Heves Megyei Hírlap, 1999. november (10. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-17 / 268. szám

1999. november 17., szerda SporTTüköR 11. oldal Egy hír: egy mondat SZABADKA. Kedden eldőlt: a labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokságban sze­replő Szeged LC december 18- ig kölcsönadta Urban Flóriánt dili csapatos jugoszláv/, osztá­lyú bajnokság 14. helyén álló szabadkai Spartaknak. A játé­kos szerint könnyen előfordul­hat, hogy hamarosan követi őt Détári Lajos is. BECS. Az évszázad legkivá­lóbb sportolói találkoznak pén­teken este az osztrák főváros­ban: a bécsi Operában rende­zett gálán olyan nagyságok vesznek részt, mint Muhammad Ali, Carl Lewis, Pelé, Mark Spitz, Steffi Graf, Jean-Claude Killy, Eddy Merckx, Puskás Fe­renc, Alain Prost, Niki Lauda, és még közel 60, hozzájuk ha­sonló legenda. LONDON. Mégis megkapja a Nemzetközi Bokszföderáció (1BF) nehézsúlyú profi világ- bajnoki övét a brit Lennox Le­wis, aki vasárnap a WBA, a WBC és az IBF címegyesítő mérkőzésén legyőzte az ameri­kai Evander Holyfieldet, de az IBF az összecsapás előtt je­lezte: nem adja a nevét a küzde­lemhez. BUDAPEST. Kropkó Péter, a tizenhat esztendős pályafutásá­nak legsikeresebb évét záró, 72-szeres magyar bajnok triat- lonista keddi sajtóbeszélgeté­sén elmondta: azért nem indul jövőre a sydneyi nyári olim­pián, mert nem tudott meg­egyezni a magyar szövetséggel a részvétel feltételeiről. MÜNCHEN. Brit lapok értesü­lései szerint Michael Schuma­cher, a kétszeres Forma-l-zs világbajnok német pilóta 2001- től a McLaren-Mercedesnél folytatja, és ezért 1,5 milliárd márkát kap majd. BUDAPEST. A labdarúgó Eu- rópa-bajnoki pótselejtező mér­kőzések mai visszavágóinak programja: Ukrajna - Szlové­nia, Kijev, 18 ó, Törökország - Írország, Bursa, 19, Dánia - Iz­rael, Koppenhága, 19.15, Ang­lia - Skócia, London, 21. TEREMLABDARÚGÁS - Válogatott csapatok összecsapása, Eger A spanyolok bemutatót tartottak Magyarország - Spanyolország 3-7 (1-5) Szekula (a labdával) testközelből tapasztalhatta, hogy milyen teljesítmény méltó a 10-es mez gazdájához. Paulo Roberto (jobbról) megmutatta neki. fotó: pilisy elemér Barátságos mérkőzés, Eger, körcsarnok, 600 néző. V.: Berta, Forgács (Kóródi). MAGYARORSZÁG: Haffner - Szalay, Jávor, Zsá- már, Nagy Zs. Cs.: Nagy E., Szente, Török, Berkes, Nagy G., Tóth M., Szekula. Megbí­zott szövetségi kapitány: Ritter Imre. SPANYOLORSZÁG: Luis Amado - Joan, Lorente, Paulo Roberto, Riquer. Cs.: Fran Serrano, Cobeta, Orol, Daniel, Javi Sanchez, Guil­lermo. Szövetségi kapitány: Javier Lozano. Hiú ábrándjaink nem lehet­tek. A spanyolok nemcsak nagy pályán, de a Futsal né­ven ismert 4+1-es teremfoci­ban is jóval előrébb járnak, mint mi. Mutatja ezt világbaj­noki és Európa-bajnoki ezüst­érmük, amivel szemben a ma­gyar válogatott eddig még nem tudott igazán nagy ered­ményt felmutatni. Annyi vi­szont tény, hogy az 1986-os nyitányt követően hétfőn este játszotta 103. hivatalos, nem­zetek közötti mérkőzését a pi­ros-fehér-zöld gárda. Bevezetésként az FC Eger ’89-es korosztályú gyermek­csapata (edző: Berecz Csaba) és a Gyöngyösi Junior SE '90- es korcsoportjához tartozó együttese (edző: Farkas Gyula) mérkőzött egymással, majd felcsendültek a Himnu­szok hangjai. Kezdetben csak úgy pörgött a spanyol „oktatófilm”. A his- pánok ötletes, pontos és ered­ményes játékára a magyarok nem találták az ellenszert. Az első félidőben mindössze sza­badrúgásból sikerült bevenni Luis Amado kapuját, míg a Caja Segovia klubcsapatra épülő vendégek ötször is beta­láltak a mieink hálójába. Cse­kély vigaszt jelentett, hogy a szünet után 2-2-re „hozták” a második 20 percet a magya­rok. A mérkőzés végén fel­csattanó taps azonban elsősor­ban a fantasztikus játékot pro­dukált spanyoloknak szólt, akik valódi bemutatót tartottak a Futsal tudományából. Mi meg tanulhatunk tovább. G.: Török, Nagy Zs., Sze­kula, ill. Riquer 3, Joan, Fran Serrano, Dániel, Javi Sanchez. Jók: Nagy E„ Tóth M„ ill. Ri­quer, Paulo Roberto, Fran Ser­rano, Lorente. Ritter Imre: - Nagyon meg- illetődötten kezdtünk, és a spanyolok kihasználták a lehe­tőségeiket. Jelenleg felkészü­letlen állapotban vagyunk, ám a második félidei 2-2-es eredményt komoly fegyver­ténynek tartom. Javier Lozano: - A mérkő­zés egészét tekintve a mi játé­kunk volt a meghatározó, bár akadtak időszakok, amikor a magyarok helyzeteiket értéke­sítették. Annyi feltétlenül a króniká­hoz tartozik, hogy megemlít­sük: a második magyar gólt szerző játékos, Nagy Zsolt a Szőlős kert Nagyréde NB /.-es csapatának labdarúgója, ahol az edzői teendőket Kozma Mi­hály, a válogatott segédedzője látja el. Ahhoz pedig, hogy Egerben kerülhetett sor egy ilyen jeles eseményre, a Beach Sport Kft. két gyöngyösi veze­tőjének, Juhász Péternek és Izsvák Zsoltnak a közreműkö­désére volt szükség, akik Oczella Lászlónak, a Magyar Kispályás LSZ főtitkárának és néhány támogatónak a segít­ségével hozták tető alá a ren­dezvényt. (bódi) A két válogatott kedden este az FTC népligeti csarno­kában is játszott egymással. A mérkőzés lapzártánk után ért véget. KÉZILABDA - Az NB ll.-es bajnokságok 9. fordulójának mérkőzései Gyöngyösi győzelem az éllovasnál NŐK, ÉSZAK Göd - Gyöngyösi Főiskola 19:23 (7:8). Göd, 300 néző. V.: Dudás, Réti. FŐISKOLA: Szabó - ŐRI 9, Tömöri 2, Tallódi, Horváth, KOVÁCS 11, Cseuz. Cs.: Patkó (kapus), Bodó, Lendvai, Sas 1, Váradi. Edző: Pintér Ti­bor. Az eddig veretlen és első he­lyezett Göd otthonában 3-0-ás vezetéssel kezdtek a gyöngyö­siek, akik a találkozó nagy ré­szében diktálták is a tempót. Már az első félidőt előnnyel zárták a vendégek, a szünet' után pedig vitathatatlanná tet­ték bravúros győzelmüket. Pintér Tibor: - Főleg fe­gyelmezett védekezésünknek köszönhető a szép siker. Grassalkovich ATE - Kőbá­nya SK 26:31 (12:16). Hat­van, 80 néző. V.: Alapi, Ko­vács. GATE: TARJÁN - Maczák 1, Ruszinkó, Csimár 7, Huszka, Trenka 6, SZAKÁCS 6. Cs.: HORVÁTH (kapus), Mészáros 5, Palatitz 1, Sopro- nyi. Edző: Baán László. Az alig 16 éves átlagélet- korú hazaiak kezdősora meg­lepte a tavaly még magasabb osztályban szerepelt vendége­ket, akik csak a 20. percben - emberelőnyös helyzetben - tudtak elhúzni a hatvaniaktól. A végig változatos, jó iramú mérkőzésen a rutinosabb Kő­bánya végül megérdemelten győzött a szokásosnál kicsit, visszafogottabban játszó GATE ellen. Baán László: - Köszönjük hatvani sportbarátaink meg­tisztelő figyelmét, amellyel csapatunkat bátorítják. ígér­jük, hamarosan büszkék lehet­nek a Grassalkovich ATE-ra. Ifik: 18:22 (10:12). Ld.: Szakács 6, Renka 5. NŐK, ÉSZAKKELET Topker-Füzesabonyi SC - Putnoki VSE 29:22 (13:6). Füzesabony, 150 néző. V.: Gábor, Takács. TOPKER: SZŰCS - Atkári 1, Berecz 5, VARGA 5, PÓ- CSIK 3, Kóródi 4, Klenkina 8. Cs.: Duchony (kapus), Pásztor 3, Kiss. Edző: Atkári Lajos. A sérültekkel tizedelt abo- nyiak erőszakos védekezésből indított gyors akciói eredmé­nyeként a 21. percben már 12:3-th vezettek a négy új já­tékossal megerősített putno- kiak ellen. Szünet után felja­vult a vendégek játéka, akik négy gólra megközelítették a hazaiakat, de végül mégis megérdemelt biztos füzesabo­nyi győzelem született, ami akár nagyobb arányú is lehetett volna. Atkári Lajos: - Remélem, nincs senki elájulva az ered­ménytől, készülnünk kell a hátralévő nehezebb felada­tokra. Ifik: 36:18 (22:9). Ld.: Kiss 12, Tóth 10. Tiszaűjvárosi SC - Hevesi SE 20:20 (9:12). Tiszaújváros, 70 néző. V.: Bírta, Lakatos. HEVES: Szlávik - Bese- nyei, Farkas 9, Bartus B. 4, Galambos, Erberling 7, Hor­váth B. Cs.: Tolnai (kapus), Balázsné, Fricz, Kovács, Varga, Ötvös. Edző: Árvái Ist­vánná. A hevesiek ugyan végig ve­zettek, de a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, hiszen az 58. percben kiegyen­lítettek az újvárosiak. Árvái Istvánná: - A két pon­tért utaztunk, de sajnos, ilyen játékkal nem is érdemeltük volna meg. Ifik: 16:21 (6:5). Ld.: Ötvös 8, Varga, Kovács, Fricz 3-3. FÉRFIAK, ÉSZAK Bp. Honvéd - Verpelét 34:33 (16:14). Budapest, Klapka út, 43 néző. V.: Oláh, Szelecz. VERPELÉT: Ináncsi - Ke­rékgyártó 6, SZÉKELY- FÖLDI 6, Rózsa 5, GULYÁS 6, MOLNÁR 10, Fábián. Cs.: Danes, dr. Kozics. Játékos­edző: Molnár Ferenc. A második helyen álló haza­iak ellen jól kezdtek a vendé­gek, és az első félidőben még fej fej mellett haladtak a csapa­tok. A második félidő elején bekövetkezett tízperces áram­szünet után elhúzott a Honvéd, ám a vendégek nem adták fel, és egy gólra megközelítették a fővárosiakat. Gulyáséknak az idei szezonban ez volt a har­madik egy gólos vereségük. Molnár Ferenc: - Kis sze­rencsével és jobb kapustelje­sítménnyel meglepetést okoz­hattunk volna, de a munkát nem adjuk fel, és folytatjuk to­vább keményen. Ifik: 35:14(14:7). TEREMFOCI Kétszer is 11-1 Az egri Ráchegy úti Általános Iskolában zajló Márton Bau- kupa terem-labdarúgótorna 2. fordulójának eredményei: Már­ton Bau - Anonymus 11-1, Planétás -.Olajbányász 11-1, Police 07 - Oszlánczi Kft. 7-3, Autósuli - Bigy Boyok 5-2, Lendület Bélkő - Ma 10 Tűz 6-4, Örök Ifjak - Vilati SE 7-2, Ostoros - Ha-Vaj 10-3. Az Ag- ria Volán szabadnapos volt. Az élcsoport állása: 1. Márton Bau (19-3) 6 pont, 2. Planétás (15-4) 6, 3. Lendület (17—7) 6, 4. Autósuli (14-6) 6.5. Police 07(13-5)6. Közös sportnap A Nógrád megyei, valamint a Heves Megyei Önkormányzat Sport- és Ifjúsági Bizottságá­nak közös sportnapjára kerül sor november /9-én, pénteken Nagyrédén. A 10 órakor kez­dődő eseményen a résztvevők több sportágban is összemérik tudásukat, és tovább erősítik a sportbarátságot. SZUPER­EXPRESSZ Ha 15 óráig feladja, másnap olvashatja MARIANN MÓDI! Minőségi bálásruha-vásár a Belvárosi Bá- lásruha-boltban nov. 18-án 7.30-tól, ezen a napon 20 % ár­engedmény a teljes árukész­letre! (64523) VÍZILABDA - Az OB I. 4. fordulójában történt Duplán dobtak Daláék BVSC - ÚVMK-Bau-System 10-5 (4-2,3-1,2-2,1-0) Szőnyi út, 200 néző. V.: Kosz- tolánczy, Horváth S. BVSC: Király - DALA 2, Tóth F., Németh, Ibolya 1, MÄRCZ 3, Varjas I. Cs.: MA­DARAS 1, PETIK 2, Kiss, Dabrovszki, Fülöp, Csukics. Edző: Gerendás György. ÚVMK-EGER: Jászberényi - dr. Áncsán 1, Seress 1, Ko­vács 1, Csányi, TÓTH P. 1, PSZOTA 1. Cs.: SZABÓ G„ Pulay, Hajós, Bánhidy. Edző: Gyulavári Zoltán. Gól - emberelőnyből: 8/4, ill. 8/2. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1. A tévés mérkőzésre az el­múlt négy év bajnokcsapatához nem utazott pontszerzési esé­lyekkel az egri csapat. Az első negyedben a válogatott Märcz indította el a gólgyártást, amit dr. Ancsán szerencsés góllal egyenlített ki. Az ÚVMK jelen­legi házi gólkirálya, Csányi kétszer is ziccerben hibázott, majd fegyelmezetlensége miatt végleg cserével kiállították. A folytatásban hiába volt a jó védőmunka, ha a nehezen ki­harcolt labdákat a támadások­nál nem sikerült gólra váltani. A bizonytalanul kezdő Jászbe­rényi a végére feljavult, soro­zatban halászta el a labdákat a center elől, és többször védett bravúrosan. A negyedik negyedben Ko­vács kipontozódott, percekig nem esett találat, végül a ruti­nos Dala szakította meg a gól­ínséget. Az utolsó támadást a vendégek vezethették, de Hajós a kapufára lőtt. A jobb erőkből álló, bővebb játékoskerettel rendelkező ha­zaiak ellen az egriek, nem okoz­tak csalódást, de jobb koncent­rálással szorosabb eredményt érhettek volna el. Gyulavári Zoltán: - Az ered­ménnyel elégedett vagyok, a hely­zetkihasználással viszont nem. További eredmények: Szen­tes - Honvéd-Domino 7-8, ÚTÉ - Szolnok 16-6, KSI FTC 5-8, BEAC - Vasas 3-12. A bajnokság állása: 1. FTC-Thomas J. 4 4 0 0 39-17 8 2. BVSC-Brendon 4 4 0 0 44-24 8 3. Vasas-Plakel 4 3 1 0 45-25 7 4. UTE-Taxi 2000 4 1 2 1 38-32 4 5. Kontavill-Szentes 4 2 0 2 33-30 4 6. Honvéd-Domino 4 2 0 2 29-32 4 7. ÚVMK-Eger 4 1 1 2 25-30 3 8. Szolnoki VSC 4 1 0 3 23-47 2 9. Csanádi Á.KS1 4 0 0 4 2442 0 10. BEAC-Intruder 4 0 0 4 2142 0 VÍZILABDA - OB l./B-s bajnokság Közel álltak a bravúrhoz BSC-Szentes - Egri Vízmű 8-6 (2-1,3-2,2-2,1-2) Férfi mérkőzés, Szentes, 300 néző. V.: Szentgyörgyi, Né­meth. VÍZMŰ: DOMBO­RÓCZKY - Busák, DENK 2, Bozsik 1, Wolf, Varga Zs. 1, Szabó L. 1. Cs.: Csáki, Sus- tyák, Madarasi 1, Milák, Rüll. Edzők: Szász Sándor, Vecseri Sándor. Gól - emberelőnyből: 11/4, ill. 7/3. Négyméteres- ből: -, ill. 1/1. A megerősödött bajnokság 3. helyén álló hazaiak egyér­telmű esélyesei voltak a talál­kozónak, de a Vízmű j6 játék­kal megnehezítette a szente­siek dolgát. A hazaiak végig vezettek, de az Eger tartotta a lépést. A harmadik negyed­ben 6-5-ös vezetésnél esély mutatkozott az egyenlítésre, de a ziccer kimaradt, a szente­siek pedig kegyetlenül ki­használták az adódó alkalmat, és két gólra növelték előnyü­ket. Magas színvonalú mér­kőzésen a Vízmű jó játékot nyújtott, és közel állt a meg­lepetéshez. Szász Sándor: - Nagyon jó mérkőzésen egy rövidzárlat elég volt a helyzeteiket bizto­sabban értékesítő hazaiaknak arra, hogy megszerezzék a győzelmet. Domboróczky fan­tasztikusan védett. BIRKÓZÁS - Serdülő országos bajnokság Horváth ezüst-, Juhász bronzérmes Debrecenben rendezték az idei serdülő szabadfogású országos birkózóbajnokságot, ahol az Egri Vasasból nyolcán léptek szőnyegre, és négyen értékes helyezési pontot is szereztek. Mint arról Lakatos András, az egriek egyik edzője beszá­molt, a +&5 kg-ban Horváth Péter a döntőig minden ellenfe­lét tussal győzte le, ott viszont kikapott egy kecskeméti fiútól, és ezzel ezüstérmes lett. A 38 kg-os Juhász Balázs is dobo­góra került, bronzéremmel tér­hetett haza a szorgalmas és cél­tudatos birkózó. A többiek kö­zül a +85 kg-os Halász Gábor ötödik, a 35 kg-os Mischinger György pedig hatodik lett. Az összetett pontversenyben hato­dikként végzett az Egri Vasas. HEVES T'HÍRLAP EGER. GYÖNGYÖS. HATVAN, HEVES. KÍ7.ESAB0NY, LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/413-644, szerkesztőségi telefax: 36/413-145 Hirdetési telefon: 36/410-880, telefax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Szemere Bertalan u. 2. Telefon: 06-46/329-300. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/413-145), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311-697, tel: 37/301-564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: K&H 10403507-35017327-00000000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2085 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Hevés Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők ál­tal megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Sprin­ger-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses meg­rendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.