Heves Megyei Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-17 / 90. szám

10. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2000. Április 17. hétfő Gólzáporos forduló 45 találattal A megyei 1. osztályú bajnokság 21. fordulójának mérkőzéseiről a követ­kezőket jelentették tudósítóink: Gyöngyöshalász - Egerszalók 0-1 (0-1) Gyöngyöshalász, 500 néző. V.: Békési. Gy.halász: Szerdahelyi - Szabó Gy., Tóth, Molnár, Gódor - Varga, Ferencz, Csiba, Nagy Gy. G. - Incze, Hudák (Reviczki). Edző: Szabó Gyu­la. Egerszalók: Csontos R. - Kele­men, Csontos M., Hangácsi - Szabó B. (Berecz), Klátyik, Szabó L, Háklár, Kovács - Blaga, Bata (Somogyvári). Edző: Székely Károly. A gól története: a 18. percben Blaga a tizenhatos sarkáról laposan a hosszú sarokba lőtt, 0-1. A jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen egy jól eltalált lövés döntött. A második félidőben a hazaiak több helyzetet dolgoztak ki, így az ered­mény a vendégekre nézve hízelgő. Jók: az egész hazai csapat, ill. Kele­men, Kovács, Szabó L, Blaga. Ifik: 1-0. Szabó Gyula: - Egyenlő erők küz­delmében a szerencsésebb csapat győzött. Székely Károly: - Küzdelmes mér­kőzésen, fegyelmezett és taktikus já­tékunk jutalma a győzelem. Szabó Ferenc Felsőtárkány - Bélapátfalva 4-2 (1-0) Felsőtárkány, 300 néző. V.: Sipeki. Felsőtárkány: Tóth - Fülep, Gál, Novák T. - Linkecs, Csömör, Bajzát R. (Szepesi), Bajzát B. (Boros), Ágó - Bukrán, Bódi. Játékos-edző: Bukrán Csaba Bélapátfalva: Kovács I. - Antal, Orosz, Balázs (Tóth), Mikó P. - Törő (Albert), Bajzáth, Szamosi, Miskoczi - Barta R, Smuczer. Játé­kos-edző: Horváth Tamás. A pontok sorsáról a tárkányiak kapu előtti határozottsága döntött, a jó benyomást keltő bélapátiak ellen. G.: Ágó (11-esből), Bukrán, linkecs, Bódi, ill. Miskolczi (11-esből), Al­bert. Jók: Csömör, Linkecs, ill. Ko­vács I., Orosz, Szamosi, Mikó P. Ifik: 3-0. Bukrán Csaba - Hetek óta tarta­lékosán állunk fel, ennek ellenére ez a mérkőzés sima volt. Horváth Tamás: - Nem mindig a jobban játszó csapat nyer. B. S. Pétervására - Tamaörs 7-3 (2-3) Pétervására, 150 néző. V.: if). Kóródi. Pétervására: Dávid - Boros, Ivády A., Ivády R, Tar (Utassy) - Suha, Pádár, Csanádi (Lucza) - Ko­vács, Fenyves, Lénáit (Pap). Játékos­edző: Fenyves Päer. Tamaörs: Sánta - Peredi, Danyi Zs„ Mága, Pető (Vavrek) - Danyi T., Kiss, Csömör A., Varga N. (Sáfi) - Lőcsei I., Lőcsei J. (Varga I.). Edző: Pócs Tamás. Az álmosan kezdő hazaiak ellen kétszer is vezettek az örsiek, de a második félidőben a péterkeiek olyan elszántsággal küzdöttek, hogy percek alatt megfordították az állást, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Kiállítva: Mága a 48. perc­ben. G.: Kovács 2, Boros, Suha, Csa­nádi, Utassy, Lénárt, ill. Lőcsei I, Danyi T„ Csömör A. (11-esből). Jók: Kovács, Csanádi, Pádár, ill. Lőcsei I., Danyi T.Ifik: 2-0. Fenyves Péter: - Egy félidő szen­vedés, egy félidő edzőmérkőzés. . Pócs Tamás: - A kiállítás megpe­csételte sorsunkat. Dósa János Novaj - Tamalelesz 4-1 (3-0) Novaj, 150 néző. V.: Mezei. Novaj: Zsíros - Jánosi, Sumi, Tóth, Husi - Hegyi, Sipos (Nagy), Vasas, Barta (Szabó) - Domán, Kor­mos. Edző: Bodolai István. Tamalelesz: Sztraka - Kovács, Vincze, Sztasák, Érsek - Fehér, Né­meti, Mikusi, Lucza - Lázár, Halász. Játékos-edző: Sike András. Egy félidőnyi jó játék után érthe­tetlenül leálltak a hazaiak, akiktől a szerdai kupabravúr után többet vár­tak szurkolóik. G.: Sumi, Kormos, Tóth, Szabó, ill. Halász. Jók: Jánosi, Sumi, Husi, Hegyi, ill. Németi. Ifit 1-3. Bodolai István: - Szívós ellenfelet győztünk le. Az utóbbi idők teljesít­ményéért dicséretet érdemelnek já­tékosaim. Sike András: - A második félidei igyekezet már kevés volt. Gál János Petőfibánya - Szőlőskert- Nagyréde 5-1 (3-0) Petőfibánya, 300 néző. V.: Ferenczi. Petőfibánya: Juhász - Karóczkai, Valkó, Lénárt, Szabó G. - Králik, Nagy, Fityó - Fekete V., Fekete T„ Varga (Kerekes). Edző: Galambos Ferenc. Nagyréde: Csütörtöki - Debrece­ni (Kós), Bordás, Barna, Máté - Ko­vács, Deme, Haller, Molnár - László (Mátyásházi), Török (Rozovits). Edző: Ács János. A jól játszó hazaiak magabizto­san és megérdemelten tartották ott­hon a három pontot. G.: Králik 2, Fe­kete V., Fityó, Fekete T., ill. Rozovits. Jók: Fekete T. (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, ill. Bordás, Haller, Molnár. Ifik: 5-0. Galambos Ferenc: - Kissé tartot­tunk a mérkőzéstől, de 20 perc után megnyugtatott csapatom. Acs János: - Nem is a vereség fáj, hanem ahogy azt elszenvedtük. Gubis István Füzesabony - Energia SC Gyöngyös 4-1 (1-1) Füzesabony, 200 néző. V.: Várallyay. Füzesabony: Kovács A. - Kasza, Polgár, Bőgős - Szabó (Nagy P, Ke­rékgyártó), Póka, Mencsik, Bognár, Pusoma - Bozsik, Kovács R. Játékos­edző: Polgár László. Energia SC: Juhász Gy. - Juhász Sz., Németh, Buda, Juhász F. - Bődör (Pásztory), Molnár, Kovács L, Nagy - Vas Borosi P, Pogány (Szepesi). Edző: lfj. Matus Miklós. A változatos, küzdelmes mérkő­zésen Nagy P. beállítása (10 perc já­ték, két gól) eldöntötte a három pont sorsát. G.: Nagy P, 2, Szabó, Pusoma, ill. Vas Borosi P. Jót Kasza, Mencsik, Pusoma, ill. Buda. Ifit 2-1. Polgár László: - A második félidő­ben kihasználtuk helyzeteinket és ezzel fontos pontokat szereztünk. Ijj. Matus Miklós: - Az első játék­részben gólokkal kellett volna vezet­nünk, erre a szünet után az első öt percben kikaptunk. Takács József Tárnáméra - Selyp 4-6 (2-3) Heves, 200 néző. V.: Tóth B. Tárnáméra: Juhász A. - Lőrincz, Ugrai, Kovács, Besenyei - Kövesdi, Ducsai, Bártfai, Bánka - Együd, Zsi­dó. Edző: Berta György. Selyp: Száz - Menus, Bata, Augusztin, Oláh Sz. - Tamasi, Blahó, Laczkó, Oláh Z. (Nagy J.) - Csemer (Oravecz), Hajdú. Edző: Nagy László. Hiába történt a tamaméraiaknál edzőváltás, az együttes továbbra sem tud győzni. G.: Bánka 2, Együd (11-esből), Bártfai, ill. Csemer 4, Hajdú, Tamasi. Jók: Lőrincz, Ugrai, Besenyei, ill. Csemer (a mezőny legjobbja), Bata, Oláh Z. Ifik: 1-1. Berta György. - Edzés nélkül, fe­gyelmezetlenül nem megy a játék. Nagy László: - Küzdelmes mér­kőzésen a győzelemnek örülök. Előházi Béla Istenmezeje - Solybor-Gy.solymos 0-2 (0-0) Istenmezeje, 200 néző. V.: Sza­bad. Istenmezeje: Répás - Csóka, Or­szág Zs., Farkas (Szaniszló), Ország P. - Utasi A., Bíró, Berki, Horváth - Baranyi, Mihály. Játékos-edző: Utasi József. Gy.solymos: Nagy - Tóth, Eged (Soltész), Nyilas, Bozsik A. - Szűcs, Bágyi, Kiss, Hibó - Kareczki (Bozsik S.), Horváth. Játékos-edző: Soltész Sánmdor. A hazaiak minden helyzetüket el­hibázták, míg a vendégek kevesebb lehetőségükkel is jól éltek. G.: Kareczki, Horváth. Jót senki, ill. az egész vendégcsapat. Ifik: 1-0. Utasi József: - Akaratgyenge játé­kunk újabb vereséget eredménye­zett. Soltész Sándor - Csapatom át- érezte a mérkőzés súlyát. Sipos Zoltán A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Egerszalók 20 17 1 2 60-11 52 2. Felsőtárkány 20 15 4 1 58-12 49 3. Pétervására 20 15 1. 4 48-20 46 4. Nagyréde 20 10 6 4 4033 36 5. Novaj 20 10 4 6 38-22 34 6. Gyöngyöshalász 20 10 3 7 41-23 33 7 Tamaörs 19 9 6 4 37-29 33 8. Bélapátfalva 20 8 6 6 4240 30 9. Petőfibánya 19 7 6 6 39-29 27 10. Tamalelesz 20 7 4 9 29-33 25 11. Tárnáméra 20 6 2 12 2644 20 12. Selyp 20 4 3 13 29-54 15 13. Füzesabony 20 4 3 13 2855 15 14. Gysolymos 20 3 5 12 3062 14 15. Istenmezeje 20 2 3 15 1768 9 16. Energia SC 20 1 5 14 1946 8 A 22. forduló párosítása. Április 22., szombat, 17: Energia SC - Novaj, B.falva - P.bánya, Selyp - Gy.halász, TJelesz - Tárnáméra. Va­sárnap, 17: Tamaörs - Füzesabony, Nagyréde - P.vására, Gy.solymos - F.tárkány, E.szalók - Lmezeje, ■ Búcsú az ezüstéremtől Teke DD Gáz Pécs - Bélapátfalvi Építők 5:3 (5326:5321) Szuperliga-mérkőzés, Pécs. ÉPÍTŐK: Vincze 862, Balázs 879, JUHÁSZ T. 888, TŐSI 927, Molnár Cs. 862, BÓTA 903 fa. A rosszul előkészített pályán az első párokban 80 fás hátrányt szedtek össze a vendégek, akik­nek az ezüstéremhez nyerni kel­lett a Mecsek-alján. A második párban Tősi szenzációsan ját­szott és Juhász Tiborral együtt szinte ledolgozta a hátrányt. A 6 fás hazai előnyt azonban nem tudta egalizálni Bóta és Molnár, főként utóbbi gyengébb tarolása miatt. Az utolsó fordulóban Béla­pátfalván a Szeged ellen bajnok­verés kell a bronzéremhez is. Ifik: 3:1 (1672:1660). KARUK 861, Kovács L. 799 fa. Megvan az első pont Labdarúgás Németh és Dalka visszatérése javított az egriek játékán. A FC Eger - Szombathely vendéglátók az egyenlítő talá- 1-1 (0-1) lat után lendültek bele, és akár NB I-es női mérkőzés, Eger, 50 győzhettek is volna. Az Eger néző. V.: Csukás. ezzel megszerezte első pontját EGER: Szvorda - Mező - a bajnokságban. G.: Németh. Dudásné, Kalmár (Pálszabó), Jók: Mező, Kiss T., Németh. Kiss T. - Magda, Nagypál (Kere- Juhász Andrásáé szakosz- kes), Németh - Szabó A., Dalka, tályvezető: - így kellett volna Varga. Edző: Boldvai Gyula. az előző meccseken is küzde- Feketét ugyan 3 sárga lap mi- ni. att nélkülözték a hazaiak, de ________:________________ ■ Ök ölvívás Kovács „Kokó” István szombati, 17. mérkőzésén megszerezte profibokszolói pályafutásának 8. K. O.-győzelmét: technikai ki­ütéssel nyert a második menet­ben a mexikói Lopez ellen. A hannoveri sportcsarnokban iga­zi bokszgála volt szombaton es­te, a Michalchewski Rocchigiani félnehézsúlyú WBO-világbajnoki címmérkő­zéssel a középpontban. A ham­burgi Universum Box Promotion ökölvívója, a lengyel származá­sú Dariusz Michalczewski (ké­pünkön) a WBO félnehézsúlyú világbajnoki címmérkőzésén az első négy kiegyenlített menet után fokozatosan került fölény­be és technikai K. O-val győzte le Graziam Rocchigianit, aki a 9. menet után nem tudta foly­tatni a küzdelmet. Egy hír: egy mondat BIRKÓZÁS. Majoros István aranyérmet szerzett a moszkvai szabadfogású birkózó Európa- bajnokságon, miután a döntő­ben 3-1-re legyőzte a bolgár Armen Nazarjant. A 26 éves Ma­joros első alkalommal állhatott dobogóra felnőtt világverse­nyen. Korábban egy világbajnoki 7. (1999) és egy Európa-bajnoki 9. (1998) hely volt a legjobb eredménye. Hirbik Csaba (69 kg) ezüst-, Deák Bárdos Mihály (130 kg) bronzérmet szerzett az Eb-m ATLÉTIKA. Encsen 28 indulóval rendezték meg az atléták 100 ki­lométeres országos futóbajnok­ságát. A győzelmet a papírformá­nak megfelelően Bogár János szerezte meg. A dobogósok (20 célba érkező): 1. Bogár (Fancsali AC) 6:42.31 óra, 2. Németh (Mis­kolc) 6:51.33, 3. Zsigovics (Péti MTE) 7:05.11. LABDARÚGÁS. A listavezető AS Monaco 2-2-es döntetlent ját­szott hazai pályán a Nancy el­len, így három fordulóval a befe­jezés előtt 10 pontos, behozha­tatlan előnyre tett szert a francia labdarúgó-bajnokságban. Az él­csoport: 1. AS Monaco 62 pont, 2. Olympique Lyon 52, 3. Paris St. Germain 51. TORNA. Csollány Szilveszter leg­erősebb szerén, gyűrűn meg­nyerte a glasgow-i tornász Világ Kupa-versenyt, amely része a Grand Prix-sorozatnak is. Supola Zoltán lólengésben ötödik lett. TENISZ. Czink Melinda, Földényi Annamária és Marosi Katalin egyformán a főtáblára jutásért játszhat a Westel Buda­pest Open elnevezésű, 142 500 dollár összdíjazású tenisztor­nán. Czink két, Földényi és Ma­rosi egy-egy mérkőzést nyert va­sárnap a selejtezőben. AUTOSPORT. Baumgartner Zsolt ötödik helyen végzett a bel­giumi német Forma-3-as autós gyorsasági bajnokság második futamán. A magyar pilóta az első versenyen hetedik lett, s két fu­tam után összetettben a 3. he­lyen áll. TOTÓ. A 15. heti mérkőzések eredményei: X, 1, 1, X, 2, X, 1, 2, 1, 1, X, X, később. Plusszmérkőzés: 1. T­MEGRENDELOLAP Ha előfizet a HEVES’S“ HÍRUP-ra, havonta Önnél marad! Előfizetési díj egy hónapra 765 Ft I Alulírott............................................................................I«, ............(név) ... .........................................................................(irányítószám, helység) ... .........................................„.....(utca)....,,,,......(házszám)...........(ajtó) m egrendelem a HEVES HÍRLÁP című lapot..................példányban • Az előfizetési díjat a fenti címen jelentkező kézbesítőnek fizetem. • Amennyiben az előfizetési díjat folyószámláról kívánja , kiegyenlíteni, kérjük, hogy a banknak adjon megbízást a hírlapdíj átutalására! .......................................................... a láírás A megrendelőlapot a kővetkező címre szíveskedjen feladni. AS-M Kiadói Kft. Heves Megyei Irodája 3301 EGER, Pf. 23 > Vidéken a Heves Megyei Hírlap terjesztőinél lehet előfizetni. 1 * A lap megrendelhető a 06-80-513*646 ingyenes telefonszámon isTi Axbí Springer Magyarország Kft. Heves Megyei iroda, Eger. Adószám: 104- 62 933-2-11, cégnyilvántartási szám: 11-09-001415/1990. XII. 13. , czx fcwisii Palatínus Fürdőszobaszalon Eger, Nagyváradi u. 18. Tel.: 313-270 A Palatínus Kft.- egri üzletházába eladói munkakörbe középfokú végzettségű beszerzési osztályára tárgyalóképes angol nyelvismerettel, jó üzleti érzékkel rendelkező fiatal munkatársakat keres. Jelentkezés személyes elbeszélgetésre a 415-497-es telefonon. (9773) balkancar mmsm A legújabb típusú targoncák 24 havi részletre Kezdő \ HÉ befizetéssel J Diesel: 435.000,- Ft íbrihetőkl/ Gázos. 480 000 . pt Elektromos: 450.000,- Ft Szerviz, Alkatrész értékesítés, Bérlet 2 tonnás "BÉKA" 55.000 Ft +ÁM Balkancar Hungary Kft. • H-2220 Vecsés, Vigyázó F u. 4. Tel.:06-29/350-350 • Fax:06-29/350-360 www.balkancar.hu