMRO Bankvonalat a 06 40 444 444-es telefonszámon! Személyes tanácsadás Bankfiókjaink: • Eger, Telekessy u. 7. Tel.: 36/411-855 • Eger, Széchenyi út 4. Tel.: 36/510-180 • Gyöngyös, Rákóczi út 4. Tel: 37/311-662 ABN'AMRO Bank Gyöngyös, Bugát Pál tér 6. Tel: 37/505-120 16. Tiszafüred 30 4 4 22 15-165 16