Heves Megyei Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-25 / 96. szám

16. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2000. Április 25. kedd A képen látható francia Mary Pierce nyerte az egyesült államokbeli Hilton Headban zajló 1,1 millió dollár összdíjazású női tenisz­tornát. Az első helyen kiemelt versényzőnő a döntőben könnyedén, 6:1,6:0 arányban verte a meglehetősen indiszponáltan ját- szó spanyol Arantxa Sanchez-Vicariót. fotó: feb/reuters Halászi „skalp” selypi kézben Labdarúgás A megyá I. osztályú bajnokság 22. fordulójának mérkőzéseiről a követ­kező tudósításokat kaptuk: Egerszalók - Istenmezeje 9-0 (4-0) Egerszalók, 300 néző. V.: Tyukodi. Egerszalók: Nagy P. - Kelemen (Blaga), Csontos M., Hangácsi - Háklár, Somogyvári (Pallagi), Berecz, Szabó B., Klátyik (Kovács J.) - Szabó L, Bata. Edző: Székely Károly. Istenmezeje: Répás - Ország Zs„ Csóka K„ Farkas, OrszágR- Utasi P., Bíró, Ludvig T„ Szaniszló - Hor­váth, Bódi. Játékos-edző: Utasi Jó­zsef. Közönségszórakoztató játékkal könnyedén győztek a hazaiak. G.: Somogyvári 3, Szabó B. 2, Klátyik, Szabó L, Csontos M„ Blaga. Jók: Somogyvári, Szabó B„ ill. senki. Ifik: 16-0. Székely Károly: - Sportszerű ellen­fél, könnyű győzelem. Utasi József: - Mélyrepülésünk tovább tart. ' Fodor István Solybor-Gy.solymos - Felsőtárkány 0-2 (0-0) Gyöngyössolymos, 250 néző. V.: Jávorszki. Gy.solymos: Nagy - Tóth, Eged, Nyilas, Bozsik A. - Kiss, Bozsik S. (Bágyi), Szűcs, Hibó (Pinti) - Csivincsik, Horváth (Kareczki). Játé­kos-edző: Soltész Sándor. Felsőtárkány: Tóth B. - Fülep, Gál, Csömör, Novák T. - Linkecs (Bajkó), Bódi, Ágó, Novák Z. - Bukrán, Nagy G. Játékos-edző: Buktán Csaba. A végig lelkesen küzdő hazaiak csak megnehezíteni tudták a vendé­gek győzelmét. G.: Ágó, Bukrán. Jók: Tóth, Eged, Bozsik A., ill. Gál, Ágó, Novák Z. Ifik: 4-5. Sokész Sándor: - Ágó szabadrú­gásgólja eldöntötte a meccset. Bukrán Csaba: - Úgy érzem eny- nyivel jobbak voltunk, a jól játszó, szimpatikus hazai gárdával szem­ben. Tóth József Szőlőskert-Nagyréde - Pétervására 1-3 (O-l) Nagyréde, 350 néző. V.: Buda. Nagyréde: Csütörtöki - Barna, Máté, Cserta (Kós), Dávid - Bordás, Mikola, (Mihályi), Molnár, Kovács - Haller (Rozovits T.), László. Edző: Ács János. Pétervására: Dávid - Boros (Pap), Ivády A., Ivády R, Pádár - Suha (Bátka), Fenyves (Pápai), Csa­nádi, Tar - Kovács, Lénáit Játékos­edző: Fenyves Péter. A hazai csapat játékán meglát­szott a legutóbbi fiaskó. A végered­mény az utolsó két percben esett 3 góllal alakult ki. G.: [ászló, ill. Pádár, Kovács, Csanádi. Jók: Csütörtöki, Bordás, ill. Pádár, Csanádi, Tar. Ifik: 0-4. Ács János: - Nagyobb segítség kell ellenfelünknek, hogy fényesebb érme legyen. Fenyves Péter - Kötelező győzel­met arattunk. Lukács György Energia SC Gyöngyös - Novaj 3^1 (1-1) Gyöngyös, 100 néző. V.: Smelkó. Energia SC: Juhász Gy. - Pásztory (Balogh), Molnár, Juhász Sz„ Németh - Kovács, Juhász F„ Szűcs, Vas Borosi Cs. (Nagy D.) - Buda, Vas Borosi P. (Pogány) . Edző: Iß. Matus Miklós. Novaj: Zsíros - Jánosi (Barta), Sumi, Tóth, Husi - Szabó R. (Hegyi), Kormos (Erdélyi), Sipos, Vasas - Domán, Szőke. Edző: Bodolai István. Fordulatokban gazdag mérkőzé­sen a tudatosabban játszó vendégek 3-1-es hazai vezetés utánfordítottak és nyertek megérdemelten. G.: Ko­vács (11-esből), Buda (11-esből), Nagy D., ill. Domán 2, Tóth (11-es­ből), Sumi. Jók: Juhász Gy., Nagy D., iE. az egész vendégcsapat. Ifik: 1-0. Iß. Matus Miklós: - Nagy lehető­séget szalasztottunk el. Bodolai István - Bravúros győze­lem volt, maximáEs dicséret illeti já­tékosaimat. Kurfürst István Tamaörs - Füzesabony 2-1 (2-1) Tamaörs, 250 néző. V.: Pintér. Tarnaörs: Vágó - Danyi T., Peredi R„ Csömör A., Peredi T. - Csömör L., Kiss, Lőcsei L, Varga I. (Vavrek) - Lőcsei J. (Csömör L. M.), Varga N. Edző: Pócs Tamás. Füzesabony: Perge - Kasza, Polgár, Tamasi, Bőgős (Szabó) - Bognár, Pusoma, Bozsik (Kerék­gyártó), Mencsik - Kovács R., Póka. Játékos-edző: Polgár László. Gyenge színvonalú mérkőzé­sen, ellentétes félidők után a sze­rencsésebb hazaiak nyertek. G.: Varga N. 2, ill. Kovács R. Jók: Vá­gó, Danyi T., Varga N., ill. Kasza, Tamasi. Ifik: 5-2. Pócs Tamás: - Egy félidő mennyország, egy félidő pokol. Polgár László: - A pályánál csak a játékvezető volt rosszabb. Bodonyi József Selyp - Gyöngyöshalász 3-1 (1-1) Selyp, 200 néző. V.: Varga L. Selyp: Száz - Nagy G. (Oláh Sz.), Bata, Augusztin, Menus - Ta­mási, Blahó, Laczkó, Csemer (Kátai) - Oláh Z„ Hajdú. Edző: Nagy László. Gy.halász: Horváth - Szabó Gy., Molnár, Gódor, Tóth A. (Reviczki) - Ferencz, Nagy Gy. G., Varga, Csiba - Incze, Karsai - (Bogdány). Edző: Szabó Gyula. A javuló formát mutató hazaiak taktikus játékkal biztosan nyertek G.: Csemer 2, Oláh Z„ iU. Incze. Jók: Csemer, Bata, Menus, Oláh Z. ill. Varga, Incze. Ifik: 1-1. Nagy László: - Fegyelmezetten és jól játszottunk, így megérde­melten győztünk. Szabó Gyula: - Régen látott gyenge teljesítménnyel rukkol­tunk ki. Bélapátfalva - Petőfibánya 1-1 (0-1) Bélapátfalva, 100 néző. V.: Csu­kás. Bélapátfalva: Kovács - Balázs (Horváth T.), Orosz, Bajzáth, Antal - Törő (Albert), Sütő, Szamosi, Miskolczi - Barta R, Smuczer (Mikó R). Játékos-edző: Horváth Tamás. Petőfibánya: Juhász - Karóczkai (Parádi), Valkó, Szabó, Lénárt - Krá- lik, Nagy, Fityó - Fekete T., Fekete V. (Sirkó), Varga (Kerekes). Edző: Ga­lambos Ferenc. A jól játszó vendégek kihasználat­lanul hagyott helyzeteiknek köszön­hették a két pont elvesztését. G.: Barta R, El. Králik. Jók: Antal, Sütő, Szamosi, ül. Vaütó, KráEk. Ifik: 5-0. Horváth Tamás: - Munkás kis csapatom erőn felül teljesít. Galambos Ferenc: - Az első félidő­ben el keEett volna dönteni a mérkő­zést. Horváth Mihály Tamalelesz - Tárnáméra 3-0 (0-0) Tamalelesz, 200 néző. V.: Gönc­zi. Tamalelesz: Sztraka - Fehér, Vincze, Kovács B. - Érsek, Mikusi, Lázár, Kovács A. (Sike), Németi (Labancz) - Lucza, Halász. Játékos­edző: Sike András. Tárnáméra: Juhász A. - Csáki, Ugrai, Besenyei, Lőrincz - Koczka, Kövesdi, Bártfai, Kovács R. - Bánka, Szabados. Edző: Berta György. A küzdelmes első féHdő után a hazaiak játéka feljavult, így magabiz­tosan tartották otthon a három pon­tot, a 10. percből 10 emberrel játszó vendégek eEen. G: Halász 2, Lucza. Jók: Vincze, Lázár, Halász, ül. senki. Ifik: 10-0. Sike András: - Halász Károly tart­ja góüövő formáját. Berta György: - Szegény embert az ág is húzza. Sike Orsolya A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Egerszalók 22 19 1 2 70-11 58 2. Felsőtárkány 22 17 4 1 64-14 55 3. Pétervására 22 17 1 4 58-24 52 4. Novaj 22 12 4 6 46-26 40 5. Tarnaörs 21 10 6 5 42-37 36 6. Nagyréde 22 10 6 6 42-41 36 7. Gyöngyöshalász 22 10 3 9 42-27 33 8. Petőfibánya 21 8 7 6 45-31 31 9. Bélapátfalva 22 8 7 7 4545 31 10. Tamalelesz 22 8 4 10 33-37 28 11. Selyp 22 6 3 13 38-59 21 12. Tárnáméra 22 6 2 14 30-53 20 13. Füzesabony 22 5 3 14 33-58 18 14. Gysolymos ... 22 4 5 13 32-64 17 15. Istenmezeje 22 2 3 17 17-79 9 16. Energia SC 22 1 5 16 23-54 8 A 23. forduló párosítása. Ápri­lis 29., szombat, 17: Petőfibánya - Gyöngyössolymos, Pétervására - Bélapátfalva, Füzesabony - Nagyréde, Novaj - Tarnaörs. Va­sárnap, 17: Istenmezeje - Felsőtárkány, Tárnáméra - Ener­gia SC, Gyöngyöshalász - Tamalelesz, Egerszalók - Selyp. Molnár-bravúrokból Montvai-gólok Kalocsán is nyert az Eger, otthonában ikszelt a Hatvan Labdarúgás Az NB n. Keleti csoportja 23. forduló­jának eredményei: Kalocsai FC- FC Éger-Tengely Közmű 0-2 (0-0) Kalocsa, 700 néző. V.: Takács (Tóth, Gyenge). KALOCSA: Gojtán - Iván, Sánta, Szüágyi, Farkas (Hegyesi, 8., Mácsai, 61.) - Fekete (BaloghT., 78.), Kocsis, Balogh I., Vékony - Tóth A., Bata. Edző: Klement István. EGER: Molnár - Vaskó - Szobóczki, Bocsi, Kovács - Bercsé­nyi (Béres, 90.), Vojtekovszki, Már­ton, Szamosi (Hajmási, 67.) - Javrujan (Csuhay, 80.), Montvai. Edző: László István 26. perc: Vojtekovszki 28 m-es szabadrúgása súrolta a felső kapufát. 37. perc: Sánta hibájából Szamosi ugrott ki, de óriási helyzetben a bal sarok meüé emelt. 59. perc: Remek kalocsai akció fu­tott a jobb oldalon. Tóth A. átadását Iván 10 m-ről lőtte kapura, de Mol­nár védett. Az eüentámadás során Bercsényi hagyta faképnél Hegyesit, és beadását a jól érkező Montvai 8 m-ről a jobb alsó sarokba lőtte, 0-1. 61. perc: EgyenMtési lehetőséget hagyott ki a hazai csapat. Vékony szögletét az üresen hagyott Kocsis 5 m-ről fejelte fölé. 68. perc: Balogh I. lépett ki a vé­dők között, ám lövését Molnár óriási bravúrral hárította. 75. perc: Vékony hatalmas bom­báját Molnár hatástalanította. 86. perc: Egy bal oldali támadás tisztán találta a csereként beállt Balogh Tamást, akinek 5 m-es lö­vését Molnár reflexmozdulattal hárította, majd az ellentámadás során Montvai lépett ki a védők között és a kifutó Gojtán mellett, mintegy 16 m-ről a jobb alsó sa­rokba bombázott, 0-2. A játékidő első felében a vendég­csapat harcok ki mezőnyfölényt, de a kalocsai ellentámadások is ve­szélyesek voüak. A tapasztcdtabb, jó erőkből álló vendégek jobban ki­használták helyzeteiket, mint a nagy akarással küzdő hazaiak, így megérdemeken vitték el a három pontot. Jók: Szilágyi, Balogh I., Vé­kony, Tóth A., ül. Molnár, Vaskó, Bercsényi, Montvai. Klement István: - A 86. percben dőlt el a mérkőzés. Addig úgy ér­zem, bármi lehetett volna. László István: - Büszke vagyok a csapatomra, mert egy rendkívül sokat futó, akaraterős csapatot si­került legyőznünk. P. N. FC Hatvan - Gyomaendrőd 1-1 (1-0) Hatvan, 300 néző. V.: Nagypál (Nyerges, Tóth I.). HATVAN: Szalontai - Holtner - Kratofil, Prohászka - Tóth R, (Mol­nár, 72.), Buzma, Debreczeni, (Gohér, 80.), Kovács R, - Szentgyörgyi (Andó, a szünetben), Claude, Tóth N. Edző: Gohér Já­nos. GYOMAENDRŐD: Baráth - Szántai (Osán, a szünetben), Diczkó, Gebri, Nagy L, - Nagy T., Sindel, Hídvégi, Nagy M„ (Szakái, 53.), - Mester, Berki (Pintér, 81.). Edző: Pisont András. Sárga lap: Diczkó G., Kratofil 14., Gebri 17., Holtner 67., Gohér 87. percben. Kiállítva: Kratofil (második sár­ga lap után) a 43. percben A gólok története: az 5. percben Tóth N. lefutotta a védőket, de a 16-oson belül buktatták. A 11-est Szalontai értékesítette, 1-0. Az 52. percben jobb oldali ven­dégtámadás után a balra került lab­dát Osán 14 m-ről a bal sarokba rúgta, 1-1. Támadólag léptek fel a vendégek, igyekeztek kapujukhoz szorítani a hatvaniakat. A hazaiak ellentáma­dása gyors gók eredményezett, a ven­dégek azonban folytatták amit el­kezdtek. Meddő mezőnyfólényt har­cok ki a Gyomaendrőd, miközben emberhátrányba került a Hatvan. Szünet után többnyire csak védeke­zett a vendéglátó együttes, inkább őrizte a döntetlent. Unalmas, ese­ménytelen mérkőzésen a ká csapat produkciója megfelek a táblázaton elfoglak helyezésének. Jók: Claude, ül. Nagy L, Hídvégi. Gohér János: - A részünkről egy gól és más semmi. Pisont András: - Közelebb áütunk a győzelemhez. Szénái László További eredmények: Kunszent- márton - Fót 1-3, Jászberény - Ka­zincbarcika 2-0, Monor - Nyírbátor 1-1, Kiskőrös - Kiskunfélegyháza 3-0, Dunakeszi - Gyula 2-6. A BAJNOKSÁG ÁLLASA: 1. Kiskőrös 22 15 5 2 41-19 50 2. Kunszentmárton 21 13 5 3 "4320 44 3. FC Eger 21 14 1 6 47-25 43 4. PSE-Fót 21 11 6 4 32-20 39 5. Monor 21 10 6 5 3622 36 6 Jászberény 21 10 2 9 3219 32 7. Nyírbátor 21 8 8 5 3626 32 8. Borsod Volán 21 7 9 5 27-21 30 9. Gyula 22 8 6 8 27-29 30 10. Kazincbarcika 21 5 7 9 2332 22 11. FC Hatvan 22 5 7 10 25-37 22 12. Kalocsa 22 5 7 10 2542 22 13. Dunakeszi 22 5 4 13 3444 19 14. Gyomaendrőd 22 2 6 14 12-40 12 15. Kiskunféleavháza 122 2 3 17 17-55 9 A 24. forduló párosítása. Április 29. szombat, 17: Gyomaendrőd - Kalocsa, Kiskunfélegyháza - Duna­keszi. Vasárnap, 17: FC Eger - Monor, Gyula - FC Hatvan, Kazinc­barcika - Borsod Volán, Fót - Jász­berény, Nyírbátor - Kunszentmár- ton. Szabadnapos: Kiskőrös. rfrányái S Újra kék-piros a Kőbányai Sör Sokan tartják ma is úgy: a kék-piros Kőbányai az IGAZI. Magyarország egyik legismertebb sörmárkája megújult. Az újk0sa-mbgűih7gy több, mint jelévszázados múltra visszatekintő, s ezzel hazánkban szinte egyedülálló sör rejlik. A Kőbányai Sör minőségét a legmagasabb nemzetközi előírásoknak megfelelő gyár. a Dreher Sörgyárak Rt. garantálja. A milliárdos fejlesztéseknek köszönhetően. a Kőbányai Sör Europa egyik legszebb, a világ élvonalába tartozó, számítógépes technológiával felszerelt fozohazabol kerül forgalomba. Aki kóstolta már a Kőbányai Sört az tudja, jó minőségű, könnyű, kellemes sört fogyaszthat elerheto áron. Kóstolja meg Ön is a hagyományos kék-piros Kőbányai Sört!