Heves Megyei Hírlap, 1999. november (10. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-08 / 260. szám

1999. november 8., hétfő SporTTüköR 11. oldal LABDARÚGÁS - A megyei I. osztályú bajnokság 14. fordulójában történt Az őszi szezon bajnoka: Egerszalók A hét végén hét mérkőzésen nem jutott pont a vendégeknek Solybor-Gy.solymos- Egerszalók 0-7 (0-5) Gyöngyössolymos, 200 néző. V.: ifj. Kóródi. Gy.solymos: Tóth J. - Kiss, Bozsik A., Nyi­las, Tóth Sz. - Bágyi, Soltész, Hibó, Szabó (Bozsik S.) - Csi- vincsik, Horváth. Játékos-edző: Soltész Sándor. Egerszalók: Nagy P. - Kelemen, Csontos M., Háklár, Hangácsi - Trenka (Berecz), Szabó (Balogh), Klá- tyik, Kovács - Bata (Pallagi), Smuczer. Edző: Székely Ká­roly. Már az első félidőben nagy fölényben játszott a lista­vezető. Szünet után visszavet­tek az iramból a vendégek, de így sem kerülhette el a súlyos vereséget a Solybor. G.: Ko­vács 2, Hangácsi, Klátyik, Ke­lemen, Berecz, Smuczer. Jók: Tóth J., Kiss, ill. Kovács (a me­zőny legjobbja) és az egész vendégcsapat. Ifik: 2—4. Soltész Sándor: - Tartalékos csapatom ennyire volt képes az őszi bajnok ellen. Székely Károly: - Jó idő, jó játék, örömtelién sok gól. Tóth József Felsőtárkány - Gyöngyöshalász 2-0 (1-0) Felsőtárkány, 200 néző. V.: Markóth. F.tárkány: Tóth B. - Fülep, Gál, Novák T. - Bódi Cs., Bajzát R., Boros D. (Pu- porka), Ágó, Novák Z. - Nagy G. (Szepesi), Sós. Játékos­edző: Bukrán Csaba. Gy.ha­lász: Horváth - Gódor, Molnár, Szabó Gy. - Ferencz, Tóth A., Varga, Nagy Gy. G., Bakondi - Incze, Hudák (Bódi T.). Edző: Szabó Gyula. A gyöngyöshalá­szi Csiba József édesapjának emlékére egyperces gyászszü­nettel kezdődött a mérkőzés. A kapura kevés veszélyt jelentő vendégek ellen, végig mezőny­fölényben játszottak a hazaiak és két szép góllal otthon tartot­ták a három pontot. G.: Bódi Cs. 2. Jók: Bódi Cs. (a mezőny legjobbja), Ágó, Nagy G„ Baj­zát, ill. Horváth, Molnár, Fe­rencz. Ifik: 2-3. Bukrán Csaba: - Jó iramú mérkőzésen, jó csapatot győz­tünk le. Szabó Gyula: - A helyzetei­ket jobban kihasználó tárká- nyiak megérdemelten nyertek. (bajzát) Pétervására - No vaj 2-0 (1-0) Pétervására, 200 néző. V.: Berta. Pétervására: Dávid - Boros (Pap), dr. Jacsmanik, Ivády A., Ivády P. - Kovács (Tar), Fenyves, Suha, Pádár - Utassy (Ország), Kis-Simon. Játékos-edző: Fenyves Péter. Novaj: Zsíros - Jánosi, Tóth, Papp (Berecz), Barta - Szabó R., Hegyi, Sipos, Husi - Do- mán, Szabó Z. Játékos-edző: Kormos Imre. Kiegyenlített első félidő után a hazaiak na­gyobb sebességre kapcsoltak, de több helyzetet is elpuskáztak a mezőnyben egyenrangú ven­dégek kapujánál. G.: Kis-Si­mon, Suha. Jók: Suha, Pádár, ill. mindenki. Ifik: 8-0. Fenyves Péter: - Az idény leggyengébb játékával megér­demelten nyertünk. Kormos Imre: - Gratulálok a csapatomnak a mai hozzáállá­sáért. Dósa János Tamaörs - Gy. Energia SC 2-0 (1-0) Tamaörs, 150 néző. V.: Bartos. Tarnaörs: Vágó - Peredi, Da- nyi Zs. (Varga I.), Mága, Esvég- Csömör P. (Kiss), Danyi T., Lőcsei I., Pető - Lőcsei J. (Csömör L.), Varga N. Edző: Pócs Tamás. Energia SC: Molnár A. - Balogh (Juhász Sz.), Molnár J., Németh, Juhász F. - Kovács, Vas Borosi Cs., Szűcs, Buda (Vas Borosi P.) - Farkas (Morvái), Pogány. Edző: ifj. Matus Miklós. A ha­zaiak megérdemelt győzelmet arattak, a derekasan küzdő ven­dégek ellen. G.: Varga N. 2. Jók: Peredi, Esvég, Mága, Varga N., ill. Balogh, Molnár J., Juhász F. Ifik: 0-8. Pócs Tamás: - Gyengén kezdtünk, majd feljavultunk. ifj. Matus Miklós: - Maradt egy tavaszunk... Bodonyi József Bélapátfalva - Selyp 3-2 (2-1) Bélapátfalva, 100 néző. V.: Tóth B. B.falva: Rozsnaki - Kiss, Zay, Bajzáth, Fürjes (Ba­lázs) - Törő, Miskolczi (Barta A.), Horváth - Barta P., Sütő, Mikó (Szamosi). Játékos-edző: Horváth Tamás. Selyp: Molnár- Baranyi J., Bata, Tamási (Babcsány), Augusztin - Fe­kete (Blahó), Andó (Oravecz), Laczkó, Oláh - Baranyi G. Hajdú. Edző: Nagy László. Lu- dányi István selypi sportvezető emlékére egyperces gyászszü­nettel kezdődött az alacsony színvonalú mérkőzés. A haza­iak végig mezőnyfölényben ját­szottak, helyzeteiket is jobban kihasználták, így megérdemel­ten nyertek. G.: Mikó 2, Barta P., ill. Laczkó 2. Jók: Barta P., Mikó, ill. Laczkó. Ifik: 1-2. Horváth Tamás: - Hazai „szurkolóink” nagy bánatára kevés volt az ellenfél góljainak száma. Nagy László: - Ettől alacso­nyabb színvonalú mérkőzés ta­lán nincs is. Horváth Mihály Szőlőskert-Nagyréde- Tarnalelesz 3-0 (2-0) Nagyréde, 150 néző. V.: Márta S. Nagyréde: Csütörtöki - Deb­receni, Deme, Barna, Cserta - Bordás, Mátyásházi (Kovács), Molnár, Dávid (Rozovits) - Mihályi (László), Török. Edző: Ács János. Tarnalelesz: Sztraka - Fehér (Sike), Sztasák, Kovács A., Kovács B. - Lázár (Lucza), Mikusi, Németi, Suha- Kurtán, Bíró. Edző: Bilesch Gyula. A hazai csapat nem adott esélyt ellenfelének, hiszen a 15. percben már 2-0-ra veze­tett. Szünet után ellaposodott a játék, mivel biztos vezetésük tudatában a hazaiak ráültek az eredményre. G.: Molnár 2, Tö­rök. Jók: Molnár, Debreceni, Deme, Barna, Török, ill. Sztraka. Ifik: 2-7. Acs János: - A látottak alap­ján több góllal is nyerhettünk volna. Bilesch Gyula: - Amíg a fel­nőtt csapat elé helyezünk min­den más érdeket, a középszerű­ségből nem tudunk kilépni. Lukács György Petőfibánya - Tárnáméra 2-0 (1-0) Petőfibánya, 100 néző. V.: Smelkó. Petőfibánya: Juhász - Gubis, Valkó, Lénárt, Jónás - Fekete T., Nagy G., Králik - Fi- tyó, Kerekes, Fekete V. Edző: Galambos Ferenc. Tárná­méra: Erdei - Lőrincz (Ko­vács), Ugrai, Bállá, Hegedűs - Bánka (Szabados), Kovics, Kövesdi, Laskovics - Együd, Zsidó. Edző: Banka Ferenc. Az első félidőben számtalan hely­zetet dolgoztak ki a hazaiak, de csak egyet értékesítettek. Szü­net után egyenrangú erők csatá­ját láthatta a közönség, amely­ben a főszerepet játszó játékve­zető a két piros lap mellett, nyolc sárgát is kiosztott. Kiál­lítva: Králik a 60., ill. Kovács a 88. percben. G.: Lénárt, Fekete V. Jók: Juhász, Valkó, Lénárt, Fekete T., ill. Ugrai, Kovics. Ifik: 1-0. Galambos Ferenc: - A 2. fél­időre visszaestünk, de kevés helyzetünket jól használtuk ki. Banka Ferenc: - Rossz fel­fogásban játszottunk, felejtsük is el. Gubis István Füzesabony - Istenmezeje 4-1 (2-0) Füzesabony, 100 néző. V.: Me­zei. Füzesabony: Kasza D. - Kasza S., Polgár, Tóth, Bucsi - Mencsik, Kerékgyártó (Széles), Szabó, Vass - Póka, Kovács. Játékos-edző: Polgár László. Istenmezeje: Kiss B.- Csík, Ország Zs., Szaniszló, Mihály, Bíró - Jeremiás, Baranyi, Or­szág P. (Utasi T.) - Utasi J. (Farkas), Utasi Á. Játékos­edző: Utasi József. A mérkőzést végig támadó hazaiak akár na­gyobb különbséggel is nyerhet­tek volna. G.: Kovács 2, Men­csik, Vass, ill. Utasi J. Jók: az egész hazai csapat, ill. Ország Zs., Mihály. Ifik: 6-1. Polgár László: - Örülök a győzelemnek, de csak a helyze­teink negyedét használtuk ki. Utasi József: - Minden csa­patot kisegítünk a gödörből. Takács Józsej A bajnokság állása: 1. Egerszalók 14 13 0 1 47- 8 39 2. Felsőtárkány 14 11 2 1 40- 9 35 3. Pétervására 14 11 1 2 39-13 34 4. Tarnaörs 14 8 3 3 28-20 27 5. Bélapátfalva 14 6 4 4 28-33 22 6. Nagyréde 14 6 4 4 22-27 22 7. Novaj 14 6 3 5 25-16 21 8. Petőfibánya 14 4 6 4 30-23 18 9. Gy.halász 14 5 3 6 24-20 18 10. Tarnalelesz 14 4 4 6 20-22 16 11. Tárnáméra 14 4 2 8 18-27 14 12. Selyp 14 3 3 8 23-34 12 13. Gy.solymos 14 3 3 8 24-45 12 14. Füzesabony 14 2 3 9 18-41 9 15. Istenmezeje 14 2 3 9 15-44 9 16. Energia SC 14 1 2 11 14-33 5 A 15. forduló párosítása, no­vember 13., szombat, 13: Novaj - Füzesabony, Energia SC - Nagyréde, Tarnalelesz - Bél­apátfalva, Selyp - Gyöngyös­solymos. Vasárnap, 13: Eger­szalók - Felsőtárkány, Gyön­gyöshalász - Petőfibánya, Tár­náméra - Pétervására, Istenme­zeje - Tarnaörs. LABDARÚGÁS - A megyei II. osztály 14. fordulójának eredményei Szihalmi triplázás Egerszóláton Sarud - Kápolna 1-0 (0-0), Hatvani Lokomotív - Pély A bajnokság állása: 8. Egerszólát 9. Kápolna 15 15 7 1 5 6 7 32-22 22 4 25-21 21 4-0 (1-0), Egerszólát - Sziha­1. Sarud 15 11 1 3 22-10 34 10. Gy.-pata 15 4 6 5 31-27 18 lom 0-3 (0-1), Vámosgyörk ­2. H. Lók. 15 9 3 3 37-13 30 11. Vámosgyörk 15 5 3 7 17-26 18 Apc 0-2 (0-1), Recsk - Kis­3. Szihalom 15 8 4 3 38-14 28 12. Hort 15 4 3 8 26-35 15 köre 1-3 (1-2), Verpelét ­4. Z.-szántó 15 8 4 3 34-19 28 13. Recsk 15 4 3 8 19-28 15 Adács 5-0 (1-0), Zagyva­5. Verpelét 15 8 3 4 38-23 27 14. Adács 15 2 6 7 13-37 12 szántó - Párád 5-0 (0-0), Hort 6. Kisköre 15 7 5 3 26-13 26 15. Pély 15 2 5 8 18-43 11- Gyöngyöspata 3-3 (2-2). 7. Apc 15 7 2 6 28-20 23 16. Párád 15 1 1 13 13-66 4 VÍVÁS - Világbajnokság Aranyérmes a női párbajtőrcsapat Aranyérmet szerzett a magyar női párbajtőrcsapat a szöuli vívó-világbajnokságon. A Mincza Ildikó, Nagy Tímea, Szalay Gyöngyi, Tóth Haj­nalka összeállítású együttes (képünkön) a döntőben Kína ellen nyert 45-38-ra. Tíz év alatt hetedszer lett vi­lágbajnok a női párbajtőrcsa­pat (Szalay Gyöngyi vala­mennyi alkalommal tagja volt az aranyérmes együttesnek!), és ez a teljesítmény az egész * világon egyedülálló. Kovács Tamás technikai igazgató:- Megmondtam otthon is, hogy miénk a világ legjobb csapata és ezt most ismét be­bizonyították a lányok. LABDARÚGÁS - Az NB III. Mátra-csoportja 14. fordulójának eredményei Tóth Attila fejese egy pontot ért Heves - Karcag 1-2 (0-0) Heves, 700 néző. V.: Szép. HEVES: Tajti - Somodi, Ötvös, Bakos, Sági - Szabó Zs., Besenyei Zs., Grabecz, Pusoma - Lóié, Besenyei F. (Vágó). Edző: Balázs Tiha­mér. A gólok története: a 63. percben a kezezésért megítélt büntetőt Grabecz értékesítette, 1-0. A 71. percben szöglet után Gulyás érkezett pontosan, 1-1. A 81. percben az üresen hagyott Szatmári 6 m-ről fejelt a kapu közepébe, 1-2. Mindkét csapat részéről görcsös akarás jellemezte a mérkőzés első szakaszát, néha percekig csak állóháborút lát­hatott a szép számú közönség. A jobbára védekező hevesiek egy váratlan kiugrás után bün­tetőből szereztek vezetést. Eb­ből a fordulatból a vendégek kovácsoltak előnyt, hiszen re­mekül használták ki a hazaiak védelmének megingásait. A végén mindkét szurkolótábor vastapssal jutalmazta kedven­cei teljesítményét. Jók: Bese- nyi Zs., Sági, Pusoma, Lóié. Ifik: 2-0. Balázs Tihamér: - Küzdel­mes mérkőzésen, nagyobb odafigyeléssel, pontokat is szerezhettünk volna. Balogh Péter Gyöngyösi AK - Pásztó 1-1 (0-0) Gyöngyös, Sport út, 400 néző. V.: Bacsó. GYÖNGYÖS: Somodi - Szilágyi - Patkó, Baranyi (Nagy G.), Nemoda - Nagy L. (Magyar), Csomós, Nagy Gy. T., Tóth II. A. - Bezzegh (Molnár), Szerdahelyi. Edzők: Bágyi Imre és Majzik Zoltán. A gólok története: az 51. percben Zalaegerszegi jobb oldali beadását Kiss B. fejelte a kapuba, 0-1. A 88. percben Patkó jobb oldali beadását Tóth II. A. bólintotta a jobb sa­rokban, 1-1. Lagymatag első félidőben egy gyöngyösi kapufa jelezte a hazaiak fölényét. A 2. játék­részben egy potyaízű góllal gyorsan vezetést szerzett a Pásztó, de a szétesően játszó Gyöngyös azért a „sírból” visszahozta az egyik pontot. A döntetlen igazságos. Jók: Szi­lágyi, Patkó. Ifik: 1-2. Bágyi Imre: - A csapat fá­radtan játszott és csak az di­csérhető, hogy másfél éve tartó hazai veretlenségünket megőriztük. Halmóczki Ferenc Besenyőtelek - Újszász 1-1 (0-0) Besenyőtelek, 400 néző. V.: Telek. BESENYŐTELEK: Vincze - Nagy E. - Baranyai, Forgács, Vass - Szilágyi, Mirkóczki (Pápai), Csóka, Bódi (Rézműves) - Oláh, Ta­kács. Edző: Káló Mihály. A gólok története: a 77. percben a hazai védelem meg­ingását kihasználva Papp 12 méterről passzolt a kapuba, 0-1. A 81. percben Takács be­adását Rézműves 13 méterről vágta a léc alá, 1-1. A Besenyőtelek többet bir­tokolta a labdát, mezőnyfö­lényben is játszott, de ez gó­lokban nem mutatkozott meg. Sőt, a végén még az egyenlíté­sért kellett harcolni az esélye­sebb hazai gárdának. Jók: Vincze, Nagy E. Ifik: 2-1. Káló Mihály: -Rendkívül gyenge napot fogtunk ki. Szabó Zoltán Balassagyarmat- Poroszló 2-0 (1-0) Balassagyarmat, 200 néző. V.: Nemes. POROSZLÓ: Erdős - Szobóczki, Vona (Csala A.), Farkas Z., Antal (Farkas A.) ­Penti, Dajka, Krasznai (Csala A.), Rontó - Horváth, Pap. Edző: Görbe Károly. A gólok története: a 19. percben Antal hibáját kihasz­nálva Fábri 3 m-ről gurított a hálóba, 1-0. A 76. percben Kovács J. a kapus mellett 10 m-ről lőtt a hálóba, 2-0. A vendégek ugyan . végig támadták a mérkőzést, de helyzeteiket rendre kihaszná­latlanul hagyták. Ezzel szem­ben a balassagyarmatiak két talált lehetőségből kétszer is eredményesnek bizonyultak, és ezzel megszerezték a győ­zelmet. Jók: Farkas Z., Penti, Rontó. Ifik: 15-0. Görbe Károly: - Ilyen a foci... Nyolcvan percig az el­lenfél térfelén vagyunk, nyolc ziccert kidolgozunk és a vég­eredmény mégis 2-0. Fejes Kálmán További eredmények: St. Öblös - Tápiószentmárton 2-2, SBTC - Tiszafüred 1-1, Mezőkövesd - Ózd 0-2, Ka- rancslapujtő - Gödöllő 0-1. A bajnokság állása: 1. Karcag 14 11 2 1 36-11 35 2. Besenyőtelek 14 6 5 3 27-20 23 3. Gödöllő 14 6 5 3 15-12 23 4. T.szt.mártor 114 6 4 4 29-20 22 5. Gyöngyös 14 5 7 2 24-15 22 6. SBTC 14 5 7 2 19-12 22 7. St. Öblös 14 6 4 4 18-13 22 8. Heves 14 5 7 2 16-12 22 9. B.-gvarmat 14 5 3 6 13-20 18 10. Mezőkövesd 14 5 2 7 15-22 17 11. Poroszló 14 4 4 6 21-21 16 12. Pásztó 14 4 4 6 15-15 16 13. Tiszafüred 14 4 4 6 15-19 16 14. Ózd 14 4 1 9 18-35 13 15. K.-lapujtő 14 3 2 9 12-27 11 16. Újszász 14 1 3 10 17-36 6 A 15. forduló párosítása, november 13., szombat, 13: Ózd - K.lapujtő, Tápiószent­márton - GYÄK, Poroszló - Heves, Pásztó - Mezőkövesd. Vasárnap, 13: Gödöllő - B.gyarmat, Karcag - SBTC, Tiszafüred - Besenyőtelek, Új­szász - St. Öblös. LABDARÚGÁS - NB I. Botlott a BKV A 16. forduló eredményei: Videoton - BVSC 3-1, Matáv- Sopron - Békéscsaba 1-1, Du­nakeszi - Hajdúszoboszló 3-2, Százhalombatta - BKV Rlőre 1-1, Pécs - Érd 4-2, Szolnok - Demecser 3-0, Komló - Tisza- újváros 1-0, Csepel - Komá­rom 0-2, Kecskemét - TFC Cegléd 1-2, III. Kerület - Ka­posvár 2-1. Az állás: 1. Videoton 44 pont, 2. Matáv-S. 38, 3. Duna­keszi 32, 4. BKV Előre 30, 5. Békéscsaba 28, 6. Pécs 26, 7. Kecskemét 25, 8. BVSC 24, 9. Kaposvár 23, 10. Szolnok 22, 11. TFC-Cegléd (23-24) 21, 12. Hajdúszoboszló (24-27) 21, 13. Komló (21-25) 20, 14. III. Ke­rület (21-29) 20, 15. Százha­lombatta 18, 16. T.új város 15, 17. Komárom 13, 18. Csepel 11, 19. Demecser 10, 20. Érd 8. HEVEST'HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, l-ŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETEK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/413-644, szerkesztőségi telefax: 36/413-145 Hirdetési telefon: 36/410-880, telefax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Szemere Bertalan u. 2. Telefon: 06-46/329-300. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/413-145), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311-697, tel: 37/301-564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: K&H 10403507-35017327-00000000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2085 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők ál­tal megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Sprin­ger-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses meg­rendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.