Heves Megyei Hírlap, 1999. augusztus (10. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-30 / 201. szám

1999. augusztus 30., hétfő SporTTüköR 11. oldal LABDARÚGÁS - NB II. Keleti-csoport'4. forduló Góltalan, így sótalan... Miskolci VSC-Elán- FC Éger-Tengely Közmű 0-0 Miskolc, 300 néző. V.: Vida (Bendik, Szabó Z.). MVSC: Kiss A. - Simon A., Turbucz, Glonczi (Kriston, 71.), Tóth D. - S arlai, Járai, Koppány (Nagy Zs., 76.), Borsi - Harsányi (Barsi, 90.), Boros. Edző: Föl- desi Károly. EGER: Varga - Holtner - Fejéregyházi (Mont- vai, 63.), Bocsi - Kovács, Ber­csényi, Szabó L. (Béres, 56.), Márton, Telek - Szamosi, Hajmási (Csuhay, 77.). Edző: Csuhay József. Sárga lap: Glonczi a 20., Holtner a 37., Márton az 58., Boros az 59. percben. A sereghajtó és még pontot sem szerzett miskolciak óvato­san kezdték a játékot, majd alig fél óra elteltével valamelyest javult a játékuk, és átvették az irányítást. A borsodi megye- székhelyre listavezetőként uta­zott egriek ugyan többet birto­kolták a labdát, ám a támadá­saikból hiányzott az ötlet és a gólveszély. Az MVSC ugyanak­kor határtalan lelkesedéssel küzdött és akarásban feltétlenül felülmúlta az Egert. A vendég­látók két esetben is a kapufát ta­lálták el, így szerencsésnek is mondható az egriek pontszer­zése, akiktől mindenképpen többet várt a közvélemény. Jók: Holtner, Bocsi, Bercsényi, Te­lek. Földesi Károly: - Örülök, hogy első pontunkat egy jó já­tékerőt képviselő együttestől szereztük meg. Csuhay József: - Az MVSC akarásban fölénk nőtt, gyengén játszottunk. FC Hatvan - Borsod Volán 0-0 Hatvan, 600 néző. V.: Mohácsi (Nyerges, Sallai). Hatvan: Be- recz - Szűcs, Tóth Gy., Szabó Z. - Kiss A. (Korolovszki, 61.), Mohácsi, Fekete, Gohér (Tóth N., 46.), Jele - Andrási, Balázs. Edző: Szabados György. Bor­sod Volán: Regős - Drótos, Kundrák, Mezei, Szaniszló - Sipos (Szabó V. 69.), Nyeste J., Dobos, Nyeste Cs. - Molnár (Tóth P. 66.), Lója (Boda, 82.). Edző: Körösi Pál. Sárga lap: Molnár a 17., Kiss A. az 57., Tóth Gy. a 74., Do­bos a 82. percben. Nagy iramban kezdett a ha­zai csapat, sorra vezette táma­dásait, de fölényét csak egy ka­pufa (Balázs) és egy gólhelyzet (Fekete) jelentette. A vendégek az első játékrészben szervezet­ten és jól védekeztek. A második félidő meddő hazai fölénnyel folytatódott, a borsodiak jól zárták le a kapu felé vezető utat. A hazaiak nem tudtak újí­tani a hajrában sem, így a dön­tetlen igazságos. Jók: Tóth Gy., Szűcs, Szabó Z., ill. Kundrák, Szaniszló, Nyeste J. Szabados György: - A lelke­sedésben felvettük a harcot az ellenféllel, de játékban nagyon keveset nyújtottunk. Körösi Pál: - Lelkes, fe­gyelmezett játékkal értékes pontot szereztünk idegenben. Szendi László á További eredmények: Kis­kunfélegyháza - Monor 2-5, Gyomaendrőd - Jászberény 2-1, PLC-Fót - Kalocsa 3-0, Kazincbarcika - Nyírbátor 1-0, Gyula - Kunszentmárton 0-3, REAC - Kiskőrös 1-2. A bajnokság állása: 1. Kiskőrös 4 4 0 0 8- 3 12 2. Eger 4 3 1 0 8- 1 10 3. Monor 4 3 1 0 10- 4 10 4. K.-barcika 4 3 0 1 9- 3 9 5. PLC-Fót 4 3 0 1 7- 3 9 6. Hatvan 4 2 1 1 6- 1 7 7. Nyírbátor 4 2 1 1 8- 5 7 8. Borsod Volán 4 2 1 1 6- 4 7 9. K.szt.márton 4 2 1 1 7- 6 7 10. Gyomaendrőd 4 1 1 2 3- 5 4 11. Jászberény 4 1 0 3 3- 6 3 12. Kalocsa 4 1 0 3 4-10 3 13. K.k.f.háza 4 0 1 3 6-13 1 14. Miskolci VSC 4 0 1 3 2-10 1 15. Gyula 4 0 1 3 1- 9 1 16. REAC . 4 0 0 4 4- 9 0 Az 5. forduló párosítása, szeptember 4., szombat, 16.30: Borsod Volán - Gyomaendrőd, Jászberény - Gyula, Kun­szentmárton - Kiskunfélegy­háza, Nyírbátor - PLC-Fót. Va­sárnap, 16.30: Monor - MVSC, Eger - Kazincbarcika, Kiskőrös - Hatvan, Kalocsa - REAC. Szinkronban... A 2. és 3. fordulóban egyaránt biztos győzelmet aratott az Eger és a Hatvan, így nagyon reménykedtünk abban, hogy hasonló szinten maradnak szinkronban egymással. A csapatok, mint a fenti eredmények mutatják, a 4. fordulóban is egy húron pen- dültek, de maradéktalan örömet nem okoztak. Az Eger megtalálta „régi" önmagát, a Hatvan is megszenve­dett a gól nélküli egy pontért. Nem sikerült borsot tömi a bor­sodiak orra alá. Csapataink mégis szinkronban maradtak. Olyan tekintetben is, hogy legközelebb rangos csapatokkal ta­lálkoznak. Elég csak megnézni az 5. forduló párosítását, (-um) LABDARÚGÁS - NB III. Mátra-csoport, a 4. forduló eredményei Gyöngyösi pontmentés a 91. percben Poroszló - Gyöngyösi AK 2-2 (1-1) Poroszló, 350 néző. V.: Telek. Poroszló: Erdős - Horváth, Vona, Farkas Z., Antal - Penti, Dajka, Rontó (Báder) - Császári, Krasznai (Csala A.), Pap. Edző: Görbe Károly. GYAK: Somodi - Szilágyi - Molnár, Magyar - Patkó, Szekrényes, Csomós, Tóth II. A. - Nagy (Juhász), Szerdahe­lyi, Tóth Z. Edzők: Bágyi Imre és Majzik Zoltán. A gólok története: a 16. percben Tóth Z. 18 m-es sza­badrúgásból talált a jobb sa­rokba, 0-1. A 21. percben Pap húzott el a bal szélen és 10 in­ról a hálóba lőtt, 1-1. A poroszlói Pap Zsolt ismét gólt szerzett fotó: pilisy Az 51. percben Császári át­adásából Dajka 11 m-ről he­lyezett a jobb sarokba, 2-1. A 91. percben Vona szabályta­lankodott a 16-oson belül, amiért a játékvezető kiállította a védőt, és 11-est ítélt a ven­dégek javára. A büntetőt Szer­dahelyi értékesítette, 2-2. A megyei rangadón mindkét csapatot a győzni akarás vezé­relte. A támadó szellemben futballozó csapatok közül a vendégeknek sikerült megsze­rezni a vezetést, de a hazaiak nem hagyták annyiban a dol­got és egyenlítettek. Fordulást követően már a poroszlóink­nál volt az előny, ám a gyön­gyösieknek is akadtak helyze­teik. A 91. percben a játékve­zető - egyébként jogosan kiál­lította Vonát -, ám azt meg­előzően három alkalommal is elnéző volt, amikor a gyön­gyösiek szabálytalankodtak a hazaiakkal szemben. A végére parázs hangulatúvá vált az összecsapás, ahol egy már megnyert mérkőzés úszott el a hazaiak számára. Jók: Hor­váth, Farkas Z., ill. Szilágyi, Molnár., Tóth II. A., Tóth Z. Ifik: 0-6. Görbe Károly: - A játékve­zető elcsalta a mérkőzést. Bágyi Imre: - Alulértékelt csapatunk úgy érzem rászol­gált a döntetlenre. Fejes Kálmán Ózd - Besenyőtelek 4-3 (4-2) Ózd, 200 néző. V.: Bimbó. Besenyőtelek: Kormos ­Nagy E. - Vass, Rácz - Oláh, Szilágyi, Mirkóczki, Ferencz (Erős), Csóka (Nagy P.) - Rézműves, Takács. Edző: Káló Mihály. A gólok története: a 3. perc­ben az elalvó védők mellett Tóth Gy. volt eredményes, 1- 0. A 7. percben Németh a 16-os sarkáról leadott váratlan lövése a kapuban kötött ki, 2- 0. A 14. percben Rézművest buktatták a 16-oson belül, a büntetőt Oláh értékesítette, 2-7. A 19. percben Mirkóczki tanári beadását Takács fejelte a hálóba, 2-2. A 28. percben besenyőtelki szöglet után a hazaiak gyors ellenakcióját Németh váltotta gólra, 3-2. A 45. percben a késlekedő védők között Tóth Gy. fejelt a ka­puba, 4-2. A 85. percben jobb oldali beadás után Takács bó­lintott a sarokba, 4-3. Két helyzetet hibázott a vendégcsapat, majd a 7. perc­ben már a hazaiak vezettek 2-0-ra. A gyors egyenlítés után a hazaiaktól egy játékost kiállítottak, de emberhátrány­ban is az ózdiak szereztek gó­lokat. A második félidő 60. percében a bedobáshoz készü­lődő Takácsot egy hazai néző megütötte. A játékvezető nem merte lefújni a mérkőzést! A játék képe alapján a vendégek közelebb álltak a győzelemhez, de a hátsó alakzatok hibái mi­att mégsem tudtak pontot sze­rezni. A vendégek közül Ta­kács nyújtott kiemelhető telje­sítményt. Ifik: 1-6. Káló Mihály: - A győze­lemhez kevesebb védelmi hiba és jobb összpontosítás kell. Szabó Zoltán Karancslapujtő - Heves 1-1 (1-0) Karancslapujtő. 300 néző. V.: Fábián. Heves: Tajti - So­modi, Tari, Szabó Z., Sági - Grabecz (Balogh), Vajner (Bakos T.), Besenyei Zs., Pu- soma - Besenyei F., Lóié (Vágó). Edző: Balázs Tihamér. A gólok története: a 21. percben Létrái egy lepattanó labdát Tajti érintésével a bal sarokba helyezett, 1-0. A 85. percben Vágót buktatta a ka­pus a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Besenyei Zs. értékesí­tette, 1-1. Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek irá­nyították a játékot. A látottak alapján az eredmény igazsá­gos. Jók: Tari, Pusoma, Bese­nyei F., Besenyei Zs. Ifik: 2-3. Balázs Tihamér: - Szimpa­tikus, lelkes csapat otthonában megérdemeltük a pontot. Balogh Péter További eredmények: Me­zőkövesd - SBTC 1-2, Gö­döllő - St. Öblös 0-0, Karcag - Tápiószentmárton 2-1, Ti­szafüred - Újszász 2-0, Balas­sagyarmat - Pásztó 3-2. A bajnokság állása: 1. SBTC 4 3 1 0 7- 3 10 2. B.-gyarmat 4 3 0 1 8-5 9 3. Tiszafüred 4 2 2 0 6-3 8 4. Lszt.márton 4 2 117-4 7 5. Karcag 4 2 115-4 7 6. Gödöllő 4 1 3 0 2-0 6 7. Ózd 4 2 0 2 6-9 6 8. Gyöngyösi AK 4 12 19-7 5 9. Heves 4 12 14-3 5 10. St. Öblös 4 12 12-3 5 11. B.-telek 4 112 8-9 4 12. Pásztó 4 112 6-8 4 13. K.-lapujtő 4 112 3-5 4 14. Mezőkövesd 4 1 0 3 5-6 3 15. Poroszló 4 0 2 2 7-9 2 16. Újszász 4 0 1 3 4-11 1 Az 5. forduló párosítása, szeptember 4., szombat, 16: Tápiószentmárton - Poroszló, Besenyőtelek - Mezőkövesd, SBTC - Karancslapujtő, He­ves - B.-gyarmat. Vasárnap, 16: Gyöngyös - Gödöllő, Új­szász - Karcag, Pásztó - Ti­szafüred, St. Öblös - Ózd (11). Ismét a Tengely Közművel együtt Az FC Eger vezetése pénteken elnökségi ülést tartott, ahol véglegesen eldőlt, hogy 1999. de­cember 37-ig technikai vezetőként Káló József végzi a szükséges teendőket. Döntés született ar­ról is, hogy az elnökség megszünteti az utánpót- lás-szakágvezetői tisztet, így a továbbiakban Zsi­dói Józsefre utánpótlásedzőként számítanak. Ha­tároztak abban a kérdésben is, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan december 37-ig, illetve a le­endő gazdasági társaság megalapításáig FC Éger-Tengely Közmű néven szerepel a bajnok­ságban a labdarúgócsapat. A hosszú évek óta húzódó egri stadion felújítá­sára vonatkozóan szerdán sajtótájékoztató kere­tében szólnak a felújítás munkálatairól és az egyéb részletekről. KAJAK-KENU Hat arany Milánóból Tavalyi évben kiválóan meg­rendezett és nagyszerű magyar sikereket hozó szegedi világ- bajnokságot követően, az idén Milánóban randevúztak, immár 30. alkalommal a síkvízi kajak­kenu sportág legjobbjai. A dön­tők első napját követően nyolc év után sikerült nyernie a férfi kajak négyesnek és 3 bronzot is begyűjtöttünk. A folytatásban a magyar csapat a világbajnokság programján szereplő 26 szám­ból 76-ban érmet nyert. Aranyérmesek: férfi K-4 1000 m (Kämmerer, Storcz, Vereckei, Horváth G.), női K-4 500 m (Kovács, Szabó, Viski, Kőbán), férfi K-l 500 m (Ve­reckei), női K-4 500 m (Ko­vács, Szabó, Viski, Kőbán) férfi K-2 200.m (Fehérvári, Hege­dűs), férfi K-4 200 m (Kajner, Fehérvári, Béé, Hegedűs). Ezüstérmesek: férfi K-2 500 m (Storcz, Horváth G.), C-2 500 m (Pulai, Novák). Bronzérmesek: női K-l 1000 m (Kovács), női K-2 1000 m (Bóta, Barócsi), C-4 1000 m (Horváth Cs., Belicza, Koz­mám, Gajárszki), női K-2 500 m (Kovács, Szabó), női K-l 500 m (Kőbán), férfi K-4 500 m (Kämmerer, Storcz, Verec­kei, Horváth G.), női K-l 200 m (Kőbán), női K-2 200 m (Dónusz, Laky). Az éremtáblázat élmezőnye: 1. Oroszország (8 arany, 3 ezüst, 2 bronz), 2. Magyaror­szág (6, 2, 8), 3. Lengyelország (3, 4, 4). Baráth Etele, a Magyar Ka­jak-kenu Szövetség elnöke: - Hat aranyból hármat olimpiai számban szereztünk. A 16 érem és a többi helyezés révén a Waxholm-pontversenyben és a Nemzetek Kupájában is élen végeztünk. Totó A TOTÓ 34. játékhetének eredményei: 1. Hertha BSC-Bremen 1-1 X 2. Freiburg-1860 München 3-0 1 3. VfB Stuttgart-Leverkusen 1-2 2 4. Wolfsburg-Rostock 2-0 1 5. Ulm-Dortmund 0-1 2 6. Frankfurt-Duisburg 2-2 X 7. Bologna-Torino 0-0 X 8. Fiorentina-Bari 1-0 1 9. Internazionale-Verona 3-0 1 10. Lecce-Milan 2-2 X 11. Perugia-Parma 1-1 X 12. Piacenza-Roma 1-1 X 13. Venezia-Udinese 1-1 X Pluszmérkőzés: 14. Liverpool-Arsenal 2-0 1 LABDARÚGÁS - Professzionális Nemzeti Bajnokság, a 4. forduló mérkőzésein történt Diósgyőrben „megszórták” az Újpestet ZTE - Kispest-RFC 2-0 (1-0) Zalaegerszeg, 7000 néző. V.: Ábrahám. G.: Szabó II. Zs. (11-esből, 44.), Ferenczi (78.). Kiállítva: Váczi (44.). Nyírség-Sp - Lombard FC 1-1 (0-1) Nyíregyháza, 6000 néző. V.: Szabó J. G.: Kondora (83.), ill. Nagy S. (18.). Kiállítva: Virág (4L). Debrecen - Győri ETO 1-0 (0-0) Debrecen, 4000 néző. V.: Qpmíi G.: Sabo (11-esből, 67.). Gázszer FC - Szeged LC 4-1 (2-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Hanacsek. G.: Földes (14.), Lukács (25.), Németh (öngól, 52.), Po- povics (84.), ill. Faragó (65.). Dunaferr - Nagykanizsa 2-1 (0-0) Dunaújváros, 2000 néző. V.: Juhos. G.: Tököli (66.), Nicsenko (70.), ill. Horváth Gy. (63.). MTK- Siófok 2-1 (0-0) Hungária körút, 2000 néző. V.: Bukovics. G.: Egressy (47.), Ilea (86.), ill. Pest K. (61.). Vasas - Haladás 2-0 (0-0) Fáy utca, 5500 néző. V.: Sápi. G.: Szili (86.), Kabát (89.). Diósgyőri FC - Újpest FC 4-1 (3-0) Diósgyőr, 7000 néző. V.: Hajdó. G.: Frunza (2., 33.), Radu (35.), Komi (46.), ill. Tamási (54.) Vác FC - Ferencváros 0-2 (0-0) Vác, 6000 néző. V.: Szarka. G.: Kovács B., Bárányos. A bajnokság állása: 1. Vasas 4 4 0 0 8-1 12 2. Gázszer 4 3 1 0 8-3 10 3. Debrecen 4 3 0 1 6-3 9 4. ZTE 4 2 2 0 7-1 8 5. Győr 4 2 1 1 9-3 7 6. Dunaferr 4 2 1 1 10-6 7 7. MTK 3 2 1 0 6-2 7 8. N.-kanizsa 4 1 2 1 6-6 5 9. Lombard FC 4 1 2 1 5-7 5 10. Nyírség Sp. 4 1 2 1 5-8 5 11. FTC 4 1 1 2 6-6 4 12. Kispest 4 1 1 2 2-4 4 13. Diósgyőr 4 1 1 2 6-9 4 14. Újpest 3 1 0 2 5-8 3 15. Siófok 4 1 0 3 2-7 3 16. Haladás 4 1 0 3 3-9 3 17. Szeged 4 0 1 3 3-9 1 18. Vác 4 0 0 4 3-8 0 Góllövőlista 5 gólos: Nicsenko (Dunaferr SE), 4 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsa), Frunza (Diósgyőri FC). HEVESTHÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FCZESABONY, LŐRINCI. PÉTF.RVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/413-644, szerkesztőségi telefax: 36/413-145 Hirdetési telefon: 36/410-880, telefax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/413-145), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311-697, tel: 37/301-564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2085 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők ál­tal megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Sprin­ger-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses meg­rendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.