Heves Megyei Hírlap, 2000. február (11. évfolyam, 26-50. szám)

2000-02-14 / 37. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap S PORT TÜKÖR 2000. Február 14. hétfő Becsülettel búcsúztak a LEN-kupától Vasas-Plaket - ÚVMK-Bau-System Eger 8-4 (3-0, 1-1, 1-0, 3-2) VÍZILABDA LEN-kupa negyeddöntő, visszavá­gó mérkőzés, Budapest, Komjádi- uszoda 1000 néző. V.: Vasiliu (gö­rög), Tomic (horvát). VASAS: BÍRÓ - KATONÁS 2, Gyöngyösi, Rex-Kiss, VÁRI 2, Nitsovits 1, REGŐS 2. Cs.: Marti­novics 1, Lehmann, Bleszity. Edző: dr. Faragó Tamás. ÚVMK-EGER: JÁSZBERÉNYI - Csányi, Kovács R. 1, Seress, dr. Áncsán, Pulay, Pszota. Cs.: SZA­BÓ G. 2, Tóth P, Hajós 1. Edző: Gyulavári Zoltán. Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 5/1. Máltán kezdődött, Pescarában folytatódott az egri kupatörténe­lem, majd a bravúrok sorozata tovább tartott a Vasas elleni ne­gyeddöntő első találkozóján is, ahol szoros csatában, mindössze egygólos előnyt szereztek a fővá­rosiak. Az eredmény reményeket táplált az ÚVMK-nak, viszont jobb teljesítményre ösztökélte a Vasast. Gyulavári Zoltán a mér­kőzés előtt két dolgot emelt ki, egyrészt az egriek számára ide­gen környezethez való gyors al­kalmazkodástól tartott - ezért a rutinosabb Pulay és dr. Áncsán kezdett-, másrészt a játékvezetői felfogást említette, amely döntő lehet a végeredményt illetően. A másik oldalon dr. Faragó Tamás ismét idegesen készülődött, ab­ban bízott, hogy jobb napot fog­nak ki, mint két hete. Amint a Vasas edzője elmondta, az egri gólzsák Csányitól tart, ezért kü­lön őrzőt rendel mellé. Közvetle­nül a kezdés előtt helyet kellett cserélnie a két kispadnak - ez nem hozott szerencsét az egriek­nek -, majd a szépszámú közön­ség biztatása mellett elkezdődött a találkozó. 1. negyed: Az egriek nehezen melegedtek be, hézagos zónáju­kat Vári 10 méteres bombával zi­lálta szét. Még fel sem ocsúdtak, amikor Regős újabb akciógólja következett. A támadásoknál több eladott labda, pontatlan be­játszás miatt lövést is alig jegyez­hettünk fel. A hazaiaknak meg­ítélt előnyből Katonás nem ke­gyelmezett, így háromgólos ha­zai vezetés szerepelt az ered­ményjelző táblán. Katasztrofális kezdés, a korábban lassúnak ti­Szabó Gergő kétszer is betalált FOTÓ: PILISY tulált piros-kékek többször is le- úszták a rosszul helyezkedő UVMK-s játékosokat, 3-0. 2. negyed. A hosszú gól­iszonyt Szabó G. szép távoli ak­ciógóllal törte meg, 3-1-re alakít­va az állást. A felzárkózásból azonban nem lett semmi, mivel Katonás ismét könyörtelen volt az előny kihasználásában. A já­tékvezetők sajnos nem díjazták a sokmozgásos egri támadások so­rán elkövetett Vasas-szabályta­lanságokat, a centerposzton nemhogy kiállítást, hanem in­kább kontrafaultokat látott a fia­tal horvát síp­mester. A táma­dási idők végén többször is ki­dolgozatlan helyzetekből tüzeltek Csányiék, így Bíró könnyedén hárított, 4-1. 3. negyed. Martinovics gólja után Kovács Róbert szépség­díjas akcióból szépített. Az egyre jobban bemelegedő Jászberényi bravúrosan védett ebben az idő­szakban, de hiába indultak Seressék, a befejezésekbe rendre hiba csúszott, 5-2. 4. negyed. Megcsillantotta sokszor tapasztalt küzdeni tudá­sát a Vidék legjobbja, és érdekes akció végén Seress ejtett a kapu­fára, majd a kipattanó labdát a szemfüles Hajós másodszorra kotorta a hálóba, így ismét két gól volt a különbség. Az éledő re­ményeket előbb Regős akciógól­ja, majd a já­tékvezetők látványos té­vedése hűtöt- te le. A szél­ről bejátszott labdára há­rom egri is ér­kezett, leg­alább két olyan sza­bálytalansá­got láthat­tunk, ame­lyért minimum négyméteres járt volna. A síp néma maradt, az el­lenakcióból a válogatott Vári pe­dig ismét négy gólra növelte csa­pata előnyét. Az utolsó percek­ben már két előnyt is kaptak Ko­vácsék, Szabó szép góljával jött is a szépítés, a végeredményt azon­ban Nitsovits állította be. 8-4. Az egriek készültek meglepe­tésre, de a szombat esti találko­zón a Vasas rukkolt ki ezzel Az akciógólok mérkőzésén, rendkí­vül fegyelmezett védekezéssel, gyors támadásépítéssel az elején szinte állva hagyták a megillető- dötten kezdő egrieket. A folyta­tásban már nem kellett mást ten­ni Váriéknak, mint az első hét percben megszerzett önbizalom­ra építve az eredményt megtarta­ni. Az egriek becsülettel küzdöt­tek, 5-3-as állásnál ismét felzú­gott az egri szurkolótábor, és adó­dott némi sansz a felzárkózásra. A reményből azonban nem lett valóság, mivel a támadásokat ezen a napon tanácstalanság, rengeteg pontatlan és erőtlen lö­vés jellemezte. A mérkőzésen ki­ütközött a két csapat közötti gaz­dasági háttérbeli, valamint já­téktudásbeli különbség, amelyet az első találkozón még lelkes já­tékkal egyensúlyozni tudtak Csányiék. Ezúttal nem kapott esélyt erre a megyeszékhelyi gár­da, így megérdemelten harcolta ki a továbbjutást a rutinosabb pi­ros-kék együttes. Továbbjutott a Vasas kettős győzelemmel, 15-10-es összesí­téssel. Dr. Faragó Tamás: - Számunk­ra óriási volt a tét, és a csapat vég­re azt nyújtotta, amit tud. Az eg­rieket olyan játékra kényszerítet­tük, amelyben mi voltunk a job­bak. Gyulavári Zoltán: - A Vasas ezen a mérkőzésen fegyelmezet­ten, kitűnően játszott, és megéri demelten jutott a legjobb négy közé. Sajnos az elején átlőtték a zónánkat, majd a játékvezetői felfogás sem kedvezett nekünk. Kevés előnyt kaptunk, így kiszo­rított helyzetekből kellett ellőni a labdákat. Ma akkor sem lett vol­na esélyünk, ha mi is jól póló­zunk. Sok sikert kívánok az an­gyalföldieknek a kupában. Úgy érzem mi maximálisan teljesítet­tük a küldetésünket, most már a bajnokságra koncentrálhatunk. BAJZÁT RAFAEL A SZÁMOK TÜKRÉBEN (kapuralövés/gól, labdaszerzés, eladott labda, kiállítás). Dr. Áncsán András 2/0 t 2 t Csányi György 3/0 1 0 1 Kováfls Róbert : 6/1 1 0 1 Hajós Péter 3/1 0 0 1 Seress Tibor 3/0 3 0 0 Szabó Gergő 5/2 0 0 1 Tóth Péter 1/0 1 1 0 Pszota László 1/0 0 1 0 Pulay Gábor 1/0 0 2 0 Jászberényi Gábor (kapuralövés/gól) 15/8 A vesztes örült A Bajnokok Ligájában: BVSC-Brendon - Olimpiakosz Pireusz (görög) 6-6. KEK- negyeddöntő, visszavágó: WPC Dubrov­nik (horvát) - Honvéd-Domino 6-4 . To­vábbjutott a Honvéd-Domino 12-10-es összesítéssel. A L£A/-kupában a Vasas az olasz Pescarát kapta ellenfélül. Vigaszunk: az idei legjobb EGUT RC-Eger - Szakszig NRK-Nyíregyháza 2-3 (19, -23, 23, -20, -7) Országimé (balról) beállítása jó hatással volt az egriekre fotó: pilisy elemér Röplabda Extraliga női mérkőzés, rájátszás az 1-4. helyért. Eger, 700 néző. V.: Donkó, Mocsnik. EGUT: Jáka, Schlégl, Fekete, TÍMÁR, BÓTA, Wolf. Cs.: ORSZÁGHNÉ, Kovtun, Botos A. (liberó). Edző: Kosziba István. Szakszig: AKIMOVA, KISS K., Erdősné, Papijanszkaja, Mátrai V., Battlay. Cs.: MÁTRAI B. (liberó), Szabó J., Danada E., Várhegyi. Edző: Forman József. Az eredmény alakulása: 1. játszma (19 perc): 5-2, 11-3, 15- 7,17-10, 20-19. 2. játszma (21 perc): 1-7, 5-15, 12-18, 16- 9,20-22,23-23. 3. játszma (22 perc): 5-5, 9-5, 16-11, 17- 16, 22-17, 23-21. 4. játsz­ma (17 perc): 3-3, 6-8, 12-12, 14-18, 18-21. 5. játszma (9 perc): 0-5,2-11, 6-12. A megszokott 17 órai kezdés­től eltérő időpont bennünket is megzavart, így hiába írtunk pénteken és vasárnap 15 órát, a szombati „előrejelzés” sokakat megtévesztett. Emberi dolog a figyelmetlenség, amiért elnézést kérünk azoktól, akik lemarad­tak a meccsről. A találkozó előtti latolgatás­ban az egri szurkolók abban re­ménykedtek, hogy legalább egy szettet sikerül nyerni az éllovas Nyíregyháza ellen, többre nem is mertek gondolni. Pedig ebben a meccsben a győzelem is benne volt. A szettsiker már az első játék­részben megszületett, így a mi­nimális vágy teljesült. Remekül kezdett az Eger, kitűnően sán- coltak Bótáék, a nyíregyházi ke­zek pedig bizonytalanná váltak. Forman edző gyorsan kikérte két idejét, de hasztalan. A Szakszig csak akkor tudott pon­tot szerezni, amikor Papijanszkaja és Akimova nyi­tott, bár előbbi idegenlégiós ez­úttal nem volt a legjobb formá­jában. Pattanásig feszültek az idegek, Tímárék tisztes távol­ban tartották Mátraiékat, s úgy is maradt a végéig, 1-0. A meglepett Nyíregyháza a 2. szettben ugyan alaposan bele­húzott, s úgy tűnt, hogy lehen- gerli az Egert, ám nem volt any- nyira egyértelmű a dolog. Tíz ponttal (5-15) vezettek Kiss Katiék, amikor nekigyürkőztek az egri lányok. Kosziba edző Országhnét küldte a pályára, a szülés miatt hosszú szünet után visszatért játékos a csapat egyik legjobbja lett. Óriási ener­giát emésztett viszont fel a fel­zárkózás, ami heroikus küzde­lemben sikerült az EGUT-nak (23-23), de többre már nem fu­totta, 1-1. A harmadik szett eleje szoros pontgyűjtést hozott. Elkezdtek cserélgetni az edzők, persze Forman József volt kedvezőbb helyzetben. Mégis inkább az Eger vezetett, pedig igencsak drámaian alakultak az utolsó pillanatok'. Az újabb játszma­nyerést Országhné ásza hozta, 2-1. A negyedik játékrészben csak 1-1-nél és 12-12-nél volt egyen­lő az állás, egyébként a Szakszig vezetett. Hatalmas volt a küzdelem, a nézőtéri hangulat pedig igencsak túlfű­tött, ám feltétlen sportszerű. Az edzők is dolgoztak fejben: mit lehet még itt kitalálni. Az egriek zárkóztak ugyan, de a 3-4 pon­tos különbség újabb hazai ener­giákat emésztett, 2-2. A fináléban jószerivel már csak a Nyíregyháza volt a pá­lyán, főleg a remeklő Akimova jóvoltából. A kitűnő feladó egé­szen varázslatos és meglepő dolgokat művelt, mint később elhangzott, még az edzőjét is meglepte olykor. Frissebb, len­dületesebb volt a Szakszig, szinte minden számításuk be­jött, az Eger már képtelen volt újabb rakétát begyújtani, 2-3. Végeredményben nem csak egy, hanem két játszmát is nyert az Eger, az összesen 100 percig tartó remek mérkőzésen. A má­sodik szett vett ki sokat a lá­nyokból, a több variációs lehe­tőséggel gazdálkodó vendégek végül csak kicsikarták a győzel­met, s nagy ünneplést csaptak. A mi vigaszunk, hogy a bajnoki esztendő legjobb meccsét láttuk. Kasziba István: - Bár kikap­tunk, a régi idők hangulata viszszaköltözött erre a meccsre az egri körcsarnokba. Forman József: - Ezt a mérkő­zést a velünk utazó nyíregyházi közönség nyerte meg. Őrülök annak, hogy végre akadt egy csapat, amelyik a lányokat harcra késztette. Akimova 14. pontja az ötödik szettben euró­pai színvonalú volt. _________________________U.NL T ovábbi eredmény: BSE- FCSM - Vasas-Budai Tégla 3-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Szakszig NRK 10 10­30-3 20 2. EGUT RC 10 5 5 19-18 15 3. BSE 10 5 5 18-19 15 4. Vasas 10­10 3-30 10 A következő fordulóban feb­ruár 18-án pénteken 17 órától EGUT - Vasas mérkőzésre kerül sor az egri körcsarnokban. Edzőmeccsek Labdarúgás Előkészületi mérkőzések ered­ményei: FC Eger - Novaj 1-0 (1-0). G.: Hajmási. Egerszalók - Hajdúszoboszló 4-3 (2-2). G.: Bata 2, Lakatos S., Smuczer Sz. Pétervására - Besenyőtelek 2-2 (0-2). G.: Kis-Simon 2, ill. Réz­műves, Csóka. Szihalom - B.telek 1-2. Jászjákóhalma - Po­roszló 6-2 (4-0). G.: Szabó 2, Dajka 2, Florin, Báder. Heves - F.tárkány 2-1 (0-0). G.: Pusoma, Besenyei Zs. ill. Novák Z. Gyöngyöshalász - Gyöngyösi AK 3-5 (2-3). G.: Bódi T„ Incze, Tóth A. ill. Szilágyi, Szekrényes, Baranyi, Agócs, Tóth Z. Energia SC - Gy.halász 2-3. Kisköre - Tárnáméra 1-1 (1-1). G.: Nagy Sz„ ill. Együd (11-esből). Párád - M.derecske 3-2 (1-0). G.: Csík J., Fejes, Vanó, ill. Tóth, Zöld. Egerszólát - Bükkszék 2-1. Egy hír, egy mondat KAMERUN. A labdarúgó Afri- ka-kupán tizenegyes párbaj döntött a döntőben, valamint a harmadik helyért lejátszott ta­lálkozón is. A döntőben: Kame­run - Nigéria 2-2 (büntetőkkel: 4-3). A 3. helyért: Dél-Afrika - Tunézia 2-2 (büntetőkkel 4-3). ESKÜVŐ. A tenisz álompárja, a német Steffi Graf és az ameri­kai Andre Agassi június 14-én Las Vegasban tartja meg eskü­vőjét. SZABADOS. A szombati 400- on aratott sikere után vasárnap 200 méter gyorson is első lett Szabados Béla a párizsi rövid­pályás úszó Világ Kupa-viada­lon. A magyar úszó több mint fél másodperccel előzte meg a holland van den Hoogenbandot. TENISZ. A férfi teniszezők Gösser-kupáért kiírt 800 ezer fo­rint összdíjazású fedett pályás országos bajnokságán egyesben Nagy Viktor 120 perc alatt győz­te le (7:5, 7:5) a második helyen kiemelt Bardóczky Koméit. RALI. A finn Marcus Grönholm nyerte meg az autós rali-világbajnokság 2. verse­nyét, a Svéd Ralit. A pályafu­tása első vb-futamát nyerő Grönholm mögött honfitársa, a négyszeres világbajnok Tommi Mákinen végzett, őt a brit Colin McRae követte. BIRKÓZÁS. Gombos Zsolt (130 kg) a hatodik helyet sze­rezte meg a szabadfogású bir­kózók lipcsei olimpiai selejte­ző versenyén, ezzel a magya­rok közül ő érte el a legjobb eredményt. TOTÓ. A 6. heti helyes tippsor a következő: X, X, 2, 1, 1,1, 2, X, X, 1, X, 1, később. Plusz­mérkőzés: 2. Soproni sorompó Teke Soproni Ászok - Bélapátfalvi Építők 6:2 (5382:5194) Szuperliga mérkőzés, Sopron. Építők: Bóta 807, VINCZE 919, Molnár L. (Kakuk L.) 803, Tősi 879, MOLNÁR CS. 900, Ju­hász T. 886 fa. A bélapáti kezdő­emberek közül Vincze megtörte rossz sorozatát és egyéni leg­jobbját érte el, Bóta viszont gyenge napot fogott ki. A folyta­tásban sajnos Molnár L. sem re­mekelt, így a két befejező dobó­nak már csak az eredmény szé­pítésére maradt lehetősége. Mol­nár Cs. menetrendszerűen be­gyűjtötte újabb egyéni pontját, Juhász néhány fával elmaradt ettől. Összességében a hazaiak sem remekeltek, de ezúttal kö­zepes teljesítménnyel is nyertek. Ifik: 4:0 (1710:1415). Kovács L. 703, Ifj. Vincze Z. 712 fa. ■ Váratlan fiaskó Kosárlabda Hész-Gépszolg SE- Sárospatak 81-88 (52-41) NB Il-es férfimérkőzés, Eger, 100 néző. V.: Bukta, Hegedűs. HÉSZ: Kréti K. 35/3, Kátai, Pap T. 9, Vinczepap 3, Széphe­gyi 4. Cs.: Molnár J. 23/12, Sza­bó B. 14, Ringer 5, Ipacs K. Edző: Irlanda Dezső. Ősszel Sárospatakon 102-70­re nyertek az egriek, így most is eséllyel léptek pályára. Az ál­mos kezdést követően főként Molnár tripláinak köszönhető­en felpörögtek az egriek és je­lentős előnnyel zárták az első já­tékrészt. Fordulás után az egri­ek játéka „rémálom ” volt és a lelkes vendégek a hajrában for­dítottak. Az egriek sokadik mérkőzésüket vesztették el fe- gyelmezetlen játékuk miatt. ■ Sebestyén Júlia hatodik Műkorcsolya - Végeredmény: 1. Szluckaja — — —- (orosz) 2.0 helyezési pont 2. Az orosz Irina Szluckaja nyerte a Butyirszkaja (orosz) 4.8, 3. nők versenyét a bécsi műkorcsolya Volcskova (orosz) 6.0, 4. és jégtánc Európa-bajnokságon. A Gusmeroli (francia) 6.4, 5. magyarok közül a 6. helyen végző Ljasenko (ukrán) 10.8, 6. Sebes- Sebestyén Júlia szerepelt a legjob- tyén Júlia 13.6 ...9. Dorofejev Ta­bán. Szluckaja mellett két honfitár- mara 17.2 ...11. Póth Diána 20.2. sa állhatott fel a dobogóra. ___________________________1