Heves Megyei Hírlap, 2000. március (11. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-27 / 72. szám

SPORT TÜKÖR Heves Megyei Hírlap - 11. oldal 2000. Március 27., hétfő Poroszló: ez már a negyedik volt zett, de a játékvezető felülbírálva asszisztensét, megadta az egyéb­ként szabályos gólt, 1-2. A döntetlen szagú megyei rang­adón az eseménytelen első félidőt követően a gyöngyösiek kimerész­kedtek védőállásukból, és ezzel te­ret adtak a gyors poroszlói kont­ráknak. A vendégek éltek a lehető­séggel, és ezzel negyedik mérkőzé­süket nyerték a sorozatban, a har­matos támadójátékot produkáló gyöngyösiek viszont először szen­vedtek vereséget a Sport utcai pá­lyán. Jók: Szilágyi, Nemoda, Bezzegh, ill. Rontó, Magi, Kaszonyi, Szabó. Ifik: 21-0. Bágyi Imre: - Ez nem a mi na­punk volt. Virovecz Pál: - Nagy küzdelem­ben kis szerencsével, de megérde­melten nyertünk. Halmóczki Ferenc A Gyöngyösi AK - Poroszló rangadón Rontó Róbert (balról) a vendégek vezető gólját szerzi, Somodi kapus és Juhász K. már el­késett a beavatkozással. fotó: pilisy elemér Labdarúgás A Mátra-csoport 19. fordulójának mérkőzéseiről a következőket je­lentették tudósítóink: Gyöngyösi AK - Poroszló 1-2 (0-0) Gyöngyös, 300 néző. V.: Szép. GYAK: Somodi - Budai, Szil­ágyi, Nemoda - Juhász K. (Bakondi), Nagy Gy. T„ Baranyi, Szekrényes, Tóth II. A. - Bezzegh, Tóth Z. Edzők: Bágyi Imre és Majzik Zoltán. POROSZLÓ: Magi - Tatár, Kaszonyi, Antal (Krasznai) - Penti, Dajka, Farkas Z., Szabó, Rontó - Pap (Horváth Gy.), Fatul (Vona). Edző: Virovecz Pál. A gólok története: az 58. perc­ben Penti cselezgetett, majd Ron­tó elé tálalt, aki 10 m-ről gurított a kapu közepébe, 0-1. A 85. perc­ben Rontó a felezővonaltól egye­dül vezette kapura a labdát, lövé­sét Somodi kiütötte, de az érkező Fatul az üres kapuba helyezett, 0-2. A 88. percben Tóth Z. lőtt a jobb sarokba, a partjelző lest jel­Besenyőtelek - Ózd 3-1 (0-1) Besenyőtelek, 300 néző. V.: Katona. BESENYŐTELEK: Vincze - Nagy E. - Baranyai, Henninger - Szilágyi, Berecz, Mirkóczki (Oláh), Bódi (Csóka) - Búzái (Rácz), Rézműves, Horváth T. Edző: Káló Mihály. A gólok története: a 37. percben Hamócz szerzett labdát, és rövid vágta után a hosszú sarokba lőtt, 0-1. Az 59. percben Rézműves labdája egy védőn megpattanva talált célt, 1-1. A 64. percben Réz­műves mindenkit kicselezve az üres kapuba passzolt, 2-1. A 73. percben Búzái fejelt Horváth elé, aki 6 m-ről nem hibázott, 3-1. Három vereség után nehezen indult be a besenyőtelki gépezet, de aztán a mérsékelt színvonalú mérkőzésen a hazaiak érvényre juttatták az esélyeiket. Jók: Henninger, Horváth, Rézműves, Búzái. Ifik: 1-2. Káló Mihály: - A szezon kez­dete óta várok erre a győzelemre. Bilesch Gyula, az ózdiak edző­je: - Az egyenlítést sportszerűt­lenség előzte meg, s az megza­vart bennünket. Szabó Zoltán Heves - Karancslapujtő 2-1 (0-1) Heves, 350 néző. V.: Somossy. HEVES: Tajti - Somodi (Szabó Z.), Ötvös, Tóth T. (Bakos T.), Sági - Tari, Besenyei Zs., Pusoma, Grabecz - Lóié (Vajner), Besenyei F. Edző: Ba­lázs Tihamér. A gólok története: a 22. perc­ben Lavaj labdája üresen találta Tóthot, aki 10 m-ről a léc alá bombázott, 0-1. Az 56. percben Besenyei F. tálalt Besenyei Zs. elé, aki néhány méterről a kapus hasa alatt kotorta a hálóba a lab­dát, 1-1. A 63. percben Grabecz egy igazítás után 25 m-ről kilőtte a bal alsó sarkot, 2-1. A hevesi csapat ismét a máso­dik félidőben nyújtott átlagon fe­lüli teljesítményt, de helyzeteinek csak a töredékét használta ki. Összességében küzdelmes mérkő­zésen nyertek a hazaiak, a me­zőnyben jól adogató nógrádiak ellen. Jók: Pusoma (a mezőny legjobbja), Tari, Besenyei F., Sá­gi, Ötvös. Ifik: 2-1. Balázs Tihamér: - Másodszor tudtunk vert helyzetből talpra áll­ni, ez igazán a hevesi szív diadala. Balogh Péter További eredmények: SBTC - Mezőkövesd 3-1, Pásztó - Ba­lassagyarmat 1-0, St. Öblös - Gödöllő 0-0, Újszász - Tiszafü­red 12-0, Tápiószentmárton - Karcag 1-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Karcag 19 14 3 2 43-13 45 2. Gödöllő 19 9 7 3 23-16 34 3. Tápiószentmárton 18 9 5 4 45-22 32 4. Poroszló 19 9 4 6 34-24 31 5. St. Öblös 19 8 6 5 28-18 30 6. Besenyőtelek 19 8 5 6 34-26 29 7. Heves 19 7 7 5 25-20 28 8. Balassagyarmat 19 8 3 8 23-26 27 9. SBTC 19 6 8 5 2523 26 10. Gyöngyösi AK 19 6 7 6 33-21 25 11. Pásztó 18 6 4 8 19-23 22 12. Mezőkövesd 19 6 2 11 20-35 20 13. Ózd 19 6 1 12 2546 19 14. Karancslapujtő 19 5 2 12 18-35 17 15. Újszász 19 4 4 11 3541 16 16. Tiszafüred 19 4 4 11 15-58 16 A 16. fordulóból elhalasztott Pásztó - Tápiószentmárton mér­kőzést március 29-én (szerdán) 15 órakor rendezik. A 20. forduló párosítása. Ápri­lis 1. szombat, 15: Balassagyarmat Heves, Poroszló Tápiószentmárton, Ózd - St. Öb­lös, Mezőkövesd - Besenyőtelek. Április 2., vasárnap, 15: Karancslapujtő - SBTC, Karcag - Újszász, Gödöllő - Gyöngyösi AK, Tiszafüred - Pásztó. Tárkányi pontmentés az Energiánál Labdarúgás A megyei I. osztályú bajnokság 18. fordulójának mérkőzéseiről a következő tudósításokat kaptuk: Egerszalók - Füzesabony 2-0 (1-0) Egerszalók, 400 néző. V.: Szabad. Egerszalók: Nagy P. - Kele­men, Csontos M., Hangácsi - Háklár, Szabó L. Klátyik, Kovács - Bata (Pallagi), Lakatos II. (Blaga), Lakatos I. (Berecz). Edző: Székely Károly. Füzesabony: Perge - Baranyi, Polgár, Tamasi (Kerékgyártó), Bőgős - Bognár, Kasza, Kovács (Bozsik), Mencsik - Nagy P., Póka. Játékos-edző: Polgár László. Remek időben, jól előkészített játéktéren, már az első percben megszerezték a vezetést a hazai­ak. A folytatásban a jól védekező vendégek ellen csak a második félidő 35. percében született meg a második találat. G.: Lakatos II., Blaga. Jók: Blaga, Csontos, ill. Mencsik Kasza. Ifik: 6-0. Székely Károly: - Csak az ered­ménynek tudok örülni. Polgár László: - A listavezető otthonában tisztesen helytáll­tunk. Fodor István Energia SC Gyöngyös - Felsőtárkány 1-1 (1-0) Gyöngyös, 100 néző. V.: Jávorszki. Energia SC: Juhász Gy. - Bodor, Molnár, Németh, Juhász Sz. - Kovács L„ Juhász F., Szűcs R., Buda (Vas Borosi Cs.) - Nagy D., Vas Borosi P. Edző: ifi. Matus Miklós. Felsőtárkány: Tóth B. - Csömör, Gál, Bajzát R. (Szepe­si), Novák T. - Linkecs, Bajkó (Bajzát B.), Ágó, Novák Z. - Bukrán, Bódi. Játékos-edző: Bukrán Csaba. A lelkesen és fegyelmezetten játszó Energia SC végig irányítot­ta a játékot, a szerencse azonban a tárkányiak mellé állt, akik a 89. percben találtak egy gólt. G.: Vas Borosi P., ill. Bódi. Jók: Juhász Gy., Németh, Szűcs R., Vas Borosi R, ill. Tóth B.. Ifik: 3-0. ifj. Matus Miklós: - A nagy hí­rű és nagynevű Tárkány szerzett egy pontot. Bukrán Csaba: - Sajnos a szá­munkra nézve kínos döntetlen teljesen reális, kulcsembereink csődöt mondtak. Kurfürst István Selyp - Pétervására 1-2 (0-0) Selyp, 100 néző. V.: Várallyay. Selyp: Száz - Baranyi J. (Nagy G.), Blahó, Bata, Menus - Tamá­si, Augusztin, Laczkó, Csemer (Babcsány) - Oláh (Oravecz), Hajdú. Edző: Nagy László. Pétervására: Dávid - Boros (Ivády R), dr. Jacsmanik, Ivády A., Pádár - Suha, Csanádi, Feny­ves, Lénárt (Kovács) - Utassy (Pá­pai), Kis-Simon. Játékos-edző: Fenyves Péter. Izgalmas mérkőzésen sok helyzet akadt mindkét oldalon, de a kapusok remekeltek. A ven­dégek az utolsó percben szerzett góllal nyertek. Kiállítva: Tamási a 70. percben (második sárga lap után). G.: Csemer (11-esből), ill. Kis-Simon (11-esből), Pápai. Jók: Száz, Bata, Hajdú, ill. Dávid, Ivády A., Pádár, Suha. Ifik: 2-0. . Nagy László: - Sajnálom az egy pontot, amelyért megdolgozott a csapat. Fenyves Péter: - Remélem, ez­zel a győzelemmel jó sorozat kez­dődik. Tarnaörs- Solybor-Gy.solymos 1-1 (1-0) Tarnaörs, 200 néző. V.: Sza­bó S. Tarnaörs: Vágó - Danyi T„ Mága, Esvég, Danyi Zs. - Peredi T. (Sáfi), Csömör A., Varga I. (Vavrek), Pető - Kiss (Csömör. L), Lőcsei J. Edző: Pócs Tamás. Gy.solymos: Nagy - Kiss, Egyed, Bozsik, Bágyi Cs. - Szűcs, Bágyi I. (Nádudvari), Pinti, Kareczki - Horváth, Nyilas. Játé­kos-edző: Soltész Sándor. A többet támadó hazaiak a hely­zetek sokaságát hagyták ki, a ven­dégek a végén egyenlítettek. G.: Csömör A. (11-esből), ill. Horváth. Jók: Danyi T„ Danyi Zs., Mága, ill. Nagy, Szűcs, Egyed. Ifik: 0-5. Pócs Tamás: - Tartalékos csa­patom egyetlen hibáját kihasz­nálta az ellenfél. Soltész Sándor: - Igazságos döntetlen született. Bodonyi József Szőlőskert-Nagyréde - Bélapátfalva 1-0 (0-0) Nagyréde, 200 néző. V.: Tóth B. Nagyréde: Csütörtöki - Debre­ceni, Bekecs (Kovács T.), Dávid, Barna - Bordás, Cserta, Molnár, Mihályi (Török) - László, Haller. Edző: Ács János. Bélapátfalva: Kovács I. - An­tal, Orosz, Balázs, Bajzáth - Törő, Albert, Miskolczi, Horváth T. - Szamosi, Smuczer. Játékos-edző: Horváth Tamás. Végig egyenlő erők csatájában egy Lászlóval jobb volt a hazai gárda. G.: László. Jók: Debreceni, Bordás, László, Haller, ill. Antal, Orosz, Balázs, Horváth. Ifik: 2-5. Ács János: - Küzdelmes mér­kőzésen egy gól döntött, amit örömünkre mi szereztünk. Horváth Tamás: - Ha három­nál több rutinosabb játékosom van, akkor a döntetlenre jók va­gyunk. Lukács György Gyöngyöshalász - Novaj 2-0 (1-0) Gyöngyöshalász, 200 néző. V.: Csukás. Gy.halász: Horváth - Szabó, Molnár, Gódor, Tóth - Ferencz, Varga, Nagy Gy. G., Csiba - Incze, Hudák (Reviczki). Edző: Szabó Gyula. Novaj: Zsíros - Jánosi (Nagy), Kormos, Vinczepap (Sipos), Husi - Szabó R. (He­gyi), Tóth, Sumi, Vasas - Domán, Szőke. Edző: Bodolai István. Sportszerű mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérdemelten nyer­tek. G.: Tóth (11-esből), Nagy Gy. G. Jók: Molnár, Nagy Gy. G., Csiba, ill. Zsíros, Kormos, Vinczepap, Tóth. Ifik: 2-0. Szabó Gyula: - Küzdelmes meccsen szereztünk értékes pontokat. Bodolai István: - Vereséget nem érdemeltünk, „szerencsé­re” kaptuk a második gólt, így nem annyira fájó, mintha a „ki­nevezett” büntetővel kaptunk volna ki. Szabó Ferenc Tarnalelesz - Petőfibánya 0- 3 (0-1) Tarnalelesz, 100 néző. V.: Kiss Gy. Tarnalelesz: Sztraka - Szabó T., Vincze, Kovács B., Érsek - Juhász L., Kovács A., Németi, Lucza (Halász) - Lázár, Suha. Játékos-edző: Sike András. Petőfibánya: Juhász E. - Karóczkai, Valkó, Szabó G., Lénárt - Králik (Jónás), Parádi (Kerekes), Nagy G. - Fekete T„ Fityó, Fekete V. Edző: Galambos Ferenc. Közepes színvonalú, sport­szerű mérkőzésen, a jól játszó vendégek biztosan nyertek. G.: Králik, Parádi, Fekete T. Jók: Ér­sek, ill. Valkó, Lénárt, Fekete T., Fityó. Ifik: 3-2. Sike András: - Gratulálok a vendégeknek, jól használták ki gyengeségeinket. Galambos Ferenc: - Idegen­ben mindig jó győzni. Sike Orsolya Tárnáméra - Istenmezeje 1- 0 (1-0) Heves, 150 néző. V.: Tóth S. Tárnáméra: Juhász - Lőrincz, Csáki, Besenyei, Hegedűs - Ko­vács, Kövesdi, Bártfai, Ducsai - Együd, Zsidó. Edző: Banka Ferenc. Istenmezeje: Répás - Ország Zs., Csóka, Baranyi, Utasi A. - Or­szág R, Utasi J„ Bíró, Szaniszló - Farkas, Pelyhe. Játékos-edző: Utasi József. Sok kihagyott gólhelyzet miatt keserves a hazai győzelem. G.: Együd (11-esből). Jók: Lőrincz, Csáki, ill. Ország Zs., Farkas. Ifik: 6-0. Banka Ferenc: - Egy infarktus­veszéllyel több. Utasi József: - Nem tudtunk méltó búcsút venni egykori edzőnktől, Utasi Tibortól. Előházi Béla A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Egerszalók 18 16 0 2 539 48 2. Felsőtárkány 18 14 3 1 52-10 45 3. Pétervására 18 13 1 4 45-20 40 4. Tarnaörs 18 9 6 3 37-25 33 5. Nagyréde 18 9 5 4 34-31 32 6. Novaj 18 9 3 6 34-21 30 7. Gyöngyőstialász 18 8 3 7 32-22 27 8. Petőfibánya 18 6 6 6 37-29 24 9. Bélapátfalva 18 6 6 6 31-38 24 10. Tarnalelesz 18 6 4 8 24-31 22 11. Tárnáméra 18 6 2 10 24-35 20 12. Selyp 18 4 3 11 2846 15 13. Gy-solymos 18 3 5 10 29-54 14 14. Füzesabony 18 3 3 12 22-49 12 15. Istenmezeje 18 2 3 13 1555 9 16. Energia SC 18 1 5 12 19-42 8 A 19. forduló párosítása. Ápri­lis L, szombat, 16.30: Felsőtárkány - - Tarnaörs, Petőfibánya - Energia SC, Pétervására - Tarnalelesz, Füzes­abony - Selyp, Novaj Egerszalók. Április 2., vasárnap, 16.30: Istenmezeje - Bélapátfalva, Gyöngyössolymos - Nagyréde, Tárnáméra - Gyöngyöshalász (Hevesen). ______ ■ H EVEST HÍRLAP ER, GYÖNGYÖS. HATVAN, HEVES, FÜZESABONY. LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/513-600, szerkesztőségi telefax: 36/513-605 Hirdetési telefon: 36/513-628, telefax: 36/513-630 E-Mail cím: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Szemere Bertalan u. 2. Telefon: 06-^6/329-300. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/513-600, fax: 36/513-605), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311-697, tel: 37/301-564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: K&H 10403507-35017327-00000000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 765 Ft, negyedévre 2295 Ft, fél évre 4590 Ft, egy évre 9180 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/513-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Springer-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.