Heves Megyei Hírlap, 2000. január (11. évfolyam, 1-25. szám)

2000-01-31 / 25. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2000. Január 31., hétfő UH Daloltak és táncoltak a legjobbak Gyöngyös Szombaton a Mátra Szállóban ha­todik alkalommal rendezték meg a sportbált, ahol az 1999-es év leg­jobb helyi sportolóit jutalmazták. - Az alapítványunk 1995-ben ala­kult, és azt tűztük ki célul, hogy fi­gyelemmel kísérjük a város sport­életét, s a legjobb teljesítményt nyújtókat megjutalmazzuk. Örö­mömre szolgál, hogy ismét el­mondhatom: idén is sikerűd eleget tenni ennek a célkitűzésnek - kö­szöntötte a résztvevőket Kuzbelt Hilda, a Gyöngyösi Sportolókért Alapítvány kuratóriumának elnö­ke. Ezután Szabó Gyula polgár- mester üdvözölte az egybegyűlte­ket. - Különösen tisztelet illeti mindazokat, akik a mostani anya­gi körülmények között vállalkoz­nak arra, hogy a sport terén aktí­van tevékenykedjenek, eredmé­nyeikkel nem csupán önmaguk, de a város hímévé is öregbítve - fejtette ki a polgármester. - S ter­mészetesen köszönetét kell mon­dani mindazoknak a támogatók­nak, akik erkölcsi és anyagi támo­gatásukkal segítséget nyújtanak a sportolóknak, egyesületeknek. Örömmel mondhatom: a város 2000. évi költségvetése immár kör­vonalazódik, és stabilnak nevez­hető. Ez azt is jelenti, hogy idén ta­lán a korábbiaknál egy kicsivel többet áldozhatunk a sportra. A köszöntő szavakat követően az alapítvány kurátorai átadták a díjakat. A legjobb női sportoló cí­met Vincze Kinga, (edzője Szőke Csaba) a VAMAV Lövészklub sportlövője nyerte el. Az ifjú hölgy I. osztályú sportoló, a válogatott keret tagja, s az Európa-bajnoksá- gon a 9. helyet szerezte meg. Kin­ga nem vehette át a díjat, hiszen a müncheni nemzetközi versenyen képviselte a magyar színeket, azonban az őt köszöntő taps leg­alább akkora volt, mintha szemé­lyesen is megjelent volna. Az utánpótláskorú leányok között a Mátrai Erőmű Búvár­klubjának versenyzője, Kiss An­namária bizonyult a legjobbnak, aki 50 m-es uszonyos úszásban országos csúcstartó, s aranyjel­vényes versenyző, Veres András tanítványa. A férfiak között Hajdú László, a Mátra SE erőemelője kapta a leg­jobbnak járó elismerést, aki a 128 kg-os kategóriában országos má­sodik helyet szerzett, az Eb-n 8. lett. Mint elmondta: ez utóbbi esetben kicsivel jobb eredményre számított, azonban sérülése miatt fájdalomcsillapító injekciókkal versenyzett. Az utánpótláskorú fiúk között Kardos Tamást, a Mátrai Erőmű Búvárklubjának versenyzőjét ítél­ték a legjobbnak. Az ifjú tehetség az Európa-kupán 3 ezüstérmet szerzett. A csapatok között három díjat osztottak ki: a legjobbnak járó elis­merésnek a Mátrai Erőmű Búvár­csapata és a klubvezetés örülhe­tett, második lett a Gyöngyösi Főis­kola férfi kézilabdacsapata, míg a harmadik a Gyöngyösi AK labda­rúgócsapata. Az alapítvány olyan személye­ket is díjazott, akik hosszú ideje odaadóan tevékenykednek sport­águkért. A tekesportért kifejtett te­vékenységéért Kurfürst István ré­szesült elismerésben, Pál József a kosárlabda-, Simon Gábor a röp­labdasport terén végzett odaadó munkájáért vehette át a díjat. A „hivatalos aktusok” után im­már a mulatságé volt a főszerep, a Danhauser Balázs szolgáltatta ki­váló muzsikára lelkesen ropták a táncot a párok, a karaoke show- ban pedig a sportolók azt is bebi­zonyították: a művészetek - leg­alábbis az ének - területén is bát­ran mozognak. SUHA PÉTER A legjobb férfi sportolónak járó elismerést az erőemelő Hajdú László (jobbról) kapta FOTÓ: SUHA PÉTER Egy hír, egy mondat VÍZILABDA. Bajnokok Ligája: Nice (francia) - BVSC -Brendon 4-5, KEK: Honvéd-Domino - WPC Dubrovnik (horvát) 8-4. KÉZILABDA. A Herz-FTC női kézilabdacsapata hatgólos ve­reséget szenvedett a dán Viborg otthonában vasárnap a Bajnokok Ligájában. Viborg HK-Herz-FTC 27:21 (11:15). VÍVÁS. Mincza Ildikó nyerte az Eximbank női párbajtőr Vi­lág Kupa versenyt. Tóth Haj­nalka harmadik lett. Mincza a sydneyi előolimpián aratott győzelme után Budapesten is győzni tudott. SORSOLÁS. Norvégiát kapta ellenfélnek Magyarország a 2001 -es franciaországi férfi ké­zilabda-világbajnokság play- off-selejtezőjében a vasárnapi zágrábi sorsoláson. ATLÉTIKA. Gécsek Tibor nyerte (74,91 m) a Szombathe­lyen rendezett dobóverseny kalapácsvető számát. Ez volt idén az első hazai verseny, ahol a válogatott dobók is in­dultak. TOTÓ A totó 4. játékhetének eredményei: 1. Piacenza -Udinese 0-1 2 2. Bologna - Parma 1-0 1 3. Rorentina - Reggina 1-0 1 4. Juventus - Cagliari 1-1 X 5. Lazio - Bari 3-1 1 6. Perugia - Milan CO 1 o 2 7 . Venezia - Torino 2-2 X 8. Chievo - Pescara 1-1 X 9. Cesena - Saternitana 4-0 igg 10. Empoli - Savoia 1-0 i 11. Genoa - Vicenza 04 eil X 1 2. Napoli - Monza CVJ 1 OJ X 1 3. Treviso - Atalanta 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Intemazionale - Roma később. Legközelebb több kell EGUTRC - Angyalföldi DRC 3-0 (20, 12, 20) Röplabda Női Extraliga-mérkőzés, Eger, 300 néző. V.: Szabó K„ Csemák. EGUT: Jáka, Schlégl, FEKETE, TÍMÁR, Bóta, Wolf. Cs.: Szabó D., Országit, Kovtun, Botos A. Edző: Kosziba István. ANGYALFÖLD: KISS A., Gudmann, Juhász G., Mester, Villányi, Kiss B. Cs.: Bonczos, Dégi. Edző: Ratimorszky Károly. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4-0, 10-12, 18-16, 21-20. 2. játszma: 2-2, 10-2, 17-7, 24-10. 3. játszma: 10-1, 20-13, 22-17. A mérkőzés előtt az MRSZ JB részéről Herpai László és Hudák Lajos aranysípot átadva búcsúz­tatta az élvonalbeli működéstől visszavonult Szabó Károly és Csemák József játékvezetőket. Idősebb Kiss Lajos egykori nem­zetközi játékvezető emlékére vi­szont gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a 80 éves sportember a napokban hunyt el. Bátran és ügyeskedve kezdtek a vendégek, nem ijedtek meg ne­vesebb és esélyesebb ellenfelük­től, akik az első játszmában kissé „harmatosán” röplabdáztak, így közel engedték magukhoz a fia­tal fővárosiakat. Nem úgy a má­sodik szettben, amikor már az el­várások szerint játszott az Eger, fölényesen is vezetett, az angyal­földieknek nem sok közük volt a történésekhez, legfeljebb csak statisztáltak. A befejező játékrész a cserélgetések és a szerepváltást kísérő elismerő tapsok jegyében telt el. Bár olykor döcögősen, de még úgy is biztosan nyerte a játszmát az EGUT, s azzal 50 perc alatt a mérkőzést. Az alapszakasz ezzel befejező­dött. A rájátszás első körében február 4-én pénteken 17 órakor a BSE lesz az Eger vendége. A városmajoriakkal szemben sok­kal jobb teljesítményre lesz szük­ség a győzelemhez. Bizonyára jobban is koncentrálnak majd ak­kor az egriek, mint tették ezt szombaton. Kosziba István: - A nem szere­tem kategóriájába tartozik a mu­tatott játék, ám ez is elég volt a győzelemhez. Ratimorszky Károly: - Néhány dolgot az elején szépen megol­dottunk, de ez kevés az Eger el­len. További eredmények: Szakszig NRK - Pulzus-Salgó/Fényforrás 3-0, Jászberény - Vasas 3-1, BSE - Kaposvár 3-1. ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE: 1. Szakszig 14 14­42-1 28 2 EGUTRC 14 12 2 36-9 26 3. BSE 14 9 5 30-18 23 4. Vasas 14 6 8 23-27 20 5. Angyalföld 14 5 9 20-32 19 6. Jászberény 14 5 9 19-33 19 7. Kaposrar 14 a 11 17-36 17 8. Pulzus 14 2 12 8-39 16 Megrendítő Tyson-ütések Az amerikai Mike Tyson magabiztos győzelmet aratott a brit profi nehézsúlyú bajnok, Julius Francis ellen Manchesterben, miután a versenybíró a 2. menetben leléptette a hazaiak versenyzőjét. A 21 ez­res közönség előtt Tyson nagy lendülettel kezdett, s többször eltalál­ta ellenfelét, fejre mért bal, majd jobb horoggal küldte padlóra a brit bajnokot. A folytatásban az amerikai világbajnok a kötélnél is meg­sorozta Francist, akire többször is rászámoltak, majd beszüntették az egyenlőtlen küzdelmet. Reményeket tápláló csatavesztés ÚVMK-Bau-System Eger - Vasas 6-7 (2-2, 1-2, 2-1, 1-2) Vízilabda LEN-kupa negyeddöntő, 1. mér­kőzés, Budapest, Szőnyi úti uszo­da, 700 néző. V.: Stampalija (hor­vát), Petrovics (jugoszláv). ÚVMK-EGER: JÁSZBERÉNYI - CSÁNYI2, Kovács R„ Szabó G. 1, Seress, PULAY 2, PSZOTA 1. Cs.: DR. ÁNCSÁN, Hajós, Tóth P. Edző: Gyulavári Zoltán. VASAS: BÍRÓ - Lehmann, REX-KISS 1, VÁRI 2, Nitsovits, REGŐS 2, Martinovics 1. Cs.: Ka­tonás, Gyöngyösi 1, Tóth L., Ágner. Edző: Dr. Faragó Tamás. Gól - emberelőnyből: 10/5, ill. 9/5. A három autóbusszal és sze­mélygépkocsikkal érkezett egri szurkolók - akik a közönség há­romnegyed részét alkották -, szin­te hazai környezetet varázsollak a Szőnyi úti uszodába. Ritka dolog az európai kupák történetében, hogy a negyeddöntőig eljutó csa­pat nem a saját medencéjében fo­gadja ellenfelét. A rangos nemzet­közi vetélkedésben bemutatkozó egri csapat kényszerűségből, a fe­dett uszoda hiánya miatt nem tudta a valódi pályaválasztói jogot érvényesíteni. Az ÚVMK-nál Tóth Péter hőemelkedése okozott prob­lémát, aki végül is vállalta a játé­kot. A Vasasnál Kovács Zoltán­nak, a válogalott kapusának kéz­törése, valamint Windisch sérülé­se és pótlása adott fejtörést Faragó Tamásnak. - Tartok a mérkőzés­től, csak akkor lehetünk sikeresek, ha az egriek hajtás stílusát átvesz- szük. Bízok abban, hogy Bíró jól helyettesíti Kovácsot - mondta a fővárosiak szakvezetője. 1. negyed: A bemutatások, kö­szöntések után fergeteges hangu­latban kezdődött a mérkőzés, Seress elhozta a labdát, de lövés nélküli egri akció után Regős előnyből megszerezte az első gólt. A másik oldalon Szabó Ger­gő - szintén előnyből - bomba­góllal egyenlített, majd az egyet­len egri akciógólt Pulay szerezte váratlan, de szépen kivitelezett csavarmozdulattal. A negyed haj­rájában Martinovics alsó sarkos lövését Jászberényi nem védhet- te, majd Csányit három másod­perccel a vége előtt kiállították a játékvezetők, 2-2. 2. negyed: Az egriek számára rosszul kezdődött ez a játékrész, előbb a kiállítás miatt sorsdöntő ráúszásnál Katonás szerezte meg a labdát, de sikerült kivédekezni a hátrányt. Dr. Ancsán lövése a védőkről lecsorgott és a leggyor­sabban eszmélő Pulay közelről másodszor is vezetéshez juttatta csapatát (3-2). Óriási csata folyt minden labdáért, a centerjátékot erőltető fővárosiak sorra kapták az előnyöket, miközben Szabó G. kipontozódott, és sikerült a fordí­tás Regőséknek, 3-4. Jászberényi bravúrosan védett 3. negyed: A szoros őrizetből szabaduló Csányi György két vil­lámgyors emberelőnyből szerzett gólja után máris 5-4-es vezetést mutatott az eredményjelző tábla, az egri szurkolótábor óriási buz­dítása közepette. Ezekben a per­cekben kitűnően védekezett az ÚVMK, Jászberényi sorozatban szállította a bravúrokat. Sorsdön­tő pillanat volt, amikor ember­előnyben kétgólosra növelhette volna előnyét az Eger, de Csányi harmadszor már a jól védő Bíróba lőtte a labdát. Dr. Ancsán 12 mé­teres zúgó kapufájánál már verve volt a hálóőr. A 6-4-es vezetés he­lyett azonban érkezett Rex-Kiss, aki három védő között gyötörte be a labdát a hálóba, 5-5. 4. negyed: Ki bírja majd job­ban erővel a nagy iramú, de élve­Pulay indította az egri gólgyártást FOTÓ: PILISY zetes csatát? Adódott a kérdés. Seress elhozta a labdát, így előny­ben kezdhették a negyedet az eg­riek, de a végén kimaradt a lehe­tőség. A másik oldalon viszont a 212-szeres válogatott Gyöngyösi kilőtte a hosszú sarkot (5-6). Ki­maradt lehetőségek, Jászberényi­védések után Pszota szélről egyenlített (6-6). A piros- kékek centereivel birkózó dr. Ancsán is kipontozódott, az előnyt az Euró- pa-bajnok Vári váltotta gólra. Lesz-e lehetőség az egyenlítésre a hátralévő szűk két percben? Vető­dött fel az újabb kérdés. Volt, de kimaradt. Előbb emberelőnyben Pszota bejátszását Seress nem tudta értékesítem, majd az utolsó pillanatokban egy újabb Seress- akciót nem kísért szerencse, 6-7. Nem volt alaptalan az egriek optimizmusa, akik ismét bizonyí­tottak, kivívták az ellenfél és a semleges pólós társadalom elis­merését, amire méltán lehetnek büszkék. Korrekt játékvezetés mellett, mozgékony játékkal, s európai szintű produkcióval a mérkőzés egyes részeiben ellenfe­lük fölé nőttek, és kis szerencsével győztesen hagyhatták volna el a medencét. A novemberi bajnoki mérkőzéshez hasonlóan most is a hajrára maradt a döntés. A meg­lehetősen egysíkúan játszó Vasas jelenlegi és volt válogatott játéko­sai a döntő pillanatokban higgad­tabbnak bizonyultak. Az egriek­nél több ziccer is kimaradt, a ki­pontozódások miatt a hajrában már megbomlott a védekezési hadrend. Megmutatkozott, hogy a felkészülés feltételeiben a fővá­rosiak állnak jobban. A végső döntés a február 12-i Komjádi- uszodai visszavágó mérkőzésre maradt, ahol van esély egy pescaraihoz hasonló csattanós be­fejezésre. Gyulavári Zoltán: - Jól játszot­tunk, végig partiban voltunk, esé­lyünk volt a győzelemre. Még nem dőlt el a továbbjutás. Kö­szönjük szurkolóink támogatá­sát. Dr. Faragó Tamás: - Joggal tar­tottam az egriektől. Szerintem mindkét oldalon sok volt a hiba és szerencse is kellett a győzel­münkhöz. BAJZÁT RAFAEL A SZAMOK TÜKRÉBEN Dr. Ancsán: kapuralövés/gól labdaszerzés eladott labda kiállítás 2/0 2 0 3 Csányi: 5/2 1 0 2 Kovács R.: 5/0 0 0 1 Hajós P.: 2/0 0 1 0 Seress: 1/0 3 0 0 Szabó G.: 1/1 1 0 3 Tóth P.: 1/0 1 0 0 Pszota: 3/1 0 2 0 Pulay: 2/2 1 1 6 Jászberényi (kapus): 18 kapuralövés/ 7 gól Davenport, Agassi és Kapros Anikó Tenisz Az ausztrál nemzetközi tenisz- bajnokság női egyes döntőben némi meglepetésre az amerikai Davenport 6:1, 7:5-re legyőzte svájci Hingist. A férfi egyes finá­léban Agassi a találkozó elején nehezen talált magára, de a foly­tatásban (Agassi - Kafelnyikov 3:6, 6:3, 6:2, 6:4) agresszív tá­madójátékkal legyőzte orosz el­lenfelét. Az amerikai sztár győ­zelmét 485 ezer amerikai dollár­ral honorálták a rendezők.. A torna a magyarok számára a junior lányoknál óriási sikere­ket hozott. Kapros Anikó páros­ban az ausztrál Wheeler oldalán diadalmaskodott a döntőben, majd az egyes fináléjában is nagyszerűen játszott és 95 perc alatt (6:2, 3:6, 6:2) legyőzte a spanyol Maria-Jose Martinezt. 14. BÉCEM Teremlabdarúgás Az idén február 5-6-án kerül sor a Heves Megyei Hírlap hagyomá­nyos, immár 14. terem-labdarú­gótornájára az egri körcsarnok­ban, amely a BÉCEM Rt. támoga­tásának köszönhetően a BÉCEM-Hírlap-kupa nevet viseli. A meghívott 8 csapat két cso­portban, körmérkőzéses formá­ban játssza a selejtezőket. Febru­ár 5-én szombaton délelőtt 9 órá­tól az FC Eger, az Egerszalók, a Gyöngyösi AK és a Bélapátfalva, 13 órától pedig az FC Hatvan, a Poroszló, a Heves és a Felsőtárkány lép a palánkokkal határolt parkettre. A csoportok­ból az első két helyezett jut to­vább. Vasárnap szintén 9 órakor kezdődik az esemény, melynek keretében az elődöntőket rende­zik, majd a végső helyezésekért játszanak a legjobbak. Hírlap-kupa A tornán két bemutató gyer­mekmérkőzés is szórakoztatja a nézőket. A vasárnapi program keretében 11.15 órától adják át Heves megye 1999. évi legjobb sportolóinak a díjakat. A rendez­vényre mindkét napon egysége­sen 300 forint a belépődíj. A 70 éven felüliek és a 14 éven aluliak ingyen tekinthetik meg a torna mérkőzéseit. A BÉCEM-Hírlap-kupa első helyezett csapata a serleg mellé 150 ezer forint jutalomban is ré­szesül. A második helyezett 100 ezer forintot, a harmadik helye­zett 50 ezer forintot kap az ered­ményhirdetéskor. Különdijban részesül a torna gólkirálya, a legjobb kapus és a legjobb mezőnyjátékos. Az 1999. évi viadalt az FC Eger nyerte, így Szamosiék kupavédőként lépnek parkettre.