Heves Megyei Hírlap, 1999. szeptember (10. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-13 / 213. szám

12. oldal SporTTüköR 1999. szeptember 13., hétfő Máltai csoportban az egri pólósok Szombaton elkészítették az európai vízilabda- Az október 27-31. közötti körmérkőzéses kupák sorsolását. A LEN Kupában érdekelt tornán az egriek a máltai Sirens, a görög Gal- ÚVMK-Bau-System Eger együttesét a máltai kida, a szlovák Kosice, és a belga Eklo csapa- selejtező' csoportba sorsolták. iával mérkőznek a két továbbjutó helyért. LABDARÚGÁS - NB II. Keleti csoport, a 6. forduló mérkőzésein történt Foton véget ért az Eger veretlensége FC Hatvan - REAC 1-1 (0-1) Hatvan, 500 néző. V.: Drucskó (Fridély, Ortó). FC Hatvan: Berecz - Tóth Gy. - Szabó Z. (Buzma, 23.), Szűcs - Kiss A., Mohácsi (Ko- rolovszky, 69.), Fekete, Gohér, Jele (Tóth N., 60.) - Andrási, Balázs. Edzó': Szabados György. REAC: Czene - Stefanik, Pásztor, Virág, Strausz - Kará­szi, Werle, Máj, Veress - Mári- ássy (Herczku, 84.), Bozsik (Zrupkó, 78.). Edzó': Szilvást József. Gólszerzők: Werle a 20., Kiss A. a 82. percben. Sárga lap: Karászi 89. perc­ben. 20. perc: Adogatást követően a középen kilépő Werle elé ke­rült a labda, aki egy csel után 10 méterről a bal sarokba he­lyezett, 0-1. 42. perc: Stefanik futott el a jobb oldalon, azonban 14 mé­terről a jobb sarok mellé lőtt. 50. perc: Balázs lépett ki a védők közül a bal oldalon, de 10 méterről, nagy helyzetben kapu mellé rúgta a labdát. 69. perc: Szűcs 18 méteres lövését a vendég kapus üggyel- bajjal hárította szögletre. 83. perc: Balázs futott el a jobb oldalon, majd belőtte a labdát, amit Kiss A. 6 méterről helyezett a hálóba, 1-1. Unalmas, eseménytelen, gyenge játék jellemezte az első félidőt. Érthetetlen volt a hazai csapat ötlet nélküli, passzív produkciója. A vendég együttes sem csillogott, de megbecsülte a labdát és megérdemelten ju­tott vezetéshez. A második fél­időben tovább folyt a semmit­mondó játszadozás. A REAC az eredménytartásra törekedett, ami megbosszulta magát. A mérkőzés utolsó tíz percére fel­pörgött a hazai csapat és egyenlített. A döntetlen igazsá­gos, de a hazai közönség a hat­vani csapattól - figyelembe véve a körülményeket - feltét­lenül többet várt. Jók: Berecz, Tóth Gy., Szűcs, Werle, Ve­ress, Máriássy. Szabados György: -Erre a teljesítményre nem lehetünk büszkék. Elnézést kérek a szur­kolóinktól, akik még mindig ki­tartanak mellettünk. Szilvási József: - Az első fél­időben nyernünk kellett volna, a második félidőben a játék ki­egyenlítődött és a jól hajrázó hatvani csapat úgy érzem meg­érdemelten tartotta otthon az egyik bajnoki pontot. Szendi László PLC-Fót ­FC Éger-Tengely Közmű 2-1 (1-1) Fót, 500 néző. V.: Török (Vad 11., Sós). Fót: Balázs - Bálint - Szűcs, Ughy, Kilik - Hódosi (Kindor- nay Attila, 75.), Simon, Stra- nyóczki (Nagy, 46.), Máté - Hajdú, Kindomay András (Ko- kavel, 90.). Szakmai igazgató: Horváth Pál. FC Eger: Varga - Holtner ­Fejéregyházi, Bocsi, Kovács Cs. - Bercsényi (Berecz, 79.), Márton, Béres (Montvai, 60.), Telek - Hajmási, Szamosi. Edző: Csuhay József. Gólszerzők: Bálint a 4., Már­ton a 6., Kindornay András az 51. percben. Kiállítva: Szamosi a 82. percben (megjegyzésért). Sárga lap: Kovács Cs. a 14., Szűcs a 23., Kilik a 44., Bocsi a 64., Ughy a 66., Montvai a 68., Kindomay Attila a 84., Telek a 86. percben. 4. perc: Szögletrúgás után a nappal szemben lévő Varga ke­zéből kiperdült a labda, az ér­kező Bálint pedig az üres ka­puba passzolt, 1-0. 6. perc: A Béres szöglete után megcsúsztatott labdát Márton 10 méterről biztosan lőtte a hálóba, 1-1. 28. perc: Bercsényi a kapu­fára ívelte a labdát. 42. perc: Varga a léc alól ök­lözött ki egy szabadrúgást. 45. perc: Béres szabadrúgása zúgott el a bal kapufa mellett. 51. perc: Hazai szabadrúgást követően Varga rossz ütemben indult ki és a felugró Kindornay András fejéről a labda az üres kapuba pattant, 2-1. 55. perc: Béres lövését Sza­mosi ugyan a hálóba továbbí­totta, de a játékvezető, érthetet­lenül, les címén (?) nem adta meg a találatot. A gyors gólok után az elsőjá­tékrészben kiegyenlített volt a küzdelem. A hazaiak szögletei, beívelt labdái rendre zavart okoztak az egri kapu előteré­ben. A vendégek támadásai többnyire a pontatlanság miatt fejeződtek be sikertelenül. For­dulás után egy újabb potyagólt kapott az Eger, majd amikor Szamosi gólját érvénytelenítette a játékvezető, ez kedvét szegte a vendégeknek. A mérkőzés utolsó húsz percében igyekezett támadni az Eger, ám a játékve­zető szinte „szétfújta’’ a mérkő­zést, ami a hazaiaknak kedve­zett. Szamosi megjegyzése megpecsételte a vendégek sor­sát egy olyan mérkőzésen, amelynek színvonala enyhén szólva csalódást okozott mind­két fél részéről. Jók: Márton, Holtner. Horváth Pál: - Jobban akar­tuk a győzelmet. Csuhay József: - A kapusunk gyenge teljesítménye és a já­tékvezető sorozatos tévedései döntőnek bizonyultak. UM. További eredmények: Gyo- maendrőd - Kiskőrös 0-0, Kis­kunfélegyháza - Jászberény 3-2, Nyírbátor - Kalocsa 1-1, Kazincbarcika - Monor 2-0, MVSC - Kunszentmárton 2-2, Gyula - Borsod Volán 1-1. A bajnokság áUása: 1. Kiskőrös 6 5 1 0 9- 3 16 2. PLC-Fót 6 5 0 1 11- 4 15 3. Eger 6 4 1 1 10- 3 13 4. Kazincbarcika 6 4 0 2 11- 4 12 5. Monor 6 3 2 1 12- 8 11 6. Kunszentmárton 6 3 2 1 10- 8 11 7. Borsod Volán 6 2 3 1 8- 6 9 8. Hatvan 6 2 2 2 7- 3 8 9. Nyírbátor 6 2 2 2 9- 8 8 10. Gyomaendrőd 6 1 3 2 4- 6 6 11. Gyula 6 1 2 3 3-10 5 12. REAC 6 114 9-13 4 13. Kiskunfélegyháza 6 114 9-16 4 14. Kalocsa 6 114 8-15 4 15. Jászberény 6 1 0 5 5-10 3 16. Miskolci VSC 6 0 3 3 6-14 3 A 7. forduló párosítása, szep­tember 18., szombat, 16: Jász­berény - MVSC, Kunszentmár­ton - Kazincbarcika. Vasárnap, 16: Borsod Volán - Kiskunfél­egyháza, Monor - PLC-Fót, Eger - Nyírbátor, REAC - Gyomaendrőd, Kiskőrös - Gyula, Kalocsa - Hatvan. AUTÓSPORT - III. Flott Trans-Rádió 7-kupa Ütköztek, borultak és törtek az autók LABDARÚGÁS - Az NB I. 7. fordulójának eredményei Komlón kikapott a Dunakeszi BVSC - Hajdúszoboszló 4-1, BKV Előre - Kaposvár 1-0, Százhalombatta - Pécs 2-0, Békéscsaba - Komárom 3-1, Tiszaújváros - TFC-Cegléd 0-0, Videoton - Csepel 2-0, Szolnok - Kecskemét 0-1, Ma­táv Sopron - III. Kerület 2-0, Demecser - Érd 1-1, Komló - Dunakeszi 1-0. A bajnokság állása: 1. Matáv-Sopron 7 6 1 0 21- 4 19 2. Videoton 7 6 1 0 17- 2 19 3. BVSC 7 5 1 1 16- 8 16 4. Békéscsaba 7 4 3 0 15- 8 15 5. Sz.h.batta 6 3 3 0 10- 3 12 6. Dunakeszi 7 3 3 1 11- 8 12 7. BKV Előre 7 3 2 2 10- 7 11 8. Komló 6 3 1 2 9- 7 10 9. Hajdúszoboszló 7 2 2 3 9-14 8 10. Szolnok 6 2 1 3 7- 9 7 11. Pécs 7 2 1 4 8-12 7 12. TFC-Cegléd 7 2 1 4 5- 9 7 13. Komárom 7 2 1 4 7-14 7 14. Kecskemét 7 2 0 5 7-11 6 15. Kaposvár 7 1 3 3 4- 9 6 16. Tiszaújváros 7 1 2 4 7-11 5 17. Demecser 7 1 2 4 9-14 5 18. Érd 7 1 2 4 6-17 5 19. Csepel 7 1 1 5 6-11 4 20. III. Kerület 4 1 1 2 3- 9 4 Egy hír: egy mondat Az egri Gárdonyi Cross SE a Töviskes-völgyi autócross pá­lyán rendezte meg az autós gyorsasági roncsderbi orszá­gos bajnokság 5. futamát, amely a III. Flott Trans-Rádió 7-kupa nevet viselte. A rekkenő nyári hőségben, szépszámú közönség élvez­hette az autók ádáz csatáját. A műszakilag kitűnően felkészí­tett gépek rótták a köröket a dimbes-dombos pályán, hogy minél több pontot szerezzenek a magyar bajnoki futamon. A kanyarokban nem kímélték egymást és a közönség nagy örömére gyakoriak voltak az ütközések, a borulások. A hazai autósok közül az egri Boda Csabát az első kör­ben megtolták és kiállni kény­szerült, Zsitva István sem járt jobban, Patkó Sándor viszont sikerrel küzdötte végig a távot, amelynek részletes eredmé­nyeiről később számolunk be. A rajt utáni helyezkedésben nem kímélték egymást az autók fotó: pilisy elemér BRONZÉREM. A magyar női kézilabda-válogatott bronzér­mes lett a Sydney-ben zajló előolimpián, miután a 3. helyért vívott vasárnapi mérkőzésen 2ó:22-re legyőzte a Koreai Köztársaság csapatát. SERENA. A US Open ameri­kai nyílt teniszbajnokság női egyes döntőjében a 7. helyen kiemelt amerikai Serena Willi­ams 1 óra 42 perc alatt 6:3, 7:6 arányban legyőzte az 1, helyen rangsorolt svájci Martina Hin- gist, így megszerezte pályafu­tása első egyéni Grand Slam- győzelmét. KITÜNTETÉS. Papp László is részt vesz a Századunk vilá­gának Sportolói (World Sports Award of the Century) című rendezvényen, amelyen az el­múlt 100 esztendő legkiválóbb versenyzőit tüntetik majd ki a bécsi Operaházban november 19-én. VÉGET ÉRT. Vasárnap a Népstadionban rendezett atléti­kai versennyel és záróünnep­séggel befejeződött a szervátül­tetettek 12. világjátéka. Az egy hét alatt 12 sportágban, öt kor­csoportban lebonyolított verse­nyeken 47 ország, mintegy 680 sportolója vett részt. Az 58 tagú magyar csapat összesen 31 arany-, 12 ezüst- és 30 bronz­érmet szerzett. AUTÓSPORT. Siegerlandi győzelme után két héttel az os- cherslebeni futamon is első lett az autós gyorsasági Forma-Re- nault 2000 sorozatban szereplő Baumgartner Zsolt. FOGATHAJTÁS. Vasárnap Bugacon befejeződött az egy­kori kiváló, világ- és Európa- bajnok négyesfogat-hajtó Ahá­ny i Imre emlékére kiírt verseny. A négyesfogat-hajtóknál az első helyet Bozsik József (Szil­vásvárad SE) szerezte meg 115.80 hibaponttal. BEMUTATÓ. Kedden 18.30 órai kezdettel az egri Bornem­issza Gergely Szakképzési Inté­zet tornatermében bemutató edzést tart Szabó Csaba wing tsun mester. Az oktató várja a jelentkezőket a kurzusra, ahol az első gyakorlás ingyenes. A tanfolyammal kapcsolatban a 20-9722-298-as telefonszámon lehet érdeklődni. MINKET NÉZ LABDARÚGÁS Kápolnai pontok Szihalomról A megyei II. osztály 6. for­dulójának eredményei: Egerszólát - Hatvani Lo­komotív 1-2 (1-0), Apc - Párád 3-1 (2-0), Szihalom - Kápolna 0-1 (0-0), Recsk - Zagyvaszántó 2-3 (2-0), Kisköre - Verpelét 0-0, Hort - Adács 6-1 (2-1), Gyöngyöspata - Pély 6-0 (3-0), Vámosgyörk - Sarud 0-0. Az élmezőny állása: 1. Sarud 13 pont, 2, Kápolna 12 (15-9), 3. Zagyvaszántó 12(12-7).