Heves Megyei Hírlap, 1999. szeptember (10. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-06 / 207. szám

10. oldal SporTTüköR 1999. szeptember 6., hétfő LABDARÚGÁS - Megyei I. osztály, az 5. forduló mérkőzésein történt Tamamérán megbotlott az Egerszalók Tárnáméra - Egerszalók 2-1 (1-0) Tárnáméra, 400 néző. V.: Gyurkovics. Tárná­méra: Erdei - Lőrincz, Ugrai, Besenyei, Kovács (Kovics) - Bánka, Hegedűs, Bártfai, Kövesdi (Szabados) - Együd (Laskovics), Zsidó. Edző: Banka Ferenc. Egerszalók: Nagy P. - Hangácsi, Csontos, Kelemen, Trenka - Klátyik, Blaga (Ba­logh), Szabó, Kovács - Lakatos, Smuczer. Edző: Székely Károly. Kemény, helyenként férfias mér­kőzésen igazságos hazai győzelem született. G.: Zsidó, Szabados, ill. Trenka. Jók: Ugrai, Bese­nyei, Zsidó, ill. Trenka, Lakatos. Ifik: 1-2. Banka Ferenc: - Óriási mérkőzésen a bajno­kaspiránst legyőzni nagy dolog. Székely Károly: -Irreális talajon, igazságos győzelem született. Előházi Béla Pétervására - Energia SC Gyöngyös 4-1 (2-0) Pétervására, 200 néző. V.: Györgyfi. Pétervá­sára: Dávid (Bátka) - Boros (Pap), Ivády A., Ivády P. - Kovács, Suha, Ország, Pádár, Lénáit - Utasi, Kis-Simon. Játékos-edző: Fenyves Péter. Energia: Molnár A. - Juhász, Molnár J., Gulyás, Lőrincz - Németh, Kovács, Vas Borosi P., Szűcs (Buda), Balogh, Vas Borosi Cs.- Morvái, Farkas. Edző: ifi. Matus Miklós. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát, a folyta­tásban több gólhelyzetet is .elszalasztottak. Kiál­lítva: Molnár A. (a 40 percben). G.: Pádár 2, Kis- Simon 2 (mindkettő 11-esből), ill. Kovács (11- esből). Jók: Kis-Simon, Pádár, Ivádi A., ill. Mol­nár J., Lőrincz, Németh. Ifik: 0-1. Fenyves Péter: - Megérdemelten nyertünk, de a gólkülönbséget kellett volna javítanunk. Ifi. Matus Miklós: - Remek pontrúgással és két 11 -essel már nem bírtunk. Dósa János Solybor-Gy.-solymos - Bélapátfalva 2-2 (0-0) Gyöngyössolymos, 200 néző. V.: Kese. Gy.- solymos: Tóth - Bozsik A., Szűcs, Nyilas, Hibó A. - Kiss I. Cs., Pinti (Kiss II. Cs.), Bozsik S. (Soltész), Hibó T. - Szabó, Hajdú (Bágyi). Játé­kos-edző: Soltész Sándor. Bélapátfalva: Rozs- naki - Füijes (Szamosi), Zay (Albert), Kiss, Baj- záth - Bartuska, Berecz, Barta P., Horváth - Bú­zái (Kábái), Mikó. Játékos-edző: Horváth Ta­más. Eseménytelen első félidő után a hazaiak kétgólos előnyt szereztek. Az Építők ugyan csak a 90. percben egyenlített, de a látottak alapján az eredmény igazságos. G.: Soltész, Pinti, ill. Barta P., Szamosi. Jók: Szűcs, Nyilas, Pinti, ill. Baj- záth, Bartuska, Mikó. Ifik: Ö-3. Soltész Sándor: - Sajnos az itthoni meccseken meg vagyunk átkozva. Horváth Tamás: - A késői ébredés után nehe­zen harcoltuk ki az egy pontot. Tóth József Felsőtárkány - Szőlőskert-Nagyréde 2-2 (0-2) Felsőtárkány, 200 néző. V.: Márta S. Felsőtár­kány: Tóth B. - Fülep, Gál, Bajzát (Linkecs), Novák T. - Novák Z., Bajkó (Bódi), Ágó - Nagy G., Bukrán, Sós (Szepesi). Játékos-edző: Bukrán Csaba. Nagyréde: Juhász Gy. - Debreceni, Deme, Barna, Dávid - Bordás, Majzik, Molnár (Bekecs), Cserta - László T., Török (Kovács). Edző: Ács János. A szétesően játszó hazaiak el­len a 25. percben már 2-0-ra vezettgk a taktiku- sabb vendégek. Szünet után az emberelőny elle­nére, csak a 90. percben esett szerencsés góllal sikerült pontot mentem a sok helyzetet elhibázó tárkányiaknak. Kiállítva: Deme (a 43. percben, ütésért). G.: Gál, László T. (öngól), ill. Cserta, Majzik. Jók: Gál, ill. Juhász Gy., Bordás, Barna, Majzik, Dávid. Ifik: 6-1. Bukrán Csaba: - Kétszámjegyű győzelem he­lyett pontot mentettünk. Ács János: -Nehéz volt a második félidő. Minden játékosom dicséretesen küzdött és bal- szerencsésen szereztünk értékes pontot, (bajzát) Petőfibánya - Tarnaörs 1-1 (1-0) Petőfibánya, 250 néző. V.: Kalicz. Petőfibánya: Juhász - Gubis, Sirkó, Lénáit, Jónás (Karóczkai) - Nagy, Valkó, Fekete T. - Parádi (Koren), Fe­kete V. (Kerekes), Fityó. Edző: Galambos Fe­renc. Tarnaörs: Vágó - Peredi T., Mága J., Da- nyi Zs„ Esvég - Danyi T., Kiss, Pető, Lőcsei I. ­Varga (Csömör L.), Lőcsei J. Edző: Pócs Tamás. Az idő múlásával a bányásznapi hagyományok is megkoptak, ma már a döntetlennek is örülni kel­lett a hazaiaknak. Kiállítva: Valkó (a 40. perc­ben). G.: Fekete T., ill. Lőcsei J. Jók: Fekete T. (a mezőny legjobbja), Gubis, Sirkó, Lénárt, Fityó, ill. Lőcsei I., Vágó, Mága, Lőcsei J. Ifik: 0-1. Kerepesi Ferenc: - Az idei legjobb játékát nyújtó hazaiakat egy fegyelmezetlenség fosztotta meg a győzelemtől. Pócs Tamás: - Csapatomból hiányzott a lelke­sedés és ráadásul gyengén is játszott. Gubis István IVovaj - Selyp 1-2 (0-1) Novaj, 100 néző. V.: Kóródi. Novaj: Zsíros - Szabó R., Vinczepap, Erdélyi, Husi - Hegyi, Si­pos (Szabó Z.), Domán, Sumi - Szőke (Nagy Zs.), Kormos (Barta). Játékos-edző: Kormos Imre. Selyp: Molnár - Baranyi J., Laczkó, Bata, Augusztin - Blahó, Andó, Baranyi G., Tamási (Oravecz) - Fekete (Oláh), Hajdú. Edző: Nagy László. A gyenge támadójátékot produkáló haza­iak védelmi hibáit jól használták ki a vendégek és arattak megérdemelt győzelmet. G.: Kormos, ill. Baranyi G., Hajdú. Jók: Hegyi, Sumi, illetve Bata, Baranyi G., Fekete, Hajdú. Ifik: 1-7. Kormos Imre: - Sokaknak szereztünk örömet gyenge játékunkkal. Nagy László: - Fegyelmezett csapatmunkának köszönhetjük a győzelmünket. Gál János Füzesabony - Tarnalelesz 1-1 (0-1) Füzesabony, 150 néző. V.: Bartos. Füzesabony: Perge - Kasza, Polgár, Tóth, Tamasi - Apostol, Grácsin, Póka, Mencsik - Szabó, Kovács R. Edző: Perge András. Tarnalelesz: Sztraka - Németi, Sztasák, Suha, Érsek - Sike (Kovács B.), Mikusi, Halász, Juhász - Lázár (Lucza), Kurtán. Edző: Bilesch Gyula. Nyílt mérkőzésen igazságos döntetlen született. G.: Kovács R. 01. Kurtán. Jók: Perge, Kasza, 01. Mikusi, Halász. Ifik: 0-3. Perge András: - A csapat akart, de a helyzete­inket kihagytuk. Bilesch Gyula: - Saját magunknak tettük ne­hézzé a mérkőzés végjátékát. Takács Józsej Istenmezeje - Gyöngyöshalász 2-1 (0-1) Istenmezeje, 200 néző. V.: Szabad. Istenmezeje: Kiss - Kisbenedek, Ország Zs., Csóka K., Csóka F. - Jeremiás, Utasi A., Utasi J. (Utasi T.), Bódi Gy., Szaniszló - Ország T., Bíró P. Edző: Utasi József. Gyöngyöshalász: Horváth - Szabó Gy., Tóth A. (Ferencz), Huszár, Varga T. - Gódor (Bódi T.), Csiba, Nagy Gy. G. - Incze T., Molnár A., Hudák. Edző: Szabó Gyula. Az első félidei vendégfölényt a második játékrészre átszervezett hazai csapat kiegyenlítette, majd a maga javára fordította a találkozót. Az óriási lelkesedéssel ját­szó hazaiak kedvét senki sem tudta elvenni... G.: Utasi A., Jeremiás (Il-esből), 01. Nagy Gy. G. Jók: az egész hazai csapat, 01. Huszár, Nagy Gy. G. , Molnár A. Ifik: 1-3. Utassy József: - Végre siker koronázta szen­vedésünket. Szabó Gyula: - A lelkesebb együttes nyert. Sipos Zoltán A bajnokság állása: 1. Egerszalók 5 4 0 1 13- 4 12 2. Pétervására S 4 0 1 12- S 12 3. Bélapátfalva 5 3 1 1 15- 8 10 4. Felsőtárkány 5 3 1 1 12- 6 10 S. Tarnaörs 5 3 1 1 11- 5 10 6. Novaj 5 3 0 2 11- 4 9 7. Tárnáméra 5 3 0 2 10-10 9 8. Szőlőskert-Nagyréde 5 2 2 1 7-10 8 9. Selyp 5 2 1 2 9-10 7 10. Solybor-Gyöngyössolymos 5 12 2 11-13 5 11. Tarnalelesz 5 1 2 2 8-10 5 12. Gyöngyöshalász 5 113 6-9 4 13. Istenmezeje 5 113 5-16 4 14. Petőfibánya 5 0 3 2 7-10 3 IS. Füzesabony 5 0 2 3 6-15 2 16. Energia SC 5 0 1 4 6-14 1 A 6. forduló párosítása, szeptember 11., szom­bat, 16.30: Bélapátfalva - Felsőtárkány, Energia SC - Füzesabony, Selyp - Tárnáméra, Gy.-soly- mos - Istenmezeje. Vasárnap, 16.30: Nagyréde - Petőfibánya, Tarnaörs - Pétervására, Egerszalók - Gy.-halász, Tarnalelesz - Novaj. AUTÓSPORT -OMP Racing-rali, Miskolc - „Janikáék” nyertek A Mecsek-ralira maradt a döntés A rali országos bajnokság 7. futamán, a Miskolcról rajtoló OMP Racing-ralin, a péntek éjszakai száguldás, és a szom­bati nyolc gyorsasági után az ifi. Tóth János, Tóth Imre pá­ros (Toyota Rallye Team, Toyota Corolla WRC) győ­zelmét hirdették ki. „Jani­káék’’ már az első nap után te­temes előnyt szereztek, ame­lyet nem sikerült ledolgozni az ob-pontversenyben vezető Kiss, Büki (Mol Rallye Team, Subaru Impreza WRC) duó­nak. A végére 34 másodperc különbség maradt a két rivális között. A bajnoki aranyérem kérdésében a döntés az októ­ber 14-16-i Mecsek-ralira maradt. Az abszolút harmadik helyre a Hényel, Tóth V. kettős (Autó Ágó Rallye Club, Toyota Celica GT4) érkezett 3:46 perces hátránnyal. Az N-cso- portban, az Elek-Iványi páros (Rawex SC, Mitshubishi Lan­cer) az abszolút 4. helyen vé­gezve megszerezte a bajnoki címhez szükséges pontokat. Az F-2-es géposztályban rajt­hoz álló egri Túri Tamás ve­zető pozícióból kényszerült kiállni, mivel a harmadik gyorsaságin leszakadt a Nis­san Almera futóműve. LABDARÚGÁS - Európa-bajnoki selejtezők Több, mint elgondolkodtató döntetlen Liechtenstein - Magyarország 0-0 Vaduz, 1500 néző. V: Kaldma (észt). LIECHTENSTEIN: Jehle - Zech - Ospelt, D. Has- ler, Hefti, Gigon - Telser (Rit­ter, 66.), Ma. Stocklasa, Mi. Stocklasa - T. Beck (Bicker, 82.), M. Frick (M. Beck, 90.). Szövetségi kapitány: Ralf Lo­ose. MAGYARORSZÁG: Ki­rály - Korsós Gy., Sebők V., Mátyus - Dárdai, Halmai, Illés - Dombi (Sowunmi, 60.), Fehér M. (Lendvai, 46.), Horváth F. (Herczeg, 75.), Egressy. Szö­vetségi kapitány: Bicskei Berta­lan. A magyar labdarúgó-váloga­tott első őszi Európa-bajnoki selejtezőjén, a 7. csoportban szombaton este játszotta mér­kőzését. Az első játékrészben kevés helyzetet kidolgozva, gyengén játszott a magyar csa­pat, még akkor is, ha a félidő nagy részében birtokolta a lab­dát. A lelkesen játszó hazaiak kétszer is nehéz helyzetbe hoz­ták Királyt. Harcosabban kezdte a máso­dik félidőt a magyar gárda, amely Lendvai révén majdnem vezetéshez jutott. A liechtenste­iniek azonban minden erejük­kel arra törekedtek, hogy sike­rüljön megőrizniük a 0-0-ás döntetlent. A magyarok kevés helyzetet dolgoztak ki, így alig került igazi veszélybe a házi­gazdák kapuja. A döntetlennel Magyarország matematikai esélyét is elveszítette, hogy el­jusson a 2000-ts Európa-baj- nokságra. Jók: Jehle, Ospelt, Zech, Hefti, ill. Király. Bicskei Bertalan: - Az első félidei játék miatt elnézést ké­rek. El vagyok keseredve, mert edzői pályafutásom legkelle­metlenebb pillanatait éltem át, de régebben dolgozom a fut­ballban annál, minthogy egy- egy eredmény miatt hirtelen döntést hozzak. A magyar együttes egy jobb szereplés reményében a népli­geti edzőtáborban folytatja a felkészülését a szerdán az Üllői Bezzeg a románok... A Hagi (10-es mezben) vezérelte váloga­tott Pozsonyban is folytatta menetelését. A 7. csoport élén álló kék-sárgák 5-1-re nyertek a szlovákok ellen úton sorra kerülő Azerbajdzsán elleni újabb selejtezőre. A 7. csoport további eredmé­nyei: Azerbajdzsán - Portugália 1-1, Szlovákia - Románia 1-5. A csoport állása: 1. Románia 2. Portugália 3. Szlovákia 4. Magyarország 5. Azerbajdzsán 6. Liechteinstein 8 6 2 0 21- 2 20 8 6 1 1 28- 3 19 8 3 2 3 9- 9 11 8 2 3 3 11- 7 9 8 1 1 6 6-22 4 8 1 1 6 2-34 4 Európai körkép 1. csoport: Dánia - Svájc 2-1, Fehéroroszország - Wales 1-2. 2. csoport: Norvégia - Görög­ország 1-0, Szlovénia - Grú­zia 2-1, Albánia - Lettország 3-3. 3. csoport: Finnország - Németország 1-2, Eszak-ír- ország - Törökország 0-3. 4. csoport: Ukrajna - Franciaor­szág 0-0, Oroszország - Ör­ményország 2-0, Izland - Andorra 3-0.5. csoport: Ang­lia - Luxemburg 6-0, Svédor­szág - Bulgária 1-0. 6. cso­port: Ausztria - Spanyolor­szág 1-3. 8. csoport: Horvát­ország - Írország 1-0. 9. cso­port: Litvánia - Csehország 0-4, Feröer-szigetek - Észt­ország 0-2, Bosznia-Herce­govina - Skócia 1-2. ASZTALITENISZ - Női NB I. és NB II. / Egri Afész: felemás hétvége OMTK-Hungarotel I. - Egri Áfész SC 1.18-0 NB I/A-s mérkőzés, Orosháza. Az alapszakasz legerősebb játé­kosállományával - köztük egy román idegenlégióssal is - ren­delkező hazaiak nyolc találkozón csak 3 játszmás csatában ér­vényesítették nagyobb tudásukat a lelkesen, de sajnos ered­ménytelenül küzdő egriek ellen. Egri Áfész SC II. - ASK Szeged 10-8 NB Il-es mérkőzés, Eger. Győztek: Deáki 3, Csicsó 3, Juszkó 2, Racskó 1, és a Deáki-Csicsó páros. Szenzációs győzelemmel kezdték szereplésüket az újoncok­ból álló egriek, a lényegesen erősebb szegediek ellen. Rendkí­vül izgalmas hajrában 9-8-as egri vezetésnél Csicsó került sorra, aki végig irányítva a játékot, beállította végeredményt. ATLÉTIKA Divós diadala A világ- és Európa-bajnoki ne­gyedik Divós Katalin 66,05 mé­terrel nyerte a női kalapácsve­tést a németországi Königs Wusterhausenben rendezett at­létikai versenyen. Az Európa- bajnok és vb-4. Gécsek Tibor második, míg a vb-ezüstérmes Németh Zsolt ötödik lett. Eredmények, női kalapcsve- tés: 1. Divós Katalin 66,05 m, 2. Mathes (német) 65,53, 3. Gubkina (fehérorosz) 64,60. Férfi kalapácsvetés: 1. Kobs (német) 79,77 m, 2. Weiss (német) 79,48, 3. Gécsek Tibor 79,39, ...5. Németh Zsolt 77,15. ATLÉTIKA Japán siker A férfiaknál és a nőknél is ja­pán sikert hozott vasárnap a NIKE Budapest félmaratoni fu­tóviadal, amelyen 31 ország 3600 versenyzője indult. A ma­gyarok közül Bácskái Zsolt sze­repelt a legjobban, aki a harma­dik helyen végzett - adta tájé­koztatásként a szervező Buda­pest Sportiroda. Eredmények, férfiak: 1. Mo- rikava Takaki (japán) 1:03:28 óra, 2. Nakano Tujosi (japán) 1:03:38, 3. Bácskái Zsolt 1:03:59. Nők: 1. Tamamusi Tomoko (japán) 1:12:15, 2. Si- nagava Akiko (japán) 1:12:27, 3. Kotorida Takako (japán) 1:12:49, ...6. Jakab Ágnes 1:14:29. A kerekesszékes verseny győztesei, férfiak: Legeza György 1:01:08, nők: Dóra Krisztina 1:47:31.