Heves Megyei Hírlap, 1999. augusztus (10. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-09 / 184. szám

12. oldal SporTTüköR 1999. augusztus 9., hétfő VÍZILABDA - 1. Ostoros-kupa női torna - Az egrieknek nem sikerült a pontszerzés Tavirózsaként ragyogtak a vasutasok A nyári felkészülés során szá­mos lehetőség adódik arra, hogy a csapatok különböző tor­nákon, hagyományos körülmé­nyek között próbálják begyako­rolni a taktikai elemeket. Szombaton, azonban országo­san egyedülálló női vízilabda­kupára került sor az Ostorosi- tóban rendezett alkalmi pályán. A sportág népszerűsítését szol­gáló eseményen a magyar baj­nok Szentes, a BVSC, a Vasas, és az ÚVMK-Eger szerepelt. A csapatok körmérkőzés formában 2x10 perces találko­zókat játszottak, míg a játékve­zetők vízibicikliről irányították a küzdelmeket. Az I. Ostoros-kupát nagy­szerű és ötletes teljesítménnyel a vasutas gárda nyerte, a fővá­rosiak ugyanis jobban alkal­mazkodtak a körülményekhez, mint a jobb erőkből álló szente­siek. A házigazda egriek lelkes játékkal és az olaszországi pro­fiskodásból hazatért Denk Zsu­zsanna góljaival szoros mérkő­zéseket játszottak. Kovács Ró­bert edző tanítványai mostoha körülmények között készülnek és anyagi gondokkal is küzde­nek, így kérdéses a szereplésük a bajnokságban. A gondok enyhítésére Szabó József, a Csurgó-völgyi Szabadidő-egye­sület keretén belül szervezte a tornát, és ezáltal próbált támo­gatókat keresni az együttes számára. A rendezvény egyér­telműen alátámasztotta, hogy érdemes a lányokra is energiát fordítani, mert lelkesedésük és hozzáállásuk példaértékű. Eredmények: Szentes ­ÚVMK-Eger 6-5, BVSC - Va­sas 2-2, BVSC - ÚVMK-Eger 7-3, Vasas - Szentes 2-5, BVSC - Szentes 4-3, Vasas - ÚVMK-Eger 10-8. Végered­ményben: 1. BVSC 5 pont, 2. Szentes 4, 3. Vasas 3, 4. ÚVMK-Eger 0. A női találkozók előtt és közben az 1985-ben született fiúk Vidék- és Budapest-válo- gatottjának összecsapásaira ke­rült sor, ahol a fővárosiak 5-2- re, illetve 6-5-ra győztek. A tornát támogatták^ásztor- hús, Príma Frutta, Spaten Sö­röző, Trink Söröző, Pizza Club, Polo Söröző, HBH Bajor Sör­ház, Korintos 2000 Kft., Rádió 7, Megyei Sportigazgatóság, Agria Drink, Numan Pékség, Blumen virágküldő-szolgálat. Tóth Kálmán Tornagyőztes a válogatott A magyar női vízilabda-váloga­tott harmadik mérkőzését is megnyerte a spanyolországi Manresában zajló nemzetközi női vízilabdatomán és a Né­metország - Franciaország ta­lálkozó eredményétől függetle­nül az első helyen végzett. Eredmény: Magyarország - Spanyolország 8-4. A hölgyek mérkőzésein összesen 57 gólt láthattak a napfürdőző nézők FOTÓ: GÁL GÁBOR Mi sem természetesebb ...a hegyikristályt idéző felületű, egyéni megoldásokra csábító, egyszerűségében harmonikus új Alpesi Cristal tetőcserépnél mely megalkuvás nélküli fedést biztosít a megszokott Bramac minőségben. Az új Alpesi Cristal tetőcserepet augusztus 9-től bevezető kedvezménnyel kínáljuk Önnek: minimum 115 négyzetméternyi tető megrendelése esetén 15 m2 a Bramac ajándéka. Keresse a Bramac kereskedőknél az ország minden pontján! Szeretnék többet tudni az Alpesi Cristal tetőcserépről, kérem küldjenek címemre prospektust! építkezem tervező vagyok kivitelező vagyok Bramac Kft. 8200 Veszprém, Brusznyai Árpád u. 24. aiUITÍTSaHMEMEITSYSTEH Ha már egyszer építkezik LABDARÚGÁS - NB II. Keleti-csoport - Háromharmados meccs Egerben Telek bombája nyugtatta az idegeket Telek Zoltán (balról) gólja döntött a pontokról fotó: pilisy FC Eger - Gyomaendrőd 1-0 (0-0) Eger, 500 néző. V.: Mezei (Adám, Varga). Eger: Varga - Fejéregy­házi, Holtner, Bocsi, Kovács Cs. - Bercsényi, Szabó (Béres, 60.), Márton (Horváth, 80.), Telek - Hajmási (Montvai, 65.), Szamosi. Edző: Csuhay József. Gyomaendrőd: Kollár - Nagy, Diczkó, Lábos - Ku- rilla, Bócsik, Molnár, Lipták (Hajdú, a szünetben), Unya- tinszki (Mester, 75.) - Varga (Dán, 60.), Hídvégi. Edző: Turcsek Zoltán. A gól története: Telek a 75. percben a számára idegen jobb oldalon vette át a labdát a ven­dégek térfelének közepén, majd néhány lépés után 25 méterről ballal a bal felső sa­rokba lőtt, 1-0. Sárga lap: Diczkó a 36., Unyatinszki a 39., Bocsi az 54. percben. Ez a mérkőzés valójában már a sorsoláskor elkezdődött. Akkor vasárnapra írták az időpontot, de mivel az Eger (kivételesen) szombatra mó­dosított, a hivatalos sorsolást már utóbbi módon kapták meg a klubok. Gyanút keltett, hogy pénteken a Nemzeti Sport a vasárnapi programban jelölte a meccset. Káló József, az Eger ügyvezető elnöke nyom­ban intézkedett, az országos sportláp szombati száma még időben korrigált, a játékveze­tők dolgában is megfelelő he­lyen kérte a segítséget az egri sportvezető. A telefonos hang­rögzítő igazolja, hogy az ille­tékesek szóltak a kijelölt síp- mesternek, aki viszont (mert valószínűleg nem kapta meg feletteseitől az üzenetet) társa­ival egyetemben - nem jelent meg szombaton Egerben. A szabályok szerint kell ilyenkor eljárni, a gyomaend- rődi vezetők azonban azt kér­ték, hogy inkább egyezzenek meg új időpontban. Az Eger vezetői ragaszkodtak, hogy ál­lapodjanak meg szükség já­tékvezetőben, mert ez a sza­bály. A telefonálások özöne zajlott le a klubházban, míg végül a vendégek belátták: ha nincs javaslatuk, a zöld aszta­lon elvesztik a három pontot. Elfogadták, hogy az éppen szabadnapos egri Mezei Ottó SZUPER­EXPRESSZ . Ha 15 óráig feladja, i másnap olvashatja Akciós blúz-, szoknya- és ru­havásár Techn. Háza hétfőtől péntekig, 9-15 h (55413) Gyöngyösön lévő vegyeske­reskedésbe eladót felveszünk. T: 06-20/9429-107, 06­37/319-047 (55581) Ingyenes KRESZ-tanfolyamot indít a Delfin Autósiskola 08. 12-én. Tel.: 36/323-104 (55070) legyen a játékvezető, partjel­zőként pedig Adám Mihályt (volt NB /-es bíró), aki ellen­őrként helyes időpontra kapta a küldést, valamint a vendégek egyik hajdani játékosa len­gette a zászlót. Az első félidő ideges, csap­kodó játékot hozott, főleg az egriek nem tudták azt játszani, amit szerettek volna, a pontat­lanságuk megkönnyítette a vendégek dolgát. A második félidő közepéig tartott a hazai szempontból egyre kínosabb helyzet, amikor beszálltak a cserék. Béres szabadrúgását Holtner fejelte alig kapu mellé, majd szintén Béres óri­ási „lökete” zúgott el a kapufa mellett. Aztán Telek is bele­adott apait, anyait, labdája bombaként vágódott a hálóba. Gólszerzési lehetősége a ve­szélyesen támadó vendégek­nek is akadt, mégis, jobb össz­pontosítással és nagyobb sze­rencsével többgólos is lehetett volna a hazai siker. Mivel a további egri találatok elma­radtak, az utolsó pillanatokig feszültek az idegek. Az FC Egerből a gólszerző Telek ér­demel feltétlen kiemelést, a többiek teljesítménye viszont nagyon hullámzott.- Csuhay József: - A herce­hurca minket viselt meg job­ban, ennek ellenére a helyze­tek alapján megérdemelten szereztük meg a győzelmet.- Turcsek Zoltán: - Nem érdemeltünk vereséget. U. M. Honor - FC Hatvan 1-0 (1-0) Monor, 800 néző. V.: Kormos (Hegedűs, Tóth P.). Monor: Kisnémet - Csőke, Flórián, Gubucz, Zilah - Ke- repeszki (Arany, 72.),, Varró, Kajli (Bokros, 86.), Koltai - Petyán (Pászti, 80.), Füle. Edző: Varga Károly. Hatvan: Berecz - Tóth Gy. - Buzma, Szűcs - Kiss A. (Szabó Z., 79.), Mohácsi, Fe­kete, Gohér, Jele - Balázs, Andrási (Tóth N., 86.). Edző: Szabados György. A gól története: a 39. perc­ben szögletrúgást követően Varró fejelt Berecz mellett az ellenkező sarokba, 1-0. Sárga lap: Kajli a 47., Varró a 82. percben. 20. perc: Hatvani szöglet után Andrási lőtt kapu fölé. 24. perc: Lendületes monori akciót követően Varga fejelt mellé. 36. perc: Balázs ígéretes helyzetben elcselezte magát. 47. perc: Fekete szabadrú­gása nyomán a felső lécről a kapus kezébe pattant a labda. 65. perc: Mohácsit a 16- oson belül fellökték, de a já­tékvezető nem látott szabály­talanságot. Az újonc monoriak tartottak az NB II-ben tapasztalt hat­vani gárdától. A vendégek szinte végigtámadták az első félidőt, de a lehetőségeik ki­maradtak, miközben váratla­nul gólt lőttek a hazaiak. Szü­net után mezőnyfölényt har­coltak ki a vendégek, ám hely­zetekig nem jutottak, sőt in­kább a monoriak szerezhettek volna újabb gólokat. A hatva­niak úgy szenvedtek vereséget, hogy a mezőnyben többet bir­tokolták a labdát, de a kapura nem sok veszélyt jelentettek. Jók: Tóth Gy., Szűcs.- Varga Károly: - Győzel­münk értékét növeli, hogy a három pontot rutinos csapattal szemben szereztük.- Szabados György: - Egy potyaízű gól eldöntötte a mér­kőzést. Szendi László További eredmények: Kun- szentmárton - REAC 4—2, Jászberény - Kiskőrös 0-1, Nyírbátor - Gyula 2-0, B. Vo­lán - Kalocsa 4-1, PLC-Fót - Kiskunfélegyháza 1-0, Ka­zincbarcika - MVSC 5-0. A bajnokság állása 1. K.-barcika 1 1 0 0 5-0 3 2. Borsod Volán 1 1 0 0 4-1 3 3. K.szt.márton 1 1 0 0 4-2 3 4. Nyírbátor 1 1 0 0 2-0 3 5. - 8. PLC-Fót 110 0 1-03 5.- 8. Eger 110 0 1-03 5.- 8. Monor 110 0 1-03 5.- 8. Kiskőrös 110 0 1-03 9.-12. KMháza 10 0 10-10 9.-12. Gyomaendrőd 10 0 10-10 9.-12. Hatvan 10 0 10-10 9.-12. Jászberény 10 0 10-10 13. REAC ‘ 10 0 12-40 14. Gyula 10 0 10-20 15. Kalocsa 10 0 11-40 16. Miskolci VSC 100 10-50 A 2. forduló párosítása. Augusztus 14., szombat, 17: Kiskunfélegyháza - Nyírbá­tor, Gyomaendrőd - Monor. Vasárnap, 17: MVSC - PLC- Fót, Gyula - Eger, Hatvan - Kunszentmárton, REAC - Jászberény, Kiskőrös - Bor­sod Volán, Kalocsa - Kazinc­barcika. Beugróból főhős... Mivel minden osztályban elkezdődtek a bajnoki küzdelmek, nem sok választási íehetőség adódott szombaton Egerben, szükség-játékvezető dolgában. Mezei Ottó készségesen állt rendelkezésre, összességében közmegelégedésre működött, a legnagyobb elismerés, hogy a vendégek is gratuláltak neki a végén. Ez egri szempontból feltétlen megnyugtató.- Tudtam, hogy nem egyszerű feladatra vállalkozom, de bíztam önmagomban. A játékvezetői tárgyilagosság megőr­zése lebegett végig előttem, a pártosság és részrehajlás tel­jes kizárásával, őszintén a szabályok szerint. Örülök, hogy a csapatok döntötték el egymás között a mérkőzés sorsát - mondta a mérkőzés után Mezei Ottó. Teljesítményéhez csak gratulálni lehet.