Heves Megyei Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-17 / 90. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap 2000. Április 17. hétfő | SPORT TÜKÖR A Dunaferr közelít az aranyhoz A PNB 27. fordulójának mérkőzésein történt Labdarúgás Vasas - Dunaferr 0-2 (0-1) Fáy utca, 7000 néző. V.: Juhos. G.: Lengyel (22.), Zavadszky (83.). Kiállítva: Kabát (68.). A küzdelmes, de nem látvá­nyos mérkőzésen a Dunaferr megérdemelt győzelmet ara­tott. Kispest-HFC - Debrecen 1-0 (1-0) Bozsik-stadion, 1500 néző. V.: Bede. G.: Faragó (10.). Nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen a Kispest gyorsan megszerezte a vezetést és előnyét a találkozó végéig meg tudta őrizni. Ferencváros - Újpest 0-0 Üllői út, 11.000 néző. V.: Ábra­hám. Rangadóhoz méltatlan, gyenge mérkőzésen osztot­ták meg a pontokat a csapa­tok. A mérkőzés után a IX. kerü­leti rendőrkapitányság 21 szur­kolót előállított, és ügyükben különböző fokozatú szabály­sértési eljárást indított. Hat szurkolót őrizetbe vettek rendza­varás szabálysértésének vádjá­val. Ügyükben gyorsított eljárást végeznek a hatóságok, vagyis néhány napon belül bírói ítélet várható. Egy fő ellen szándékos rongálás vádjával kezdeménye­zett büntetőeljárást a rendőr­ség. További 14 fő ellen rendza­varás miatt szabálysértési eljá­rás indult, de ők szabadlábon védekezhetnek. ZTE - Vác 1-2 (0-1) Zalaegerszeg, 4500 néző. V.: Puhl. G.: Sebők (62. - 11-esből), ill. Koller (42. - 11-esből), Havrán (55.). Kiállítva: Filó (80.). Az elszántan küzdő vendégek óriási meglepetést okozva szerez­ték meg a győzelmet. Haladás - Nyírség-Sp. 1-1 (0-1) Szombathely, 2000 néző. V.: Sóthy. G.: Horváth A. (85.), ül. Szatke (15.). A tavaszi idényben a hazai­aknak ez volt az első pontjuk, ami nagyon értékesnek mond­ható. Pécs - MTK 0-1 (0-0) Pécs, 5000 néző. V.: Hanacsek. G.: Illés (63.). Hiába küzdött óriási akarattal a hazai csapat, az MTK kihasznál­ta a pécsi védelem egyik megin­gását. Győr - Nagykanizsa 4-0 (3-0) Győr, 2500 néző. V.: Kiss B. G.: Herczeg (35.), Ferenczi (36.), Baumgartner (40.), Nagy L. (80). A győriek akár nagyobb gólkü­lönbségű győzelmet is arathattak volna. Siófok - Lombard FC 1-3 (0-1) Siófok, 1500 néző. V.: Szabó J. G.: Zabundu (88.), ill. Hornyák (34.), Kovács A. (80.), Kiprich (90.). Küzdelmes, de alacsony szín­vonalú mérkőzésen a nagyobb já­tékerőt képviselő tatabányaiak biztosan győztek. A Diósgyőr szabadnapos volt. A miskolci klub vezetői időköz­ben leváltották Varga Zoltán edzőt, akinek irányításával 9 mér­kőzésen 4 pontot szerzett a csa­pat. Varga utódját egyelőre nem nevezték meg. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Dunaferr SE 25 17 7 1 55-20 58 2. MTK 25 14 8 3 47-19 50 3. Vasas DH 25 15 4 6 47-22 49 4. Lombard FC 26 11 10 5 28-29 43 5. Debrecen 26 11 7 8 37-31 40 6. Ferencváros 2610 8 8 45-31 38 7. Újpest FC 26 10 8 8 44-33 38 8. Nyíregyháza 2510 6 9 29-34 36 9. ZTE 25 8 11 6 28-19 35 10. Győr 25 9 7 9 40-26 34 11. Kispest-HFC 26 9 6 11 25-33 33 12. Pécsi MFC 25 7 10 8 28-39 31 13. Nagykanizsa 26 5 8 13 20-37 23 14. Haladás 25 6 4 15 26-43 22 15. Diósgyőr 25 5 6 14 22-44 21 16. Siófok 26 6 5 15 2143 20 17. Vác 25 3 5 17 22-61 14 Megjegyzés: A Szeged LC visz- szalépett, a Siófoktól három bün­tetőpont levonva. Góllövőlista 17 gólos: Tököli (Dunaferr). 14: Tóth M. (FTC). 12: Horváth P. (FTC). 11: Illés (MTK Hungá­ria), Kenesei K. (MTK Hungá­ria), Tóth N. (Újpest). 10: Ko­vács Z. (Újpest FC), Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 5). 9: Frunza (Diósgyőr), Kabát (Vasas DH), Zavadszky (Dunaferr). 8: Ferenczi (ZTE 5, Győr 3). Az Ön üzemében is felengedhet a fagyos hangulat, ha hatékonyabb fűtőrendszerről gondoskodik ország legnagyobb Píi-gázszolgál­Magas fötőértékű, tartá­lyos PB-rendszerek tervezése és telepítése ipari és mezőgazdasági nagyüzemek, illetve kisvállakozásak számára, a közművektől távol eső területeken is. Egyedi megoldások mind technikai, mind pénzügyi te­kintetben. gfl PRÍMAGÁZ Hatékony és gazdaságos energia PB-gáztartállyal Szeretnék további információt kapni a Prímagáz tartályos rendszeréről. Név: ....................................................................................................................................... Cím: ....................................................................................................................................... Kanpanyo|arÉj>**iWWt»iiiA»iiilo>»l>(hhA.d|MmA«h«l6KtK SZÁMOM: 06-40-45-50-50 Telefon:....................................................................................................................... Postacím: PRÍMAGÁZ TARTÁLY. 1092 Budapest, Ráday u. 42-44. (H) [DELPHI PACKARD HUNGARY Kft. Az egri Líceum elől rajtolt és Miskolcon ért célba a 10. Szarvasűzők egyetemi váltófutóverseny mezőnye. A szombaton - ezút­tal kedvező időben - megrendezett eseményen 92, egyenként 12 főből álló csapat tette meg a 72 km-es távot. Az első kategó­riában (egyetemről érkezők) a veszprémi Kardiovaszkuláris Elit együttese végzett 4:31.25 órás idővel, míg a második kategória nyertese a Viagra Maratoni nevet viselő miskolci alakulat lett (4:34.05). A legjobb név kategória győztesének járó díjat a Gatyóból potyog a motyó elnevezésű gárda kapta. fotó: perl marton A tavaszi legjobb játékkal is vereség ÚVMK-Bau-System Eger - Vasas-Plaket 6-9 (0-4, 3-1, 2-2, 1-2) VÍZILABDA OB I-es férfimérkőzés, Eger, 200 néző. V.: Erdős, Kun. ÚVMK: JÁSZBERÉNYI - CSÁNYI 4, HAJÓS 1, Seress 1, Szabó G„ Tóth R, Pszota. Cs.: dr. Áncsán, Pulay, Szabolcsi. Edző: Gyulavári Zoltán. VASAS: BÍRÓ - Lehmann, Kato­nás, Rex-Kiss, Vári 1, Nitsovits 1, REGŐS 3. Cs.: Bleszity, Vindisch 1, ÁGNER 2, TÓTH L. 1, Fábián, Babay. Edző: dr. Faragó Tamás. Gól emberelőnyből: 9/2, ül. 5/2. Négyméteresből: 2/2, ül. 0. A szerdai UTE elleni mérkőzé­sen nyújtott teljesítményéért - a Daragó Óra és Ékszer jóvoltából - Hajós Péter kapott jutalmat. A ta­lálkozón újdonsült szerepkörben, gólbíróként láthattuk a sérült Ko­vács Róbertét. A csapatok viharos kezdést produkáltak, amelyben sajnos fő­szerepet vállaltak a játékvezetők. Az eddigi négy hazai találkozón szinte észrevétlenül sípoltak a bí­rók, most azonban gyorsan a fi­gyelem középpontjába kerültek. Szabót indokolatlanul rögtön ki­állították, melyet Regős váltott gólra. A másik oldalon Csányi gólját érvénytelenítette Erdős já­tékvezető, az ellentámadásból is­mét Regős volt eredményes. A második perc végén Nitsovits már harmadszor avatta fel Jászberé­nyit. A Vasas centerének harma­dik találata előtt három előnyös helyzetet hagytak kihasználatla­nul Pszotáék, 0-4. A tetemes hátrány után gyor­san talpra állt a játékvezetői ítéle­teken kissé felpaprikázott egri gárda. Sokkal jobban védekeztek a hazaiak, és Seress szép akció­góljával elkezdték a gólgyártást. A Tóth P. által kiharcolt négymé­terest Csányi váltotta gólra, majd előnyből ismét az egri gólkirály­jelölt volt a főszereplő 3-5. A harmadik negyed előtt már dr. Faragó Tamás is kifejezte elégedet­lenségét a játékvezetés miatt, mi­közben Hajós pazar találatával egy gólra jött fel az ÚVMK, de változa­tos csatában Vindisch és Vári ka­matoztatta lövőerejét. Az egriek teljes erőbedobással küzdöttek a helyenként durván védekező ven­dégek eüen. A negyed hajrájában Csányi minden dühét beleadva előnyből szépített, 5-7. A befejező negyedben sajnos az egri elszántság kevésnek bizo­nyult, a cseresorból előrelépő Agner előbb Pulay mellett harcol­ta ki a labdát, majd egy percen belül ismét akciógólt szerezve gyakorlatilag eldöntötte a két pont sorsát. 6-9. A változatos csata első két per­cében a vitatható bírói ítéletek megzavarták az egrieket, és a fő­városiak behozhatatlan előnyt szereztek. A hazaiak tavaszi leg­jobb játékukkal rukkoltak ki, de a két csapat feltételei közötti kü­lönbséget is tükrözi a végered­mény. Gyulavári Zoltán: - A felhábo­rító első két perc után jól játszot­tunk a nagyobb játékerőt képvise­lő Vasas ellen. Dr. Faragó Tamás: - Egy jó Eger ellen egy még jobb Vasas biztosan nyert. _________________BAJZÁT RAFAEL T ovábbi eredmények: BEAC - Szolnok 11-11, KSI - Honvéd 9-19, Szentes - BVSC 5-11, UTE - FTC 8-10. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. BVSC-Brendon 14 13 0 1 155-8226 2. FTC 14 12 0 2 133-7724 3. Vasas-Plaket 14 10 2 2 148-9922 4. HorráJDomino 14 10 0 4 148-10020 5. UTE-Taxi 14 5 4 5 113-10714 6. Szentes 14 5 1 8 98-13511 7. ÚVMK-Eger 14 3 3 8 91-113 9 8. Szolnok-VSI 14 3 1 10 91-154 7 9. KSI 14 2 1 11 91-145 5 10. BEAC 14 0 2 12 85-142 0 a A végén már könnyedén Kézilabda A magyar női kézilabda-váloga­tott kijutott a decemberben ren­dezendő romániai Európa-baj- nokságra, miután a selejtezőben másodszor is legyőzte Csehor­szágot. Eredmény: Magyarország - Csehország 33:20 (15:10) Európa-bajnoki selejtező, visszavágó női mérkőzés, Nyír­egyháza, 3000 néző. V.: Bord, Buy (mindkettő francia). MAGYARORSZÁG: Farkas A. - BALOGH 8, NAGY A. 7, Kökény 2, Kulcsár 1, DELI 7/2, Kirsner4. Cs.: Pálinger (kapus), Pigniczki 1, Farkas Á., Siti B. 1, Pádár 2. Szö­vetségi kapitány: Mocsai Lajos. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Kimaradt magyar helyzetek­kel indult a mérkőzés, de a kez­deti bizonytalanság csak negyed óráig tartott. A második játék­rész elején Balogh viüanásai után pillanatok alatt 19:21-re el­lépett a magyar együttes. Nem volt azonos szinten a két váloga­tott, a magyarok szinte akkor lőt­tek gólt, amikor csak akartak. Mocsai Lajos: - Húsz perc kellett, hogy bemelegedjen a csapat, de utána minden téren ellenfelünk fölé nőttünk. Köszö­net a nyíregyházi közönségnek, amely végig lelkesen buzdította a válogatottat. _____________a E GER: OPTIREX, Zalár u. 2. GYÖNGYÖS: Kékes Szemvizsgáló Szalon, Móricz Zs. u. 2 C\BA Vision Próbálja ki a Focus® kontaktlencsét 1 pór Focus Night & Day kontaktlencse 1 pár Focus hóna kontaktlencs SOLOCARE Soft! 250 ml ápolószi SOLOCARE Soft 5x10 ml ápolószer