Heves Megyei Hírlap, 1999. október (10. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-25 / 248. szám

10. oldal SporTTüköR 1999. október 25., hétfő Béres (középen) az egriek gólszerzője a borsodi „darálóban" FOTÓ: PILISY ELEMÉR LABDARÚGÁS - Az NB ll-es Keleti csoport 12. fordulójának eredményei A hatvaniak, mint becsületmentők Kazincbarcika - FC Hatvan 1-1 (0-0) Kazincbarcika, 300 néző. V.: Móritz. KBSC: Venczel - Bányai, Szögedi, Hanász, Engi (Gál, 9.) - Lukács, Körösi, Balogh (Dá­vid, 70.), Kerekes — Simkó, Szőke. Edzó': Kálmán Vilmos. HATVAN: Szalontai ­Buzma. Tóth Gy., Králik - Kiss, Andrási, Szűcs, Fekete, Balogh - Balázs, Tóth N. Edző: Szabados György. A gólok története: az 52. percben Szögedi jobb oldali beadására Simkó érkezett közé­pen és 3 méterről, a védőket megelőzve a kapu jobb alsó sarkába pörgette a labdát, 1-0. Az 54. percben Tóth N. az alapvonal közeléből játszott középre, belül a labda Andrási testére pattant, majd onnan a kapu jobb oldalába jutott, 1-1. Végig nagy küzdelem jelle­mezte a mérkőzést, a találkozó jelentős hányadában a hazaiak játszottak fölényben, ám ez nem lepte meg a biztonsági játékra törekvő hatvaniakat. Az ellen- támadásokra is bátran vállal­kozó vendégek előtt ugyancsak adódtak gólhelyzetek, ám a jó befejezésekkel sokáig adósak maradtak a csapatok. A fordulást követő percekben rövid különbséggel estek a gó­lok, majd azt követően is inkább a játék küzdőjellege domboro­dott ki. A hatvaniak küzdőszel­lemét dicséri, hogy ezúttal is si­került pontot szerezniük ide­genben. Jók: Szögedi, Simkó, Szőke, ill. Tóth Gy., Andrási, Szűcs, Fekete. Kálmán Vilmos: - Semmit sem ér a mezőnyfölény, ha a helyzeteket kihagyjuk. Szabados György: - Nagy csata, sok kihagyott gólhelyzet mindkét oldalon, az eredmény igazságos. É. M. FC Éger-Tengely Közmű ­Borsod Volán 1-2 (1-1) Eger, 400 néző. V.: Vida L. (Radvánszki, Sallai). EGER: Varga - Szabó - Holtner (Fejéregyházi, 65.), Bocsi, Kovács Cs. - Bercsényi, Szamosi, Béres, Telek - Mont- vai (Hajmási a szünetben), Horváth T. (Berecz, 63.). Edző: Csuhay József. VOLÁN: Regős - Kundrák - Drótos, Szaniszló, Mezei (Gyöngy, 77.) - Sipos (Szak­szón, 88.), Nyeste, Dobos, Vá­rosi - Molnár (Mende, 86.), Szabó V. Edző: Kőrössy Pál. Sárga lap: Szamosi a 23., Dobos a 27., Nyeste a 45., Me­zei az 54., Szabó V. a 61. perc­ben. 16. perc: Szögletrúgást köve­tően Nyeste fejelhetett az egri kapu közepébe, 0-1. 17. perc: Béres 28 méteres szabadrúgása átszállt a védő­kön, majd a kapu jobb sarkában kötött ki a labda, 1-1. 24. perc: Béres beadását Horváth fejelte kapura, de Re­gős némi szerencsével hárított. 55. perc: Hajmási játszotta magát tisztára, gyenge lövése a kapus kezében halt el. 63. perc: Egri szögletrúgást követően megszerezték a labdát a vendégek, átrobogtak a pá­lyán, majd Szabó V. beadását Molnár vágta a kapuba, 1-2. 89. perc: A védők mellett Szamosi elé került a labda, aki óriási ziccerben lőtt ugyan, de a kapus bravúrral hárított. Mérsékelt tempóba kezdett az Eger a csúszós talajon, a gyors mozgású vendégek bizto­sabban álltak a lábukon, s több szögletet is rúghattak. Az egyikből a vezetést is megsze­rezték, amire nyomban vála­szoltak a hazaiak. Fordulás után a borsodiak alig jutottak át a félvonalon, egy alkalom­mal azonban átgázoltak az egri védelmen, és ’ újból vezetéshez jutottak. Az utolsó húsz percben szinte már csak a vendégek tér­felén tartózkodtak a csapatok, de hiába, mert a legnagyobb egri gólhelyzet is kimaradt. A hősiesen harcoló miskolciak meghiúsították az egriek pont­szerzési kísérletét, pedig leg­alább egy döntetlent megérde­melt volna a becsületesen küzdő Eger. Jók: Kovács Cs., ill. Regős, Sipos, Városi. Csuhay József: - Az ellenfél helyzet nélkül is rúgott két gólt, nekünk viszont jószerivel semmi sem sikerült. Kőrössy Pál: - Szép város Eger, szeretünk idejárni. (f. b.) További eredmények: Kun- szentmárton - Kalocsa 3-0, Kiskunfélegyháza - Gyula 0-1, Nyírbátor - Kiskőrös, Monor - Jászberény, PSE-Fót - REAC, MVSC - Gyomaendrőd. A bajnokság állásai 1. Kiskőrös 12 8 3 1 21-12 27 2. PSE-Fót 12 7 4 1 19-10 25 3. K.szt.márton 12 6 5 1 19-12 23 4. Monor 12 6 3 3 25-15 21 5. Nyírbátor 12 5 4 3 17-13 19 6. Borsod Volán 12 4 7 1 13- 9 19 7. Hatvan 12 5 3 4 17-12 18 8. Gyula 12 5 3 4 12-15 18 9. Kazincbarcika 12 4 5 3 18-14 17 10. Eger 12 5 2 5 17-15 17 11. Jászberény 12 4 1 7 17-13 13 12. REAC 12 3 2 7 23-20 11 13. Kalocsa 12 3 2 7 14-27 11 14. K.k.f.háza 12 2 2 8 15-31 8 15. Gyomaendrőd 12 1 4 7 5-16 7 16. Miskolci VSC 12 1 4 7 8-26 7 A 13. forduló párosítása, ok­tóber 30. szombat, 14: B. Volán - Monor, Jászberény - Kun- szentmárton, Gyomaendrőd - Kazincbarcika. Vasárnap, 14: FC Hatvan - Fót, Kiskőrös - FC Eger, Gyula - MVSC, REAC - Nyírbátor, Kalocsa - Kiskunfélegyháza. Egy hír: egy mondat TYSON. Hivatalos eredmény nélkül, „nem szándékos sza­bálytalanság” kihirdetésével ért véget Las Vegasban a Mike Tyson - Orlin Norris profi ne­hézsúlyú bokszmérkó'zés, mi­után Tyson az első menetet le­záró gongszó után padlóra küldte ellenfelét, aki szünet után kifordult térdére hivat­kozva nem folytatta a küzdel­met. FITNESS, A három év után ismét Magyarországon ver­senyző világbajnok Béres Ale­xandra, valamint" Csernák Endre végzett az élen a Buda­pesti Kongresszusi Központ mintegy 1500 nézője előtt a kétnapos fitness-hétvége nyitó­viadalain, a 6. Miss Fitness Hungary-, illetve az 1. Fit- nessMan Hungary'99-verse­nyen. ATLÉTIKA. Zsivótzky Gyulát választották az évszázad ma­gyar atlétájának. A szövetség elnökségének tagjai szavaztak és ennek alapján lett a kala­pácsvetés 7968-as mexikói olimpiai bajnoka sportágának ha­zai legjobbja a XX. században. MARATON. Budakeszi és a budapesti Hősök tere közötti 21 km-es szakasszal befejeződött a 10. Bécs - Budapest szuperma­ratoni futóverseny, amelyen összetettben az orosz Szantalov végzett az élen, az influenzásán versenyző Bogár János a har­madik helyet szerezte meg. A hölgyeknél az orosz Bicskova győzött. . PÓLÓ. Női OB 7-es vízilabda­mérkőzéseken: Vasas-Plaket - BVSC-TBÉSZ 2-9, Hungerit- Carnex-Szentesi VK - Kecske­méti Villanó Fókák 22-6. LEGJOBB. A marokkói Kálid Kannusi vasárnap minden idők legjobb maratoni eredményét érte el Chicagóban, ahol 2:05:42 órás idővel nyerte meg a versenyt. LOVASSPORT. A 22-szeres magyar bajnok Dallos Gyula szerezte meg a győzelmet a díj­lovagló Világ Kupa magyaror­szági fordulójában, Kaposvá­rott. KORAN. Szabolcsi Szilvia jól kezdett, de hamar visszaesett, így idő előtt volt kénytelen be­fejezni vasárnap a női pontver­senyt, a berlini pályakerékpáros világbajnokságon. TOTÓ. A 42. heti totó helyes tippsóra a következő: X, X, X, 2, 1, később, később, X, X, 2,1, X, 2. Pluszmérkőzés: később. LABDARÚGÁS - A megyei I. osztály 12. fordulójában történt Piros lap után zöld út a tárkányiaknak Szőlőskert-Nagyréde- Egerszalók 1-3 (0-0) Nagyréde, 150 néző. V.: Csu­kás. Nagyréde: Csütörtöki (Nagy) - Debreceni, Deme, Cserta, Barna - Bordás, Dávid, Török (Mihályi), Kakas (Ko­vács) - László, Molnár. Edző: Acs János. Egerszalók: Nagy P. - Kelemen, Csontos, Háklár, Trenka - Blaga, Kovács, Szabó (Pallagi), Klátyik (Hangácsi) - Lakatos, Smuczer. Edző: Szé­kely Károly. A mérkőzés elején Kovács büntetőjét Csütörtöki bravúrral hárította, majd a réde- iek előtt adódtak óriási lehető­ségek. A mérkőzést végül az utolsó fél órában esett ritkán látható potyagólok döntötték el a listavezető javára. Kiállítva: Lakatos a 77. percben (2. sárga lap után). G.: Trenka, Smuczer, Kovács. Jók: Bordás, László, Molnár, ill. Nagy P., Trenka, Kovács. Ifik: 1-4. Acs János: - Jó játékunk mellett, becsülettel küzdöttünk. Székely Károly: - Győzel­münkhöz két szerencsés gól is kellett. Lukács György Felsőtárkány - No vaj 1-0 (0-0) Felsőtárkány, 400 néző. V.: Szabad. Felsőtárkány: Tóth B. - Fülep, Gál, Bódi (Szepesi), Novák T. - Linkecs (Bajzát), Bajkó, Ágó, Novák Z. - Nagy G., Sós. Játékos-edző: Bukrán Csaba. Novaj: Zsíros - Szabó R., Sumi, Tóth G., Barta J. - Domán, Hegyi, Husi, Sipos - Nagy Zs. (Szabó Z., Jánosi), Szőke. Játékos-edző: Kormos Imre. Két sérülés (Nagy Zs., Linkecs) és két-két kimaradt le­hetőség jellemezte a kiegyenlí­tett első félidőt. Szünet után fö­lényben játszottak a feljavult hazaiak, és az emberelőnyüket két perc elteltével gólra váltot­ták. A lelkes vendégek a hajrá­ban egyenlítési esélyt puskáz­tak el. Kiállítva: Szőke a 60. percben (a játékvezető megsér­téséért). G.: Nagy G. Jók: Nagy G., Gál, Ágó, Novák T., Bajzát, ill. Zsíros, Tóth, Domán, Sumi. Ifik: 3-1. Bukrán Csaba: - A helyzete­ink alapján több góllal kellett volna nyernünk egy jól játszó novaji csapat ellen. Kormos Imre: - Mi piros la­pot, az ellenfelünk szabadjel­zést kapott. (bajzát) Pétervására - Istenmezeje 3-0 (1-0) Pétervására, 300 néző. V.: Lu- dányi. Pétervására: Dávid - Boros, dr. Jacsmanik, Ivády A. (Tar), Ivády P. - Suha, Fenyves (Kovács), Pádár, Lénárt - Utassy (Pap), Kis-Simon. Játé­kos-edző: Fenyves Péter. Is­tenmezeje: Répás - Csóka K., Ország Zs., ^Mihály, Kisbene- dek - Ország P. (Bíró), Utasi A. (Szaniszló), Jeremiás, Csík - Baranyi, Utasi J. (Farkas). Já­tékos-edző: Utasi József. Köze­pes színvonalú mérkőzésen, a hazaiak félgőzzel is biztosan nyertek. G.: Lénárt 2, Utassy. Jók: Ivády P., Pádár, Lénárt, ill. Ország Zs., Baranyi. Ifik: 9-0. Fenyves Péter: - Mérsékelt játékkal, biztos 3 ppnt. Utasi József: - Alakulga­tunk... Dósa János Bélapátfalvi Építők - Gyöngyöshalász 1-1 (0-1) Bélapátfalva, 150 néző. V.: Márta Zs. Bélapátfalva: Ko­vács I. - Nagy L., Fürjes (Al­bert), Bajzáth, Román (Mis- kolczi) - Törő, Bartuska, Sütő- Barta P., Búzái, Mikó (Sza­mosi). Játékos-edző: Horváth Tamás. Gyöngyöshalász: Hor­váth - Szabó, Tóth (Sándor), Csiba, Gódor - Varga, Hudák, Nagy Gy. G., Ferencz (Ba- kondi) - Incze, Molnár. Edző: Szabó Gyula. Az első félidőben megérdemelten szereztek veze­tést a jobban játszó vendégek. Szünet után több helyzetet dol­goztak ki a hazaiak, de csak az egyenlítés sikerült. A 80. perc­ben a Nagy L. sérülése miatt tíz főre fogyatkozó hazaiak ellen­álltak a vendégrohamoknak. G.: Búzái, ill. Varga. Jók: Ko­vács I., Nagy L., Bajzáth, ill. az egész csapat. Ifik: 4-2. Horváth Tamás: - Izzadság­szagú pontot szereztünk. Szabó Gyula: -Győzelmet érdemeltünk volna. Horváth Mihály Petőfibánya - Füzesabony 3-1 (1-0) Petőfibánya, 150 néző. V.: Gönczi. Petőfibánya: Juhász - Karóczkai (Koren), Sirkó, Lé­nárt, Szabó G. - Gubis, Nagy G., Králik - Fityó, Fereke T., Fekete V. Edző: Galambos Fe­renc. Füzesabony: Perge - Ka­sza, Tóth, Polgár, Bucsi - Póka, Mencsik, Kerékgyártó, Szabó - Kémeri, Széles (Vona). Játé­kos-edző: Polgár László. Sport­szerű, de alacsony színvonalú találkozón, a lényegesen több helyzetet kidolgozó hazaiak - jó játékvezetés mellett - meg­érdemelten szerezték meg a há­rom pontot. G.: Fekete T. 2, Nagy G., ill. Kémeri. Jók: Sirkó, Lénárt, Králik, Fekete T., ill. Perge, Tóth, Mencsik. Ifik: 8-0. Galambos Ferenc: - Ala­csony színvonalú mérkőzésen, biztos három pont. Polgár László: - Gratulálok tartalékos csapatomnak a küz­deni tudásért. Gubis István Tarnaörs - Selyp 2-1 (1-0) Tarnaörs, 150 néző. V.: Márta S. Tarnaörs: Vágó - Peredi T., Peredi R., Danyi Zs., Csömör P. - Danyi T. (Varga I.), Lőcsei I., Mága, Pető - Lőcsei J. (Csömör M., Varga N. Edző: Pócs Tamás. Selyp: Molnár - Barartyi J., Bata, Tamási, Andó- Fekete, Blahó, Laczkó, Oláh- Baranyi G., Hajdú. Edző: Nagy László. A rengeteg hely­zetet kidolgozó hazaiak ma­guknak tették nehézzé a mér­kőzést. A vendégek az utolsó percben szépítettek. G.: Varga N., Varga I., ill. Oláh. Jók: Pe­redi R. (a mezőny legjobbja), Csömör P., Varga N., ill. Bara­nyi J., Oláh. Ifik: 2-5. Pócs Tamás: - Kétheti böjt után gólfesztivált tarthattunk volna. Nagy László: - Gratulálok a győztes csapatnak. Bodonyi József Energia §C Gyöngyös - l a male les/ 0-3 (0-1) Gyöngyös, 100 néző. V.: Du­dás. Energia SC: Molnár A. - Molnár J., Németh (Nagy), Pásztory, Juhász F. (Domosz- lai) - Balogh, Kovács, Juhász Sz., Szűcs - Morvái (Vas Bo- rosi Cs.), Farkas. Edző: Ifi. Ma­tus Miklós. Tarnalelesz: Sztraka - Fehér, Sztasák (Sike), Halász, Kovács B. - Lázár, Kovács A., Lucza, Suha - Kur­tán, Bíró. Edző: Bilesch Gyula. A hazaiak 25 percig mezőnyfö­lényben játszottak, majd egy el­lentámadásból a vendégek sze­reztek vezetést és ezután már csak egy csapat volt a pályán. G.: Kurtán, Lucza, Kovács A. Jók: senki, ill. Sztraka, Fehér, Halász, Lucza, Suha. Ifik: 1-1. ifi. Matus Miklós: - Folyta­tódik a „sikersorozat”. Bilesch Gyula: - Végre meg­értem, hogy nem kaptunk gólt. Kurfürst István Solybor-Gy.solymos - Tárnáméra 1-1 (0-0) Gyöngyössolymos, 150 néző. V.: Kálé. Gy.solymos: Tóth -*• Bozsik, Eged, Nyilas, Hibó A. - Szűcs (Bágyi Cs.), Hajdú, Hibó T. (Kiss), Csivincsik - Soltész (Szabó), Horváth. Játé­kos-edző: Soltész Sándor. Tár­náméra: Juhász - Lőrincz, Ug- rai, Hegedűs, Bánka (Kovics) - Kovács, Bártfai, Kövesdi, Du- csai - Laskovics; Zsidó. Edző: Banka Ferenc. Mindkét félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, így az eredmény igazságos. G.: Horváth, ill. Ducsai. Jók: Nyi­las, Hibó A., ill. Juhász, Bárt­fai, Ducsai. Ifik: 0-6. Soltész Sándor: - Ennyi helyzet után hazai pályán nem szabad két pontot elveszíteni. Banka Ferenc: - Négy vere­ség után meg kell becsülni az egy pontot. ’ Tóth József A bajnokság állása: 1. Egerszalók 12 11 0 1 33- 7 33 2. Felsőtárkány 12 9 2 1 36- 8 29 3. Pétervására 12 9 1 2 34-13 28 4. Tarnaörs 12 7 2 3 25-19 23 5. Novaj 12 6 2 4 23-12 20 6. Bélapátfalva 12 5 4 3 24-24 19 7. Nagyréde 12 4 4 4 16-25 16 8. Gy .halász 12 4 3 5 21-18 15 9. Tarnalelesz 12 4 3 5 19-18 15 10. Petőfibánya 12 3 5 4 26-21 14 11. Tárnáméra 12 4 2 6 17-23 14 12. Selyp 12 3 3 6 19-28 12 13. Gy.solymos 12 3 3 6 24-35 12 14. Füzesabony 12 1 3 8 14-37 6 15. Istenmezeje 12 1 3 8 12-39 6 16. Energia SC 12 1 2 9 13-29 5 A 13. forduló párosítása, ok­tóber 30., szombat, 13: Novaj - Petőfibánya, Füzesabony - Pé­tervására, Tarnalelesz - Tama- örs, Selyp - Nagyréde. Vasár­nap, 13: Tárnáméra - Felsőtár­kány, Egerszalók - Bélapát­falva, Gyöngyöshalász - Gyöngyössolymos, Istenme­zeje - Energia SC. Még él a remény a felsőházhoz Egri Áfész SC - CBA Kecskeméti Sp. 8:10 NB I-es női asztalitenisz-mér­kőzés, Eger. Győztek: Lass 3, Acker­mann 2, Szabó Gy. 2, Ágota 1. Hallatlanul izgalmas, drá­mai fordulatokban bővelkedő mérkőzésen a hazaiak ugyan sportszerűségből jelesre vizs­gáztak, ám a pontokat a ven­dégek gyűjtötték be. Balogh Béla: - Kedvező pozíciónkon ezzel a vereség­gel rontottunk ugyan, de ha a hátralévő három mérkőzésen 5 pontot tudunk szerezni, akkor a felsőházba juthatunk. Egri Áfész SC II. - Makói Sp. 6:12 NB ll-es női asztalitenisz­mérkőzés, Eger. Győztek: Csicsó 3, Kovács 1, Juszkó 1 és a Csicsó-Ko- vács páros. Rendkívül szoros találko­zón kaptak ki az egri fiatalok. Csicsó három mérkőzés nye­résével igazolta előkelő helyét az újonc magyar ranglistán. Szabó Györgyi két mérkő­zést nyert fotó: pilisy