Heves Megyei Hírlap, 2000. március (11. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-13 / 61. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2000. Március 13. hétfő Nagy taktikai csatát nyert az Eger Molnár Csaba a területi bajnok Teke Labdarúgás Az NB II. Keleti csoport 17. forduló­jának eredményei: FC Éger-Tengely Közmű - Gyulai FC 2-0 (1-0) Eger. 700 néző. V.: Nagypál (Ortó, Gál) EGER: Molnár - Vaskó - Szobóczki, Bocsi, Kovács Cs. - Bercsényi (Csőke, 85.), Vojtekovszki, Márton, Szamosi (Béres, 73.) - Hajmási (Montvai, 60.), Javrujan. Edző: László Ist­ván. GYULA: Such - Resetár - Ko­vács P, Tamási - Papp (Ekker, 69.), Árgyelán, Vancea (Abrudán, 75.), Lévai, Deák - Vadas (Gajd­ács, 69.), Boruzs. Edző: Dávid Im­re. Sárga lap: Kovács P a 18., Papp a 19., Kovács Cs. a 36., Such a 44., Szamosi az 59., Márton a 70., Boruzs a 73. percben. 4. perc: Ügyes egri támadás vé­gén Vojtekovszki lesgólt lőtt. 5. perc: Árgyelán éles szögből az oldalhálóba talált. 29. perc: Szobóczki beadását Javrujan nagy helyzetben mellé fejelte. 44. perc: Bocsi került a védők mögé, mielőtt azonban az alapvo­nalnál elérte volna a labdát Such kirúgta alóla a lábát. A 11-esből Vojtekovszki félmagasan lőtt a bal sarokba, 1-0. 50. perc: Márton hazafejelt lab­dáját Molnár bravúrral hárította! 57. perc: Vojtekovszki lőtt jó helyzetben fölé. 63. perc: Árgyelán lapos lövése elakadt a kifutó Molnár lábában. 66. perc: Bocsi fejese a felső ka­pufáról került kapu mögé. 79. perc: Vojtekovszki- Montvai volt a labda útja, majd Javrujan elé került a játékszer, aki középről 12 méterről bizto­san lőtt a hálóba, 2-0. 82. perc: Tűz alá került a gyu­lai kapu, végül Vaskó lőtt mellé. Hatalmas taktikai csata, oly­kor sajátos birkózás jellemezte a két jó erőkből álló és remekül felkészített gárda küzdelmét. Az Eger kivárásra játszott, a Gyula viszont nem tudott mit kezdeni a felkínált területtel, így kevés esemény történt az első játék­részben, noha vibrált a feszült­ség. A 11-es Bocsi érdeme, hi­szen hibázásra késztette a ven­dégek kapusát, Vojtekovszki vi­szont biztos lábbal értékesítette a büntetőt. Egri szempontból jól jött a félidő hajrájában szerzett vezetés, a játék képe viszont szünet után sem sokat változott. A gyulaiak ugyan jól kombinál­tak, de a kapura nem voltak igazán veszélyesek. A göröngyös pálya megnehezítette a játéko­sok dolgát, így több bosszantó hiba is becsúszott. A három pontot végül Javrujan biztosítot­ta be, gólja nagyon kellett, hogy a hazaiak elkerüljék az utolsó percek körömrágó izgalmait. Mivel inkább az Eger játszott győzelemre, így méltán szerezte azt meg, egy kitűnő ellenféllel szemben. Jók: Molnár, Szobóczki, Vaskó, Bocsi, Javrujan, ill. Resetár, Tamási, Deák. László István: - Nagy küzde­lemben, egy jól játszó ellenfelet vertünk meg. Dávid Imre: - A helyzetek megint kimaradtak. U.M. után kapujához szegezte ellenfelét a kunszentmártoni együttes, a hatvaniak csak ritkán jutottak ki a térfelükről. A mérkőzés hajrájá­ban parádés támadásokat vezetve növelte előnyét a hazai csapat a szétesően játszó vendégek ellen. Jók: Major, Farkas, Mérész, Truczka, ill. Holtner. Vígh Tibor: - Ilyen különbség­gel is megérdemelten nyertünk. Gohér János: - Hibák, hibák, hibák... További eredmények: Borsod Vo­lán - Kiskőrös 1-0, Nyírbátor - Kis­kunfélegyháza 2-0, Monor - Gyomaendrőd 3-0, Kazincbarcika - Kalocsa 2-3, Jászberény - Dunake­szi Kinizsi 4-0. Szabadnapos: Fót. Vojtekovszki (balról) ismét egri színekben értékesíthetett egy 11-est FOTÓ: P1LISY ELEMÉF Kunszentmártoni TE - FC Hatvan 5-0 (1-0) Kunszentmárton, 300 néző. V.: Hadnagy (Koch, Puskás) KUNSZENTMÁRTON: Rézsó P. - Major - Hóbei, Boros, Rézsó T. - Szalai (Truczka, 58.), Brakszatórisz, Ludasi, Koltai (Bócsik, 54.) - Mérész (Imrei, 74.), Farkas. Edző: Vígh Tibor. HATVAN: Szalontai (Bajkó, 83.) - Kratofil - Prohászka (Andó, 83.), Králik - Holtner, Tóth P, Buzma, Debreczeni (Szentgyörgyi, 77.), Balogh - Ba­lázs, Kovács. Edző: Gohér János. Sárga lap: Balogh a 23., Kratofil a 35., Debreczeni a 65., Bócsik a 89., Ludasi a 90 percben. A gólok története: a 25. percben Ludasi 11-esből szerzett vezetést a hazaiaknak, 1-0. A 47. percben Mérész közelről, Szalontai lába között talált a kapuba, 2-0. Az 52. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Kiskőrös 16 10 4 2 30-17 34 2. Kunszentmárton 16 9 5 2 27-16 32 3. PSE-Fót 15 8 5 2 20-13 29 4. FC Eger 16 9 1 6 35-22 28 5. Monor 16 8 4 4 31-18 28 6. Nyírbátor 16 6 6 4 22-20 24 7. Gyula 16 6 4 6 16-19 22 8. Kazincbarcika 15 5 6 4 23-18 21 9. Jászberény 16 6 2 8 22-17 20 10. Borsod Volán 16 4 7 5 16-17 19 11. Kalocsa 16 5 3 8 21-35 18 12. FC Hatvan 16 4 5 7 19-26 17 13. Dunakeszi 16 4 3 9 28-31 15 14. Gyomaendrőd 16 2 4 10 10-26 10 15. K.-félegvháza 16 2 3 11 1*6-41 9 A 18. forduló párosítása. Már­cius 18., szombat 15: Gyomaendrőd - Kunszentmárton, Kiskunfélegyháza - Eger. Vasár­nap, 15: Hatvan - Jászberény, Gyula - Monor, Kazincbarcika - Fót Kiskőrös - Kalocsa, Dunakeszi - Borsod Volán. Szabadnapos: Nyírbátor. Érvényesítették a hazai pálya előnyét a bélapátfalvi tekések a 2000. évi területi egyéni bajnok­ságon, amelyet a Heves Megyei Tekézők Szövetsége rendezett meg az Építők négysávos csar­nokában. Öt megye (Borsod, Hajdú, Szabolcs, Nógrád, He­ves) 36 versenyzőjének 160 vegyes gurításos verse­nyén Molnár Cs. és Vincze kü­lön párharcot vívott a bajnoki cí­mért, végül a jobban hajrázó Molnáré lett az aranyérem. A dobogó harmadik fokára az Épí­tők játékos-edzője Juhász Tibor állhatott. A színvonalas viadalon a továbbjutást jelentő 9. helye­zéshez legalább 700 fás ered­mény volt szükséges. Megyénk tekései közül az előzetes esé­lyeknek megfelelően hatan foly­tathatják agyőri országos döntő­ben. Eredmények: 1. Molnár Csaba 792 fa, 2. Vincze Zoltán 774, 3. Juhász Tibor (mindhárom Bél­apátfalva) 744, 4. Molnár György (Egri Nyomda) 738, 5. Szlovenszki Tibor (Lyukóbánya- Nyíregyháza) 735, 6. Bóta Ervin (Bélapátfalva) 731, 7. Siska Gyula (Ózd) 728,8. Frink Norbert (Sal­gótarján) 713, 9. Jéger László (Egri Nyomda) 701. A többi rajthoz állt Heves me­gyei versenyző eredménye: Mol­nár László (Bélapátfalva) 682 fa, Tamasi Antal 667, Zsíros Péter 666, Kun István (mindhárom Egri Nyomda) 651, Czivinger Csaba (Energia SC) 651, Lehotszky András (Gyöngyöstarján) 649, Pál Jó­zsef 645, Bakos József (mind­kettő Széchenyi SC) 630. B.R. Egy hír: egy mondat GYORSKORCSOLYA. A holland Jochem Uytdehaage 3:44.88 perc­cel megdöntötte a férfi 3000 méter világcsúcsát a Calgaryban rende­zett gyorskorcsolya-versenyen. Uytdehaage a kanadai Steve Elm rekordját szárnyalta túl 0.35 má­sodperccel; ÖKÖLVÍVÁS. Balzsay Károly meg­nyerte a hallei ökölvívó olimpiai selejtező 71 kg-os súlycsoportjá­nak küzdelmeit, miután a döntőt az ír Michael Roche az első menet­ben feladta. Balzsay már a döntőbe jutással kiharcolta a sydneyi olim­piai részvétel jogát, megszerezve az első magyar kvótát. VÍZILABDA. Nem jutott a KEK- döntőbe a Honvéd-Domino férfi ví­zilabdacsapata, miután az elődön­tő visszavágóján 6-4-re kikapott az olasz RN Fbrentia együttesétől. A budapesti első mérkőzés 4-4-es eredménnyel zárult. A LEN Kupa elődöntőjének visszavágóján: Vasas-Plaket - Conad Pescara (olasz) 5-5. A Pescara 14-8-as ös­szesítéssel jutott a fináléba. ■ Totó A TOTÓ 10. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Bayern M. - Schalke 04 4-1 1 2. Hamburg - Ulm 1-2 2 3. Leverkusen - Wolfsburg 4-1 1 4. Duisburg - Hertha BSC 0-0 X 5. Bielefeld - 1860 München 2-2 X 6. Rostock - Dortmund 1-0 1 7. Bremen - Freiburg 5-2 1 8. Lazio - Internazionale 2-2 X 9. Cagliari - Roma 1-0 1 10. Perugia - Lecce 2-2 X 11. Piacenza - Juventus 0-2 2 12. Reggina - Udinese 0-0 X 13. Torino - Rorentina 1-0 1 Pluszmérközés: 14. Bari - Parma később 8ZUPEREXPRESSZ VODAFONE Egerben! Eger, Kertész út 25. Tel.: 414-349 •ms* Incze elvette a pétervásáriak kedvét Labdarúgás A megyei I. osztályú bajnokság 16. fordulójának mérkőzéseiről a követ­kező tudósításokat kaptuk: Egerszalók - Petőfibánya 1-0 (0-0) Egerszalók, 300 néző. V.: ifj. Kóródi. Egerszalók: Csontos R. - Kele­men, Csontos M., Szabó B„ Hang­ácsi - Háklár, Blaga, Szabó L, Ko­vács J. - Lakatos A. (Pallagi), Bata (Klátyik). Edző: Székely Károly. Petőfibánya: Juhász - Parádi, Sirkó, Szabó G., Lénárt - Valkó, Fe­kete V. (Gubis), Nagy G. - Fityó, Fe­kete T„ Varga. Edző: Galambos Fe­renc. Jó iramú mérkőzésen, a szalóki- ak a második félidei játékuk alapján akár nagyobb arányban is nyerhet­tek volna a jól játszó petőfibányaiak ellen. G.: Hangácsi. Jók: Csontos R., Szabó L., Háklár, ill. Juhász, Lénárt, Fekete T. Ifik: 4-0. Székely Károly: - Lelkes ellenfe­let vertünk meg szünet utáni játé­kunkkal. Galambos Ferenc: - Gratulálok a hazai csapatnak. Fodor István Selyp - Felsőtárkány 0-6 (0-3) Selyp, 150 néző. V.: Kelemen A. Selyp: Száz - Menus (Nagy), Bata, Baranyi J. Oláh - Tamási (Oravecz), Auguszün, Csemer, Laczkó - Baranyi G., Hajdú. Edző: Nagy László. Felsőtárkány: Tóth B. - Fülep, Gál, Bódi, Novák T. - Linkecs (Baj­zát B.), Bajkó, Ágó, Novák Z. - Bukrán, Nagy G. Játékos-edző: Bukrán Csaba. A csúszós talajon fél óra után ki­domborodott a tárkányiak nagyobb tudása és erőnléte. G.: Ágó 3, Bukrán 2, Nagy G. Jók: senki, ill. Gál, Ágó, Bódi, Fülep. Ifik: 2-1. Nagy László: - Megérdemelten nyert a jobb képességű csapat. Bukrán Csaba: - Az eredmény­től függetlenül azt kell mondanom: ez még idény eleji forma. Egyúttal gratulálunk csapattársunk újszülött kislányához, Gál Tamarához. B.S. Gyöngyöshalász - Pétervására 2-0 (1-0) Gyöngyöshalász, 250 néző. V.: Szabad. Gyöngyöshalász: Horváth - Szabó, Molnár, Tóth A., Gódor - Varga (Karsai), Ferencz (Sándor), Csiba, Nagy Gy. G. - Incze, Bódi (Hudák). Edző: Szabó Gyula Pétervására: Dávid - Boros, dr. Jacsmanik, Ivády P. - Suha (Ko­vács), Pádár, Csanádi, Fenyves, Lénárt (Lucza) - Utassy (Pápai), Kis-Simon. Játékos-edző: Fenyves Péter. A jó iramú, küzdelmes első fél­idő végén a hazaiak megérdemel­ten szereztek vezetést. Az 55. perc­ben növelték előnyüket a halásziak, a péterkeiek ezt követően kitámad­tak, de elhibázták helyzeteiket. G. : Incze 2. Jók: az egész hazai csapat, ill. Boros, Csanádi. Ifik: 2-1. Szabó Gyula - A lelkesen és jól játszó csapatom megérdemelten nyert. Fenyves Péter: - Nem a két lesgól miatt kaptunk ki... Szabó Ferenc Tamaörs - Szőlőskert-Nagyréde 2-2 (0-1) Visznek, 250 néző. V.: Vasali. Tarnaörs: Vágó - Danyi T„ Peredi T„ Danyi Zs., Vavrek (Kiss) - Peredi R„ Mága, Csömör A., Pető - Csömör L. (Lőcsei J.), Varga. Edző: Pócs Tamás. Nagyréde: Csütörtöki Debreczeni, Deme, Dávid, Barna - Bordás, Cserta, Molnár, Török - Haller, László (Mihályi). Edző: Ács János. Két jól felkészített csapat küzdel­mében, igazságos eredmény szüle­tett. A hazaiak hat perccel a vége előtt egyenlítettek. G.: Varga N., Csömör A., ill. Török, László. Jók: Danyi T., Peredi T., Csömör A., ill. Barna. Ifik: 1-2. Pócs Tamás: - A csapat erejét mutatja, hogy 0-2-ről is talpra tu­dott állni, az egyéni hibák ellenére. Ács János: - Biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből, a jól fel­készített örsiek ellen. Bodonyi József Istenmezeje - Novaj 0-2 (0-2) Istenmezeje, 150 néző. V.: Kese. Istenmezeje: Répás - Baranyi, Ország Zs., Bíró P. (Pelyhe), Csóka K. - Utasi Ariel, Ország P, Utasi András, Bódi (Farkas Á.) - Kotroczó, Berki. Edző: Utasi Jó­zsef. Novaj: Zsíros - Vinczepap, Kor­mos, Endre, Husi - Szabó R„ Tóth G„ Sipos L, Vasas - Domán, Sző­ke. Edző: Bodolai István. Két teljesen ellentétes félidőt láthatott a közönség. A 65. perc­ben Berki büntetőjét Zsíros hárítot­ta. G.: Tóth G. 2. Jók: Répás, Utasi Ariel, Csóka K., ill. Tóth G., Domán, Szőke. Ifik: 1-0. Utasi József: - Sajnálom az első félidő gyenge játékát. Bodolai István: - A megszerzett 3 pont a lényeg. Sipos Zoltán Tamalelesz - Gyöngyössolymos 2-1 (1-0) Tamalelesz, 150 néző. V.: Sipeki Tamalelesz: Sztraka - Vincze (Labancz), Sike, Mikusi, Kovács - Fehér, Németi, Lázár, Suha - Lucza, Juhász. Játékos-edző: Sike András. Gysolymos: Nagy A. - Tóth, Eged, Bozsik, Nyilas - Szűcs, Hibó, Kiss, Bágyi - Kareczki (Nagy J.), Horváth. Játékos-edző: Soltész Sándor. Többet támadtak és erővel is jobban bírták a hazaiak, de a ven­dégeknek is voltak helyzeteik. G.: Juhász, Lucza, ill. Nyilas. Jók: Sztraka, Suha, ill. Nagy A. Ifik: 3-2. Sike András: - Egy góllal feltét­len jobbak voltunk. Soltész Sándor: - Egyenlő erők küzdelmében a szerencsésebb csa­pat nyert. Sike Orsolya Energia SC Gyöngyös - Bélapátfalva 0-4) Gyöngyös, 50 néző. V.: Sebes­tyén. Energia SC: Juhász Gy. - Bődör, Molnár, Juhász Sz„ Németh - Bu­da, Vas Borosi Cs., Szűcs R. (Po­gány), Vas Borosi P. - Nagy D., Kalafut. Edző: ifi. Matus Miidós. Bélapátfalva: Kovács I. - Antal, Fürjes, Bajzáth, Orosz - Törő, Sza­mosi, Horváth T., Miskolczi - Barta R, Smuczer. Játékos-edző: Horváth Tamás. A nehéz talajon mindkét csapat becsülettel küzdött. Az eredmény igazságos. Jók: Juhász Sz„ Vas Borosi Cs., Nagy D., ill. Fürjes, Ko­vács, Bajzáth. Ifik: 1-1. Ifi. Matus Miklós: - Jól játszot­tunk, de a siker sajnos elmaradt. Horváth Tamás: - Sikerült pon­tot rabolnunk a szimpatikus, fiatal Energiától. Kurfürst István Tárnáméra - Füzesabony 2-1 (1-1) Heves, 250 néző. V.: Berta. Tárnáméra: Juhász - Bállá, Ugrai, Besenyei, Hegedűs - Csáki, Kövesdi, Bánfai, Bánka - Együd, Zsidó. Edző: Banka Ferenc. Füzesabony: Perge - Kasza, Polgár, Tamasi, Bogos - Bognár, Pusoma, Bozsik (Baranyi), Nagy P. - Mencsik, Póka. Játékos-edző: Pol­gár László. A tamamérai csapat a hajrában döntött a pontok sorsáról. Kiállít­va: Bánka a 76. percben (után- rúgásért). G.: Együd (11-esből), Bánfai, ill. Tamasi. Jók: Bállá, Kövesdi, ill. Kasza, Bőgős, Nagy P. Ifik: 3-1. Banka Ferenc: - Három pont és semmi más... Polgár László: - A sok kihagyott helyzet végül megbosszulta ma­gát. Előházi Béla A BAJNOKSÁG ÁL1ÁSA 1. Egerszalók 16 14 0 2 48-9 42 2. Felsőtárkánv 16 13 2 1 47-9 41 3. Pétervására 16 12 1 3 4316 37 4. Tamaörs 16 9 4 3 3422 31 5. Novai 16 8 3 5 31-17 27 6. Naovréde 16 7 5 4 29-30 26 7. Gyöngyőshalász 16 7 3 6 30-20 24 8. Bélaoátfaiva 16 6 5 5 2935 23 9. Tamalelesz 16 6 4 6 24-24 22 10. Petöfibánva 16 4 6 6 3028 18 11. Tárnáméra 16 5 2 9 2132 17 12. Selyp 16 4 3 9 2640 15 13. Gysolymos 16 3 3 10 2550 12 14. Füzesabonv 16 2 3 11 2047 9 15. Istenmezeje 16 2 311 1550 9 16. Energia SC 16 1 3 12 1538 6 A 17. forduló párosítása. Márci­us 18., szombat, 15: Felsőtárkány- Tamalelesz, Bélapátfalva Tarnaörs, Petőfibánya - Selyp, Pétervására - Egerszalók, Füzes­abony - Gyöngyöshalász. Vasár­nap, 15: Gy.solymos - Energia SC, Tárnáméra - Novaj (Hevesen), Nagyréde - Istenmezeje. Szihalom, Verpeléti „6” pontos nyitány A megyei II. osztályú bajnokság 16. fordulójának eredményrí: Ká­polna - Verpelét 2-3 (1-1), Kisköre - Egerszólát 4-0 (1-0), Pély - Zagy­vaszántó 2-4 (1-1), Szihalom - Hat­vani Lokomotív 3-2 (1-2), Apc - Hort 1-3 (1-1), Recsk ­Vámosgyörk 2-2 (1-1), Adács - Párád 1-3 (1-1), Gyöngyöspata - Sarud 1-1 (1-1). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Sarud 16 11 2 3 2511 35 2. Szihalom 16 9 4 3 43-16 31 3. Zagyvaszántó 16 9 4 3 3522 31 4. Vernéiét 16 9 3 4 37-25 30 5. H. Lokomotív 16 8 4 4 3517 28 6. Kisköre 16 7 5 4 27-15 26 7. Apc 16 7 2 7 3024 23 8. Eoerszólát 16 7 1 8 33-26 22 9. Vámosgyörk 16 6 4 6 22-26 22 10. KáDOlna 16 5 6 5 2825 21 11. Gyöngyöspata 16 4 7 5 3026 19 12. Recsk 16 5 4 7 2429 19 13. Hort 16 5 2 9 2838 17 14. Adács 16 2 6 8 1839 12 15. Pély 16 2 5 9 2047 11 16. Párád 16 2 1 13 1863 7 percben Szalontai röviden ütötte ki a labdát, s Merész 8 méterről a jobb felső sarokba emelt, 3-0. A 78. percben Farkas 6 méterről lőtt a sarokba, 4-0. A 90. percben Tmczka elé pattant a Bajkó által kiütött labda, aki a jobb sarokba bombázott, 5-0. A hatvaniaknál méltán keltett riadalmat, hogy Claude nem érke­zett meg a kezdés időpontjára. A vendégek érvényesíteni akartak egy szabályt, hogy várakozzanak 30 percet, de a hazaiak rábeszél­ték őket a kezdésre mondván: ha jön Claude, majd beszáll. A kon­gói származású játékos meg is ér­kezett később, de a játékvezető nem engedte pályára lépni! Az első félidő derekától pörgött fel az addig jobbára gyenge iramú mérkőzés. A hazaiak a széleken a hatvani védelem mögé kerültek - gyors támadóik rendre megverték a vendégek emberfogóit. Fordulás