Heves Megyei Hírlap, 1999. november (10. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-15 / 266. szám

1999. november 15., hétfő SporTTüköR 11. oldal KÉZILABDA - NB l/B Vastaps a végén Gyöngyösi Főiskola - Tiszaföldvár 24:22 (15:12) Férfimérkőzés, Gyöngyös, 300 néző. V.: Ihász, Kanyok. FŐISKOLA: LADÁNYI - BOLDOG 4, Richter 1, Hodosi 1, Gáspár 1, VÁGÓ 4, ARATÓ 7. Cv.: Tusnádi (kapus), Csenki, KOVÁCS 6, Szabó, Márton, Mészáros. Edző: Szabó István. A főiskolások az elején ma­gukhoz ragadták a vezetést, amit a vendégek egyszer sem tudtak átvenni. A rendkívül fe­szült hangulatú mérkőzésen sok volt a szabálytalanság, de a két nagyon jó képességű csapat ta­lálkozóján a hazaiak megérde­melten diadalmaskodtak a 3. helyen álló tiszaföldváriakkal szemben. A megmérettetés sú­lya a közönségre is átragadt, hi­szen a nézők vastapssal hono­rálták a hazaiak remek teljesít­ményét. Szabó István (képünkön): - Nagyon nehéz mérkőzés volt, mivel tudtuk, hogy jó erőben lévő és több megtermett játé­kossal rendelkeznek a vendé­gek. Úgy érzem, hogy amivel készültünk, az agresszív nyitott védekezés bevált mert ebben a taktikában a végére elfáradtak a vendégek. Kovács Anikó TEKE - Szuperliga Bélapátfalvi tarolás Bélapátfalvi Építők - D.D. Gáz Pécs 6:2 (5590:5241) Férfi-csapatmérkőzés, Bélapát­falva. ÉPÍTŐK: Bóta 918, JU­HÁSZ 951, TŐSI 934, Molnár L. 862, MOLNÁR CS. 969, VINCZE Z. 956 fa. Esélyeshez méltóan, bizto­san kezdtek a hazaiak, 95 fás előnyt szereztek az első párok. Bótának csupán egy fa hiány­zott az egyéni ponthoz. A foly­tatásban Tősi jó játékkal iratko­zott fel a pontszerzők közé. A hajrában Molnár Csaba a mér­kőzés legjobbja címét szerezte meg, örvendetes módon ebben legnagyobb riválisa a klubtársa Vincze volt. Ifik: 3:1 81668:1593). KA­RUK 890, Kovács L. 778 fa. LABDARÚGÁS - Az NB II. Keleti csoportja 15. fordulójának eredményei Megállt az egri hatos Hatvanban FC Hatvan - FC Éger-Tengely Közmű 2-6 (1-3) Hatvan, 400 néző. V.: Farkas B. (Török, Dani). HATVAN: Szalontai - Králik - Pálinkás (Szentgyör- gyi a szünetben), Prohászka - Kiss, Buzma, Fekete, Andrási, Balogh - Tóth N., Balázs. Edző: Szabados György. EGER: Varga - Holtner - Kovács, Bocsi, Csuhay (Haj- mási, 62.) - Bercsényi, Már­ton, Béres, Telek (Horváth, 80.) - Szamosi, Montvai (Szabó L., 80.). Edző: Csuhay József. Sárga lap: Kovács a 21., Prohászka a 38., Csuhay a 48., Tóth N. az 55. percben. 9. perc: Egri szöglet után a hazai védők nem tudtak fel­szabadítani, de a kapunak hát­tal álló Bocsi 5 méterről fölé emelt. 10. perc: Béres 18 méteres lövése a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret. 15. perc: Jobb oldali szöglet után Szamosi elé került a labda, aki 6 méterről éles szögből a kapuba lőtt, 0-1. 19. perc: Egy bedobást Montvai megcsúsztatott és a labda a hazai kapus lábai kö­zött csúszott a hálóba, 0-2. 21. perc: Kovács buktatta Balázst a kapu előterében, a 11-est Andrási lőtte a bal felső sarokba, 1-2. 35. perc: Balázs húzott el a jobb oldalon, beadott, de a kö­zépen érkező Andrási 8 méter­ről fölé fejelt. 38. perc: Prohászka meg­lökte a fejelni szándékozó Montvait, a játékvezető ismét 11-est ítélt, amiből a sértett a bal sarokba lőtt, 1-3. 63. perc: Béres 10 méterről félmagasan lőtt a hálóba, 1-4. 79. perc: Montvai 8 méter­ről fejelt kapura, a labda a jobb oldali lécről kipattant. 85. perc: Bal oldali vendég­támadás után Horváth átadását Béres lőtte a bal sarokba. 2-5. 88. perc: Balázs-Tóth N.- Balázs adogatás után az utóbbi a kifutó Varga fölött a jobb sa­rokba lőtt, 2-5. 92. perc: Hajmási futotta le a hazai védőket, a kapust is ki­cselezte és közelről a hálóba gurított, 2-6. Sorozatos támadásokkal kezdtek a vendégek, méltán vezettek rövid idő alatt két gól­lal. A büntetőből zárkózó Hat­van egy ideig „megfogta” az Egert, de újabb találatot ismét a vendégek szereztek. Fordu­lás után a hazaiak maximális sebességre kapcsoltak, a ne­gyedik egri találat azonban már soknak bizonyult ré­szükre. Mégis, a játék heves­sége 5-1-es egri vezetésnél sem csökkent, kényszerszüne­tet azért rendelt el második al­kalommal is a játékvezető, mert a hazai szurkolók egy csoportja füstbombát dobott a futópályára. Balázs ugyan szépített, ám a hosszabbítás­ban még volt annyi tartalék az egriekben, hogy Hajmási ré­vén végleg térdre kényszerít­sék a megfiatalodott hat\’ani csapatot. Nagyrészt fölényben játszott és tudatosabban fut­ballozott az. Eger, és a helyze­tek alapján ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Jók: Balázs, ill. Montvai, Béres, Bercsényi, Holtner. Szabados György: - Gratu­lálok az Egernek, minden te­kintetben fölülmúlt minket. Csuhay József: - Szép győ­zelemmel búcsúztunk. (um - szendi) További eredmények: Bor­sod Volán - Jászberény 1-2, Kiskunfélegyháza - K.barcika 0-6, Kiskőrös - Kunszentmár- ton 5-0, Gyomaendrőd - Nyírbátor 4-1, Gyula - PSE- Fót 3-0, Kalocsa - MVSC 4-1, REAC - Monor 2-1. Az őszi végeredmény: 1. Kiskőrös 15 10 4 1 31-16 34 2. PSE-Fót 15 8 5 2 21-14 29 3. K.szt.márton 15 7 6 2 22-18 27 4. Monor 15 7 4 4 29-19 25 5. K.-barcika 15 6 6 3 26-15 24 6. Gyula 15 7 3 5 16-16 24 7. Eger 15 7 2 6 29-22 23 8. Nyírbátor 15 6 5 4 22-20 23 9. Jászberény 15 6 2 7 24-16 20 10. Hatvan 15 5 4 6 20-20 19 11. Borsod V. 15 4 7 4 16-16 19 12. REAC 15 4 3 8 29-27 15 13. Kalocsa 15 4 3 8 21-34 15 14. Gy.-endrőd 15 2 5 8 10-19 11 15. MVSC 15 2 4 9 10-31 10 16. K.k.f.háza 15 2 3 10 16-39 9 VÍZILABDA - OB l-es férfi- és női bajnokság Vesztes pólóscsaták Szentesen Kontavill-Szentesi VK - ÚVMK-Bau-System Eger 9-6 (2-1,1-2, 3-3,3-0) Férfimérkőzés, Szentes, 500 néző. V.: Németh, Szentgyör­gyi­SZENTES: CSANYI - Magyar, Torday 2, Kiss, Dongó, Zentai 1, SZEBENI 4. Cs.: BERKI 2, Csörgő, Juhász, Szabó. Edző: Fülöp Tibor. ÚVMK: JÁSZBERÉNYI - DR. ÁNCSÁN 2, Csányi 1, KOVÁCS R. 2, Seress, Tóth P. Pszota. Cs.: Hajós, SZABÓ G. 1, Pulay, Bánhidy. Edző: Gyulavári Zoltán. Gól - emberelőnyből: 11/5, ill. 11/6. Négyméteres- ből: 1/1, ill. -. Forró hangulatú, színvona­las csatát hozott a vidéki ran­gadó. A harmadik negyed vé­gén 6-6-ra állt a mérkőzés, re­ális pontszerzési eséllyel kezdhették tehát az utolsó já­tékrészt Kovácsék. A mindent eldöntő utolsó negyedben vi­szont képtelenek voltak a ka­puba találni, a szentesieknél pedig a mezőny legjobbjának bizonyult Szebeni eldöntötte a két pont sorsát. Az egriek ez­zel folytatták rossz sorozatu­kat a Kurca partján, ahol utol­jára /985-ben sikerült nyerni. A Lipovics - Ancsán 2, Sike 2, Nagy 2, Vincze 1, Gyulavári 1, Búza 2, Vecseri, Madarasi. (Edző: Pozsgay Zsolt) összeté­telű együttes 10-9-re diadal­maskodott. Fülöp Tibor: - A közönség biztatása megsokszorozta a csapat erejét. Gyulavári Zoltán: - Na­gyon jó mérkőzés volt, Eger­ben visszavágunk. További eredmények: FTC - Honvéd 9-3, BVSC - BEAC 12-6, Szolnok - KSI 8-7, UTE - Vasas 8-8. A bajnokság állása: 1. FTC 3 3 0 » 31-12 6 2. BVSC 3 3 0 0 34-19 6 3. Vasas 3 2 1 0 33-22 5 4. Szentes 3 2 0 1 26-22 4 5. Eger 3 1 1 1 20-20 3 6. UTE 3 0 2 1 22-26 2 7. Honvéd 3 1 0 2 21-25 2 8. Szolnok 3 10 2 17-31 2 9. BEAC 3 0 0 3 18-30 0 10. KSI 3 0 0 3 19-34 0 Egri gólok a hajrában Hungerit-Szentesi VK - ÚVMK-Bau-System Eger 16-3 (5-0, 4-0, 6-0,1-3) Női mérkőzés, Szentes, 100 néző. V.: Németh, Székely B. ÚVMK: Serfőző - Denk I, Kovács, Magyar, Szabó I. A. 2, Erdélyi, Sallai. Cs.: Szar­vas, Szabolcsi, Szabó II. A., Csemóczky. Edző: Nagyné Kovács Judit. Gól - emberelőnyből: 8/6, ill. 3/1. A sokszoros bajnok hazaiak ellen nem sok keresnivalójuk volt az egri lányoknak. Nagyné Kovács Judit: - Ennyivel jobb a Szentes. Mezőtárkány Községi Önkormányzat Képviselő-testülete pályázatot hirdet nyugdíjazás miatt megüresedett jegyzői állás betöltésére. Pályázati feltételek:- állam- és jogtudományi egyetemi vagy államigazgatási főiskolai végzettség,- legalább 2 éves szakmai gyakorlat,- magyar állampolgárság,- büntetlen előélet, A pályázathoz csatolni kell:- iskolai végzettséget tanúsító okirat másolatát,- 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt,- részletes szakmai önéletrajzot Bérezés: a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény szerint. Ä o> Az állás betölthető: 3 2000. január elsejétől. A pályázat benyújtásának határideje: 1999. december 20. A pályázatot Mezőtárkány Községi Önkormányzat polgármesteréhez kell benyújtani. Cím: 3375 Mezőtárkány, Kossuth u. 81. Telefon: 36/491-933 Dr. Csomós Mária, Dr. Kollár Lajos, Dr. Magyar István orvosoknak, Szalai Tünde ápolónőnek az édesapám betegsége során tanúsított együttérző magatartását, emberi segítségét, nagy szakértelemmel végzett áldozatkész munkáját hálásan köszönöm. Dr. Magyar Klára HEVES MEGYEI LELKISEGÉLY TELEFONSZOLGÁLAT (MATÁV által ingyenesen biztosított) zöld számon hívható K*Éfetas 10 Mf Ikéfeléwl) mnb sáp 19 l-léf ntep rafpi 1 ing k SMTMETAL Kft. irodaházában CM 26 m - 56 m -ig | irodahelyiségek bérelhetők az épülő K2-es út mentén, a Volkswagen autószalon és a Közlekedés Felügyelet vizsgabázisa mellett. Érdeklődni lehet: SANATMETAL Kft. Eger, Faiskola u. 5. Tel.: 36/410-344 SZITPER­EXPRESSZ Ha 15 óráig feladja, másnap olvashatja A Tuti Autósiskola holnap 16 órakor „C” és „C+E” kategóriás tanfolyamot in­dít. Jelentkezni tel. 36/414- 025 tel. (64170) Személygépkocsi-vezetői tanfolyam indul Tárnámé - rán. Jelentkezni lehet Mu- csi Istvánnénál a könyv­tárban. T: 36/479-114, 479-155 (64171) Szobafestő alkalmazotta­kat Eger és Eger környéki munkahelyre felveszünk, állandó munkára. Tel.: 06- 30-9655-401, 06-30-9655- 402 (64222) RÖPLABDA - Válogatott férfimérkőzések Vasárnap visszavágtunk Szombaton és vasárnap Gyön­gyösön, a Kócsag úti csarnok­ban barátságos nemzetközi ta­lálkozót játszott egymással a magyar és szlovák férfi röp­labda-válogatott. A kilátogató nézők mindkét napon izgalmas ötjátszmás csatáknak lehettek szemtanúi. A belgiumi olimpiai selejtezőre készülő együttesek egy-egy győzelemmel és vere­séggel „gyakoroltak”. Eredmények: Magyarország - Szlovákia 2-3 (-20, -19, 22, 25, -12) Kántor a magyarok leg­jobbja volt FOTÓ: FÁCZÁN MAGYARORSZAG: Mé­száros, Pásztor, VERESS, KÁNTOR, Úrfi, Tomanóczy. Cs.: Szabó (liberó), KOCH, Pampuch, Bugyi. Szövetségi kapitány: Nyári Sándor. SZLOVÁKIA: KRAVA­RIK, CHOCHOLAK, Kardos, Pistovik, DIVIS, Nemec. Cs.: Pipa (liberó), Jankovic, Barbie- rek, Prochazka, Vavrek. Szö­vetségi kapitány: Peter Kalny. Nyári Sándor: - Kizárólag erre a mérkőzésre kidolgozott taktikai feladatot kaptak a játé­kosok, s főleg a támadó szervák gyakorlása jelentette a célkitű­zést. Ez részben sikerült, ám a játékunkon van még csiszol- gatni való. Már jobban ment Magyarország - Szlovákia 3*-2 (17, -20, 21, -18,13) Nyári Sándor: - Az első szet­tben egy új taktikát alkalmaz­tunk a tegnapihoz képest, ami húsz percig bevált, majd egy blokk következett. Az utolsó szettben volt a legszínvonala­sabb a játékunk, amit a jobb sáncmunkánknak köszönhet­tünk. (fáczán, kovács) RÖPLABDA - Női Extraliga, 5. forduló Megfelelve a várakozásnak Vasas - EGUT RC Eger 0-3 (-21, -11, -11) Folyondár utca, 300 néző. V.: Mocsnik, Karádi. VASAS: Grózer, Zele­nyánszky, Polányi, BÁRDI, Jó- zsa, Rutai. Cs.: Rózsa (liberó), Papp, Török, Gerevich. Edző: Benkóné Kőrös Mária. EGUT RC: Wolf, JÁKA, SCHLÉGL, Fekete, Tímár, BÓTA. Cs.: Szabó D. Edző: Kasziba István. Az eredmény alakulása, 1. játszma: 2-1, 2^4, 6-10, 19-19,21-23. 2. játszma: 1-4, 4-12, 7-20. 3. játszma: 0-3, 2-8,10-17. A hazaiak az első játszmában kissé ráijesztettek a vendé­gekre, persze csak úgy, hogy 19-19-ig tartották a lépést az egriekkel. A második és har­madik szettben már egyértel­műen az egriek akarata érvé­nyesült, a számok is jól érzékel­tetik a valós különbséget. Kasziba István: - Az első játszmában gyengén védekez­tünk, míg a Vasas jól támadott. A folytatásban feljavult a játé­kunk és ez döntőnek bizonyult. További eredmény: Szakszig NRK-Nyíregyháza - Jászbe­rény 3-0 (24, 20, 15). A bajnokság állása: 1. Szakszig-NRK 2. EGUT RC-Eger 3. BSE-FCSM 4. Angyalföld 5. Vasas 6. Jászberény 7. Kaposvár 8. Pulzus 5 5 0 15- 0 10 5 4 1 12- 5 8 5 3 2 11- 6 6 5 3 2 10- 9 6 5 2 3 8-10 4 5 1 4 5-12 2 5 1 4 5-14 2 5 1 4 3-13 2 Egy hír: egy mondat BRONZ. Bravúros 29:22 (18:13)-as győzelmet aratott a házigazda Norvégia ellen a magyar női kézilabda-váloga­tott a NetCom Kupán, és meg­szerezte a harmadik helyet. LEVIS. A brit Lennox Lewis, a Boksz Világtanács (WBC) baj­noka profi ökölvívó nehézsúlyú címegyesítő mérkőzésen egy­hangú pontozással legyőzte az amerikai Evander Holyfieldet. VILÁGCSÚCS. Lothar Matt­häus a tegnapi Norvégia elleni barátságos mérkőzésen 143. al­kalommal lépett pályára a né­met labdarúgó-válogatott színe­iben, és utolérte a svéd kapus Thomas Ravellit. LETARTÓZTATVA. A brit rendőrök 165 futballdrukkert vettek őrizetbe a szombaton Glasgow-ban a Skócia - Anglia £7>-pótselejtező (0-2) első mérkőzése után kitört stadion­beli és utcai verekedések miatt. HEVESTHÍRLAP az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/413-644, szerkesztőségi telefax: 36/413-145 Hirdetési telefon: 36/410-680, telefax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Szemere Bertalan u. 2. Telefon: 06^16/329-300. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/413-145), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311 -697, tel: 37/301 -564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341 -051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: K&H 10403507-35017327-00000000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2085 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők ál­tal megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Sprin­ger-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses meg­rendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.