Heves Megyei Hírlap, 1999. május (10. évfolyam, 101-124. szám)

Vasárnap Reggel 18. szám

GÓL! GOLÜ GOLM! 1999. május 2. A VR megírta, a TV2 összefoglalója (22.30) bemutatja. • • SZÜLETÉSNAPI CSECSEBECSE Centenárium előtti Fradi-négyes az Egerszegnek Tudta-e, hogy Labdarúgás Tizenegyedik oldal Két nappal az egye­sület századik szüle­tésnapja előtt öröm­ünnepre készültek a ferencvárosi labdarú­gók a Zalaegerszeg ellen. Negyvenkét percig azonban úgy tűnt, inkább halotti torra hasonlít majd a mérkőzés, mert iram nélküli, gyenge pro­dukciót mutattak be a csapatok. Az első félidő hajrájában az­tán az Újpest ellen győztes gólt szerző Mátyus 17 méteres lövésével megszerez­te a vezetést az FTC, így a játékosok meg­menekültek a való­színűnek tűnő fütty­koncerttől. A máso­dik félidő nem sok­ban tért el az elsőtől, egészen Vincze Ottó beállásáig. Az ezután következő félóra ugyanis kétszer any- nyi eseményt hozott, mint az addigi 60 perc. Az erősödő ferenc­városi rohamoknak már öt perc múlva meglett az eredmé­nye, ugyanis Nyilas beadása után Bük- szegi négy méterről fejelt Vlaszák kapujá­nak jobb oldalába. A 80. percben aztán végképp eldőlt min­den. Az egyedül ka­pura törő Füzit Szőke lerántotta, ezért Ju­hos jogosan kiállítot­ta a zalai játékost. Ráadásul a szabadrú­gásból Vincze Ottó 23 méterről a bal alsó sarokba bombázott. A teljesen összetört vendégcsapat ezután már csak asszisztált az FTC örömünnepé­hez, melyet az tett teljessé, hogy a 85. percben Kulcsár Sán­dor megszerezte éle­te első ferencvárosi gólját. A Fradi tehát 4-0-ra győzött, és két nappal a klub alapí­tásának évfordulója előtt ezzel az ered­ménnyel adózott a nagy ősök emléké­nek. És még egy érde­kesség: hétfőn, a je­les évforduló napján a játékosokból ala­kult dalárda az RTL Klub reggeli műsorá­ban adja élő: „Zöld zászló, zöld sasok, magasan szárnyalja­tok..." . Faragó Richard íí# IS' SOI L Egy rángatás elő- és mm W- m EMI V 2 1 ka 3&É > ■ i ;l IMRE Mátyus a Jani, hiszen ezzel a ballábas lövé­sével jutott vezetés­hez a Ferencváros Hétfőtől száz napon át tartó centenáriumi kiállítás látható a Ferencvá-1 ros Üllői úti klubházában. A déli megnyitó után egy órán keresztül Al­bert Flórián és a klub krónikása, Nagy Béla dedikálja a legújabb „Fra- I di-nosztalgia” könyveket. Ez a nap azonban nemcsak erről lesz neve-l zetes, az még nagyobb csemegének ígérkezik, hogy Albert Flórián a| nagyközönség számára is lehetővé teszi, hogy személyesen megeső-1 I dálják az általa 1968-ban nyert Aranylabdát. Tudósító: Faragó Richard Üllői út, 8000 néző Vezette: Juhos 60% f [4-4 V 'Ll iff i s 1íJ Iftc |ZTE Vámos­Vlaszák 3 a Telek 3 Kocsárdi 2 § Lilik 4 Szabó 1. 3 Mátyus 4 Csóka 2 Nyilas 4 (Kámán 58., 2) (Eszenyi 70., -) Filó 3 Szűcs 3 Babati 3 Lendvai 3 (Strasser 86., -) (Jagodics 67., -) Molnár B. 3 Fűzi 3 Szabó II. 2 Kovács B. 2 Casoltan 3 (Vincze 0. 59., 4) (Szőke 46., 1) Kulcsár 3 Sebők 2 Bükszegi 3 Ferenczi 2 Edző: Edző: Mariján Vlak Strausz László |Gólszerzők 1-0: Mátyus (42.), 2-0: Bükszegi (65.), 3-0: Vincze 0. (81.), 4-0: Kulcsár (85.) Kiállítva: Szőke (80.) • •• ...a Siófok, a legutóbbi két fordulóban három gólt kapott a 90. perc letelte után? ...Philip Tarlue, a Kispest libériái játé­kosa hamis útlevéllel tartózkodott ha­zánkban, és eltűnése előtt egy taxiso­főr látta őt utoljára? ...a Siófok legutóbb 1994-ben szerzett gólt Kispesten? ...1994 novembere után lőtt újra gólt a BVSC a Fáy utcában, ám pontot azóta sem sikerült szerezniük? A BVSC tava­szi nyolc gólján Détári és Rósa oszto­zott, négy-négy találattal, és most is­mét főszerepet játszottak: Rósát szöve­gelésért kiállították, míg Détári ötre nö­velte góljainak számát. ...a ZTE 1987-ben nyert utoljára az Ül­lői úton? ...a Videoton 1992 augusztusa óta nem tudta legyőzni a Győrt a Sóstói stadi­onban? ...Simon Tibor, az FTC pályaedzője és Strausz László, a ZTE vezetőedzője hat bajnoki mérkőzésen szerepelt egy csa­patban, a Ferencváros színeiben? ...Nyilas Elek és a Ferencváros egy na­pon ünnepli a születésnapját. A közép­pályás harminc-, a zöld-fehér klub százéves lesz május 3-án. éQ 1. MIK 9 8­1 18-6 24 2. FTC 10 8­2 22-11 24 3. Újpest 10 7 1 2 15-5 22 4. Vasas 10 5 3 2 16-11 18 5. DVSC 10 5 1 4 18-10 16 6. Haladás 10 T* 3 3 16-12 15 7. Győr 10 4 3 2 12-9 15 8. VWeeton 10 3 5 2 5-4 14 9. Dtaaferr 10 4 2 s 4 12-15 14 10. Kispest 10 3 4 3 9-8 13 11. Nyírség 10 2 5 3 11-14 11 12. ZTE 10 3 2 5 10-13 11 13. Vác 10 3 2 5 10-14 11 14. Gázszer 10 2 4 4 5-9 10 15. BVSC 10 3­7 10-16 9 16. Siófok 10 1 3 6 8-17 6 17. Diósgyőr 10­6 3 5-15 6 18. Kerület 9 1 2 6 14-28 5 PANNON QSM »» A* élvonal. Kovács Attilát 72 óra elteltével sem helyezték vissza Felfüggesztik a felfüggesztő!? Úsv tetszik. Michel ^^^ellen, ugyanis a csü- akkor ő függeszti fel az Úgy tetszik, Michel Zen-Ruffinen haszta­lan küldözgeti egyre keményebb hangvé­telű leveleit, sport- miniszterünk nem ért a szóból. Vagy ha mégis, akkor szántszándékkal tesz a FIFA főtit kára akarata törtöki felszólítás elle­nére a mai napig sem vonta vissza Kovács Attila MLSZ-elnök felfüggesztését. Ruffinen ezúttal azt üzente, hogyha Deutsch Tamás sportminiszter to­il vábbra is a nemzet- I közi szövetség szán­déka ellen cse­lekszik, MLSZ-t, miáltal ma­gyar labdarúgó játé­kosként nem, csak tu­ristaként teheti ki lábát az országból. Tehát lőttek a nemzetközi kupáknak és a váloga­tott meccseknek is. Ez amúgy teljes kizárással egyenlő, ilyesmit utol­jára a délszláv válság kapcsán a háborúzó Jugoszláviával tettek: Vagyis Deutsch köny- nyen elérheti, hogy egy békében élő orszá­got a FIFA háborús övezetnek minősítsen. Információink sze­rint Kovácsot tegnap es­tig semmilyen meg­szüntető határozatról nem értesítet­ték, vagyis az Ifjúsági és Sportminiszté­rium apparátu­sának vezetője állja szavát: ilyes­mit csak gyógysze­rek hatására tenne. V. A. r I 1 Túl vagyunk a tavaszi for­dulók több mint felén. A tegnapival együtt már csak nyolcszor lépnek pá­lyára a csapatok. Egyre nagyobb jelentőséggel bír | minden győzelem, minden pont, sőt minden gól. Ap­róságokon múlhatnak az érmek. És így van ez a me­zőny végén tanyázóknál, a kiesés ellen harcolók 1 esetében is. I I £§□ W0(s]®®ö®oo 27 5 8 14 27-40 23 pont I Verebes József: - A védel- I műnk jól dolgozik, a hely- I zetkihasználást kell még ja- | vítani. Ráadásul nyolc kapu | fát lőttünk az elmúlt mecs­Í * cseinken, viszont sérültjeink végre felépültek. Bizakodó­ak vagyunk, épp ezért - már | csak a helyzetünkből adódó­an is - a Győr ellen is győzni I akartunk. Biztos vagyok ab- ! ban, hogy bent maradunk, | az optimizmusomra pedig a | tavaszi teljesíményünk je­ti lent garanciát. 27 4 6 17 22-4118 pont Bánhegyi Károly (klubtit­kár): - Nagyon reméljük, hogy a játékosok átérzik a helyzet komolyságát, és min­denki százszázalékosan be­dobja magát a bennmaradás érdekében. Az utóbbi mér­kőzéseken beindult a csapat, A KIESOK jól ment a játék, és ez biza­lommal tölt el a hátralévő nyolc mérkőzés előtt. 27 3 9 15 23-42 18 pont Nagy László: - A múlt héten bután a közönség­re hallgatunk: mentünk előre ész nélkül a végén | is. Emiatt gólt, sőt gólo­kat kaptunk, a meccset f pedig elveszítettük. Nem lehetünk ennyire felelőt­lenek a mi pozíciónkban, hiszen a már „megszerzett” pontokat meg is kell tarta­nunk. A továbbiakban sok­kal jobban kell kiizdenünk és ami fontos, játszanunk. o ODOn I okosabban 26 4 5 17 29-65 17 pont Schróth Lajos: - Kevesebb esélyt látok a bennmara­dásra, mint két héttel ez­előtt. Sajnos sorozatos egyéni hibák miatt vesz­tünk meccseket, ezen kelle­ne javítanunk. Három for­duló múlva eldől, hogy hol a helye a csapatnak. A tavaszi forma alapján a legjobb helyzetben a Vi­deoton van, hiszen már most több pontot szerzett, mint ősszel. A III. Kerület igen gólképes, eddig tizen­négy gólt szerzett, viszont a dupláját kapta. A négy csapat tavasza: Videoton 10 3 5 2 5-4 14 pont BVSC 10 3 ­7 10-16 9 pont Siófok 10 1 3 6 8-17 6 pont III. Kerület 9 12 6 14-28 5 pont