Heves Megyei Hírlap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-15 / 112. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TŰK Ö R 2000. Május 15. Hétfő Egy ponttal kellett beérni Az NB II. Keleti csoportjának 26. fordulójában történt A kapura is veszélyes Ládi (a labdával) Vojtekovszki (jobbra) és Szobóczki kíséretében fotó: pilisy elemér Labdarúgás FC Éger-Tengely Közmű - Jászberény 2-2 (1-2) Eger, 1000 néző. V.: Nyekita (Horváth, Gál). EGER: Molnár - Vaskó - Szobóczki, Bocsi, Kovács Cs. - Szamosi (Vígh, 37., Csőke, 58.), Márton, Vojtekovszki, Bercs.ényi (Béres, 55.) - Javrujan, Montvai. Edző: László István. JÁSZBERÉNY: Bánó - Nyíri - Márics, Gephard, Szabó Z. - Ta­si, Lukácsi, Kohári, Telek - Csi­kós (Tóth J., 60., Kónya, 86.), Ládi (Tóth G„ 88.). Edző: Szabó Imre. Sárga lap: Szabó Z. a 15., Gephard a 22., Gephard a 39., Szobóczki a 4L, Kohári a 60. percben. Kiállítva: Gephard (2. sárga lap miatt) a 39. percben. 7. perc: Lukácsi cselezgetett a bal oldalon, váratlan beadására Gephard robbant a kapu előteré­be és nyolc méterről a bal felső sarokba fejelte a labdát, 0-1. 15. perc: Montvait csak úgy tudta megállítani Szabó Z„ hogy a herényi védő kézzel ért a lab­dához. A megítélt 11-esből Montvai a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1-1. 20. perc: Vojtekovszki szögle­te után Bocsi veszélyes fejesét védte Bánó. 34. perc: Tasi futott el a jobb oldalon, az alapvonal közeléből középre adott és a lendületesen érkező Csikós öt méterről a léc alá fejelt, 1-2. 38. perc: Vígh beadása után Bánó nagy szerencsével fogta meg az öngólba tartó és felpör­gött labdát. 47. perc: Vojtekovszki beadása után többen is lyukat rúgtak ... 50. perc: Ládi húszméteres re­mek lövését a léc alól ütötte szögletre Molnár. 75. perc: Béres beadását Csőke a bal felső sarok mellé fe­jelte. 76. perc: Kovács Cs. az alap­vonal közeléből félmagasan lőt­te középre a labdát és Béres le­hajolva fejelte azt a jobb sarok­ba, 2-2. 80. perc: Vojtekovszki bal ol­dali szöglete érintés nélkül su­hant el a kapu előtt. 85. perc: Ládi húszméteres bombája zúgott el az egri kapu fölött. Lendületesebben, idegenben is meglepő bátorsággal kezdett a Jászberény, és teljesen megérde­melten jutott vezetéshez. Az egri­ekből hiányzott a határozottság, a középpályán akadozott a játék szervezése, így egyre inkább küzdelmessé vált a mérkőzés. Büntetőből ugyan, de sikerült egyenlíteni, ám egy újabb akció­val másodszor is vezetéshez ju­tottak a sokat futó jászberényi­ek. A játék hevességére utal, hogy több sárga lapot is kiosztott az első félidő hajrájában a játék­vezető. Mivel az addig jól játszó Gephard kettőt is kapott, így ne­ki a piros is kijárt, melynek kö­vetkeztében emberhátrányba ke­rültek a vendégek. Az Eger to­vábbra sem találta a játék ritmu­sát, egy-két esetben azonban Bánó csak némi szerencsével tu­dott hárítani. Szünet után módosított had­rendjén az Eger, a taktikai elkép­zelést azonban nem tudta jól ki­vitelezni a csapat. A vendégek láthatóan biztonsági játékra tö­rekedtek, de pontos passzokkal így is tudtak lendületes támadá­sokat vezetni. Hiába játszott me­zőnyfölényben a hazai csapat, a fölény meddőnek bizonyult, iga­zi gólhelyzetet képtelen volt ki­alakítani. Görcsös erőlködés jel­lemezte a korábbi meccseken szi­porkázó gárdát. Olykor teljes ta­nácstalanság mutatkozott a ha­zaiaknál, még jó, hogy közben azért csak sikerült az egyenlítés. Izgalmak a végére is akadtak, akár harmadszor is megszerez­hette volna a vezetést a Jászbe­rény. Közepes színvonalú, küz­delmes mérkőzésen az Egernek ezúttal - csakúgy, mint ősszel Jászberényben - meg kellett elé­gedni a döntetlennel, több most nem volt a csapatban. Jók: Ko­vács Cs., Béres, ill. Lukácsi, Ta­si, Csikós. László István: - Nem elfelejt­ve a nyolchetes csodás soroza­tot, most mégis azt kell monda­nom, hogy az ellenfél volt iga­zán csapat és nem mi. Szabó Imre: - Ötven percet emberhátrányban játszottunk, a döntetlenre feltétlen rászolgál­tunk. ____ U. M. To vábbi eredmények: Kiskun­félegyháza - Gyomaendrőd 8-2, Nyírbátor - Borsod Volán 1-2, Monor - Kunszentmárton 1-3, Fót - Kiskőrös 0-0, Gyula - Kalo­csa 1-0, Kazincbarcika - Dunake­szi Kinizsi 3-1. Szabadnapos: FC Hatvan. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Kiskőrös 24 16 6 2 44-19 54 2. Kunszentmárton 24 16 5 3 48-21 53 3. FC Eger 24 15 2 7 51-29 47 4. PSE-Fót 24 12 7 5 34-21 43 5. Borsod Volán 24 10 9 5 32-23 39 6. Gyula 2511 6 8 35-31 39 7. Jászberény 24 11 310 37-23 36 8. Monor 2410 6 8 39-29 36 9. Nyírbátor 24 8 8 8 31-32 32 10. Kalocsa 25 7 7 11 29-44 28 11. Kazincbarcika 24 6 7 11 27-38 25 12. FC Hatvan 24 5 7 12 27-45 22 13. Dunakeszi 24 5 4 15 36-50 19 14. K.fétegyháza 25 5 3 17 31-59 18 15. Gvomaendröd25 2 6 17 15-52 12 A 27. forduló párosítása. Má­jus 20., szombat, 17: Borsod Vo­lán - FC Eger, Jászberény - Monor. Vasárnap, 17: FC Hatvan - Kazincbarcika, Kalocsa - Kunszentmárton, Kiskőrös - Nyírbátor, Gyula - Kiskunfélegy­háza, Dunakeszi - Fót. Szabadna­pos: Gyomaendrőd. Nehéz csoportban a pólósok Tegnap Hannoverben elkészítették az olimpiai torna sorsolását. A két hatos csoport közül a magyarok a nehezebbe kerültek. A csoportbe­osztás, A-csoport: Olaszország, Spanyolország, Oroszország, Ausztrália, Szlovákia, Kazahsztán. B-csoport: MAGYARORSZÁG, Horvátország, Ju­goszlávia, USA, Görögország, Hollandia. Kemény Dénes, a magyar vízilabda-válo­gatott szövetségi kapitánya szerint bele kell nyugodni, nincs mit tenni: egy olimpi­án nincs könnyű csoport. Az első 4-4 he­lyezett jut az egyenes kieséses negyeddön­tőbe. Bajnok a Csank-csapat Labdarúgás A labdarúgó NB I. 32. fordulójá­nak eredményei: Dunakeszi- ADtranz - Tiszaújvárosi FC 2-0 (0-0), Rákóczi FC - TFC-Cegléd 4-1 (2-1), REAC-Komáromi FC 1-2 (0-1), Dabas - Békéscsaba 1-1 (1-0), III. Kerület FC - Haj­dúszoboszló 1-2 (0-2), Kecske­mét - BVSC1-0 (0-0), Csepel SC - Demecser 0-0, Komló - Matáv Sopron 2-0 (1-0), Szolnok - Százhalombatta 2-2 (1-2), Vide­oton - BKV Előre 1-1 (0-1). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Videoton 32 26 5 1 80-17 83 2. Matáv-Sopron 32 19 6 7 68-24 63 3. BKV Előre 32 17 8 7 52-25 59 4. Békéscsaba 3216 8 8 47-31 56 5. Kecskemét 32 17 4 11 45-32 55 6. AD-Ounakeszí 31 14 8 9 45-37 50 7. Kaposvár 31 14 8 9 34-26 50 8. Cegléd 32 14 7 11 59-48 49 9. Szolnok 31 15 4 12 55-55 49 10. III. Kerület FC32 13 8 11 44-50 47 11. Százhalombatta3213 7 12 53-39 46 .12. BVSC 32 11 10 11 45-40 43 13. Tiszaújváros 32 11 9 12 38-39 42 14. Komló 3210 8 14 38-49 38 15. Hajdúszoboszló3110 5 16 43-69 35 16.REAC 32 11 2 19 37-66 35 17. Demecser 32 6 11 15 36-55 29 18. Diego-Oabas 32 5 819 35-62 23 19. Komárom 32 5 6 21 37-84 21 20. Csepel 32 3 425 22-85 13 Egy hír, egy mondat VÍVÁS. Ferjancsik Domonkos a második helyen végzett a férfi kardozók madridi Világ Kupa­versenyén. A döntőben az orosz Pozdnyakovtól kapott ki. A via­dalon Nemesik Zsolt is jól szere­pelt, ötödik lett. ITÁLIA. A Lazio nyerte az olasz labdarúgó-bajnokságot, miután a Juventus 1-0-ás vereséget szen­vedett a Perugia otthonában. A Reggina ellen győztes Lazio (3-0) egy pont előnnyel végzett riválisa előtt. A római csapat 100 éves története során, 1974 után má­sodszoriéit olasz bajnok. ÖKÖLVÍVÁS. A tamperei Euró- pa-bajnokságon újra a hagyomá­nyos pontozást alkalmazzák. A kontinensviadal kora délutáni programjában két magyar öklöző lépett szorítóba: az 54 kilogram­mos Farkas György pontozással (5-0) nyert a szlovákiai Balázs Péter ellen, így bejutott a negyed­döntőbe. A 60 kilogrammos súlycsoportban Bertók Róbert 5-0-ás vereséget szenvedett a ro­mán Bangától és kiesett. ÚSZÁS. Világcsúcsesővel zajlott Sydneyben az ausztrál úszóbaj­nokság. Geoff Huegill 50 m pil­langón 23.60 mp-re, a 17 éves Ian Thorpe 400 m-es gyorsúszás­ban ért el 3:41.33 percre, 200 ni­es györsúszásban 1:45.69 percre javította meg a rekordot. TOTÓ. A TOTÓ 19. heti szelvé­nyének helyes tippsora a követ­kező: 2, X, 1, 2, 1, X, 2,1,1,1,1, 1, X. Pluszmérkőzés: 1. Honvédos meglepetés Vízilabda Könnyed játékkal biztosan nyert az OB I. rájátszásában, az első elődöntő-mérkőzésen a BVSC a Vasas ellen, s ezzel döntőközeibe került, már csak egy győzelemre van szüksége a címvédőnek a fi­náléba kerüléshez. A másik ágon a Honvéd-Dominó meglepetésre legyőzte a házigazda FTC- Thomas Jeans-1. BVSC-Brendon - Vasas-Plaket 11-7 (2-1,4-2, 3-2, 2-2) A 8 pontig tartó párharc állá­sa: 6-0. FTC-Thomas Jeans - Honvéd-Dominó 9-12 (2-2, 2-3,1-4,4-3) A 8 pontig tartó párharc állá­sa: Honvéd - FTC 4-2. Egy dallam három előadásmód Budapest Bank vállalati forint folyószámlák: a Budapest Bank az eddigi sikeres, Standard vállalati folyószámlája mellett új. egyedi igényeket is kielégítő vállalati folyószámla-csomagokat fejlesztett ki. A Piano rendkívül kedvező számlavezetési kon­strukciót nyújt a nagy számlaforgalommal rendelkező ügyfeleink részére, míg a Forte kiemelt folyószámla kamatot kínál a kevésszámú tranzakciót igénylő ügyfeleink számára. BUDAPEST BANK GE Capital Affiliate ffl PRÍMAGÁZ Az Ön üzemében is felengedhet a fagyos hangulat, ha magas fűtőértékű tartályos PB-gázrendszert telepít a Prímagáztól. Egyedi megoldások ipari és mezőgazdasági nagyüzemek, illetve kisvállalkozások számára, a közművektől távol eső területeken is. , - ■ # «0 ~ ... •" __ • JjÉgl* - ­a helyi tvrós diáért elérhető kék számon: 06-40-45-50-50 Hatékony és gazdaságos energia PB-gáztartáityal