Heves Megyei Hírlap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-02 / 101. szám

16. oldal - Heves Megyei Hírlap 2000. Május 2. kedd j Besenyői pontok a Labdarúgás AzNBIU. Mátm-csoportja 24. fordu­lójának eredményei: Heves - St. Öblös 2-0 (1-0) Heves, 650 néző. V.: Munkácsi. HEVES: Tajti - Somodi, Ötvös, Bakos (Tóth T.), Sági (Nász) - Szabó Z., Besenyei Zs., Vajner (Pusoma), Grabecz - Lóié, Besenyei F. Edző: Ba­lázs Tihamér. A gólok története: a 20. percben Besenyei F. középre bólintott labdá­jára Szabó Z. pontosan érkezett, és a kapu bal oldalába fejelt, 1-0. A 73. percben Pusoma remek labdáját Besenyei F. szép mozdulattal tette maga elé, majd a jobb alsó sarokba gurított, 2-0. A mérkőzés egyperces gyászszü­nettel kezdődött a napokban váratla­nul elhunyt Háger József szurkoló emlékére, aki kerékpáron követte csapatát idegenbeh mérkőzésekre is. A helyenként parázs hangulatú talál­kozón a hazaiak mérsékelt teljesít­ménye elégnek bizonyult az agresz- szív, de szervezett játékot mutató vendégek ellen. Kiállítva Lipták a 78. percben. Jók: Ötvös, Besenyei E, Szabó Z„ Tajti. Ifik: 4-1. Balázs Tihamér: - Nem színvona­las, hanem küzdelmes mérkőzésen gyűjtöttük be a három pontot. Babgh Péter SBTC - Besenyőtelek 1-2 (0-1) Salgótarján, 300 néző. V.: Deme. BESENYŐTELEK: Vincze - Nagy E. - Baranyai, Vass - Henninger - Oláh, Szüágyi (Búzái), Csóka (Mirkóczki), Bódi (Rácz) - Rézmű­ves, Berecz. Edző: Káló Mihály. A góbk története: a 15. percben a Szilágyi buktatásáért mentéit bünte­tőt Oláh értékesítette, 0-1. A 65. perc­ben Oláh futott el a jobb oldalon, be­adását Rézműves 2 m-iől passzolta a kapuba, 0-2. A 76. percben jobb olda­li beadást követően Csatlós T. fejelt a hálóba, 1-2. A tétnek megfelelő nagy iramú, változatos mérkőzést láthattak a nézők, ahol a látottak alapján meg- érdemelt vendégsiker szülééit. Jók: Nagy E., Henninger, Oláh. Ifik: 5-0. Káló Mihály: - A mély gödörből tettünk egy lépést kifelé, de ez még nem a part. Szabó Zoltán Poroszló - Pásztó 1-1 (0-1) Poroszló, 300 néző. V.: Jakab. POROSZLÓ: Magi - Horváth, Kaszonyi, Farkas Z„ Tatár (Farkas A.) - Penti, Szabó (Tóth F), Dajka, Rontó - Pap (Krasznai), Báder. Edző: Virovecz Pál. A góbk története: a 42. percben Gulyás beadását Cristea 5 m-ről fe­jelte a hálóba, 0-1. A 79. percben Horváth szögletét követően Penti Báderhez játszott, aki 2 m-ről bólin­tott a kapuba, 1-1. Közepes színvonalú mérkőzésen, a győzelmet jobban akaró, több helyzetet kidolgozó vendégek a játék képe alapján jogosan szereztek egy pontot. Jók: Penü, Rontó, Báder, ill. Oláh, Szilágyi, Gulyás. Ifik: 1-2. Virovecz Pák - A végelszámolás­nál nagyon fog hiányozni az elvesz­tett két pont. Fejes Kálmán Balassagyarmat - Gyöngyösi AK 2-0 (0-0) Balassagyarmat, 300 néző. V.: Gaál. GYÁR Somodi - Szilágyi - Mol­nár, Szatmári, Nemoda (Barta) - Bezzegh, Nagy G., Baranyi, Agócs - Juhász R., Tóth Z. Edzők: Bágyi Im­re és Majzik Zoltán. A góbk története: az 52. percben a kapujából kifutó Somodi Mohácsi elé öklözte a labdát, aki 30 m-ről az üres kapuba emelt, 1-0. A 82. perc­ben Fábri beadását Tedás fejjel csúsztatta a kapu jobb oldalába, 2-0. A hat játékosát nélkülöző gyön­gyösi együttes rendkívül fiatal csa­pattal lépett pályám, és végig parti­ban volt a hazai gárdával. A vendé­gek szíwel-lébkkel küzdöttek, de a helyzetek kihasználásában nem je­leskedtek, így maradt a tisztes helyt­állás. Jók: Molnár, Szatmári, Baranyi. Ifik: 1-1. Bágyi Imre: - Míg az ellenfél hely­zet nélkül ért el két gólt, addig mi nem tudtunk élni lehetőségeinkkel. Halmóczki Ferenc További eredmények: Ózd - Ti­szafüred 6-0, Mezőkövesd - Új­szász 1-3, Gödöllő - Karcag 7-2, Karancslapujtő - Tápiószentmár- ton 2-1. Megvan az első pécsi PNB-s győzelem Labdarúgás Győr-Siofok 1-1 (1-0) “ •---------------------- Győr, 4000 néző. V.: Kassai. A Professzionális Nemzeti Bajnok- G.: Baumgartner (27.), ill. Kulcsár ság 29. fordulójának eredményé: (11-esből - 76.). ZTE - Dunaferr 1-4 (1-1) Zalaegerszeg, 3500 néző. V.: Szabó Zs. G.: Sebők (22.), ill. Tökök (9.), Lengyel (74.), Zavadszky (85., 91.). Vác - MTK 0-5 (0-2) Vác, 1000 néző. V.: Bukovics. G.: Erős (22.), Krajecz (öngól, 29.), Prukner (öngól, 57.), Fejéregyházi (öngól, 82.), llea (89.). Vasas - Diósgyőr 2-0 (0-0) Fáy u„ 3000 néző. V.: Dubraviczky. G.: Szilveszter (48.), Sowunmi (5L). Kiállítva Vitelki (30.). Kispest-HFC - Lombard FC 0-0 Bozsik-stadion, 1000 néző. V.: Makai. Ferencváros - Nagykanizsa 3-0 (2-0) Üllői út, 2500 néző. V.: Puhl. G: Bárányos (13.), Tóth M. (45., 80.). Haladás - Debrecen 3-1 (2-1) Szombathely, 2500 néző. V.: Hanacsek. G: Bodor (2.), Balogh (28.), Bor­bély (87), ill. Siklósi (4L). Kiállítva: Bajzát (Debrecen, 36.). Pécs - Nyírség-Sp. 3-0 (3-0) Pécs, 2500 néző. V.: Megyeblró. G: Gera (22.), Király (34., 42.). Az Újpest szabadnapos volt. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Dunaferr SÉ 27 19 7 1 62-22 64 . 2. MTK 27 16 8 3 55-20 56 3. Vasas DH 27 17 4 6 51-22 55 4. Lombard FC 28 12 11 5 30-30 47 5. Ferencváros 28 11 8 9 49-33 41 6. Debrecen 27 11 7 9 38-34 40 7. Újpest FC 27 10 9 8 44-33 39 8. Győr 27 10 8 9 45-28 38 9. Nyíregyháza 27 10 6 11 2939 36 10. ZTE 27 8 11 8 3326 35 11. Kispest-HFC 28 9 8 11 25-33 35 12. Pécsi MFC 27 8 10 9 32-42 34 13. Haladás 27 7 5 15 3045 26 14. Nagykanizsa 28 6 8 14 2140 26 15. Diósgyőr 27 5 7 15 2347 22 16. Siófok 28 6 6 16 '2245 21 17. Vác 27 3 5 19 2370 14 Megjegyzés: 1. A Szeged LC ered­ményeit törölték. 2. A Siófoktól 3 büntetőpont levonva. Góllövőlista 18 góbs: Tököli (Dunaferr). 16: Tóth M. (FTC). 13: Horváth P. (FTC). 12: Kenesei K. (MTK), Zavadszky (Dunaferr); 11: Ülés (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest). 10: Frunza (Diós­győr), Kovács Z. (Újpest FC), Hor­váth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 5). 9: Kabát (Vasas DH). 8: Ferenczi (ZTE 5, Győr 3). ■ SPORT TÜKÖR Egy hír: egy mondat A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Karcag 24 18 3 3 62-20 57 2. Gödöllő 24 11 9 4 3922 42 3. Heves 24 11 8 5 3922 41 4. Tápiószentmárton 24 11 7 6 5930 40 5. Poroszló 24 10 7 7 47-28 37 6. Balassagyarmat 24 11 4 9 2928 37 7. Besenyőtelek 24 10 5 9 40-33 35 8. St. Öblös 24 9 7 8 3927 34 9. Gyöngyösi AK 24 8 6 8 4328 32 10. SBTC 24 7 8 9 2933 29 11. Karancslapujtő 24 9 2 13 2942 29 12. Pásztó 24 7 7 10 3329 28 13. Ózd 24 9 1 14 4352 28 14. Újszász 24 6 6 12 44-48 24 15. Mezőkövesd 24 7 2 15 2448 23 16. Tiszafüred 24 4 4 16 1999 16 A 25. forduló párosítása. Május 6., szombat, 16: Pásztó - Besenyőte­lek, Poroszló - Gödöllő. Vasárnap 11: St. Öblös - SBTC, 16: Karcag - Ózd, Gyöngyösi AK - Heves, Tisza­füred - Mezőkövesd, Újszász - Karancslapujtő, Tápiószentmárton - Balassagyarmat. A hazaiakkal volt a kapufa Kézilabda Tiszaföldvár- Gyöngyösi Főiskola KK 20:19 (14:12) NB I/B-s férfimérkőzés, Tiszaföldvár, 450 néző. V.: Solymosi, Sziklai. FŐISKOLA: LADÁNYI - Vágó 3, Gáspár 1, Richter 3, Hodosi 2, BOL­DOG 5, Arató 4. Csz Polgár (ka­pus), Szabó, Nagy 1, Kovács, Mé­száros, Csenki, Márton. Edző: Sza­bó István. Hétméteresek: 0, ill. 1/1. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Nagy iramú, ám közepes szín­vonalú mérkőzést játszott egymás­sal a két csapat. Á helyenként jól kézilabdázó főiskolások közelebb álltak ugyan a győzelem megszer­zéséhez, de ez végül mégsem sike­rült, mert legnagyobb helyzeteiket is elhibázták. Mint ahogy ez ilyen­kor lenni szokott, az utolsó perc­ben egy vendégtámadás után a lab­da a kapufáról kipattant, amiből a tiszafóldváriak értek el gólt, eldönt- ve ezzel a két pont sorsát. ■ VÍZILABDA. A harmadik helyen végzett a magyar női vízilabda­válogatott a palermói olimpiai selejtezőn. Tóth Gyub együttese 9-4-re verte Olaszországot. A syd­neyi olimpiára a döntőben sze­replő Oroszország és az Egyesült Államok, valamint Ázsia képvi­seletében Kazahsztán jutott ki. ÖKÖLVÍVÁS. A New York-i Madison Square Gardenben ren­dezték meg a brit Lennox Lewis és kihívója, az amerikai Michael Grant között a profi nehézsúlyú világbajnoki címmérkőzést a Boksz Világtanács (WBC) és a Nemzetközi Bokszföderáció (IBF) trónjáért. A találkozón a brit ök­löző a második menet végén ki­ütötte amerikai ellenfelét és így megőrizte világbajnoki címét. ATLÉTIKA. Húszéves világcsúcsot döntött meg az Egyesült Államok 4x200 méteres női váltója a phila­delphiai atlétikai viadalon. A LaTasha Jenkins, Colander Richardson, Nanceen Perry és Ma­rion Jones összeállítású kvartett 1.27.46 perc alatt teljesítette a távot. AUTÓSPORT. Végig vezetve, meggyőző fölénnyel nyerte a ma­gyar bajnokság 2. futamának számító Vredestein Rally-t az ifi. Tóth J., Tóth I. páros. A Miskolc- kömyéki egynapos, 11 gyorsasági szakaszból álló viadalon idei második győzelmét aratta a há­rom évvel ezelőtti bajnok: az esztergomi nyitányon még Toyo­tával, most Peugeot-val nyert. Az ifj. Tóth J., Tóth I. kettős 2:03 perccel előzte meg a Szeleczky, Penderik (Ford Escort) párt, a 3. helyen a Hideg, Kerék (Mitsubi­shi Carisma) duó végzett, mint az N-csoport legjobbja. ÚSZÁS. Horváth Péter nyerte a 200 méteres hátúszást Pécsben, az osztrák nemzetközi bajnoksá­gon. A magyar versenyző 2:06.82 perccel győzött. VÍVÁS. A világranglistát torony­magasan vezető, tavalyi vb- bronzérmes Mincza Ildikó verhe­tetlen volt a női párbajtőrözők Martini Kupáján, így övé lett az elsőség. Szalay Gyöngyi a 3. he­lyen végzett. ■ További információért hívja a 06 40 660 660-as kék számot! www.0660.hu oooo Miért is tenné, hiszen a 0660 igen kedvező percdíjai mellett felesleges az eltelefonált időt számolgatni. Sőt, Miklós a renge­teg kedvezménynek köszönhetően még olcsóbban beszélhet. Például a Partner Számok és a 0660 Otthon szol­gáltatás jelentősen csökkentik a leggyakoribb hívások költségeit, a Beszédes Délután és Beszédes Hétvége pedig különösen alacsony perc­díjakat kínál a megadott időszakokban. És ez csupán négy a megannyi 0660-kedvezményből! Ugye, Ön sem szeretné a percek számolgatásával tölteni" a drága idejét?