Heves Megyei Hírlap, 1999. augusztus (10. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-23 / 195. szám

1999. augusztus 23., hétfő SporTTüköR 11. oldal Úton az aranyérem felé - A képen a sevillai atlétikai vi­lágbajnokság rúdugrószámának győztese, az amerikai Stacey Dragila látható, aki 4,60 méteres ugrással győzött az ukrán Anzela Balkonova és az ausztrál Tatjana Grigorjeva előtt. LABDARÚGÁS - NB I., 3. forduló Az éllovasok 5 gólos ünnepe BKV Előre - Komárom 0-1, 5. Szolnok 3 2 1 0 6-4 7 Békéscsaba - Tiszaújváros 6. BVSC 3 2 0 1 6-5 6 3-0, Dunakeszi - Kecskemét 7. Százhalombatta 3 1 2 0 4-2 5 1-0, Matáv-Sopron - Hajdú­8. Tiszaújváros 3 1 1 1 5-5 4 szoboszló 5-1, Százhalom­9. Komárom 3 1 1 1 3-4 4 batta - TFC-Cegléd 2-0, Vi­10. III. Kerület 3 1 1 1 3-7 4 deoton - III. Kerület 5-0, 11. Komló 3 1 0 2 4-4 3 Demecser - BVSC 2-3 Szol­12. Kecskemét 3 1 0 2 3-3 3 nők - Érd 2-1, Komló - Ka­13. Érd 3 1 0 2 2-3 3 posvár 3-1, Csepel - Pécs 0-2. 14. Pécs 3 1 0 2 4-6 3 15. TFC-Cegléd 3 1 0 2 3-5 3 A bajnokság áUása: 16. Hajdúszoboszló 3 0 2 1 4-8 2 1. Videoton 3 3 0 (1 9-0 9 17. BKV Előre 3 0 1 2 2-4 1 2. Matáv-Sopron 3 3 0 0 11-4 9 18. Csepel 3 0 1 2 3-6 1 3. Békéscsaba 3 2 1 0 7-3 7 19. Demecser 3 0 1 2 4-8 1 4. Dunakeszi 3 2 1 0 5-2 7 20. Kaposvár 3 0 1 2 2-7 1 LABDARÚGÁS - NB II. Keleti csoport, a 3. forduló mérkőzései Az Eger és a Hatvan előtt emelik a kalapokat Jászberény - FC Hatvan 0-2 (0-0) Jászberény, 500 néző. V.: Horváth G. (Bába, Kalmár). Jászberény: Bánó - Márics - Nyíri, Mosonyi - Lukácsi, Kecskeméti (Tóth J., 58.), Gephard (Kónya, 83.), Szabó G. - Molnár, Demők (Tasi, 46.), Kövesdi. Edző: Szabó Imre. Hatvan: Berecz - Tóth Gy. - Szabó, Szűcs - Kiss, Mohácsi, Fekete, Jele, Andrási - Balázs, Tóth N. (Koro- lovszky, 66.). Edző: Szabados György. Sárga lap: Molnár a 32., Jele a 37., Szabó a 44., Szűcs az 53., Mohácsi a 64. percben. A gólok története: a 68. percben Balázs kapott jó lab­dát a 16-osnál, majd egy fordu­lást követően jobb alsó sa­rokba bombázott, 0-7. A 80. percben az egymásra váró ha­zai védők mellett Andrási az 5-ös jobb sarkáról gurított a hálóba, 0-2. Az első félidő unalmas ját­szadozással telt el, az iram és színvonal is bőven hagyott kí­vánnivalót. A két csapat telje­sítményét látva a közönség apró füttyökkel fejezte ki nem­tetszését. A 2. félidőben rájöt­tek a hatvaniak arra, hogy ezt a mérkőzést meg lehet nyerni. A vendégek bátran kezdtek el játszani, jól adogatva teremtet­tek lehetőségeket a kapu előtt, amit kétszer ki is használtak. A szünet után mutatott játékával meglepő biztonsággal és telje­sen megérdemelten győzött a Hatvan, a saját közönségének csalódást okozó Jászberény el­lenében. Jók: Bánó, Márics, Lukácsi, ill. Tóth Gy., Mohá­csi, Andrási. Szabó Imre: - Van még pó­tolnivalónk, a rutinos Hatvan teljesen megérdemelten nyert. Szabados György: - Mind játékban, mind lelkesedésben felülmúltuk a hazaiakat. Gratu­lálok a srácoknak, úgy érzem jó úton haladunk. Szendi László FC Eger- Kiskunfélegyháza 4-1 (0-1) Eger, 1000 néző. V.: Farkas Gy. (Veres L., Strehó). Eger: Varga - Holtner - Fejéregy­házi, Kovács Cs. (Montvai, szünetben) — Bercsényi, Szabó L. (Béres, szünetben), Bocsi, Márton, Telek - Hajmási (Horváth, 75.) Szamosi. Edző: Csuhay József. K.k.f.háza: Tóth - Nagy - Farkas, Makány - Fekete, Csincsák, Valkovics, Kertész (Vidéki, 60.), Samu - Ziat (Szabó A., 69.), Truczka (Gu­lyás, 84.). Edző: Veres István. Sárga lap: Csincsák a 26., Szabó L. a 43., Bocsi a 66., Makány a 67., Telek a 87. percben. A gólok története: a 38. percben Samu lefutotta a vé­dőket, majd a tehetetlen Varga mellett a sarokba gurított, 0-1. Az 51. percben Hajmási 18 méterről a hosszú sarokba lőtt, 1-1. A 60. percben Béres adott középre, a megperdült labdát Tóth már csak a gólvonalon belül érte el, 2-1. A 63. perc­ben Bercsényi az alapvonalról pontosan ívelt középre és Montvai 8 méterről fejelt a jobb felső sarokba, 3-1. A 72. percben Szamosit a 16-oson belül buktatták. A megítélt büntetőt a sértett a bal felső sa­rokba lőtte, 4-1. A 2. percben kialakított gól­helyzetük ellenére a vendégek inkább csak védekezésre kény­szerültek az elsőfélidőben, mi­közben a hazaiak egyértelmű mezőnyfölénybe kerültek. Számos szögletet rúgtak Tele­kék, de veszélytelenül. Közben Márton, Bercsényi és Szamosi egyaránt vezetést szerezhettek volna, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A kont­rákkal kísérletező félegyháziak viszont éltek a legnagyobb le­hetőségükkel. Fordulás után nagy sebességre kapcsolt az Eger, Hajmási második lövési kísérlete góllal is végződött. Röviddel utána Béres labdáját nem tudták hárítani a vendé­Szamosi kiharcolt és berú­gott egy 11-est fotó: pilisy gek, majd következett egy lát­ványos fejesgól. Valójában bő negyedóra alatt szerezte meg az Eger a győzelmet, amit egy jogos 1 l-essel Szamosi bebiz­tosított. A félegyháziaknak is volt még lehetőségük, de Varga remek kifutással bravú­rosan hárított. Mindent egybe­vetve a gólhelyzetek alapján még nagyobb különbségű is lehetett volna az Eger győ­zelme, a harcos vendégek el­len. Jók: Telek, Szamosi, Hajmási, ill. Tóth, Nagy. Csuhay József: - Dekon- centrált első félidő után a má­sodik játékrészben időnként már játszott is a csapat. Veres István: - A szünetben bentmaradtunk az öltözőben és a figyelmetlenségből három gólt is kaptunk. U. M. További eredmények: Bor­sod Volán - REAC 1-0, Kun- szentmárton - Gyomaendrőd 0-0, Nyírbátor - MVSC 3-1, Monor - Gyula 1-1, PLC-Fót- Kazincbarcika 1-2, Kalocsa- Kiskőrös 1-2. A bajnokság állása: 1. Eger 3 3 0 0 8­1 9 2. Kiskoros 3 3 0 0 6­2 9 3. Nyírbátor 3 2 1 0 8­4 7 4. Monor 3 2 1 0 5­'2 7 5. Kazincbarcika 3 2 0 1 8­3 6 6. Hatvan 3 2 0 1 6­1 6 7. Borsod Volán 3 2 0 1 6­4 6 8. PLC-Fót 3 2 0 1 4­3 6 9. Kunszentmárton 3 1 1 1 4­6 4 10. Jászberény 3 1 0 2 2­4 3 11. Kalocsa 3 1 0 2 4­7 3 12. Gyomaendrőd 3 0 1 2 1­4 1 13. Kiskunfélegyháza 3 0 1 2 4­8 1 14. Gvula 3 0 1 2 1­6 1 15. REAC 3 0 0 3 3­7 0 16. Miskolci VSC 3 0 0 3 2­10 0 A 4. forduló párosítása, au­gusztus 28., szombat, 17: Kis­kunfélegyháza - Monor, Gyomaendrőd - Jászberény. Vasárnap, 17: PLC-Fót - Ka­locsa, K.-barcika - Nyírbátor, MVSC - Eger, Gyula - Kun- szentmárton, Hatvan - Borsod Volán, REAC - Kiskőrös. LABDARÚGÁS - NB III. Mátra-csoport, a 3. forduló mérkőzései A Heves 3, a GYAK1 pontot gyűjtött Heves - Mezőkövesd 2-0 (1-0) LABDARÚGÁS - Megyei II. osztály, 3. forduló Kápolnai bravúr Adácson Heves, 700 néző. V.: Szép. He­ves: Tajti - Somodi, Ötvös, Tari, Sági - Szabó Zs. (Szabó Z.), Besenyei Zs., Grabecz (Be- senyei F.) - Vajner - Lóié (Vágó), Pusoma. Edző: Balázs Tihamér. Mezőkövesd: Póta - Papp, Bodnár, Horváth, Árvái - Petrik, Ragó, Tábori, Kurucz - Mészáros (Kántor), Bóta (Ju­hász). Edző: Varga Zoltán. A gólok története: A 44. percben Vajner a félpályától remek labdával szöktette Pu- somát, aki 11 méterről lőtt a kapuba, 0-1. A 80. percben Be­senyei F. egyéni akció végén szép gólt rúgott, 0-2. Jó iramú mérkőzésen, két egyforma képességű csapat ta­lálkozott egymással. A pontok sorsáról a hazaiak lendületes játéka döntött. Kiállítva: Ragó a 65. percben (2. sárga lap után). Jók: Sági, Besenyei F., Vajner, Pusoma, ill. Bodnár, Horváth. Ifik: 2-3. Balázs Tihamér: - Nemcsak a győzelemnek örülök, hanem a mutatott játéknak is. Varga Zoltán: - A hevesi győzelem a helyzetkihasználás miatt megérdemelt. Besenyőtelek - GödöUő 0-2 (0-1) Besenyőtelek, 500 néző. V.: Kuzma. Besenyőtelek: Vincze - Nagy E. - Rácz, Forgács - Szilágyi, Vass (Nagy P.), Fe- rencz (Mirkóczki), Csóka (Pu­soma) - Takács, Rézműves, Oláh. Edző: Káló Mihály. A gólok története: a 39. perc­ben Labancz a felezővonaltól egyedül indulva szerzett gólt, 0-1. A 60. percben Varga 25 méteres lövésébe Vincze sze­rencsétlenül ért bele, így a labda a hálóban kötött ki, 0-2. A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy egyenlő erők küzdelmét láthatják majd a nézők, ám a sorozatosan kinyíló hazai véde­lem hibáit a vendégek kihasz­nálták és teljesen megérdemel­ten győztek. A besenyőtelkiek közül senki nem érdemel dicsé­retet. Ifik: 0-1. Káló Mihály:- Ilyen akarat­gyenge teljesítménnyel nem le­het pontot szerezni. Szabó Zoltán bt. Öblös - Poroszló 1-0 (0-0) Salgótarján, Forgács-telep, 200 néző. V.: Munkácsi. Poroszló: Erdős - Szobóczki, Horváth, Antal - Penti, Krasznai (Farkas A.), Rontó, Csala A. - Pap, Császári, Báder (Farkas Z.) Edző: Görbe Károly. A gól története: a 8. percben Szabó szögletrúgását követően Kőházi 5 méterről fejelt a jobb sarokba, 1-0. Mindkét csapatnak adódtak lehetőségei, de a hosszú ideig emberhátrányban játszó ven­dégekkel szemben szerencsé­sebbnek bizonyultak a hazaiak. Kiállítva: Szobóczki a 35. percben (reklamálásért). Jók: Horváth, Antal, Rontó. Ifik: 10-0-nál félbeszakadt. Görbe Károly:- Átok ül a csapaton amikor Salgótarján­ban játszunk, a játékvezetés pedig egyszerűen kriminális. Fejes Kálmán Gyöngyösi AK - Karcag 1-1 (0-0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Ka­tona. GYAK: Somodi - Szilá­gyi - Patkó, Baranyi - Csomós, Szekrényes, Magyar T. (Mol­nár G.), Szerdahelyi, Tóth II. A. - Bezzegh, Tóth Z. Edzők: Bá- gyi Imre, Majzik Zoltán. A gólok története: az 57. percben a tétovázó Baranyi mellett Bese 7 m-ről helyezett a kapuba, 0-1. A 84. percben többszöri kísérlet után Molnár G. 8 m-ről lőtt a hálóba, 1-1. Eseménytelen első félidő után helyzetekben bővelkedő második játékrészt produkáltak a csapatok. A megfogyatkozott hazai gárda végül megérdemel­ten tartotta otthon az egyik pon­tot. Kiállítva: Baranyi az 55. percben (2. sárga lap után). Jók: Patkó, Molnár G., Szerda­helyi, Bezzegh. Ifik: 7-0. Bágyi Imre: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosz­tozkodás született. Halmóczki Ferenc További eredmények: SBTC - Ózd 2-0, Tápiószentmárton - Tiszafüred 1-1, Pásztó - Új­szász 2-2, Balassagyarmat - Karancslapujtő 2-0. A bajnokság állása: 1. Tápiószentmárton 3 2 1 0 6-2 7 2. SBTC 3 2 1 0 5-2 7 3. Balassagyarmat 3 2 0 1 5-3 6 4. Gödöllő“ 3 1 2 0 2-0 5 5. Tiszafüred 3 1 2 0 4-3 5 6. Gyöngyösi AK 3 1117-54 7. Heves 3 111 3-2 4 8. Besenyőtelek 3 1115-54 9. Karcag 3 1113-34 10. Pásztó 3 1114-54 11. St. Öblös 3 1112-34 12. Mezőkövesd 3 1 0 2 4-4 3 13. Karancslapujtő 3 1 0 2 2-4 3 14. Ózd 3 1 0 2 2-6 3 15. Poroszló 3 0 1 2 5-7 1 16. Újszász 3 0 1 2 4-9 1 A 4. forduló párosítása, au­gusztus 28., szombat, 17: Ózd­Besenyőtelek, Poroszló - Gyöngyösi AK. Augusztus 29., vasárnap, 17: Karancslapujtő - Heves, Mezőkövesd - SBTC, Gödöllő - St. Öblös, Karcag - Tápiószentmárton, Tiszafüred - Új szász, Balassagyarmat - Pásztó. Egy hír: egy mondat MŰUGRÁS. Barta Nóra aranyérmet szerzett a cseh­országi Pardubicében zajló korosztályos műugró-világ- bajnokságon. A magyar ver­senyző az ifjúságiak (74-/5 évesek) 7 méteres Számában rendkívül szoros küzdelem­ben nyert: 7 tizeddel verte olasz vetélytársát, akit ugyanilyen hátránnyal köve­tett honfitársa a 3. helyen. VILÁGCSÚCS. Az auszt­rál lan Thorpe megdöntötte a 400 méteres férfi gyors­úszás világcsúcsát, a Sydneyben vasárnap meg­kezdődött Csendes-óceáni- bajnokságon. Thorpe 3:41.83 percre javította hon­fitársa, Kieren Perkins 7994-ben, Rómában elért 3:43.80 perces idejét. HERZ. A házigazda Fe­rencváros csapata nyerte a Herz Kupa női kézilabda- tornát, miután ötödik mér­kőzésén vasárnap legyőzte az osztrák Hypo NÖ együt­tesét. TRIATLON. Molnár Erika nyerte a vasárnap Győrött 22 ország indulói részvéte­lével megrendezett ITU vi­lágranglista pontszerző triat- lonversenyt. A 3. helyen Edöcsény Nóra (Cseke Bu­dapest), a 4. helyen Gogh Anikó (TVK Mali) végzett. FELSZÓLÍTÁS. Kovács István marketing mene­dzser, aki kedden hivatalo­san megpályázta a Magyar Labdarúgó Szövetség meg­üresedett elnöki posztját, vasárnap lemondásra szólí­totta fel Szentannai Józsefet, az MLSZ amatőr bizottságá­nak, valamint Varga Feren­cet, az MLSZ területi bizott­ságának elnökét. Hatvani Lokomotív - Kisköre 0- 1 (0-0), Párád - Pély 3-3 (1-2), Verpelét - Gyöngyös­pata 3-2 (3-2), Zagyvaszántó - Szihalom 0-0, Hort - Recsk 1- 0 (0-0), Adács - Kápolna 1-4 (1-1), Sarud - Apc 1-0 (0-0). Az Egerszólát - Vámos- györk mérkőzést szeptember 1- jére halasztották. A bajnokság állása: 1. Sarud 3 3 0 0 5-2 9 2. Kápolna 3 2 10 11-6 7 3. Recsk 3 2 0 1 3-1 ( Kisköre 3 2 0 1 3-1 6 5. Adács 3 2 0 1 5-5 6 6. Hort 3 2 0 1 3-5 6 7. Pély 3 1 2 0 9-7 5 8. Szihalom 3 1 1 1 6-4 4 9. Verpelét 3 1 1 1 8-9 4 10. Apc 3 1 0 2 7-6 3 11. Zagyvaszántó 3 0 3 0 2-2 3 12. Hatvani Lók. 3 1 0 2 5-7 3 13. Gyöngyöspata 3 0 1 2 2-4 1 14. Párád 3 0 1 2 6-9 1 15. Vámosgyörk 2 0 0 2 0-3 0 16. Egerszólát 2 0 0 2 0-4 0 Totóeredmények A totó 33. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1, 1, 1, 2, 1, 2, 1, X, 1, 2, 1, 1, 1 A pluszmérkőzés: 2 HEVESE1 HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, trbfiUg LŐRINCI, PÉTKRVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPI1.APJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN. Lapszerkesztők: HAVAS ANDRÁS, SZILVÁS ISTVÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/413-644, szerkesztőségi telefax: 36/413-145 Hirdetési telefon: 36/410-880, telefax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/413-145), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311 -697, tel: 37/301 -564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341 -051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2085 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők ál­tal megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Sprin­ger-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses meg­rendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.