Heves Megyei Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-03 / 78. szám

12. oldal - Heves Megyei HfRLAP SPORT TÜKÖR 2000. Április 3. hétfő fim Három ponttal Labdarúgás Az NB II. Keleti csoportja 20. for­dulójának mérkőzésein történt: Kazincbarcika - FC Éger-Tengely Közmű 0-3 (0-1) Kazincbarcika, 400 néző. V.: Farkas B. (Nyilas, Kiss) KAZINCBARCIKA: Venczel - Németh, Bányai, Gál, Gábor - Simkó, Balogh, Engi, Kerekes - Veres (Bányász, 63.), Dávid. Edző: Kálmán Vilmos. EGER: Molnár - Vaskó - Szobóczki, Bocsi, Kovács Cs. - Bercsényi, Vojtekovszki, Már­ton (Bóta, 79.), Szamosi - Javrujan (Béres, 85.), Csőke (Montvai, 50.). Edző: László Ist­ván. Sárga lap: Kerekes a 12., Ber­csényi a 25., Bányai a 44. perc­ben, Engi a 48., Szamosi az 55. percben. A gólok története: a 28. perc­ben Vojtekovszki szögletnek be­illő szabadrúgását Csőke vetőd­ve fejelte a jobb alsó sarokba, 0-1. A 82. percben Vojtekovszki beadását Javrujan remek fejes­sel juttatta a jobb sarokba, 0-2. A 84. percben Montvai húzott el a bal oldalon, a labda Javrujan elé került, aki 10 méterről a léc alá lőtt, 0-3. Az átázott, csúszós talajon tá­madólag léptek fel a hazaiak, igaz, át is adták a pálya közepét a vendégek, akik viszont a kont­rákra építettek. Az egri szűrő jól működött, néhány bosszantó hi­ba a pontatlan indításoknál mu­tatkozott. A 19. percben egy szép támadás végén Szamosi tiszta helyzetben a kapufára fejelt. Ez felhozta a vendégeket és nem ké­sett a vezető gól sem. Azt követő­en sem változott a játék képe, a hazaiak azonban csak veszélyes szögletekig jutottak. Fordulás után Csőke került gólhelyzetbe, de Venczelbe rúgta a labdát. Na­gyobb tempóra kapcsoltak a ha­zaiak, s ezzel okoztak is néhány meleg pillanatot az egri térfélen. A másik oldalon Szamosi a felső kapufát találta el. Változatos, élénk volt a küzdelem. A megfia­talodott Barcika nem hagyta ma­gát, erőszakosan futballozott. Gólhelyzete csak az Egernek volt, de két fejes is mellé szállt. A haj­rában adta meg magát a végig lelkes hazai csapat. A taktikusan játszó Eger győzelme teljesen megérdemelt. Jók: Bányai, Gál, Engi, ill. Vaskó, Vojtekovszki, Javrujan, Csőke. Kálmán Vilmos: - A végére el­fáradtunk, a rutinos Eger ezt ki­használta. már harmadik az Eger László István: - Az eredmény talán nem is tükrözi, hogy meny­nyi munka volt ebben a sikerben. Köszönöm a szurkolók biztatását. F.B. FC Hatvan - Kiskőrös 0-3 (0-2) Hatvan, 300 néző. V.: Kujbus (Vígh, Gál) HATVAN: Bajkó (Szalontai 10.) - Králik - Prohászka, Kratofil S. - Tóth P. (Andó 73.), Tóth N„ Holtner, Gohér (Szentgyörgyi, 46.), Balogh - Balázs, Kovács. Edző: Gohér János. KISKŐRÖS: Tüskés Makrickij - Kertész, Aszódi - Füleki, Molnár, Pecznyik (Filus 84.), Farkas - Hleba (Minku 79.) - Nedelea (Deli 68.), Baranov. Edző: Teliinger Vilmos. Sárga lap: Králik a 7., Baranov a 9., Holtner a 11., Aszódi a 31., Nedelea a 44. Minim a 80. perc­ben. 1. perc: Jobbról belőtt vendég­szöglet után a hazaiak nem tud­tak felszabadítani és Nedelea há­rom méterről a hálóba kotorta a labdát, 0-1. 10. perc: Vendégbeadás után Bajkó Idvetödött és megszerezte a labdát, azonban Baranov messzi­ről beleszállt. A kapust le­cserélték, majd kórházba szállí­tották. 22. perc: Gyors hazai támadás után a labda Balogh elé került, aki hét méterről óriási helyzetben nem találta el a kaput. 40. perc: Egy bal oldali vendég­lövés lepattant a védőkről, az ér­kező Baranov négy méterről pasz- szolt a hálóba, 0-2. 42. perc: Gohér 22 méteres lö­vését védte Tüskés. 53. perc: A jobbról belőtt labdát Szalontai kiütötte, az érkező Mol­nár hat méterről a hálóba helye­zett, 0-3. Az első helyezetthez méltóan kez­dett a Kiskőrös, kapujához szegezte a hazaiakat és már az első percben megszerezte a vezetést. Bajkó sajná­latos sérülése után adok-kapok já­ték folyt, amelyben a vendégek jár­tak élen, az eredmény: 5 sárga lap. A második félidőben a vendégcsa­pat irányította a játékot és növelte előnyét. A hatvaniak becsülettel hajtottak, küzdöttek de meg kellett hajolniuk a nagyobb tudás előtt. A Kiskőrös ilyen arányban is megér­demelten nyert. Jók: Kratofil, Králik, Holtner, ill. Molnár, Maluiczkij, Baranóv, Pecznyik. Gohér János: - Szegény embert az ág is húzza. Teliinger Vilmos: - Nem ját­szottunk jól, de az eredménnyel elégedett vagyok. Szénái László További eredmények: Gyula - Jászberény 1-0, PSE- Fót - Nyírbátor 1-2, Dunakeszi Kinizsi - Kalocsa 0-0, Gyomaendrőd - Borsod Volán 0-0, Kiskunfélegyháza Kunszentmárton 1-3. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Kiskőrös 19 13 4 2 35-17 43 2. K.szentmárton 19 12 5 2 38-17 41 3. FC Eger 18 11 1 6 40-22 34 4. Monor 18 10 4 4 34-18 34 5 PSE-Fót 17 8 6 3 22-16 30 6. Nyírbátor 18 8 6 4 26-21 30 7. Jászberény 19 8 2 9 28-19 26 8. Borsod Volán 19 6 8 5 22-19 26 9 Gyula 19 7 4 8 17-23 25 10. ICbaröka 17 5 6 6 23-23 21 11. Kalocsa 19 5 5 9 22-37 20 12. FC Hatvan 19 4 5 10 21-34 17 13. Dunakeszi 19 4 4 11 29-36 16 14. Gy.endród 19 2 512 10-35 11 15. K.féleqvháza 19 2 3 14 17-47 9 A 21. forduló párosítása. Április 8., szombat, 14.30: Bor­sod Volán - Gyula. 16.30: Duna­keszi Kinizsi - Hatvan, Jászbe­rény - Kiskunfélegyháza. Va­sárnap, 16.30: Kalocsa - Nyír­bátor, Eger - PSE-Fót, Monor - Kazincbarcika, Kiskőrös Gyomaendrőd. Szabadnapos: Kunszentmárton. Egy hír, egy mondat TRIATLON. Hóbor Péter a 12., Kuttor Csaba a 17. helyen vég­zett a Hawaii-on rendezett Vi­lág Kupa-versenyen. A nőknél Góg Anikó 21. lett, Molnár Eri­kát és Edöcsény Nórát kizárták. KLICSKO. Az ukrán nemzeti­ségű Vitalij Klicsko nehézsúlyú profi ökölvívó elvesztette a WBO világbajnoki címét. A ber­lini összecsapás tizedik mene­tében a 28 éves versenyző váll­sérülés miatt kénytelen volt fel­adni a harcot az amerikai Chris Byrd ellen. KATALÁN. A Forddal verseny­ző brit Colin McRae 5.9 másod­perces előnnyel nyerte honfitár­sa, Richard Bums (Subám) előtt a Katalán ralit, a világbajnoki sorozat idei 5. versenyét. A négyszeres vb-győztes finn Tommi Mákinen ezúttal leszo­rult a dobogóról, negyedik lett, így összetettben Bums vezet. VÍVÁS. Kovács Iván ezüstérmet szerzett Bogotában a párbajtőr Világ Kupa-sorozat kolumbiai állomásán. HINGIS. Az 5.72 millió dollár összdíjazású miami tenisztorna női döntőjében a svájci Hingis 6.3, 6:2-re verte az amerikai Davenportot. TOTÓ. A 13. heti helyes tippsor a következő: 2, 1, 1, X, 2, X, 2,1, 1, X, X, 1, 2. Pótmérkőzés: ké­sőbb. az ilyen a fordulókat Szeretjük Labdarúgás Az NBIII. Mátra-csoportja 20. for­dulójának mérkőzéseiről a követ­kezőket jelentették tudósítóink: Poroszló - Tápiószentmárton 1-1 (1-0) Poroszló, 500 néző. V.: Kurmai. POROSZLÓ: Magi - Horváth, Kaszonyi, Tatár - Penti, Dajka, Farkas Z. Szabó, Rontó - Pap (Krasznai), Fatul. Edző: Virovecz Pál. A gólok története: a 2. percben Dajka 25 m-ről leadott bombája mindkét kapufát érintve vágódott a hálóba, 1-0. A 85. percben Mó­zes 10 m-ről, zavartalanul lőtt a léc alá, 1-1. Magas színvonalú mérkőzé­sen, mindkét csapat igazolta idei kitűnő eredményeit. A gyors ha­zai gól után a vendégek is több helyzetet dolgoztak ki, de Magi a helyén volt. A 65. percben a Rontó elleni nyilvánvaló szabálytalan­ság miatt a játékvezető nem ítélt büntetőt. A hajrában - amikor már szinte elkönyvelték az újabb három pontot a hazaiak - a jó erőkből álló vendégek egyenlíteni tudtak. Az eredmény reálisnak nevezhető. Jók: Magi, Tatár, Daj­ka. Ifik: 2-1. Virovecz Pál: - Jó ellenfél, igaz­ságos eredmény. Fejes Kálmán Mezőkövesd - Besenyőtelek 0-1 (0-0) Mezőkövesd, 300 néző. V.: Schoblocher. BESENYŐTELEK: Vincze - Nagy E. - Baranyai, Szilágyi, Henninger - Oláh, Berecz, Bódi - Rézműves (Csóka), Búzái, Hor­váth T. Edző: Káló Mihály. A gól története: a 64. percbep jobb oldali beadást követően Hor­váth T. fejéről került a hálóba a labda, 0-1. Kapkodó játék és sok hiba jelle­mezte a mérkőzést. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de azok rendre kimaradtak. A vendégek játszottak inkább mezőnyfölény­ben, a hazaiak kontrákkal kísér­leteztek. Összességében megérde­melt a vendégek győzelme. Jók: Szilágyi, Bódi, Búzái, Horváth T. Ifik: 3-1. Káló Mihály: - Jeles támoga­tónk Dani Lajos születésnapjára ajánlottuk fel ezt a győzelmet. Varga Zoltán, a mezőkövesdiek edzője: - A döntetlen igazságo­sabb lett volna, egygólos meccs volt. Szabó Zoltán Balassagyarmat - Heves 0-1 (0-0) Balassagyarmat, 400 néző. V.: Tóth S. HEVES: Tajti - Somodi, Ötvös, Bakos T„ Sági - Szabó Z., Tóth T. (Lóié), Grabecz, Besenyei Zs. - Besenyei F. (Balogh Zs.), Vajner (Nász). Edző: Balázs Tihamér. A gól története: a 82. percben Grabecz ügyesen húzott el a bal­szélen, pontos beadását a jó ütemben érkező Besenyei F. 10 m- ről fejelte a jobb felső sarokba, 0-1. A találkozón a hevesiek akara­ta érvényesült, akik zárt védeke­zésből veszélyes akciókat vezet­tek. Jók: Tajti, Ötvös, Bakos T., Besenyei F. Ifik: 1-0. Balázs Tihamér: - Lelkes fe­gyelmezett játékkal megérde­melt győzelmet arattunk. B. T. Gödöllő - Gyöngyösi AK 1-1 (1-1) Gödöllő, 300 néző. V.: Komjáti. GYAK: Somodi - Szilágyi - Budai (Molnár), Nagy Gy. T., Juhász G. - Bezzegh, Baranyi, Szekrényes, Tóth II. A. - Cso- .mós (Magyar), Tóth Z. (Bakondi). Edzők: Bágyi Imre és Majzik Zoltán. A gólok története: a 15. perc­ben Vizner kiugrott a védők kö­zül, -akinek 12 m-es lövése a bal kapufáról pattant az ellenkező sa­rokba, 1-0. A 17. percben Szekré­nyes átcselezte magát három em­beren, beadását Tóth Z. fejjel Csomós elé csúsztatta, aki a háló­ba lőtt, 1-1. A vízipólós játéktérre emlékez­tető pályán lejátszott mérkőzésen, a lelkesen és jól játszó vendégek gyönyörű akció végén egyenlítet­ték ki hátrányukat. A találkozó összképe alapján a döntetlen igazságos. Jók: Somodi, Nagy Gy. T., Juhász G„ Baranyi, Szekré­nyes. Ifik: 6-0. Bágyi Imre: - Hatalmas küzde­lemben megérdemelten szolgál­tunk rá az egy pontra. Halmóczki Ferenc További eredmények: Ózd - St. Öblös 4-0, Karancslapujtő - SBTC 2-0, Karcag - Újszász 4-0, Tiszafüred - Pásztó 0-10. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Karcag 20 15 3 2 47-13 48 2. Gödöllő 20 9 8 3 24-17 35 3. T.szentmárton 20 9 7 4 46-23 34 4. Poroszló 20 9 5 6 35-25 32 5. Besenyőtelek 20 9 5 6 35-26 32 6. Heves 20 8 7 5 26-20 31 7 St. Öblös 20 8 6 6 28-22 30 8. B.gyarmat 20 8 3 9 23-27 27 9. Gyöngyösi AK 20 6 8 6 34-22 26 10. Pásztó 20 7 5 8 29-23 26 11. SBTC 20 6 8 6 25-25 26 12 . Ózd 20 7 1 12 29-46 22 13. K.lapujtő 20 6 2 12 20-35 20 14. Mezőkövesd 20 6 2 12 20-36 20 15. Újszász 20 4 412 36-45 16 16. Tiszafüred 20 4 4 12 15-68 16 A 21. forduló párosítása. Ápri­lis 8., szombat, 15: Pásztó - He­ves, SBTC - Balassagyarmat, Be­senyőtelek - Karancslapujtő. Va­sárnap, 11: St. Öblös - Mezőkö­vesd. 15: Gyöngyösi AK - Ózd, Újszász - Poroszló, Tiszafüred - Karcag, Tápiószentmárton - Gö­döllő. három előadásmód Budapest Bank vállalati forint folyószámlák: a Budapest Bank az eddigi sikeres. Standard vállalati folyószámlája mellett új. egyedi igényeket is kielégítő vállalati folyószámla-csomagokat fejlesztett ki. A Piano rendkívül kedvező számlavezetési kon­strukciót nyújt a nagy számlaforgalommal rendelkező ügyfeleink részére, míg a Forte kiemelt folyószámla kamatot kínál a kevésszámú tranzakciót igénylő ügyfeleink számára. min. 22’» Ki tck-l BUDAPEST BANK Budapest TeleBank : (06-40) 477-777 www.budapestbank.hu A GE Capital Affiliate a Leplezze le Magyarország vezető televíziója